Döşeme

daire için Döşemeler - malzemelerin çeşitliliği, bunların avantajları ve dezavantajları

sorumlu ve akıllıca kat için malzeme seçimi yaklaşım ise ahenkli ve hoş bir ortam yaratmak, hem de tüm aile üyelerinin emniyet ve güvenlik bakmak için, kendi konforunda sağlamak için, oldukça mümkündür.

şaşırtıcı derecede farklı ev, performans ve dekoratif etki için modern zemin kaplamaları. Ve burada ne anlamak ve koşullar seçmek için tercih edilir, ne biz bu malzeme söyleyecektir altında aşağıda açıklanmıştır.

dairelerde Özellikler zeminler

Genellikle daire, apartmanlarda bulunan beton döşemeler zemin bulunmaktadır ederek veya ideal devlet zemin kaplamaları sayesinde her türlü temeli olabilir sağlanan katı beton kaba şap, dolu olan.

beton şap, yüksek dayanıklılık ve uzun servis ömrüne sahip olduğunu unutmayın, ancak, böyle bir vakıf ses ve gürültü geciktirmez ölçüde soğuk ve söz değil. Benzer sorunlar apartman kiracı çoğunluğu çözmeye çalışıyor.

Bu nedenle, her soğuk kendi konut korumak ve aynı zamanda ses geçirmez bir bariyer oluşturmak için yalıtkan bir malzemeden bir tabaka koymak için çalışır. Bu amaçlar için, genellikle daha da zor üst üste gelmez termal ve akustik yalıtım malzemeleri hafif tür kullanılır.

, beton bir zemin eksikliklerini göz önüne alındığında, herhangi bir son kat döşeme önce, hala oda sessiz ve sıcak hale getirmek için ek bir katman yükleyerek özen arzu edilir.

tür ses ve ısı yalıtımı malzemeleri

ısı ve ses yalıtımı amaçlı malzemelerin çeşitli kullanılabilir için, yerleştirme yöntemi, aynı zamanda, farklı olacaktır.

ek bir kat olarak köpüklü polietilen gürültü tabanı mufla bir ölçüde mümkün ve ısı iletkenliği azaltmak olduğunu. Bununla birlikte, çoğu zaman, diğer ısı malzemeleri, gürültü ve conta bölümü ile bağlantılı olarak kullanılır.

1

yeterli mesafe vardır alanlarda, zemin yalıtım daha karmaşık bir şekilde yapılabilir. Bu durumda, polietilen köpük ışın sistemi yatırılır. bunları, örneğin, madeni yün, rulo ısıtıcılar koymak ve ayrıca levha köpük veya genleşmiş kil uyku koymak arasında. bu durumda, yalıtım malzemesi tipi temel bir öneme sahiptir.

Bu durumda ana seçim kriteri lag yüksekliği, aynı zamanda malzemenin özelliğine etkilenir yalıtım tabakası, doğru kalınlığını için nasıl. kontrplak, alçı elyaf levha ya da OSB yapılma yalıtım levhaları için tabakası kap. Ayrıca döşeme her tür döşeme üretmek mümkündür.

Eğer daire seçilen kuru şap için zemin kaplamaları için bir üs olarak, o zaman gürültüye karşı güvenilir ısı yalıtımı ve koruma sağlayacak emin olabiliriz. Buna ek olarak, bu seçenek taslak zemin hizalanmasına izin verir. Montaj zemin şapı kuru kaplanmış film için hangi işaretleri maruz kalmaktadır.

Daha sonra, dökülen kum haydite veya başka bir yalıtkan malzeme tabakası ihtiva eder. Son kat alçı panoları konur. Bu tip temeli ayrıca herhangi bitirme döşeme zemin kaplamaları için en uygun olan.

polistiren, akrilik kauçuk ve yabancı maddelerin oluşan bir selülozik alt tabaka ve shumoplast, Eko pamuk olarak kötü kanıtlanmış Modern ses geçirmez malzemeler.

