elektrik için sayaç veri iletimi

farklı yöntemler ve bunların avantaj: metre elektrik için okumaları aktarmak nasıl

elektrik için sayaç okumalarını aktarmak için birçok yol vardır. Yenilikçi teknik cihazlar sayesinde bu kadar zor değil. zaman ve enerji harcamaz gerekli verileri iletmek amacıyla, ilgili kuruluşlara bilgi iletişim kurmak için tüm yol okumak için gereklidir.

elektrik kullanma yeteneği zaman ücretini yürütmek ve sayaç okuma verileri göndermek için ev sahipleri mecbur.

okuma aylık gerektirir sayacı İletim

Ne kadar çabuk elektrik için sayaç okumalarını geçmesi?

Değil daire ve evlerin kiracı tüm sayaçlardan değerler geçirmek için zaman var. Ve bu rakamlardan tüm binanın ihtiyaçları için hesaplamalar geri kalanı bağlıdır. Elektrik ve nasıl hatasız ve hızlı bir şekilde çalıştırılır sayaç değerlerini göndermek nerede olduğunu bilmek önemlidir.

Hızlı veri aktarımı için çeşitli yollar vardır

Veri aktarımı aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

 • telefon görüşmeleri. Kesin telefon numarasını öğrenmek için kazma sitesinde, Bunu yapmak için;

İstenen ordinosuna belirtilir

 • SMS mesajları vasıtası ile iletilen sayaç okuma;

Özel olanaklar, bu yöntem farklıdır

 • okumalar Internet üzerinden iletilen edilebilir. Bu durumda, e-posta veya belirli bir şirketin tescilinden sonra, özel ofisine gönderilen okuma.

Bu yöntemde birçok avantajları

Tesis bünyesinde ödeme geçmişini görüntüleyebilir ve daire yaşayan sayısı hakkında veri değiştirin. Ayrıca sağ soruya hakkında bilgi alabilirsiniz.

1

Faydalı bilgiler! yaşlılar için uygun bir yol vatandaşlardan göstergeler hakkında bilgi almak için bir kutu düşündü. servis şirketleri yerleştirilen konteynerler. terminaller ve ATM'ler her türlü: rakamlara Gönderilmesi o self servis makineleri ile mümkündür.

Elektriğin sayaç değerini nasıl aktarılacağı seçenekleri, bir yeri vardır. Aralarında geleneksel yöntemler hem de modern vardır. tek tek elektrikli cihazlar okumalar her ayın 20-th tedarik edilmelidir.

Nasıl internet üzerinden elektrik sayacı okumalarını aktarmak için?

Hiç eve çıkmadan okumaları gönderebilir. Aşağıdaki yöntemleri kullanır:

 • e-posta yoluyla. Aynı zamanda şirketin adresi kişisel hesap, adres ve ekipman belirten bir mektup gönderilir. veri işleme otomatik olarak yapıldığı için, mesajda fazladan harf kullanılması gerekli değildir;
 • Belirli bir şirketin sitesinde. Bunu yapmak için, bir hesap oluşturmak ve kişisel kabine girmek. Bu şekilde, veri gönderilir ve elektrik tüketimi için ödeme yanı sıra gerekli istatistik ve haberler göz gerçekleştirilir.

Site enerji şirketinin Seçenek sayfası

Rakamlar telefonda olabilir Rapor, bu vatandaşların alımı bir odanın merkezini bulması gerekiyor. arama sonra, otomatik operatör talimatları uygulamanız gerekir. Bu prosedür birkaç dakika sürer. Bu şekilde elektrik sayaç okumalarını geçirirseniz, zaman kazandıracaktır. Olumsuz uzun çevirmeli olabilir.

Doğru okuma geçmek önemlidir

Uzak köylerde yaşayan insanlar için SMS yoluyla karşılama endikasyonları sağladı. Bu amaçla ayrı bir oda ve elektrik faturalarının listesinde kayıtlı bilgilerin yapmak için bir prosedür vardır. Bu yöntem internete bağlanamıyor kişiler için uygundur. ve saatli operatörü için aramak için uzun yok edebilir Verileri bu şekilde aktarın.

