Ev fotoğrafına Sardunya kraliyet bakım

Sardunya kraliyet: evde gür çiçekli, bakım ve üreme kırpma

Sardunya ya sevgiyle ninemin çiçeği, "kalachik9raquo olarak bilinen;, hemen hemen her evde vardır. Koyu yeşil hafifçe tüylü yaprakları ve farklı renklerin muhteşem çiçekler rahat bir ev yaratmak için. Orada ficus birlikte çiçek orta sınıf denilen bir zaman oldu, ama neyse ki, bugünlerde unutulmaya yüz tutmuş olan ve sardunya kendi sahası ile bize sevindirmeye devam ediyor.

sardunya bitkilerinin sayısız aile bakımında çok basit olması arasında, onların ekimi baş ve çiçekçilik acemi için. Ama belki herkes bu bitkiler arasında kraliyet unvanı verildi çeşitli olduğunu bilir. Bu çiçek zor bir sardunya, birçok deneyimsiz yetiştiricileri denilen ve onu ve bir pencere pervazına onu tatlı ve daha mütevazı çiçek arasındaki benzerlikleri bulmak edilebilir. Ve tabii ki, hiç kimse "kalachikom9raquo çağırır;.

Bu maddenin eroin lüks sardunya kraliyet yatak odası olacak. Bitki sürekli dikkat ve dikkatli bakım gerektiren zordur. Ama, işin Kraliyet sardunya çiçek görünce ödüllendirilir daha fazla olacaktır temin ederim.

The Royal ıtır veya sardunya Royal fazla 250 tür bulunur sardunya (Pelargonium), muhtelif türde bir üyesidir. Bu muhteşem çiçek odasıdır büyük (15 cm) uygun bakım mutlu sahibi, farklı renklerin çiçeklerin olağanüstü güzelliği ile hangi.

Güney Amerika'nın nemli ve sıcak iklimin bir yerli olduğunu. Yüksek nem koşullarında büyür ve doğrudan güneş ışığı tahammül etmez. Evde, kraliyet sardunya 60-80 cm'ye kadar büyür. Daha yüksek bitki anlamda büyümeye yapmaz, tomurcukları sadece apikal büyüme noktalarında çünkü. 100 santimetre bitkinin yükseklikte tamamen dekoratif özelliklerini kaybeder.

Bugün birçok yetiştirici kraliyet sardunya ilgileniyor. Böyle muhteşem bir tesis için evde Bakım onların çiçeklenme memnun kaprisli güzelliği etrafında almak gerekir tuzaklar bir yeri vardır. Hatta tarım uygulamalarının tüm kurallarına tam uyumlu kraliyet sardunya çiçekli süresini uzatmak edemez unutulmamalıdır. Bu geleneksel türlerinden çok daha kısadır.

Kraliyet sardunya çiçek değildir: ne yapmalı?

Bu sorun birçok bahçıvanlar ilgilendirir. Bunun nedenleri çeşitli olabilir. Onları anlamak için, kraliyet sardunya ihtiyacı anlamak gerekir. Gerekirse bu bitkinin evde bakım, dikim, düzgün topraktan, zamanında sulama ve budama, kış dinlenmesi süresinin bakım, nakli için kabın doğru seçim gerektirir.

bize sardunya çiçeği reddeden nedenlerini ele alalım. Bitki çok büyük bir tencerede ekilen durumda, Sardunya aktif yeşil bir sürü oluşturmak ve büyümeye başlar. enerji kök büyümesi ve yeşillendirilmesi harcanmaktadır beri bu durumda, bitki basitçe, çiçeklenmeye gücüm yok. Daha küçük bir vazoda bir çiçek nakli.

Başka neden - çiçek hasarlı kökler. Kraliyet sardunya kökü sisteminin mantar ve bakteriyel enfeksiyonlara tabi olduğunu lütfen unutmayın. Hemen hastalık zor tanımlar. Hastalık sapları ve yaprakları saldırdığında Bu netleşiyor. Sardunya besinlerin eksikliğinden muzdarip olduğunu. Bu durumda, bitki tüm çiçek mağazalarda satılan antiseptik ile tedavi edilir. Hastalık çalışıyorsa Ancak, bitki kaydetmek nadiren mümkündür. Çiçekçi herhangi bir hastalık ve zararlıları (yaprak bitleri, kurtlar, akarları vb. D.) Bitki onlarla savaşmak için bütün güçlerini harcamaya olun bilmelidir. Böyle bir durumda çiçek Hakkında kabul edilemez.

