Diyafon gelen Şifreler

Nasıl gizli bir kodu vasıtasıyla bir anahtar olmadan bir kapı telefonunu açmak için?

Her üretici bir anahtar interkom olmadan açılabilir bilerek ürünleri için özel bir kod setleri İnterkomlar. Yükleyici kurulum için ana şifre değişmiyorsa Ama belki de, sadece bu durumda olduğunu. Aksi takdirde, çok daha zor bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün değildir sistem kurulumunu girmeden kapıyı açın.

açmak için özel kodları kullanın, onlar sadece kesinlikle gerekli kullanılması gerektiğini hatırlamalıyız. bencil nedenlerle kodu kullanarak yasa ile cezalandırılır.

Her tür duafonları için bir kod yoktur, duafonları tüm markalar için evrensel kod yoktur.

interkom Vizit açmak için, başka herhangi bir interkom açılması biraz daha fazla çaba gerektirir. Kodlar yerine «* 9raquo tuşlarının klavyede bazen çeşitlidir ve; "S9raquo kullanılan; ama bunun yerine # 9raquo«; - "K9raquo;.

Kapıyı açmak için kodu kullandıktan gerekir:;, 12 # 3459raquo «;« * # 42309raquo, yeni yüklenen interfonlar sıklıkla kodları gelip için «* # 4239raquo; ve "67 # 8909raquo;.

Ayrıca servis menüsünü kullanarak kapıyı açabilirsiniz. Bunun için:

 1. «# 9999raquo ;; yazarak menüye erişmek
 2. İki sinyal kod «12349raquo girdikten sonra; kısa bir gıcırtı bekleyin;
 3. Karakteristik gıcırtı duydum ve eğer hiçbir iki tonlu sinyali, diğer standart kodları toplamak için deneyebilirsiniz: «67679raquo;,« 35359raquo;, «99999raquo;,« 123459raquo; veya «116399raquo ;;
 4. "- duraklama - # - duraklatma - 3535 2" Bundan sonra, bir arada girmelisiniz

interkom Metacom açmak için, bu kodlardan birini aramak gerekir:

 • "V9raquo tıklayın; - giriş ilk olan daire sayısı, - "V9raquo; Kod 5702 -; ( «COD9raquo Görünüm);
 • kod 65535 dial - renkli "V9raquo; - 1234 - "V9raquo; - 8;
 • veya kod 1234 - "V9raquo; - 6 - "V9raquo; - 4568.

Model kapı telefonuna için MK-20 M / T kodları kullanılabilir: "V9raquo; - 27 - "V9raquo; - 5702 ya da "V9raquo; - 1 - "V9raquo; - 4526.

1

Eltis marka Diafon açılış yeterince basittir. Sen nazikçe interkom çatlar iki kodlarından birini kullanabilirsiniz:

Bu kodlar yardımıyla kapıyı açamadı Eğer cyfral aşağıda gösterilen interkom kodları kullanabilirsiniz.

 • "- kodu 1 - Görme - kodunu 2" yassı yuvarlak numaralarını (100, 200, 300, vs.), kodu kullanmak mümkündür kapı, yüklü duafonları için. "Kod 1" daire numarası (100, 200, vs.), ve "kod" 2 gösterir - bir kod kapı telefonuna «23239raquo;« 72729raquo; veya «72739raquo;.
 • "1410-1441 - - meydan meydan; interkom için, işaretleme hangi harfi " kod kullanabilirsiniz M9raquo" vardır. açık Bazı kapılar kod «070549raquo kullanarak;.
 • İnterkomlar CCD modelleri - 2094.1M "meydan okuma - 0000" bir dizi açabilir ya hemen kapıyı açmak ya da menüye erişim sağlayacak kod (ekran «ON9raquo göstermektedir;). Sonra «29raquo tıklayın; - Kapı açılacak. Eğer «OFF9raquo görürseniz; bu erişim kodları tarafından ilk kurulum sırasında değişmiş demektir.
 • interkom modelleri CCD İçin - 2094M kodunu girin "0000 -. bir meydan okuma" «Cod9raquo görünümünü sonra; kod girmek '123456 - meydan 'veya' 456 999 - bir meydan okuma.' "- meydan 123.400." Ayrıca kod kullanabilirsiniz yazıt «f09raquo sonra;,« 6019raquo kodunu girin;.

