enstrüman basıncını ölçen

m ve n, o m e t s

basınç ölçen bir aygıt

• sıvı ve gazların basıncı ölçmek için cihaz

• ekipman basınç ölçer gaz ve sıvılar için kuruldu

gaz borusunda • "Tonometer"

• gaz basıncının ölçülmesi

• m. Yunanca. buhar basıncını ölçmek için mermi

• Basınç ölçme için bir cihaz

gaz ve sıvı basıncını ölçmek için bir cihaz •

insan basıncını ölçmek için cihaz

Tonometer tansiyon (BP) ile ilgili sorun yaşıyorsanız her kişinin evinde olmaya mecburdur. Bu hipertansiyon ve diğer bozuklukların istenmeyen etkilerini önlemek için oluşturuldu. İnsan basıncı izleme cihazı farklı türleri vardır, bu yüzden her olumlu ve olumsuz yanlarını bilmek önemlidir.

Bir ev tonometresi alırken neye dikkat etmeliyim

1

cihazların seçimi ile yanlış olması değil, marka, maliyet ve işlevsellik sadece dikkate alınması gerekmektedir. Bazı önemli başlangıç ​​faktör etkiler:

 • manşet büyüklüğü;
 • organizmayı eşlik eden hastalıklar.

büyük, orta veya küçük - Kan basıncı monitörü seçmeden önce, manşetleri üç tür ile eczaneler satılan cihazlar gibi, omuz çevresi ölçmek için gereklidir. boyutlarda dizi ile aynı anda evrensel tansiyon ölçüm cihazları vardır. kol çevresi ise:

 1. en az 21 cm - (çocuklar için uygun), küçük bir yaka olan bir cihaz;
 2. 22-35 cm - ortalama manşon;
 3. 35-45 cm - büyük hacimli.

Komorbiditeler

Kardiyovasküler hastalıklar ve yüksek veya düşük basınç alarak ilaçlar muzdarip olanlar için olmalı tonometresi elde edin. obezite, hipertansiyon, stres, sigara - Uzmanlar CVD için çeşitli faktörler vardır. Tonometer rahatsızlıkları muzdarip olanlar için en faydalı olacaktır:

 • aritmi;
 • kalp krizi;
 • kalp kusurları;
 • kalp yetmezliği.

Daha iyi basıncı ölçmek için ne tür bir cihazda

ölçüm cihazları basınç ayrılır:

En modern tonometreler (otomatik) dijital düşündü. basıncının ölçülmesi için bu tür bir cihaz, basit bir insandır. ekipman kullanımı zahmetsizdir. Sadece bir düğmeye basmanız gerekir ve makine sizin için her şeyi yapacağız. cihazların diğer türlü de, bu nedenle, kendi avantajları vardır iyi bir tonometresi sonuçlandırmak için - otomatik, yarı otomatik, mekanik - kendileri için can herkese. Kan basıncını ölçmek için cihaz farklı gruplar tarafından sahip özelliklerini bilmelidir.

tonometre karışık tip ölçüm sürecinde kısmi insan katılımını gerektirir. Kullanıcı ve cihazın geri kalanı kendisini yapacaktır gereken lastik ampul içine hava pompalayın. yarı otomatik kan basıncı monitörleri otomatik olarak mekanik daha kullanımı daha kolay, değil gibi pahalı oldukları gibi bu cihazların daha iyi tüketiciler, genç anneler hale gelecektir. belirgin avantajları ve bu cihazların dezavantajları edin. avantajları şunlardır:

 1. maliyet - altındaki yarı otomatik cihazlar;
 2. eylem ilkesine yarı otomatik sayesinde ölçmek için kolaylaşır hiçbir stetoskop olduğu;
 3. tansiyonunuzu bir kişinin mümkün olduğunca hızlı olabilir kontrol edin;
 4. Otomatik daha hizmet ömrü.

