dizüstü soğutma için Standı

Bir dizüstü soğutma standı nasıl seçilir: tipleri, özellikleri ve öneriler

tam ölçekli dizüstü bilgisayarlar üzerinde temel avantajı - hareketlilik yüksek düzeyde. Dolayısıyla da ana dezavantajı - ekipman arızalı veya uygun olmayan kısımlarını değiştirmek kadar yoğun dolgular her zaman mümkün olmadığı. Dizüstü mevcuttur ve "olduğu gibi", bu nedenle harici cihazlar yardımıyla gerekli Aşırı ısınma sorununu çözmek için kullanılır. çok faydalı ve kullanımı rahat olduğunu kanıtladı bu özel soğutma standı, yardım edin.

Fakat ilk otomat modeli almayın. Ürün kalitesiz olması veya basitçe kullanmak sakıncalı olabilir. Bizim bugünkü yorum kahramanı - Laptop Soğutma Pad. tipleri, özellikleri, avantajları ve farklı modeller dezavantajlarını nasıl seçilir - bütün bunlar okumaya devam edin.

Bir soğutma raf kullanmak gereklidir olduğunda

Notebook Sehpası, genel olarak, iki işlevi vardır: göz yorgunluğu, boyun ve omuz azaltan rahat bir çalışma pozisyonu, cihazı destekleyecek ve bunu soğutma, cihazın ömrünü uzatır.

durumlarda nerede Faydalı soğutma aygıtı:

 • dizüstü çünkü yanlış ya da yavaş ve donuyor ne olduğu, çok ısınır;
 • Sıcaklık (yüksek sıcaklık ortamında) modunda çalışma cihazı geçer;
 • dizüstü bilgisayar kucağına veya bir yatakta genellikle;
 • kullanıcı programları veya başlattı "tyazhelye9raquo talep ile çalışıyor; oyunlar;
 • değiştirmek veya bir dizüstü grafik kartı onarmak için;
 • İşlemci AMD ayarlanır: bu dizüstü bilgisayarlar, genel olarak hızlı bir şekilde ısıtılır.

Bütün bu durumlarda, ek bir soğutma cihazı kullanılması tercih edilir. Nasıl bir dizüstü standı seçilir? İpuçları - aşağıda.

Bir dizüstü bilgisayar çeşitli nedenlerden dolayı çok serin olabilir. Öncelikle bu tasarım dezavantajları: Sistemin ve anakart başlıca modülleri arasında eski thermopaste, zayıf soğutucular üreticisi, varolan doldurma tarafından ilan maksimum performans uyumsuzluğu. Ayrıca kaçınılmaz cihazın içine alır ısınma toz tetikleyebilir.

birçok durumda soğutma pedi Alış ölçüde dizüstü bilgisayarın ömrünü uzatabilirsiniz bir zorunluluk vardır. Ama nasıl laptop için uygun bir üs seçilir?

Bir dizüstü soğutma standı nasıl seçilir

Nasıl laptop soğutma altında bir tavır seçmek için, sen boşuna para, zaman ve sinirler de geçirmiyorsun? Eğer satın aldığınızda birkaç parametrelerini içeren dikkat etmek gereklidir:

1
 • standı (klasik ya da tablo), soğutma büyüklüğü ve türü görünüşüdür;
 • notebook için Standın inşaat malzemesi;
 • Birim ağırlık (sık sık dizüstü hareket için gerekli olan, özellikle de) soğutulması;
 • güç, çap ve fanlar, gürültü seviyesinin sayısı;
 • ek donanım ve özellikleri;
 • Kullanıcı geri besleme baskın karakteri;
 • üretici, model ve maliyeti standı.

parametrelerin çoğu kişisel tercihinize bağlıdır ve diğerleri güç ve soğutma cihazının verimini karakterize etmektedir.

notebook için ek soğutma desteklerin türleri

Destekler yüksek ya da klasik, dizüstü bilgisayar ile katlanır masa ayakları şeklinde çalışma yüzeyi üzerinde bir kaç santimetre kaldırılır.

