Düzen kabine bölmesi

dahili gardrop için içerik seçme: İpuçları iç raf ve askı üzerinde

Eğer satın almak veya dolap imalatı sen alma ve yükseklik doldurmak için gidiyoruz hakkında önceden düşünmek gerekir zaman. Nitekim, popülerlik o ana gereklerine uyum sağlayan farklı kombinasyonlar ve hazır modüllerin geniş seçimi, sayesinde almıştır. Fonksiyonel garanti - Doğru gardrop için dolgu seçilen.

Her şeyden önce, onun içinde saklanacaktır olunması halinde kullanılacak ne amaçla karar verirler. dolap bölmesi koridor ve büyük ölçüde değişecektir yatak doldurulması; en sırayla her şeye bakalım.

üç bölümden klasik dolap ayrılabilir:

 1. Alt - ayakkabı depolanması için;
 2. Ortalama - ana bölümü, nerede askılar, raflar;
 3. Üst (ara) - nadiren kullanılmaktadır saklama birimi.

Yatak odasında gardırop için bir dolgu seçimi

, Her gün için depolama alanı bir sürü var giysi ve yatak çarşafları çalışmalıdır yatak odasında gardrop. Derinlik, genellikle 60 cm mertebesinde, yani depolama Böylece, kapak mekanizması ile askı ve çekmeceler için standart çubuk gibi içinde yerleştirebilir. 50 cm'lik kullanılabilir.

dolap doldurmak için Popüler seçenekler, aşağıdaki ayrıntıları içerir.

 • Pantograf - Bir sap ve üstündeki boşluğu kullanmak iniş aşağı bir mekanizma ile çubuk.
 • metal ya da plastikten giysiler için sepetler ve raflar Mesh - onlar çorap gömlek şey saklayabilir.
 • Hung, geleneksel veya mekanik - askıları.
 • Kancalı Elbise askısı - yani şeyler çökmek yok tutun.
 • pantolon için geri çekilebilir tutucular.
 • kravat, kemer ve kol düğmesi için askılıklar.
 • Kademeli tel sepet - küçük şeylerin saklanması için.
 • duvara sabitlenen demir için bağlantısı. Buna ek olarak, yerleşik bir ütü masası yapabilirsiniz.
 • Raflar ve nişler ayakkabı saklama için.

Yerleşik dolap Dolum: Kullanılan modüller

koridorda Özellikler dolaba

koridorda mobilya özelliği - küçük genişliği. standart 60 cm tersine 40 cm, kompakt Ön oda Khrushchevki optimum derinlik için. Ayrıca 10 cm derinlik çok standart askı gibi dar bir mahfaza içinde uymaz, sürgülü mekanizma işgal unutmayın. İşte başvuru dik bulunan asılı uygun olacaktır, bu geri çekilebilir ve sabit ikisi de olabilir. Tabii ki, ona omuz bir sürü asmak, ama yeterince küçük bir aile odası için değil. bölmesi 1 m rafları iki çift, alınan ses, tam uzunlukta bir miktarda, birbirine paralel konumlandırılabilir.

bir açıda sabit tel ayakkabı depolama raf kullanım için,. her bir raf üzerinde ayakkabı 2-3 çift uyacak yani gerek toplu geleneksel raflar kutularda saklanır.

1

fırçalar, ayakkabı cilası, tuşları: koridor ve küçük şeyler saklamak için koridor yeri doldurulamaz küçük sürgülü çekmeceler içinde. uzayda bir kısmı, diğer sezondur pelerini altında raf işgal etmelidir bunu giymiyorsun. Bunu yapmak için, çekmece sepetleri veya geleneksel sunta raflar.

Ayrıca askıları tamamlanır birden fazla bölüm, açılı raflar shlyapnitsami, koltuk popüler modeli. çanta ve şemsiye için kanca gerekli sayıda özen gösterin.

İyi bir çözüm - Kabine kapılar için bir ayna kullanın. Bu salon bir görsel daha geniş hale getirecek ve tüm büyümede kendine bakabilirsiniz. Buna ek olarak, arka ışık siperliği ya da kabin içi ayarlanabilir.

