elleriyle garajda donatılmış

kendi elleriyle bir garajda inşaatı. elleriyle garajın Pratik ve ucuz düzenlemesi

Garaj - sadece araba değerinde olduğu bir alandır. Çoğu zaman, bu gerçek bir ev evden motosiklet için olur. Kendi aracın sahibini bakan öncelikli görevler - garajlar, inşaat, onarım inşaatı. Konuların çok ilgi ayıramıyorlar inanılmaktadır. Ancak, uygulamada gösterdiği gibi, bu ihmalkar tutum önemli ölçüde aracın ömrünü azaltır ve onunla ilişkili rahatsız tüm çalışmaları yapar. Daha sonra makalesinde biz garaj 6x4 m düzenlemesini nasıl uygulanacağını düşünün.

elleriyle garajın pratik ve ucuz bir düzenleme uygulamak için, hesap birçok önemli noktalar dikkate almalıdır. Öncelikle otomobiller için barınak istenilen (optimum) seviyesinde sıcaklığı ve nemi muhafaza içerir. Makine hatta şiddetli soğuğunda dondurmak etmemelidir. Buna ek olarak, garajda düzenleme rahat olmalıdır. Sahibi odasında herhangi bir çalışma yürütmek için yeterli alan olmalıdır. garaj rahat olmalıdır. Ayrıca oda yedek parçaların depolanması için yer tahsis edilmelidir. Garajda uzay planı nasıl bilmek çok önemlidir. ayrıntılara Erişim olarak uygun ve rahat olmalıdır. hızla oda sıcak ve davetsiz misafirlere karşı korumak için bir fırsat vardır sağlanmalıdır. Mevcut şartların bir liste olmadığını söyledi edilmelidir. Düzeltmeler kişisel tercihlerinize uygun şekilde yapılır. Ama biz ana noktaları ihmal etmemelidir. görevleri araç muayene çukuru oluşturulması ve bankın yapımını ekleyebilir.

elleriyle garaj inşaatı: nasıl raflar ve raflar yapılır?

Herhangi odada hangi büyük boyutlar çeşitli öğeleri tutmak için ekstra alan ihtiyaç için bile, araç koymak için. Düzgün kendi ellerinde garajın düzenlemesini uygulamak için, sızdırmazlık yöntemi kullanabilirsiniz. Bu durumda, serbest dolaşımı, dolaplar ve raflar yapılmaması tüm alanı, doldurmalıdır. pencere, banklar, masalar üzerinde, raflar duvarlara monte edilebilir. Mühür çok kuvvetli olmaması gerektiğini unutulmamalıdır. duvara arabadan uzak en az bir metre kalmalıdır. garajda daha raflar - daha iyi. Bunun için mükemmel bir alternatif kanca görevi görebilir. Onlar yataklarını takviye. Ayrıca garajda giysiler için raf ve askı ile bir dolap olmalıdır. Bu durumda, işler yer karmakarışık olmaz.

masa ve raf yapımında dikkate bir dizi özellik almalıdır. 150 mm ve minimum mesafe ile ayakları üzerinde kurmaya uygun oda zemin tasarımları temizliğini kolaylaştırmak için. raflar kendilerini o toz ve enkaz aşağı süpürmek daha kolay olacak geçtiği delikler, yapmalıdır. örneğin "hileler" nedeniyle de raflarda bulunan nesnelerin havalandırma sağlayabilir. Bu da, önemli ölçüde korozyon hızla yayılması olasılığını azaltacaktır.

elleriyle garajda düzenleme Yerine Getirilmesi, bu her şeyden önce, rahat bir çalışma alanı oluşturmak için, gereklidir. Genel bir kural olarak, bu bölge kapısı duvardan uzak haliyle. ekipmanı, çalışma malzemeleri yerleştirebilirsiniz yerdir. ihtiyacınız olan her şey elinizin altında sürücünün de olduğu gibi Kesinlikle, bakım ve onarım uygulanmasını kolaylaştıracaktır. çalışma alanı yapı tezgahı benzeri kompresör monte edilmiştir ve. Uygun kendi ellerinde garajın düzenlemesi ve sözde "ölü bölge" kullanımını içerir. Bu boşluk arabanın üzerinde yer almaktadır. Ayrıca raflar dıştan türüyle donatılabilir. barlar, kürekler, köşeleri ve diğer şeyler: Burada, kural olarak, biz sık sık kullanmak zorunda öğeleri, saklı. Bu durumda, raflar optimum büyüklüğe sahip olması önemlidir. Onlar araca serbest yaklaşımla müdahale ve muayene veya onarım uygulamak gerekir.

