elleri ile plastik pencereler Kış yaz Ayarı

Nasıl bağımsız plastik pencereler ayarlamak için

Günümüzde insanlar aktif Euro pencerelerde eski ahşap çerçeve yerine edilmektedir. plastik ve metal toplanan Kullanışlı modern tasarımlar, güvenilir ve uzun ömürlüdür. Sadece kapatılır ve ısı yalıtımı yüksek düzeyde bulunur. plastik pencereler kendinizi nasıl işleneceğini bilerek, uzmanların katılımı olmadan bazı sorunları çözmek mümkün olacak. Doğru ve güvenli ayar euro tasarım, ancak bu büyük bir olay değil, bazı kurallara uyulmasını gerektirir. Okumaya ve herhangi bir durumda nasıl davranacağını öğrenir.

Hangi sorunları kendiniz çözülebilir

Başka bir mekanizma gibi, plastik pencere hasar görmüş olabilir. ciddi hasar düzeltilmesi uzmanları bırakılması daha iyidir. Küçük sorunlar kendi ellerini düzeltebilirsiniz. Master aşağıdaki çalışmaları yer alıyor içeren olmadan herhangi adamı yerine getirebilecek Bağımsız temel onarımlar:

 • Başarısız kolu yerine;
 • açık konumda sapın sıkışmasını engelleyen;
 • sapın yağlama mekanizması güncelleyin;
 • kam ayarlama mührü altında hava kaçağını ortadan kaldırmak için;
 • Kurulum kısıtları;
 • Yıpranmış mührün yedek.

plastik pencereler ayarlanmasına ilişkin adım adım talimatlar

Plastik pencerelerin ayarlanması karmaşık kesinlikle hiçbir şey anlamına gelmez. Önemli olan - uzmanların değerli tavsiyelerine dikkatle dinlemesini ve özenle talimatları izleyin. Bu yazının aşağıdaki bölümler size işlerini optimize etmek pencereleri nasıl ayarlanacağını anlamak için ayrıntılı talimatlar görüntülenecektir. Kaydet veya mücbir sebep halleri kaybolmak etmemek için, kendiniz için tamir bu temel düzenini yazın.

kış daire ve evlerin dondurucu soğuk, birçok sahipleri ile birlikte geldiğinde kış için plastik pencere nasıl ayarlanacağını düşünmeye yardımcı olamaz. Bunu yapmak için, kanat basarak derecesini arttırmak için pimlerin konumunu (metal parçaları özel parça) değiştirmeniz gerekir. Korkutucu geliyor, ama aslında, bu sorun özellikle zor değil. Yani, ciddi don sokak susturmaya etmemek için, çift camlı pencere ayarlamak için nasıl not edin:

 • kutu tasarımı özel kameralarından ile donatılmış olduğundan emin olun (değilse, sen "kış" modunda pencereyi geçemezsiniz) kanatlarını kenetleme derecesini kontrol eder;
 • (Bunlar tam ortasında ve kanatlarda kenarlarında bulunan) kanatların iç kameraları bulun;
 • Kamın mevcut durumuna dikkat ve sonra 40-50 ° saat yönünde her edecek;
 • nazikçe sapın inme hissetmek pencereyi kapatmak;
 • Eğer bu hareket biraz çaba ile verilir fark varsa - bu mühür eskisinden daha güçlü bir şekilde bastırdı ve bu nedenle daha güvenilir havayı geride tutan demektir;
 • Eğer istenilen sonuç elde edene kadar Aksi takdirde, bir saatin tersi yönde çevirin.

"Kış" / "yaz" arasında doğru ve güvenli geçiş için özel bir tornavida kullanın. Maksimum ölçüde kanat kenetleme eksantrik çevirin tavsiye edilmez. kaçınılmaz IG biriminin yalıtım özelliklerini bozulmaya bağlı olan sızdırmazlık malzemesinin yok edilmesi için güçlü yük yol açar.

