elektrikli ısıtıcılar tamiri

kendi elleriyle elektrikli ısıtıcılar tamiri

Onarım su ısıtıcısı basittir - Her kolu. İçinde alt kontrol termostat düğmesi Sarılı bir spiral duruyor. 230 voltluk bir güç kaynağının yapımı, bir termal sigorta aşırı ısınmaya karşı koruma sağlar. En yaygın tel - değiştirilmelidir. Ucuz modeller koruma inceliklerini yoksundur.

elleriyle elektrikli su ısıtıcısı tamir bazen su ısıtıcısı çalışmıyor gelen kapak sapı artı döküm, çıkartıp, özellikle ilginç bir eğlence olabilir. Neden: vidalar kapının kenarına altında bulunur. Çinli teknoloji bir mucizeye araya başarmış gibi ... sence. Başka masa lambaları görmedim.

Guangdong Eyaleti Ürünleri iyi bilinen, sadece orada ... Çin vergisi veren ekonomik ve diğer ilginç alanlar bakımından zengindir tüketiciyi uyarmak için unuttum, diğer bazı üreticilerin tercih eder. ABD çaba harcanmadan Nietzsche önce birkaç yüzyıl kaderini tahmin komünizmin halefleri, çatışma bakar. Bugün, şirket için standart tasarıma yapılan Çin su ısıtıcısı nasıl tamir görelim,% 95'lik bir olasılıkla, gerçek kökenini ortaya çıkarmak isteyen değil Doğu Avrupa, mb, Rusya Federasyonu'nun bir temsilcisidir. İşçilerin Guangdong ellerdir küresel ev aletleri en iyi örnekleri - evcil neler vatandaşlarımız görelim.

Çin'in GSYİH onur ikinci yerdir. Japonya - Üçüncü. Fena değil, İkinci Dünya Savaşı çıkan yükselen güneş durumunu, dikkate. Feodal Japonya dünyanın en büyük elektronik üreticisi oldu.

elektrikli su ısıtıcısı tamirinde Vücut yan panel

İşte fotoğraflar basit tasarımların ayrıntıları manzarayı bizzat izin vardır. metnine göre, görüntüler bağlantılar olacak. Ister misiniz - bak, istemiyorum - körlemesine ilerleyin. Sökme kapağı başlar. Bir adım atlama, sen LED artı anahtarı gizler yan paneli kaldıramazsınız. Kaplı yan panel boyun zor ile çıkarın. İkilem. Eğer zorluklar arıyorsanız aykırı mı, kapak daha sonra ateş etme yapabilir!

Örtün. iki kulak, iki pin tutar. söküm Plastik monolit işkence, daha karmaşık montajı. Pinler mükemmel ilk fotoğrafı gösterir. Hemen sökerek iki vida her iki yanında, bir yan panel çıkarın. düzgünce içinde Hepsi - artı modeller genellikle tellerin bir bütün mess. Biz Donets açın.

toprak terminali, (yapı havada) üç vida temin edilmektedir bağlantısı, yaklaşık. kapatma, gördüğümüz: davranmaya Donets yavaş. çevre günü, altı tekne açıklıklar ait altı plastik dişler vardır. önlemek için yanlışlıkla her diş kılavuzun tarafta, umotala operasyonu çöktü. Bir bazal plaka kırmak, çıkarma - Alternatif dişler, kırmak (aşağıdaki fotoğrafa bakınız) ayrı ayrı tornavida otschelknut var. Her dişin resmini çekin, edenleri gösteren söyledi. kenara sökülen parçaları kapalı Lay, anahtar bak.

Anahtar, sıcaklık sensörü: görünüşüdür tamirci su ısıtıcısı

Fotoğraf alt pozisyondan gösterir. Bir kesme, parlak daire - mekanik bir sensör. Nedeniyle bimetalik plakasına, anı, elektrikli kapalı tutukluk. Su, buhar miktarı arttırılmış beklemeye başlar, kaynar. Bu gevşek dairesel plastik tapa (. Fotoğraf) ile kaplı devre kesicinin altına yerleştirilmiş küçük bir delik gövdesini, uzanır. plaka kapıları çiftinin yukarıdan monte edilir. Bu, sıcaklık artışlarını kaynamaya başlar. Bir an sonra, bir tık sesi duyulur. dil levha, metalden oluşan bir çift keskin bükümleri yukarı doğru çevirin. Bu bir bimetal röle gibi görünüyor.