Dezavantajları yarı otomatik Tansiyon:

 1. Kaynaklar zaman test "yalan" olabilir;
 2. Pompa hava kendilerini düşer.

az ya da hiç bir insan müdahalesi ile otomatik kalibrasyonu ile kan basıncı ölçümü yapar kan basıncı ölçüm en modern formu. Sadece düğmeye basın, kolunda bir bilezik veya kolluk giymek gerekir. Cihaz LCD ekran yönlendirildiğini insan basınç okumaları ayarlayacaktır. kullanımı çok kolay olduğundan Otomatik tansiyon aleti, yaşlılar için uygundur. basıncının ölçülmesi için bir cihaz çeşitli dezavantajları vardır:

 1. Çoğu modeller büyük boyutlara sahip.
 2. otomatların Aşırı duyarlılık okuma doğrulama gerektirir etkiler.
 3. Birçok model nerusifitsirovannye. Bu Rusça konuşan kullanıcılar için sakıncalıdır.
 4. araçların yüksek maliyet.
 5. Pillerin periyodik olarak yenilenmesi gereken.

En yaygın, ancak kan basıncı monitörleri üzerinden güncel görünümü - mekanik. Bunlar çok doğru okumaları, ancak bu basınç ölçerler belli bir eğitimden geçirilmiştir insanlardır kullanmak. Çoğu zaman, hekimler mekanik cihazlar kullanmak. avantajları şunlardır:

 1. düşük maliyetli nüfusun tüm kesimlerine mevcut mekanik cihazlar yapar.
 2. doğru veri AD kişiyi teşhis yeteneği.

mekanik basınç dezavantajları kişiyi ölçer:

 1. dijital cihazları kullanıldığında daha uzun bir süre için, kan basıncını kontrol proses.
 2. özel beceri gerektirir.
 3. Kendini izleme büyük bir rahatsızlık.

Basınç ölçme ve kalp hızı için Bilezik

bileğinde Tonometer nedeniyle kullanım ve mobilite kolaylığı müşterileri arasında çok popüler. yaşla birlikte damar duvarlarının elastikiyeti azalır Ancak, geri kalanı ile karşılaştırıldığında, bunlar 40 yaşından küçük insanlar için tavsiye edilir, ve bu doğrudan okumaları etkiler. Çalışma ölçüm cihazları Otomatik kan basıncı ile aynıdır:

 1. bileğinde bilezik aşınma;
 2. düğmesine basın;
 3. Ekran bilgisi için bekleyin.

Nerede ve ev kullanımı için bir tansiyon aleti satın almak nasıl

İnsan basıncı ölçmek için cihazlar sitelerinde çevrimiçi mağazalar üzerinde eczaneler, özel mağaza ve tıbbi malzeme satılmaktadır. kendi iyilikleri için tüm seçenekler. En iyi seçenek - bu bir garanti sağlayacak ucuz bir eczane, bir tonometresi satın almak. Önemli olan - bu yanlış veriler verebilir olarak akılda tutmak bir tansiyon ölçer satın olmamalı, kullandı.

İnternet tansiyon geniş bir yelpazede üreticileri izler, ancak zarar görebilir yayınlayan bir nakliye firmasında sunulmuş ve bu gereksiz zorluklar içerir. fiyatları AD üzerinde metre farklıdır: mekanik cihazların maliyeti 500-2500 p değişmektedir. Kauçuk kalitesine dikkat edin. bütçe modelleri çok dayanıksız armut ve tüpler. . 1700-3000 p - Yarı otomatik basınç göstergeleri 1000-2000 ilçesinde ve otomatik için sipariş edilebilir.

Maliyet modelleri ve özellikleri

Birkaç üreticileri iyi bir ölçme aletleri yapılmış, hangi tahsis edilmelidir. Fiyat açısından / kullanıcıların kalite böyle Omron, Boyrer ve AND gibi markalar tercih ederim. mali pahalı insan basınç ölçüm cihazları satın izin vermez, bir daha basit bulmak mümkündür. Onlar ifadesinde gelişmiş doğruluk ile rekabet etmek oldukça edebiliyoruz, ancak gelişmiş özelliklerinden bazıları yoksundur.