Herhangi bir zamanda, SMS kullanarak bilgiyi yapabilirsiniz İletim

bilgi elektrik şirketi muhasebeciler için hazır olduğundan emin olmak için, şirketin binalara bilgi gönderebilirsiniz. Bu fatura ödeme yapılabilir.

elektrik ödemesi için örnek makbuzlar

posta hizmetleri personeli enerji tüketimi değerleri verilen bazı formlarda hesaplamaları yapar. varsa ATM'sinden ödeme yaparken plastik bir kart bilgi verebilir. Bu durumda, ATM ekranında görüntülenir özel forma ile dolu. Bu yöntem, komisyon olmadan ödeme yapmak ve gerekli verileri geçmesine izin verir.

makbuz üzerinde veri Deşifre

delillerin alımı için kutular da vardır. onlar aracılığıyla veri göndermek için, bir form veya makbuz ilgili özel bir bölüm doldurmak gerekir. Dolgulu yapraklar sepette düşer. postaneler, alışveriş merkezleri ve tesislerinde ve satış - Bu tür kaplar genellikle halka açık yerlerde kurulur.

Bu veri toplama için bir kutu gibi görünüyor

Nasıl okumaları iletilmesi, elektrik sayacı bir model seçmek için?

Uzaktan okuma ile metrelik özel modeli vardır. Bu cihazı gereklidir numaralar kendisinin bütün iletir. Bu ekipmanın önemli bir avantajı kolaylık ile karakterizedir ve çok zaman almaz olmasıdır. Bu Enerji Örgütü nüfus tüketir ne kadar tam olarak farkında değildir.

Tertibat, basit sayaç

Bu tür cihazlar sayesinde enerji daha karlı tüketmek olun. Gece ve genel günü - standarda itibaren bu cihaz her 15 saniyede bir, gerekli parametreleri geçer gerçeği ile karakterizedir.

Birincisi, ilk belirtiler sonra üretici gerekmez bir mesaj gönderir, iletişim gerekecektir. Bu sayımlar her saat başı ölçümleri ve her gün veri kurumsal aktarılır. Bazı modellerde mobil iletişim teknolojisi ile donatılmıştır.

ÖRNEK veri toplama sayaçları

kullanırken bu cihazlar bazı dezavantajları vardır. Onlar her zaman ağına dahil edilmelidir. Hatta sahiplerinin yokluğunda, cihaz yerine sadece sigortaların metrelik özel bir anahtarı kapatılabilir. Devre Dışı yalnızca elektrik çalışması ile çalıştırılabilir.

modern tasarım Seçeneği

tablosunda, sayaçlar ve hangi fiyata onlar satın alınabilir görebilirsiniz.

yerleşik değerlendirici ile donatılmıştır.

teknik kayıpların Sağlanan kayıtları.

Yeni numune karşı

Kullanıcılar tezgaha paametreleri nasıl seçebilir. okuma ve bilgi iletimi için özel bir cihaz yüklemek telefon, internet veya özel kaplar kullanın.

Nasıl elektrik sayaç okumalarını kaldırmak için (video)

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Yorum bırakmak Cevabı iptal

© 2017 Aquatic-Home.ru. Her hakkı saklıdır

Evde programları hakkında İnternet ansiklopedisi

 • Site haritası
 • Bir Uzmana Sor
 • Şartlar ve telif hakkı
 • yönetimini kurun

Kopyalama ve malzemelerin kullanımı yasaktır!

sayaç okumalarını nasıl aktarılır - internet veya çevrimiçi videoyu. Doğru iletim elektrik sayacı okumaları.

elektrik için ödeme - Bir konut ya da ticari tesisin her sahibinin görevidir. Orada bu işlemi gerçekleştirmek için çeşitli yollar vardır, bu nedenle her yetişkin uygun seçeneği seçebilir. gecikmeyi önlemek için, elektrik için sayaç okumalarını aktarmak öğrenin. Kendinden sayacı veri transferi kolay yolu sizin değerli zaman ve sinirler kaydedin.

