Dondurucu Indesit don başarısızlığını biliyorum

Değil donar dondurucu Indesit (Indesit)?

Eğer fark ederseniz o dondurucu Indesit veya başka herhangi bir soğutma ve dondurma ekipmanı çalışmak ve gıdalar ekşi kendi başlarına anlamaya çalışalım başladı etmez. Soğutma bölmesi, iki kompresör buzdolabında bulunan fan soğuk enjeksiyon yapılan neden donar olur.

Bu nedenle, sıcaklık, istenen değere ulaşır. Dondurulmuş fan belirlenir ve işinin sessiz ses edilebilir. Her şey yakınsak ise tam buzdolabı Buz çözme en az 10 saat düzenlemek (uzun donmamış cam buzdolabında durumlarda!). Bu tedbir sorunu çözmezse, daha sonra ekipmanı kapatın ve usta diyoruz.

çalışmıyor dondurucu için 1 Nedenleri

donar dondurucu Indesit sürece, ana arıza tespit ve nedenini belirler. Ve belirtiler ve bunların olası nedenleri arasında şunlar olabilir:

 1. fan arızası - bu motorun üflenir. Bu sorun günah ticari soğutucu dolaplar olduğu;
 2. buzdolabı veya motorun altında kat yağlı sıvı alınarak motorun çalıştırılması için zaman sahip değil, kapatılır - hatalı motor-kompresör;
 3. güçlü bir tek biçimli olmayan don ve dondurma için dondurucu kırılması ile birlikte soğutma bölmesinin şişmiş duvarı, - soğutma ekipmanı, izole edilmiş parçaya Freon sızıntı;
 4. Dondurucu alanı paslı lekeleri veya pas görülmüştür olarak - soğutucu sızıntısı bir çelik halka dondurucu yoluyla meydana gelir;
 5. buzdolabının buz çözme sırasında buz parçalarının kopardılarsa, o zaman, mekanik hasara freon sızıntı oluşabilir. Genellikle soğutma otomotiv ekipmanı uğrar.

110 dolar - bu durumlarda Indesit tamir dondurucularda fiyatı 60'dır. Sihirbazın nihai maliyet sadece ekipman arızası temelinde incelemeden sonra yükler ve model ve üreticiye bağlı.

Eğer parçalar tamir etmek gerekirse, bir uzman işin maliyeti tahmini bunları içerecektir.

2 Ne fay dondurucu Indesit kameralar olabilir?

 • başlangıç ​​koruyucu rölelerin Başarısızlık ekipmanın normal aşınma oluşur. yanmış birimin değişikliği için yaklaşık 50 ödemek zorunda kalacak. e. aynı sayıda çiçekler için soğutma ekipman.
 • Filtre-kurutucu veya kılcal sisteminde oluşan trombüs Sözde. Birlikte vakum pompaları çalışması için gerekli olan soğutucu ve buzdolabında yağın dolaştığı ile. diferansiyel yağ sıcaklığı nedeniyle giderek bozulur, sistem neden tıkanır. özel ekipman kullanılarak Sihirbazı teşhis ve sistemi, hem de yağ değiştirme ve freon temizlemeye iddia edilen arıza tespiti halinde etmek. Böyle onarımlar için de en az 100 ödenmelidir. e. Ve serin yoksa dondurucu onarım daha mal olacak.
 • Hava sıcaklığı sensörü arıza veya buharlaştırıcının bir sensör de yaklaşık 70 değiştirilmesiyle elimine edilir. e. Burada sorun, soğutma odasında yüksek bir sıcaklığa değil kabul olmasıdır.
 • Arızalı termostat doğasında elektromekanik modelleri. çalıştırmak ve motor değildir, çünkü bunların, kontrol elemanına bir sinyal odasındaki sıcaklığı yükselterek - durum, yukarıda tarif edilene benzerdir. En termostat maliyetini yaklaşık 50 değiştirilmesi. e. Fakat endüstriyel dondurucular yüksek miktarlarda engelliyorlar.

olası hataların listesi küçük denilen olamaz, çünkü o zaman herhangi bir sorun için hemen, ustaların dönüp soğutma ve dondurma ekipmanlarının tamir uzmanlaşmak arzu edilir.

farklı marka ve modellerin açıklarını bilen ve doğru olarak gerekli teşhis ekipmanı uygulamak arızayı tespit etmek için, büyük bir deneyim olması.

