diyagram kağıttan elleriyle Yılbaşı çelenkler

şemaları ve şablonları: En yeni yıl elleriyle kağıt askıbezekler

birçok seçenek ve önümüzdeki yılbaşı kutlamaları için ev hazırlamak için yolları vardır. Garland - genellikle evleri ve diğer binaları süslemek için kullanılan dekoratif unsurlar, biri. En kolay yolu kağıdı bitmiş bunu yapmak için. Ama bu kağıt çelenk rustik ve el sanatları bakacağız anlamına gelmez. Birçok stilistler ve tasarımcılar gıpta böyle başyapıtlarından oluşturabilirsiniz. Biz sürecin adım açıklaması fotoğraf ve adım ile kağıttan elle yapılabilir yılbaşı çelenk, için çeşitli seçenekler sunar.

Bir Noel ağacı olmadan Ne yeni yıl! O tatil ana karakteridir ve yılbaşı Matinees ve partiler en güzel kadındır. Ama onun görüntü festival oda süslemeleri oluşturmak için kullanılabilir. Noel ağaçları görüntü ile kağıttan yapılmış Yılbaşı üzerinde elleriyle çelenk Şimdi birkaç seçenek bakalım.

Bir birinci düzenleme birden fazla kesme yoğun köknar yeşil kağıt kalıbı ve tek bir bant olarak bağlanarak içerir. Bu Noel ağaçları yapıştırılmış boncuklar, düğmeler, pul veya payet ile dekore edilebilir. böylece yıldızların, kardan adam, kar taneleri ve: Yine diğer oyma unsurlarla Kasette onlara alternatif mümkündür.

Kağıt Noel ağaçları bir çelenk nasıl yapılır

 1. renkli kağıt üçgenleri kesip.
 2. Her bir üçgen yarı boyuna katlayın. üstündeki kalıntılarının üst.
 3. Bir kesi viraj ulaşmayan tüm yükseklik boyunca yapılır.
 4. üçgen genişletin.
 5. Noel ağacının tepesine Üzeri şerit çelenk için ipi bağlanır.

renkli noktaların veya yıldız işaretleri kesim elde Çok basit ve delicesine güzel Garland. en kağıttan yapılmış Yılbaşı kendi elleriyle bu çelenk yapma sürecinde bakalım.

Ne çalışması gerekecek:

 1. Renkli kağıt. Farklı tonlarda bir çok kullanabilir veya dönüşümlü olacağı, iki ya da üç yaşında durdurabilirsiniz. Ayrıca altın ve gümüş kağıt veya karton alabilir.
 2. Dikiş makinesi sıkı ve kuvvetli iplik sıkışmış.
 3. Makas.

Konfeti şeklinde Orijinal çelenk

Biz yaratılış sürecini başlatmak:

 1. Farklı çaplarda kağıt daire kesin. Hepiniz aynısınız veya tüm bambaşka kesebilir. Eğer yıldızlı bir çelenk yapmaya karar verirseniz, yıldızlar kesip. Her iki yapabilir.
 2. Şimdi bir dikiş makinesi çalıştırmak ve bir tek tüm unsurları tek dikişli.

Kısa bir süre çevreleri ve yıldızlar değil, birinin çok uzun çelenk olduğunu Yani, biz alabilirsiniz.

Belki Noel, büyülü bir atmosfer yaratmak, birisi bu hırpalanmış ve seçeneği yıpranmış olduğunu diyecekler, ama bir bahçe ya da okul ile ilişkili ve hoş anıları geri getirir olan çocukluk, akrabalar, tanıdıklar, bir süs olduğunu. Bu Yılbaşı Bir zincirdeki bağlıdır kağıt şeritler, yapılan kendi elleriyle basit çelenk var. Çocuklarınızla bunu yapmak için emin olun, onlar gibi ve üretim süreci basit ve eğlenceli.

1

renkli kağıt geleneksel zincir

İlk olarak, gerekli tüm hazırlamak:

 1. Renkli kağıt. daha renkler, daha iyi. Sen ambalaj kağıdı kullanabilirsiniz, bir yeni yıl ile ya da sadece ilginç süslemeleri ile desenli edilebilir. Ve şimdi birçok seçenekler yoğun sentetik bant rulo sattı. Bu hassas ya da herhangi bir süsleme, düzgün bant olabilir.
 2. Makas.
 3. Clay.
 1. Renkli kağıt veya bant biz üniforma şeritler halinde kesmek gerekir.
 2. birinci şeridin en daire ve tutkal uçlarını kapatır.
 3. ikinci şerit geçirilir ve önceki halka kapatılabilir ve tutkal sonraki tüm edilir.

