Duvar yalıtım filmi

Buhar bariyeri duvar - Nemli evlerden güvenilir koruma

Bir ev özel bir yer oluştururken bu nem ve buhar duvarları korumak için bir adım atıyor. Nem Zararlı küf ve mantarların görünümünü neden olabilir, bunun nedeni kesinlikle gereklidir olun. Bunu önlemek için, yüksek kaliteli buhar bariyeri gerçekleştirmek gerekir. Bu amaçla kullanılan hangi malzemeler, ayrıca düşünün.

neme karşı duvarların İzolasyon - her durumda gereklidir?

bir buhar engelleyici bir duvar yerine ana görevi, izolasyon nem birikmesini önlemek olup. Isı yalıtkan tabaka için aygıt malzemeler, hava geçirgen uygulanır. nem yalıtım içine alır ve burada birikir, bir yalıtkan tabaka işlevlerini yerine çıkar. Su sonunda duvar kağıdı yola yerlerde, sıva kaplaması bozulur, mantar ve küf vardır. Daha sonra, küf ve mantar tüm duvarlara yayılabilir. Sonra çok zor getir. Buna ek olarak, mantar sporları, insan sağlığına zararlıdır.

Buhar bariyeri yalıtım nem birikimini önler

Buhar bariyeri düzenek çeşitli durumlarda gerçekleştirilir:

 1. 1. yalıtım içeride. izolasyon yünü dayanan malzemelerden yapılmış olup, bu özellikle önemlidir. Cam yünü ve taş yünü ek olarak, hava icar duvarların "nefes" sağlayan, mükemmel termal yalıtkandırlar. Bunların dezavantajı - bunlar nemi absorbe ederler. kötüsü, biriken fazla bu malzemeler ısıyı korumak ve böylece kolaylıkla hasar. buhar bariyeri duvarları yapılacaktır, bu önlenebilir.
 2. birçok katmandan yapılmış bir duvar yapısına sahip binalar için, 2.. Katlama buhar ve neme karşı koruma zorunlu varlığını ima eder. Bu çerçeve yapılarının evler için de geçerlidir.
 3. Dış duvarlar ve havalandırmalı cephe için 3.. Paroizolyator bu durumda, daha rüzgardan korunur. Onun varlığı aktif dolaşan hava akımını vermez. Bu dış kaplama sayesinde daha az stres yaşayan ve daha iyi işlevlerini yerine edilmektedir.

Buhar sızdırmazlık malzemeleri iyi hava geçirgenliği olmalı

nem nüfuz etmesini önlemek, ancak bu hava boşlukları içine mikro gözenekler yoluyla geçirilir kullanılan buhar bariyeri malzemeleri için. bir buhar bariyerinin bu doğal hava sirkülasyonu yeterli olmayacaktır gibi, havalandırma sistemi düzenlemek için gerekli olan maksimum etki oldu. Birlikte buhar bariyeri malzemesi niteliksel havalandırma tabakası ile nemden oda korur. Ancak, bodrum çatıdan herhangi yapıyı koruyabilir evrensel paroizolyatorov, yok. Onların seçim malzemesi ve duvar inşaatlar bağlıdır. iç nem seviyesi doğru ise, buhar bariyeri tabaka gerekli değildir.

Türleri paroizolyatorov - bazı dış ve evin içinde çalışmayı tercih

Nem buharı malzemelerin çeşitli türlerinden duvarları korumak için. İlk olarak, masti¤idir. Bu gibi malzemeler etkili bir şekilde sadece neme karşı koruyan bir katman oluşturarak, duvar yüzeyine doğrudan uygulanabilir ancak duvarlar sağlar edilir "nefes". son kaplama tabakası dekoratif kaplama malzemeleri yapılmadan önce sakız duvarlarına uygulanır.

1

Sakız bitirme önce yüzeye uygulanmaktadır

Ayrıca, 0.1 mm'den daha düşük kalınlıkta polietilen film kullanımı. Bu bir buhar bariyeri için en sık kullanılan seçeneklerden biridir. Bir katman birimi gerekli değildir Ne zaman kırmak kalmaması kuvvetle filmi çekmeye. Geleneksel filmin dezavantajı, bir delikler vardır ve bu nedenle hava geçirmeyen olmasıdır. Ama şimdi sanayi ikamet yerine rahat bir mikroklima oluşturmak için izin nefes alabilen delikli polietilen, üretmeye başladı.

en avantajlı bir uygulamada, zann bir filmdir. Bu polietilen analog benzer, ancak etkili bir şekilde bir hava yeterli miktarda geçirilerek nemi korumak birçok tabaka, bulunmaktadır. Maksimum işlevsellik izolatör için performans özellikleri nedeniyle film membranı. Binanın ömrünü uzatır yıkmak, duvarları donma olmaz Onların kullanımı.