Japon firması Omron yüksek kaliteli yarı otomatik ve otomatik kan basıncı monitör modelini üretmektedir. Pazarda, şirket çeşitli tıbbi malzeme üretiminde lider bir konuma sahiptir. cihaz her birinde ağzının içine havanın aşırı alımını ortadan kaldıran ayrı bir ölçüm tekniği prediktif IntelliSense sahiptir. Özelliği en doğru verileri almak için izin verir. 1500 p - omzuna takılır şirketi Omron Eko M2, maliyetler 2000 ruble ve yarı otomatik C1 Otomatik cihaz modeli.

neredeyse yüz yıldır Alman firması Boyrer, tıbbi malzeme üretiminde liderdir. Yüksek kaliteli ve dayanıklı - Almanya'da Tansiyon şirketleri var niteliklerden biri. firmadan hat basınç göstergeleri çeşitli ek fonksiyonları ile Boyrer otomatik makineler temsil:

 1. Manşet omuz BM40 ünite 1950 - s.;
 2. bilek VS19 kan basıncı ölçümü - 2250, s.;
 3. 1350r - Gösterge VS41 aritmi vasıtasıyla bileğin üzerine basınç ölçüm.

tansiyon monitörlerin Japon-Çin üretici VE dolayı yüksek kalite, doğru veri göstergesi ve uygun fiyatlarla çok popüler. Yani, eczanelerin raflarında için 1900 s. Otomatik tansiyon aletleri modelini bulabilirsiniz, Ve yarı otomatik sadece 1000 r mal olacak. (Insan gözü basıncını, dahili belleği, alarm sayacı, vb ölçme) Ek fonksiyonların varlığı cihazın fiyatına bağlıdır.

Tansiyon ölçme cihazlarının herhangi bir türünü kullanarak basınç ölçümünün doğru bir sonuç elde etmek için, belirli kurallara uymak zorundadır. Genel ipuçları:

 1. Kan basıncı ölçümü öncesi bir saat alkol veya kahve içme, sigara kaçınmalıdır.
 2. El rahat olmalıdır.
 3. İşlem sırasında, bir yandan ya Lafla işe gitmek gerekir.
 4. Gerekli ölçümler arasında kan basıncını normale için 3-5 dakika beklemek zorunda.

Nasıl elektronik tonometre basıncını ölçmek için:

 1. koluna manşet yerleştirin;
 2. Kalp seviyesinde kolunu,;
 3. işlemini başlatmak için düğmesine basın;
 4. Ekranda veriler için bekleyin;
 5. ortalama değere çıkarmak için 1-2 kez tekrarlanır;
 6. sonuçları kaydedin.

Kan basıncı ölçümü için mekanik cihaz

Kan basıncı, mekanik tonometresi ölçüm yöntemi:

 1. Aşınma kollu dirsek üstü 5 cm gerekir.
 2. önkol yarıda üstüne stetoskop takın.
 3. 200-220 mm Hg manşon armut şişirme.
 4. Yavaşça söner. stetoskop içinde nabız duymak deneyin.
 5. İlk şok cihazı okuduğumu hatırlıyorum zaman (BP top).
 6. Son sesli girişim değeri darbe okumaları (düşük tansiyon) eklenmiştir.
 7. işlemini 2-3 kez tekrarlayın.

Video: Biz basıncını ölçmek için bir araç gerekiyor Neden

62 yaşında Valentina: Otomatik tonometer Birkaç yıl önce kızımı verdi ve onsuz yaşamak için kullanılan nasıl düşünemiyorum. Mekanik cihazlar nedeniyle rahatsız ve beceri eksikliği işe yaramadı ölçmek için. Sadece taraftan cihazı giymek düğmeye basıp sonucunu görmek. Herkesi tavsiye!