Bütün bu süreç bir bar kadar tekrarlanır veya çelenk istenilen uzunluğuna gelene.

çelenk zincirlerinin bir başka düzenlemesi

Çok etkili ve küçük körük veya renkli kağıt taraftarların bir çelenk imalatı çok kolaydır. en bunu nasıl ayrıntılı olarak inceleyelim.

Gerekli malzemeler::

 1. Farklı renklerde renkli kağıdı. Burada iki veya üç renkleri seçmek ve onlara alternatif ya da farklı tonları maksimum olası sayısı içinde bir çelenk yapabilirsiniz.
 2. PVA yapıştırıcı.
 3. Makas.
 1. eşit dikdörtgen kağıt kesin.
 2. Her kutu körük boyunca kapalıdır.
 3. Artık her akordeon, yarım çapraz katlayın fan olsun.
 4. her birinin diğer kadar geniş kısım (resimde gösterildiği gibi) bir yukarı doğru katlanmış PVA yapışkan tutturma veerochki alternatif.

ekli Fotoğrafın açıklama aşamalarında bunun nasıl kağıttan yapılmış Yılbaşı kendi elleriyle çelenk.

çelenk yapmaya Adım adım talimatlar

Biz montaj taraftarların bir varyantını önerdi, ancak sınırlı olabilir ve zincirde farklı unsurları birleştirmek ve tamamen farklı ve şaşırtıcı takı almak anlamaya olamaz. Ayrıca, bu unsurların bir daire içinde birkaç veerochkov birleştirerek, Noel süslemeleri çelenk temin edilebilir ve örgünün petelechku onlara ekleyin.

karıştırdı kağıt veya tinsel kendi elleri arasında Twisted yılan

Bir çok etkili bir seçenek çelenk ile, ilginç ve basit - bir yılan kabarık oluklu kağıttan karıştırdı kıvrılmış. ev ve ofis veya okul her ikisi için mükemmel bir seçim. Nasıl çelenk yapılır? Çok basit. Sadece gerekir:

ikiye katlanmış bir genişlikte şeritler halinde kesilir Gofrobumagu. ince şerit, bükme ulaşmadan önce bir taraftan Her şerit kesik. Expand. Ayrıca, farklı bir renkte çizgili bildirilmiştir.

Şimdi sadece, farklı renklerde iki şeritten büküm sıkıca uçlarını sıkıştırmak. Tüm çelenk hazır. Bu duvara monte veya şenlikli Noel ağacı üzerinde asılabilir.

Garnitür grubu anaokulu

Anaokulu için çocuk Yukarıdaki düzenlemeler çelenk herhangi uymuyor. Ama sadece malyshnya yaşadığı oda süslemeleri oluşturulan özel seçenekler yeme. karakterlerle Bu çelenk: Noel Babalar, palyaçolar, tavşanlar ve ayılar ve hatta dansçıların kümesinden.

kardan adam Garland

Yeni Yıl çocukları için kağıt ve hatta onlarla kendi elleriyle bu güzel çelenk yapalım. Çocuklar da annesiyle bir şeyler müdahele seviyorum. İşte detaylı bir açıklamasıdır.

Kağıdın dansçılar Garland - 2 varyantları

kar taneleri - Birinci yol dansçıların sihirli Blizzard yapmak. Için aşağıda gösterilen bir şablon dansçılar rakamlar kesmek gereklidir. Onlar kalın beyaz kağıt kesip. aşağıda verilmiştir bir desen - Sonra desen üzerinde ince beyaz kağıttan kar taneleri kesti.