Strafor yalıtım tavan yüksekliği birkaç tabaka halinde bu malzemenin döşenmesi yapmanızı sağlar, özellikle hızlı ve etkili bir şekilde yeterince zemin yapmanızı sağlar. Onun gücü karakteristikleri malzeme beton direk getirmesine izin vermez ve parke döşeme montaj bunun üzerine yapılabilir.

Not Bir yerden ısıtma sistemi kurulumu "yerden ısıtma" ısınma en etkili yöntemdir. su ya da elektrikli ısıtma devresi, aynı zamanda kızılötesi ısıtmalı katlı seçenek vardır.

Tam olarak nasıl istifleme pardesü üretmek - doğrudan beton zemin üzerine veya yalıtım katmanı üzerinde sadece arzuları ve daireler konak yeteneklerine bağlıdır. Ancak, her durumda, dikkatli zemin kaplamaları var ve hangi durumlarda o bir veya başka bir form bırakmaya daha uygun olduğunu anlamak için gereklidir. Buna ek olarak, malzemenin seçiminde önemli bir faktör kalite ve vakıf türüdür.

Satışta daire için, modern zemin kaplamaları vardır:

 • halı;
 • linolyum;
 • mantar kaplanması;
 • karo ve granit;
 • 3D efekti içeren kendinden yayılan zemin;
 • lamine panelleri;
 • ahşaptan yapılmıştır malzemeler.

döşeme türlerinin her biri hakkında daha fazla detay açıklar.

keçe veya jüt lateks, - Halı çeşitli bazlar uygulamaları ile üretilebilir sentetik rulo kaplamadır. Bu kaplama dokunma ve yeterince sıcak çok hoş, ancak dikkatli ve özenli bakım gerektirir.

Özellikle, halının kazıklı temel uzunluğuna ve türüne onun için yapılmalıdır neler bakım bağlıdır. Örneğin, olası deterjanlar ya da tercihan sadece kuru vakumlama uygulamak. tabanına yapıştırılması olmadan katta halı döşeme İzin.

bu malzeme çok popüler ve talep olduğu gibi, zemin kaplamaları olan sıradan alıcı, hemen her diğerlerinin yanı sıra çağrı muşamba sorarsanız.

muşamba avantajları şunlardır:

 • Gelir seviyesi düşük tüketiciye uygun fiyat;
 • renkler, dokular ve dekor geniş bir yelpazede;
 • profesyonellerin yardımı olmadan kolay ve hızlı kurulum.

Linolyum, sentetik ve doğal malzemeler de üretilir. Sentetik PVC, linolyum düşük maliyetli farklıdır. Ama doğal muşamba, öncelikle sipariş altında yapılan toplu olarak tek parça ve herkes böyle bir malzemeyi göze böylece bunun için fiyat oldukça anlamlıdır edilir.

sınıf dayanıklılık zemin kaplamaları bu tür ayırt:

 • ev muşamba. o stres yüksek düzeyde için tasarlanmamıştır ve kullanımının kapsama huylu koşullar yalnızca bir yerleşim alanı elde edilebilir çünkü bu malzeme, daire ve özel evlerde döşeme için tasarlanmıştır. Buna ek olarak, ev muşamba toksik maddeler yayarlar ve sağlık için tamamen güvenlidir etmez.
 • Ticari ve yarı ticari linolyum. Bu tür maddeler dolayısıyla ideal olarak ofis ve kamu kurumlarında kullanılmak üzere uygundur, aşınma direnci yüksek düzeyde var. Genellikle, geleneksel daire toksinler serbest için kabul edilemez bir linolyum.

Muşamba esas yapılan ve onsuz edilebilir. Yaygın olarak kullanılan bir baz keçe gibi, jüt ve sentetik polipropilen köpük.

muşamba dezavantajları şunlardır:

 • Plastik parçalar - her organizmanın bireysel reaksiyonlar riskini olduğu için yapay madde, tamamen güvenli olabilir ve küçük olsa da, ancak hava içine kimyasal maddelerin buharlaştırılması.
 • düzeltmek yok kalan ezik kapsayacak şekilde, özellikle, ofis veya diğer ağır mobilya üzerine ağır nesneler, taşırken Linolyum elastikiyet, yani yok.

muşamba döşeme için en iyi seçim banyo ve tuvalet odaların dışında herhangi oda olması. baz, bir kontrplak tabaka ve beton şap olarak uygundur. Tipik olarak, döşeme linolyum yapıştırıcı yapılır.