Ne zaman metre rapor endikasyonları

Hükümet kararname vatandaşların yükümlülüğü organizasyonunu onları resursosnabzhayuschey göndermek için, 25 inci güne 23 inci her ay Haziran 2013'e ile enerji metreden okumaları almaya kaldırmıştır. Bu nedenle, tüketicilerin sayaç okumalarını alıp infaz kamu iletir hakkı verildi. sakinleri, zaman sayacı okuma transferi yapılacak olan Bununla birlikte, Hükümet tesis edilmiş değil belirli terimler, sanatçı böylece kendisi kabul eder.

ayın 1. günü 26 dahil etmek sayaç okumalarını alır önce sorumlulukların Nizhny Novgorod Perakende Şirketi faturaları oluştururlar. Daha sonra 27 elektrik sayaç okumalarını aktarmak ve isteyen müşteriler kabul edilmeyecektir. metreden Alınan kendi veri geçerli ayı dikkate alınmaz, nedenle ödeme koşulları gözlemlemek önemlidir.

elektrik sayacı okumaları aktarmak için Yöntemler

ışık için uzun kuyruklar ve kızgın platezhek alıcıları giderek elektrik diğer ödeme yöntemleriyle yerini aldı. Yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi rahatça ve çok nakit maliyetleri olmadan, hızla işlemi gerçekleştirmek için izin verir. Herhangi yetişkin elektrik tüketici artık özellikle onun için uygundur ödeme yöntemi seçebilirsiniz.

Sanatçılar araçları genellikle telefonda elektrik sayaçlarının okumaları alır. İstemci sözleşme ve diğer verilerin ayrıntılarını aramaları rica operatör veya bilgisayar ile yanıt verir. Bu şekilde okumaları İletim uygundur, bu yüzden birçok kişi tarafından kullanılır. Ödeme süresi genellikle sayı tek başına duruyor, ancak birçok kullanıcı Ancak, telefon, meşgul.

kalıcı istihdam kişiler arasında popüler uygun bir yol. Seçenekler farklı olabilir, ama Energosbyt kullanıcılarının durumunda numarası "7049" SMS gönderebilir. O, "Tele2", "Beeline", "Megafon" ve "NCC" olarak mobil operatörlerin aboneleri için davranır. Diğer operatör aboneleri şirketi bir dizi 79037676049 sunmaktadır kullanmak.

"Hesap numarasını", daha sonra # ve "sayaç değerini": cihaz ile veri iletişiminin gerçekleştirilmesi, bir tarife hesabı, müşteri bir böyle SMS göndermesi gerekir. Çift hızı ve trehtarifnyh cihazlarla gönderme verileri (trehtarifnogo cihazın yalnızca) Yukarıdaki tanıklık gün, gece ve yarım tepe bandı SMS eklemek gerektirir. Prosedür çok zaman alabilir ve SMS saat gönderilebilir çünkü çok uygundur etmez.

kasabalar makbuzların sakinleri sık sık mail gelmesi, ancak bazen enerji tedarik şirketlerin bölümlerinde almak zorunda. Elektrik tüketicilerin tüm gerekli alanları doldurmak için gereken (hesap numarası, sahibi yaşam alanı, adres, ödeme tarihine adını belirtin, metrenin gelen veriler, KW miktarı miktarı ödemek) ve daha sonra en yakın postaneye makbuz alın. Uzman kabul kart ödemeleri, operasyonu teyit omurga, dolgu doğruluğunu kontrol ödeme almak ve düzenlemelidir.

Mosenergo birçok hizmet Moskova'da merkezleri ve kutular metreden okumaları almak için ayarlandığı bölgeye sahiptir. Sen, onlardan birini ziyaret elektrik sayaçları için makbuz sütunlarında doldurup kutuya bırakın gerekiyor. serbest zaman vardır İnsanlar, veri iletimi, elektrik sayacının bu yöntem uygundur.

İnternet üzerinden veya e-posta ile

genellikle bilgisayarları kullanmak ve kim istediğiniz düzgün elektrik için sayaç nasıl aktarıldığını bilmek İnsanlar, bu yöntemi kullanmalıdır. Bu durumda Eylemler elektrik tüketim aşağıdaki sırayla gerçekleştirilebilir:

 1. Öncelikle, web Energosbyt nsk.elektra.ru gitmeli, kişisel bir hesap açmak için muktedir kayıt olun.
 2. Sonra, kişisel dolap Mosenergosbit istemcisi girmek üst kutuda 10 sayı kişisel hesap belirtin ve "Hesap bul" tuşuna istiyorum. Bundan sonra ekranın müşterinin adresi üzerinde vurgulanmalıdır.
 3. Nihai adımda nasıl sayaç verilerinin aşağıdaki satırı girin gerekir "Gönder".