Sonra basitçe odasında ve onun bağladı dansçılar üzerinde istenen konuma dize, bir dansçı bir etek giymekten germek. Hemen havanın ufak bir hareket de dans sema etmeye başlarlar. Bu çok güzel ve çok yeni yıl içindedir.

kendi elleriyle kar tanesi şema

İkinci yol biraz daha karmaşık. Gerektiğinde hazırlanmak için:

 1. İnce telli bir balerin temelini bükmek gerekiyor. Bunu yapmak için, tel 2 adet almak. Bir kat rezerv döngü de ikiye viraj, - baş ve vücudu büküm ve biter - bu bacakları var. primatyvaem kalem yarısı ile yerinde kesilmiş ikinci parça, zıt yönlerde sonlaraizin.
 2. Şimdi, şeritler halinde kesilir ve biraz ıslak tutkal olabilir peçete taban şeritleri ile kaplanır.
 3. Boğa bu onu giyinmek kalır hazır dansçılar. mendil bir paket yapın ve beline kadar sıkın.
 4. Yukarıdaki itibaren, (renkli peçete yapılmış) renkli bir etek yapmak ve bir kar tanesi kesiği üst üzerine konur olabilir. ajur ile bir bütün kıyafet alın.

Kağıt kar tanelerinden Düzenleri

anaokulu için kendi elleri yılbaşı kağıdı ile vazgeçilmez bir seçenek garlands - bunlar bunu farklı rakamlar şunlardır:

 1. mümkün olduğu kadar uzun bir kağıt seçilen şekillerin genişliği yüksekliğe ve gerekir. Birkaç bantları birbirlerine yapıştırmak için ilerlemeden.
 2. Bir kağıt akordeon katlayın. Seçilen şekillerin yanı sıra birinin genişliğine eşit genişliktedir.
 3. Birinci ekleme devresi rakamlarına çizimi. Onun kıvrımlar yanlarına temas parçaları, kesme, böylece yapıyor.
 4. çevritinin kalan kesilmiş ve akordeon ayrışırlar.

Seçenekler Yeni Yıl çelenk

İşte böyle çelenk bazı şablonlardır.

parçalar kesilir ve her namlu ve diğer ayrıntıları çizmek için dağıtılabilir sonra onları renk.

Fikirler şenlikli kağıt garlands

Fırsatlar kağıt çok bir çelenk yapmak için, burada kısa bir açıklama ile birkaç fikir:

 1. beyaz kağıt peçeteler Garland. Onun için, bir bant veya ipe kağıt ve dize yapılmış herhangi bir favori peçete kesip. Bu çelenk ve dikey olarak askıda. Kar taneleri pamuktan yapılmış kartopu sıralı olarak kullanılabilir.
 2. Onay kutuları. Bütün kâğıdın üzerinde birkaç bayraklarını kesin. Bayraklar, bir veya başka bir şekilde çift yapmak, vb. Biz onlar sadece yarısında katlama olacak ipe asılı. Zaten ipe Priveshennye kapalı gelmedi kontrol etmek 2 yarıyı yapıştırılmış olabilir.
 3. acele olarak krep kağıt şeritler bir çelenk anlamaya olabilir. Farklı renklerde krep kağıt şeritler kesilir. Biz birkaç şeritler alıp iplik ortasında onları büküm. Yani kirişlerin herhangi bir sayıda yapmak. Sonra ipe iplik demetleri sıkın ve bir Noel ağacı veya duvara kabarık ve renkli çelenk asılı. Böylece, yeni yıl için oda dekore edebilirsiniz.

İlginç fikirler şenlikli çelenkleri

dekor kağıdı mevcut sıkıcı, el fenerleri ile olağan girlantalr ihraç edilebilir. şu işi nasıl görelim:

Biz gerekecektir:

 1. küçük el fenerleri ile zamanki Garland.
 2. farklı renklerin Basınçlı kağıt.
 3. Makas.

Nasıl yapılacak:

 1. yaprakları farklı sayılarla farklı boyutlarda ve farklı şekillerde, kesme çiçek Gofrobumagi.
 2. Her merkezinde delik açmak.
 3. Her ampul için 3 farklı çiçek koydu. Yavaşça baz preslenir.

elleri ile parlayan bir çelenk nasıl yapılır

Yani sıradan bir sıkıcı çelenk dönüştürebilir nasıl.