Genellikle buzdolabının kötü performans nedenleri çok ciddi değil, bu yüzden onlar 2 içinde elimine edilir - müşterinin evinde (başarısızlık Zanotti soğutma ekipmanının örneği) 3 saat. Büyük küçük arızaları tırmanışını izin vermeyin, zamanında sihirbazı çağrı!

Her hakkı saklıdır © - malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynağına aktif link ile izin verilir.

Buzdolabı "Indesit": Hata. buzdolabı tamiri "Indesit"

Modern buzdolapları firması "Indezit9raquo;, Lipetsk Rus kentinde İtalyan markası altında satılan, ortalama tüketici için paranızın değerini vardır. ülke genelinde ev aletleri satış geniş hacimli bu marka prematüre başarısızlıkların yüzdesi düşük olduğunu göstermektedir. Yine de bu, hiçbir ekipman sigortalı etmez ve buzdolabı "Indezit9raquo; da mümkündür arızalar - istisna değildir. Bu makale arıza ve çözümleri olası nedenleri açıklanacaktır.

1

Buzdolabı "Indezit9raquo;. Çalışma sırasında ortaya çıkabilecek arızalar

Eğer soğutucu ve dondurucu sabit bir ısı derecesini ayarlamak için olanak sağlayan bir elektronik kontrol sistemi ile donatılmış marka dahil olmak üzere (aşağıda gösterilmiştir) modern buzdolabı,.

Yeteri zaman optimum modunu seçmek ve değiştirmek değil. Periyodik olarak, bu tür hızlı dondurulması, tatil modu gibi ek özellikleri kullanabilirsiniz. Bütün bunlar, elbette, cihazın kullanışlılığını artırır, ancak elektronik sistemler gerilim dalgalanmaları ve elektrik kesintileri karşı daha duyarlıdır. Bu çerçevede, ve sadece, yanlış kendisi buzdolabı "Indezit9raquo işletmek tabidir;. Arızalar çeşitli nedenlerle oluşabilir. Hasar onarım ciddiyetine bağlı olarak hem bağımsız hem de profesyonel bir ustanın yardımı ile yapılabilir.

fırlatma koruma röleleri ihlali

Bu elemanın sisteminin başarısızlığı, soğutucu ve dondurucu bölme içinde bir ısı artışa neden olabilir. fırlatma koruma rölesi soğutucu sürücü başlıyor kompresör, başlangıç ​​sorumlu olması. "Zalipanie9raquo olabilir böyle bir başarısızlık nedeni; motor terminallerinde. onun tespiti için kapatılmasına yol açabilir suyun kullanılabilirliği, konnektörleri kontrol edin.

Ayrıca, bu birim sahibinin önünde ise buzdolabı "Indezit9raquo onarmak için, kompresör üzerindeki bağlantı terminallerini kontrol edilmelidir tekrar fonksiyonunu etkileyen hataları. Bu tür bir hata yanma puskozaschitnoy röle neden olan bir kısa devre, neden olabilir. Bu nedenle, onun yetiştirmesi profesyonel usta emanet etmek daha iyidir, sadece buzdolabı "Indezit9raquo için doğru parçaları seçmek etmeyeceğini; fakat aynı zamanda akıllıca başarısız sistem bileşeni değiştirin.

Böyle bir arızanın diğer bir nedeni - koruma rölesi başlatmak için bilgi iletmez sıcaklık sensörü, bir arıza, böylece kompresör bekleme modunda.

Buzdolabının Arıza "Indesit Frost bilir"

Şimdi bu modeller çok popülerdir. Bu sistem buzdolabını defrost dert sağlayan, buz ceket sadece oluşmamaktadır. buna değer olsa da don hala oluşabilir belirterek ve bu arıza nedeni budur. Buzdolabı "Indezit9raquo; cihaz duvarlarında kar örtüsü oluşumunu olan fay bulunduğu kapağının lastik conta değiştirmeniz gerekebilir. aslında, sıcak hava odası içine girdiği zaman, cihazın duvarlarına biriken don dönüştürülür olmasıdır.

Bu fay Hakkında ekran «F049raquo üzerinde bir hata olduğunu belirtir;. Bu çözümler arasında iki şunlardır: fan ve işletiminden sorumlu yönetim kurulu arasındaki sürekliliği kontrol ediniz. Bunu yapmak için, direnç ölçümü ya da doğrudan bir ağa bağlayın.