Bilgisayarın varlığını gerektirir aşağıdaki yöntem olup, -, e-posta, veri transferi. Saat adrese etrafında Belirli bir içeriğe sahip bir mektup gönderebilir [email protected]. Sen belirtmeniz gerekir:

 • S_xxxxxxxxxx - hesap numarası;
 • P_xxxxxx - pik alanı (eğer bir tarife metre);
 • PP_xxxxxx - semipeak bölge (Eğer sayaç trehtarifny);
 • N_xxxxxx - gece bölgesi.

Sistem Rus harfleri geçmez olarak haç anılacaktır harflerin hepsi, Latin harflerle yazılmalıdır unutmayınız. "_" Sign ve ortak bir hatayı birçok kişi bir çizgi veya tire ile değiştirilemez. Tam olarak her şeyi tutmak, büyük ölçüde zamandan tasarruf edebilirsiniz ve elektrik için faturaları alma kurumların bilet ofislerinde uzun kuyruklar kaçının.

servis sağlayıcı kuruluşun ofis

kuyruklar varlığını öngörür İyi eski yol. Elektriğin Tüketiciler, seçim çalışması zaman gelip kasada gitmeli, (telefon üzerinden veri aktarımı sırasında kontrolör istiyor) kasiyer ses verileri. Bu yöntemin en büyük dezavantajı müşteri servis sağlayıcının ofisi uzakta ikamet ettiği yerden bulunuyorsa, seyahat ile ilgili zaman ve para harcamak gerekiyor.

Video: Online ışık için sayaç okumalarını nasıl aktarılacağı

Sen Novgorod, başkentte yaşayan ve elektrik için sayaç okumalarını nasıl aktarılacağı ilgileniyorsunuz? Evde ya da ofiste kalan, yordamı gerçekleştirmek öğrenmek yardımcı olmak için bu videoyu izleyin. Ayrıntılı talimatlar enerji sağlayıcının ofis seyahat için zaman ve para kaybetmeyin, ileride size yardımcı olacaktır. Birçok kişi tüm online veri aktarım kolaylık takdir var, neden bu yöntemi denemiyorsunuz?

25 numaralara elektrik up sayaç okumalarını aktarmak nasıl

metre okumaları İletim, elektrik tüketimini ödemek zorundadır daire veya özel ev zamanında Her sahibinden genellikle gereklidir. onun hesaplanması için odaya yüklü özel bir cihaz geliştirdi. Doğru bir hesaplama için, sayaç okumalarını iletmek için bilmek gereklidir. mevzuata göre, Energosbyt içinde aylık bazda metrelik veri aktarmak ve uygun ödeme yapmak gereklidir. Tüketicilerin enerji tedarik şirketinin ifadesine göre istatistikler, plan ve sınırlar enerjiyi korur.

Energosbyt olarak sayaç okumalarını iletmek

elektrik iletimini okuma birçok yolu vardır. Modern teknolojiler sırada bekleyen ve yönetim şirketi olacak israf değil tarafından değerli zamandan tasarruf sağlar.

veri iletim çeşitli şekillerde mümkündür:

 1. Güç şirket veya Birleşik Merkezi ücretleri ziyaret ederek Yourself. bu düzenleme avantajlı yaşlı nesil kullanır yılında çağdaş teknolojileri güvenmiyorsun.
 2. kanıt alınması için bir kutu içine veri iletmek için.
 3. ödeme cihazı terminalleri kullanın.
 4. Rapor rakamlar, bilgi dosyalama, operatörünün bağlantı numarasını bilerek arayın.
 5. satıcı numarasına SMS mesajı gönder.
 6. İnternet üzerinden veri gönderin.

3 varyantları, evi terk favori şeyleri yapmadan gerçekleştirilebilir. Ayrıca, site enerji şirketi yararlı birçok bilgi. Sen kendi ödemelerin geçmişini görmek için bir uzmana danışın, soru sorabilir.