Fener çelenk varsa, bunları çizebilirsiniz. İşte kağıt fenerler yapmak için:

 1. geleneksel bükülü ip tarafından hazırlanan, bu tel simule eder.
 2. Kalın renkli kağıt veya renkli karton oval biçimli ampuller kesip.
 3. Spiral prorisuem ortasında her ovaldir.
 4. Gri karton dikdörtgenler kesip. Her ampul için patron rolünü oynayacak ve biz ipe ampulü güçlendirecektir - kordonunu.
 5. kağıt ve yapıştırıcı içinde bir ampul koyarak, onları bir ip süpürgelik, yarı gri dikdörtgenler katlayın.

kelebek şeklinde Fantezi çelenk

Genellikle yaratıcılık için kullanılabilecek tuvalet kağıdı veya kağıt havlu, kovanı terk etti. onlardan bir çelenk yapalım!

 1. kol kruglyashi için kesin. uzunlamasına bir petal oluşturan, her iki tarafta da her bir kruglyash Priplyuskiaem.
 2. Bunlar sprey veya fırça boya ile boyanabilir ve böylece bırakılabilir.
 3. yarıda yapıştırarak, 5 kruglyashey çiçeğin dışarı koymak.
 4. yaprakları birinde bir ip geçirilir.
 5. Ortaya çıkan çiçeklerin tamamı ipe dizilmiş.

Fan şeklinde Garland

Ve son olarak, kendi elleriyle videoya üretimi sürecini ayrıntılarıyla Yeni Yıl kağıdı ile bir kez daha harika Garland.

Kağıdın çelenk yapmak için Hangi seçeneği, seçtiğiniz olmaz seçenek birleştirmek, hayal gücü ve iyi mizah bunu, belki de size ve tüm misafirler memnun edecek benzersiz ve çok ilginç bir şey, olur, kendine küçük poozornichat izin ve indulged tatil.

Kağıdın Yılbaşı çelenkler: kendi ellerini yapmak için 100 yolu

Her yıl ana kış tatili erken ve daha önceki başlar hazırlık. şehir, dükkan camlarını, tüm kurumları dönüştürdü. Ve tabii ki, sadece tatil ev bir parça almak istiyorum. ağaç bahis için çok erken, o zaman ellerinizle bir kağıt çelenk yapmak - vakit geldi. Çocuklarınıza ve diğer aile üyeleri, sağlanan eğlenceli bir meşgale bağlayın ve sonuç olarak - ilginç yılbaşı dekor. Buna ek olarak, benzersiz. Yani, kağıt Noel çelenk yapmak fantezi ve uygulamaya nasıl dahil, okuyun.

 • çalışma için malzemeler;
 • Saçak veya püsküller;
 • dişli;
 • Tavşanlar ve Noel ağaçları;
 • fener;
 • nokta Garland;
 • Noel afiş.

fikirlerin çoğu ev doğaçlama malzemeyi toplamak, uygulanabilir. İşte sizin için yararlı olanı temel bir listesi:

 • farklı yoğunluktaki renkli kağıdı. Eğer Oymacılık düşkün değilseniz, dekupaj levhalar, sen sarma kağıdı kullanabilirsiniz mükemmel bir araç da olduğu;
 • mukavva,
 • Yapıştırıcı ya da tutkal tabancası;
 • Çift taraflı bant;
 • zımba;
 • makas;
 • Halat, şerit, iplik;
 • cetvel ya da ölçüm bandı;
 • Bir kalem;
 • yazıcı

İpucu! Eğer desen baskı olamaz, her zaman monitörün ekranına eski güzel izleme kağıdı basarak, doğru boyutta bilgisayar ekranına götürün ve yeniden çizmek. Çoğu zaman, odak baskı için kağıt sıradan bir levha gider.

İyi bir ruh hali ve biraz sabır hazırlamak için emin olun!

saçak ve püsküllü askıbezekler

Fringe farklı renklerin malzemelerin elden kaç süspansiyon yapılır, özellikle çok avantajlı görünüyor.

Örneğin, beyaz ve kahverengi tek masa örtüsü (veya renkli kağıt herhangi ortalama yoğunluğu) sunar. kendi takdirine bağlı olarak renk düzeni al - kırmızı ve beyaz, kırmızı ve yeşil, vb Üç renk birleştirilebilir. Ya da iki gizli renkleri alıp parlak kağıt ile onları tamamlamaktadır.

