duvarlar için Buhar bariyeri

Ağaç ev duvarları için Buhar bariyeri

Konfor konut ısısı ve nemi bağlıdır. Isıtma ve izolasyon kalitesi elde edilebilir ahşap ev içinde. Buna ek olarak, duvarlar, zemin ve çatı nemin olumsuz etkilerini azaltmak için, sen buhar bariyeri miktarını kontrol etmek gerekir ve bu zor bir iştir.

Aşırı nem olumsuz evin ahşap yapıyı etkilemektedir. Odanın bir çıkış yolu için ideal duş, pişirme, yıkama, ıslak temizleme çiftler kullanılarak ayrılan. atmosferik basınçta çok daha fazla olduğundan, sıcaklık farkı ile kondensat oluşmasını teşvik eder tavan, duvar, döşeme, buhar basıncı. Yavaşça ahşap çerçeve emprenye ve su bozan mühürleme ve onları yok eder: malzemeler küflü, rot, performansları düşüyor.

Çatı ve duvarlar için Levhaların hazırlanma sürecinde buhar ve su yalıtım malzemeleri gerçekleştirildiği takdirde gecikme ve zemin tahtaları bu korumayı yok için. Buna ek olarak, üzerinde nemin olumsuz etkilerini artırır zemin üzerinde yerleşme evin birinci katında cinsel döşeme. ahşap ev yapımı imha sürecini önlemek için, güvenilir bir buhar bariyerinin dikkat etmelisiniz. Koruyucu tabaka yalıtım ve serbest mekanın gelen havayı, bir ağaç nem temasını önler. Evde bu operasyonel ömrü sayesinde önemli ölçüde artacaktır.

buhar bariyeri ahşap evlerin avantajları

(Hatta tedavi edilmemiş) Ağaç ısı yalıtımı ve iyi yüksek bir geçirgenlik derecesine sahiptir. Bu malzemenin doğallık zararlı buharlar kapalı havaya salınan korkusu olmadan evler inşa etmek için bir fırsat sağlamaktadır. avantajlara ek olarak, ağaç önemli dezavantajları vardır. nem toplama özelliğini ısı direnci seviyesinin bir düşüş anlamına gelir ve genişletme kereste kışkırtır. Evin duvarları ve diğer parçaların küf görünüm konut estetik özelliklerini bozulur ve çeşitli hastalıklar kiracı neden olabilir.

air-durulanmış haline böylece tahta yapının normal ıslatma ve kurutma sonucunda bozulan eklemleri sızdırmaz kılınması. Ahşap bir ev için buhar bariyer çeper sağlanmazsa, malzeme içinden nemli havanın geçirilmesi ve içerdiği nemi muhafaza eder. duvar ve kereste diğer elemanlarının çalışma koşullarını iyileştirmek için, sıcak hava ve soğuk duvarların kavşakta parogidroizolyatsionny bariyer yerleştirilmelidir.

Yapı malzemeleri pazarında mükemmel özelliklere sahip Hydro çeşitli sunmaktadır. Tipik olarak, nem nefes mebrany ve filmlerin kullanımı ile ahşap evlerin duvarlarını korumak için, ancak, diğer tür parogidroizolyatsii vardır. Hangi malzemeler ısı izolasyonu ve buhar bariyeri konut için uygundur:

 1. Çatı malzemesi. Su yalıtımı için malzeme bu tip avantajı - ahşap evlerin duvarlarını korumak için yerine, çatı kaplama malzemesi daha uygun çiftlik binalarının çatılarında montajı için düşük maliyetli, ama olmaz. Buna ek olarak, bu tür araçlar, ana buhar bariyeri olarak kullanmak için uygun değildir, ancak daha etkili malzemeler için ek bir tabaka olarak kullanılır.
 2. Alüminyum folyo. bir tarafı filmin diğer bir takviye ızgaraya sahip, metalle kaplanmış. Bu düzenleme içeride buhar bariyeri ve ısı yansıtan bir katman oluşturmak için yardımcı olur. ahşap ev izole etmek için, folyo buhar bariyeri dışarıya metalik kaplamayı sürünür. onun bütünlüğüne zarar vermemeye dikkat olmalıdır tür malzemenin duvarlarda koymak için. Eğer evini bozmak için karar verirseniz, konut sadece korozyona karşı korunmalıdır, aynı zamanda yalıtılmış olmayacaktır.
 3. Difüzyon membran. buhar geçirgen materyal, (iki veya bir yanı ile) hava geçirecek şekilde yeteneğine bağlı olarak, onun bir miktarını düzenleyen nemden mahfaza korur. Buhar bariyer membranı malzemesinin mikro neden olduğu yüksek bir buhar geçirgenlik katsayısı vardır. Önemli bir avantajı, izolasyon ve membran havalandırma lümeni arasında yaygın bir film olmaması alanı maksimum etkin kullanımını sağlamaktadır. Ağaç ev duvarları için bu tür bir buhar bariyeri oda iyi bir yalıtım sağlar. Buhar bariyeri, diğer türlerinden farklı olarak, membran yüksek bir fiyat sahiptir - bu, sadece dezavantajı.
 4. Polietilen veya polipropilen film. Polietilen ile karşılaştırıldığında, polipropilen daha dayanıklı atmosferik olayların dayanıklıdır. Bununla birlikte, önemli bir dezavantaja sahiptir için kullanılan malzemenin buhar bariyeri film, - izolasyonu Bu tür bir buhar bariyeri duvarının performansının hızlı kaybına yol açan, bu yoğuşma. malzemenin modern tip viskoz selüloz içeriğinin özel bir tabakası vardır. Bu yavaş yavaş, büyük miktarda rutubet emer havalandırma altında kurur. ahşap binaların duvarları için filmlerin ana avantajları demokratik maliyet, dayanıklılık, montaj kolaylığıdır.

Ağaç ev duvarları için bir buhar bariyeri kurulumunu Özellikleri

Buhar bariyeri nemden ev duvarlarını korumak için değil, aynı zamanda oda ısınma amacıyla sadece takılır. Montaj Teknolojisi malzeme uygulaması yerinde bağlıdır. Üreticileri bu kayıtlarda, diğer faktörler gibi, binanın durumuna bağlı olarak, duvarın dış ve iç tarafı üzerinde bir buhar bariyeri koyabilir. iç ya da dış malzemeyi tespit de yükleme Parobarer bazı özellikleri vardır.

Evin duvarları kütüklerden yapılırsa, havalandırma boşlukları bırakılamaz: kendi işlev kurullarının kavşakta boşluklar tarafından gerçekleştirilir. Bu buhar çıkışına zorluğu yol açacaktır - yapısının bir dikdörtgen ya da kare kesitli düz ahşap ise, olamaz doğrudan duvara bir buhar bariyeri koydu. Bu durumda, ilk ahşap raf (aşama aralarında 1 cm) 2.5 cm içine doldurulmuş. yüklü sandık kez hangi yalıtım yatıyordu. Su yalıtımı filmi fazla alana yayılmış ve ancak bundan sonra dekorasyon duvar başlayabilirsiniz.

1

Doğru şekilde yapılırsa, o kütük evler türü için değil, aynı zamanda çerçeve yapılar için sadece idealdir Normal iklim, içinde kalmıştır odasında çalışır. duvar dış buhar bariyeri montaj tanımlanan metot basit olup, bu nedenle yeterli yapıcıların katılımı olmadan, bağımsız bir şekilde, yapılabilir.

Ahşap bir evin iç yalıtım için

İç ambalaj ilk aşaması, bir antiseptik ile işlenmesi ve bunu takiben buhar bariyeri duvar yüzeyi sıyırma ifade eder. Ayrıca, çıtalı sandık belirtilen talimatlara göre. çivi veya zımba buhar bariyeri bağlandığı fazla lümen raylar yerleştirilen ısıtıcı (örneğin, mineral yün). Bu amaç için yalıtkan bir malzemeden ya da 5 cm lümeninde izolasyonu ve buhar bariyeri arasında ayrılan doğrudan difüzyon membran olarak, stelini seçilir için. filmin gergin olmalıdır, aksi takdirde, koruyucu özellikleri zayıftır.

Nerede sipariş ve ne kadar buhar bariyeri duvar için

izolasyon ve buhar bariyeri ahşap duvarlar için malzeme DIY mağazalarında satın alınabilir. En geniş seçim ihtisas hipermarketlerde sundu. Buna ek olarak, buhar bariyeri çevrimiçi sipariş, ama emin şahsen sadece aldıktan sonra satın alabilecekleri bir ürün olarak yapmak edilebilir. Ağaç ev duvarları için bir buhar bariyeri ne kadardır? Aşağıda farklı üreticilerin malzemeler için fiyat örneklerle bir tablodur.