Nadir durumlarda, elleriyle garajda düzenleme onsuz yapmak. Ancak, bir görüntüleme deliği yapımı için ihtiyaç özgü şartlara uygun olarak çözülür. kamu üst geçit kullanmak mümkün değilse, o zaman garajda özel hendek uygunsuz kurmak. Buna ek olarak, genellikle çukur odasında rutubeti kaynağı olduğunu belirtti edilmelidir. Ancak, bir çukur oluşturmak için karar ise, çeperin inşaat bir su geçirmez çözeltisi eklenerek beton gerekecektir. kenarları, metal köşeli takviye edilmelidir. Bu durumda, oldukça rahat ped-çemberi oluşturmak olacaktır. Bunlar ahşap panoları veya plakalar düzenleyebilirsiniz. Onlar olmayan çalışma döneminde deliğini kapatın ve hendekte tekerleklerin kazara girişini engelleyecektir.

Duvarlarda hangi mağaza araçlarına bir niş inşa edebilirsiniz. çukur ve aydınlatma müdahale etmeyin. garaj şehir sınırları içinde bulunuyorsa, çukurun kazma sadece ilgili izinlerin alınması sonrasında gerçekleştirilebilir. Bu, bir elektrik kablosu, gaz veya su yakınında yer alabilir kaynaklanmaktadır. Deliğin concreted farş veya eski lastikler kapatılabilir.

garajın iç düzenlemesi araçlar olmadan değildir. Rutin jantlar ve lastiklerin değiştirilmesi, hem de kaputun altında basit işlerin uygulanması için anahtar ve kriko yeterli geleneksel temel standart seti olacak. Böyle araba tamir veya boyama gibi daha karmaşık manipülasyonlara, için, daha ciddi ekipman kullanmak gerekir.

elleriyle garajın bir iç düzenleme uygulayarak, bir masaüstü ilk etapta, bir kural olarak, inşa. tezgah madde ahşap ve metal hizmet edecektir. İyi 2 veya 3 seviye tablo olurdu. Bu yararlı öğeleri bir sürü koyabilirsiniz. Masa (ya da bunun bir kısmı) yüzeyine zarar verme riski olmadan, çeşitli küçük bir çalışma gerçekleştirmek mümkün sac ile kaplanmalıdır.

amaca uygun olarak toplama birimi hangi için hizmet edecektir. Örneğin, kolay kaynak için standart bir elektronik cihaz satın alabilirsiniz. Ancak, vücudun tamir için uygun değildir. kalın metal (fazla 0,8 mm) ile çalışmak için malzeme bir delik bırakmaz diğer birim gerekir. İyi bir tungsten elektrot, ya da bir karbon dioksit birimi kaynak gerçekleştirmek bu cihaz için de uygundur.

1

Bu uygulama sırasında kaçınılması ve bu ünite olmadan hazırlanmak edilemez. Kompresör aynı zamanda büyük ölçüde basitleştiren ve garajda işin kalitesini artırır. Örneğin, bu birim kullanılarak, sadece araç veya çalışma temizleme gerçekleştirildi. Kompresör motoru veya pompa çarkları tasfiye edilebilir. sürücüler, en kolay dikkate alınan diyafram ve piston tertibatları için.

Bu cihaz, iletilen basınçlı hava püskürtme tabancası filtre edilmesi için tasarlanmıştır. Vodomaslootdelitel yağı, su buharı ve içinde olabilir diğer küçük parçacıkların akışını temizler. Bu cihaz boyama otomobiller için vazgeçilmezdir. Kaplama sorunsuz düşer böylece Vodomaslootdelitel malzemeleri, boya saflaştırılmıştır.

garajda profesyonel kamera donatmak için gerek yoktur. su getirmek için yeterli araba yıkamak için. zemin altında kanalizasyon sistemine bağlayarak, bir "kum kapanı" inşa etmek gereklidir. Eğer garaja yıkamak planlıyorsanız, oda yüksek kaliteli bir havalandırma sistemi ve kablolama korunmasını oluşturmalıdır. Garajda elektrik donanımları tekabül ayarlanmalıdır zaman.