Pencere sıkıca kapatın etmezse, belki de yanlış bir veya daha fazla döngü konumunu maruz. Bu durumda, çerçeve açarken bir yönde biçilen edilmelidir. Bu küçük sorun kendinize düzeltebilir. Plastik pencerelerin döngüler her evde mevcut basit ev aletleri kullanılarak yapılır ayarlayın. hızla sırayla penceresini getirmek için yardımcı olacaktır adım adım talimatlar kaydedin:

 • açık bir pencere;
 • altıgen üst açıklığında bir döngü için bir nokta;
 • uygun boyutta altıgen yerleştirin ve saat yönünde dönmeye başlar;
 • Aynı şekilde daha düşük menteşe ayarlamak;
 • Bu işlemleri gerçekleştirirken, eşitledi durumu çerçeveye dikkat;
 • Mükemmel derecede düzgün dikey düzlem almak için, inşaat seviyesi kullanırlar.

Bu talimatlar ayarlanabilir plastik pencere ve kapılar olabilir Rehau (Rehau), Veka ve KBE markaları. Diğer üreticilerin Aksesuar so-ve-döngü ayarlama devresi tamamen farklı görünecek, bir dizi özellik vardır. Ancak, plastik pencereye kendini ayarlamak çok basittir. Bütün bu mekanizmalar aynı prensiple çalışır. Önemli olan - bulmak ve düzgün döngü sorumlu uygun donanım elemanını yapılandırmak için.

1

Dışarısı sıcak olduğunda, insanlar konut havalandırın. Bunu yapmak için, tüm pencereleri, mutfak ve banyolarda / kapılar açılsın. Yoğun çalışma kolu mekanizması gevşetilmiş olduğu ile, bu nedenle ayarlaması gerekir. windows her zaman sorunsuz açıp sessizce yapışmaya başladığı takdirde daha ciddi sonuçlara yol açar önce, sorunu çözmek için deneyin. özel araçlar ve özel teknik beceri sahibi varlığını gerektirmeyen elleriyle plastik pencereler ayarlayın. En Yeniden çalışmış işlemek için şu adımları izleyin:

 • açık bir pencere ve blok mekanizması yağ kalemler yenilemek;
 • Kilit (o sap bulunduğu yaprağın bir parçası üzerindedir) pozisyonunu kontrol edin;
 • o geç çalıştı çıkarsa, yerine kilidi basın ve sonra serbest uygun pozisyona (yatay) için düğmeyi çevirin edebilmek;
 • iç mekanizma hizmet verme kontrol etmek için, bir tornavida ile kolu kendisini çıkarmak için gerekli olan;
 • plastik kapağın altında bakarak, apaçık bir sorunu görebilirsiniz ve (mekanizmanın unsurlarından biri sadece yanlış pozisyon aldı, örneğin) düzeltebilirsiniz;
 • sorunu çözmek için denemek için bir tornavida kullanın, ancak aşırıya kaçmayın;
 • sapın iç mekanizmasının incelenmesinde, (nedeniyle küçük yabancı parçacıklar kalem sıkışmış oldukça mümkündür) kiri çıkarmak için çalışıyorum.

Bu adımlar sorunu çözmezse, bir uzmana aramak gereklidir. Deneyimli bir ustanın yardımı olmadan bazı hataları ortadan kaldırın neredeyse imkansızdır, yüzden deneme gerekli değildir. birçok özellik sunar çünkü Kendini, karmaşık plastik pencere mekanizmasının çalışması o kadar kolay değildir anlıyoruz.

Bu prosedürü gerçekleştirmek için ihtiyaç çok basit tanımlanır. mühür elastikiyetini kaybeder ve birçok çatlak görünüyorsa - onun yerini zamanı. Aksi takdirde, pencere daire içine çevre ve soğuk, toz ve gürültüden sizi kurtarmaz hatta en güvenilir mekanizmadan hava sağlamak için ücretsiz olacaktır. Aşağıdaki algoritma ile gerçekleştirilen, plastik pencerelerde yalıtım değiştirilmesi:

 • bir pencere açmak ve üst veya alt köşesinde başlayan dikkatle eski mührü kaldırmak;
 • dikkatlice toz, kir ve kum çıkarmak için oluğu tedavi etme;
 • Aynı şekilde, üst köşesinden başlayarak pencere genişliği boyunca, yeni bir sızdırmazlık eklemek;
 • sıkıca tüm uzunluğu boyunca oluk tutulur emin olun;
 • daha sonra güvenli yalıtım dikey konum açıları (lastik gerdirilmeyen veya açılar eşleşmeyen) kontrol edilmesi;
 • Alt yatay çizgi tutturmak ve çevresinde sızdırmazlık kontrol edin.