Buhar bariyeri duvar - Nemli evlerden güvenilir koruma

Bir ev özel bir yer oluştururken bu nem ve buhar duvarları korumak için bir adım atıyor. Nem Zararlı küf ve mantarların görünümünü neden olabilir, bunun nedeni kesinlikle gereklidir olun. Bunu önlemek için, yüksek kaliteli buhar bariyeri gerçekleştirmek gerekir. Bu amaçla kullanılan hangi malzemeler, ayrıca düşünün.

neme karşı duvarların İzolasyon - her durumda gereklidir?

bir buhar engelleyici bir duvar yerine ana görevi, izolasyon nem birikmesini önlemek olup. Isı yalıtkan tabaka için aygıt malzemeler, hava geçirgen uygulanır. nem yalıtım içine alır ve burada birikir, bir yalıtkan tabaka işlevlerini yerine çıkar. Su sonunda duvar kağıdı yola yerlerde, sıva kaplaması bozulur, mantar ve küf vardır. Daha sonra, küf ve mantar tüm duvarlara yayılabilir. Sonra çok zor getir. Buna ek olarak, mantar sporları, insan sağlığına zararlıdır.

Buhar bariyeri yalıtım nem birikimini önler

Buhar bariyeri düzenek çeşitli durumlarda gerçekleştirilir:

 1. 1. yalıtım içeride. izolasyon yünü dayanan malzemelerden yapılmış olup, bu özellikle önemlidir. Cam yünü ve taş yünü ek olarak, hava icar duvarların "nefes" sağlayan, mükemmel termal yalıtkandırlar. Bunların dezavantajı - bunlar nemi absorbe ederler. kötüsü, biriken fazla bu malzemeler ısıyı korumak ve böylece kolaylıkla hasar. buhar bariyeri duvarları yapılacaktır, bu önlenebilir.
 2. birçok katmandan yapılmış bir duvar yapısına sahip binalar için, 2.. Katlama buhar ve neme karşı koruma zorunlu varlığını ima eder. Bu çerçeve yapılarının evler için de geçerlidir.
 3. Dış duvarlar ve havalandırmalı cephe için 3.. Paroizolyator bu durumda, daha rüzgardan korunur. Onun varlığı aktif dolaşan hava akımını vermez. Bu dış kaplama sayesinde daha az stres yaşayan ve daha iyi işlevlerini yerine edilmektedir.

Buhar sızdırmazlık malzemeleri iyi hava geçirgenliği olmalı

nem nüfuz etmesini önlemek, ancak bu hava boşlukları içine mikro gözenekler yoluyla geçirilir kullanılan buhar bariyeri malzemeleri için. bir buhar bariyerinin bu doğal hava sirkülasyonu yeterli olmayacaktır gibi, havalandırma sistemi düzenlemek için gerekli olan maksimum etki oldu. Birlikte buhar bariyeri malzemesi niteliksel havalandırma tabakası ile nemden oda korur. Ancak, bodrum çatıdan herhangi yapıyı koruyabilir evrensel paroizolyatorov, yok. Onların seçim malzemesi ve duvar inşaatlar bağlıdır. iç nem seviyesi doğru ise, buhar bariyeri tabaka gerekli değildir.

Buhar bariyeri türleri - evin içi ve dışı için seçilecekler

Duvarları ıslak dumanlardan korumak için çeşitli malzemeler kullanılır. İlk önce mastik. Bu malzemeler direkt olarak duvarın yüzeyine uygulanır, bu sayede sadece nemin nüfuz etmesine karşı etkili bir koruma sağlayan değil, aynı zamanda duvarları "nefes al "ır. Mastik dekoratif malzemelerle bitirme işleminden önce duvarlara uygulanır.

Mastik, bitirmeden önce yüzeye uygulanır.

0,1 mm'den daha düşük bir kalınlığa sahip bir polietilen film de kullanılır. Bu, buhar bariyeri izolasyonu için sıkça kullanılan seçeneklerden biridir. Bir tabakanın cihazında, yırtılmamış bir filmi güçlü bir şekilde çekmek gerekli değildir. Konvansiyonel filmin dezavantajı, bir deliğe sahip olmadığı ve dolayısıyla havanın içeri girmesine izin vermediğidir. Ancak şimdi sanayi, nefes alabilen, ikamet yerine rahat bir mikro iklim yaratılmasına olanak tanıyan delikli polietilen üretmeye başlamıştır.

En avantajlı seçenek membran filmdir. Bir polietilen eşdeğerine benzer, ancak yeterli havanın geçmesine izin vererek nemi etkili bir şekilde koruyan birkaç katmana sahiptir. Membran tipi filmler, işlevsel özelliklerinden dolayı termal izolatörün azami işlevselliği sağlar. Kullanımları ile duvarlar dondurulmayacak, parçalanmayacak, bu da binanın ömrünü uzatacaktır.

