duvarlar için kalıplama

duvarlar için kalıplar (50 fotoğraf)

iç Kalıplar - iç dekorasyon için çok moda ve çağdaş Şimdi madde, klasik tarzda ağırlıklı gerçekleştirdi. Onlar, çirkin ayrıntıları maskelemek için oda bölge bazı şekiller ve nesneleri ayırmak ve hatta mekanik hasarlara karşı yüzeyini korumak için kullanılabilir.

Genellikle İngilizce'ye tercüme pervaz "litaya9raquo anlamına gelir; detay ve odanın tam bir görüntü oluşturmak için dekoratif bir fatura çubuktur.

İlginç! Kalıplar genellikle, vb vücut koruma parçaları, eşik, otomotiv endüstrisinde kullanılan

kalıplama için Malzeme değişebilir: poliüretan, polistiren, plastik, köpük, ahşap, alçı ve hatta mermer tarihsel mimari topluluk oluşturmak için. en ucuz malzeme köpük kabul, ama tüm eklemlerin en kötü ve çok yumuşak olduğunu. Dolayısıyla Büyükşehir gücü ve değeri ahşap ve mermer var. Hangi seçtiğiniz iç mekanlarda kullanılan genel tarzı ve malzemeler bağlıdır. kalıp şekli, kare, dikdörtgen, üçgen ya da herhangi bir geometrik şekle sahip olabilir.

Renk döküm herhangi biri olabilir ve genel iç rengine bağlı olarak seçilir.

iç Kalıplar: kullanımı

Kalıplar görsel alanı değiştirmek için kullanılır. Eğer pencere ve kapıların çevresinde pervaz yapıştırmak yüzden, eğer oda görsel olarak daha hacimli olacaktır.

1

Görme tavan kalıplarını şeklinde kalıplama kullanımını yardımcı olacaktır odanın yüksekliğini artırmak. kalıplama bu şerit için aşağıdaki birkaç santimetre duvar ve tavan, ve birinci duvarı boyunca başka birleşme yapıştırılmıştır.

Dekoratif pervazlar mekanik hasar ve kusurları dekore yardımcı veya gereksiz ayrıntılar, darbelere veya düşük kaliteli onarımlar bazı küçük ezik gizlemek. Ancak bu durumda, daha iyi, mermer veya ahşap gibi sert malzemelerin kalıp almaya.

Ayrıca, pervaz kullanarak herhangi aksesuarları, Pano, resim yerleştirmek için, içinde duvar ya da tavan kareler, ayrılabilir. boya - Ya, örneğin, kalıplama ile duvar ve duvar kağıdı hamur biri, ikinci boyunca ayrılabilir.

Tabii ki, pervaz doğal taş dekorasyon veya diğer pahalı malzemeler ile karşılaştırılamaz. Ancak, bu durumda konunun fiyat çok daha düşük, oldukça farklıdır. Yani yaratıcılık ve beceri ve finans minimum maksimum yapmaya ve başarılı olacaktır.

iç Kalıp duvar kağıdı ayırmak için: kullanılmak üzere 5 fikirleri

Kalıp - Farklı genişliğe sahip olabilir ve şu anda duvarlar ve daha yeni malzemeler ve teknolojiler için kullanılan profile dekoratif bir havai raylar. iç tasarım geliştirmek unsurlardan biri, bir kalıplama olduğunu. Bu yöntemle o görsel olarak belli bölgelerde odalara boşluk bölmek mümkündür. Ayrıca, döküm duvar yüzeyinde çeşitli dekoratif elemanları çerçeve için kullanılır.

dekor parçası olarak, döküm: duvar duvar kağıtlarının iki tipe ayrılır

Uzun yıllar boyunca silmelerle duvar kağıdı çok popülerdir. Hemen hemen her evin bir benzeri duvar dekor bulabilirsiniz. Bu alışılmadık öğesi ile, oda çok özgün ve rafine yapabilirsiniz.

Kalıplar de bunun aksine duvarlı cam yamaçları eklem trim muhafazaları veya plastik parçaların kullanılabilir

Duvarda duvar bölünmüş iki çeşit? Bu sorunun cevabı çok basit. döküm - Sadece dekor ilginç bir unsur uygulamak gerekir. Bununla beraber, bir malzemeden diğerine sorunsuz bir geçiş oluşturarak, duvar kağıdı türlerini farklı renkler birleştirebilirsiniz.

kalıplama kullanılarak Deneyimli tasarımcılar en karışık görevleri çözebilir. Duvarda Olağan yapıştırarak duvar kağıdı, sonuçta tam ve kusursuz bir görünüm kazanırlar.