Mantar kaplamalar pahalıdır ama onların fiyatı tam kaplama niteliksel özelliklerinin tarafından tazmin edilir.

mantar zemin avantajları:

 • çevre temizliği ve sağlığı için güvenlik;
 • hoş bir dokunma hissi, bu kat - esnek ve rahat, esnek bölgesinde bunun;
 • iyi bir ses ve ısı yalıtımı özellikleri;
 • malzemenin doğal güzelliği konforlu ve rahat bir atmosfer sayesinde;
 • Omurganın hastalıkları olan çocuklar ve insanlar için uygun;
 • malzeme elastikliği, örneğin girinti sonra orjinal durumuna geri hareketli mobilya içerir;
 • sıcaklık dayanımı ve şekil tutma.

Bu odalar, çocuk odaları, ofis veya mutfak, oturma yatak odalarında mantar döşeme bırakmaya en iyisidir. Bu alanlarda kaplama için zararlı olduğunu nem sürekli artan seviyesi (: "mantar döşeme altında sıcak zemin yapma türleri ve faydaları" da okuyun) çünkü banyo veya tuvalet tüp içinde, tavsiye edilmez.

Dahası, salon ve düşük dayanıklılık koridorlarında lay mantar zemin tavsiye. polietilen köpük substratı ön döşeme fiş uygun kontrplak ya da beton şap bir temel olarak.

Çini ve granit

Zemin kaplamaları ne dayanarak, bir fayans üzerinde durma ve seramik granit ayrı değer (ayrıca okudu: "Porselen karo veya daha iyidir zemini - en halledeyim"). banyo, mutfak, banyo, salonlar - Bu maddeler, en çok tercihen, yüksek nem ve yüksek mekanik yük yerleştirilir.

aksi halde, bu kata gitmek soğuk olacak, sadece dekoratif uçlar olarak fayans veya yerden ısıtma öncesi döşenmesi ile birlikte kullanılması tavsiye diğer tesisler için unutmayın.

karo altında baz hem kontrplak, OSB, alçıpan ya da suya dayanıklı alçıpan yapılmış ahşap bir taban beton şap tesviye ve hazırlanabilir.

karoların Avantajları şunlardır:

 • estetik ve dekoratif - renkler ve dokular çeşitli;
 • dayanıklılık;
 • dayanıklılık;
 • bakım ve hijyen kolaylığı;
 • düşük maliyetli.

o zaman seks sömürü granit veya karo oldukça kaygan olduğundan, ancak, dikkatli olun. seramik lehine bir seçim yapmak, özgünlük iç getirmek doku ve tasarım çeşitliliği dikkat etmek mümkündür. Ayrıca bakınız: "Nasıl bir ağacın altında açık granit stil:. yöntem ve seçenekleri"

İşte birkaç ipucu:

 1. oturma odasında yerden ısıtma üzerine karo döşeme, atmosferi daha şenlikli bir görünüm verecektir üç boyutlu resim şeklinde boyama malzemesi, bakmak gerekir.
 2. koridorları ve koridorları sır olmayan bir kaba dokulu fayans, tercihen koyu renkler koymak için daha iyidir. Böyle bir durumda daha az fark kir olacak ve evin içine sokak gelen eşiğinde sliplerinden değiliz.
 3. Tuvalet ve Banyo da yaralanma riski ile odalar için geçerlidir vardır. Bu nedenle, seçim mat kaymaz karolar lehine yapılmış, iç renkleri ile uyum içinde karışır.
 4. Mutfakta fayans döşeme dışarı pratik bir yoldur. Gerekli malzemeyi Boyama iç renk ve kir birikir etmemelidir karoların yüzeyine seçmek için, bakımı kolay ve kaymaz olması.
 5. Loca ve balkonlar özel olarak dış mekan kullanımı için tasarlanmış Açık iyi dona dayanıklı tuğla veya granit fayans, (ayrıca okudu: "kendiliğinden yayılan zemin nedir dış seçmek için - mevcut seçenekleri").