Bir interkom Faktoriyel ile donatılmıştır kapıyı açmak için, altı haneli bir kod girmelisiniz: «0000009raquo; veya «1234569raquo;. Ama çoğu zaman interkom hack nedeniyle hizmet yüklemesi bu kodu değiştirmektir için ön şart aslında mümkün değildir.

Sen aşağıdaki komut dizisi deneyebilirsiniz: "anahtar« 59raquo; - 180180 - - meydan - Ekran bir mesaj servisini görüntüler anahtar «49raquo; - meydan ".

evrensel tuşunu kullanma

Aynı zamanda kapılarını çoğu İnterkomlar farklı üreticilerin açabilirsiniz evrensel anahtar açılması için de kullanılabilir. Bu tuşlar çok kullanışlı ve postacılar, kuryeler, yanı sıra tüm girişlerinde gelip diğer hizmet çalışanları yardımcı ve aynı zamanda anahtarlarının bir demet de giymem.

Bu anahtar sayesinde, gerek anahtar olmadan bir kapı telefonu açmak ezberlemek ve servis kodlarını maç için nasıl düşünmek. Sonuçta, evrensel bir şekilde bilgi interkom normal modda okur, sonra işlemci firmware onun bilgilerle karşılaştırır koydu. bilgi eşleşirse, kapı açılacaktır.

Evrensel tuşuna birkaç formlarda üretilmektedir: tableti, iki kontak anahtarını, radyo - vekil anahtar zincirleri. Evrensel anahtar oldukça yasal olarak farklı hizmetler uzmanları tarafından kullanılabilir:

 • Doktorlar ambulans;
 • bölge;
 • reklam ajanlar;
 • kuryeler;
 • postmen;
 • Konut işçileri.

Nasıl interkom Metacom anahtarsız açmak için

Her kod sistemi basitçe sayıların istenilen set girerek açılabilir. Yurtiçi kilitler - istisna değil. Nasıl bir anahtar olmadan interkom "Metacom" açmak için? Hem de diğer olarak - özel bir şifre toplamak için. Yükleyici (veya sakinlerinin herhangi biri) sistem ayarlarını, kod kilidi veya evrensel şifre değişmedi eğer Kodlar, bu yazı işlerinde listelenmiş.

anahtar olmadan interkom sistemi açma yöntemleri

Herhangi bir kombinasyonu kilit anahtar olmadan kapıyı açmak için olasılığını ima eder. Eğer, ilk denemeden sonra kapıyı sonraki yönteme devam edemeyeceğini eğer öyleyse Burada sunulan yöntemlerin her biri, ayrı ayrı ortak "Metacom" modelleri için uygundur. Bu yöntemlerin hepsi deneyin - gelecek kesin bunlardan biri. Not: Tüm kombinasyonlar "B" ne olursa olsun bir harf veya bir telefon ahizesi simgesi gösterilir ile panelde olup olmadığına bakılmaksızın, çağrı düğmesine anlamına gelir. İşte nasıl modeli Metacom anahtarsız açmak için bize etkili yolu vardır:

 1. daire kod ile. Bu modeller bu evde her odalı daireler için şifre şifreli kilitler atarsınız. Eğer dairesinin kod şifre biliyorsanız, yazın ve arama tuşuna basın.
 2. evrensel kod kullanma. yükleyici veya diğer sakinleri evde değişmedi, o zaman "1234-B" nin standart bir kombinasyonu olmalıdır.
 3. çağrı düğmesine basın ve merdivenlerinde ilk dairelerin numarayı çevirin. (Bunu belirlemek için, sadece zemine işareti arayın.) Eğer her şeyi doğru yaptı, ekran COD etiketi görünmelidir. kombinasyonunu 5702 Dial ve birkaç saniye içinde kapı açılacaktır.
 4. 65535-B çevirin. evrensel kodunu girin ve V-8 basın.
 5. evrensel kod ve B-6 bir arada, B-4568 girin.

Kod ekranı kilitler için yukarıdaki yöntemler uygundur. Eğer ekran olmadan interkom Metacom açmak için, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın anlamaya isterseniz:

 • Bir kod numarasını girin: B-27-B-5702, birkaç saniye bekleyin ve kapı açılır;
 • pres ve 1-in-4526 kombinasyonunu çevirin.

