Dişli hermetik

Dişli hermetik - sıhhi diş dolgu

su besleme sistemlerinde kullanılan dişli bağlantılar, ısıtma ve gaz tamamen hava geçirmez olması gerekir. Ek malzemeler kullanılmadan, neredeyse imkansızdır, sadece iplik kalitesi ile bu elde edin. Orada mühürlemek için çeşitli yollar vardır, ancak son yıllarda ustaları arasında çok büyük bir popülerlik anaerobik diş macunu kazandı. Neden?

Doğal olarak, mühürler temel amacı - eklemlerin tam sızdırmazlık. Uygulanan malzeme tamamen iplik boşluk boyunca su veya gaz sızıntısını ortadan kaldırmak gerekir. Fakat kalite mühür diğer önemli özelliklere sahip olmalıdır:

 • Bu Bağlı elemanların korozyona teşvik etmemelidir. Bunun yerine, dişli eklem hasarı sızdırmazlık malzemesi, su veya aşındırıcı maddelerin etkisi neden olduğu yıkıma karşı bu güvenlik korunması amaçlanmaktadır.
 • yapıştırıcılar dahil olmak üzere tüm sızdırmazlık malzemeleri, su veya gaz basınç altında bileşikleri ekstrüde önlemek için, iyi yapışma özelliklerine sahip olması gerekir.
 • Bu sıcaklık değişim sonucu dayanıklı olmalıdır, titreşim titreşimleri dayanabilir.
 • boru mühürlemek için kullanılan malzemeler, anlamlı bileşiğin montaj veya sökülmesini karmaşık olmamalı. Çok uygun conta demontaj kolayca çıkarılıp yeniden uygulanabilir sonra, eğer.

Bir dolgu veya diş macunu seçerken dikkat etmelidir diğer önemli özelliği, - kullanım kolaylığıdır. Çoğu zaman, bu bileşikler, nereye herhangi manipülasyon zor uzak yerlerde bulunmaktadır. bant ya da keten sızdırmazlık gibi, doğru ve dikkatli bir uygulama gerektirmemektedir, çünkü bu tür durumlarda, yapışkan bir avantaj vardır.

Bu yöntem, en eski. Yani Sovyet dairelerde bağlantı borusunu mühürlü budur. mağazada Eğer başka hiçbir sızdırmazlık, kesin orada keten ve sıhhi tesisat yapıştırın. Ama bu mühür önemli eksiklikleri bir dizi tanımlayabilirsiniz:

 • Keten kurallarına göre bezir yağı ve kurşun oksit ile kombinasyon halinde kullanılır. Kurşun bileşikleri, korozyonu engelleyen ve keten tohumu yağı bir polimer gibi keten gözeneklerini doldurur. Ancak kalite malzemeyi bulmak oldukça zordur, bu nedenle genellikle sadece metal terkip unsurlarının oksidasyonunu hızlandırır kırmızı kurşun oksit, demir için bir ikame maddesidir. Bazı sanatçılar silikon bazlı otomobil contaları uygulayarak durumun çıkması.
 • parçacığı üzerinde keten iplik döşeme karmaşıklığı. öyle kolayca deneyimli tesisatçı elde edilen Yani rahip olmayan kimse için zorluklar bir çok neden olabilir. Doğru ilk denemede bağlanmayı başarılı olmak olası ilçe olduğunu rüzgar ve bu operasyonda herhangi bir hata mühür çok uzun sürecek olmasından yol açacaktır.
 • Len çalışma koşullarını değiştirerek çok kötü hamle olduğunu. Bu nedenle, onun şeritlerin ısıtma sistemlerinde çok daha hızlı aşağı kıracak. Ayrıca, bu tip bir conta agresif ortamlara tepki vermez.
 • Yüksek malzeme higroskopisite nedeniyle sadece patlayabilir yetersiz bir katı bileşiğe şişmeye neden olur. Örneğin, alüminyum radyatör kapsüllemede keten kullanımı tavsiye edilmez.

Teyp FUM ipi veya sıhhi Sızdırmazlık

Nedeniyle kullanım kolaylığı nedeniyle, bu malzemelerin yüksek popülerlik kazanmıştır. düz sarılmış borunun en dişli bağlantılar dönüşleri bantlar kılavuzuna uygun ve bir anahtarla sıkılır yeterince sayıda sızdırmazlık için. Bu tersine, birçok üretici eğik biraz sallamak tavsiye kurulum sırasında özel bakım gerektirmez. Böyle bir conta ile bir bileşik kolaylıkla gerektiğinde demonte edilir.