çentik, yarım istenilen uzunlukta 2/3 uzunluğa tabaka katlayın. Ardından, orta smear yapıştırıcı genişletmek dize veya bant, basın takmak ve sonra katlayın. İşte çelenk hazır!

Fırçalar Yılbaşı 2018 değil, aynı zamanda herhangi bir başka tatil ev değil sadece büyük bir süs bulunmaktadır.

Adı geçen başlangıç ​​aşaması saçak aynıdır. yarı seçilen kağıt kesik dikey şeritler 2/3 uzunluğa katlayın.

İpucu! saçak aksine, yapılacak en iyi için şerit fırçalar incedir.

Bizim çentikli levha genişletmek. Şimdi üst ve alt bir saçak vardır. bir tüp içine levha yuvarlanıp üstüne çekme döngü döndü edecek ve alt - fırça. Birkaç tür fırçalar yapmak ve bir ipe dizilmiş.

yığınına sahipsiz değil fırça için, tutkal yayma ve daha sonra askıda kalacaktır hangi bir ip döngü tutkal daha iyidir. En önemlisi, önce, fırçalar bir dizi yapmak gerekir ipi dağıtma ve ancak o zaman yapıştırılmış.

saçak ilkelerini öğrenin, kendi ellerini kolayca orijinal kağıt çelenk bir sürü yapmak.

Çarklar - onlar dairenin dekorasyonunda kullanılan gerektiği anlamına gelir yılbaşı dekorasyon, ayrılmaz bir parçası.

Bu Dekorasyon için karton veya ağır inşaat kağıdı gerekecektir. Sonra, yıldızlı gerekli sayıda kesilmiş ve bir katlama hattı tutmak için her kirişin ortasında gerekir (bkz. Aşağıdaki Şablon). Önemli olan - sadece çizgi nota, ancak zarar verebilir veya çentik yıldızı değil.

İpucu! hiçbir özel alet varsa, bir spatula ya da manikür turuncu sopa kullanabilirsiniz.

Daha sonra huzmelerinden birinde delikler ve ip atlamak yok kat çizgileri 2 boyunca katlanır. Dekorasyon hazır. Çizgili tasarım gibi görünüyor Kazanma ve çeşitli renklerde.

Hiçbir zaman çıkıntı ile meşgulse, sadece kesip şablon kullanmak ve bir ipe dizilmiş düz yıldızlar, yapmak ve sonuçları tadını çıkarabilir.

yıldızlı Dikey süspansiyon

Sadece yıldızlı sopa ve daktilo bunları dikmek değilse, sıradışı yılbaşı süsleri bakacağız. Bu renkli karton çok yıldız Hasat ve sonra eşleşen renkli iplik diker için yıldız sadece iplik terk arasındaki bu yüzden, aynı zamanda, bir köprü görevi görür. her iki tarafta yeterince uzun sonlaraizin unutmayın.

Askıbezekler bir pencere veya kapı üzerinde dik yerleştirilebilir, ancak duvarda yatay asılabilir.

Hava ve kar kâğıdın daha parçalarından süslemeleri bakacağız.

Toplu yıldızlı üretmek için önce dört boşlukları bir model kesmek gerekir. Daha sonra, yapıştırıcı ya da çift taraflı bir bantı kullanarak, diğer merkezinde bir yıldız sopa ve hafif iç yıldızın kenar bükme. İki tür boşlukları olun. Daha sonra düz bölümler, daha önce asılı iplik eksik yıldız birlikte tutkal. Tek bir iplikçik 3-5 yıldız yerleştirebilirsiniz.

Benzer şekilde bulutu imal. Sonra bir ip üzerinde rakamlarla bütün konuları yerleştirmek ve odada iyi bir yer arayan.

Yeni yıl gecesi Çocukluğundan beri Noel ağacı hakkında bir şarkı. Bir balıksırtı varsa, o zaman nerede tavşan olmadan? Onlar da bir yılbaşı dekor olarak kullanılabilir.

kesip bir ön şeklinin oluşturulması için şablon kullanın. Tutkal Bunny kuyrukları pamuktan yapılmış ve dişin gerçek pompons-kuyrukları yapılabilir. saten kurdele veya ip takın.

Kuyruk kulak bölgede bir yerde sona erecek bile tutunan kuyrukları, en küçük eşitlemek olabilir.