Buhar bariyerinin en avantajlı varyantı, bir zar filmidir

Membran filmleri farklı tiplerde mevcuttur. Her bir durumda, çalışma sırasında özelliklerini en etkin şekilde gösterecek bir buhar bariyeri seçebilirsiniz:

 • Duvarlar binanın dışından izole edildiğinde Isospan, yangın emniyetini arttırıcı katkılarla birlikte "Megaizol A", "Megaizol SD" gibi ısı yalıtkanının üzerine yerleştirilir.
 • Dahili kullanım için "Megaizol B" kullanılır - antikondensat yüzeyli, iki katmanlı bir polipropilen filmdir.
 • Islak odalı yapılar için, örneğin, "İzospan" tipi buhar bariyeri, buhar ve su yalıtım malzemeleri için özellikle yüksek gereksinim gerektiren hamamlar ve saunalar kullanılır. Bu malzemelerin ayırdedici bir özelliği, yansıtıcı katmanın varlığıdır.

Tüm polipropilen filmler fiberglas ile takviye edilmelidir.

Bir buhar bariyer tabakasının cihazı - eylem sırasını inceliyoruz

Buhar bariyeri düzgün bir şekilde gerçekleştirmek için binanın içinde ve dışında farklı bir şekilde gerçekleştirildiğini bilmek gerekir. Çerçeve duvarlarının ısınması içeriden yapılır, böylece paraşütçü içten de atılır. Bodrum katlarında ve bodrum katında buhar bariyeri tabanı dışarıdan uygulanır. Havuzlarda, buhar bariyeri her iki tarafta gereklidir, istifleme teknolojisi bodrum katıyla aynıdır.

Bodrum katının ısı yalıtımı yapılmadan önce çalışma yüzeyi hazırlanmalıdır. Önce temizlenmeli, daha sonra koruyucu bir kaplama uygulanmalıdır. Uygulama tekniği için daha zor sıvı kauçuk, çünkü özel ekipman kullanımı gerektirir. Malzemenin bileşimi, iki karışımdan oluşur ve karışımdan sonra anında polimerize olur. Bu nedenle, solüsyon kullanımdan hemen önce hazırlanır ve basınç altında sıvı püskürtme iki basmalı bir tabanca kullanılarak uygulanır.

Koruyucu tabaka bitümlü su buharı ile yapıldığında, aşağıdaki işlemler gerçekleştirilir:

 • ilk katman, astarın işlevini yerine getiren mastik ile uygulanır;
 • Daha sonra bobin veya macun şeklinde bitümlü malzemeler iki kat uygulanır.

Bodrum ve zemin katın üstündeki yapılar için, duvarların buhar bariyeri iç mekanda gerçekleştirilir. Dahili bir buhar bariyeri oluştururken, birkaç kural gözetilmelidir:

 • İlk önce kutuyu monte etmek gerekiyor;
 • Isı yalıtımı kasaya yerleştirilir;
 • daha sonra film koyulur ve eğer yansıtıcı bir yüzeye sahipse, reflektör içeri doğru çevrilmelidir;
 • Ek yerlerinin sızdırmazlığı için yapıştırılmış;
 • polipropilen için bir perde düzenlenmiştir;
 • Son aşamada finiş yapılır.

Nem ve buhardan bir koruyucu tabaka oluştururken, hava hareketi ve fazla nemin çıkarılması için boş alan bırakmak arzu edilir.

Çerçeve ve ahşap binaların buhar bariyeri teknolojisinin özellikleri

Tel kafes yapılarından oluşan bir evde, izolasyon tüm duvarların en az 150 mm kalınlığının üçte birini kaplar ve bu nedenle buhar bariyeri tabakasını düzenlemek kesinlikle gereklidir. Buhar bariyeri zayıfsa, ısıtıcı nemi biriktirmeye başlar, ısı yalıtım kalitesini kaybeder ve parçalanmaya başlar. Çerçeve üzerine monte edilmiş buhar bariyeri ve çemberleme. Bir yapı zımbalayıcı kullanarak bağlanır. Eklemler yapışkan bantla kapatılır veya macun ile lekelenir.

Duvarların buhar izolasyonu, ısıtıcının iç tarafına monte edildiğinden, katlar arasında bir boşluk oluştu ve böylece gerekli havalandırma sağlanarak odaya optimum mikro iklim getirildi.