Uygun hava sirkülasyon sistemi garajda konfor ve güvenliğini koruyarak ayrılmaz bir parçasıdır. Havalandırma hoş olmayan kokuların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve zararlı bileşikler ise tozluluğu azaltmaktadır. Basit bir sistem, diziler oluşturulan 200-300 mm yükseklikte kapının her iki yanında monte edilir. Havalandırma delikleri tavana kadar ve giriş duvarı en uzak yapılmalıdır. en az 3 metre duvar yüksekliğinde egzoz borusu bir metreden daha az olmalıdır. aydınlatma ile ilgili olarak, mümkün olduğunca doğal olmalıdır. Bu amaçla, en az bir duvar bir pencere olmalıdır. Eğer yüklediğinizde yapay aydınlatma multi-pozisyon yapılması tavsiye edilir. bölgeyi çalışmak - Biz tüm tesislerinde ve yerel ortak bir kaynaktan bahsediyoruz.

Çoğu zaman, bir çok şey ile doldurmak için çalışıyor, garajda düzenlemeyi yürüten sürücüler içinde kaldıkları süre boyunca kendi konfor unutun. Oldukça hoş olmayan bir düzenli depolama andıracak olan odada olmak. garaj sırası olmalıdır. Her şeyden önce, rafları perdeli perdeler (ekranlar) olabilir. oda ekonomik olarak kabul edilir olmasına rağmen, onun renk düzeni optimum çalışma koşullarının yaratılması yanı sıra ilgili gerekir. renkler için olduğu gibi, gösterişli, parlak renkler kullanmamalısınız. garaj iyi sakin ve parlak pastel renkler bakacağız. Bu gama görsel alanı genişletmek ve olumsuz hediye etkilemeyecektir.

saflık temeli garaj katında olduğu kabul edilir. Odanın tabanı, bir araba olacak nerede, sert ve dayanıklı olmalıdır. temizlik kolaylaştırmak için, zemin kaplaması kapısına da hafif yatık bırakmaya olmalıdır. Bu durumda, yüzey bir hortumla sulanan edilebilir ve su sokağa akacaktır. dışarı kanalizasyon ızgara ve drenaj göçünü yüklemelisiniz toplam konfor için garaj tesislerinin çevre boyunca.

Yukarıdaki basit yeterince tavsiyeler takip ederek, bağımsız tercihlerine göre garaj alanı ile donatılabilir. Sadece araba için iyi bir saklanma yeri olmayacaktır. Böyle ev aletlerini tamir olarak rahat bir ortamda çok daha kolay diğer şeylerin ve daha hızlı yapılması ince iş, arasında. alanı uygun bir düzenleme ile garajda raf ve rafları, sürücünün gerekli depolama cihazları, araçlar, parça, giyim ve diğer mutfak eşyaları için dolap bir sürü alır.

elleriyle garaj donatmak nasıl

Bir erkek için garaj nedir? Bu bir arabanın şeklinde paha biçilmez hazineyi saklamak için bir yer, ama Kutsallar Kutsal ibaret değildir. Garaj farklı aşırı yönlülük, her şey elinizin altında ve bir anahtar ya tornavida arayan tüm raflarda yoluyla aramak zorunda değil olmalıdır. Burası her enstrüman ve araçlar için organizasyon yerlerde sırada olmalıdır.

Birkaç farklı mertebesinde Dişil ve eril anlayış. kızlar estetik ve kolayca yan yana duran, diğerleri arasında istenen öğeyi bulmak mümkün daha bakarsak, erkeklerin evrensel uygulama alanı için önemlidir. Aynı yerde her şeyi tutulması kas veya motor hafızasını söndürmeye ve bunun yerine onun yerine olmayan bir aracı aramaya araba yarım gün onarma, gerek yoktu, dedikleri gibi, böylece. Bilim adamları tüm bu adamın vizyonu tek nesneler üzerinde ayarlı ve kadınlar da görüş alanında giren tüm öğeleri yakalayabilir, bir "panoramik" vizyon sahibi, "tünel" diyoruz gerçeğine bağlı olduğunu savunuyorlar. Böylece, birçok şeyler arasında bayanlar belirli bir şeyi bulmak için daha kolaydır. Bu nedenle, erkekler için uzay optimizasyonu çok önemlidir.