Belki Noel ağacı - en "sinirli" Yeni karakter seçenekleri kendi elleriyle yapmak, böylece - büyük miktarda.

en kolay yolu - aynı büyüklükte üç kareler almak yarısında kat, ve daha sonra elde edilen üçgen bağlı bulundukları. balıksırtı makinede dikiş, bir güzel süspansiyon olsun.

Eğer yarısında üçgen katlayın ve şekillerde gösterildiği gibi kesimler yaparsanız Orijinal Noel ağacı, gelecek.

Aynı zamanda mükemmel bir seçenektir - kağıt üzerinden Noel ağaçları kesmek üstünde bir delik açıp bir ipe dizilmiş. köknar süspansiyon renk ve doku bağlı farklı görünecektir.

Bir şekilli delik delme varsa, köknar üretimi daha kolay ve hızlı geçmektedir.

Bunun yerine köknar geyik kağıt rakamlar, zencefilli erkekler, ya da ökseotu yaprakları eklenebilir.

Aydınlık ve şenlikli bir görünüm kağıt fenerler.

Farklı renklerde ajur fenerler Bir çok anında mutlu bir ruh hali yaratır.

Gizli, üstte ve altta iki kağıt şeritler tutkal orta serbest bırakarak ve daha sonra diyagrama göre bir kesik yapmaktır.

Elektrik girlantalr tehlikeli görünüyorsa, güvenli eller oluşturun.

Zımba ve renkli kağıt birkaç şeritleri - her şey bir yılbaşı meşale başka bir sürümünü yapmak gerekir. Ortasında bir şerit koymak, ve diğerleri yanlarına ekleyin. olacak Şekil.

Onlar çoktur ve kar benzerdir ve elektrik garlands aynı anda ampul ışık ise, basit çevreleri çıkıyor - gerçeği yeni yıl daha fazla bir şey ile gelip zordur?

Parlak kağıttan yapılmış hacimsel kalpleri yardım etmek yeni yıl için evi dekore etmek.

Aldığımız ve silahlı kuvvetler böylece Batı'da son sırada sırlı bisküviler, bize taşındı. hazır pasta-çörek - ve içine bir delik ile basit beyaz daire tutkal pembe blob'un On pul veya boncuk ile yapışkan damlacıklar ile süsleyin. Karaciğer bir kurdele üzerine sinirli ve ellerinizle odaya kağıt tatlı bir çelenk süsleyin.

Biz flamalar gibi bir yılbaşı süslemeleri unutmamalıyız.

Bazı parlak kağıt dikdörtgenler veya üçgenler bir ipe dizilmiş - ve hazır germe. Kelimeleri "Yeni Yılınız Kutlu Olsun!" Ya da MUTLU YILLAR ekleyebilirsiniz!

Geleneksel kar taneleri ve kardan - Noel süslemeleri için basit ve başarılı bir ek.

Bu yazıda - sadece kağıt Noel çelenk için bazı fikirleri. Gördüğünüz gibi, çok basit ama eğlenceli. Sadece başlangıç ​​ve kesinlikle kendi şeyle gelecek.

Kendi elleriyle kağıt Noel çelenk nasıl yapılır

Kendi elleriyle kağıt askıbezekler

Zaman çok çabuk geçiyor - Köşeyi ve yeni yıl etrafında! Şimdi bu mutlu tatil için aktif bir hazırlık geçme zamanı!

İlk önceliğimiz bir festival havası oluşturmak için - ve bu duyguları tüm Noel için yeterli olmalı - Yeni Yıl tatilleri! Bunun için, bizim öncesi yazlık ev yürütmek nasıl dikkatli davranmalıdır? Bildiğiniz gibi - sadece çevreleyen atmosfer büyük ölçüde o kişilerin duyguları etkiler.