 • Bırakma dolap içine sürgülü kapılar sayısına denk olmalıdır. Eğer iki kapı ve dikey bölümler yaparsanız, ikisini yüklemek için arzu edilir. kapıları ardına iseniz, birkaç bölmeleri ekleyerek bir istisna yapmak, ancak kapılar 1 metre kayan koymak arzu değildir olabilir.
 • giyim çubuğun uzunluğunun yeterli olması gerekir, bu nedenle raflar ile ayrılması daha yapmalıdır. Tavsiye edilen kılavuz uzunluğu - 90 cm, ve raflar - 60 cm.
 • dolaba Dolum içine, normal erişim için rahat bir yükseklikte olmalıdır. Eğer giysiler için raflar yapıyorsanız, açılış 35-40 cm, ve kitaplar için gereken - 20-35 cm.
 • . 80-100 cm olmalıdır açma askı üzerinde ve uzun kat kısa giysiler saklamak için - daha kesin bir çubuk için açıklığı hesaplamak için 150-160 cm, en uzun giysi 20 santimetre ekleyin.
 • Üst boşluk (ara), genellikle büyük istenmeyen maddeler için kullanılan, yani 45-60 cm üst raf yüksekliği yapmak edilir.
 • Eğer askı üzerinde bir sürü kıyafet varsa, aksi takdirde raf uzak kenarından şeyleri almak sakıncalı olacaktır, Böylece, daha az kalın kapılar optimum 60 cm olacaktır. Ancak derinlik çok büyük yapmazlar. 70 cm'ye kabine derinliğini kadar artırmak için daha uygundur.

şeyler kabine erişimi derinliğini arttırarak karmaşık olacak. Dolap fazla olacak ama düzenli raflarda giysi bazı rakamları koymak zorunda kalacak ve ilk denemede doğru şeyi tüm parçalamak olsun.

sürgülü örgü kutuları onlar küçük nesneleri koymak için idealdir, giyim ikinci satıra daha rahat erişir.

 • İç ve çorap iyi çekmecede saklanır.
 • Kapı çerçevesi hareketlerini engellenir, böylece Çekmece dolapları dolgu malzemeleri bölme ekleyin. çekmeceleri kolları içinde serbest olmalıdır. Dolaplar: İç dolgu

  çekmeceleri seçerken, kılavuz rayların kalitesi ve türüne dikkat. Bunlar tamamen izin çekmeceyi dışarı rulo, bu yüzden düşmedi gerekir. Ucuz silindir kılavuzları onları sadece yarısı ileri sürülen izin verir. En ilerici çekmeceler sorunsuz ve sessizce kayarak yerine bir mandal mekanizması vardır.

 • Uzun raf ve çubuklar bölümleri düşünmek için onları destekleyecektir.
 • Kabin içindeki aydınlatma yüklemek için, otomatik kapı açıldığında yanar bir geri çekilebilir siperliği kullanın.
 • Köşe dolap içine de köşe dolapları coupe doldurulması, fotoğrafta gördüğünüz hangi bir örnek bahsetmek gerekir. üçgen, yamuk, diyagonal model: Bunlar farklı şekillere sahip.

  Eğer bir gardırop köşesi yapmaya karar verirseniz ihtiyaç köşede şeyler kolay erişim sağlamak için, çünkü içerik, daha zor olacaktır. askıları için bir kaç barlar merkezinde ayarı - köşe alanı doğru kullanımı için iyi bir yol. ekin Örnek fotoğrafta gösterilmiştir.

  Daha sık elbise askıları köşesinde yer alması, fakat seçenekler ve raf yeri vardır.

  Köşelerde Hatıra Eşyası için açık raflar yapabilirsiniz.

  Yerleşik dolapları dolgu Özellikleri

  Yerleşik dolaba yükseltmeye karar verdiyseniz, iç içerik daha pratik olabilir. Sen boş boşlukları dolduruyor, zeminden tavana kullanılabilir alan en iyi şekilde. Örneğin, birçok insan TV ya da bilgisayara bir yer düzenleme tercih eder. Fazladan açık birimi oluşturmak veya kapı gizleme, onu koyabilirsiniz ya.

  Bazı yerine darmadağın dolaptan, daha da ileri gidip sürgülü kapılar ile bir bütün gömme dolaplar oluşturun. Sonra kapı artırmak veya yerini değiştirmek için gereklidir.

  Görünür dolum dolap bölmesi, farklı bileşenler elemanları birleştirme örnekler görebilirsiniz görsel devresinin yardımıyla. Tabii ki, onlar en iyi fikirler için, koşullu tohum ve kendi bir şey yaratmak.

  iki kapı seçenekleri

  Üçüncü seçenek kapı Opsiyon 4 kapılı dolap

  Montaj talimatları kendi ellerinizle 40-45 cm koridor veya koridor derinlemesine yerleşik dolaba dar. Tasarım özellikleri ve içeriği.

  tasarım ve dahili gardrop montajı için talimatlar. Nasıl kapılar ve raflar yükleyin. Biz bir oyuk gardırop yapıyoruz.

  katta seçeneklerini ve kabine bölmesine yüklenmesini Montaj. Do mil yatakları ihtiyaç vardır. Ben düzensiz katta dolabı koyabilir miyim.

  RemBoo »Mobilya» dolap dahili bir dolgu seçme: İpuçları iç raf ve askı üzerinde

  çok gerekli Seti olduğunu buradan örnekte burada sahip bu köşe dolabı boyutları lütfen ckazhite Lütfen!? Yani çok fazla!