Standart standı - ucuz, oldukça hareketli ancak sınırlı özelliğe sahip olan bir delikli bir platformdur. Tipik olarak, bu cihazlar sadece eğim düzeyini ayarlamak için izin verir. İkinci "dyshaschego9raquo bir yastık ile donatılmış birinci bir masa üzerine yerleştirilir;: Klasik standı, sert veya yumuşak olabilir ve altta malzeme dizlerinin üzerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Bekleme tablo geniş özelliğe (verim ayar yüksekliği, eğim açısı) sahiptir ve genellikle ek özelliklerin (bir fare ya da küçük bir kutu için bir alan sağlar) ile donatılmıştır. Tablolar bir platform olarak mobil değildir, ağırdır ve genel olarak daha klasik bardak mal oldu ama onlar rahatça çalışabilirsiniz.

Böylece, bir dizüstü bilgisayar ihtiyacı soğutma ile standı. Nasıl stil ve malzemeyi seçmek için ne taraftar olmalı? Pasif ve aktif: mekanizmaları, soğutma iki türü vardır.

Pasif soğutma taşınabilir bilgisayardan ısının aynı anda emilmesi ile sağlanır ve dizüstü bilgisayar ve monte edildiği yüzeyi arasında hava dolaşımı arttırılır. Bu tür bir düzenleme, tek "profilakticheskih9raquo uygundur; için dizüstü kendisi soğutma ile herhangi bir sorun varsa.

Aktif soğutma yerleşik fanlar sağlamaktadır. onlar enerji tüketen ve gürültüyü oluşturmak, çok daha etkilidir, ancak bu destekler genelde daha pahalıdır. aktif soğutma türü ile bir cihaz 5-15 derece dizüstü sıcaklığını azaltabilir.

Onların sayısı, çap, dönme hızı ve bıçakların pozisyon: hayranlara kalitesini Soğutma bağlıdır. En iyi seçenek - Her zaman soğutucu büyük bir sayı değil. Örneğin, büyük bir çapa ve (2,000 rpm) yüksek bir devir sayısı ile bir fan çok daha verimli bir şekilde birkaç küçük. soğutucu yeri gelince, o delikler dizüstü soğutma sistemine uyacak şekilde arzu edilir.

Fan hızı ve yatak tipi sayısı itibaren cihaz nasıl çalışacağını gürültülü bağlıdır. sessiz - Bir soğutucunun ve hidrodinamik rulmanlı dur. Fan düşük hız sessiz diğerleri, ama ana standı fonksiyonu üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir - soğutma.

Malzeme, ağırlık ve boyutları

Nasıl bir defter düzgün soğutma standı seçilir? Ayrıca malzeme ile belirlenir. pasif soğutmalı desteklerin türü için özellikle önemlidir Malzeme. Destekler, plastik, ahşap, alüminyum veya bakırdan yapılabilir. En etkili bakır veya alüminyum taban olarak kabul edilir. Ahşap etkili çeşitli formların plastik desteklerle imal edilebilir görünüyor, ancak her iki malzemeler kötü ısı dağılımı vardır.

Eğer dizüstü soğutma için durmak istiyorum, nasıl optimum boyutunu seçmek için? Standın Boyutları laptop diyagonal bağlıdır. Kullanım kolaylığı açısından, bu göstergeler birbirleri ile tutarlı olmalıdır. Ağırlık soğutma cihazının kullanımının hareketlilik ve konfor belirler. Hafiflik ve istikrar arasında mükemmel bir denge bulmaya tavsiye edilir.

Fonksiyonlar ve dizüstü bilgisayarlar için donatım soğutma sistemleri

Nasıl Pad işlevsellik ve ekipman Soğutma bir Laptop seçilmelidir? Bu parametreler kesinlikle bireysel ve kişisel tercihinize bağlıdır. Bazı treni modelleri eğim, yükseklik, fan hızı ve hava akışı yönünü ayarlamak için, kendi takdirine soğutucu bölümünü etkinleştirmek veya devre dışı bırakabilir.