Evde zeminler ne sorusunu, göz önünde bulundururken, polimerik kendiliğinden yayılan zemin göz ardı edemeyiz. Bunlar arzu edilen kıvama gelecek şekilde su ile seyreltilir ve hazırlanan bir baz üzerine dökülmekte kendi kendine seviyelendirme formülasyon.

Zemin kuruduktan veya renklendirilmiş karışımı doldurmak sonra Dekorasyon yapılabilir. Buna ek olarak, üç boyutlu görüntünün etkisiyle kendiliğinden yayılan zemin oluşturmasına izin bir teknoloji var (ayrıca okuyun: "elleriyle banyo için kendiliğinden yayılan zemin yapma").

Polimer katmanı kendiliğinden yayılan zemin tamamlanması resimler ve fotoğraflar çeşitli oluşturmak değil, aynı zamanda mukavemet ve dayanıklılık verir etmek ibaret değildir. kendi kendine seviyelendirme zeminler için polimer ve epoksi karışımı olarak ticari olarak temin edilebilir. Ama 3D efektli dekor sadece uzmanlar tarafından yapılabilir.

görünüş bir tahta veya parke, ancak daha ucuz benzer lamine paneller olarak, ev için döşeme Bu tür, laminat bulunmaktadır.

Çağdaş laminat tutkal olmadan, kurulumu hızlı ve kolay hale getirmek için özel kilitleme mekanizmalarına sahiptir.

Laminat zemin gibi katmanlardan oluşur:

 • reçine emdirilmiş bir kağıt alt koruyucu tabaka;
 • kalınlığında 4-8 mm'ye kadar sıkıştırılmış ahşap tabaka. Kilitleme mekanizmaları kesme;
 • doğal malzemeler ya da herhangi bir diğer boyama taklidiyle dekoratif bir kat;
 • Laminasyon, yani hasar, aşınma ve renk solması direnç sağlayan bir akrilik reçine veya melamin, bir tabaka.

Bu tür bir mutfak, banyo ve tuvalet gibi ıslak yerler, laminatın döşenmesi için Tavsiye - bu kaplamaya deformasyon ve hasara yol açacaktır.

ahşap zeminler arasında parke ve masif tahta veya mühendislik ve katı ahşaptan yapılmış birçok diğer malzemeleri çağrılabilir. Her biri satın alırken belirtmek gerekir özgü çalışma koşulları, odaklanmıştır. Ancak, bu kaplamaların tamamı için ortak bir faktör onların doğallığı ve çevre dostu olduğunu.

seçimi döşeme

Kendi tercihleri ​​ve tasarım alanının özelliklerine ederek, her zaman döşeme operasyonel yükün en alır unutmamalıyız. Onun özel evler, daireler, ofisler, endüstriyel, mağaza ve tiyatroya yerleştirilir. Hoş, yumuşak, kaygan ve soğuk olabilir.

Hedef tesislerine bağlı ve kişisel isteğe göre ve kaplama somut çeşitli seçin. Her durumda, bu olmalıdır:

 1. Güzel ve doku hoş.
 2. Dayanıklı ve kolay temizlenir.
 3. fonksiyonel bir amaç ile uyumlu olmalıdır.
 4. parçanın uygunsuzluğun veya arızası durumunda yerine kolay.

Bugün, döşeme seçenekleri göz önünde, onların çeşitlilik içinde kaybolmak kolaydır. Bu ürünün modern pazar ucuz ve pahalı, güzel ve konforlu, modern ve geleneksel, hafif ve ağır, doğal ve sentetik ürünlerin doludur. Ancak, seçim prosedürü döşeme en az 10 yıl boyunca sürmelidir fark, ciddi tedavi edilmelidir.

Kullanım ve fiyatlandırma politikası çeşitli, kaliteli en popüler kolaylığı sıkıca lider konumunu işgal muşamba olduğunu. Bu döşeme doğal ve sentetik.

Bileşiminde Linolyum bir bağlayıcı reçine, kauçuk ve bitkisel yağların bir çeşitlilik vardır. Çevre dostu olmak, bu bir zemin döşeme ve nadir kaliteli ürünler ile ilgilidir.