Ahşap binalar için buhar bariyeri de gereklidir. Ancak hemen çalışmıyor. Aslında, kütüklerden ve günlüklerden evler inşa ederken, ahşap, inşaattan önce bile bir derece kurutulduğu ve nihayetinde bitmiş evin daha ileri çalışmasıyla kurutulduğu gerçeği dikkate alınır. Ahşap yapıların tamamen kurutulmadan önce buhar bariyerinin yapılması tavsiye edilmez.

Ahşap bir evde duvarlar için buhar bariyeri iç veya dış olabilir. Dış ısı yalıtımı ile buhar bariyeri çakışır. Eklemler yapışkan bantla kapatılmıştır. Ayrıca, bir su yalıtım aygıtı ile korunması gereken bir ısı izolasyon katmanı düzenlenmiştir. Son aşamada, dış bitti.

Eğer yalıtım kapalı alanda yapılırsa, ilk önce kutu düzenlenir. Su yalıtım katmanının kurulumu için temel oluşturmaktadır. Daha sonra, duvara, ısı yalıtkanının üzerine yerleştirildiği bir metal profil monte edilmiştir. Bir sonraki tabaka bir buhar bariyer filminden yapılır. Eklemler yapışkan bant ile dikkatlice kapatılmalıdır. Sonunda iç mekan bitti.

Bu yüzden, neden duvarlar için bir buhar bariyerine ihtiyacımız olduğunu öğrendik. Temel görevi, nemin nüfuz etmesine ve yalıtımın ve iç yapıların korunmasına engel oluşturmasıdır. Teknolojiye uyarsanız ve uygun buhar bariyerini kullanırsanız, yapılar rutubetten korunmuş olur ve binanın ömrü uzar.

Siteyle ilgili etkin bir bağlantı belirtmeden bilgilerin tamamen veya kısmen kopyalanması yasaktır.

Farklı kullanım amacı yapılar buhar izolasyon aygıtları

Yapının her aşamasında ana görevlerden biri, yapının tüm yapısal öğelerinin doğrudan suya maruz kalmasından korunmasıdır. Zarar verici gücü herhangi bir yapı malzemesini olumsuz etkileyebilir. Ancak, buhar veya nemden başka, daha az belirgin fakat daha az tehlikeli bir düşman var. Mantar, nem ve küf, bu faktörlerin yapının duvarlarını etkilemesini önleyebilecek önlemleri ihmal etmenin sonuçlarıdır.

Buharlı yalıtım özellikle nemli ve aynı zamanda sıcak odalarda gereklidir. Örneğin, bu, yer seviyesinin altında olan ve dolayısıyla neme duyarlı olan hamamlar ve ısıtılmış kiler için de geçerlidir. Bu yapıların içinde, kaçış yollarının gerekli olduğu su damlaları olan sıcak hava oluşumu vardır. Bu yollar ve duvarlar ve tavan haline gelirler. Bu durumda buharlaşma sabit bir süreç olduğundan, buhar buharı bina yapılarının yüzeyini yok etmeye başlar ve bu da evin zararlı olmasına neden olur. Buharlı yalıtım ve duvarların kendilerindeki buhara nüfuz etmesini ve dolayısıyla bunların tahrip olmasını sağlamak için tasarlanan bariyerdir.

Buhar yalıtımı izolasyonu için kullanılan cihaz, yalnızca hamam veya kiler gibi tesislerde değil, Bu yapıtların gereği, binanın dışa difuzyon direnci düşük bir malzeme ile izole edildiği veya duvarların homojen bir materyalden yapılmış olduğu durumlarda bile ortadan kalkmaz.

Binanın binalardaki tüm yapıları için aynı derecede etkili olan evrensel bir buhar bariyeri malzemesi mevcut değildir. Seçilecek buhar bariyeri türü, duvar yapısının yapısal bileşenlerini belirler.