Ancak fum bant titreşim aktarmaz, ince iplik kötü yapışır kaba kesim tarafından zarar görebilir. O onunla tüpün önemli çapını mühür tavsiye edilmez.

1

Günümüzde en iyi yöntem, çeşitli sızdırmazlık kullanımıdır. Onlar sistemde kaçak komple izolasyon sağlamak değil, aynı zamanda korozyona karşı metal parçaları korumak sadece.

Montaj ve hatırı sayılır çaba ve zarar görmeden dişli bağlantı sökmeye gerekirse elverdiği Mastikler çok uygun.

sızdırmazlık aşağıdaki türleri.

Sentetik polimerler ve reçinelerden oluşan kaim ve kıvamlı bir hamur şeklinde elde edilir. Bu tutarlılık, onları yüksek kaliteli sızdırmazlık bileşikleri sessizce titreşim yüklerini tahammül olanağı sağlar. Bu yapıştırıcılar sık ​​sık diğer mühürler ile birlikte kullanılırlar.

Önemli! Sigara sertleşme sızdırmazlık yüksek basınçlı sistemlerde kullanılamaz - a sıkmak kısmını iplik dışarı. Ayrıca, aşındırıcı maddelerin kötü etkileri taşırlar.

Bu çözücüler dayanmaktadır. bunlar sadece sızdırmazlık fakat güvenilir sabitleme bileşiği sağlar, çünkü bu tür maddeler, hala, sızdırmazlık malzemesi olarak bilinir.

Nasıl malzemeyi kurutmak için? Genellikle imalatçı paket üzerinde gösterir katılaşması, birkaç saat için birkaç dakika arasında olabilir. Düşük sıcaklıklarda kristalizasyon süresi önemli ölçüde arttırdığı unutulmamalıdır.

Bu tür yapıştırıcılar, ayrıca ekstrüzyon için yüksek bir dirence sahip sertleşme sonrasında olduğu gibi, yüksek basınçlı sistemlerde kurulmuştur.

Bunların temel dezavantajı daha da sıkılaştırılması tertibatları ihtiyacına yol katılaşma esnasında büzülme varlığıdır. Diğer bir tatsız özelliği - astarın bozmadan bileşiği sökülmesi, hatta imkansızdır. sökme işleminden sonra, bu şekilde çıkarılabilen ve yeniden uygulanması gerekir.

Şu anda en uygun ve güvenilir sızdırmazlık. Bunların yapıları sıvı kolayca dar boşlukların içine nüfuz etmesine izin verir. Havada, bu bileşim özelliklerini değiştirmez, ancak dişli eklem içine giren, metal ve havasız bir ortamda temas halinde, önemli ölçüde özelliklerini değiştirir ve kristalleşir. Bu güvenli iplik boşluğu sızdırmazlık, dayanıklı plastik döner. Bu nedenle bağlantı düzeneği sonra sıkılmış aşırı yapışkan bir sonraki boru işlenmesi için kullanılabilir, ve içeri doğru yakalanan su ile kolayca yıkanıp, dolgu macunu.

Kullanım anaerobik sızdırmazlık çok basit:

 • dişli eklem tüm yüzeyler temizlenmeli ve yağı alınmış olmalıdır. işlemek için özel metal fırça - silin çözücü eski yeterli Yeni detayları.
 • Solüsyon birkaç tur uygulanır, kolaylık olması için, düzenli bir fırça kullanabilirsiniz.
 • Bileşik anahtarlar olmadan, elle sıkılır.
 • dışarıda kaldırıldı peçete konuşan macun fazlasını. Diğer bileşik mühür için kullanabilirsiniz.
 • malzemenin sertleşmesi birkaç saat sürer, o zaman güvenle bir dişli bağlantı kullanabilirsiniz. Daha doğrusu üreticinin tavsiyeler yardım etmek kristalleşme süresini belirler. önemli ölçüde düşük sıcaklıklarda arttığı unutmayın.

rakorlarının sızdırmazlık avantajı nedir?