1

Şimdi geçin. O kadar basit değil. metal braketler hariç görünür eklemlerin, yoksun Detay tarafında bir fotoğrafı gösterilen. Onun için, üst hareketli parçayı takılır. su ısıtıcısı içerir olduğunda, oluk anahtar dili sıkıştırılmış bir girinti, dirsek ile dairesel plaka dayanır. Tasarımı nedeniyle ayrıntıları süresiz pozisyon başlangıç ​​kalır. Tıkla! en ufak römorkör anahtarı orijinal konumuna geri döner, braket serbest bırakır.

Donets davayı incelemek. İşte burada:

 • Dairesel bağlantı;
 • spiral haddeleme;
 • direnç bölücü mezhep 14 ohm LED.

Anahtar uykuda iken, LED mavi yanar. 230 voltluk Ekli tam voltaj. Mevcut Fotoğraflar direnç yanmış olduğunu gösteriyor, rehber, terminal mesajların içine yerleştirildiğine bir muayene dayanamıyordu. Ben lehim gerekiyordu. Direnç bölme kıvrılmış ısıtıcı ile paralel bağlanır. Elektrik dahildir - parıltı turuncu ile değiştirilir. su kaynayıncaya kadar iki tonları aynı anda çalışmasına tipik kullanımda aksine Çift LED (öğretmenler sessiz?). Farklı renklerde elektromanyetik dalgaların eklenmesi turuncu verir. Bir süperpozisyonu (tamirci derin bakım) oluşturan gölgeler saymak zordur.

direnç kaldırın ya yanacak - gerçekleşecek kötü bir şey. Sadece izleme anahtarı konumunu değiştirir durur LED'in gölge değiştirin. Renk su sıcaklığına bezotnositelen. Hiçbir termal sigorta - fark etmek kolaydır. Biz koruma basitçe var olmadığını düşünüyoruz. Bu ilgi dairesel konnektörü yakınında parça metal gövde donatabilir. Boş içerme karşı koruma sağlama. Bu çay, koruyucusu olmayan bir yangına neden olabilir. Önerilen cihaz, bir termal sigorta tamamlayacak. güvenirliğini arttırır ısıtma elemanının çevre bölgesinin merkezinde bir yerde koymak için.

rezistanslı ısıtma elemanı 30 ohm'dur. Fotoğraflar bir metal yüzey 220 fraksiyonu ile kapasite değerlerini göstermektedir ve 240 V olduğu kırabilir anlamak için yeterli olacaktır. Cihazda, basit su ısıtıcısı, onarım çekme hatta çay, ama ... sadece kapağı çıkarın ve geri yerleşmek! Biz okuyucular, kendi başlarına konuyla ilgili karar zor cevap bulursunuz. Bunun yerine, kişileri temizlemek isteyen anahtarını sökmeye nasıl göründüğünü gösterir. Yetersiz mesafe aralığı, hava içindeki buhar. su ısıtıcısı düzgün muhafaza edilmiş olmasına rağmen pas: Sadece görüntü iki vida bak.

Altı ay sonra, kişileri yenilemeniz gerekir, inanıyoruz. Bize geçiş edelim:

 1. Çıtçıt kasaya geçmek plastik kulak parmağınızı koyun.
 2. karşı tarafta düğmesine basmak için başparmağını kullanın.
 3. nazikçe sıkın parmaklar braket istinat uçmak. Orman gözün elma korumak veya su ısıtıcısı sadece fırlatır.