Orada bir anahtar olmadan bina içine almak için sadece sağlayan özel kodları olan kapıyı açmak değil, aynı zamanda cihazın yapılandırmasını düzenlemek için. Örneğin, kaldırmak veya belirli bir dairenin anahtarları takmak için sistem tarafından kullanılan şifreleri değiştirebilir, programlama moduna girmek, koda ana girişi değişti, kullanıcı menüsünde interkom açmak için öğrenirler. herhangi bir işlem için, sözde "master kod" bilmemiz gerekir. Varsayılan olarak, "Metacom" 1234 atadı.

 1. Kapıyı açmak. Nasıl anahtar olmadan Metacom açmak için? Bul ve evrensel kodunu girin çağrı düğmesine basın.
 2. tuşları ile çalışmak. Silebilir veya belirli bir daire için bir "tablet" ekleyebilir. Bunu yapmak için, 65535-B-Master Kod-B-B girin. Ardından numarasını girin. tuşunu kaydetmek için B-7 girin. Eğer cips bağlı tüm dairelerin kurtulmak istiyorsanız, In-7-0-111 tıklayın.
 3. Değişim sistem şifreleri. tuner menüsü ile evrensel kod interkom değiştirebilir. Yeni bir ana parola atamak için, ana kod-B-9-3-yeni şifre-B'de 65535 girin. Aynı menüsünde kodunu ve daireler değiştirebilir. Bunu yapmak için, zaten kodu kurulur bilmemiz gerekir. Şifreleri değiştirmek için, sen dairenin sahibi olması gerektiğini varsayılır. kombinasyonunu 65535B-Master Kod-B-B odalı daire-B-0, yeni bir şifre-B çevirin.
 4. menüsünden giriş kodları. "Metacom" üç farklı dizinlere ile donatılmıştır. standart kullanıcı menüsüne girmek için, kombinasyon 65535-B-1234-B-B girin. 65535-B-Master Kod-B: Hizmet interkom Şifre. Sistem ayarlarını değiştirmek için, 65535-B- master kod -B-9 girin.

"Metacom" evde her daire için kendi şifresini tayin - bu dört basamaklı bir kümesidir. Sahipleri bile bir anahtar ya da diğer acil olmadan evin içine almak amacıyla bilmek zorundadır. Yükleme firma ile anlaşma belirtilen Şifre. daireye bağlı değildir duafonları evrensel kodları vardır. Varsayılan olarak, koruyucu cihazdan ana parola - 1234 birileri zaten sadece bir servis şirketi olacak bir şey yeni bir şifre öğrenmek için size kalmış değiştiyse.

erişimin evrensel kod bilmeden, yapamazsınız:

 • bunu değiştirmek ve yeni bir ana şifre ayarlama;
 • takmak veya apartman cips-anahtarlardan ayırmak;
 • aygıtın sistem ayarlarını değiştirmek;
 • daireye yeni bir kod atamak;
 • Kod kilidi programlamak için.

yapabilirsiniz usta kodu olmadan:

 • açık interkom "Metakom" anahtarsız;
 • kullanıcı menüsüne girmek.

Videoyu İzle: nasıl bir arada kilidi açmak için

Bu kısa video talimatlarda bir anahtarı olmadan kapıyı nasıl basit ve net bir açıklama verilmiştir. videoda, yazar modeli "Metacom" ekranı açılır. Bu yöntemi kullanmak için, merdiven boşluğunda ilk dairelerin sayısını bilmemiz gerekir. öğrenmek için çok kolaydır - Her verandaya binanın bu bölümüne ait dairelerin numaraları ile bir işareti. görülen fotoprevyu üzerinde hangi modeli interkom kullanılır. Eğer bir kombinasyon kilit varsa, videonun şifre anahtar olmadan kapılarını uygun olmalıdır.

Nasıl herhangi interkom açmaya - pratik ipuçları

her bir model dahili anahtarsız açılışı için ayrıntılı talimatlar

özel sayılar geliştirilmesi ve tanıtılması süreci o kadar sık ​​aynı şirketin tüm modeller için aynıdır, cihazı imalat aşamasında gerçekleştirilir kapı irtibatı kilitleyin. Ancak şirket temsilcisinin isteğine bağlı olarak değişebilir.

Ancak, satış pazarı üzerinde, yeniden programlanmayan cihazlar vardır; bu, sayıların gerekli kombinasyonunu biliyorsa, hemen hemen her modern kişinin, kilidi takılı olarak girişe kolayca girebileceği anlamına gelir.

Hemen sıralamasında istenilen rakamları sundurma, garaj veya ofis yazarak kapılarını açabilir evin içine almak gerekirse mevcut mevzuat hükümlerine uygun olarak, kapı anahtarları unuttum kimse, onları kayıp veya. Örneğin, bir kişi ziyarete davet edilmişse, ancak bir arkadaşı kapı zili ile cevap vermezse, kodu kullanmasına izin verilir.