çok ciddi bir şey - Dişli derzlerinde kullanılır. istisnasız her durumda dikkat etmelidir Bu an,.

Tüm dişli bağlantıların hemen hemen her yerde sıhhi tesisat kullanılmaktadır sonra. Yeni numunenin su boruları hala gelişmiş bağlantı parçaları tutkal yerleri, lehim veya özel aletlerin kıvırma, ancak bu durumda bile temelinde bulunabilir günü, iplik modası hâlâ değildir.

keten kullanılarak uygun mesajları Sızdırmazlık

Ne zaten hangi modern binaların mutlak çoğunluğu ile donatılmıştır, daha antik su sistemine bahsediyor.

Bu yazıda, bu sürecini çok fazla kaynak harcamadan olmasa da, dişli bağlantıları mühürlü edilebilir ne olduğu sorusunu, cevap verecektir.

Birçok kişi hemen daha iplik mühür neden gerçek ihtiyaç merak edebilir? Sonuçta, sadece düzgün somunu sıkın, böylece hiçbir sızıntı yerde olmadığından emin olun bir şey gerekiyor.

Ancak, tüm kadar pembe değil. Sadece görünüyor boru veya uydurma üzerine iplik o - bir parça sağlam ve yekpare. Tabii ki, onun sıkma düzgün ilk kez, herhangi bir sorun hakkında unutacak, ama her zaman olmaz.

genellikle, özellikle ısıtma sistemlerinde meydana sıcaklık farkları, boru malzemesi sıkıştırılması ve dekompres edilmesi için zorlanır. değişiklikler insan gözünün algılanamaz ve onları tespit çok yavaş. Bu ince ama uzun süreli bir baskı oluşturmak için bunları önlemez.

Benzer şekilde su kaynağından titreşim. Onlar yavaş yavaş zayıflayan, konuları gevşetin. Ve sadece iki ana faktör var, ama yan da var. metal kendisi kalitesi kadar kadar.

Sonuç ise sadece bir tanesidir. Er ya da geç, iplik zayıflamış olacaktır. Eğer istenilen pozisyona bunun için ulaşan aynı anda sıkma kalitesini kontrol etmezseniz, er gerçekleşecek.

hemen sızıntısı bulacaksınız buysa, derhal çıkarın ve tatmin olacaktır. Bu durumda, ciddi sorun kaçının.

Teflon diş sızdırmazlık parçaları

Ne boru erişilemeyen bir yerdeyse? Ya ev aletleri ya da kaçak bir kez önemli bir risk olduğunda, pahalı ekipman, çok yakın.

Ve neden başka kıvrım doğru takılmasını köşesinde somunu sıkılır olmadığının tetkik, daire için bir anahtar ile her hafta aday olacağını.

mümkün olduğunca tür durumlardan kaçınmak için. Ve birçok yönden. bize detaylı analizi ile onlara dönelim.

cıvata bağlantıları gerçekten güvenilir olabilen ile çeşitli seçenekler ayırın. (Modern çözümler kullanmıyorsanız), ama yine de önemli ölçüde hayatınızı kolaylaştırmak Onlar bakım olmadan yıllardır faaliyet mümkün olacak olası değildir.

Uygulamada, geleneksel keten kullanarak bağlantısını bile basit bir şekilde sızdırmazlık kez bu örnek için ev sıhhi tesisat yeterince olur açıktır.

Yani, mühürleme ana yöntemleri şunlardır:

 • bunların keten ve türevleri sarar;
 • fum-bant sarar;
 • Teflon iplik kullanımı;
 • anaerobik jelleri uygulanması.

Her yöntemin kendine olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır. Hepsinin zor seç, ama biz hala deneyin.

Kısacası, ilçe - "dede", antik yol. anaerobik jel hakkında, kimse bilmiyordu zaman bir defada kullanıldı. Fum-bandı ve PTFE diş - keten numuneleri yerine, onlar ancak her durumda, iyidir.

Ama jel sızdırmazlık daha yaygın düşünülmelidir özelliklerinin bir numarası vardır, bu yüzden onun nüansları tam olarak biraz daha ortaya koyuyor.

Şimdi tek tek her mod analiz edin.