Montaj ters sırayla gerçekleştirilir. yerinde detay dikecekler herhangi bir ekstra çaba olmadan, Abut yavaşça zemine braket düğmesinin ön Hook. Bimetal şerit sorunsuz bir bıçak, bir tornavida ile çıkarılır. elektrikli ısıtıcılar Bağımsız tamir böyle ayrıntılar ya da uzun mola kapak, giyim oluşur! bronzdan yapılmıştır İletişim, fotoğrafta görülebilir. Saf alkol, benzin plastik yanında bulunan edilemez. , Asetik asit ele geçirmeleri gerekir inanıyoruz, anahtar bir gece beklemeniz gerekir.

Biz terminalleri kesmek gerekecek. Söz konusu model, kolay Satürn değildir. Fotoğraflar, ikinci saplama yarılarına karşılık gelen, küçük delik terminalleri gösterilmektedir. Eğer tığ için tıklarsanız, sorunsuz bağlantı anlar. Aksi takdirde ... Ben Birini diğerinden dışarı çekemez. işlem daha da artmaktadır: mafsal çok kötü ısıtılmış kurutma makinesi olup küçülen boru, aittir. Zar zor çökmeye kolaydır tutar, ama ... kaldırılmaz. Bu nedenle, gerekli sökme düğüm halinde kesilir. Vidalı terminaller tek. Tel direnç işe yaramadı geri sıkıştırmak, bu uygun değildir, atladı. Ben lehim gerekiyordu.

Plastik kaynak havya. Bu arada, uygun katkı maddeleri (polietilen) kullanılarak yapıldı. Gıda endüstrisinde ile uyumlu bir malzemeyi seçin. Yapışkan kullanımı, ısıya dayanıklı, insanlar için zararlı.

Sonuç onarım su ısıtıcısı

okuyucuya gibi, belli bir şirketin talimatıyla yapılan Çinli çaydanlıkların en ucuz modellerden biridir. Ürünün İdame sıfırdır. daha da zor toplamak, anlamak zor. Picking, işlevselliği sunum bozmak kolaydır. Donets tıklama tehdit hatırı sayılır bir güçle, sadece giyinmiş. Kapak gerçek sorunlara yol açtı. Bir saç kurutma makinesi olması, kullanmak iyi olabilir - Birçok sıkıntılar önlenebilir. tornavida ile zorluk içinde olacak sökülmesi esnasında.

Biz montaj değerlendirmek için deposunda hala önerilir. Ne kadar zor kendi elleriyle elektrikli ısıtıcılar arasında onarım yapılması için birim sökmeye etmektir. Ürün bir defaya mahsus ise, çok iyi değil ve tehlikeli hala eğer ... yorum yok.

Umarım, okuyucularımızın bu detaylı yorumu gücü altında olması ve Tefal elektrikli su ısıtıcısı, elektrikli su ısıtıcısı onarım ve Scarlet onaracak sonra. Sonunda, ürünlerin büyük çoğunluğu Çin'de tarafından yapılır ... Biz çalışmayı, güle güle demek resimleri görmek, değerlendirmek istiyoruz. yanlış yönde yerleştirilmiş bimetalik plaka ise kaynaması için su ısıtıcısı kapalı dur! Her ne kadar tık sesi duyulur. Yanlış Bozkır ...

Haşlama suyu alerjik reaksiyonlara neden olur. Hastalığa maruz kalan kişilerin yüzdesini isim zordur. Kashpirovskiy yarı gezegen alevlenmeler reaksiyonu sınıflandırır. Davranır pratikte% 100 uygulanan. Bazı (küstah) geri gönderir. Yerel hastaneleri test edecek edelim.

Bağışıklık sistemi regülasyon kötü bilim anlaşılmaktadır. anjiyoödem bilen aklı başında adam, poosterezhetsya bir tedavi ufak olasılığını reddettiler.

 • Termo kendi ellerini tamir
 • elleri ile LED lambalar ve avizeler Onarım
 • Ellerinizle yağ ısıtıcının tamiri
 • Ellerin lambalar ve avizeler Onarım

Yeni su ısıtıcısı Scarlett ışıkları ile kendi başlarına çözebilirsiniz kaplıydı? Kettle pahalı garanti sadece sona erdi. Genellikle iyi, ama aydınlatma olmadan çalışır. Önemsememek ve hoş değil. Dinlediğiniz için teşekkürler.