Özel önem bir duruş vardır fonksiyonu, dikkat edilmelidir. aşağıdaki gibi dizüstü bilgisayarlar için modern bir soğutma cihazlarında kullanılan başlıca kararlar, şunlar olabilir:

 • şebeke veya USB powered by;
 • Çeşitli kilitleme sokma;
 • Çıkarılabilir fanlar;
 • Hoparlör laptop hacmini yükseltmek için;
 • Gömülü ışıklar veya lambalar Standı;
 • fare için elverişli konumu;
 • Küçük çekmece;
 • USB hub ve çok daha fazlası.

İlave ekipman münhasıran kullanıcı ihtiyaçlarını ve o standının satın harcama yapmak istediği miktarı değişir.

Top model soğutma pedleri

Sen soğutma ile bir dizüstü standı seçmek nasıl bilmiyorum? soğutma pasif tip Düşük maliyetli model Modecom, GEMBIRD veya DETECH tarafından satılan hemen her marka ve klasik bardak altlıkları ortalama kalite var. Mükemmel seçim - üretici Logitech, Titan, Belkin, Maxxtro veya Cooler Master standı. Aşağıdaki modeller de dahil olmak bir soğutma stand-tablolar seçme:

 • TSİ Tech® TT-LD82 (tablo favori sandalyede çalışmak için mükemmel, tekerlekler ile donatılmıştır).
 • Koolertron Yeni Kırmızı Alüminyum Nottable Laptop Standı (pasif soğutma, raf üç yerde bükülür).
 • PAG 4 Tekerlekler Laptop Masası (ayrıca defterin sadece açısını en rahat setini sağlar, ancak çok sağlam bir model, fare açılımı).

Kontrol Listesi: Dizüstü Stand hızlı seçim

Nasıl teknik detaylar uzak olanlar soğutma ile dizüstü standı seçilir? Aşağıdaki kontrol listesini kullanabilirsiniz:

 1. Klasik standı ya da masa. Standart modeller ayarlama olasılığı ile sınırlıdır, ancak daha hafif ve daha hareketlidir.
 2. dizüstü bilgisayar boyutunda. Bu standının boyutları eşleşecek.
 3. Pasif veya aktif bir ısı dağılımı. Parametre soğutma etkinliğini etkiler.
 4. Malzeme. Ahşap plastik daha kolay ve metal daha etkilidir, şık görünüyor.
 5. Ek özellikler. Bu kullanıcı deneyimi, aynı zamanda cihazın maliyetinin sadece artar.
 6. Tasarım. Çok ilginç bir model bulabilirsiniz.

Mükemmel Standı ihtiyaçlarını kişisel tercihleri ​​ve bütçenize uygun. Bugünün üreticileri her zevke ve bütçeye uygun bir seçenek sunuyoruz.

laptop soğutma durun

bilgisayar donanımı türlerinin sayısının artmasından Ne kadar hızlı, ayrıca bu nedenle aksesuarlar geniş bir ürün yelpazesine hızla genişleyen, ve kapanır. bir dizüstü bilgisayar satın genellikle davet edildiğinde hala almak ve altında durmak. Bir fan, soğutma fonksiyonu ile dizüstü tepsi olan en popüler yapılandırmaları biri.

o iş ve nasıl en iyi seçim için gerekli olup olmadığını bu yazıda, laptop soğutucu pad ilkesini düşünün.

bir fan ile bir dizüstü bilgisayar için destekler nelerdir?

Birçok kullanıcı bir dizüstü bilgisayarda çalışıyorsanız, bunu ısınmak için başlar dikkat edin. normalden daha fazla güç kullanımını gerektiren karmaşık programları kullanırken zaman iş, oyunların uzun süre ya da bu en sık ortaya çıkar. dizüstü ısıtma içine biriken toz nedeniyle dir, bağlı CPU soğutma için entegre hava soğutucu eksikliği ya. İlk durumda, elektrik süpürgesini yardımcı olacaktır ya da ikinci bir bilgisayar servis merkezi temizliği ise - Notebook birkaç taraftarların ek soğutucu ile durun.

işlemin veya peteklerin aygıt ilke

Çalışma ilkesi laptop altında desteğin türüne bağlıdır:

 • Isı emici (pasif soğutma) - havaya verilen sonra temas laptop yüzeyi tarafından emilen aşırı ısı ve;
 • aktif soğutma - (4'e kadar), bir veya birden fazla sayıda fan (alt) altına yerleştirilmiş bulunmaktadır. Bu fanlar işletme ve yüzey üzerinde büyüyen dizüstü bilgisayar için gerekli soğutma sağlar.