en uygun seçenek buhar bariyeri - membran film

Membran filmler çeşitli mevcuttur. Her durumda, en etkili çalışma sırasında kendi özelliklerini göstermek paroizolyator alabilirsiniz:

 • yangın güvenliği, "Megaizol A", "Megaizol SD" artırmak katkı maddeleriyle birlikte bir ısı yalıtkan bir uyum "Izospan" üstündeki yapının dışarıdan duvarları yalıtım ederken.
 • İç kullanım için, "Megaizol B" - bir anti-yoğunlaşma yüzeyine sahip olan iki tabaka bir polipropilen film.
 • bu banyolar ve saunalar ıslak oda, yapılar için, özellikle yüksek gereksinimleri empoze bir buhar bariyeri, "Izospan" olarak buhar ve su yalıtım malzemeleri uygulanır. Bu malzemelerin bir ayırt edici özelliği - yansıtıcı tabakanın varlığı.

Tüm polipropilen filmler fiberglas ile takviye edilmelidir.

Cihaz, bir buhar engel - öğrenme prosedürü

Düzgün bir buhar bariyeri gerçekleştirmek için, dış görünüşü ve binanın içine farklı yapılır bilmelisiniz. bölme duvar yalıtım içinden gerçekleştirilir, böylece buhar bariyeri de içine yerleştirilir. zemin kat ve bodrum buhar bariyeri üzerinde dışında yapılır. havuzlarda, buhar teknolojisi istifleme zemin gibi benzer, her iki taraftan da gereklidir.

ısı yalıtımı işleri önce zemin kat iş yüzeyini hazırlanmalıdır. Birincisi, daha sonra, net bir koruyucu kaplama uygulanmalıdır. özel ekipman kullanımını gerektirir gibi daha karmaşık uygulama teknolojisi, sıvı kauçuk olduğunu. malzemenin bileşimi anında karıştırıldıktan sonra polimerize İki harmanı içerir. Bu nedenle, çözelti, kullanımdan hemen önce hazırlanır ve basınç altındaki bir sıvının püskürtülmesi, gun dvuhfakelnogo yoluyla uygulanır.

adımları aşağıdaki su buharı bitüm karşı cihaz koruyucu tabaka yapıldığında:

 • sakız bir birinci tabaka, uygulanan bir primer fonksiyonu yerine getirir;
 • ayrıca rulo veya sakız şeklinde bitümlü malzemelerin iki kat halinde uygulanabilir.

bodrum ve zemin üzerinde bulunan yapılar için, buhar bariyeri duvarları iç gerçekleştirilir. Buhar kesici içindeki cihaz bazı kurallara uymalıdır Ne zaman:

 • İlk kez bir sandık monte etmek gerek;
 • bir kasa istiflenmiş yalıtıcı;
 • daha sonra bir film istif ve bir yansıtıcı yüzeye sahip olduğunda, reflektör içinde dağıtılabilir olmalıdır;
 • yapıştırılır eklemleri sızdırmaz kılınması için;
 • kontrobreshetka polipropilen için düzenlenmiş;
 • bitirme son aşaması gerçekleştirilir.

nem ve buhar karşı cihaz koruyucu tabaka arzu edildiği zaman hava hareketi ve aşırı nemin ortamdan uzaklaştırılması için boş alan bırakmak.

bir buhar bariyeri cihaz teknolojisi çerçeve ve ahşap yapıların Özellikleri

Yapı yalıtımı çerçeve yapılarında en az 150 mm, ancak ve kesinlikle gerekli bir buhar bariyeri tabaka düzenlemek için duvar kalınlığının üçte birini işgal eder. Buhar bariyeri zayıfsa, ısıtıcı, nem birikmeye başlar yalıtım özelliklerini kaybeder ve çökmeye başlar. Paroizolyator çerçevesi üzerine monte edilen ve kesin. İnşaat zımba yardımıyla tutturdu. eklem bant veya mastik yağlanır ile kapatılır.

Buhar bariyer çeper uygun mikro oluşturma odasında gerekli havalandırma sağlar, böylece bir boşluk tabakalar arasında oluşturulmuş bir ısıtıcı, iç tarafına monte edilir.

ahşap binalar için, buhar da gereklidir. Ama hemen gerçekleştirilmez. Gerçek şu ki ahşap yapı önce bir dereceye kadar kurutulur ve nihayet bitmiş ev daha ileri sömürü için bile kurumasını gerçeği kereste ve kereste hesabının evlerin yapımı sırasında. kuru odun yapıları bir buhar bariyeri gerçekleştirmek için tavsiye edilmez kadar.