  İstediğiniz gibi şeyler ve yönetim kurulu ile ve ayakkabılar için raflar ile - Oh, bilirsin, ben bu fikirlerin birçoğu gördük. Genelde,) istediğini gizlemek

  Bu sadece gelişigüzel, ama mantıksal olarak yapar. Yukarıdaki şey daha sonra kalıcı depolama sağma, omuz düzeydedir. Ve ayakkabılar, genel olarak, ayrı bir şarkı hakkında. Biz 4 kişilik bir aile var. Biz Sibirya'da yaşayan, ve öyle - 4 mevsim ayakkabı!

  Yani, tüm kolay değildir. Doğru yerleştirmek için gereklidir ve raflar ve sepetler. )))

  makale iyidir. Çok yararlı.

  Ben Entegre ütü masası ile fikri sevdim. Ama bir şey takmak için yer yok, sabit tuttu! Biz montaj edilmesi bakmak gerekir, ama bizim dükkan böyle aksesuarlar görmedim nirazu.

  İç düzen kabine bölmesi

  Günümüzde mobilya pazarı tam teklifler olduğunu. Bu mobilya her geçen yıl, pratiklik ve işlevsellik ile rahat olduğu için dolaplar, artar, talebi. Modelleri çeşitli, odanın iç genel tasarımına uygun bir ürün seçmek için izin verir. kabine kurulması - bu yapılması gereken şeyin sadece küçük bir parçasıdır. kabinin bir iç düzenleme yapmak zorunlu değildir ve bu hayal ve özellikler bir ana bağlıdır mı.

  ayrıca operasyon sakıncaya yoktu için, iç muhafaza organizasyonu hakkında gayretli çalışmaları sürüyor. Kuşkusuz, gardırop uzmanları sipariş sen servisi iç kurulum sipariş edebilirsiniz, ancak ekstra mali maliyetler değerinde olacaktır. İç dolum işlemi hiçbir şey karmaşıktır Ama eğer, para gerçekten değer mi?

  Kabin içindeki Açıklık, farklı olabilir, ama burada, bu alan rasyonel kullanımı hakkında düşünmek gerekir. Tabandan tavana, duvardan kapıya: O etkin kullanıldığını arzu edilir. Bu nedenle, tasarım aşamasında, dikkatli bu dolaba kaydetmek planı ne düşünmelisiniz.

  koridorda dolaba yerleştirmek planlıyorsanız, dikkate binanın belirli özelliklerini almak gereklidir. İşte sokak kıyafetleri, çanta ve anahtarlarını saklamak için varsayılır. Aynı zamanda bir giriş holü, bir yerde kümesi sabit hat telefonu. Model kabine koridor olmalıdır:

  • açık giysiler için maksimum alanı;
  • minyatür bölmeleri veya küçük öğeler için raflar.

  Yatak odası için bir kabine bölmesine seçimi

  Yatak odası - gevşeme ve gizlilik için bir oda. İşte kişisel eşyalar, giysiler ve yatak takımları ve iç çamaşırı saklamak için varsayılır. yatak odası için gardırop toplarken, akılda tüm bu faktörleri tutun. Kabin içindeki gündelik kıyafetler karşılamak için yeterli alana sahip olmalıdır. çekmeceler - çoraplar veya iç çamaşırı gibi küçük öğeler için, bölümler sürgülü kullanılması tercih edilir.

  Dolap - evrensel mobilya, hiçbir şey, elektrikli süpürge, ütü masası ve hatta bisikleti saklayabilirsiniz böylece. Burdan şunu seçerken başında, kabine misyonundan püskürtüldü uygulanması gerektiği sonucuna ulaşılmıştır.

  Bir başka yönü - fiyatıdır. Başlangıçta, insanlar bu faktöre dikkat. maliyeti yapıldığı malzeme ve bağlantı parçaları bağlıdır.

  evrensel dolum kabine yoktur. Her kullanıcı kendisi dolaba kullanılacağı için amaçları belirler ve kurtarmak için planlanan söyledi.