Kalıp için kullanılır:

 • Duvarların küçük kusurları gizleme;
 • duvar ve tavan arasında Garnitür eklemler;
 • tümsekleri Smooth;
 • odaya bir şık ve çekici bir görünüm verin.

Dikey elemanlar vasıtasıyla, döküm duvarlarını Dekorasyon, görsel olarak zeminden tavana alanını genişletmek için yardımcı olur. Örneğin, sütun, bir taklit, tavan yüksekliğinin artacaktır.

Duvarda Duvar kağıdı pervaz: Fotoğraf ve Resim Çerçevesi

Kalıp - ya da başka bir oda - bu salon, yatak odası, mutfak, banyo, ya da ne olsun herhangi bir odayı dekore etmek üzere çok yönlü bir aksesuardır. Büyük ya da küçük olsun, daire, ne de, kalıplama bunlardan herhangi harika görünecek.

iç Kalıplar - iç dekorasyon için çok kalça ve şık öğe

Duvarda Duvar kağıdı pervaz, fotoğraflar ve resimler, bunu çerçeveli - daha lüks zarif ve şık görünüyor. Çerçeveleme kalıplar, aynı zamanda can aynalar, duvar resimleri ve diğer dekoratif unsurlar.

Doğru kalıplama seçerseniz, bir sanat eseri yaratmak mümkündür. Düzgün ve onunla ele, yalnızca oda süslemeleri olamaz, ama aynı zamanda görsel, örneğin, bazı işlevleri yerine genişletmek veya odanın alanını azaltmak için.

gibi farklı malzemelerden yapılmış kalıplar:

En popüler ve pahalı pervaz - plastik veya poliüretan. Sıcaklık değişikliklerine karşı dirençli olan ve yüksek nemde bozulmayan, böylece mutfak ve banyo olarak kullanılabilir. Alçı çok güzel ve onların rengi uzun süre değiştirilmez, genellikle tavan ve duvarları süslüyor. Ama böyle pervaz çok kırılgan ve yüklemek zordur. Odanın Ahşap pervaz, sadece süslemek, ancak bu malzeme çok dayanıklı ve sağlam olduğu için de, çeşitli zararlara karşı koruma sağlar. Dekorun farklı türleri için kullanılır, herhangi bir dekor ve oturma odası, koridor ve yatak odası uyacaktır.

Nasıl duvar süslemeleri ve duvar kağıdı üzerine tutkal: adım kılavuz adım

kalıplama montajı özel beceri gerektirmez. Bu görev can acemi tasarımcı ile başa çıkmak için. En önemli şey - yüzey mükemmel düz olduğunu. Daha sonra, kendi içinde düz kalıp, çok kolay bir şekilde sabitlenir.

İngilizce'ye çevrilen Kalıp "kalıplı" kısmı ve tam bir görüntü boşluk yaratmak için dekoratif bir fatura bar demektir

Nasıl duvar kağıdı ile duvara kalıp tutkal? Bu soru böyle cevap vermek mümkündür: Öncelikle kalıplama kendisi ve sonra tutkal duvar kağıdı gerekir. Eğer tersini yaparsanız, bu pratik olurdu ve değil yavaşça, tutkal gerekli miktarı tahmin etmek her zaman mümkün değildir. Artı o duvar kağıdı görünümünü bozabilir.

hatalar kalıplama yapıştırmak olmadan amacıyla düzgün ve hangi olmadan yapmak mümkün değildir, belirli kurallara uymak gerekir için. Ardından kurulum basit ve güvenilir olacaktır.

duvara pervaz yapışmasını adım talimatları Adım:

 • Kumlu ve duvar prime;
 • Sağ yapıştırıcı (PVA sıvı çivi, harç, vb) seçimi;
 • Gerekli anahat döküm montaj yeri;
 • Dikkatle kalıplama ve macun üzerindeki yapıştırıcı uygulamak;
 • tutkal kuruyuncaya kadar yaklaşık 5 saat bekleyin;
 • herhangi bir aşırı yapışkan çıkarın;
 • Dikkatle tüm dikişler macun;
 • Her şey sonunda kurur, gerekirse, pervaz boya başlar.