Ahşap bir evde, buhar duvar dahili veya harici olabilir. Dış yalıtım örtüşen paroizolyator serilir edin. eklem bant ile sızdırmaz hale getirilmiştir. Bundan başka, ısı yalıtım tabakası su yalıtımı korumak için olan düzenlenir. Son aşamada, dış kaplama.

yalıtım içeride tutuluyorsa, ilk sandık düzenlenir. Bu cihazlar su yalıtım katmanı için temel olarak hizmet vermektedir. Bundan başka, bir ısı yalıtkan yerleştirildiği duvar metal profil, üzerine monte edilmiş. Bir sonraki tabaka, buharı engel film tabakası yapılır. eklemler dikkatle bantla kapatılmalıdır. vaka iç bitiminde.

Böylece, neden buhar bariyeri duvar öğrendim. Onun temel görevi - nem girişine engel oluşturma ve yalıtım ve iç tasarımları korur. Eğer teknolojiyi gözlemlemek ve uygun paroizolyator kullanırsanız, tasarım nemden korunacak ve operasyonun vadeli yapısı uzatılacak.

buna aktif bir bağlantı olmadan sitesinden bilgi Tam veya kısmi kopyalanması yasaktır.

İzolasyon malzemeleri

evin içindeki hava çok kuru ve hatta özel nemlendiriciler satın gibi görünüyor olsa bile, yine de nem buharının büyük miktarda içerir. enerji tasarrufu malzemelerin yapımında gelişiyle önce, kimse umursamıyor. Mineral yünü bazlı bir Modern izolasyon malzemeleri etkisiz olmuştur ve bağlı kademeli ıslanmaya karşı kendi teplosohrannyh nitelikleri en kaybetti. Bu nedenle, ticari olarak temin edilebilen ince tabakası, bazı sadece dışarıdan monte edilmiş ve bunlar oda tarafı içine yerleştirilmiş ve buhar nüfuz etmesini önlemek ise, rüzgar ve nem bariyeri etmekte olup, özel. makale evde doğru buhar bariyeri odaklanır.

Evde buhar bariyeri nedir

bu köpük, Penoplex ya da ısı izolasyon tabakası ile izole edilir, eğer durum olabilir buhar bariyerinin uygulanması olmayan bir ev Köpük blok ve tuğla sahiptir.

 • Ama ısıtma tasarruf etmek ve modern inşaat evlerin teplosohrannyh özelliklerini iyileştirmektir selülozdan yapılan hemen hemen her zaman kullanılan doğal yalıtım (Eko pamuk) veya bazalt yün. Ama burada bir yerleşim binada yapılmaktadır sabit nem değişimini unutmamalıyız.

 • Evin çok nemli ise çok kuru hava, bu nem odasına dönüşünüzü hitap edecek yüzden, eğer su buharı kaçınılmaz tersine, duvarlar ve tavan tarafından emilir ve edilecektir. Ne duvar yalıtımı yalıtım filmi ile korunan olmayacak eğer, nem ve böylece tüm ısı yalıtım özelliklerinin uğratıldığında mineral yün lifleri arasındaki hava boşluğu dolduran, onun içinde birikir sonucuna varılabilir.

İpucu: Evin iç bölmeler hariç. mineral göre ısıtıcı buharı emen en önemli faktörlerden biri, dış duvarları olan sıcaklık farkıdır. Bu durumda, kondens toplar içindeki malzeme için en tehlikeli olan. Ama bu etkinin iç duvarlarında bulunmaz, bu nedenle buhar izolasyon malzemesini kapatmayın.

bir buhar bariyerinin kurulum gerekmez Bu olgular

 • sokak çevreleyen duvarlar harici mineral yün ile izole zaman;
 • pirog9raquo" eğer; duvar, bir pamuk yalıtım bunlardan biri çok sayıda katmandan oluşmaktadır. Bu durumda, buhar bariyeri film, iç tarafına monte edilir. Böyle bir cihaz, en iyi örnek - bir karkas evler;

 • Havalandırma cephelerin yenilenmesi. Mineral yalıtım dış hidrokoruyucu filmden ve buhar geciktirme içinde kapalı olmalıdır. İlk su ve hava akışına karşı yalıtım ve buhar iç ikinciye koruyacaktır. Buna iyi bir örnek, bir ahşap ev, ahşap direksiyon lambri veya siding olduğunu.