  içeride kabine bölmesi Planlama - tavsiye

  1. bölümlerin sayısı kapılarının sayısı karşılık gelmelidir. Bu, her kapı için onun departmanı yararlıdır. Ama bir istisna vardır: geniş kapılar varlığı, 2-3 kart ayarlamanızı sağlar.
  2. askılar geniş yapmak daha iyidir üzerindeki giysiler tutacak şeyler için Bölümler. optimal büyüklüğü - 90 cm.
  3. olarak kabul edilebilir bir raf için, genişlik 50 cm.
  4. raf yüksekliği yaklaşık 35 cm olmalıdır.
  5. askı için ortak bir çubuk ile kartın yüksekliği, iç giyim için sırasıyla üst 160 cm ile 90 cm olmalıdır. ideal bir seçenektir: 20 cm giysi uzunluğuna ekleyin.
  6. asma mağaza büyük şeylere. Aralığın yüksekliği yaklaşık 50 cm olmalıdır.
  7. Uzmanlar sadece 60 cm önermelerine rağmen dolap derinliği. En az 65 cm olmalıdır, ancak kapı hareketinin mekanizması yaklaşık 10 cm derinliğe alacak unutulmamalıdır. Bu nedenle, bu boyut askıları ile raflarda yeterli depolama alanı olmayabilir. Eğer bu olmadı kapıyı açtığınızda Yani, artık 5 santimetre derinliğe yapmak gereklidir.
  8. İç tercihen çekmece içinde saklanmalıdır. Bu tozdan estetik ve koruma kaynaklanmaktadır.
  9. Çekmeceler kesinlikle onun platformunun boyutlarına uygun olmalıdır. o idare edecek olursa Kabin içindeki kutunun kenar derinleştirmek. Bu kapı koluna yapışan önlemek için yapılır.
  10. En iyi kılavuzları rulmanıdır. Bunlar ile ayırt edilir:
   • dayanıklılık;
   • Yüksek kaliteli;
   • Tam uzatma çekmecenin olasılığı.
  11. Geniş raflar 80 cm, ayrıca bir bölme ile geliştirmek gerekir. Bu raflar ve olası kırık aşırı yüklenmesini önlemek için yardımcı olacaktır. Aynı askıları barlar için de geçerlidir. uzun uzun 120 cm ise, gerek dikey direğe güçlendirmek. İkincisi bir zemin veya kabinin bir tavan monte etmek zorunda kalacak. Daha iyi bir seçenek 2 hemen.
  12. obuvnitsy gibi aksesuarlar yükleyip boyut ve yükleme yöntemini belirtmek için gerekli bryuchnitsy belirleyin.
  13. aydınlatmasını ayarlama güçlü etkiye yol açmaz. Sonuçta, üst kısmında sadece bir rafı aydınlatabilir. En iyi uygulama arka ışık uzaktan gölgelik çatı kullanmaktır. Üzerinde halojen lambalar ya demirbaşlar sabit olmalıdır.
  14. Gerek kabine kenarlarında toplam bar departmanı var. yan panel kapının sabit saldırılardan ikincisi düşebilir açarken. flanşlar vasıtasıyla kabin yan panellerinin bütün yapının sabitlenmesi güçlendirmek için - başka bir yolu, bu önlemek için.
  15. asma çok göze çarpan değil için, ona çok fazla yüksekliğe yapmak ve raftan dışarı sopa olacak önemsiz atmak değil.

  Zihin herhangi bir fikir gelmiyor veya projemizin uygunsuz görünüyorsa, projenizi yapmak için gereklidir. İç dolgu kabine, internet tasarımı, bir çok program vardır. En iyi savunucuları Pro100 programının biri. Onun özellikleri:

  • kullanım kolaylığı;
  • sezgisel bir arayüz;
  • ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  Aslında, program ücretli ve oldukça pahalı, ama biz bölmeyi doldurma amatör çünkü korsan kaynakları kullanabilir.

  Başka bir seçenekte hayal Görünüm mağaza dizinleri geliştirilmesidir.

  Yapı elemanı kabine bölmesi

  2 kapı iç organ basitlik dolap bölmesini doldurulması işlemidir. Görüldüğü üzere bölme sınırlı bir alanda, Kabin içindeki uzanır beri düzen, basittir. içi sunta imal edilmiştir.

  İç dolap içeriğini birleştirmek için aşağıdaki aletler gereklidir:

  • vida;
  • tornavida;
  • testeresi;
  • seviye;
  • inşaat alanı;
  • Montaj için metal köşeleri.
  1. Lamine sunta raflar imal edilmesi için kullanılır. Tercihen, bir malzeme bunları açık renkli hale getirmek için. Sen genel iç oda ile tutarlı olacaktır renk seçebilirsiniz.
  2. duvara panel ve tespit arasındaki montaj vida ve montaj braketi aracılığıyla meydana gelir.
  3. kurulum için gerekli:
   • 3'ün 1500H600 yatay panel;
   • 1 dikey bölme 1350H600 altında;
   • 3 bölüm rafı (dikey) 325H600;
   • yatay olarak düzenlenmiş 1500H300 ışınına panel raflar
   • kiriş 300H400 için raflar için bölümler.
  4. Gerekli tüm araçlara sahip, ya da belli bir ücret karşılığında nalbur dükkanına yaparsanız kesme tahtaları, kendiniz yapılabilir.
  5. Montaj işlemi:
   • katta 1500H600 alt yatay paneli serilir.
   • Daha sonra, yan paneller 2 monte edilir. Bunlar duvara ve vida ve parantez ile taban panele sabitlenmiş olması gerekir.
   • Bundan sonra, tasarım Kalan alt 2 panel 1500H600 bir çapraz panel 1350H600 ve 3 küçük 325H600 dışında yapılır. Tüm yapı birbirine bağlanır.
   • monte edilmiş yapı kabin içine yerleştirilir ve sabitlenir.
   • Üst raflar alt yanı sıra yapılır. Yatay çubuk 1500H300 300H400 dikey paneli sabitlemek için.