garajda ne şeyler olabilir

Tabii ki, Araba ve garaj sahipleri sadece sevgili araba için park yeri gibi bir boşluk kullanmak ister. Orada tam olarak Herhangi sürücünün:

 • Stepne ve eski araba ya da bir yedek parçaları;
 • Servis arabaları için gerekli Sıvılar;
 • Çorba konfor ve makinenin güvenliğini artırmak için;
 • Araba şampuanlar, cilalar, temizleyiciler, susuz sökücüler, oda spreyleri
 • Pili, araçlar bir dizi standart şarj;
 • Muhafazalar;
 • kaynak düzeneği;
 • yağ sıyırma;
 • masaüstü veya çalışma donatılmış.

hayat kuvvetleri kayaklar ve bisikletler için Garajda yer tanımlamak için durumlar vardır. Bu seçenekleri göz önünde bulundurun ve ev eşyaları için alan ve bir gözetleme deliği ve hatta bodrum sağlamak için garaj inşaat derhal Bütün bunlar, oldukça mümkündür.

güvenlik kuralları hakkında unutmayın. Her garaj bir yangın söndürücü, kürek ve kum haznesi ile donatılmış olması gerekir. Fena değil daha hijyenik ve bir elbise askısı ve lavabo koyarak, uzay donatmak.

garaj ve nasıl iç düzenlemesi düzgün alanını optimize etmek için

kendi ellerinde garaj yapmak nasıl anlamaya başlamak için? Yapılacak ilk şey odanın büyüklüğünü ve hacmini tahmin etmektir. Standart garajlara 2 metre yüksekliğinde 3x6 boyutlara sahiptir. Eh, en azından bir metre garaj genişletmek için fırsat varsa.

Her taraftan araba yaklaşmak ve tam manipülasyon raf ve bir metrelik işyeri arasındaki mesafeyi seçmek gereklidir yürütmek.

Sonra kesinlikle dikkate almak gerekir:

 • Ne tür şeyler garaja almazsınız ve hiçbir koşulda orada depolanmaz;
 • Nesne maksimum frekans ile kullanılacak olan;
 • Grup, güdülen amaca uygun aletlerle belirler;
 • Bu belirleme fonksiyonlu olan - ekipman, aletler;
 • garaj temizlik ne olacağını varsayalım;

Zemin ne olacağını düşünün. amacıyla kolayca kapısına bir eğim ile kendiliğinden yayılan zemin yapmak, bir hortumdan su ile garaj temizlemek mümkün. Sonra su kolayca yamaç dışarı akacaktır ve bir bez ve paspas vydraivaya döşeme yüzeyi ile çok fazla zaman harcamak zorunda değilsiniz. Ve ayrıca raf ve masa bacaklar 15 santimetre yapmak gerekir. fotoğrafta elleriyle garaj donatmak için nasıl bakın.

tavan ve duvarlar ile Depolama sistemi

gerekli garajda rahat ve organize yer oluşturmak için:

 • yerleştirilmiş ve bir ve birkaç duvarlarda edilebilir raflar;
 • çelik boru ve araç ve donanım asılı duvara korkuluk karşılamak için barlar malzemeleri;
 • Koleksiyon tutucular Paneli;
 • aracı asılı için ağı Galvanizli;
 • Duvar kutusu depolama ekipman;
 • Küçük parçalar için kompakt kutular;
 • Duvar geniş ekipman için kanca;
 • Depolama shurupikov, çiviler ve diğer küçük eşyalar için Kavanozlar.
 • gübre ve boya metal asma konteynerler;
 • borular ve çubuklar için kordon germe;
 • belirsiz bir geniş çaplı olarak kutular;
 • Depolama underceiling için plastik tanklar;
 • seyrek kullanılan depolama kayak ekipmanları, bahçe aletleri, kereste, için raflar.

Gerçekten hepsi nasıl görünmesi gerektiğini anlamak yoksa, kolayca obustroyki garaj için özel dükkanlarda çözümler casus olabilir.

Her erkek kendi bankın rüyasında ve serbest alan miktarı yerleştirmek izin verirse, rüya mümkündür. Uzmanlaşmış çalışma masası ve satın almak ve kendi elleri olun.