Buhar bariyeri film duvar ve çatı ayrılır çeşitli şekillerde ve varış üretilir:

 • Çatı, buhar,. Bu yükselen buhardan yalıtımı koruyan, Konut tarafından sabitlenir. Bu sıcak havadan nemin buharlaştırılması olarak yükselip yalıtım içine alabilir, önemli bir adımdır. Yüzler ısı kaybı değil, aynı zamanda kalıp ve küf oluşumu ibaret değildir. Biz sadece ameliyat ve ısıtmalı tavan yenilenmesine ihtiyaç. Soğuk tavan alanı, buhar bariyeri halinde değil, yoğunlaşma karşı korur kendisi çatı malzemeleri, bir rüzgar geçirmez membran ile sınırlı;
 • Evin duvarları buhar bariyeri. Bu nem nasılsa girmeleri halinde bir yandan çıktısını serbest Öte yandan, yalıtım için buhar kaçırmamanız gereken özel malzemeler ile yapılmalıdır. Bu olası boşluklar veya malzeme rulo hatalı yapılmış eklem kaynaklanmaktadır. yerine her zamanki plastik film veya saydam kağıt en özel difüzyon malzemeyi seçin;
 • Buhar, ara kat. o $ kadar yükselen dumanlarla Tekasüfü birikir, çünkü Ayrıca, zorunlu olarak yapılması gereken

 • zemin buhar. yüksek nemli veya zemin mineral yün ile izole edilir evlerde, içinde alanlarda gereklidir. Bu durumda, alt tarafı film su yalıtımı yerleştirilir ve buhar bariyeri üzerine serilir. Ve beton levha zemin ile doğrudan zemin üzerinde yer alan buhar bariyeri donatmak.

bir buhar bariyeri ahşap bir evde gerekli olup olmadığını bir soru var ise, yalıtım varlığına tekrar güvenmek zorunda. o değil ve evin duvarı tamamen sadece ahşap veya günlükleri oluşur, sonra mantıklı değil yalıtım filmi monte.

Buhar bariyeri malzemesi tipleri

Yakın zamana kadar, Rusya'da kullanılan tek buhar yalıtım malzemesi, asfalt oldu. Ama yavaş yavaş daha dayanıklı ve yüksek kaliteli malzemeler tercih bir başlangıç ​​oldu gelen teknolojinin gelişmesiyle birlikte.

 • Polietilen filmi. Onlar en iyi oturma odasında tavan buhar bariyeri kullanılmaktadır. daha iyi ses izolasyon özelliklerine sahip, çoğu durumda bu, mineral yünden yapılma zemin döşeme yalıtılmıştır. Plastik film sıkıca nem hatta küçük miktarlarda, düşen korumak. satış, olağan malzemeler bulundu takviyeli veya katmanı engellendi edilebilir.

 • polipropilen film. En iyisi tavan arasında tavan yalıtımı için kullanılır. Bunlar UV-ışınlarına mekanik hasar ve direnç karşı arttırılmış bir direnç ile karakterize edilir. onun düzenleme kısmında, güvenle nem evin içine sızacak korkmadan, çatıyı onarabilir.
 • zar. bir buhar bariyeri bu popüler ve yaygın olarak, bir tek tabaka ya da çok tabakalı bir ağ malzemesi olarak imal edilir. Bu dokunmamışlar konumlarına ve fonksiyonel özelliklerine bağlı olacaktır, tek taraflı veya iki taraflı olabilir. En iyi ucuz ikili dokunmamış membranların kullanılmasıdır.
 • Nefes filmler veya nefes alabilen membranlar. Bunlar tamamen ısı yalıtımı su buharının nüfuz etme olasılığını ortadan ancak bu iç kendi çıkış engellemez. Onlar kendi işlemesi için bir havalandırma boşluğu donatmak için gerekli değildir çünkü sen yaşam alanı tasarruf sağlar.
 • Geleneksel buhar bariyeri film,. İşlevi, duvarların ve çatının içinde bir buhar bariyeri temin etmektir. Bu ısıtılmış alan içinde buhar düşmesini yalıtım malzemesi korur.
 • Dönüşlü ile buhar bariyer kaplama membranı. Kısmen Yetenekli odaya geri ısıyı yansıtır. Bu çatı alanı ve% 10'a kadar ısı koruma artırır. Nispeten standart meslektaşları, bunlar büyük bir buhar engelleyici özellikleri var, yüzden yüksek nemli odalarda bunları kullanmak tavsiye edilir.

 • sınırlı geçirgenliğe sahip Buhar engelleyici zar. difüzyon yetenekleri var, düzensiz odaları çıkış çiftleri yapmanızı sağlar. Örneğin, aktif yaz aylarında istismar edilir, ama sadece birkaç kez kışın ısıtmalı edilebilir bir bahçe evi, olabilir.
 • Buhar değişken buhar bariyeri özelliklerine sahiptirler. onarım çalışmaları için ideal olan iç astar sökmeden dışarıdan monte edilebilir olarak.