  Kabine içeriğinin iç bölmenin montaj desen ardından, kolayca montaj yapısı ile başa çıkmak için mümkün olacaktır. içeride Düzen kabine bölmesi, çalışmanızı kolaylaştıracak özel bir bilgisayar programı kullanarak yapabilirsiniz. Gerekirse, profesyonel yardım isteyin, ancak kendi elleriyle bir şeyler yapmak çok daha güzel.

  Malzemelerin kopyalanması sitemize doğrudan köprü durumunda ön müzakere olmadan mümkündür.

  Nasıl içeride dolaba organize etmek

  evlerimizde biz zor bir görev çözmek zorunda - Eğer nispeten küçük bir alanda bir çok şey yerleştirmek gerekir. Bu nedenle, biz maksimum alan her santimetre kullanmayı deneyin. Çarpıcı bir örnek - mobilyalar yerine hızıyla sürgülü kapılar kullanımı. Diğer bir örnek, - dolum dolap bölmesi. Doğru o mevcut tüm hacmini değil, sadece bölgeyi kullanmasına izin verir seçilmiş.

  Dolap bölmesinin iç mekan Organizasyonu

  Düzgün iç mekan dolap düzenlemek için genel olarak orada tedarik edilebilir olduğunu bilmek güzel olurdu. Çoğu zaman ceket askısı altında raflarda sayısı, bölmenin oluşur ayarlayın. daha çekmeceler olabilir. Bunlar en yaygın Topingler türleri değil, sadece olanlardır. ayakkabı (obuvnitsy) için özel pantolon (bryuchnitsy) için askılar, etek (yubochnitsy), tutucular kemer ve bağcıklar, özel raflar vardır. Dahası, sabit ve çekmeceli edilebilir. Onlar daha kompakt yer giyim belirli bir tür izin verir ve sağlanan alana zaman.

  Dolum dolap bölmesi tek bir

  Tüm bu cihazlar parçaları kabine bölmesi veya bileşenler denir, fakat çoğu zaman cümleyi kullanılan "kabine bölmesi dolum." Bu daha doğru özünü yansıtır - alanı içinde organizasyon araçları bir çeşittir.

  askı altında basamaklarının paralel olarak yerleştirilmiş olabilir (1, 2, 4) ya da dik (7) göre dolap kapı. o asmak üzerinde olan tüm şeyleri görmeye - kapıya kol demiri paralel zaman Daha uygun. elbise askıları çok yer kaplar ile - Ama bu durumda kabinede derinliği 60 cm'den az olamaz.

  Seçeneklerden biri armoire doldurma

  40-45 cm ancak bu durumda sadece ilk şey, onun gizli kalan tamamen görünür .. - kiriş kapı dolap dik ise daha az derin olabilir çok uygun değil. Bir sorunu çözmek için bir geri çekilebilir sistemi kurabilir. Bu durumda, kullanım çok daha uygun olacaktır.

  Çoğu zaman, askıda giysiler için bölmeler daha uygun raf ve çekmece altında alt kısmı bırakarak kabinin üst kısmına yerleştirilmiştir. Bu durumda, her zamanki enine ve hareketli koymayın. Kabine bölmesi doldurmak için Bu cihaz "çapraz bağlarını" çağrısında bulundu.

  Pantograf - askıları bir kol demiri, düşürülebilir

  Boyutlar pantograflar farklıdır, ancak boyutuna göre bireysel olarak hazır donatmak yerine, isterseniz bir tane yapmak - bölmesinin genişliğini "özelleştir" boyutunda avans ve onlara bakmak. Sonuçta, biz de tutma mekanizmasını bırakmak yerleştirmeniz gerekir.

  raf ve çekmeceler olmadan nadiren kabine bölmesi Dolum. Farklı derinliklerde ve yükseklikleri yapılmış dolap sürgülü Raflar - tüm yığın üzerlerinde planı ne olduğuna bağlıdır, ancak raf minimum yüksekliği -. 30 cm birkaç kazak ve tişört üzerine yerleştirilebilir.