Biz festival havasında için ne gerekiyor? Elbette Noel ağacı, festival tablo, masada mutlu bir aile ... ve duvarlara ve tavana kağıdın lüks çelenk! Ayrıca, bu çelenkleri tüm aile üyelerinin "eylem" zorunlu katılımı ile kendi elleriyle yapılmalıdır - genç ve yaşlı hem! Bu senaryoda, bayram havası tüm sağlanacaktır!

kağıttan elleriyle Yılbaşı çelenkler, şema

belirlemek ve biz hala en popüler seçenekler adım adım analiz de önerilen düzeni ve kağıt Noel çelenk fotoğraflarını ve düşünelim gerekenler anlamak için:

Şimdi böyle bir güzellik yapmak için kullanılabilecek bir şemayı göz önünde bulundurun:

Şimdi daha hacimli ve zaman alıcı süslemeleri için, temel zincirler arasında değişen, kağıt çelenk ile yakından bakalım.

renkli kağıt "Gökkuşağı Kurdela" Garland

Kendi elleriyle renkli kağıt Garland

İhtiyacınız olacak bu basit ama orijinal çelenk oluşturmak için:

 • Farklı renk ve tonlarının-Çift taraflı renkli kağıt,
 • makas;
 • cetvel;
 • ancak, bir dikiş makinesi kullanmak daha iyidir, bir iğne ile iplik takın.

Biz renkli çelenk imalatı dönüp:

 • her renkten renkli çift taraflı kağıt tabakalarının hazırlanması, başlamak için;
 • devre, her bir tabaka katlayın ve makasla kesme,
 • 1-1.5 cm civarında bir yerde eşit genişlikte şeritlerden kağıdın renkli tabakalar üzerinde işaretlemek için bir cetvel kullanarak;

 • şeritler halinde kağıt kesme;
 • Dikiş makinesinin hizmetlerini kullanmak - tüm barlar (biz spektrum üzerinde gönderdiniz), ya Garland'a iğne ve iplik yardımıyla merkezinde onları dikmek daha dikkatli baktım doğru sıraya koyun. iplik doğrudan temas korkuyorsun olanlar için başka bir seçenek yoktur, iğneler - sadece yapışkan şeritler merkezine dizesini yapıştırın!

Şimdi, birkaç önemli nüanslar: En çelenk edinilen hacim ve yumuşaklık için - defalarca asarken sadece iplik büküm; renk barlar için bir malzeme olarak şeker sarmalayıcıları, katlanmış şeritler veya parlak sarma kağıdı şeritler için idealdir, daha sonra bu, yaptığımız budur:

Ve en iyisi - geçen yılın haberleri yenen şeker sarmalayıcıları, barındırmak çok şey var!

bir Noel ağacı Garland kağıt "Yeni Chain" yapılmış

Burada başka bir basit küçük kağıt çelenk var.

onun üretimi için tekrar makas, renkli kağıt, cetvel ve kalem ve PVA tutkal gerekecektir.

Yine aynı genişlikte renkli kağıt şeritler bir kağıda 2-3.5 cm raschertite ve doğru bir şekilde kesin.

Şimdi sadece, farklı renklerin şeritler almak halkaları bunları birleştirmek, sonraki şerit tekrar halka ve tutkal çıkan farklı bir renkte geçirilir. Ve böylece sürece çelenk istenilen uzunluğa ulaştığında!

hatta küçük çocuk bakmaya çelenk imalatı ile, bu yüzden yeni yıl için ellerinizle bir kağıt çelenk oluşturulması olarak, böyle önemli bir zamanda çocuğunuzu takmak Lütfen unutmayın!

İşte kağıt Noel çelenk birkaç düzenleri aynı şekilde çalışan vardır - seçin ve festival havası yaratacak:

Yılbaşı çelenkler - rakamlar

masal karakterleri bebeğiniz çelenk memnun etmek amacıyla, hayvanlar, kardan, bu kadar sevimli ve komik kağıt çelenk yapın:

Elleriniz, şablonlarla kağıt Yılbaşı çelenkler

kardan adam çelenk için Şablon

Sadece istenilen rakamlara (sonunda, kendiniz çizin, cut-out boyama kitapları, resimleri) önceden tanımlanmış şablonları kullanarak kesmek bir iş parçacığı üzerinde onları sopa veya bir iğne ve iplik üzerinde yivli veya sadece obkleyte parlak renkli kağıt boya! çelenk hazır olduğunda - sadece bir çocuğun zevk için, çocuk odasında asılı!

Garland Elleriniz origami şeritler ile kağıt

Bu kağıt çelenk güzelliği. Bu onun yaratılması için bir iğne ile herhangi bir tutkal ya da iplik gerekmez - sadece kağıt, makas, cetvel ve sizinle yetenekli eller!