Üreticiler buhar bariyer filmler

Bu iyi bilinen bir şirket, izolasyon folyosu yıllardır dayanmasını sağlamaktadır olduğunu. Satılık Bu ürünlerin bir 3 ana tipi ise:

 • buhar bariyeri film, TechnoNikol. İç işleri için kullanılır. duvar, tavan izolasyon ve çatı arasında meyilli bir çatı için uygun olan oldukça çok yönlü bir malzeme. bobin fiyat 1500 ruble olduğunu.;

 • membran filmler difuzzionnye TechnoNikol, İçinde yoğunlaşma oluşumuna karşı çatı yalıtım yalıtımı için dizayn edilmiştir. Bu polipropilen kumaş her iki tarafına bir dokunmamış polimerik kumaş, ve korunmasıdır. nefes alabilen bir filmden - konvansiyonel buhar bariyeri malzemelerin aksine. Standart bir rulo için maliyet yaklaşık 3200 ruble.;
 • Perfore olmayan buhar bariyeri film TechnoNikol. Çatı buhar bariyeri tek yönlü materyal. Su ve toza hem karşı korur. Maksimum dayanıklılık için özel donatı örgü kumaş vardır. 1200-1500 ovmak / rulo yaklaşık maliyet.

Bu bir yerli şirket uygun fiyata dünya standartlarında kaliteli malzemedir nadir bir durumdur.

 • Izospan ile. Bu iki tabakalı film, içeriden yalıtımı korur. Ayrıca olmayan yalıtılmış çatılarda altlık film olarak kullanılabilmektedir. Bir tarafı fazla nemi ve müteakip buharlaşma tutmaktır rolü olan yüzey pürüzlülüğüne sahiptir. ikinci yan, bir ısıtıcı üzerinde monte edilir, düzgün.
 • Izospan yılında. Analog bir önceki malzeme, bir buhar bariyeri taşıyıcı çerçeve ya da ahşap bir evin içinde seçilir.
 • IzospanD. Bu, tüm şirketin ürün hattının Izospan en çok yönlü su buharı geciktirici filmdir. İç buhar ile mineral yün hem koruyabilen, bu nedenle dış neme ve rüzgardan yoğuşma önleyici kaplamaya sahiptir. Gücünü kış aylarında bile bu 3 ay boyunca bağımsız bir çatı olarak kullanılabilir ve böylece yüksek. Dışarıdan duvara monte edilirken, 6 aya kadar bakacak nihai düzenlemeyi ertelemek izin verilir. Fiyat Rulo 2500 ovun.

Ahşap bir evde buhar bariyeri duvar montajı

Buhar bariyeri tesisat teknolojisi yalıtım ve kaplama malzemesi için monte edilir kasanın arasında evin içine montaj araçları. Modern membran malzemesi kullanıyorsanız, o zaman bir ısıtıcıya yakın pürüzsüz tarafıyla yerleştirilir. Bu durumda, buhar bariyeri eşit havalandırma sistemine getiren, nemli hava akışını dağıtır.

bir buhar bariyeri monte edilmesine ait bir usul evde amaçlı oda bağlıdır. maloekspluatiruemyh veya bir meskun odalarda hangi düşük nem ventzazora her şeyin tek taraflı bir şekilde kullanmak için izin verilir. Diğer tüm durumlarda, profesyoneller çok daha etkilidir iki yönlü havalandırma, sağlamak için tavsiye edilir. Çoğu zaman, paket üzerindeki membran üreticisi yüklemesinin önerilen yöntemi gösterir.

 • Evin yeni değil, ama tadilat yer alıyor ise, her şeyden önce bir ahşap çerçeve duvarlar için sıraya sökmeye. Mümkünse, hasar için yalıtım veya kereste incelemek ve gerekirse bunları kaldırın.
 • Duvarlar ve yalıtım iyice kurutulması gerekmektedir. Kış don nem büyük miktarda zaman kapsayan buhar bariyeri olacak olan oluşturabilmektedir, çünkü sıcak sezon çalışmaları yürütmek üzere arzu edilebilir.

 • köşeler 10-15 cm'lik bir bitişik çeperine açık C'de ev çerçeve ise, membran üst üste uzunluğu boyunca ve duvar kesme boyunca döndürülür. Bunu vertiklanoy bir zımba kullanarak her bir çerçeve kartına aşamalı Krepjat. çarpıtmalar, çatlak ya da kırışıklıklar vardır oluşturulmalıdır. Bu nedenle, iş iki Daubney tarafından yürütülmektedir. gerilimi duvardaki yalıtım duvarı üzerinden düşmeden, sıkı bir şekilde yerleştirilir, böylece güçlü olmalıdır.