Scarlett ile aynı sorun. Maker güzel eserler - iki ay daha garanti, ama hafif kırdı. Nasıl sorunu çözmüş için?

Bu çok yararlı, ama çarpık ellerle önermiyoruz.

Saygılarımızla, VALEROS.

Genel olarak, yararlıdır!

Mükemmel. videoda, her açıkça gösterildiği. 2 su ısıtıcısı yenilenmiş.

Merhaba Ben bir termos Scarlett var. Ne zaman kaynatma - kapatmayın. Sökülebilir taban sıcaklık sensörü - halen kaynar ve kendini kapatmaktadır. Eğer mümkünse nedenini söyleyebilir misiniz.

Ben, su ısıtıcısı bahsediyoruz termos anladın mı? O kadar kapatmayın, su ısıtmak için ayarlanmış ...

Merhaba Dokopyvatsya alt alışkın. Kettle Siemens. 10-12 yıl (Şimdi pahalı bir Phillips kullanırlar. O para değil, gülme) çalıştı. Bize Siemens geri dönelim. Çevirin. Suyu ısıtmak için başlar. göstergesi kırmızı yanar. Aniden kendisini kapatır. gösterge söner. Ayağa kalk ve kendisi (tıklamalar) tekrar kısaca dahil olabilir. Ve böylece kere sonsuz sayıda. Ama su bir kaynama noktasına gelene elbette değil. O bir elektrikçi taşıdı. Demonte. O hiçbir sorun olmadığını söyledi. Mutlu. Eve getirdim. Ben test - Eski bir resim. Ne önerebilirsiniz? (Bu kadar uzun süre görülen ve yaradıkları için) Evet, Almanya'da edildi yapılır. Maalesef usta. Ben Makedonya'da yaşıyor. Hiçbir elektrik sevmek su ısıtıcısı ve saygı vardır. söyleyebilir misin? Saygılarımızla.

Eğer Kazana şeffaf yan ölçeği kırdı eğer insanlar tür istemi, bu şekilde lehim olabiliriz.

Natalia, ben, şeffaf, silikon bulaşmış 3 yıldır çalışmaktadır.

Biz kapağında Scarlett kırık mandalı su ısıtıcısı. Nasıl sökmeye ve kapak kapatılamaz düzeltmek ve su ısıtıcısı kapatmaz kaynamalarının için?

Kapak sıkıca kapanmaz.

Maker iyi çalışır, ancak akmaya başladı. o sızıntıları ortadan kaldırmak mümkün mü? Tefal su ısıtıcısı.

Sorun: cihazın kendisinde konur baz kontak. sonra ne sipariş ... Ama yeterli bir hafta boyunca ... Ve - temiz zımpara veya iğne dosyaları varsa?

Nasıl elektrik tamir etmek

Genellikle bu tür hoş olmayan bir su ısıtıcısı başarısızlığı olarak durum ve en zamansız bir anda yoktur. Başarısız cihaz onarım alabilir, ancak zaman alacaktır. Ayrıca özgür olamaz ve ustaları su ısıtıcısı ile dağıtmak için daha da uzun olması. o zaman tamirhanede dışarı atılan yazık olacak - Ya da, belki, başarısızlığın nedeni ince legkoustranimaya hatası olabilir.

Peki, neden zaman ve para tasarrufu, onarır kendini denemiyorsunuz? Bu makale su ısıtıcısı arızayı belirlemeye yardımcı ve mümkünse bunu ortadan kaldırmak için yönergeler sağlamaktadır.

su ısıtıcısı çalışma şematik diyagramı ve prensip

Çoğu elektrikli ısıtıcılar, değeri ne olursa olsun, benzer bir yapıya sahiptir. Anlaşılır olması için, biz elektrikli su ısıtıcısı tipik düzeni sunuyoruz:

Arıza su ısıtıcısı bulmak için nasıl çalıştığını anlamak gerekir. Kısaca açık devrenin bütün elemanları gösteren, diyagram çalışma prensibini tarif etmektedir. ev ağından Elektrik beşiğine fiş ve kablo aracılığıyla girer.