  Çoğu zaman, raflar suntalemden yapılır, ancak net ayarlayabilirsiniz. Onlar boyutu ile sorunları durumunda da bir artı olduğunu çok az yer (kalınlık) kaplar. ikinci pozitif noktası - tel raflar yüksek ise, dip (en azından kısmen) olduğu görülebilir. planlama dikkate alınması gerekir, sabit boyutlu, - Onların eksikliği. Küçük bir hata kaburgalar pahasına düzeltilebilir rağmen hangi raflarda koymak mümkün olacaktır.

  sepetler veya çekmeceler dolaba olmadan o kadar kolay değildir

  çekmeceler de sunta veya örgü yapılabilir. Aynı avantajları-dezavantajları vardır. Bazı durumlarda, örgü kutular sepetler çağırdı. Kolay ve kullanışlı, onlara toz tutmayan.

  şeylerin kompakt düzenlemesi için aksesuarlar

  Çoğu zaman dolap alanı içinde yeterli değildir. Bile onlar iyi bir boyutu var. Mevcut hacimleri rasyonel kullanılması, böylece geliştirmeye çalışan kabine bölmesi dolum çünkü. Örneğin, yerine ayakkabılar için geleneksel raflarda (net veya sunta) bir slayt obuvnitsu koyabilirsiniz. ayakkabı, sandalet, çizme - Mükemmel derecede düşük ayakkabılar yerleştirilir.

  Kabine kabini içindeki boşlukta rasyonel kullanımı için yerine raf takılabilir obuvnitsu

  Nedeniyle ayakkabı eğik sığacak olması nedeniyle, en iyi görülebilir. nedeniyle topuklar "başarısız" olması nedeniyle, ayakkabılar için tel raflar kullanırsanız anlamlı yer kazandırır.

  Birçok sorun pantolon, kot muhafaza edilmesiyle ilgili. giysi türü için de sık sık "bryuchnitsa" denilen özel bir cihaz var. Bu iki kere katlanmış pantolon asmak hangi slayt.

  klozet coupe Pantolon depolama için aksesuarlar

  Genellikle bel kısmına rafların altına yerleştirilir, bu omuz seviyesinde olabilir. sakıncalı - Üstü olmamalıdır. Kabine bölmesinin üst kısmında nadiren kullanılan öğeler için pantograf veya raflar yerleştirmek daha iyidir.

  Ayrıca dolap için dolum bağları ve kemerleri sarma düzeni vardır. eşarp, kaşkol, vb saklayabilirsiniz bu cihazlarda Bu askı bryuchnitsu benzer, ama daha küçüktür.

  kravat, kemer depolamak için

  Bunlar uygun giyim bölümü için yan yerleştirilir. yerlerde bir sürü sürmez böylece genişliği onlar, yaklaşık 15-20 cm'dir. konaklama böyle şeyler Başka bir seçenek - çekmece, küçük kareler halinde bölmelerle ayrılmıştır.

  Bağları ve kemerler saklanabilir ve böylece edilebilir

  Daha ne dolaplar için doldurulması konusunda söylenebilir ki? mobilya üretmek firmaların, tüm (veya hemen hemen tüm) sistemlerini kayma sağlam durmak. Her cihaz ayrıca kurulum maliyetini artırmaktadır. Bir matkap ve tornavida (ya da tornavida) ile bile biraz beceri varsa, in-house bu cihazları satın kendi monte edebilirsiniz. Biraz daha ucuz alın. online perakendeciler aracılığıyla veya doğrudan Çin'den satın eğer fazla tasarruf olabilir.

  Bunlar doldurma dolaplar kullanılan tüm araçlardır. Önemli olan - bölüm ve kapıların boyutunu belirlemek için, onları doğru yerleştirmek için.

  İç planlama: teknik yönleri

  Kabine cihazın dahili bölmenin gelişmesi için, bu mobilya koymak için gidiyoruz giyim türleri sayısını belirlemek gerekir. giysi farklı türlerde belli miktarlarda altında ve kabin bölmesi dolum geliştirdi. Bu yerleşik mobilya yere göre değişir. dolaba koridorda ise Örneğin, siz katlar için yer tahsis etmek gerekir. mont ve pelerinler uzun olduğu için, o zaman bu bölme büyük yüksekliğe sahip olmalıdır -. 130-150, ayrıca şapka / eldiven / eşarp tutmak için yapılması gereken bkz.

  yaklaşık boyutlara sahip dolap bölmesi dolum

  Böyle bölümler muhtemelen yatak odasında olmayacak. Fakat Televizyon burada inşa edilebilir tamamen yararsız olacaktır koridor olduğunu (dolapları coupe vardır). Genel olarak, iri parçaların boyutunu ölçüldü ne her dolap bölmesinde saklayın olacak dikkatlice düşünün en az 10 cm eylem özgürlüğü ekleyin ve bu boyutların planı için geçerlidir.