önceki bölümde ki, kış mevsimi için bağımsız iç plastik pencereyi nasıl öğrendik. Gerekirse bir rahat çerçeveye yeni mühür sığacak sağlamak için uygun talimatları uygulayın. maksimum eksantrik çevirin gerekli değildir, ya da yeni lastikler birkaç aydır da elastikiyetini kaybeder ve bunun yerini zorunda gidiyoruz.

Video: plastik pencereler elleriyle ayarlayın

aşağıdaki videoyu görüntüle, sen uzmanların katılımı olmadan, bağımsız iç plastik pencereler nasıl ayarlanacağını anlayacaktır. Değerli ipuçları, menteşeleri ayarlamak kış modunu özelleştirmek ve kauçuk mühür yerine size yardımcı olacaktır. Basit talimatları uygulayın ve istediğiniz sonucu elde ve yaygın hatalardan kaçınmak olabilir.

bağımsız plastik pencereler ayarlayın: Video talimat

Dayanıklılık, bütünlük ve plastik pencerelerin estetik görünümü herhangi bir amaç için binanın kullanım için en uygun olun. Onlar çalıştırmak için basit ve bakımı kolaydır. Bununla birlikte, aşınmaya maruz bazı elementlerin plastik pencerelerin kullanılan tüm mekanizma gibi, tasarım sıkışmış olabilir ve ayarlanması gerekecektir. sorunun nedenini gidermek ve ayar plastik yapılar mekanizmaları makale bakın nasıl hakkında "bağımsız plastik pencereler ayarlanması:. Video talimat"

pencere ayarlayın - yapı mekanizması zarar vermemeye özen gösterin

bağımsız plastik pencereler ayarlayın: Kur öğretici videoları

kullanım kolaylığı rağmen, zaman zaman plastik pencere tasarım bakım gerektirir: mekanizmaları ve düzenleme parçaları sabitlenmesini. Plastik pencere, hatta en güvenilir üreticiden, sonunda düzgün çalışabilir. pencere pencere kasasına gevşek şekilde tespit edilmiş olması, böylece yeni binalarda genellikle bu, çünkü evin büzülme meydana gelir. Ayrıca, uzun bir açılış ve kapanış aksesuar sırasında giyilen ve zayıfladı. temel kuralları bilerek, elleriyle plastik pencereler ayarlanmasını gerçekleştirebilir. Web sitesinde elleriyle plastik pencereler video ayarlarını bulabilirsiniz.

Plastik pencerelerin Operasyonda ayarlanması gerekebilir

Kendi elleriyle kışın plastik pencereler ayarlayın

Hava sıcaklığında önemli bir azalma ile dış kış ayarı plastik pencere yürütmek için gereklidir. bütünlüklerine rağmen, kış yanlış mekanizmasının tasarımı ayarlanabilir nedeniyle soğuk hava üfleme mümkündür. Uzmanları şiddetli soğuk başlangıcı bekleyin ve önceden kış moduna donanım pencereleri yapılandırmak için tavsiye edilir.

Faydalı İpucu! İstenilen moda aksesuarları tercüme ederek, dikkatle kışın plastik pencereler ayarlamak için talimatları gözden geçirin. Yanlış bir ortamda Hatalar plastik pencerenin bütün yapışma hasara yol açabilir.

Plastik pencerelerin doğru ayarı onların ömrünü artırır

Farklı modlar kurma nedeniyle yaz aylarında havalandırma kapağı çerçeveye gapping konumunda olmalıdır sağlamak için gerçeği gereklidir. Kış aylarında, bu havalandırma sıcak hava ayrışma ve oda sıcaklığını düşürmek yol açar. kışın plastik pencere kendini düzenlemesini gerçekleştirerek, sen çerçeveye pencere kanadı arasında sıkı bir sıkıştırma sağlayacaktır ve odada ısıyı korur.

O değil tüm pencere inşaat mevsimsel ayarlama modunu destekleyen unutulmamalıdır. pencere kanadı ucu bir tornavida Allen anahtarı için bir delik ve bir yiv ile donatılmış özel eksantrikler (küçük metal silindirler) ise, o zaman bu tasarım ayarlama için çok uygundur.