Başlamak için, bir ya da iki renk renkli kağıt hazırlayın.

Bir sonraki eylem - Kağıt 17 cm uzunluğunda şeritler ve genişliği 2 cm üzerinde işaretler.

şeritler halinde kesilir, yarısı elde edilmiştir şeridi bükmek ve ikiye daha sonra her bir yan ve elde ederiz:

Garland origami kağıt üretim devresi

Burada boş-kesimleri vardır! Bunlardan, hızla bu origami çelenk toplamak şimdi var!

Aşağıdaki talimatları uygulayın:

Burada olması gerekenler:

Çok güzel ve yoğun çelenk!

herhangi bir vesileyle "Kalpler" için çelenk

Ama böyle kalpler yeni yılda sadece bir festival atmosferi yaratmak mümkün! Bir Sevgililer Günü, 8 Mart, düğün, doğum günü var hâlâ ...

Bunu yerine tüm bu, 1.5-2 cm genişliğinde. Tutkal, iğne ve sadece gerekmez iplik 15 cm uzunluğunda renkli kağıt şeritler gerekecektir çelenk imalatı için, tel zımba al!

Ve şimdi. foto-talimatlarını takip ederek, hızlı bir şekilde serdechkovuyu çelenk toplamak:

elleri ile Garland kalpler

O kadar sevimli renkli kalpleri çıktı!

Ve daha çiçekli çelenk hayranları için biraz tasarımımızı zorlaştırıyor teklif serdechkovyh.

. Ürün toplamak için daha kolay mı - farklı renklerde kağıt şeritler halinde kesilir, örneğin delikli kalpleri için aynı renkte yapılmıştır tercihen aynı büyüklükte bir şerit için 5, 10, 12, ve 15 cm olan. Biz zımba kullanarak buradayız kalpleri toplamak;

kalplerin çelenk elleriyle nasıl yapılır

Masanın pek çok kalpleri üzerinde olduğunda, sen birbirleri ile bağlantılı geçebilirsiniz - yanları zımba vasıtasıyla da bir arada tutulur.

Sonuç kalplerin çeşitli dikkat çekici bir kağıt çelenk oldu!

Garland Yılbaşı çam kozalakları

Ama bu evinizi süslemek için çelenk sadece yetenekli değil, ama aynı zamanda bunu bir taze köknar aroma vermek!

ormana gitmek gerekir bunu yapmak için, kozalaklar toplamayı onları halkalar için tel kullanarak takmak ve parlak içlerinden kurdele iplik! Herşey!

renkli fenerler Noel çelenk

renkli kağıt Parlak üç boyutlu fenerler geleneksel elektrik çelenk yerleştirilir!

Başlamak için, elektrik çelenk hazırlar. Iyice amacına bütün bağlantıları incelemek ve yalıtkan bir malzeme ile kaplı olduğu - yeni yılda yangınlar, sadece onlara ihtiyacım yok!

Şimdi biz burada anlatmak ve başyapıtı renkli kağıt parçası dönüştürme adımlarını göstermek için herhangi bir kelime daha iyidir resimlerde ayrıntılı bir talimat, size sunuyoruz - bir el feneri!

 • kağıt;
 • makas;
 • Cetvel ve kalem;
 • Bir iğne ile Konu;
 • İyi mizah ve azim!

başlangıç ​​ve bir kalem ve aynı boyutta şeritler üzerinde bir cetvel ile renkli kağıt çeşitlendirilmiş için.

ancak bunun yerine bir iğne ile basit kalem kolunun, bir kez daha bu işlemi tekrarlayın. Bu prosedür Devreleri sayesinde bir iğne ile özetlenen alanlarda eğmek kolay olacak - ve biz sadece ihtiyaç!

bir akordeon içine çıkan ön formun toplayın. Aşağıdaki şekillerde gösterildiği gibi. Bir eğik iş parçasının ortasına alanlarına özellikle dikkat edin.

Ama şimdi bir iğne ve iplik ya da yapıştırıcı ile yararlanmak zamanı. Onların yardımıyla bizim preform sevgili kağıt topu toplamak:

Bir elektrik çelenk onları takın ve - bu kadar!

biz onların elleriyle kategorisinde Noel el sanatları yayınlayacak, güzel tatil çelenk bize seçeneklerinizi gönder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + = 15