Sık karşılaşılan bir başka nedeni - dinlenme fazı eksikliği. Bu durumda ne yapmalıyım? çiçek gübreleyemiyordu, sonbahar-kış döneminde sulama azaltın. serin bir yere (örneğin, sundurma) bitki aktarın. Kış ısı kraliyet sardunya için zararlıdır. Çok Sulama, o yukarıda belirtilen nedenler olarak sanki pek çiçekli bitkiler etkiler. Ne o sardunyalar sulama gerektirir ve yetkin mahsul için neden önemli olduğunu, aşağıda tarif eder.

1

Belki de bu makalede sunulan fotoğraf, gerçekten kraliyet sardunya gibi birçok kişi bakarak. Bu güzellik kendine özgü özellikleri vardır evde önemsiyorum. Özellikle, sulama ile ilgilidir. Bu prosedür iyi palet tarafından taşınır. Bitki nem gerekli miktarda kendi kendini ayarlayan. Sulama için su, oda sıcaklığında, soğutuldu, kaynamış su kullanmak mümkündür, aralıklı olmalıdır.

yaprakları Çiçeklenme öncesinde zaman zaman püskürtülür edilmelidir. toprağın üst tabakası üzerinde ortaya Kuru kabuk, sulama için bir sinyaldir. Aşırı nem bitki hastalıklarına neden olabilir ve eksikliklerinde çiçek eksikliğine yol açar.

Sardunya kraliyet: gür çiçeklenme için kırpma

budama ilkbaharda yapılır - Oldukça sık, yetiştiricileri bu bitkinin bakımı çok yaygın bir hata yapmak. Doğru zaman olduğu gibi görünüyor, ancak bu durumda sardunya kral açan durabilir. gür çiçeklenme için Budama sonbahar ve kış aylarında yapılmalıdır.

Genellikle yanlış budama bitki sapları çok uzun büyür gerçeğine yol açar ve onun dekoratif itiraz kaybeder. Güzel bir taç oluşturmak amacıyla, kesinlikle basit kuralları uygulamak için gereklidir:

 1. budama sayesinde, bitkilerin hesap genetik özelliklerini dikkate almak gerekir. Kraliyet sardunya düşük ve gür olmalıdır.
 2. Budama yaprak düğümü düzeyde dezenfekte keskin bir bıçak veya makas gerçekleştirilir.
 3. Tutma temiz ellerle tutulur.
 4. Rehber dilimleri toz tarçın tozu veya odun kömürü ile muamele edildi.
 5. bitki içine bakan, Gövdeler tamamen kaldırılır.

Deneyimli yetiştiricileri bu çalı kraliyet sardunya yetkili oluşumu için çok duyarlı olduğunu biliyoruz. gür çiçeklenme için budama hemen sardunya tomurcuk sonra en sık yapılır. Bu genellikle Ağustos ayının sonunda gerçekleşir. Bu prosedür 1.5 ay ara ile iki aşamada olmalıdır gerçekleştirin. Bu şiddetli stres bitkiler önlemek için gereklidir.

Böyle At yeni sürgünler kraliyet sardunya budama erken sonbahar çok hızla artmaktadır. (Yaprakların dördüncü çifti üzerinden) onları kısma yeni genç sürgün oluşumunu uyarır.

Eğer gür çiçekli sardunya memnun etmek için, belli bir düzen gözlemlemek gerekir:

 • kaldırma sapları soldu ve salkımına soluk;
 • Ölü yaprak ve kurumaya meyillidir olanların kaldırılması;
 • tesisi incelerler ve güzel bir taç oluşturmak üzere kesilmiş hangi sürgünler belirlemek;
 • Çıplak ve uzun (alt nodu) tamamen çıkarmak, saplar;
 • kışa hazırlarken Sardunya, ana gövdenin üçte birini kesilmelidir.

deneyimi olan Yetiştiriciler kış, kısa günlerde hiç güneş ışığı gergin uzun boylu sardunya kral olduğunda söylüyorlar. Bu süre en gür çiçeklenme için Budama kısmen tepesi ve kesilir uzun filizler yükselen değiştirilir.