 • Yukarıda tekrar üstüste binme ile, bir sonraki tabaka haddelenir ve bir buhar bariyeri aynı şekilde takılır. Bundan sonra eklemleri kapamak yapıştırılmış. sıkıca, aynı zamanda buhar bariyeri bastırır ve doldurulmuş kare raylar, üzerine kaplama için bir iskelet olarak hizmet vermektedir. (Mesafe, bir ısıtıcı ve evin duvarlarının, bir çerçeve genişliğine karşılık gelir), 60 cm aralıklarla vidalar üzerine monte edilir sosboy vertilkanye kaburgalar, var. Buna ek olarak, film şeritleri kapı ve pencere açıklıkları çevresinde sabit bir şekilde monte.

 • Buhar bir bardan eve ise, ilk etapta duvarlara yalıtımı için çerçeveyi doluydu ve sıkıca orada yerleştirdi. Ayrıca, tüm çalışma benzer bir bazda yapılır.

Kendi elleriyle evinde Buhar bariyeri tavan

ara kat ahşap kirişlerin yaptı ve mineral veya bazalt yün ile izole eğer Çoğu zaman o yapılır. Bu çalışma son derece zor olacaktır aynı şeyi iki kişi gerektirir gerçekleştirmek için.

 • Çalışmaya başlamadan önce, tavan demonte edilmeli ve sadece gecikme oluşur.
 • Sonra, günlükleri, oturma odasından, yani aşağıdan buhar bariyeri takılır. Bu olası eklem olduğunca küçük oluşturmak için odanın uzun kenarı boyunca yapılmalıdır.
 • gerekli uzunluğu, ölçüm ve kat kesme ve tavana yükselen hazırlanmış bir parçasına sahiptir. Elverişli, 2 ustaları odasına karşı taraflarında yer almaktadır. Bu buhar bariyeri konumlandırmak ve montaj esnasında bükülmüş olmadığından emin olmak için izin verir.
 • kolaylık sağlamak için, başlangıçta sadece "prihvatyvat9raquo olabilir; birkaç yerde (ama sıkıca yapmak). Ve düzgün iyice zaten pekiştirmek için konumlandırılmış emin olun.
 • Yani örtüşme ve yapıştırma hakkında unutmayın, tüm tavan bulunmaktadır.

 • Alt olursa olsun assolist ne olacağını onun ekli ahşap kaburgalar lag.

İpucu: genellikle oldukça zahmetli ve çalışma gerçekleştiğinde zaten emniyete alan üzerinde arada bir gözyaşı. Bu durumda, yama kenarlarında bir ödenek ile membrandan 10-15 cm kesilir. Bu deliğin içine sokulur ve kenar yapıştırıcı ile yapıştırılır. Bu oldukça hava geçirmez bir tabaka oluşturur. Üstü ayrıca bandı yapıştırılmış.

 • Hücre yığını meydana yalıtım ikinci kattaki, sabitleme buhar bariyeri tamamlandı.

Bir çerçeve evde buhar bariyeri hatalar

 • Yanlış montaj. izole filmi takılarak imkansız olduğunda ilk bakışta, bir hata gibi görünüyor. iyice çekin daha basit ne olabilir, çerçeveye bağlamak ve eklemleri tutkal. Ama bu, çünkü çalışma sırasında görünen basitlik, bazı inşaatçılar nedeniyle bakım var. süreksizlikler veya kat Bu sayede oluşturulur. Düzgün çalışmıyor başlar, böylece Ama en kötü hata, membranın yanlış bir yere değil, yanlış tarafı olabilir. Zaten iç dekorasyon ile kapatıldı, bu tür çalışmaların etkisi mevsimlere, sadece birkaç tahmin edilebileceği yalıtım tabakası daha az çalışmaya başlayacağı zaman.
 • Evin dışına filmi izole montajı. Bu büyük bir hata buhar evin içinde sızıntı ve izolasyon, buhar bariyeri geçen bu yol açan ve bu yoğunlaştırıcı yerleşir dayanır. yalıtım nemlendirin çok kısa bir süre içinde, havalandırılmış olması mümkün olmayan. Dış koruma için fazla nemin geçebilmesidir olan özel rüzgar geçirmez film kullanılmalıdır.

 • Bir çerçeve bir evde bir buhar bariyeri yokluğu. bir buhar bariyeri sağlar malzeme vardır. Bu köpük ya da ekstrüde polistiren. Çoğu zaman bu sandviç panel evlerde yapılır. Bu durumda zorunlu olarak zorunlu havalandırma yüksek kaliteli bir sistem monte etmek zorunda içinde Ama, evden fazla nemin giderilmesi amacıyla. izolasyon veya mineral yün buhar bariyeri ile Eko pamuk mutlaka her durumda mevcut olması gerekir.
 • Çift buhar. Genellikle, yüksek bir nem buharı kontrol tabakası ile sigara konur ve bu plastik paneller ya da karo gibi düşük buhar geçirgen özellikleri olan kaplama malzemesinin üzerine serilir ise. Sonuç enjeksiyon eklem veya panel eklem geçtikten sonra, buhar ve buhar bariyeri olarak dışarı doğru olanakları kopmadan, karolar arasındaki düşmesidir. Bu nedenle, bu alanlarda giydirilmesi için, sokak komşudur duvarda bir sandık yapmak için önerilir.