Bundan başka, mevcut özel bir temas kısmı boyunca su ısıtıcısı tabanından akar. Doğrudan su ısıtıcısı metal parçalarına bağlanan su ısıtıcısı toprak hattı içinde. Sıfır faz iletkenleri ve terminaller 1 ve 2'ye özel düğümü (bkz. Şekil).

Aynı site termal koruma - termostat. Devre şeması termostat faz iletkeninin aralıkta yer aldığını göstermektedir.

Termal koruma susuz su ısıtıcısı durumunda hasardan su ısıtıcısı ısıtma elemanını korumak için kullanılan, ya da kapak açık olduğunu ve uzun süre çalışırsa, otomatik olarak kapanır değildir. Normal modda, termostat kapalı bir durumda. O yukarıdaki nedenlerle aşırı ısınma durumunda açılır.

Bundan başka, 2 nolu bağlantı gerilim terminali 1 ve terminal 3'e PETN diğer terminali terminal 4'teki tenu doğrudan sağlanan, ancak doğrudan değil, ama güç düğmesi su ısıtıcısı ile edilmektedir.

El ile etkinleştirmek ve su ısıtıcısı kaldırmak için su ısıtıcısı güç düğmesi, bu belirli bir sıcaklıkta Dönüş düğmeleri etkileyen bir bimetalik plakası vardır - kaynar su olduğunda, yani, bu düğme otomatik bir su ısıtıcısı devre yapar.

ısıtıcının tasarım özellikleri ile ilgili olarak - paralel olarak, su ısıtıcısı ısıtıcı öğenin sonuçlar bağlı lamba veya bir ışık. Bu güç sürücüsü üzerinden bağlanan standart bir ampul veya LED aydınlatma olabilir.

Böylece, sorun giderme başlar. Her şeyden önce, su ısıtıcısı arızalanması nedeni termal koruma yukarıda tetiklenen değildi emin olun. Kapalı temas edene kadar, bir - operasyon olsaydı, savunma orijinal haline dönmez kadar beklemek gereklidir. Sorun giderme gidin - açma durumunda değildi.

su ısıtıcısı standı kontrol

su ısıtıcısı sökmeye acele etmeyin. Sıklıkla su ısıtıcısı nedeni soğuk, elektrikli su ısıtıcısı ve tedarik kurşun ve fiş temas standı veya ihlal kontak elemanları arasındaki temasın olmaması.

Stand üzerindeki vidaları sökün ve kapağı çıkarın. Süreklilik modunda multimetre alın ve fiş pimlerinden kablosunun bütünlüğünü kontrol eder. kaydetmek için elektrikli ısıtıcılar düşük maliyetli üretici olarak izin verilen yük elektrikli su ısıtıcısı altındadır kordon bölümüne koyar.

Örneğin, su ısıtıcısı 2 kW 0.75 kare güç tel bölümünü yüklü. mm, hatta daha küçük bir enine kesit aslında olabilir. sonuçta fiş bağlantısı ile hasar veya yanma-kapalı yol açabilir, örneğin bir su ısıtıcısı ısıtılmış tel işleyişinde.

Süreklilik tel kırılmasına gösterdiyse, gerek su ısıtıcısı yüküne karşılık gelir, yeni yüksek kalibre tel, satın almak için. Örneğin, bir 2 kW su ısıtıcısı için yeterli kablo boyutu 1-1.5 q. mm. 16 A yük için tasarlanmış uygun Europlug, - Ayrıca yeni bir fiş satın almalısınız

Daha sonra, standın kontak kısmının durumunu değerlendirmek gerekir. kurum izleri varsa kontak kısmı elektrikli su ısıtıcısı destekler ile yoksul temas tanıklık etmektedir.