Özünde, linolyum jüt kumaştır. Üst tabakanın bileşenleri mantar, keten tohumu yağı, kozalaklı ağaç reçinesi ve çeşitli doğal boyalar ezilir. Onun klasik tasarım gökkuşağının farklı renklerde mermer boşanmalar vardır. Bu ürünlerin bileşiminde bezir yağı sayesinde yaşam döngüsü boyunca mükemmel antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Bu döşeme hastane ve sağlık kurumları, spor ve eğitim alanında aranılan en çok. öyle:

 1. Mükemmel antiseptik özellikleri vardır.
 2. agresif ortamlara karşı dayanıklıdır.
 3. Bu ev kimyasallara yanıt vermiyor.
 4. Kadınlar topuğuna basılı değildir.
 5. O yanmaz ve zamanla doku değişmez.

Modern linolyum aşınmaya dirençli polimer Yerden ısıtma nispeten yüksek sıcaklıklara dayanacak şekilde mükemmel bir yeteneği vardır. Bu yapısı çeşitli pigmentler, plastikleştiriciler ve katkı maddelerinin içine polivinil klorür eklenmesiyle sentetik polimere göre yapılır. Özel bir imalat tekniği ürünler Surround efektleri ile bu tür çizimler oluşturmanıza olanak sağlar.

polimerik malzeme linolyum özel bir grubu, sıcak olarak tahsis. Bu, doğal ya da sentetik jüt hissedilebilir.

Zemin parke en pahalı seçenekler zemin düzenlemesi biridir. Onun fiyat düzeyi itiraz, zarafet ve dayanıklılık tarafından haklı. parke temel özellikleri mükemmel göstergeleridir:

Bu konuda hepimizi edelim:

 1. Yoğunluk. Bu hacim göstergesine döşeme tahtasının ağırlıkça oranı ile karakterize edilir. yüksek mukavemetli parke elemanları çivi ve vida gibi metal bağlantı elemanları her türlü dayanım.
 2. Higroskopisite nemi emmek üzere ahşap yeteneğini tanımlamaktadır. Puan ne kadar yüksekse, daha az nem tahta içine emilir. Ancak parke - yüksek nemde şişmeye ve boyut olarak artırma özelliğine sahip bu ağaç. Bu parke yüzeyin bütünlüğünün bozulmasına yol açar. Kuru iç nem döşeme buharlaştığı zaman, unsurları olarak mikro-çatlaklar görünür ve görünür arada da bir boşluk vardır.
 3. Parke elemanlarının optimum nem içeriği aralığı% 6-12 olmalıdır.
 4. Sertlik dayanıklı kaliteli parke karakterize etmektedir. sert ahşap, dış mekanik hasarlara karşı daha az hassas ve aşınma ve çizilme büyük direnci.

Döşeme - pişmiş toprak

kumaşın bu tip Kat en popüler. Seramik karo mükemmel özellikleri bir numarası vardır. o:

 • Suya dayanıklı ve çürüme yoktur.
 • Bu zararlı maddeler yaymaz.
 • agresif kimyasallara karşı dayanıklıdır.
 • Bu çözgü değil ve aşınmaya tabi değildir gelmez.
 • Bu mükemmel bir görünüme sahiptir.

gücü ve ana kriter olan aşınmaya, direnme yeteneği hakkında bilgi için, her zaman üreticinin kalite belgesi alabilirsiniz.

En tercih yüksek sürtünme katsayısına sahip fayans sabitlemek için önemlidir.

Üreticiler güvenlik içinde çini 4 tip sunuyoruz:

 1. 0.19 ile sürtünme katsayısı ile çok tehlikeli.
 2. Tehlikeli, sürtünme katsayısı 0,19-0,39 buradaki.
 3. Nispeten güvenli - 0.39 ila 0.71 kadar.
 4. 0,75 yukarıda katsayısı ile elde edin.

Seramik karoların sürtünme katsayısı ile ilgili bilgiler her bir paketin simgedir.