Nisan ayında, kraliyet sardunya çiçeklenmeye başlar, bu nedenle budama Mart ayı ortalarında kesilmelidir. çalı şeklini kalmıştır için sıkışmak ve çiçeklenme sonrası, yaz aylarında yapılabilir. Kesinlikle dinlenme süresini kırmak için değil, böylece Aralık, Şubat döneminde bir sardunya kesmek için önerilir. Kışın, bitki dinleniyor. Bu zamanda, en az bir sulama ve ışıklı, serin (sıcaklık daha yüksek olmayan en az 15 derece) pozisyonu gerektirir.

Kraliyet sardunya, hem de geleneksel çeşitleri, kupürleri yayılır. Ağustos kesimler sonunda uzun 7-9 cm, havada birkaç saat ıslatmaya ve turba-kum karışımına içine açılan kesti. Bir plastik torba kullanma sera etkisi yaratmak ve toprak hep sulu bir karışımı olmuştur emin olmak için. Daha sonra, kum, çim ve zemin levha arasında bir karışım hazırlamak ve köklü kesimler düştü.

Biz onun güzelliği kraliyet sardunya sizi memnun etmek gerekenlere söyledim. Bakım ve konvansiyonel biraz farklı bu muhteşem bitkinin üreme. Eğer çiftçilik tekniklerinin tüm kuralları takip Ama eğer, bu harika çiçek çabalarınız için gür çiçekli, maalesef çok uzun sizi ödüllendirecektir.

Kraliyet sardunyadan evinde fotoğrafları Bakım

Kraliyet sardunya, Pelargonium grandiflorum - biz literatüre bakarsak, biz Kraliyet sardunya iyi bilinen ve diğer isimleri bir numara olduğunu görebilirsiniz. Regal Pelargonium, Pelargonium grandiflorum - bilim adamları için bitkinin daha tanıdık bir isim gibi geliyor. Pelargonium ailesi Geraniaceae üyesidir ve 25-50 cm yüksekliğe kadar büyüyebilir.

Ancak, en iyi bilinen bitki bakımı, uzun çiçeklenme dönemi ve basitlik isnat edilebilir bir kapalı çiçek olarak alınan olduğunu. çeliklerinin en ona eskiden olduğu gibi, kraliyet sardunyadan basit ve etkili bir yeniden üretimidir.

Özellikler ve çiçek açıklaması

XVIII yüzyılın ortasına kadar Avrupa bu bitkinin Güney Afrikalı ilk örnekleri teslim edildiğinde ancak her şey değişti, sardunyalar aşina oldu. Bu kesimler yeni çeşitlerin geliştirilmesi için temel oldu.

diğer türler ile birlikte, yetiştiriciler oluşturmak başardı Pelargonium büyük kraliyet, baş süs onların büyük çiçekler.

 • Bu bitkiler genellikle melezler, çoğu olan kompakt çalılar, şeklinde büyür. kapalı yetiştirilen, onlar küçük, yoğun çalılar ve kırılgan şeklinde elde edilir, çok sayıda dala kaynaklanıyor.
 • Çeşitli bağlı olarak Pelargonium farklı şekil ve yaprakların boyutu olabilir. Petioles uzun sardunyalar yaprak bıçakları farklı değildir. sardunyadan Birçok çeşidi hafifçe loblu kenarları süslenmiş yuvarlak plakalar büyür.
 • Sardunya çiçekleri küresel şekil şemsiye ile kaplıdır uzunlamasına, ince sapı üzerinde büyür. Parlak renkli büyük boyutta Genellikle onu şimdiki tek çiçekler.
 • Sardunya yetiştirilen çeşitler beyaz veya pembe ve kırmızı bir gölge olabilir çiçeklerin rengini etkiler.
 • kapalı ortam içinde yetiştirildiğinde. 25-50 cm'lik bir yüksekliği aşmaması yeterince cılız sardunya, elde edilen yaprak üst ve dişli bir kaba doku vardır ve kenarlar keskin kıvrımlı şekli vardır edilebilir.

çiçekler farklıdır Basit, huni şekilli, 5-8 cm çapa ulaştılar. Uçlarında kaynaklanıyor veya genç dalları bir koni formuna sahip yaklaşık 10 renk yetişir.

Yaprakları genellikle kendi ön kısmında çoğu zaman, bir iç bölgede daha koyu bir gölgeye sahip koyu çizgiler meydana. Uygun bakım tesisi sağlayarak yaz sonuna erken bahar Pelargonium çiçekleri tadını çıkarabilir.

evde kraliyet sardunya büyüyen zaman hangi olmadan normal gelişimini sağlamak mümkün değildir, bunun için elverişli koşullar yaratmak gerekir.