  rafların yüksekliğini ve genişliğini belirlerken, mobilya bu malzemeden birleştirilmesi halinde, yonga kalınlığının almak unutmayın. Biraz 18 mm'lik var gibi görünüyorum. raflar gibi beş, o malzemenin yüksek neredeyse 10 cm alacaktır.

  boyut ve kapıların sayısını belirlerken, dolap bölüme ayrılmıştır, dikkat çekme sistemi vardır bölümdür. Aslında kapıları tam olarak 1/2 veya kabinin 1/3 genişliğini ve biraz daha olmaması. Özellikle - profilin iki katı genişlikte fazlası. Bir 180 cm genişliğinde kabine sonra onlardan biri açılmış üç kapı vardır varsa Yani,, 60 cm ve daha düşük bir serbest alanı elde edersiniz.

  dolum kabine bölmesi planlarken, çekmece ve kapıların genişliği dikkat

  Çekmece (ve dahil edilen bölümüne) genişliği, kapı genişliğinden biraz daha az olmalıdır çünkü.

  İkinci nokta kabine derinliğini ilgilidir. çekmece yükleme yeterli askıları 45 cm raflar zaman 60 cm Ama tasarım uzunluğunda en fazla 40 cm olmalıdır çekilebilecek unutmayın - - bu giysi, minimum genişlikte olan askıları pantograf veya derzhak yüklüyse .. Sen hareket özgürlüğü için daha fazla yere ihtiyacınız kapılar.

  Popüler seçenekleri kabine bölmesi dolum

  Gördüğünüz gibi, seçenekler sonra kitle olabilir, ancak arzularını uyacak şekilde değiştirilebilir birkaç temel bileşenler vardır.

  üst ve alt, orta: Geleneksel olarak, dolap tüm yüksekliği üç bölgeye ayrılabilir. Alt bölgede, tipik olarak merkezi bir ayakkabı, ev aletleri bazı tipleri (örneğin elektrikli süpürgeler,). En sık uzun boylu raflar, nadiren kullanılan şeylerin saklanması için kullanılan asma yapmak. Orada da sezon dışı şeyler çıkarılabilir.

  kabinin bir bölme tek tek her bir durumda tasarlanmıştır dolgu

  Bütün orta bölümü genellikle elbise askıları raflar, çekmeceler, bölmelerin tarafından işgal. Ama onların yerleşimiyle genellikle tamircilik var. Tüm aile üyeleri için rahat tutmak için.

  Kabin içindeki küçük bir bölme nasıl organize edilir

  Çoğu durumda herhangi bir dolum kabine bölmesi askıları raf ve birimlerin bir numarası vardır. Bu en kolay ve en ekonomik seçenektir. Genellikle iki kapılı - kapı kanadının önerilen genişliği - bu durumda gözlenir bir metrenin, daha az. En küçük dolap coupe - bir metre biraz daha genişliği. Genellikle küçük dairelerin koridorlarında yüklenir. İki kapı da yapabilir ve eğer biraz daha uzunluğu - 180 cm kadar.

  En küçük dolap boyutları ve bunların yaklaşık içerik

  Özellikle çeşitli burada çalışmaz, ancak gerektiği gibi kutuları bir çift yüklemek mümkündür. kompakt kayar cihazın yerleştirilmesi için çok yararlı olacaktır. Bryuchnitsa yani tam gerekir.

  dolap 180 cm genişliği veya biraz daha fazla ise - yaklaşık 2 metre, genellikle üç bölüme ayırır. kapıların sayısına eşit bölümlerin sayısı en sık olduğu gibi yine bu modeller, üç kapılı olarak adlandırılır. yaklaşık 60 cm (dikkate bölümleri) genişliği ile elde edilen bölümlerin 2 m, her bir genişlik ile. Oldukça rahat boyutudur - çok geniş ve dar değil, raf uzunluğu, kalınlığı 14 mm olsa bile sunta sarkmış olan sorun olmaz ile.

  270 cm muhafazanın uzunluğunun arttırılmasıyla, hala üç kapı olabilir, - kapı genişliği yine en az bir metre elde olmasıdır. Ama yüksek irtifalarda böyle kapı zaten oldukça büyük ve iyi donanım (raylar ve tekerlekler pürüzsüz kayma kaliteli olmalıdır) gerektirir. Bu yüzden 4 kapı planlanabilir fazla 240 cm bir genişliğe sahip olan. Bu durumda üç bölüm olabilir. Bunların her birine kolay erişim iki kapı taşımak zorunda kalacaktır.

  Kabine orta uzunlukta bir bölme doldurma

  Birinci ve üçüncü çizim sadece askıda elbise altında raf ve bölümler oluşmaktadır. Yeri farklı şekillerde dağıtılmış, ancak raflarda bir sürü edilir. Diğer tüm çekmecelere ve / veya kafes sepet eklenir.