 • Veya sadece bu konumda buhar bariyeri kaldırmasını istiyor fakat yalıtım biniyorlar, buhar dış rüzgar geçirmez zarından aşındırıyor ayak uydurmak olmayacak bir riski vardır. Bu yaz evler olarak kullanılan çerçeve evler, içindir.

Kurulum buhar bariyeri seçilmesi. Sık kullanılan buhar bariyeri kullanmak 2 yol vardır. İlk durumda, film, çerçeve duvarı ve üzerinde aynı destek duvar panoları kaplama malzemesi (alçıpan, paneller, vs.) monte bağlanmıştır. İkinci düzenlemede, film benzeri duvar çerçevesi çivilenmiş, ancak ek olarak duvarların kaplama malzemesi aşağıdaki 2-3 cm kaburgalar kalınlığında yapılmış olan bir çerçeve meydana getirmek edilir. daha doğru ne bir yol dikkate alınması gereken?

 • İlk seçenek ama sadece en yüksek kaliteli malzemeler dekorasyon için kullanılan durumunda, var olma hakkına sahiptir. Aksi takdirde, onarım hızla nedeniyle ventzazora eksikliğinden, bakıma muhtaç hale gelir. Bina ekonomik bir amacı vardır ve yıl boyunca kullanılmadığında Ya da bu yöntemi kullanmak. Ama burada o oda boyunca havalandırma kablolama yapmak gereklidir.
 • Havalandırma alımının düzenleme ile ikinci düzenleme taşınmaya tahsis binalar için daha uygundur. Bu havada aşırı nemin riskini ortadan kaldırmak için yardımcı olur.

İlgili Makaleler

© Bina portalı StrPort 2011-2016. onarım, inşaat ve yapı malzemeleri ile ilgili makaleler.

sitesinden kopyala bilgiler yalnızca yayıncının izni veya kaynağına doğrudan atıfta bulunarak mümkündür. yasal gerekçe

bir buhar bariyeri malzemesini seçme: uzman tavsiyesi ve yorumlar. Buhar duvarlar için sızdırmazlık malzemeleri

Buhar bariyeri malzemesi genellikle nemli ve sıcak ortamlarda kullanılır. Bu ısıtmalı hamam ve bodrumlarda için de geçerlidir.

rutubeti görünüm özellikle yatkın olanları yanı sıra, zemin seviyesinin altında yer almaktadır tesislerinde, bu malzemeleri uygulayın. bu alan içinde su parçacığı ile sıcak havadır buhar bol üretimi meydana gelir. Bu tür durumlar için odadan nem yol gerekmektedir. Bu rotalar tavan ve duvar vardır. Buhar üretim bina yapıları ve malzeme üzerinde zararlı etkisi olan bir süreçtir. Etkisi binanın yıkımına neden olur. bu fenomenleri engellemek için, bir buhar bariyeri aygıtı, malzemelerin her türlü kullanılabilir için de gerçekleştirilebilir.

Buhar bariyeri malzemesi bir tam buhar direnç niteliklere sahip olmak zorunda değildir. Membran türü için modern malzemeler hava akımının belirli bir miktarda geçmesini sağlamak mümkün bulunmaktadır. Bu, hiçbir sera etkisi denilen olmasını sağlar. Hava artık duvar malzemelere zarar edebilmektedir ondan serbest ise aşırı nem, veri resimleri geciktirilir.

Çeşitler buhar bariyeri malzemeleri ve bunların üzerine geri besleme

Eğer bir buhar bariyeri malzemesini seçmek için karar verirseniz, tüketicilerin yararlanmak için gereklidir. Çoğu zaman bugün polietilen gibi davranan bu geleneksel malzeme tercih edin. germe güçlü bir film zarar veremez çünkü Yükleme sırasında Eğer dikkatli olmak gerekir. Bu şekilde sıkıldığında, mevsim değişimi sırasında bir malzeme ısı değişimlerine maruz kalan film hasar riski büyük ölçüde artar. Ama bu malzemenin sadece eksikliği değil.

olmayan bir delikli polietilen kullanmaktayız eğer ulağı göre, o zaman herhangi bir buhar veya hava kaçırmayacak. Yani, böyle bir malzemenin yardımıyla rahat bir ortam yaratmak için imkansız olurdu. Bir buhar bariyeri olarak kullanılmaz nedeni budur. Bazı tüketiciler, daha sonra kendini yumruk çalışıyor buhar bariyeri malzemesi kazanç polietilen film seçmek. Bu çiviler öncesi ya da sivri elemanlar halinde tahrik edildiği bir silindir kullanarak bunu. polietilen gibi modernizasyon buhar bariyeri ısı yalıtım sistemi ve bina yapıları sağlamak mümkün değildir. Membran malzemeler, ancak temelde farklı çok-katmanlı bir yapı, bir polietilen film kalitesinde benzer sahiptirler.