Bununla birlikte, kapıları ve elektronik kilitleri bu şekilde, dolandırıcılık amacıyla, kâr etmek için, soygun ve soygun yasalarca kesinlikle yasaklanmıştır. Aksi halde ceza cezası gelir.

Bu şirketin interkomu, açılması neredeyse imkansız olan en güvenilirlerden biri olarak nitelendiriliyor! Bu bir efsane! Şirketin üreticisi, ürünlerini fabrika ayarlarının zorunlu bir değişikliğin yapıldığı bir teknik olarak düzenler, ancak yine de Faktörü kırmaya çalışabilirsiniz!

"Sim-sim" açıkken, klavye panelinde altı basamaklı 000000 ve 123456 kodlarını girmeniz gerekir.

Bu durumda kapı açılmazsa, sıralı bir tuş kombinasyonu da ek bir olasılık vardır:

Faktorial tekniği ile bir sistem şeması olan oldukça basit bir interkom sistemi.

Böyle bir cihaz üç farklı şekilde açılabilir:

 1. Kontrol panelinde bulunan aşağıdaki numaraları ve tuşları birbiri ardına sırayla birleştirmek gereklidir:
  • "Çağrı düğmesi".
  • "Girişin 1. Dairesinin Sayısı".
  • "Çağrı düğmesi".
  • "Ekran COD kelimesini gösteriyor."
  • "5702".
 2. İlk yöntem beklenen sonuçları vermezse ikinci yöntemi kullanmaya değer:
  • "65535"
  • "Meydan"
  • "1234"
  • "Meydan"
  • "8"
 3. Üçüncü yöntem daha basittir, ancak asal sayıların doğru ve tutarlı bir şekilde girilmesini gerektirir:
  • "1234"
  • "Defiance"
  • "6"
  • «Bir kez daha bir telefon»
  • "4568"

Metacom şirketinin kilitlerinde, bir model MK-20 M / T var, açılış diğer standartlardan önemli ölçüde farklıdır ve açmanın iki yolunu içerir:

Bugüne kadar, şirketin teknolojisi, hırsızlar ve davetsiz misafirlerin analog seçenekleri ile karşılaştırıldığında en güvenilir ve güvenlidir. Bunun nedeni, sistem kodlarının ve anahtarlarının büyük bir veritabanının varlığından kaynaklanmaktadır; bu anahtarlar ileride almak kolay değildir. Şirketin çalışanları, kapı telefonlarının sistem programlamasıyla ilgili deneylere özellikle dikkat ediyorlar.

Bununla birlikte, tedarikçi şirket sistemin fabrika ayarlarını değiştirmediyse, bunlardan birini seçmek için aşağıdaki kombinasyonları girerek bunları çatlatmayı deneyebilirsiniz:

Bundan sonra bir sinyal sesi duyarsa kapı iki sinyal açarsa kapı açılır - maalesef tüm girişimler boşuna.

Şirketin giriş menüsünün seçeneklerini ayarlamak için Ziyareti, çeşitli yaşam durumlarında sistemi kullanma sürecini büyük ölçüde kolaylaştırabilen birkaç temel kural ve tekniği bilmelisiniz:

Tsifral firmasının elektronik kilidinin bulunduğu giriş veya eve girmek için önerilen iki yöntemi kullanabilirsiniz:

 1. Aşağıdaki adımları sırayla gerçekleştirmelisiniz:
  • 07054 gönderin veya "çağrı" tuşuna basın.
  • "41" veya "çağrı", "1410" tuşlarına basın.
 2. Evde 100, 200, 300, 400 sayıdaki daireler varsa ikinci durum geçerlidir:
  • "Çağrı" tuşuna basın.
  • Daire numarasını 100 veya 200 girin.
  • "Çağrı" tuşuna basın.
  • "2323" veya "7272" veya "7273" kombinasyonlarını girin.

Bu tür elektronik sistemler, kullanımda ve özel bir anahtar olmadan açmada kullanılan en basit sistemlerdir. Bunun nedeni neredeyse tüm kodların ve elektronik anahtarların standart ve aynı tipte olmasıdır.