İlk seçenek artık değilse, o zaman serin "Indezit9raquo için yeni parçalar sipariş etmek var; Bir yetkili servis merkezi.

Defrost ısıtıcısı çalışmıyor

Hakkında Bu hata bir hata «F079raquo belirtir; Buzdolabının ya da eş zamanlı üç LED yakma ekranda.

Bu cihaz ekran hatası görünen bahsetmemiz her zaman doğru değildir, gerçek hasarı işaret eder. Takım cihazı soğutma sistemi - yetmezliği ile karakterize edilen bir kompleks sistemi. Bu, onarım önce, denetlemek gereken tek bir geçici hatam - Dolayısıyla bunun bir hata olduğunu dikkate almak gerekir.

başarısız fan Bu durumda, bağlayıcı J6 devredeki direnç varlığını doğrulamak için gerekli olmaktadır. Normal olup, bu termal sigortalar açık olup olmadığını incelemeye değer. Bu yardımcı olmazsa, o zaman, büyük olasılıkla, defrost ısıtıcı o zaman yetkili servis merkezine sipariş ve buzdolabını tamir etmek kalifiye profesyonel davet hatalı parçayı değiştirmesi için sadece kalır yakabilir.

Kompresörün çalışması bozukluklar

Bu buzdolabının ana parçasıdır ve onun işten servis tüm cihazın hayati aktivitesine bağlıdır. kompresörlerin yetmezliğinin en sık görülen nedenleri - ünitenin uzun vadeli çalışma. Ayrıca, "serdtse9raquo; Cihaz nedeniyle güç kesintileri ve damla vuruş yapabilir. Tamamen değiştirmek veya yeni bir buzdolabını satın düşünmek zorunda kalacak, böylece Uygulamada görüldüğü gibi, modern kompresörler pratik olarak tamir edilemez. Herhangi bir durumda, cihaz sürekli olarak hareket ederse, hücrelerde soğutma sıvısı sıcaklığı norm farklıdır veya kompresör görmesine tesisinin sebebini ana soğutma onarım neden olmak için gerekli olan, doğal olmayan sesler üretir.

Modern buzdolabı (aşağıdaki resim) elektronik ve hemen hemen her yetersizliği sinyal LED ve kontrol ekranı ile doludur rağmen, bazı hatalar sadece uyanık enstrümanın işlem gözlem, sonra veya tespit edilebilir dahili mekanizmanın ayrıntılı bir inceleme.

Bu çarpıcı bir örnek - soğutucu sızıntısı. İşaretler, bu hata buzdolabına "Indezit9raquo çalışması; Standart modda üretilmektedir:

 1. Kar kat birim hücrelerin görünümü.
 2. "Indezit9raquo; (Buzdolabı) değil donar. birinde norm veya sıcaklıkta bir defada her iki haznesindeki sapma.
 3. Buzdolabının arka duvarını şişme çıplak gözle algılanabilir.
 4. Kompresörün sürekli çalışma.

Çoğu zaman, freon kaçak buzdolapları, altta bulunan dondurucularda bulunur. İki oda, oluklardan soğutucu içinden bir ısı borusu ile birbirine bağlanır. Bu tür bir düzenleme, sıcaklık farkı azaltılarak gerçekleştirilir duvarlarda yoğunlaşma önlenmesi için en başarılı olur. Ancak, su buharı daha küçük bir miktarda, daha sonra soğutma ünitesinin arızalara neden olabilir ısı borusu aşındırıcı tahrip olmasına neden olur.

Bu tür cihazlarda soğutucu bir atıl gaz - freon. O tadı, hiçbir kokusu vardır, nedenle özel ekipman olmadan sızıntılarını tespit etmek mümkün değildir. Büyük miktarlarda Freon insan zehirlenmesine neden olabilir, ama buzdolabında kullanılan miktar, organizma için olumsuz sonuçlara sahip olamaz.