Olursa olsun elektrikli su ısıtıcısı ile temas halinde daha fazla sertlik sağlayan, şu anda Kettle çalışmak depozito ve biraz viraj onları temiz kontakları olmak etmeyen bir nedeni olup olmadığı.

onlar standında çaydanlığı kurarken tokası gerekir - kişilere dikkat ederken, standında su kaynatmak için gereklidir. iletişim basılı değilse, o proslabilsya anlamına gelir ve hafifçe viraj yukarı olması gerekiyor. Kesinlikle oturdukları yerden bunları kaldırmak için değil, rehber olamaz eğmek.

standı koymak ve elektrikli su ısıtıcısı çalışmasını kontrol ediniz. su ısıtıcısı hala çalışmıyorsa, o zaman elektrikli su ısıtıcısı içinde arıza bulma çabalarına doğrudan gitmek.

PETN su ısıtıcısı doğrulanıyor

çaydanlığın gösterge ışığı (aydınlatma) yanar durum ve cihazın kendisi ısıtmaz. Bu durumda, iki nedenden - üfleme ısıtıcı veya tenu bağlantı noktasında zayıf temas. Birkaç vidayı sökerek, su ısıtıcısının kapağını çıkarın. vidalar ek olarak bu makalede açıklanan olanlar dahil Aptallar, belirli türlerde kapağını tutun özel yuvaları vardır.

, Elektrikli su ısıtıcısı zarar verebilir aletleri açarak mevcut arıza diğerine ekleme hiçbir deneyime sahip. içine çekmek için kapak ihtiyacını kaldırın. mevcut açıklıklara bir tornavida sokarak - kapak içinde, daha sonra ilk olarak 1 ve 2'de 3 ve 4 bacak kapak delikleri tespit oluklar bulunan ve geri çekildi.

Geri giderme gidin. ısıtıcısının içindeki devrelerin bütünlüğünü kontrol edin. Daha sonra, terminaller erişim için yalıtım hareket ısıtma elemanının bütünlüğünü kontrol eder. Bu durumda, 200 ohm olarak ve dirençli bir ısıtma elemanının ölçmek - direnç ölçüm moduna ayarlanır multimetre küçük sınırıdır.

Cihaz PETN sağlık gösteren, 24.1 ohm direnç göstermiştir. Üflemeli ısıtıcı çok yüksek direnç gösterir - metrelik bir kaç megohms gösterecektir. Ayrıca süreklilik testi moduna ısıtıcı multimetre kontrol edebilirsiniz.

Uygun ısıtma elemanı birimi ile, küçük bir voltaj düşüşünü gösterir ve ısıtıcı kusurlu ise, aygıt açılır - on.

Eğer terminalini kaldırmanız gerekiyorsa, bunları sık sık dışarı cehalet yapılması koparmak olmamalıdır. Normal temasta bulunmazlar yerinde giyinme ve bir dahaki sefere su ısıtıcısı başarısızlığının nedeni ne zaman terminali Torn.

hafifçe çekerken, aynı zamanda yuva içinde keskin bir nesne ile tokat halinde terminaller kolayca çıkarılabilir. Terminal izolasyonu ise, terminali çıkarmadan önce itilebilir gerekmektedir.

kelepçenin Normal çıkarılması da geri koymak kolaydır. Ama her durumda kişinin güvenilirliğini kontrol etmek gereklidir ve terminal yeterince sert giyen, o zaman çıkarılmalıdır ve nazikçe pense çekin.

o ısıtıcı arızalı olduğu tespit edilirse, bu durumda, bunu yeni bir ısıtma elemanı almak için tavsiye edilir olmadığını dikkate almak gerekir. su ısıtıcısı ucuz ise, yeni bir ısıtma elemanının montajı yeni su ısıtıcısı kadar mal olacak.