Igor, eski 51 yaş: 10 yıldır var Kalp problemleri, böylece yüksek kaliteli otomatik tansiyon aleti - benim için çok gerekli bir şey. Onun sayesinde, bir doktor görmek komplikasyonları ve saati önlemek için, onların baskı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Aradım cihazı kullanarak VE ediyorum.

© 2010-2017. Malzemelerin kopyalanması yalnızca kaynağa etkin köprü talimatı ile izin verilir

insan basıncını ölçmek için cihaz. Basınç ölçme için cihazların çeşitleri

Basınç ölçme cihazı bir tonometre olarak adlandırılır. göz içi basıncını ölçmek kan basıncı, kan basıncı kontrolü için monitör gibi cihazlar vardır. Oldukça sık, kan basıncı düşer veya göz sorunlardan muzdarip bir kişi için en önemli araçtır.

Bu makalede, bu tür cihazların farklı tiplerinin avantaj ve dezavantajlarını ve bunların nasıl kullanılacağını tartışacağız.

Neden evde kan basıncını ölçmek istiyorsun?

Kardiyovasküler sistemin çeşitli hastalıklarından dolayı kan dolaşımı bozulursa, arteryel basınç üzerinde sürekli kontrol ihtiyacı duyar.

Evde kan basıncının ölçülmesi hem hastanın hem de doktorun, göstergelerdeki değişiklikleri gün boyunca takip etmesine yardımcı olacaktır. Bir ölçüm kaydı kullanarak bir doktor, kullanılan ilaçların etkililiğini belirleyebilecektir. Kendisi neredeyse doktor kaçınılmaz ve baskıyı artırmak mümkün "beyaz önlük etkisi" kaçınırken, hipertansif krize ortadan kaldırmak için harekete geçmeye ve bu nedenle beklenen felç kendilerini korumak için zaman sağlayacaktır kan basıncını ölçmek için bir hasta cihaz olarak.

Tansiyon ölçmek için hangi cihazlar kullanılır?

Kan damarlarındaki basınç seviyesini kontrol edebilmek için mekanik, otomatik veya yarı otomatik tonometreler kullanılır. Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır.

Mekanik tonometre, kadranda hareket eden oklara bakarak okunabilen bir sensöre sahiptir. Bu cihazın kelepçesi omzun yakınında, kolun üst kısmına tutturulmuştur. Bir hava deposu içerir ve kauçuk bir armut kullanılarak elle pompalanır.

Çoğu tüketiciye göre kan basıncını ölçmek için kullanılan mekanik cihaz, en doğru göstergeleri gösterir ve aynı zamanda elektronik muadillerinden daha ucuzdur.

Mekanik bir tonometre nasıl kullanılır?

Ancak, ne yazık ki, mekanik tonometre, kullanımı oldukça zor olabilir, çünkü tansiyon ölçümü için bu cihaz kullanıcıdan belirli beceriler ve iyi işitme gerektirir. Mekanik bir tonometre için, bir telefon endoskopunun kullanılması gerekir, bunun yardımı ile kalp kasılmalarını dinlersiniz.

Fonendoskop, kol dayamasında artere bağlanır. Manşetteki havayı, yaklaşık 180 mm Hg'ye kadar bir armut ile şiddetle şişirin. Mad. veya cihazın en son performansından 30 puan daha yüksek. Ardından, armut üzerindeki valfi gevşeterek havayı manşetten yavaşça serbest bırakın (hızlı bir hava çıkışı ile basıncı belirleyemezsiniz).

Arterlere kan akışı başlar başlamaz vurucu bir ses var - şu anda sensördeki ilk rakamı fark etmelisiniz. Sistolik (üst) basıncını gösterir. Ses kaybolduğu anda bir basamak fark edin - bu diyastolik basınçtır.

Ölçümü tekrarlamanız gerekiyorsa 2-3 dakika ara verin.

Tansiyon ölçmeye başlamadan önce yapılması gerekenler

Ancak, basıncın ölçülmesi için en iyi cihazın bile doğru rakamları gösterdiğini göz önüne alarak birkaç genel kuralları gözlemlemelisiniz.