İpuçları: Işığın ifadesini nasıl izlenebilir?

kendini tanıtmak ve şirket yanıltılmış kontrol etmemek için, sayaçtan okuma almak için bilmek gereklidir. Tek tarifi, çift hızı ve trehtarifnye modeli: Farklı enstrümanlar NCC vardır. Yine, bu düzen bir endüksiyon veya elektronik tip olabilir. Başlangıçta, cihaz servis kolaylığı emin olun.

Işığın okuyucu dikkatle üzerinde enstrüman ve rakamları incelemek gerekir için

Bunu yapmak için, dikkat, gözle kontrol yürütmek:

 • numaraları:
 • Bir döner disk;
 • contanın bütünlüğünün;
 • vücuda zarar vermez.

Sonra, bir kalem ve kağıt kol ve skorbordtan numaralarını not edin. değerlerinin sayısı cihazın modeline bağlıdır. Sayaçlar 5 veya 7 rakamını sahip olabilir. İkinci değerin farklı bir renk veya virgül tahsis edilir. veri yazarken Bu rakamlar dikkate almazlar. sıfırların önünde duran kaydedilmez.

Eğer verilerin sunulması için ayrı bir hesaplama yapılmış, geçerli rakam önceki açıklamalardan çıkarmak için gereklidir. Elde edilen sonuç bölgede yürürlükteki tarife ile çarpılır.

Sayacın ayarlanmasıyla, mevcut sonuç, tamamen sıfır yazılan ön birimi değiştirilmiş ve endikasyonlar, önceki şekillerde çıkartılmaktadır. Her ayın 25'inden önce gerekli elektropokazaniya dosyaya, yasayla, unutulmamalıdır.

elektrik gücü Güncel modeller: ışık için verileri kaldırmak için nasıl

Elektronik metre Modern modellerdir. Onlar biraz daha pahalı ama daha doğru ve verimli. Tek hızı ve çoklu hızlı vardır. son modelleri enerjinin önemli bir kısmını kaydedebilirsiniz.

bölgeye ayrılmıştır Saatlik oranları, tüketici günün en ucuz sürede elektrik kullanmanıza izin verir.

Örneğin, 23 ile 07:00 en ayrıcalıklı zaman. Sen çamaşır makinesini koymak ve birkaç yıkama yapabilirsiniz. Şu anda tüm mobil ve bilgisayar cihazları şarj edin. Ev mikroklima veya ısıtıcı etkinleştirin. tercihli saati kullanarak doğru, sen çok para kaydedebilirsiniz.

Ne olursa olsun, elektronik modeli, bilgilerin aynı desen alınır:

 1. Cihaz her yemekleri okumaları görüntüler kadar beklemeniz gerekir.
 2. Veriler "Enter" veya basarak elle yazılmış olabilir "çerçeve".
 3. Ekran T1 - gün oranı, T2 gece tarife T3 - semipeak bölgesi, T 12 kW toplam hacim.

Bağımsız hesaplama için, bütün numaraları yeniden yazmak. Sonraki önceki tezgahın onları çıkarmak ve sonuç tek tek her oranıyla çarpılır. Sonuç olarak, sonuçlar toplayarak ve elde edilen rakam ödemek istiyorum. veri gönderme boşluk veya virgülle tarife gösteren, herhangi bir uygun şekilde gerçekleştirilir.

İnternet üzerinden enerji nakil okumaların Aşamaları

Modern teknolojiler internet üzerinden elektrik şirketine veri iletmek için izin verir. Bu bir ekonomik ve kolay bir yoludur. Günün veya gecenin herhangi bir saatinde elektrik okumalar verebilir. Yalnızca bilgisayardan ve internet erişimi olması gerekir.

Bugüne kadar iletmek sayaç okumaları internet kullanarak kendin olabilirsin

çeşitli yollarla internet üzerinden bilgi iletmek için:

 • E-posta ile;
 • Enerji hizmetlerinin yerinde hesabınızda kayıt yaptırarak;
 • özel internet hizmetleri kullanma.