Duvarlarda buhar bariyeri döşenecek zaman gerekli

Buhar bariyerinin zorunlu olduğu birkaç durum vardır:

 • Duvarlar içeriden yalıtıldığında, özellikle izolasyon pamuklu malzemeden yapılırsa. Mineral ve cam yünleri mükemmel ısı yalıtım özelliklerine sahiptirler, ayrıca "solunum materyalleri" kategorisine dahildirler. Bununla birlikte, pamuk çok önemli bir dezavantaja sahiptir - yaşlanmanın etkisi altında nem korkusu, değerli özelliklerini kaybeder ve yavaş yavaş yok edilir. Buhar yalıtımı, içeride düzenlenmiş olarak, bu olumsuz sonuçlardan kaçınılmasını mümkün kılar.
 • Çatı evlerindeki çok katmanlı duvar yapıları mutlaka bir buhar bariyeri malzemesi içermelidir. Bu dava, önceki yönteme benzer - iç yalıtımlı yapılar.
 • Havalandırmalı cepheler ve dış duvarlar için buhar bariyer tabakası rüzgar geçirmez bir rol oynar. Buhar yalıtımı, dış hava akışını dozlar ve yumuşatır, dış ısıtıcıyı aşırı yüklerden korur ve ona "serbest nefes" verir. Böyle bir durumun örneği dıştan pamuklu bir ısı izolatörüyle izole edilmiş ve siding ile örülmüş tuğla bir duvardır. Bu durumda bir rüzgar bariyeri rolü oynayan paravanlikçi, artan duvar yapilarinin üflemesini engelliyor. Havalandırma boşluğu, rüzgar geçirmez katmanın yüzeyinden fazla nemi uzaklaştırmaya yarar.

Odada normal bir mikro klimayı sağlamak için hizmet eden önemli bir faktör, ısı ve buhar yalıtımı cihazı ile birlikte, etkili ve sürekli çalışan havalandırmanın varlığıdır.

Duvarlar için en iyi izolasyon ve ses yalıtımı hangi yapı malzemesidir? Apartman gürültüsünden korumak için ne seçeceğinizi okuyun!

Duvarların ses yalıtımı tesisatını gerçekleştirmeden önce, duvarların nasıl yapıldığını dikkatle inceleyin. Bu yazıda uzmanlardan tavsiyeler toplandık.

Buhar bariyeri için kullanılan malzemeler

"Buhar bariyeri" terimi, bariyerin hiç buhar geçmemesi gerektiği anlamına gelmez. Modern zar materyalleri, minimum miktarda "kontrollü" hava akışının geçmesini sağlayarak, odada "sera etkisi" bulunmamasını sağlar. Aşırı nem zar tarafından tutulur ve bundan çıkan hava, duvar yapısı ve yalıtım malzemesine zarar veremez. İç bir "kat" ile donatılmış yalıtım malzemeleri, ana havanın akışını gerekli yol boyunca - egzoz havalandırma sistemi yoluyla iletirler.

Buhar bariyeri malzemesi tipleri:

 • Bir geleneksel buhar yalıtım malzeme polietilen olarak. filme kuvvetle çekerek olmadan dikkatlice ele alınması gerekir takarken kırıldı değilken iklim koşulları mevsimsel değişimi. polietilen delikli değil, ancak, aynı zamanda, hava, sadece çiftler kaçırma, ancak olmaz. Böyle durumlarda Rahat mikroklima yaratmak için basitçe mümkün değildir. bir buhar bariyeri gerekli değildir olduğu ve polietilen için, bir membran malzemesi olarak, hava geçmez.

Bazı forumlar tırnaklarının veya diğer cihazlar içine sürülen bir rulo ile polietilen filmin delikli önerilir. Bununla beraber, polietilenin, örneğin "modernizasyon" bina yapılarının bir buhar bariyeri ve yalıtım sağlamak için mümkün değildi. Membran malzemeler, polietilen film görünüşüne benzer olan, fakat, çok katmanlı yapıya radikal şekilde farklıdır.

 • Buhar bariyeri malzemelerden biri özel olarak bu amaçlar sakız için tasarlanmıştır. yüzey duvar ve tavan sakız uygulanan tek gecikme kendisi aracılığıyla hava ve nem geçirecektir. parlatma öncesinde yüzeylerin işleme üretir.
 • Buhar bariyeri malzemeleri yeni nesil bir membran filmdir. Bunlar havayı geçerken, nem durdurma yeteneğine sahiptir. Membranlar yalıtım buhar geçirgenlik düzgün çalışmasını sağlamak için doğru, belirli bir sahiptir. Uzun bir süre çalışması için kendi bütünlüğü ve kapasitesini korurken, "nefes" duvarları donmaz, ıslak almaz bir buhar bariyeri ile Pamuk yalıtımı.

Membran malzemeler kullanırken, genellikle, bir hava boşluğu, cihaz gereklidir.