Eğer kalıp yapıştırılan sonra, halicilik başlayabilirsiniz. Bunlar renk, desen, aynı zamanda doku içinde değil, farklı olabilir. kalıplama uygulandığında boyama veya doku arasında ayrım kağıdı düz olacaktır.

Modern Stil: iç kalıplama ile duvar kağıdı

Kalıplar, Modern dünyada, çok sık kullanılır. oda onunla daha şık, zarif ve görkemli görünüyordu için O, dekor için kullanılır. Kalıp farklı şekil, farklı boyut ve renklerde olabilir. Farklı malzemelerden yapılır. Sadece esnek olabilir ve gerekli formu tasarımcısı kazanmak kalıp. şeritleri, paneller, süpürgelik, pervaz, çerçeve ve diğer dekoratif elementler: Bir olarak görülebilir.

Kalıplama malzemesi değişebilir: poliüretan, polistiren, plastik, köpük, ahşap, alçı ve hatta mermer

iç kalıp ile Duvar dekor en popüler öğesidir. Bu odalar, koridorlar, oturma yatak odalarında kullanılan ve dairelerde olabilir - stüdyoları ve ofisler.

dekoratif kalıplama ile, örneğin klasik ya İmparatorluğu'nu çeşitli stil yönü Rococo oluşturabilirsiniz. Yanı sıra, onlar bitirme ya şimdi yaygın dekoratif elektrikli şömine için kullanılabilir.

Temelde bu gibi durumlarda kullanılan döküm:

 • taklit sütun ve salgılar paneli hale getirirler;
 • Pencere ve kapıları Trim;
 • Oda bölgesinde ayrılmış;
 • tavan Dekore;
 • Tablo, fotoğraf, aynalar, lambalar ve diğer öğeleri Çerçeveli.

oda dekorasyon döküm, bize bunu yapmak için izin bir olağandışı rafine, şık ve modern. Bununla beraber, onların arzu herhangi hayat vermeyi yapabilirsiniz.

Duvar üzerindeki kalıplama (video) tutkal nasıl

Bu dekoratif elementin kullanımı XXI yüzyılın tasarımcıları arasında çok popüler hale gelmiştir. Dekorasyon kalıplama büyük bir sanat işi yapmak için normal bir odadan, bizi tanır. tasarım tekniklerinin bir unsuru olarak, kalıplama uygulanması, görsel bölgeye boşluk bölmek ve görsel oda parametrelerini değiştirebilir.

Tasarım duvar tasarım duvar kağıdı ve pervaz (iç fotoğraf)

Dikkat, sadece bugün!

© 2017, Vseobalkone.ru. Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Ayrı bir duvar kağıdı Modern iç çıtalar

pervaz benzersiz panelleri oluşturabilir ile iç Kalıplar duvar dekorasyonu için kullanılır. Onların sayesinde, farklı şekiller oluşturmak ve farklı tarzlarda düzenleyebilirsiniz. Bu tür bir iç boya, duvar kağıdı, dekoratif sıva, MDF parça ile birleştirilebilir. Kalıplar imar tesislerinde aktif veya görsel küçük olanları içine uzun bölümler bölmek edilebilir.

Modern Stil: duvar kağıdı ve kalıp duvarları Dekorasyon

duvar kağıdı ve kalıp duvarları Dekorasyon - Bu birçok tasarımcıların duvarlarının dekorasyon popüler yöntemlerden biridir. Kalıp standart iç rahatlama ve hacim ekleyebileceğiniz dekor, kaplanır.

Kalıplar farklı malzemelerin kullanımı, ancak daha sık olarak, poliüretan, polistiren ya da plastik kullanılır. mukavemet, dayanıklılık ve hafiflik - bu malzemelerin yaygınlık kurulum, düşük maliyet ve kaliteli kolaylığı gösterir.

kalıp yardımıyla duvar resimleri, tablolar ya da diğer sanat eserlerinin orijinalliği vurgulayabilirsiniz ile

Uygulamalar pervaz:

 1. Kalıplar karanlık duvarda beyaz tonlar. Kalıplar sadece duvarların dekorasyon için kullanılır, ancak değildir pencere ve kapılar, tavan ve mobilya. daha rahat ve havadar iç yapmak için beyaz kalıp kullanılan koyu renklerle iç duvarları bitirme için. Tavan çizgisi, süpürgelik kalıplama ve aynı tonda gözlenen bir resepsiyon da bulunmaktadır. Bu nedenle, duvar resimleri, tablolar ya da diğer sanat eserlerinin orijinalliği vurgulayabilirsiniz.
 2. pastel renklerle duvarlara Parlak pervaz. Bu kombinasyon oturma odasında kullanmak uygun olur. Böylece, bir resim veya bir aile fotoğrafı vurgulamak mümkündür. Vurgu gevşeme bölge bileşiminin bir tavan ışık fikstür veya lüks zemin lambası vererek kendini renkli kalıplama olabilir.
 3. Renkli pervaz. duvar tasarımı için böyle pervaz şimdiki sezonunda yoğun ilgi görmüştür. Bir ton renkli veya boyanmış iki daha yüksek ya da duvar rengi, duvar ya da doymuş renk ana renk başka bir yol daha düşük.

Doğru seçimi ve kullanımı ile pervaz gerçek mimari kompozisyon oluşturabilir

duvarlarda benzersiz mimari öğeleri oluşturmak için yalnızca fantezi dahil ve doğru bir sonra sonuç bekleyen tutmayacağım, herkes için plan gerekir.

iç kalıplama ile Duvar Kağıtları: Çeşitli seçenekler

Geçtiğimiz on yılda iç kalıplama ile duvar kağıtları çok popüler hale gelmiş ve birçok kişi evlerini süslüyor. Bu tür dekoratif öğeler duvarlarını süsleyen, aynı zamanda odadaki pratik işlevlerini gerçekleştirebilirsiniz sadece.

Uygulamalar pervaz ve tasarım:

 • Kapılar ve pencereler. pencere açma sınırı boyunca kalıp yapıştırın ve çerçeve olarak aynı renkteki boya ile boyanmış, görsel ekran artırmak mümkün olacaktır. Aynı şekilde bu kapı etrafında yapıştırılmış pervaz, bakacağız.
 • Duvarlar. Farklı malzemeler katılmadan yerlerde Dekorasyon döküm uygundur. renkli boya - Örneğin, zemin üzerindeki duvar 60-70 cm üzerinde pokleit duvar kağıdı ve olabilmektedir. Sonra kalıp, duvar kağıdı tonu boyanacak bu durumda, içinde, ek bir dekorasyon etkisi yaratmak ve onların bağı kuran duvar kağıdı kapalı gelmeyecektir. Kompleman tasarım kareler ve dekoratif pervaz yapıştırılması kalıp altındaki bir ayırma duvarı olabilmektedir.
 • Tavan. Odanın yüksekliği artırmak için, iki santimetre ara ile bir baget gibi çift şerit tavan pervaz düzenlemek gerekir.

Kalıplar kayıtsız kimseyi bırakmayacak odası, sıradışı tasarım oluşturabilirsiniz

Sadece duvarlarda kalıp ritmik tasarımlar çeşitli yayıldı ve fotoğrafları, resimleri, duvar resimleri ve diğer dekoratif kompozisyon süsleyin.

duvara duvar iki çeşit bölme kombinasyonu

Duvarda duvar kağıdı iki tür bölünmüş nedir? seni tasarlanan. Seçenekler çok değil, ama en popüler biri - iç özgünlük ve modernliği vermek böyle pervaz kombinasyonların açıklık.

bir oda dekorasyon zaman, duvarlar orjinal boya veya duvar kağıdı ve sonra birincil işlem sonunda büyük bir kalınlığa sahip duvar kağıdından kesilir ekler kalmalarını isteyen yapıştırılmış boyayabilirsiniz. Ve daha güzellik için, bu tür ekler pervaz çıkarmaya sunuyoruz. dekorasyon Bu şekilde barok ya da klasik tarzda dekore edilmiş odalar için uygundur.

Kalıplar duvar kağıdı ayırmak değil, aynı zamanda dekoratif etki için değil sadece kullanılmaktadır. duvar kağıdı tabakaları kalıplama boyutuna bağlı olarak üst üste yapıştırılmış veya duvarda "yumruk" olabilir

Onların modding duvar kağıdı birkaç çeşit bir kombinasyonu kullanılarak ve paylaşarak her yer zonlu edilebilir. Bu yaklaşım sayesinde, her aile üyesi bölgenizi alabilirsiniz. Önemli olan düzgün mobilya düzenlemek için.

duvarlar ve bunların uygulanması için kalıp çeşitliliği

duvarlar için kalıp çeşitliliği farklı yapı malzemelerinin yapılabilir ve ayrıca cephe duvarlarının genel tasarımını karşılamalıdır. Sonra, ne pervaz çeşitleri düşünün.