 1. Ölçüm prosedürünü başlatmadan önce, işlemden en az yarım saat önce fiziksel olarak zorlamayın, kafein veya alkol içeren içecekler yemeyin veya içmeyin. Bu süreç de veriyi bozabildiğinden sigara içmemelisiniz.
 2. Mesaneyi boşaltmaya çalışın.
 3. Prosedürün başlamasından önce yaklaşık 5 dakika dinlendirin ve gergin veya fiziksel gayret gösteriyorsanız dinlenme en az 15 dakika sürmelidir.
 4. Basınç ölçümü sırasında konuşmayın.
 5. Kılıfın manşetin altına düşmediğinden emin olun.
 6. Rahat bir pozisyon alın. Sırtınızı dirseklerini bir sandalyenin arkasına yaslayarak bacaklarınızı geçmeyin.
 7. Basınç aynı elle ölçmek daha iyidir. Masaya veya kolçaklara koyun ve hareket etmeyin.
 8. Bilek üzerindeki basıncı ölçerken kolu dirseğin üzerinde kalbin seviyesine kadar yükseltmek gerekir.
 9. Kol etrafındaki kelepçe sıkıca sarılmalıdır. Omuza daha yakın yer olması gerekiyorsa, dirsek ile manşet arasında en az 3 cm boşluk bulunduğundan emin olun.

Basınç ölçümü sonucu sizi korkuttuysa, sakinleşin ve birkaç dakika sonra tekrar ölçün. Bazen her şeyin ilk ölçümde göründüğü kadar korkunç olmadığı görülür. Ve bunu 180/120 mm Hg'yi aşan bir basınçla hatırladığınızdan emin olun. Sanat, zorunlu tıbbi yardıma ihtiyacınız var!

Neden üst üste birkaç kez basınç ölçümü yapmanız gerekiyor?

Çoğu zaman, basıncın ölçülmesinden sonra ilk sonuç aşırı tahmin edilir, çünkü manşet tarafından kolun kuvvetli daralması nedeniyle, kan damarları istemeden tonlarını arttırır. Bu nedenle, insan basıncını ölçen cihaz en iyi 3 kez arka arkaya küçük aralıklarla kullanılır. İkinci ve üçüncü boyutların göstergeleri olabildiğince yakınsa, o zaman bu sizin baskılarınızın sayısıdır. Değerlerin tekrarı gözlenmiyorsa, kararlı bir yinelenebilirlik bulana kadar 8 defa ölçün (kesintiler de dahil). Bu sayılar en doğru olacak.

Bu arada, satın alındıktan hemen sonra, iki elinizdeki basıncı ölçün. Ve eğer bir tanesinden biri daha yüksekse, aşağıdaki ölçümleri yapıyor.

Otomatik ve yarı otomatik bir basınç ölçme cihazı nasıl kullanılır?

İnsan basıncını ölçmek için otomatik ve yarı otomatik cihaz kullanımı çok daha kolaydır. Bunu yapmak için manşonu kolunuza takın ve düğmeye basın: "Start9raquo; Manşet şişirmeye başlar. Doğru, yarı otomatik cihazlarda bir armut ile pompalanması gerekir. Ancak her iki durumda da fonendoskop kullanımı tamamen gereksizdir, çünkü kelepçenin içine yerleştirilen elektronik sensör kendisinin kan akışını algılar ve sonuç çıkarır. Basınç ölçümünün sonuçları ekranda görülür.

Hem otomatik cihazlar, manşet bilekte bulunur ve manşetin dirsek üzerine bağlandığı yerlerdir.

Bu arada, bir cihaz seçerken manşetin boyutuna daima dikkat etmelisiniz. Küçük boyutlu olduğu ortaya çıkması durumunda, cihaz göstergeleri abartabilir ve geniş bir manşetle onları hafif gösterebilir.