Ortak marka membran buhar bariyeri malzemeleri

Membran malzemeler geniş bir yelpazede üretilmektedir. Ve her bir modelin kendi özelliklerinde belirtilen maksimum gösterebilir kullanım belirli alanlarına ilişkin tasarlanmıştır:

 • Dış ısıtılan alan göre yalıtım, dışına monte Buhar geçirmez malzeme - "Izospan A" UED ile "Izospan A" (yangın geciktirici katkı maddeleri), "Megaizol A", "Megaizol SD». Dış yalıtım duvarları uygulama ile, dış cephe kaplaması, kaplama - Bu malzemeler dış yüzey her türlü kar, rüzgar, atmosferik nemden kiriş, panel, çerçevenin dış duvarlar, kompozit yapılardan yapıları korumak için kullanılır.

Bu buhar bariyeri membran ısıtıcı karşı sıkı olması önemlidir, sıkı bir şekilde, sistemin montaj elemanları üzerinde sabitlendi, bir rüzgar ani sert rüzgar etkisi altında "lop" neden olabilir gevşemiş bölgeleri veya sarkma vardı.

 • Anti-kondensat yüzeye sahip olan iki tabakalı polipropilen film - içeride döşeme için "Megaizol B" de geçerlidir. Kışın, yapı elemanları, kondansasyon, mantar, aşındırıcı imha duvar malzemesi engeller. "Megaizol B" de izolasyon parçacıklar girmesini odanın iç korur. Bu, benzer bir fonksiyonu "Izospan B" gerçekleştirir.
 • yansıtıcı tabaka ile hidrolik ve buhar bariyeri malzemeleri - "IzospanFD", "IzospanFS", "IzospanFX" - banyoları ve saunalar, örneğin ısı yalıtım özelliklerine özel gereklilikler, odalarda bir buhar bariyeri cihazlar için tasarlanmıştır.

Kurallar buhar bariyeri çerçeve duvarları

dikkatle mesajlar zımba, özel bant veya mastik promazyvat bağ eklemleri onu bağlanır, membranın istenen tarafını ayarlamak için: çerçeve evlerde buhar bariyeri doğru olanı yapmak için özellikle önemlidir.

bir ısıtıcı Eko pamuk, poliüretan, polistiren kullanılan ve oda çerçeve yapısında etkili bir havalandırma şekilde düzenlendiği durumlarda bir buhar bariyeri olmadan yapılabilir. buhar bariyeri cihaz için ihtiyaca kararı, iki mevcut tasarım düzenleri birini kullanmak mümkündür:

 • İlk sistemde, bir buhar bariyeri birimi sayacı üzerinde dikili. Buhar bariyeri membran alanı alçı, lambri veya iç dekorasyon amaçlı diğer duvar malzemesi kaplı üzerinde. Bu seçenek sezonluk ikamet için tasarlanmıştır ve kışın korunmaz binalar için en uygun olanıdır. Bu - villalar, konuk evleri veya mağazalar, bir park yeri ile birleşmiş. Böyle bir düzenlemede, oda etkin havalandırma sağlanmalıdır.
 • cihazın ikinci kurma şeması duvar 30-50 mm'lik bir hava boşluğu sağlayan dikey veya yatay çıta üzerine buhar bariyeri bir membrandır. Bu tasarım, çünkü bu durumda, evin içinde bir yüksek nem daimi ikamet veya kışın uzun süreli kullanımının evler için uygundur.

Cihaz ahşap evin bir buhar bariyeri duvarlara sahiptir

Geçirgenlik ahşap duvarlar önemli tuğla veya taş malzeme karakteristik duvarları aşan ve oluklar, çatlakların varlığı sızdırmazlık günlükleri veya kereste kalınlığına bağlıdır.

düşük bir nem seviyesine üretim koşulları altında kurutulmuştur duvarların yapımı için kullanılan Glulam, conta, düşük büzülme, ve sınırlı bir miktarda ısıtıcısına dolayısıyla buhar için kanallar vardır.

günlükleri veya doğal nem ahşap binaların duvarları çalışması süresi kurutulur. büzülme çatlakları sonucunda 4-5 yıldır, deformasyon, panoları ve günlükleri boyutu, sıkılık sürekli ihlal oluklarından değişir. Onların bütünlüğünün restorasyonu için yuvalara erişim imkansız olurdu çünkü tüm bu süre zarfında ev, iç dekorasyon yürütmek mümkün değildir. Bu durumda, iki çıkış var. İlk - ahşabın tamamen kurutmanın bekleyin. İkinci - örneğin, bir buhar engelleyici bir duvar düzenlemek için, membran filmleri "Izospan B", "Izospan FB" ya da "Izospan FS».