Keten mühür dişli bağlantıları - ekipman oldukça eski, ama yine de kaybetmemiştir alaka. Avantajları aşırı ucuzluğu kullanılabilirliği ve kabul edilebilir bir performans bulunmaktadır.

Dedelerimiz ek işlemler olmadan keten mührü kullanıldı. Üzerinde yapılabilir maksimum, yani reçine ile bu ceket. Sonuç zaman en az miktarda sarf ederken, iş parçacığı üzerinde monte etmek kolaydır ki hermetik malzeme oldukça inatçı ve güçlü.

Şimdi, tabii kendi keten ipliği üzerinde nadirdir. Bunlar keten işleme silikon, özel macunlar, vb ile değiştirilir böyle mühürler tüm modeller gıda su borularında kullanıma uygun olduğuna dikkat edin.

Aynı silikon uygulanmış keten, birçok ustaların görüşüne göre, olumsuz sıvının kalitesini etkileyen, bu nedenle onunla dikkatli olmak zorunda.

Burada sürecin kendisini Sızdırmazlık oldukça basittir. Keten iplik sarılır, her dönüş iplik doldurmaya çalışıyoruz. Sonra, bunu düzeltmek ve bağlantıyı sıkın.

Uygulama fum teflon bantlar ve iplikler

Fum-teyp - biz bile burada belirtmek olmaz böyle uzun adıyla polietilen notlarının sızdırmazlık. Hepiniz fum-kasetle ilgili bilmeniz gereken - bu size geleneksel sıhhi su borularındaki eklemleri kapatmaya ihtiyaç mükemmel bir çözüm budur.

O çevre dostu montajı kolay ve de kolayca kaldırılır ise, ölçmek için ucuz. Bu tür bir büyük bir artı bantlar onlar iplik kalitesini etkilemez ve metal ile etkileşim sürecinde ayrıştırmak kalmamasıdır. bazı örnekler keten olsa metallerin aşınmasına oranını arttırmaktadır.

Fum-bant bir iş parçacığı üzerinde yara ve sonra bağlantıları vidalama tarafından sıkıştırılır.

ÖRNEK fum geleneksel parçacıklı bantlar

eksiklikler unutulmamalıdır arasında çok uygun güvenli değildir. Aşırı titreşimler veya yük kayış daraltmak veya ipliğin dışarı kayma zaman. O sıhhi tesisat bu ortalamanın üzerinde boru hattı sonbaharda yüküne nerede kullanarak önermez nedeni budur.

Teflon ipliği - benzersiz bileşimi ile emprenye edilmiş bir naylon iplik ya da Teflon olup. Bu keten ipliği çok benzer ve kullanımı kolaydır. Ama boru hattı içindeki taşıyıcıya göre yüksek mukavemet, dayanıklılık ve güvenliğine sahiptir.

Anaerobik veya sızdırmazlık jeller - En yüksek düzenin sızdırmazlık. jel kullanarak diş cıvata, çeşitli mekanizmalar da dahil olmak üzere, herhangi bir bağlantı mühür ve korumak için kullanılan

Onların kapsamı çok geniştir. Birçok otomobil üreticilerinin, bütünlüğünü ve güvenilirliğini sağlamak için bu tür malzemeler hemen hemen tüm dişli parçaları ile tedavi edilir.

Jel sızıntısına karşı bağlantı korur, bu da esas olarak eşik sınır yük artışı, bu yoğunlaşır.

Sıradan sürgü çekebilirlerse, 4.3 Nm kadar bir basınç ile başını dönen en az 6 Nm kadar, jel cıvata bir çözücüdür ve 10 Nm arasında bir basınçta işleme tabi değildir. Ve yüksek mukavemetli jel kullanılırsa, o zaman bu tip bağlantıya sökmek gücü herkes için olmadığı.

Bazen sadece ısıtma durumu çözmek için yardımcı olur. değil bir efsane, ama acı gerçek - soyulmuş parçacığı ve muazzam çabaları Masallar tedavi öncesi motor çerçeve üzerinde sıradan cıvata olmadan sökün çalışırken.

Anaerobik jel çeşitli maddeler oluşur. Çoğunlukla biz belirli bir durumda dondurmak mümkün yüksek mukavemetli polimerler söz ediyoruz.