Aynı zamanda her durumda uyulması gereken kurallar vardır:

 • yer aldığı Trafalgar şekilde değil Bu tablo, masif olmamalı;
 • Kullanımda evrensel olmalıdır;
 • Tablo stabil olmalı, ağırlık oldukça ağırdır;
 • Tablo avuç içi orta zeminden mesafe sayısı, hangisi görmek için uygun bir yüksekliğe ihtiyaç duyar;
 • Bir duvar depolama sistemi ile temas halinde bir tablo olamaz;
 • ahşap malzemenin tabloda ise, refrakter emprenye işlemini gerektirir;
 • 5 milimetre kalınlığındaki ahşap tablo takviye edici metal levha;
 • borular veya parçaları ile demlenen metal Tezgahı;
 • çekmece ve raf için masanın altına depolama alanı eklemek ve tablonun bacaklarına delikler;
 • Tablo manşonlar, çöktürme zımpara ve sondaj alanı olan bölgelere bölünür;
 • onlar küçük Devreler ve araçları düşmesini kurtaracak, masa tarafın özen;
 • uzak ucundan bir şey almak amacıyla ekstra çaba sarf etmemek için Tablo, kol boyu daha derine olmamak yapmak;
 • Kablo doğru olmalıdır, bu ayaklarının altında sarkan tel imkansızdır, tablo yanında monte çıkışı;
 • Danışma iyi aydınlatılmış olmalıdır. Bu doğal bir ışık kaynağı, gerek ek lambalar değilse;

Bir garaj alanı için plan yaparken onsuz bir araba ile çalışmak için uygun olacak şekilde hesaplanır.

doğrudan araç onarım ile küçük işleri için gereken araca kullanmak istiyorsanız, büyük bir masa gerek yoktur ve alabilirsiniz:

 • bir üst katlanabilir bir masa;
 • Tek taşınabilir çalışma tezgahı;
 • rayların üzerinde tablo Sürme;
 • Duvar masası katlanır.

Eğer bir bank kullanırsanız, sadece arabayı tamir etmek, ancak diğer daha geniş amaçlar için, aşındırıcı toz, yağ ve kir araba ve kabinde oldukça iyi bir etki olmadığından, sokağa arabasını getirmek için bu durumda daha iyidir.

raflar ve raflar olmalıdır neler

Tabii ki, garajda kendi yapabilirsiniz seçim zihni rafları ve raflar geliyor. Raflar özellikle de mukavemet ve ağırlığı çok dayanma yeteneğine sahip olması ile ayırt. Ve onlar kullanımda daha hareketlidir. Raflar duvarın kendisinin doğrudan bağlı, ve aslında, raflar kadar güvenilir değildir. Bu bağlamda, garaj için en uygun raflar, bunlar ayrıca duvara bağlı, özellikle de ağır yüklere dayanabilir olup.

Metal gerekli raf veya barlar ve rafları bir iskelet imalatı için kontrplak, OSB yapılır. Metal raf elemanları korozyon önleyici, antiseptik ve ahşap işleme. Daha kanallar multisection rafları arttırmak için kullanılır.

Bu raflar tipine göre ayrılabilir:

 • Garaj optimal sabit raflar
 • Rafları;
 • galvanizleme Asma raf;
 • Jenerik rafı satın alın.

Raflar raflarda öğüt ağırlığı altında sarkma yok.

tuşları ve tornavidalar bu yanlış enstrümanları depolanması için, bir sehpa ya duvara monte saç vidalarını yapmak en iyisidir. Bu bunları tutmak için azami yoğunluk sağlayacak ve masaüstünüzde yer kaplamak yerine ve tüm araçlar yandan olacaktır.

garaj Kolaylığı. hangi olmadan mümkün değildir

Hemen hemen her sürücünün SRT ziyaret etmeden beceri ve otomobilin hizmet deneyime sahiptir. Bu tür insanlar için, çok faydalı gözlem çukuru olacaktır. Böyle bir düzenleme daha garaj ve ilgili belgelerin planlanmasında yapılır. Tüm "akla getirmek" bunun için amacıyla, yeraltı derinliğini bilmek ve daha da donatmak gerekir.

derinliği ve oyuk genişliği araç sahibi ve genişlik artış sureti ile tespit edilir. dingil araba 80 cm genişliği, derinliği 20 cm olan ve sahibi büyümesini içeriyorsa. Uzunluk arabanın uzunluğu artı boş alan bir metre dayanmaktadır. Pit kalıcı park arabalar olacak yerin ortasında tam olarak.