Buhar bariyeri malzemeleri duvarlar için seçilir, bazı hayvan, özellikle bu amaç için tasarlanmış sakız ustaları olur. Bu tür bir karışım, tavan veya duvar yüzeyine uygulanır ise, o zaman bir nefes ve tuzak nem geçecek. önceden dekor tabakasının kaplama düzeneği istifleme veya bu tür bir yüzey muamele karışımı uygulanır.

Membran film ve uzman tavsiyesi

çatı kaplama satışı buhar izolasyon malzemelerinin üzerinde. Aralarında membran film bulunmaktadır. Bu tür malzemeler, buhar geçirgen, su geçirmez alt katı olarak da kullanılır. çekirdek fonksiyonlarına ek olarak, uzmanlara göre bu buhar odası izole edebilir. Mükemmel kar, yağmur, toz ve kurum karşı korur. Gerekirse rüzgarın etkilerinden yapısını korumak için kullanılır. Uzmanlar bir malzemeden, burada çok iyi su buharı geçirgenliği olarak önerilir.

Zarlar bu herhangi yalıtım malzemesi kullanmak için izin verildiğini gösterir evrensel malzemeleri çağrılabilir. Çoğu zaman, bu hidro buhar yalıtım malzemeleri üç tabakadan oluşur. Bunların her biri olumsuz etkilere karşı mukavemet, yalıtım özellikleri ve koruma sağlar. izolasyon veya çatı destek yapı kapatan başka bir baz ile doğrudan olabilir deneyimli kurucu tavsiyesi üzerine, örneğin bir zar tabakası, yığını. bu herhangi bir amaç binaların dış yalıtım dikey duvarlarla gerektiğinde uygulanabilir çünkü bu tür bir zar tabakası, çok yönlüdür.

Çeşitli silindir buhar bariyeri

Eğer bir buhar bariyeri malzemeleri seçerseniz, bunların fiyat İlginizi olmalıdır. Bu çeşitlilik ve yapımcı bağlıdır. Biz bir buhar bariyeri olarak önceden kullanılan Pergamino, konuşursak, fiyatı 1 rulo başına 100 ruble olduğunu. Şu anda, profesyonel inşaatçılar ve özel usta sadece onu değil, aynı zamanda daha modern malzemeler kullanıyoruz. düşük yoğunluklu polietilen - Bunlar arasında göre tek katmanlı bir film tabaka, bulunmaktadır. Bu malzeme yeterince gevşek bir yapı farklı bir kusuru vardır.

izole edilmiş ve aynı zamanda kalın 50 mikron rulolar halinde temin edilir plastik filmler takviye edilebilir. Ne zaman o kadar etkileyici buhar bariyeri özelliklerine sahip olmasına rağmen günümüzde kullanılan cihaz serin çatı çuval bezi,.

ticarette günde metre kare başına 15 ile 25 gram arasında değişebilir kompozit malzemeler, su buharı geçirgenliği vardır. Bu tür malzeme de bir buhar bariyeri niteliklere sahip değildir, çünkü soğuk çatılar yükleme için kullanılmasına izin verilir. Eğer tavan banyo için buhar yalıtım malzemeleri ile ilgilenen varsa, alüminyum ya da diğer metal folyo tercih edebilirsiniz. malzemenin geçirgenliği o buhar odaları bitirme kullanılır neden olan, sıfıra eşittir.

Yapı Şimdi mağazalarda bazıları kombine bir yapıya sahip folyo film olan, geniş bir aralıkta buhar yalıtım malzemeleri bulunabilir. kurucu göre, koşulların nem ve olağan sıcaklık koşullarında yüksek seviyeleri ile karakterize edilen yerlerde kullanılır. Bu havuzları, saunalar ve duşlar için de geçerlidir. Tüketiciler olumlu yanıt ve polietilen ile bir tarafta lamine edilir karton. Bu çevrimsel ısıtma bağlı bir buhar bariyeri tesislerinde kullanılır. Bu tahta göstergesi buharı nüfuz etme günde metre kare başına 3 ila 5 gramdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 6