Ayar Plastik pencere modu "kış-yaz"

Prosedür aşağıdaki gibidir:

 • eksantrik parçaları üzerinde işareti (küçük riski) bulabilirsiniz;
 • Üzerinde işareti odasında yönünde işaret ettiğini böylece Allen kam döndürmek - bu durumda, kelepçe mühür daha yakın taşınır ve flep daha güçlü basıldığında;
 • Eksantrik damga mühür karşı pencere sonunda tüm araçları edecek;
 • Camları kapatırken, kış moduna çevrilen, sap üzerinde önemli kuvvet etkisinde kalacaktır.

pencerelerin doğru ayarı odasında rahat bir ortam sağlamak

Sıkı bir kenetleme kapakları kış modunda donanım Yapılandırılması ve Windows sağlamak, odadaki sıcaklığı korumak için yardımcı olacaktır.

yeni plastik pencereler çok dikkatli izleyin için oldukça sıkı kelepçesi olarak, kış modunu ayarlama onun yaralanma kadar lastik conta üzerindeki yükü artırır. İlk yıl işletilmeyen pencereler, gelince, onlar zaten mühür aşınma ve maksimum yüke kadar hassas değil. video izleme için önerilen "Kış için plastik pencere ayarlanması."

kış yaz modu: Plastik pencere bağımsız ayarlama

elleri ile "kış-yaz" plastik pencere ayarlayın tesislerinde tüm yıl boyunca sıcaklık kontrol modu sağlar.

Sıcak sezonunun gelmesiyle kısa sürede evde ısıtma gibi aşırı basınçtan kıskacı ve yedek lastik conta gevşetin kapattı. kendi içinde de pencereler daha sık açmaya yaz boyunca lastik conta boşaltır.

conta ile aşırı yük erken yıpranma ve aşınma yol açar

operasyon yaz modunda pencere yapımı Tercüme tek fark silindir üzerinde varolan işareti (dışarıdan) pencereden uzak yönlendirilmesi olmak üzere kışın aynı şekilde gerçekleştirilir. "Kış-yaz" plastik pencerenin Zamanında ayar anlamlı pencere tasarımının ömrünü uzatabilirsiniz.

Yaz moduna yoksa, mühür çekme dayanımı ve gerekli nitelikleri kaybına neden olabilecek şekilde, gerilim altında olması çok uzun. durumda yenisi ile değiştirmek gerekir.

Değiştirme conta, bağımsız bir şekilde yapılabilir

değiştirmek için eski kauçuk conta yuvasından çıkarılır ve normal bir tornavida kullanarak yenisiyle eklemek edilir. Aynı zamanda çekmeye çok olmamalıdır. mühür mümkün olduğunca uzun görev için, özel bir silikon jel ile işlemek için her altı ayda bir tavsiye edilir.

Faydalı İpucu! lastik conta değiştirirken, orijinal malzeme olarak plastik pencere farklı modelleri satın sızdırmazlık kauçuk farklı bir şekle ve sertliğe sahiptirler. profiline uymuyor Seal, tasarım kelepçe sağlamaz.

Birçok üretim şirketleri geçici rejim "Sonbahar İlkbahar" sağlar. Bu modda, kanat sıkıca çerçeveye doğru bastırılır, ancak aşırı kuvvet olmadan.

Nokta ayar Plastik pencere

"Kış-yaz plastik pencereler ayarlanması" Video göster düzgün istenilen moda geçiş yapacaktır.

plastik pencere kanatlar sıkılmasına ayarlama

Kelepçe kapanış penceresinin yoğunluğu derecesini denir. yoğunluk seviyesini kontrol etmek için, pencerenin, yanan bir kibrit veya mum yeterince getirmek. Eğer alev dalgalanmaları görebiliyorsanız, o zaman bu noktada bir boşluk vardır. presleme aracının ayar yapmak için çevre uçlarında yerleştirilmiş bir plastik pencere eksantrikler olabilir. Sol (ters-saat yönünde) - sıkıştırma yoğunluğu gevşetmek için doğru (saat yönünde) için rahat bir uyum kanat kam kayma elde etmek için.

pencere uygun bir altıgen anahtar ayarlamak için

Çevre üzerindeki eksantrikler pozisyonu aynı olması gerektiğini not edilmelidir. 2 mm'den daha fazla ihtiyacı yoktur konumlarını değiştirin. Bu anahtar veya altıgen ile yapılabilir. profil sıkıştırma değişiklikler bazı tiplerinde bağlı pencere yan döngüler üzerinde bulunan mandal mekanizması ile ilgilidir. terfi dil Bu durumda, - sıkıca basıldığında, itilmiş - zayıf.