Isıtıcı Tamam, ama olursa su ısıtıcısı, ısınmasına diğer devrelerin bütünlüğünü kontrol etmez. Gerilim terminal 1 ve 2 için su temas kısmının temin olup olmadığını kontrol etmek için gereklidir.

fotoğrafta görüldüğü gibi Prozvanivatsya multimetre. bir kontak prozvanivatsya ve başka Yoksa, bu işaret daha önce bu yazıda sözü edilen açık kontak termostat, o. korunur spontan kırılma temasların durumlar vardır.

aşırı ısınma gözlenmemektedir varsa, su olmadan su ısıtıcısı dahil değildi, ancak kişi termal koruma açık, bu öğenin bir hatam. Bir çift metal plaka bükmek için deneyin (ya da tabak - su ısıtıcısı tasarımına bağlı olarak) iletişim koruma devresi sağlamaktır.

Sorun çalışmazsa, düğümü değiştirilmesi tavsiye edilir. Ayrıca, zorla belirli düğümün temas kapama termal koruma olmadan direkt olarak zincirini içerebilir. Ama termal koruma yokluğunun sonuçlarının farkında olmalıdır.

Koruma ısıtıcı yokluğunda su ile ısıtıcının dahil edilmesi durumunda olduğu sürece yanığı olarak ısınır. Bir su ısıtıcısı ateş etmek mümkündür. olumsuz etkilerini önlemek için bir elektrik termostat olmadan çalıştırılmamalıdır.

elektrikli su ısıtıcısı ile ilgili sorunlardan da diğer nedeni su ısıtıcısı güç düğmesinin bir başarısızlık olabilir. bir tuşa Kullanılamaması ısıtma elemanı 3'ün bir çıkış terminali arasındaki sürekliliği ile belirlenir (bkz. Şekil).

Cihaz, düğme açıkken 1 ve 3 numaralı kontaklar arasında bir kopukluk gösteriyorsa, düğmenin arızalı olduğunu veya düğmenin bağlantı noktasındaki kontağın bütünlüğünün bozulduğunu gösterir. Elektrikli su ısıtıcısının mahfazasının bir kısmını kola takarak, düğmeye erişebilen ve hataya bağlı olarak açmak gerekir - kontağın bütünlüğünü geri yüklemek veya düğmeyi değiştirmek için.

Dahili elektronik cihazlara sahip, su ısıtma sıcaklığını ayarlayarak zamanlayıcı fonksiyonları sağlayan ayrı elektrikli su ısıtıcısı türleri de vardır. Böyle bir su ısıtıcının arızalanması durumunda, bu makalede ele alınan düğümlerin - ısıtma elemanları, kontaklar, bağlantı iletkenleri - kontrol edilmesi mümkündür. Ancak, arızalanmasının elektronik bileşenlerin başarısızlığı olması durumunda, o zaman böyle bir arızayı ortadan kaldırmak için uygun becerilere ve niteliklere sahip olmanız gerekir - bu yüzden bu su ısıtıcısını deneyimli bir uzmanın onarımına çevirmek daha iyidir.

Web sitemizde ayrıca bkz:

Bu yazı arkadaşlarınızla paylaşın:

Sosyal paylaşım gruplarına katılın:

Elektrikli su ısıtıcısını kendiniz nasıl onaracağız

Halen oldukça geniş bir elektrikli su ısıtıcısını kendi elleriyle tamir eden ev elektrikli ev aletleri, geçici mali zorluk çekenlere veya eski bir elektrikli su ısıtıcısı sizin için çok kullanışlı olanlara faydalı olsa da buna alışık olursunuz. Ayrıca, birisinin size cihazı değiştirmesini söylemeniz gerekebilir ya da sadece meraklı birisiniz ve her şeyi kendiniz yapmak istiyorsunuz.

Elektrikli su ısıtıcısı prensibi oldukça basittir ve pahalı modellerde bile cihazının orijinalliğinde farklılık yoktur. Elektrik sağlandığında alt kısımdaki ısıtıcı su ısınır. Isıtıcı termostata bağlanır (bimetalik plakalar) ve sıcaklık belirlenen değere ulaşır ulaşmaz demlik şebekeden ayrılır.

Devrenin dış devresinde kullanım kolaylığı için LED ampulü yük ile açıyorum. Devre kapandığında ışık yanar, aksi halde yanmaz. Elektrikli ısıtma cihazında mutlaka aşırı ısınma durumunda devreyi açan bir termal sigorta bulunmalıdır. Örneğin, su ısıtıcısına su dökmeyi unutmanız durumunda gereklidir.