Böyle bir kapıyı özel bir anahtar olmadan açmak için mutlaka çalışacak yalnızca iki basit kombinasyonun olması gerekir:

Bu şirketin kapı telefonu, özellikle ilk kez böyle bir sorunun üstesinden gelmiş, tecrübesiz bir kişiye, neredeyse hiçbir krakerin uğrayabileceği en güvenilir telefon.

Böyle bir elektronik kilidi açmak için, sadece iki kombinasyon var, bunların kullanımı tüm kapılar açılmıyor:

Bugüne kadar, elektronik kilitlere sahip kapılar o kadar yaygındır ki hemen hemen her evde ve her girişte kurulurlar. Onların üzerine kurulduğu teknoloji, özel bir tuş tabletiyle açılan Dokunmatik hafıza olarak adlandırılıyor.

Ve bu kapılar çoktur eğer - her kişiye bir anahtarlık tüm açar vb ev, ofis, garaj, O kadar interkom için evrensel bir elektronik anahtar kuruldu, oldukça rahatsız ve pratik değildir, birden fazla seçenek taşımak zorunda kalacak bu kadar .. farklı imalatçıların kapıları.

Günümüzde, bu tür evrensel elektronik anahtarlar her yerde yaygın olduğundan, onları edinmek zor değildir. Örneğin, internette, özel mağazalarda, onarım departmanlarında ve anahtarları tek tek imal etmek için hizmet tedarikinde böyle bir anahtar satın almak çok kolaydır.

Kapı telefonunun özel evrensel tuşları, üreticiye ve konfigürasyona bağlı olarak farklı bir maliyete sahiptir, bugün ortalama fiyat 300 ruble'den 600 ruble'ye kadar.

Evrensel anahtarlar, elektronik manyetik ve mekanik kilitlerin% 90'ına ve Çin yapımı birçok kapıyı açar.

Bu tür anahtarlarda, üreticiler tarafından geliştirilen 64 bitlik bir kodun bulunduğu özel geliştirilmiş bir mikro devre vardır. Kod, 48 bitlik benzersiz bir seri numarası, 8 bitlik kod ve 8 bitlik kodların sağlama toplamından oluşur.

Kapı elektronik paneliyle temas kurduğunuzda, geliştirilen kod, seri halde tek telli bir veri yolu üzerinden iletilir. Böylece, kod, alıcı cihaz tarafından okunur; bellek cihazı, kapılar açıldığında sesli bir sinyal verir.

Bu tür anahtarlar, aşağıdaki uzmanlık alanlarında çalışanlar için gerekli ve ilgilidir:

 1. Yukarıdaki kombinasyonlardan birini kullanmaya başlamadan önce dairelerden birini aramaya ve mevcut durumu "insan dili" ile kibarca ve incelikli bir şekilde açıklamaya çalışmanız önerilir. Birçok durumda, olanın karmaşıklığını anlayan ve kapıyı açan iyi huylu insanlar var.
 2. Elektronik bir kapının elektrik çarpmasıyla açılması için çeşitli yöntemler vardır, bunun için okuma paneline bir çalışma cihazı takmanız ve deşarj uygulamanız gerekir.
 3. Bu kilitleri (erkekler için) kırmak için kuvvet kullanmak mümkündür, bunun için, elektronikin bulunduğu yere okuma panelinin altına 10 cm çarpması gerekir.
 4. Yukarıdaki seçeneklerin tümü düğmelere basıyor ve elektronik kilitleri açmak için numaraları girmek yalnızca, özelleştirici, fabrika kodlarının kombinasyonunu değiştirmediyse geçerlidir.
 5. Satın alınan modele ve bir kalenin serisine bağlı olarak kombinasyonlar oldukça çeşitlidir.
 6. Kışı kıracak iseniz, her şey daha kolaydır. Bir kar kalınlığı almak ve klavye panelini koymak gerekiyor. Kilit, ekranda hata mesajı belirdiğinde açılabilir. Bunun nedeni, güçlü bir sıcaklık düşüşüyle ​​aşırı soğutma kilidinin arızalanması gerçeğidir.
 7. Manyetik bir sisteme sahip kilitlerde (mekanik olmadan önemli), kendi gücünü kullanarak açabilirsiniz. Kapının doğrudan açıldığı ve kulp tarafından sıkıca çekildiği tarafı vurgulamak gerekir - kapak açılacaktır.

 • HQsignal - video gözetim sistemleri. Tüm hakları mahfuzdur. Malzemenin kopyalanması, kaynak sitemize aktif bir bağlantı yerleştirilmesiyle mümkündür.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  39 − = 33