Plastik pencereler için perdeler. Fotoğraf ve montaj seçenekleri. panjur çeşitleri. Onur. penceresinde Yükleme seçenekleri. özellikleri Montaj elleriyle kör ediyor.

menteşe tarafı bulundukları dikkat edin. Sol ise - Allen rotasyon bırakılır, sağdaki döngü halinde - saat yönünde çevirin.

presleme mekanizmasını belirleme süreci Video görülebilir "ayar plastik pencere."

Manuel kendinden ayarlı plastik pencereler

pencere sistemi sarkmalar kat veya açık Eğer çerçeve kendinden ayarlı bir plastik pencere kanadı yapılabilir sürtünür.

penceresi açık konuma veya ani açılış / kapanış yeterince uzun olduğu zaman genellikle kanat sarkma ortaya çıkar. takırtı dikey kanat üst veya dönüş askısının alt Eğer bir plastik pencere menteşeleri ayarlayarak dengesizliği ortadan kaldırabilir. penceresi açık üst gölgelik düzenleyen olduğunda: anahtar saat yönünde, kanat sağa hareket eder ve tersi de geçerlidir.

Kanat ayarı Plastik pencere Sürüş

Alt pencere aşağı / yukarı / sağa sola kapağının hareket ettirilmesi ve sorumlu menteşe. penceresi kapatıldığında alt menteşe yapılandırılabilir. , Kapak sağ tarafa hareket kısın - - menteşe üzerindeki deliğe anahtarı ekleyerek, anahtar yukarı taşımak kanat sola hareket eder. Altında veya üstünde alt pencere kanadı tarafından gölgelik taşımak da mümkündür. Bunu yapmak için, bir döngü dekoratif kapağı çıkarın. anahtarı eklemek için bir delik vardır. ters yönde dönen - kanatlar alt anahtarı saat yönünde çevirerek kaldırın.

Video "bağımsız plastik pencereler ayarlama" ayarlama döngülerinin tekniği hakkında bilgi almak olacaktır.

onarım ve plastik pencere ayarı

Plastik pencerelerin Bazı sorunlar, kendinizi düzeltebilirsiniz. havalandırma ve "açık" edebiliyoruz: pencere iki modda açtığında Bu durum olabilir. Bu durumda, pencereyi kapatmak ve kapağı tutan, yatay PVC pencere kolu yüklemek kolu yukarı kaldırmalıdır. Sonra hafifçe pencereyi tutan, pencerenin açık pozisyona kolunu hareket ettirin. Bu basit düzenleme kapağı sonra serbest bir şekilde açan ve belirli bir modda kapatır.

Eğer kolu değiştirmek istiyorsanız, 90 derece yönünde sap üzerinde kırpma açın. koruyucu başlık altında sapın gardiyan. Bir yıldız tornavida kullanarak vidaları bağlamak için.

Kolu değiştirmek için kapağı açmak ve vidaları sökün

Faydalı İpucu! değiştirilmesi ya da vidaları çekme olmamalı kolu gevşeme sabitlerken. Onlar çaba olmadan sıkılır gerekmektedir.

Bazen dinç dönüş pencere sapa sahip olup, tutukluk yaptı. sırayla sap mekanizma tasarımı başarısızlığını önlemek için bu işlev devreye girer. Bu durumda, onarım bağımsız olarak da yapılabilir. Bunu yapmak için, pencerenin üzerine monte parçaları markasını bilmemiz gerekir. Bir metal kabızlık yazı. Örneğin, GU parçaları, ya da döner Winkhaus sadece pencere kolu altında çerçeveye bir açıda pozisyonunda bir sekmesi olacaktır. Dikey yerleştirilir böylece sekmeyi kısın ve sonra pozisyona kolu enjekte etmek gereklidir.

bazı parçaları tiplerinde kolu içine yerleştirilmiş bir yay plakası ile bulunmalıdır. Bu levha, bir lastik conta kenetlenmiş ve istenen konumuna getirin gerekir. kanat dik durumdayken Bütün bu eylemler, aksi takdirde döner menteşeli kilit işe yarayabilir, bir yapıyoruz.