E-posta yoluyla bilgi göndermek için, servis sağlayıcının adresini belirtmelidir. adınız, adresiniz, apartman numarası, tüketici ve sayaç okuma hesaba belirten bir mektup yazın. veri işleme otomatik yürütülür olarak Ado önerilmez izin.

Sen web sitesi ve satış kayıt olabilirsiniz ve özel ofisinin bulunması. Bunu yapmak için, bölgenin enerji şirketlerinden bir kullanıcı adı ve şifre almak gerekir.

verilerin bir parçası üzerinde sitesine erişmek için yazılacak. Kullanıcı adı, şifre girerek hesabınıza kayıt gidip mükellefi kodlamak için gereklidir. Sonra güvenle metre ve veri aktarım servis sağlayıcı girebilirsiniz. kişisel hesap ve önceki ödemelerin takip etmek mümkündür.

Elektronik kaynak kullanışlı ve pratiktir. sayaç okumalarını göndermek için, teklif edilen şablonda boşlukları doldurmak gerekir. İnternet servis müşterilere enerji kontrol şirketleri ziyaret etmeden tanıklık için kolay bir yol sunar. Kullanıcı, "Gönder sayaç okumalarını" tuşuna hesap numarasını girin tablodaki istenen değeri seçin sayaç verileri belirten, onaylamak bilgi ve işlenmesi için veri göndermek için kabul etmek gerekir. Artı tercihli İnternet kaynakları gün boyunca yanlış girildiği okumaları düzeltmek için izin verir. Sen kanıtlanmış bir hizmet yararlanabilir "SBC Merkezi"

Işık iletimi sayaç okumaları için yöntemler

eski nesil için kesin yolu eleketrosbyt bu veri akışı ait olduğunu düşünüyoruz. Prosedür zaman ve sabır gerektirir, ancak son bir ay için değil sadece ödemek için değil aynı zamanda yeniden hesaplama yapmak mümkündür.

Buna ek olarak, özel PO Box kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için, sayaç okuma ve kağıt üzerinde kişisel hesap numarasını yazmalısınız. Ev hizmetlerinin Her 2 hafta temsilcileri, e-postalarınızı kontrol pick up ve süreç levhalar. Kolaylık kuyruklar eksikliği ve zamanın bir minimumdur. Caddede yürüyemiyorum, veriler telefonla iletilebilir.

çeşitli şekillerde veri gönderme:

 • operatörle iletişime ve buna tanıklık;
 • Operatör çağrı merkezine tanıklık bırakın;
 • SMS ile bildirildi.

Kullanımı kolay telefona değil, en hızlı şekilde üzerinden veri iletimi için. İletişim sadece bir operatör değil. Biz telefon hattı üzerinde uzun bir süre oturmak zorunda. Daha sonra, girişim veri iletimi sırasında meydana gelir, ve bunun sonucu olarak, hatalar bilgi iletimi oluşabilir. çağrı merkezi, daha kolay bir işlem arayın. Tipik olarak, iletişim bilgileri sağ üst köşesinde bulunan tediye veya makbuz üzerinde bulduk.

Numarayı çevirdikten sonra, telesekreteri dinlemeniz ve bilgi verenin talimatlarını izlemeniz gerekir. Bu işlemin süresi genelde 5 dakikayı geçmez. Ayrıca, kullanışlı ve güvenilir hizmet, ayrıca, çok fazla zaman ve sinir harcamanıza gerek yok. Okumaları SMS ile iletmenin kolay ve ucuz yolu. Algoritma basittir. Telefonu e-posta mesajları göndermek için yardım merkezi aracılığıyla güncelliyoruz. Ödeme makbuzunda belirtilen kişisel hesaba giriyoruz. Ayrıca boşluk üzerinden sayaç okumasını yazarız. Çok tarife modellerinde, sonraki her veri bir boşluk içine konur. Mesaj gönderildikten sonra, mesajın işlenmesi ve başarılı bir şekilde tamamlanması konusunda bilgilendirilir. Sonra, kaydedilen şablonla ilgili aylık verileri gönderebilirsiniz.