Bu son derece popüler ve son on yılda talepte lamine kurullarının döşeme haline gelmiştir. Bu dayanıklı üst kat ile mukavva paneli veya MDF üzerine kuruludur. Bu kaplama, melamin reçine ile emprenye edilmiş ve yüksek sıcaklıkta ve basınçta bir plaka ile sıkıştırılmış özel birçok kağıt tabakaları ile oluşturulur.

Üst tabaka için reçinenin gücünü arttırmak için, alüminyum dioksit, korund ve antistatik mikropartiküller ilave edildi.

Sistem lamine tahta Interlocking montaj süresinde avantaj sağlamaktadır. Laminat parke, eziyet ve vernik kazımak için gerekli değildir.

Halı - evrensel halı

Kuşkusuz, son yıllarda kullanılan en rahat döşeme, - bir halı. Diğer döşeme malzemeleri ayıran sıcaklık, yumuşaklık ve rahatlık verir. Halı, tasarım fikirleri temsil iç tarzı ve biçimini vurgular.

Bu kaplama, birçok taban alanı oluşur. kazık monte birincil baz dokunmuş ya da dokunmamış olan. esas kumaş için farklı oranlarda, yapay veya sentetik elyaflar kullanılır. penopropilena olarak birincil arkalık malzemesi olarak kullanılabilir. Bu malzeme, mevcut ucuz ve dayanıklıdır. Bu nedenle, daha sık halı üretimi için kullanılır.

Dokunmamış alt katmanın halı dantel maddenin işlevini yerine polyester veya Friseline oluşur. Bu, birincil olarak yığın lifleri tutma sabitleme tabakası olarak kullanılır.

sıkıca elyaf tutmak için, halı imalat teknolojisi sabitleme tabakası yürütülmesini içerir. Bunlar, PVC, lateks veya poliüretan, poliakrilat veya polivinil asetat olabilir. Demirleme tabaka yangın seviyesini artırır ve web yüzeyindeki statik elektrik oluşumunu azaltır.

ikinci alt-tabaka zemin ile doğrudan temas içinde bir tabakadır. o lateks köpük dışarı, keçe veya tekstil olun. Bu şeklini korur ve çekmeyi önleyen, halının ses ve ısı yalıtım özellikleri bir tabaka vermektedir.

Yeni bir iç oluşturarak, zemin kaplamaları her türlü dikkatle ve onların özelliklerini incelemek gerekir. Bu dekorasyon zemin için en iyi çözümü seçmenize yardımcı ve rahat bir ortam yaratacaktır.

Parke zemin benzersiz kılan ve pahalı görünüyor. laminenin tahtalar uygun bir dil ve oluk ile bağlıdır. Onların yüzeyi çok dayanıklı olduğunu ve dokusal çözümlerin zenginliği tasarımcıları gerçeğe fikirlerini çevirmek için izin verir.

yapı malzemelerinin piyasa tarafından sunulan döşeme geniş bir seçimi mümkün tasarım fikirleri ve mali olanakları bağlı herhangi bir seçeneği bulmanızı kolaylaştırır. Sert zeminler seramik alanlarında halkın içinden çok sayıda için idealdir. Yumuşak halı konforlu bir konaklama, yatak odası ve çocuk odalarında sıcaklık ve lüks hissi sağlayacaktır.

seçmek için hangi döşeme: ipuçları ve yorumlar. Mantar döşeme. vinil kaplamalar

Evde Konfor ve rahatlık birçok faktöre bağlıdır. Bu önemli bir rol döşeme oynadı. Beton veya çimento-beton zemin - Kural olarak, tüm katlar aynı tabanı var. Böyle bir yüzey, genellikle sunta panel veya kontrplak levhalar kaplanmıştır. Ama nasıl belirli bir servisteki tüm gereksinimlerini karşılayan bir yüzey seçilir? Bugün, büyük bir aralıkta piyasaya katlar için malzeme bitirme. Bu yazıda, onlar hakkında daha fazla anlatacağım.

Bu belki de en eski döşeme biridir. Parça parke - ahşap katı çubuklar. Onun kat yollarla, bir çok tek ve lake birkaç kat kapak üzerine istiflenen önceden hizalanmış. Doğru bakım ile, bu tür döşeme sahiplerinin birden fazla nesil sürecek.