Pencere mekanizmasının kilit bileşenlerin ömrünü uzatmak için periyodik olarak yağlanması gerekir

flep kolu belli bir güçle açılırsa, birkaç nedeni olabilir. Bu kirlenme ile, kuru yağlama veya bir sıkma mekanizması, bir aşırı güç mekanizması olabilir.

temizlemek ve kanat kolu yağlamak için, çıkarıldı, emprenye WD-40 ile toz ve diğer kir, fırçanın temizlenmiş ve yerine monte edilir. rahatlık, yağ için uygun kapak, nozül tüpü kullanılır. emprenye pencereyi ayarlar her zaman tavsiye edilir kullanın.

Plastik pencerelerin kendi kendini düzenleme için kurallar ve kurallara uyarak, biz pencere tasarımları uzun ve rahat çalışmasını sağlamak olabilir.

Plastik pencerelerin Standart boyutlar: Doğru seçim ve kurulum

değiştirme tipleri, özellikleri ve özellikleri: Plastik pencereler için kompaktör

kendi elleriyle yüklü plastik pencerelerde Yamaçlar: Video ve kurulum talimatları

elleri ile iç sürgülü kapılar yükleme: Video talimat

Vinil siding Kurulum: Video talimat sağ cephe kaplama

metal saçtan yapılmış Parmaklıklar: Kendi kendine montaj için fotoğraf ve video talimat

Kendi elleriyle kışın plastik pencereler ayarlayın

zamanımızda alın, plastik pencere, abartılı olmadan, evde 'havalarda üzerinde doğrudan etkisi oldukça yaygın olması edilir. " Enerji fiyatları sürekli artan ve bağlamında, dolayısıyla faturalar maliyeti (özellikle ısıtma), makaleler yalnızca uygun olarak seçilmiş ve yüklü olmayan önemlidir. Ayrıca kış için pencerelerin zamanında ve nitel ayarlama yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde, soğuk dönemde değerli ısı dışarı doğru ısıtma sokak oluşan sızıntılarla dışarı çıkar.

kışın Düzeltilmiş plastik pencere evde sıcaklık ve konfor katkıda bulunacak

ön plana konutların havalandırma kalitesi yılın sıcak zamanlarında. Ayrıca kolayca plastik pencereler ulaşacak, uygun ayarlama maruz kalmışlardır.

Bu yazıda kış ve yaz için pencereleri nasıl hazırlanacağını sunacak. Buna ek olarak, ipuçları nasıl böyle de uygun sıcaklık mevsim eğitimin bir parçası olup sarkmış ve sürtünme kanatları gibi küçük kusurları ortadan kaldırmak için.

Bir kural olarak, her durumda plastik pencerelerin ayarlanması için hazırlanması, uygun bir araç seçimi indirgenir ve müdahale düzenleyici gereken zor alanları belirlemek edilir. Bize daha ayrıntılı olarak bu adımların her biri düşünelim.

Pencere metal parçaları genellikle sıradan Allen anahtarı "dört" gerektirir ayarlayın. Bazen (oval kilit pinleri için) bir anahtar yıldız, bir oval biçiminde bir girinti ile özel montaj anahtarını gerekebilir. aksesuarların Nadir türlü olağan tornavida veya pense ayarlanabilir.

Allen anahtarı pencereleri ayarlama konusunda işin çoğunu yapılır kullanın

Böyle bir anahtar seti ile pencere bağlantı parçaları her türlü işleyebilir

Böyle bir ana anahtar herhangi üretici ve türünden pencere bağlantı parçaları ayarlamasını sağlar

koltuk ayarlama ihtiyacını Belirlenmesi

Herhangi bir ayar gerektiren konumlar, genellikle aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