Elektrik sayaç göstergelerinin uzaktan kumandası

Sayac okumalarını göndermek ve ödememek için terminalleri kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, hesap numarasını ve sayaç verisini bilmeniz gerekir. Makine gerekli tüm değerleri girer ve ödeme yapar ve gönderir. Modern modeller uzaktan kumandayla donatılmıştır. Bu, insanın müdahalesi olmaksızın otomatik olarak veri aktarımı yapmanızı sağlar. Uzaktan aktarım işlemi Internet üzerindeki ağ üzerinden gerçekleşir.

Enerji sayacının uzaktan kumandanın avantajı:

 • Çok tarife modunda çalışın;
 • Odadaki enerjiyi kapatmak için bir akıllı telefon bulunan uzaktan kumanda;
 • Muayene şirketleri için etkin bilgi okuma;
 • Nadiren ziyaret edilen yerler, yazlık ikametgah veya kiralık bir evde endikasyonların uzaktan izlenmesi;
 • Değerli zaman kazandırır.

Yüklenen program, sinyali arayüz hatlarına aktaran mikro denetleyicinin işlevlerini doğrudan etkiler. Tüketiciye yeni veriler sunmak zorunlu değildir, kurulumdan sonra ilk parametrenin bir kez gösterilmesi ona emanet edilir.

Sayacın nerede ve ne zaman iletileceği

Işık verileri servis elektrik şirketine gösterilir. Her bölgenin kendi servis sağlayıcıları vardır.

Sayaç okuması yalnızca size hizmet eden elektrik şirketine iletilmelidir.

Elektrik satışları için kuruluşlar ve bölgeler:

 1. Moskova bölgesi - PJSC Mosenergosbyt, Moskova'daki adresinde, ul. Vavilov Str., 9.
 2. Petersburg ve bitişik alanlar - Petroelectrosbyt.
 3. Dzerzhinsk, Arzamas, Balakhna Vyksa, Zavolzhye, Bor, Gorodets, Bogorodsk, Kstovo Paul, Semenov: - Nijniy Novgorod NizhegorodEnergoGazRaschet Ltd, eski MGK Enerji, Nijni Novgorod ve çevresini vermektedir.
 4. Nizhny Novgorod bölgesi - Vyksa OJSC, Vyksa şehri ve komşu bölgeler.
 5. Zhytomyr Gorodets - Zhytomiroblenergo.
 6. Cherkasy - PJSC Cherkassyoblenergo.
 7. Tataristan Cumhuriyeti - Almenskoe, Bugulminskoye, Elabuga, Kazan, Kama, Yarçallı, Chistopol şube hizmet Tatenergosbyt.
 8. Murmansk bölgesinde - Kolanregionenergosbyt, Apatity hizmet alanı, Kandalaksha, Kovdor, Murmansk, Severomorsk, Olenegorsk.

Her organizasyon, irtibat telefonlarını, veri gönderme yollarını ve hizmet veren bölgeleri gösterir. Düzen biraz farklı olabilir, ancak neredeyse daima standarttır.

Elektrik Alınarak Ödeme

Bugün birçok servis sağlayıcıları, kendi makbuz ve faturalarda durmaya çalışıyoruz, bu yöntemi konumlandırma korumak için en güvenli olanıdır. Aslında, ödemeye veri girmek, hesaplamak, göstermek ve bağımsız olarak elektrik ödemekten başka bir şey daha kolay değildir. Verilerin aktarımı, ödeme anında yapılacaktır.

Kişisel hesaba para yatırma yöntemleri:

 • Kamu hizmetleri operatörü vasıtasıyla;
 • Terminali kullanarak girebilirsiniz;
 • Sberbank operatörünün yardımıyla gönderin;
 • Internet ve Sberbank online üzerinden.

Metre okumasını nasıl aktarabilirsiniz (video)

Herhangi bir makbuz ödemesi için geçerli veya tahmini elektrik verileri gerekli olacaktır. Birçok kişi, bilgi iletmek için hangi tarihte gerekli soruyla ilgileniyor? Veriler her ayın 25'inci gününden önce girilmelidir. okuma belirli bir süre içinde yayın yapıyor, bunlar muhasebe ayda kaydedilemez ve ödeme belirtilmeyen.

Yorum ekle

Kopyalamaya yalnızca kaynak için bir geri referansla izin verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

39 − 29 =