Ne Laptop Soğutma Pad seçilir?

Çoğu zaman, dizüstü sıcaklığı 10 ° C'ye kadar düşürülebilir, ancak doğru soğutma pedi seçerseniz, mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bu aksesuarın kullanımının etkinliği şu faktörlere bağlıdır:

 • fanlar ve kapasitelerinin sayısı;
 • mahfaza standı için kullanılan malzemenin termal iletkenliği.

Bir model seçimi taraftarların bir sürü duruyor, bu gürültü onlar her zaman olmasa da soğutulan iyi, daha üretecek dikkate almak gerekir, bu fanlar kendilerini gücüne daha bağlıdır. Daha pahalı modelleri, doğrudan bir dizüstü bilgisayara bağlı olan ısıtma sıcaklığı kontrol eder ve fan hızı istenen soğutma ayarlanır edilir.

dizüstü fazla ısı çekme oranı, malzemenin muhafaza ayrıca standın ağırlığına bağlıdır. Eğer alüminyumdan yapılmış bir model seçerseniz, ısıyı alıp soğuk vermek ve aynı zamanda nispeten kolay olacak büyük olacaktır.

Seçim standı boyutu dizüstü ekranın köşegen uzunluğuna bağlıdır. Bu modelden daha büyük veya daha küçük boyut almaya tavsiye edilmez, dizüstü kararsız olacaktır. Bu durumda, daha iyi boyutunu değiştirir evrensel bir model almaya.

Bundan başka bu şekilde bağlanabilir, ek cihazlar sayısını artırarak, göbekler Okuyucular veya birkaç bağlayıcılar donatılmış başka dizüstü bilgisayarlar için fonksiyonları gibi destekleri soğutulması.

Herhangi soğutma pedi sadece çalışmak için dizüstü optimize değil, aynı zamanda göz için ve duruş için çok daha kolay bir açıda bulunan bir taşınabilir bilgisayar, üzerinde çalışma olarak, ona çalışmak için insan sağlığının korunmasına katkıda bulunur. Ama kesinlikle popechatat denemelisiniz ve rahat bir tilt seçmek için o zaman her şey belli olacak. Hediyeyle bir tavır satın almak istiyorsanız, düzenlemeye tabi açısına sahip bir model seçmek daha iyidir.

Gerekirse almak ya da kendini kolay kolaylık için sıradan bir stant yapabilir gibi, daha iyi soğutma ile bir dizüstü standı satın alın.

bilgi kopyalama Sadece kaynak doğrudan ve endeksli atfen izin verilir

Pürüzsüz ve uzun ömürlü çalışma nouta bakımının - bir soğutma rafı nasıl seçilir

dizüstü Aşırı ısınma sonucu herhangi gadget için ciddi sonuçları olabilir - bilgisayarın kritik ihlallerine işletim sisteminin sabit gezinip. Bu tür sorunların önemli ölçüde ekipman ömrünü uzatan etkili önlenmesi için, uygun bir baz satın bakmak emin olun.

Türler dizüstü açılımı

Modern pazar hoş dizüstü rahat ve stabil çalışması için çözümler ve kullanışlı aksesuar bolluğu tarafından şaşırır. Böylece açık bir örneğidir bunun için durmak olur. Normal veya soğutma olabilir.

kısmen sorunla başa çıkabilecek cihazında hiçbir soğuk standart modeli. Bir veya daha az güçlü bir bilgisayar ile uğraşırken nedenle, güçlü bir soğutma standı olduğunu dikkat çekmek için tavsiye edilir.

yapının altındaki hava giriş delikleri için kullanılır. Masa ve bilgisayarın alt Arasında çok kısa mesafe kaydedilmiş, bu nedenle havalandırma standart hemen hemen her zaman yeterli değildir. arzu edilen etki, ilgili soğutma yastığının pahasına mümkün olacaktır elde etmek için.