çukur ve zemin duvarları rulo bitümlü sızdırmazlık kadar yakın ve betonarme altındaki. betonları veya oblazhivayut tuğla yüzeyi sonra araç için küçük bir delik bırakır. Ve ayrıca elektrik donanımının nemden korunmuş ışık armatürleri ve prizler, yüklemeniz gerekir.

Odada Kablolama uygun becerilere sahip yoksa her durumda, kendin harcamak yok, bilen adam tarafından yapılmalıdır.

Benzer bir şekilde, seyir çukur, kiler sadece bir garaj oluşturmak için planlanmasında sağlanmalıdır. yeraltı suyunun derinliği 3 metre bir oyuk açmak göze, bu, yapılabilir. Çok önemli:

 • yağmur suyunun drene bir sistem kurmak;
 • mahzeni çevre drenajı olmalıdır;
 • Duvarlar su geçirmez olması gerekir;
 • Bu bir metre duvarlarında yükseltilir kum-çakıl, yastık, sırılsıklam bitüm, olmak zorundadır;
 • Beton zemin;
 • Tuğla duvar;
 • iç yan duvarları dolgu olmalıdır;
 • Havalandırma mevcut olması gerekir;
 • Nem bunun mahzeni varsa atılmalıdır;
 • Sen duvar ve tavanlar izole edilmelidir;
 • Bodrum gelecekte garaj zemini olacak monolitik plakaları, gizleme. menhol için odayı terk etmeyi unutmayın;
 • Laz kapağı kapatılır;
 • İç üretilen;
 • Set merdiveni.

kiler çok uzun ve pahalı olduğunu ve gerçekten gerekli olması halinde maliyet telafi etmek mümkündür. Örneğin, hasat büyük miktarda kaydedin.

Şimdi kendileri ve garaj sizindi onların ihtiyacı için bunu nasıl oluşturulacağını biliyoruz. Bu makalede alıntı Tüm fikir kesinlikle sürücüler kadar nihayet Çalışma alanını tertipli yardımcı ve çok yönlü ve rahat olun. Şimdi doğru araç ve gereçlerin arayan zaman büyük miktarda harcamak zorunda değilsiniz. Her şey yerlere dayalı olacak ve hızlı ve kolay olabilir. Bir adam için, bir garaj onun değeri ile geri çekilir ve sürüş güvenliğine değil, aynı zamanda zevk için değil sadece sırayla getiriyor özel bir yerdir. Arabasına dalmak sevmiyorum adam bulmak nadirdir. Şimdi yapmak için bu yüz kat daha kolay, daha konforlu ve daha keyifli olacaktır.

garajda yenilenmesine güvenliği hakkında unutmayın. Bir yangın söndürücü, kürek ve kum stokunun zorunlu varlığından haberdar yanı sıra garajda işin güvenliğini artırmak için, refrakter malzeme ahşap malzemeler davranın. durumlar farklıdır ve biz asla meydana gelmiş bu davaları istiyorum! düzenlemede İyi şanslar!

Kendi garaj inşaatı: ipuçları

garaj inşaatı bir erkeğin hayatındaki aynı rolü, kadın için de donanımlı mutfak oynuyor. Bu oda, pratiklik ve kemer sıkma ile karakterize edilir. Burada her şey belirli bir amaca tasarlanmıştır.

araba servisi araç sahibinin Modern gelişmede nadiren arabaya zarar ortadan kaldırarak küçük ve ciddi hem öğretmeli. Otomatik boks artık rahat araç park için daha çok ve sırayla bunu itici (saflık rehberlik) vermektedir.

Araba kendisi - Böyle bir cihaz, bir tam teşekküllü operasyon teknik çalışma gerekli alanı ve özel ekipman gerektirir. Bu eserler şunlardır:

 • lastik veya jantlarla değişimi;
 • Akü şarj;
 • (Mevsime ve araba kilometre bağlı olarak) yağ değişimi;
 • dolum su veya antifriz silecek;
 • fren sistemi ve motor ile önleyici ve düzenleyici çalışmaların bir dizi.

Nasıl bir garaj inşa etmek? Her şeyden önce, bu oda park ve araç bakımı için tasarlanmıştır. ve carports ana görevi yanında diğer birçok gerekli işlevleri gerçekleştirir.