Evde kullanım için bir tonometre seçilmesi

Çoğunlukla, kullanım kolaylığı nedeniyle tüketiciler yarı otomatik veya otomatik bir basınç ölçüm cihazı seçerler. Her eczanede satın alınabilirler, ancak yine de acele etmemelisin.

Öncelikle, iki cihazdan hangisinin sizin için daha uygun olduğunu düşünün. Daha önce de belirtildiği gibi kelepçenin boyutuna dikkat edin. Üç boyutta gelirler:

Görüntüyü ele alalım: üzerindeki sayılar net ve görünür olmalıdır. Satıcıya bu tonometre modelinin ne kadar doğru olduğunu sorun.

Otomatik tonometrelerde herhangi bir eksiklik var mı?

Elbette otomasyon, basıncı ölçme sürecini büyük ölçüde kolaylaştırır, ancak bu tür cihazların dezavantajları vardır. Bunlar, çok doğru olmayan özel hizmet merkezlerinde sensörlerin zorunlu kalibrasyon gerektirir ve mekanik tansiyon monitörlerden daha ciddi yüksek Bunların fiyatı, ek olarak, söz cihazlara göre daha azdır.

Basıncı ölçmek için kullanılan elektronik cihaz, pillerle güçlendirilmiştir ve güçleri, kelepçede gerekli basıncı uzun süre oluşturmak için yeterli değildir. Kural olarak, bu yalnızca pillerin oturmasıyla değil cihaz aynı zamanda hızlı bir şekilde kullanılamaz hale gelir.

Her ne kadar kelimenin tam anlamıyla anlamayın. Modern otomatik ve yarı otomatik tonometreler yıllarca sürebilir, ancak mekanik muadiller hala daha uzun süre tansiyonunuza karşı korunacaktır.

Hangi basınç ölçüm cihazları daha iyi?

, «Microlife9raquo;; ve« AND9raquo piyasada Tonometer en popüler bugün şirketlerin aletleri Omron9raquo «şunlardır;. Bunlar, Japonya, İsviçre ve ABD'de üretilen oldukça doğru, dayanıklı ve kullanımı kolay cihazlardır ve uzun yıllar avuç içi ağacını bu alanda tutuyorlardı. Listelenenler arasında, incelemelerin basıncını ölçmek için her cihaz mükemmel olduğundan, bu tonometrelerden hangisini tercih edersiniz, size kalırsınız.

Göz içi basıncı nedir

Yüksek tansiyon da gözlerimizin durumunu etkileyebilir. Bu da göz duvarında (kılcal nüfuz) göz içi basıncı içeriğinde bir artışa yol açar küçük gemilerde hipertansiyon, kan basıncı, içinde görüntülenir. Bu, göz içindeki basıncı artırır.

Göz içi basıncı, göz çevresinde sabit bir akış ve sıvı akışı oluşturulan bir tondur. Normal değerleri 16 ila 24 mm Hg arasında değişir. Mad. İnsan sağlığı için gözün içindeki basınç artışı ne kadar süre tehlikelidir (glokom) ve düşük (hipotansiyon).

Rus sağlık pratikte hala hastaları sevmediği Maklakov ait tonometresi kullanılsa da göz basıncını ölçmek için modern cihaz, senin hastaya rahatsızlık vermeden bunu yapmak için izin verir.

Göz içi basıncı nasıl ölçülür?

Söz konusu tonometre ile göz içi basıncını ölçmek için, anestezi prosedüründen sonra, hastanın her iki gözünün korneasının merkezine özel olarak boyanmış ağırlıklar yerleştirilir. Onların izi ölçüldü ve çözüldü.

Göz içi basıncının ölçümü için kullanılan bu cihaz, zorunlu dezenfeksiyon ve prosedürü yürüten uzmanın iyi bir bilgisi gerektirir. Bu arada, gözlere bir dezenfektan aşılamak ve ölçümden sonra zorunludur.