 1. İlk olarak, pencere (kuşak) presleme ihtiyacı ayarlanması öğrenmek. Bunu yapmak için, pencere kolu yanındaki yaprağın kenarında yer kilit pimi konumunu ayarlayın. dairesel çapraz kesit şekli ile düzenlenmesi pimler veya noktalar (bundan böyle riskleri) uğradığı çizik aracılığı ile belirlenir. pimleri riskler flep orta konumda olduğu anlamına yukarı "bakıyorum". Bu yüzden sık sık bunlar varsayılan, yükleyici sihirbazının maruz kalırlar. Odanın yönünde çentik ile Pin kanat, kış konumunda set yaz için oryantasyon anlamına gelecektir risklerin pozisyonunu ters olduğunu söylüyorlar. Bu bilgi penceresi ayarlaması durumunda gerekli olup olmadığını belirlemek için yardımcı olacaktır.

dairesel kesitli ile yaz pozisyon riski pimi sokakta baktığında

 1. Buna ek olarak, sarkık kanat kontrol edin. Genellikle köklü pencereye bu konu. genellikle Sarkma açılması ve kapatılması sırasında kanat çerçevesi ile sürtünme nedeni haline gelir. Sürtünme genellikle bir karakteristik ses de eşlik eder, ve işitsel olarak belirlenir.

çatlakların oluşumuna neden olabilir kuşak Sarkma ve oturma odasında soğuk bir kış eksik

kendi ellerini nasıl ayarlanır

Denetim sırasında bu kanat pencere sarkık bulunmuştur, bu ortadan kaldırılmalı. aşağıdaki gibi yapın:

 1. çerçeveye göre aç kanat 90 derece.
 2. Vida döngü üstünde ayarlama mekanizması bulunur.
 3. Vida (genellikle altıgenin) anahtar deliği içine sokulur ve istenen sonucu elde etmek için bir dönüş yapmasını sağlamak mi.

sarkma çıkarılması üst menteşe de bir vida ayar mekanizması kıvrımlar

Vida saat yönünde döndürülmesi, karşılıklı eğik köşe kanatları saat yönünün tersine (alt Menteşe en uzaktaki) yükseltmek - indirin.

operasyon sonucu tecrübe eksikliği vidanın her devrimden sonra kontrol edilmelidir zaman. sürtünme tamamen yok elde etmek için gerekli.

Daha önce belirtildiği gibi, sıkıştırma, pencere çerçevelerini ayarlamak için ana yol yaprağı, menteşe karşı konumda dikey kenarının, pozisyon pimleri (eksantrikler) değişimidir.

kamlar çeşitli olabileceğinden - Valium ile yuvarlak veya oval, ayrı ayrı her durumda ayarlama işlemi gerçekleştirmek için nasıl düşünün.

aşağıdaki gibi mevcut risklerle dairesel kesitli bir iğne varsa şunlardır:

 1. Risk sokakta çevirmek böylece 180 derece kilit pimini döndürerek kış pozisyonuna yazdan basarak derecesini değiştirmek için, odanın yönünde "bakmak" oldu.
 2. 180 derece yaz konumunda, muylu kaydırma kış ayından yaprağı çeviri yaparken, böylece caddenin yönünde "görünümlü" nin çıkan riski.

Valium eksantrik (dikey) pozisyonu ortalama

 1. yukarıda tarif edildiği gibi (riski yukarıya veya aşağıya doğru yönlendirilir), merkezi konumda, eksantrik kaydırma yeterince doğru yönde 90 derecedir.

kepenkleri oval pimlerle plastik pencere ayarlama kurallar aşağıda listelenmiştir yapılan:

 • yatay konumda yerleştirilmiş bir anahtar ile kış ve eksantrik için bir pencere hazırlanmasında.
 • Döndürülmüş dikey eleman pozisyonu tasarrufu anlamına gelir.
 • Eğik eksantrik tanzim - sezon dışında kullanılan ortalama sırasını.

Kanadın basarak ayarlarken ortalama, yaz ve kış konumu oval pin: Soldan sağa

Daha açık bir şekilde kuralların ayarlaması aşağıdaki videoyu yardımcı olacaktır anlıyorum.

Gördüğünüz gibi Yani, yaz veya kış sezonu için pencerelerin hazırlık emek yoğun değil ve sokakta bile basit bir adamın oldukça yeteneğine sahiptir. işin bu tip yılda iki kez yapılmalıdır unutmayın ve biz sıkıca kilitli kapı ve pencereler ilave havalandırma sağlamaz tabii durumunda odadaki havanın tazeliği üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir unutmamalıyız. Bu evler için özellikle doğrudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 1