Gördüğünüz gibi, elektrikli su ısıtıcısının temel devresi demir şemasına benzemektedir ve kendi başına çok karmaşık değildir. Aslında, cihazın zarar verebilecek bir kaç ayrıntıları var. En zor kısmı termostat, cihazın spesifik modele bağlı olduğu. Ancak zarar görürse onarılmaz, ancak yenisi ile değiştirilir.

Onarım sırasında eylem sırası

 • Elektrikli su ısıtıcısı kırılırsa, ilk başta, elektrik kablosunun su ısıtıcısına tedarik edildiğinden emin olarak, kordonun stand ile kontrol edilmesi gereklidir. Bunu kontakları bir multimetre ile çaldırarak yapın. Yanmış stand kontaklarını sökmeye ve lehimlemeye çalışsın, ancak kontak grubu eritilirse tamir etmeyecektir.
 • Kablo ve ayak düzeni varsa, bir sonraki adım, su ısıtıcının üzerindeki halka temas noktalarını kontrol etmektir, üzerine üzerindeki düğmeye basarak. Büyük olasılıkla, sinyal olmayacak, bu nedenle alt kısmı sökün ve neyin tam olarak çalışmadığını bulmak için içerdeki tüm kişileri kontrol edin. Çalışmayan spiral veya termik sensör değiştirilmelidir.
 • Sonra, kol üzerinde bulunan otomatik kapanma düğmesini kontrol edin. Temasların oksidasyonu nedeniyle çoğunlukla parçalanır. Yuvayla temizlenmesi gerek ve cihaz düzgün şekilde çalışacaktır.

Modern bir su ısıtıcısında, cihaz tamir etmek için açma / kapama düğmesine girmenin en zor olduğu şekildedir. Bunu yapmak için kapağı çıkarın ve kolun üstündeki ve altındaki cıvataları sökün. Bunu dikkatlice yapın çünkü plastik parçalar kolayca kırılır. LED ışığı parlamazsa, aynı zamanda değiştirilir.

Akan su ısıtıcısını onarmak mümkün müdür?

Birçok kişi, elektrikli su ısıtıcısı aktıysa ne yapılması gerektiği konusunda ilgileniyor. Onu dışarı atmak istiyor musunuz, yoksa onarılamıyor mu? Sızıntının nedeni çatlak bir kutu veya aşınmış sızdırmazlık maddesi olabilir. İlk durumda, yeni bir su ısıtıcısının satın alınması en iyisidir ve ikinci durumda, ondaki O-ringin yerini alarak düzeltebilirsiniz. Kaçak yerini ölçüm skalasında tutkallamak için çeşitli macunlar uygulayarak mantıklı gelmemektedir.

Yeni bir çaydanlık az damlasa, bir süre bekleyebilirsiniz (bir hafta veya iki hafta). Belki de, mikro çatlakları sıkacak olan ölçek oluşmuştur. Henüz, garantiyi tamamlamayan ve akan bir çaydanlık, servis merkezine taşınmalıdır.

Elektrikli su ısıtıcısının mümkün olduğunca uzun süre kullanılmadığından emin olmak için düzenli olarak teraziden temizleyin ve mümkünse yumuşak, filtrelenmiş su kullanın. Bu durumda, ısıtma elemanı daha iyi çalışacak ve sızdırmazlık lastiği daha uzun sürecektir.

Çaydanlığın erken kapanması - henüz kaynama başlamamış olması, ancak zaten kapanmış olmasıdır. Bu durumda, cihazın tamamen sökülmesi mantıklı değildir. Sadece pisliği temizlemelisin. Bunu muhtemelen bildiğiniz gibi, sitrik asit yardımı ile yapabilirsiniz. Küçük bir limon suyu çantası yarım litrelik bir suda eritilir ve açık kapaklı bir demlik açıktır. Gerekirse prosedür tekrarlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 2 =