Kapalı biçimde, hava ile temas etmeden, jel bir zaman yeterince uzun bir süre de içerebilir.

hava ile temas üzerine bir kişiye hedefine uygulamak için fırsat veren, çok yavaş sertleşmeye başlar, ancak. Jel hava ile temas etmeden, ipliğin her iki tarafı ile temas halinde olduğunda doğru sabitleme işlemi başlar.

uydurma dişlerine sızdırmazlığının uygulanması işlemi

Bu noktada, hızla sertleşen, son derece zor olur. zamonolichivaetsya veya yapıştırılmış gibi geçirin. Sonuç olarak, hatta sıradan cıvata son derece karmaşık bir konu haline gelir dışarı rulo.

Üreticiler dolgu macunu bu tip çeşitli modeller üretirler. bölünme en popüler ve en uygun yolu - renginde.

Blue Gel - Dolgu orta kuvvet. Önemli ölçüde iplik gevşeme sürecini zorlaştırmaktadır. Fakat ve büyük tedavi iplik kendisi belki uzun ve oldukça şiddetli yükleri ile işbirliği içinde, zayıflatmak değil.

Hatta sadece açığa çıkarmak için, hatırı sayılır çaba gerekecektir. Direnç mavi dolgu hala elle aşılabilir.

Ama kırmızı artık mümkün değildir. Daha ziyade, mümkün, ama sadece ek ısıtma eğer. Kırmızı numune neredeyse yapıştırıcılar yapıyı gel. Mekanik stres ajanı olamaz. Boru hatları güçlü titreşim ve dalgalanmalarla uygulanması tavsiye edilir.

Sadece emin ve kolay bir şekilde jel etkisini zayıflatmak için - ısıtın. Kısa bir süre için, o zayıflatmak, sıvı hale gelecektir. Diğer açılardan, bu gibi bir bileşik ağır ve son derece güvenilir olarak adlandırılabilir.

İplik dolgu macunu Test (video)

Hızlı ve kolay anaerobik jelleri ile çalışma. Sadece birkaç adım yapmanız gerekir.

 1. Tüm detayları hazırlamak, dişlerini temizleyin.
 2. dişlerine sızdırmazlık maddesi uygulayın.
 3. Gerekirse, tüm kanallarda onu yaymak. Bazı durumlarda, zaten sıkılaştırma sırasında iplik uçağı yayılır beri mastik, mantıklı değil yayıldı.
 4. bir bağlantının oluşturulması, ayrıntılı olarak vidalayın.
 5. Birkaç dakika bekleyin.
 6. Bağlantı gücünü kontrol edin.

Eğer dolgu macunu anlamına gelemez uydurma orta basınç gevşetip tamam yakaladı edin. Bu iplik zayıflatabilir o küçük, yani tam emin olabilirsiniz. Beklenmedik bir sızıntı ve diğer sıkıntılar kesin olmayacaktır.

Anaerobik diş dolgu - lehte ve aleyhte

Dişli hermetik montaj çalışmalarında başvurusunu bulmuştur. Bu güvenli bir boru elemanlarını kilitlemek ve eklemlerde onların sızıntıyı önlemek için izin verir. Günümüzde, en büyük talep anaerobik bileşimler için, sıvı polimerler yer alır. Bunlar tek boru eklemleri sızdırmaz değil, aynı zamanda korozyona karşı su korumaz.

İşleyişi ve faydaları yapısı

işin özü formülasyonun kimyasal maddeler arasında, özel dolgu reaksiyonu koydu. Metal malzeme ile temas bile doldurulduktan sonra en küçük çatlak anında kauçuğa benzer hale, sertleşir. kauçuk film altında, polimerizasyon işlemine katkıda radikalleri oluşturdu. kompozisyonun Katılaşma aşamada gerçekleşir ve hava akışına bağlantı durur hemen sonra başlar. Sızdırmazlık malzemesinin ana özelliği, güçlü mesajları zayıflatmak olan, titreşim direnci olduğu düşünülmektedir.