  Kutular en altında yerleştirilebilir. alt kısmına göre de, tüm yapısını daha yüksek bir sağlamlık verir. Ama kullanım alt çekmece çok uygun değil - düşük aşağı eğmek zorundayız. bunlar orta uyluk veya bel seviyesinden düzeyinde yaklaşık olarak o kadar çok Çünkü daha yüksek kaldırılır. Ancak bu durumda alt çekmecesinde altına Jumper güçlendirme ihtiyacı - tüm yapının daha fazla sertlik vermek.

  Üst bölme - asma edin. Yukarıdaki uygulamalarda, bu bölüm ile aynı boyuta sahiptir, ancak bu zorunlu değildir. Gerekirse, yukarıdaki iki bölümü tek asma yer alabilir. Doğru raflarda malzemenin kalınlığını hesaplamak için sadece önemlidir, bu nedenle bel vermemesi.

  sayaç bölümleri 4 markasını ve kapıların kabinede bölümünün uzunluğu fazla olması zaman. Orada dolgu daha fazla yer, ama çok az fark vardır. Bu aynı raflar, pantograflar ve kutular / sepetler Sadece daha fazlası. Kombinasyonlar çok olabilir. ihtiyaç ve zevke uygun - Sen en rahat seçeneği, ancak değiştirilebilir.

  dolapları kupa 3 metre Dolum

  fotoğraf galerisinde büyük dolaplarının iç dolum fazla bir kaç seçenek. sepetlere veya plastik kutulara - açık raflarda depolama alanı örgüt hakkında bazı ilginç fikirler vardır. Bu arada bütçe yedek çekmeceler, hem de bir yol sorunları ve ekstra maliyet olmaksızın dolu dolap bölmesi modernize etmek. Eğer çekmeceler, raflar ve pek mutlaka sipariş kutuları ve biraz da kuruluma acı olduğuna karar verirseniz. İyi değişimi - kutuları veya sepetler sağ boyutu.

  Köşe dolap bölmesinin iç düzenlemesi

  dolapları, kullanımı kolay köşeye için, köşesinde bulunan öğelerin kullanılabilirliği sağlamak için gereklidir. en kolay yolu giysileri için askıları ile bunu yapmak. çeşitli seçenekler vardır. En kolay uygulamak - bölümler arasında bölümleri olmadan giysiler için iki çubuk yüklemek. Bu durumda, her iki duvar panosunun genişliği aynı olabilir ve çapraz elemana bağlı sertlik eksik alımı, ekler gerekir.

  bölmenin köşesindeki dolabı Dolum: askıları iki komşu çubukları yüklemek

  İkinci seçenek - kabinenin bir parçası sığ ve "duvarın arkasında" konabilir çıkış giyim olduğunu. Daha az sıklıkla kullanılmaktadır.

  elbiselerini asmak için yanlış yerde en popüler değildir

  Ve başka bir yol - eğirme rafın köşesinde ayarlayın. Bunlar ticari ekipman konusunda uzman mağazalarda bulunabilir.

  Köşede - raf Sema. Bu uygundur

  Sadece stand ile bir model seçmek - bu sertlik ve kararlılık veren üst raf desteklemek olacaktır. Dolum gardırop geri kalanı çok farklı değil.

  yazıda, sağ unsurları seçiminde ayrıntılı bir açıklama ve yardım için teşekkürler!

  yararlı yazı için teşekkürler!

  Geribildiriminiz için teşekkür ederiz! )) Deneyin

  Hoşgeldin! Standart dışı dolapları için önerileriniz var mı? Küçük bir apartmanda bir metreden daha ve genişlik 65 cm niş derinliği vardır. 260 cm yüksekliği .Hotelos oraya gidip olmak giysi ve raflardaki asarlar. Ama burada büküm Fazilet var ve hepsi rahatsız olacaktır.

  Hoşgeldin! Gerçekten rahatsız niş seçenek - Normal derinlik ve küçük genişliği. Tüm bu akla gelen - 90-100 cm ve üzeri seviyesinde arkasına altında pantograf yüklemek - çekmeceleri ve açık raflar. pantograf ve raflar sık ​​kullanılmayan veya boyutsal şeyler saklamak için, normal derinliği (bu 45-55 cm) yapmak Üstü.

  Hala çok sığ raf yapmak için yan duvarların birinde (kapı Lento ') aynı düzeyde deneyebilirsiniz - 20 cm ... Ama onlar hakkında bir kesinlik yoktur. yanlara ayakkabı kutuları koymak dışında Büyük olasılıkla, bunların kullanımı ... yeterli olmayacaktır. Ama sonra raflar olamaz ve tüpler veya ızgara bir çift ... ve "push" yapmayacak ve bunun gibi ... bir şey olduğunu görebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  76 + = 84