O bir atölye ve depolama alanı ve üretim, depolama, balıkçılık ve avcılık aksesuarları için bir yer ve erkeklerin sorunlarını tartışmak için bir araya kulübü, hatta bir tür olarak hizmet vermektedir.

oda arabanın bakımı için özel olarak tasarlanmıştır, bu olanaklara minimum donatılabilir. arabanın sahibi yapısını bilen ve araba kutuları onları gerçekleştirmek için garajın iç düzenlemesini içermektedir birçok ilgili işlevleri, üst üste ardından, gayretli sahibi ise.

Oda servisi ve otopark makineleri bugün kutularının aynı tipte olan tüm kompleksi inşa edilir, fakat her ana içeride elleriyle garajın düzenlemesi bireysel olarak gerçekleştirir.

araba için yer Özellikleri

Carports iyi kalitede bir havalandırma ile donatılmış olmalıdır. Herhangi bir araç benzin veya dizel yakıtla çalışan, ve tabii ki, bu malzemeler scopy ve belirli bir konsantrasyonu ulaşan küçük bir kıvılcım patlamaya neden olabilir buharlar yayar.

Eğer elleriyle bir garaj inşa etmeye çalıştıklarında Buna dayanarak, sağlanan ve temel yangın söndürme ekipmanı edilmelidir.

Motor karbon monoksit bırakıldığında. oda motor çalışırken ve kötü düzenlenmiş havalandırma sistemine sahip bir otomobil olduğunda, ölüm olasılığını varsayabiliriz zehirlenme tehlikesi var.

gibi kablo üzerine fazla yük gerektiren elektrikli aletler kullanarak birçok eserde üretiminde bu odada:

elleriyle garajın rejenerasyon özellikle dikkat kablolama üzerine yerleştirilmelidir. Tüm boks elektrik sistemi daha fazla yük için tasarlanmış en iyisidir ve şebeke 220'den fazla V. gerilimi

yağlayıcılar bir yangına sebep olabilir kapalı Herhangi devre veya kıvılcım kayma.

Herhangi bir ihtiyacı olarak Fikirler ayrı bir oda olduğunu garaj, düzenlenmesi, sürekli sahibine doğar. Genellikle garaj ekipmanında arabanın altına bir cihaz muayene çukuru içerir ve kış için yiyecek malzemeleri, konserve gıda ve sebze saklamak için bir mahzen kazdık.

Her sahibi genellikle küçük mekanik işlerinin üretimi için garajda iç çalışma alanı yerleşir. elleriyle garaj inşaatı ne gibi olabilir, ama en önemlisi orijinal amacı hakkında unutmayın, hiçbir şey taşıt bakım çalışmasına engel olmalıdır.

İç bağlantı parçaları belirli işlevleri yerine çalışma alanları işaretlemek başlıyor. Ana ve büyük dilimi - otopark için bir yer. Bu alanın merkezinde sürücünün makinenin alt kısmı ile rahat çalışması için özel bir delik donatır sıklığıdır. çukurun katında yağı, benzin veya dizel yakıtı ve diğer yanıcı sıvılar için depolama tanklarının kurulumu için yer ayrılmalıdır. Belirlenen çalışma alanı ile ilgilidir duvar ve buna bağlı olarak makine bundan en uzak mesafede olacaktır.

Her şey tamamlandığında ve dokunma veya sarsıntı düşmek, ve makineye zarar verebilir şeylerin hiçbir dağınıklığı olacak şekilde garaj inşaatı yapılması gerekmektedir. Birçok sahipleri soru ortaya çıkıyor: nasıl kendi ellerinde bir garaj inşa etmek?

kendi elleriyle bir garajda inşaatı öncelikle bir bankın yüklenmesini ve raflar koyarak içermelidir. Teknik işler uygulanması için gerekli set tezgahı mengene üzerinde hangi durum, sadece araba. iş araçları, parça ve sıvı karışımın üretimi için gerekli mağazalarında tüm Raflarda.

Bugünün Zamanla otomobillerin bolluğu ve otopark için yer sıkıntısı 2-3 veya daha fazla kattan oluşan kompleksleri inşa etmeye başladı. boks, ikinci katta bulunan, artık bir gözetleme deliği yok. Böyle binaların sahipleri fikirler her şey sanki ikinci bir tavanı oluşturan, üst seviye garaj raflar menteşeli vardı.

Böyle bir yapı, elbette, arabanın dibine kolay erişim sağlar, ancak önemli ölçüde kullanılabilir odası, kullanışlı alanını artırır etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 4 = 2