Dişli hermetik

İnşaat sektörünün tüm deneyim kompozisyonunu geliştirmek için kullanılmıştır. Sonuç olarak, geliştiriciler bir çok avantaj vardır malzemeyi almak başardık:

 • borular arasında iyi bir temas sağlamak;
 • mukavemet derecesi kontrol varlığı;
 • Titreşim, tahrip edici iletişimi yüksek direnç;
 • uygulama kolaylığı;
 • Basınç direnci fazla 45 atm değildir;
 • Dolgu çözücüler, boyalar ve yağlar korkan değildir;
 • Boru paslanmasına karşı koruma artmıştır;
 • kullanımını otomatik hale becerisi;
 • düzeltmek için diğer bileşikleri ile karıştırmak gerekmez tek aracı uygular.

Başka bir artı bileşim - kendi uzunluğu. Hatta zor koşullarda, en az 4 yıl süreyle bağlantıyı tutar. Nedeniyle viskozite geniş, bileşim en az 0,09 mm kalınlığında çatlakların doldurulması için kullanılabilir. sızdırmazlık maddesinin tipine bağlı olarak 2990 ° C, 1940 bir sıcaklığa dayanabilen

Eksileri Mastiğin - aracı kullanmak için gerekli olmadığı yerlerde?

avantajları geniş listesinde rağmen mastik birçok önemli dezavantajları vardır. İlk olarak, boru, tedavi edilen bileşim sökmeye veya kesmek için oldukça zordur. Bu durumda, bileşikler, FUM kaydedilmiş teyp veya bez parçaları, çok daha kolay temizlenebilir. Belirli durumlarda anaerobik sızdırmazlık olası doğrudan ısıtma tüpleri yangın yalnızca kaldırın.

İkincisi, mastik çok pahalıdır. Müşterilerin fiyatı nedeniyle bu parayı reddeden birçok durumlar vardır. Bununla birlikte, bileşim harcanan tarafa yaslar daha daha fazla, yani oldukça ekonomiktir. Başka negatif - Farklı üreticilerin ürünlerinde farktır. Bu nedenle, bağlantının işleme geçmeden önce, bazen mastik aktif madde daha olduğu, tespit etmek istiyorum.

Yalnızca belirli koşullar altında oluşur bileşimin Sertleştirme,

sıhhi ünitenin sağ kısmında dolgu macunu uygulaması yönergelere göre yapılması gerekir unutmayın. Alacağınız istenilen sonucu olarak, hala nemli eklemlerin bileşiminde kullanım için tavsiye edilmez. eksi bir başka önemli bir araç - işlenmiş boru çapına sınırlıdır. herhangi bir bilgi çapı en fazla 8 cm uğraşırken bileşimin etkili olacaktır. bileşikler geniş boru kötü akabilirlik vardır.

bağlantıyı sabitlemek için araçlara sahip - Formülasyon tipleri?

karmaşıklık çeşitli derecelerde kurulumu kısmını kullanmak edebilmek için, sızdırmazlık ürünleri piyasada birkaç tipi vardır. aralarındaki temel farkı, viskozite, akışkanlık, ince yarık içine nüfuz etme yeteneği açısından bulunmaktadır. Ayrıca, araçlar vidalı bağlantıları kapatılması için değil, aynı zamanda bağlantı elemanları, flanş ve burç sabitlenmesi için sadece tasarlanabilir. konteyner yapısı üzerinde daha da kullanımı uygun kapsamını belirleyecektir tabloları ve notlar, her zaman vardır.

bileşimler, standart, orta ve yüksek mukavemetli: mukavemetli yapıştırıcılar derecesine bağlı olarak üç tip halinde ayrılmıştır. Bir kural olarak, titreşime tabi değildir, bileşikler ile çalışmak için kullanılan İlk kategori anlamına gelir. Ayrıca, bu bileşikler, boru sık demonte edilmesi gereken durumlarda kullanılır. Bu tür maddelerin parçalanması için güç Nm 4-9 arasında değişmektedir. Bu özel alet kullanmaksızın kurumamış mastik kaldırmanızı sağlar.

Su yalıtımı anaerobik mastik

Bakım ve onarım çalışmaları uygulanan formülasyonlar, orta kuvvette titreşim veya yüksek basınç uygulanan bileşiklerin düzeltmek için. 15 ila 22 Nm başarısızlığı bu tür sızdırmazlık iktidarda. kaynakların bu tür demontajı araçları veya yangın ısıtma kullanımını gerektirir. Üçüncü sınıf sızdırmazlık önümüzdeki birkaç yıl içinde kapalı yapılması planlanan olmayan vida bağlantıları için kullanılır. Bu tür araçlar en güçlü titreşimleri ve çok yüksek basınç dayanabilir. dolgu macunu gibi muamele kesmek için bir çaba en azından 55 Nm yapmak için gereklidir.