Malzeme üretim çıtaları:

 1. Alçı. Aalçıtaşı döküm dekoratif özelliklerini gerçekleştirir. Alçı kalıplama gibi yüzeyleri arasındaki boşluğa, duvarlar, tavanlar üzerine monte edilir. Onlar mükemmel bir performansa sahiptir kaymaktaşı ile sabitlenir.
 2. Poliüretan. alçı kalıplar özel bir akrilik yapıştırıcı duvar ve tavan tespit edildiği gibidir. Bir kez kurulduktan sonra, kalıplama ek boyama gerektirir.
 3. Ağacı. herhangi bir yerde ayarlanabilir en düzenlemelerde, bu köşe, demiryolu, çeşitli muhafazaları içinde. Montaj aynı anda yapıştırıcı ve çivi varlığında gerçekleştirilir.
 4. Metal. Bu tür ürünlerin en popüler temsilcileri fayanslar basamakları, alüminyum eşik ve köşeleri köşeleri vardır. Bunları iki şekilde ayarlayın - Ya onlar astar malzemesi için ayarlanır ve yapıştırılmış veya vidalarla bağlanır.
 5. Plastik. plastik ürünler arasında, çoğunlukla duvar parantez ve köşeler bulunur. istisna plastik pervaz olabilir.
 6. Kendinden yapışkanlı kalıplama. Bu tür farklı malzemelerden yapılmış, ancak bu Kauçuk ve plastik çoğu edilebilir. Bu tür ürünlerin Örnek kauçuktan yapılır ve banyo duvarları ile arabirim oluşturmak için kullanılır ve bordür bant izole edilebilir. kendinden yapışkanlı kalıplama Hayır daha az yaygın formu - bir kanal açma kalıpları. yiv içine monte ve bir dekorasyon elemanı olarak hizmet vermektedir.

kaide seçimi, bu yapıldığı malzemeye ve genişliği ile dikkat

pürüzsüz duvarlara zaman ahşap kalıp tercih, ancak bunların yüksek fiyatlar için hazırlanacak.

Ucuz ahşap ucuz pervaz clapboard ile kesilmiş odaları için idealdir unutulmamalıdır.

iyi seçim poliüretan kalıp imal edilecektir. O bir düşük maliyetli ve montajı kolaydır. üst sınır kapak bant genişliği daha fazla olmalıdır.

Derin kabartma olan kalıplar toz işlenmesi zordur

Şimdi hangi malzemeleri yapıldıkları pervaz ve hakkında çok şey öğrendik. işlemlerinin düzgün ile içi, gerçek mimari kompozisyon oluşturabilir. hayal asla geç olduğunu ve pervaz çalışma konusunda küçük bir şey değil göstermeye başlayın.

Bugün birkaç yükleme seçeneklerini kalıplama. Toplam malzeme miktarını hesaplamak için başlamak önemlidir. metre olarak ölçülen Oda boyutları, ikiye bölünmüş olmalıdır ve bir standart boyutlu elemanın uzunluğu olsun.

teknoloji kaidedir monte etmenin iki yolu vardır:

 • Duvar kağıdı yerine monte edilebilir. tesviye hazırlanmış ve duvar kağıdı ile yapıştırılan üzerine monte edilmiştir.
 • Çıplak duvarda Kurulum. İşleme başlamadan önce, astarlanmış ve zashpatlevat duvar edilmelidir. Sonuç olarak, bir baget ile tavan bir bütün olarak bakar ve güvenli bir korniş tutacaktır.

tavanda Kalıplar stilenapravlennosti iç yaşam alanı zenginleştirmek için kullanılan

Ustalar bu en karmaşık montaj işlemi olduğundan, odaların köşeleri süpürgelik tutkal başlaması tavsiye edilir. Öncelikle, tüm köşeleri ekleyebilir ve sonra düz dambıl çubuğu arasında pokleit.

Duvar üzerindeki kalıplama (video) tutkal nasıl

Eğer dekoratif elemanlar ile çalışmak için önerilerimize kulak verirsek - kalıp, yükleme işlemi size oldukça basit görünebilir. Bunun sonucunda, odanızın dekoratif filetolar aracılığıyla eşi görülmemiş bir güzellik ve zarafet haline gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 4 = 1