Tipik olarak, peteklerin üretimi tercih edilen alüminyum için - sağlam ve güvenilir bir materyal. Bu metal etkili bir defterin altını etrafında soğutmak için ısı transferini emebilir.

dizüstü soğutma için Standı

Standart dizüstü bu boyut altında alüminyum destek ortalama 1 kg ağırlığında olacaktır, 15.4 inç yürütülür. Bu seçenek, günlük çalışma için çok ağır görünüyor, bir plastik meslektaşı kullanabilirsiniz. Bu model, doğrudan daha az soğutma rağmen etkisi, renk paletinin geniş bir seçim ile çok daha kolaydır.

Anahtar Sırları İdeal alım

Her şeyden önce, cihazın uygun türünü belirlemek gerekir. iki ana kategoriye sunulan bu tür kendi - olan pasif ve aktif soğutma. Orada inşaat pasif soğutucu seçeneği ile çalışan ve sadece onları etkin bütün işler için inşa zaman. pasif soğutmalı modeller akım sıcaklığı en verimli bilgisayarlar olmadığı iddiasını sadece yeterli olacaktır.

Dikkat çekici zorunlu boyutu seçilebilir tabanı vardır. Çok küçük ise, bilgisayarın soğutma yüzeyi boyunca geçmesi için yeterli olması pek mümkün değildir. Ve ayrıca pek uygun seçenek çok büyük modeller, onlarla çalışmak çok rahatsız olacaktır.

Bir güç cihazı ve gürültü seviyesi - Dikkate Değer diğer iki anahtar parametre vardır. soğutucular güç ekipmanları yüksek duracak, daha etkili soğutma sağlamak mümkün olacaktır. laptop ısınmadan oldukça küçük ise, performans ve gürültü arasında altın ortalama hapsetmek mümkündür. Ama önemli bir soğutma için daha iyi iş görmelerini ve gürültülü, güçlü soğutucu faydalanmak.

Hatırlamak önemlidir - konfigürasyonda fanlar çok yüksek kalitede cihazların bir işareti haline gelmedi. optimal çözüm, bir veya iki güçlü soğutucusu ile seçenek olacaktır. Ama dört nispeten düşük enerjili soğutucuları etkisiz olacaktır. Ve günlük işlerini yapacak bu durumda yüksek gürültü seviyesi çok rahat değildir.

teknik parametreler ve tasarım performans cihazlarının tüm işlevlerini şüphesiz önemi için de unutma. Modern pazar renk ve tasarım çözümleri bir bolluk sunabilir, herkes ekin içine kişiliğinizi ve uyum gösterme fırsatı olur.

Dizüstü Soğutma Pad

Kişisel tercihler ve hedeflere karar ve ardından tedarikçilerin veya mağazalarda web sitelerinde mevcut tasarımlar göz atmak için biraz zaman ayırmak yeterlidir. Gerçek aesthetes seçimi de yazarın tasarımı ve diğer yararlı seçenek ve elementler yakınında LED muhteşem mevcuttur pratik modellerdir.

Modern dizüstü - Farklı durumlarda yararlı ve kompakt yardımcısı, iletişimde kalmak ve herhangi bir yaşam durumda operasyonel sorunları çözmek için izin. Onların görevleri altında uygun bir stand belirlenmesine yardımcı olacaktır makale seçim kriterlerine ve ilkelerine sunulan - Bu nedenle, aşırı ısınma olmadan istikrar ve performans etkili bakım dikkate emin olun.

Herhangi ofis - bu yazıcı, tarayıcı veya çizici olsun - er ya da geç onarılması gerekiyor. ve

seçimi kolaylaştırmak ve alternatif uygun bir cihaz belirlemek un için

Flaş sürücüyü biçimlendirmek, bir dosya sistemi seçebilirsiniz: NTFS veya FAT32. Dosya Sistemi (FS) -

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + = 8