Örtücü uygulaması - nasıl düzgün uygulamak için?

sıhhi tesisat içinde dişli bağlantılarda tamir için anaerobik mastik hızla her yeni geleni işleyebilir başvuru süreci ile sertleşir rağmen. işi yapmak için, sadece işletme talimatları yoluyla sopa gerekir. mastik kullanıma hazırdır, çözücü ile karıştırmak için gereklidir. aşağıdaki gibi uygulama sırası şöyledir:

 1. 1. Birinci Sarsıntı kap;
 2. 2. Ayrıca, açık kaplar ve bileşik çevre aracı koymak;
 3. 3. Daha sonra bileşimin tatbik edildiği vida elemanlarının sonuna kadar;
 4. 4. dolgu macunu aşırı onların katılaşması beklemeden çıkarmak hemen gereklidir.

sızdırmazlık bağlantı elemanını en üst düzeye çıkarmak için, bağlantı iç ve dış taraflarına bileşim uygulanır. Çok fazla karışımını sıkmak için çok dikkatli olmalıdır. Eğer yüzey aktivatör yağlamak için uygulamadan önce, plastik borular davranın.

parçacığı Sızdırmazlık - ek sızdırmazlık iyi araçları

Uç büyüklükteki yükler ve yüksek basınca düzenli müsait boru birleştirme elemanları, dişli bağlantıları mühür iplik kullanmak gereklidir. En yüksek kaliteli ürünler uzmanlar mal firmaları çağrı tango Unilok, kayıt ve Loctite. Bu ağır iplik, zorlu koşullarda uzun hizmet ömrü. Bu ürünlerin fiyatları 150 ila 350 rubleye aralığındadır. 50 metre çile.

bir sızdırmazlık iplik kullanımı

ipliği kullanın çok kolaydır. Bu dantel için sıkıca bileşik elemanları onlar perehlestyvaya her 5-6 skeins sarılır edilmelidir. Sonuç güvenli sızmasını bağlantıyı korur, bir kilittir. sızdırmazlığın başka yollarla farklı olarak, iplik mümkün tersi ile fikstür ayarlanmasını kolaylaştırır. yapıştırıcı küçük bir miktarı üzerinde dantel uygulanırsa, bu şekilde muamele edilen bileşik, çok kolay bir şekilde sökülüp tamir edilir. Nedeniyle bileşimine, iplik sıcak suyun etkisiyle yırtmadan sürekli ağır yüklere dayanabilir olduğunu.

Nasıl vida bağlantısı sökmeye, mühürlenecek?

çalışma yüzeyinin temizlenmesi Çoğu durumda deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Ancak, hatta her zaman anaerobik kompozisyon ile tedavi bağlantı elemanlarını ayırmak mümkün değildir. Böyle bir durumda ne yapmalı? Eğer zaman ve çaba harcamadan, aracı kaldırmak hangi ile güvenilir bir seçenek vardır. Bu, farklı ekleri ile somun anahtarları almaya gerektirecektir.

Bağlantı yüksek mukavemet bileşimini işlenmişse, saç kurutma makinesi inşa çalışması gerekecek.

Eğer kurutulmuş macunu ısıtma başlayabilir, gerekli tüm hazırlayın. Ortalama olarak 15 ila 20 dakika sürer. İstenen sıcaklığa ulaşıldığında, yalıtkan ayrımından kapalı düşmeye başlar. En kısa zamanda katılmak olarak, bir İngiliz anahtarı almak gerekir ve cıvataları geri çevirmek zorunda başladı. fikstür ayırın, sen boruyu tamir etmek mümkün olacak ve sızıntıyı ortadan kaldırmak için. Daha sonra tekrar mastik kullanabilirsiniz. Onun yeniden uygulama için tamamen eski yapıştırıcı kalıntıları çıkarmak için gerekli değildir. Yeni katman eski stokunun kurutulmuş partiküllerin en mükemmel "yalan" dir.

buna aktif bir bağlantı olmadan sitesinden bilgi Tam veya kısmi kopyalanması yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − = 19