Parke tahtası - Bu daha modern bir kaplamadır. Bu tür levhalar (ince tabaka), 2.5 m'lik bir uzunluğa, 200 mm 'lik bir genişliğe sahiptir. Parke tahta üç tabakadan oluşur. Değerli ahşap kaplama üzerine yığılmış. kullanılan yumuşak ağaç orta ve alt tabakalar için. bitkiye uygulanabilir Vernik, 15 yıla kadar tasarruf sağlar.

Döşemeler olan fiyat farklı oda (blok parke) çok yüksek ya da hali hazırda mevcuttur, uygun olabilir. Örneğin, yüksek yüklere tabi olacaktır salonda, içinde parke döşenmesi için anlamlı değildir. Buna ek olarak, o kirli ayakkabılarla muzdarip olabilir: çizikler ve kel noktalar vardır. Özellikle deterjanların kullanılması ile, sık sık koridorda döşeme gerektirdiği gibi yıkandı edilemez. Ve en önemli şey değil. Standart bir salonda parke döşenmesi için, en az 500 $ gerekecektir.

Laminat zemin - bir çok katmanlı kaplama. Onun temelinde sunta olduğunu. desen ağaç farklı taklit edebilir bir kalıp ile kaplanmış, istiflenmiş kağıt tabakası temelinde. Bu bir cila katmanı korur. Laminat 6 sınıflar aşınma direncinin derecesi ile ayrılır. ev kullanımı uygun numuneler 21, 22, 23 sınıflar için. Güçlü - 31, 32, 33 sınıf - düşünülen ticari olmak. Onlar böylece dükkan, ofis, klinikler ve kullanılmaktadır. D.

En ucuz laminat 5-7 yaşında, daha pahalı türleri olduğunu - 15. Lay laminat parke kolaydır. bu inşaat işlerinde bile acemi işleyebilir ile. Bugün bu malzemenin çok iyi bilinen üreticilerin takımını kurarken tasarımcı andıran glueless laminat örnekleri üretmek.

fiyatının bahsedelim. Laminant 23 sınıf metrekare başına 14 ila 17 dolar arasında, daha dayanıklı 31 inci dereceli metrekare başına en az 20 $ mal olacak olan. 20-26 dolar - Suya dayanıklı lamine toplama metrekare, yapıştırıcı içermeyen kaplama başına 25 $ ortalama maliyeti.

Yapı malzemeleri pazarında hızla gelişmektedir. Bu sadece yabancı üreticilerine değil, aynı zamanda yerli geçerlidir. inşaat piyasasında, yeni döşeme üzerinde hemen hemen her yıl. Onlar öncekilerden daha belirgin yüksek kalite. Yakın zamanda ortaya çıkan vinil zemin bulunmaktadır.

Bu tür kaplama sistemi, güvenilirlik ve nem direncinin kolaylığı farklıdır. Bu kat güvenle banyoda kurulabilir.

PVC kuvars yongalarının üretilmesi için kullanılan bu yana bu tür zemin kaplamaları, bilinen bir laminat ile karşılaştırıldığında yüksek bir aşınma direncine sahiptir. Bu malzeme yüksek olması nedeniyle performans özelliklerine yüksek trafikli alanlar için idealdir. çok yüksek sıcaklıklarda bileşenlerinin Katmanlar, kaynaşık ve bir bütün oluşturur. Eğer mutfak için döşeme tercih nedenle, bu şeyler dikkat edin.

Anti-alerjik vinil döşeme, aşırı duyarlılık ile ilgili bazı maddelere olan insanlar için çok uygundur. Bunlar üç tür mevcuttur:

- Yapışkan. Özel bir montaj yapıştırıcı kullanılarak monte edilmiştir;

- Kendinden yapışkanlı. Bu tür lameller tutkal entegre edilmiş olarak tatbik edilir;

- bir kilitleme montaj sistemi ile kilitleme.

Bu tür kaplamaların maliyeti - metrekare başına 1800 2490 için ruble.