Parobarer duvarlar, zemin ve tavan alıştırılmış olan tek bir döngü buhar bariyeri oluşturmalıdır.

Cihaz buhar bariyeri duvara çalışırsa yetkin yapılır ve profesyonel, o zaman bu ev her zaman sıcak ve rahat olacak ve duvarlar neme karşı güvenilir koruma olacaktır. Detaylı diyagramlar ve duvarların buhar yalıtım fotoğrafları:

makaleyi okuduktan sonra herhangi bir sorunuz varsa, size uzmanlar nasıl kendi ellerini yapmak için bir buhar bariyeri ve neden ihtiyaç bahsedeceğiz hangi Bu videoyu izlemek öneririz:

sosyal ağ butonları aracılığıyla arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla söyle. Teşekkür ederim!

makalesinde yapılan yorumlar "cihaz Farklı kullanım amacıyla yapıların bir buhar bariyeri duvarları olan"

Ben buhar kadar önemli olduğunu hiç düşünmemiştim. Benim tuğla duvarlar syreyut neden şimdi anlıyorum. Tabii ki, böyle bir dairede rutubeti kurtulmak için. Ama bunun kolay olmadığını fark etti. Ve özel bir film ve hatta zorunlu havalandırma yapmak izole ve buhar bariyeri gereklidir. hatta zorunlu havalandırma seti ile pencere cihazda, çıkıyor. Genel olarak, bu çok ciddi bir meseleyi ortaya çıkıyor. Ama, sanırım. Eğer alırsanız sonuç iyi olmalı.

Şimdi vb bir buhar bariyeri, olması gerektiği hangi malzeme, amacı, ne olması gerektiğini savunuyorlar İyi Ama 15-20 yıl önce böyle inşaat teknikleri hakkında ve düşünmüyordu, onlar kontrplak veya sunta ile duvarları diktim, üstelik de bırakın. Bir ya da iki yıl, mantar görünen duvarlar emmek başladığında, işte düşünce. Ben şahsen onun garajın bodrum yeniden düzenleyerek, o, "DIY" sandığın dergisi yalıtımlı yapılmış olduğu bir not bulundu hava boşlukları yapılan 2007 yılında buhar bariyeri öğrendi havalandırma geçirdi ve şimdi her şey iyi, sadece kozmetik onarım ve yapmak.

filmin ana işlevi paroizoliruyuschey nedopustit kondensat penetrasyon tepoizoliruyuschy malzemedir. Nem damla şeklinde yerleşmek amacıyla mineral yün içine nüfuz edebilir. Bu nem teşvik

Her zaman onun kondens ortaya başladı yerlerdir tesislerinde, yüklü bir buhar bariyeri vardır. Odaya sözde ham uzay vardır. Bunu yapmak için, öncelikle nedenini bulmak gerekir. Kötü bir izolasyon veya su yalıtımı ise, bu site ilk olarak bu katmanları kapatmanız gerekir. Bundan sonra buhar izolasyon işleri başlatabilirsiniz.

bir buhar bariyeri malzemesi olarak kullanımı polietilen film verimsiz inanmak. O, membran filmin aksine nefes değildir. o delikli Ve eğer birlikte hava ve buhar ile bu da geçer. Sonra yüklemek için bir anlam yoktur.

Yazar - yoldan okuyucuları tanıtan bir yıkanır debiloid.

Birincisi, "dönem" buhar bariyeri "bariyer kesinlikle buhar kaçırmayın gerektiği anlamına gelmez." Alıntı Üzgün. Burada kullanılan "buhar bariyeri" ve bir buhar bariyeri, yani da geçmez çiftleri.

İkinci olarak, teklif, "buhar geçirmez malzeme yalıtım dışına monte ısıtılmış alanı ile ilgili olarak, dış -." Megaizol A "" Megaizol SD » 'UED (yangın geciktirici katkı maddesi) ile' Izospan A "" Izospan A» Yine Yığılma . Bu filmlerin üreticilerin tanımına göre, gidrovetrozaschitnymi yüksek buhar gücü vardır ve buhar bariyerleri ilgisi yok.

Üçüncü alıntı. "Durumlarda, eğer yalıtım köpük olarak kullanılan ... ..." (c) inşaatçılar ellerini koparmaya becermek zorunda ve normal işleyişi havalandırma şaşkın.

Ve yazı boyunca bu gaflar - aptal sevişmek gibi.

Saygılarımızla, cephe malzemeleri üreten şirketin çalışanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

70 + = 71