No frost sistemi ile dondurucu nasıl giderilir

Merhaba, Ben Josh. Bu videoda, sana No Frost sistemi ile dondurucuda veya buzdolabı-dondurucu içinde sorunu teşhis yardımcı olacaktır. Genel olarak konuşursak, buzdolabı ve dondurucu en arızalar teşhis etmek çok basittir ve onarım böyle kapı mühür veya bir lamba gibi basit arızalı parçaları, değiştirmektir. Bununla birlikte, (Ice) No-Frost sistemi ile teknik genellikle biraz daha zordur. Aslında, onlar da buz oluşturmak, ancak kapağın arka duvarının arkasında gizli olduğu için bunu göremez. Biz içeri bileşenleri görebilmeniz için size ne oluyor daha iyi bir fikir vermek için, ben, buzdolabı raf ve arka kapağı çıkarmak gerekir. Burada, bizim buharlaştırıcı arkasında esasen sıvılaştırılmış gaz soğutulduğu bir radyatör, kompresör yoluyla pompalanır olup. Bu fan kartının üst hava çeken ve evaporatör hava sıcaklığı düşürür serin, çünkü o zaman, buharlaştırıcı üzerinden hava üfler. Bundan başka, fan hava bölmesi boyunca dağıtılmış ve bunun içinde soğumaktadır. Bu modelde, havanın bir kısmı, aynı zamanda, soğutulmuş havanın akışı elektromekanik valf tarafından kontrol edilir, soğutma odası içine yönlendirilir. Bu üst bu kanal üzerinden, daha sonra yoğunlaştırıcı boyunca akar ve alt kısmında kanal boyunca döner. serin havada dondurucu kapıyı açmak Şimdi, çıkar ve odadan sıcak nemli hava ile değiştirilir. havadan nem bu buz döner, böylece soğutulur soğuk buharlaştırıcı üzerinde biriktirilir. buz aşırı birikimi hava akımı ile etkileşime girebilir. Bu nedenle, bir buharlaştırıcı altında yaklaşık olarak kompresörün çalışma her 16 saatte bir aktive olan bir ısıtma elemanı monte edilir. Ve bir süre arka alt kısmında boşaltma deliğinden buz ve üzerindeki yığın eritmek için bir buharlaştırıcı ısıtır. cihazlar ile hiçbir don oluşur en yaygın arıza, bu evaporatör üzerinde krema. Buz biriktirir, sonra belli ki hava akımı ile müdahale ederim. Bu odasındaki sıcaklık yeterince soğuk asla anlamına gelir. Bu durumda, bir ısıtıcı arızalı sensör veya sigorta veya hatalı kontrol birimi veya bir zamanlayıcı olabilir. Bağlaca onun bağlantısını iz gerek ısıtıcıyı kontrol etmek. Bu modelde, tel dondurucu üstünde bir bağlayıcı vardır buharlaştırıcı ve fanın tarafında ısıtıcı çalışır. Sen bağlayıcı gelen buharlaştırıcının ısıtıcıyı kapatın ve multimetre kullanarak direncini kontrol etmek gerekir. Direnç etrafında 200-300 Ohm olmalıdır. direnç önemli bir sapma, bir arıza olduğunu gösterecektir ve ısıtıcı değiştirmek gerekecektir. Ayrıca, ısıtıcı bitişik olan sensör veya sigorta, hizmet verme kontrol edebilir. Şimdi çalışma sensörü ya da bir sigorta bir çift ohm'dan daha kısa devre (sigorta) ya da daha az göstermelidir. Başka bir okuma hatalarına varlığını gösterecektir. ayrıca buharlaştırıcı çevresinde sensörleri olabilir, direnç 2 ila 40 ohm arasında bir yerde olması gerekir. Her durumda, kontrol modülü arıza veya bir zamanlayıcı ve bunların yerine gereği konusunda bir sonuca varmadan önce, servis tüm sensörler ve ısıtıcılar kontrol etmek gereklidir. buzdolabı ve dondurucu bazı üreticiler değil ısıtılır ve erimez buharlaştırıcı, hem alttan ve hem oluşan buzun birikmesi ile bir sorundur. üreticiyle iletişime, bunlar belirli model üzerinde size tavsiyelerde mümkün olacak, ve buz sorunun ortaya çıkmasını önlemek için neler yapılabilir. Eğer aletleri ile diğer sorunların teşhisinde yardıma ihtiyacınız varsa, bizim diğer videolara bakmak. buzdolabı ve dondurucu için yedek parçalar çevrimiçi mağazalardan satın alınabilir.

İzlediğiniz için teşekkürler.

Bu bölüm için Gezinme

bilgi

Malzemelerin kopyalanması veya dağıtım yalnızca kaynağına yazar ve referans rızasıyla mümkündür.

Site telif hakları ile korunmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 3