Bu son gelişmeler döşeme üreticilerinden biridir. O Portekiz ağırlıklı yetişen mantar meşesi, kabuğundan yapılır. Orada, ağaçların tüm tarlaları.

Mantar meşesi - kurtulan. Yaklaşık 200 yıl yaşar. O 30 yaşında döndüğünde, o bir yetişkin olarak kabul edilir. Onunla bu konuyu andan itibaren elle zarar vermeden, ağaç kabuğu çıkarın. Bu yaklaşık 9 yıl aralıklarla yapılır. Bu sefer rejenerasyon işlemini tamamlamak için geçmesi gereken ve kabuğu yeni katmanlar vardır.

kabuğu toplama meşe ömrü boyunca yaklaşık 20 kez üretti. koleksiyonu sonra sıralanır ve üretim bölümüne gönderilmektedir. kalite özelliklerini iyileştirmek için gerçekleştirilen belirli işlemler vardır. Altı ay açık havada tutuldu.

Doku mantar petek benzer. 40 milyondan hücrelerinin bir santimetrekare. Bir gaz karışımı bileşimi benzeyen hava ile doldurulmuştur. Bu tek bir malzeme bulunmaktadır: termal, akustik yalıtım, çevre dostu ve anti-statik iyileşmiştir.

Mantar döşeme - çok katmanlı bir yapı. her panel içinde gömme kilit ile suya dayanıklı levha bulunmaktadır. Üst plaka dekoratif kaplama lake 6 tabakaları ile kaplıdır. Alt tabaka - teknik bir tıkaç, ek alt-tabakanın kullanımı olmadan kaplama yığını imkan verir. Mantar döşeme ses yalıtımını iyileştirir. Bu zemin koydu odasında, hiçbir yankı yoktur. Bu esnek ve elastik bir malzemedir. yük kaldırıldığında (mobilya taşırken, örneğin) tamamen geri döner.

Bu çocuk odaları için ideal döşeme olduğunu. Bu kat da nem almamaları gibi çürümez, bu nedenle güvenle mutfak döşenebilir. Bu kaplama, bir başka eşsiz özelliği vardır. Bu toz tutmaz ve yanma desteklemez.

Bu kaplama laminat kadar kolay bir şekilde yerleştirilir. paneller yüzer şekilde monte edilir ve herhangi bir düz, kuru ve temiz bir yüzey üzerine bir kilit sabitlenir. Bir çalıştırma kolu ve amatör oluşturucu bu bulunmaktadır.

Bu materyalin Koleksiyonları mantar ve ahşap kaplama farklı doğal dokular vardır. en moda tasarım stüdyoları orijinal dekorasyon teknikleriyle farklı doku mantar birleştirmeyi tercih. Böylece onlar çok cesur ve özgün kompozisyon oluşturmak.

mantar döşeme sahip olduğu avantajları göz önüne alındığında, fiyat oldukça çekici. Güzel ve dayanıklı mantar döşeme 1 m 2 başına en fazla 1500 ruble mal olacak. Ne olursa olsun malzemenin fiyatının, mükemmel ahşap, sıva, duvar kağıdı, fayans olarak bitirme böyle iç çözümleri tamamlayacaktır.

Tabii ki, biz sadece döşeme mevcut günümüzün en popüler türlerinden bahsetmiştim. Tabii ki, hala popüler karo ve muşamba, halı ve granit. seçeneklerin biz en olumlu yorumlar bir parça parke var sundular. Alıcılar onun dayanıklılık, güç ve güzellik demek. Ancak, birçok (metrekare başına en fazla 5000 ruble) fiyatı çok yüksek olduğunu söylüyorlar. Bu nedenle, birçok görünüşte parke ayırt etmek her zaman mümkün değildir kaplaması, içinden tercih ederler. Böyle bir zemin parke olarak değil sürece görev yapacak, ancak fiyat bir ünite meslektaşı oldukça gerisinde.

Birçok tür kelimeler yaratıcıları ve vinil döşeme üreticileri hak. Özellikle zevk onlar kreş veya yatak odasında koyulur, özellikle mantar kapağını neden olur. Bunlar, dokunma çok hoş sıcak ve onların fiyat oldukça kabul edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

80 − 72 =