Unutulmamalıdır ki, kadınlarda göz içi basıncı genellikle daha güçlü seksinkinden daha yüksektir. Buna ek olarak, basınç endeksleri yaşla birlikte artar. Yüksek göz içi basıncı glokomun bir işareti veya gelişme olasılığının bir işareti olabilir.

Göziçi basıncını ölçmek için temassız yöntem

Tonometrik ölçüm maketi Makarnadan farklı olarak temassız tonometre, enfeksiyonu dışlar. Çünkü prosedür sırasında kornea ile temasa gerek yoktur. Ek olarak, anestezi uygulanmadan göz içi basıncını ölçmek için temassız bir cihaz kullanılmaktadır.

Bu cihazı kullanarak basınç yüksek bir hızla rahatsızlık hissi olmadan göz kapağı aracılığıyla ölçülür. Ve prosedür gerekirse hasta tarafından da yapılabilir.

Doğru, bu cihaz, göz kapağında yara izi, iltihap veya gözün bu bölümünde herhangi bir deformasyon bulunan kişiler için uygun değildir. Bu cihazı ve konjuktiviti veya sklera'nın ağır patolojik durumunu kullanmayın.

Göz içi basıncını ölçmek için uluslararası yöntem

Bu arada, göz basıncını ölçmek için farklı araçlar norm verebilir ve farklı göstergeler verebilir. Bu bazen bu veya bu tekniğin taraftarları arasında uyuşmazlıklara neden olur.

Dolayısıyla, uluslar arası uygulamada bugüne kadar Goldman'a göre en doğru tonometri göz önüne alındı. Bu ölçüm yöntemi göz korneasını sabit bir çapla (3.06 mm) düzleştirmek için hangi kuvvetin gerekli olduğunu gözlemlemeye dayanır. İnsanın basıncını ölçmek için kullanılan alet, kuvvetinin okumaları dereceli bir ölçekte gösterilecek şekilde kalibre edilir.

Doktor parlak bir ışığı hastanın gözlerine yönlendirir ve bu organı korneayı düzleştiren plastik silindir vasıtasıyla görür. Bundan önce, konjonktiv torbaya, kornea sensöre dokunduğunda kenara kaydırılmış özel bir boya (floresein) damlatılır. Aynı zamanda doktor, parlayan seminalleri silindir-mikroskopta görür. Ona göre, GİB'yi saptamak için, basınç ölçeğini ayarlarken üst ve alt yarı halkaların iç yüzeyinin bağlantısını beklemek gereklidir. Bu ölçümün normu 9 ila 21 mm Hg aralığındadır. Mad.

Stolz için baskılı tonometri nedir

Stolz'a göre tonometri ile endikasyonlar hastanın her gözünde çeşitli noktalardan alınır. Bunun için doktor yumuşak bir şekilde korneaya temas eder ve GİB seviyesini sabit kesit çubuğunun depresyon derinliğine göre belirler. Aynı zamanda, okuma başlar başlamaz bir tıklama duyulur. Ve ses sinyalinden sonra, ekranda göz içi basıncıyla ilgili ortalama veriyi görebilirsiniz.

Göz içi basıncının kendiliğinden ölçülmesi için bir cihaz var

Hastaya glokom teşhisi konması durumunda, evde ilaçların ve GİB ölçümlerinin etkilerini izlemelidir. Bunun içinde, basıncın ricochet ölçüsüne dayanan bir cihaz yardımıyla sağlanacak.

Bu cihazın kullanımı, anestezi veya özel beceriler için damla gerektirmez, çünkü sensör korneaya sadece bir süre hafifçe dokunur.

Tonometre, ayarlanabilen iki destek elemanının yanı sıra bir LED göstergesi vardır. Tanımlanan insan basıncını ölçen cihaz, 5 ila 50 mm Hg aralığında 11 basınç bölgesi gösterir. Mad. Göz içindeki basınç yüksekse, cihaz uyarı sinyalleri verir. Diğer bir avantaj ise, tononomerin tek kullanımlık sensörleri olması nedeniyle, enfeksiyon riskinin hariç tutulmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

55 + = 57