Bu bitki en rahat hisseder Akciğer hava sahasındaki. Bireysel sahipleri evde sardunyalar ekimi sınırlı değildir. Gerekirse, onlar yağmur barınağı olan, teras ya da balkon, bahçe içerisinde dikilebilir.

Genellikle pencere pervazına yerleştirilir. Ancak bu durumda, yaratılış dikkat çekmek zorunda kalacak iyi havalandırma, bitki, uygun sıcaklık, aynı zamanda nem sadece gerektirir.

Genel olarak, aydınlatma sardunya aşağıdaki temel gereksinimleri vardır:

 1. Maksimum aydınlatma sağlanması, yaz aylarında kısmi gölgeleme gerekir.
 2. Bitki ev dışında yetiştirilen, seçilen yerde değilse yağmur barınağı yapmak gerekir.
 3. direkt güneş ışığından koruma sağlamak için emin olun.
 4. Kış sardunya aydınlıkta büyütülen ve indirgenmiş sıcaklık muhafaza olup, burada serin yer olmalıdır - yüksek seviyede 10-14 daha dereceye. Bu durumda, tomurcukları yumurtalık oluşturmak mümkün olacak.

Kraliyet sardunyadan normal büyüme için emin olmanız gerekir Düzenli ve doğru sulama. Yaz aylarında günde iki kez yapılmalıdır - güneşin batışını sabah (yaklaşık 10 saat) ve akşamları, içinde. Kışın, yeterince günde bir kez bitki su için.

Bazı özellikler kraliyet sardunya melez bakımında bulunmaktadır. onlar bölgeli sardunyalar ile karşılaştırıldığında daha alışık ateş olduğundan, sulama sırasında hafifçe su tüketimini arttırır.

bir aşamada en fazla 50 mi - sulama yetişkin burçlar devre tutun. su harcanabilir miktarda hafif ıslak zemin edebilmek için yeterli olmalıdır.

olmalı Aşırı nem kaçının, çünkü bu şartlarda bu çürüme ve enfeksiyon kontrolünün olasılığını artırır. Bu genellikle evde kraliyet sardunya çiçek isteksizlik açıklar.

Gerekli kraliyet sardunya ekimi sırasında optimum sıcaklık sağlamak 18-25 santigrat derece olan.

Söz konusu eşik sıcaklığını aşmayacak şekilde tavsiye edilmez. Ayrıca bazı hasar taslaklar, ısı, soğuk dalgası için bitki neden olabilir.

Bu hoş olmayan durumlar higormetre, bir termometre ve bir hava istasyonu olması her çiçekçi karışmaz kaçının.

Ekim-Mart sardunya Royal'de süren dinlenme aşamasında, toprak koma kurumasını önlemek için gereklidir. Yılın bu zamanında çok aynı bakım tesisi neredeyse gerekli değildir.

sardunya uykuda sahne gidecek önce bile, gerek Renkler bunun üzerine mevcuttur kırmak, tomurcukları ve zayıf yapraklar. budama gerçekleştirilmesinde sürgünler üçte bir uzunluğu ile çıkarılmalıdır.

Böyle bir tedbir ancak bitki daha fazla özgürlük vermek değil, aynı zamanda ona daha fazla hava almak için yardımcı olmaz. Bir başka avantaj hastalık ve zararlılara karşı bitki direncini artırmaktır. Sulama sadece durumun görünümünde gereklidir o anlarda yapılmalıdır.

15 derece Celsius bir sıcaklıkta büyütülür arı sardunya dinlenme altında. Ancak, çiçekçi önleyebilir bireysel düzgün bunu yapmak için yer veya zamanın kış eksikliği bitkilerin bakımı. şöyle Bu durumda, devam:

 • Bitkiler daha sonra, önde gelen sürgünler kısaltmak kir kök topu temizlemek, tencere kaldırılır ve kökleri kesilir;
 • Her bir bitkinin yaşam döngüsünün bu aşamada kağıda sarılmış ve folyo ile sarılır;
 • Sonunda bağlayıp mahzende asmak için ayrıldı.

Bu yöntem kış boyunca olduğu gibi, birçok, şüphesiz gibidir Sen çiçek bakmak gerekmez. o paketten çıkarılarak tencere içine geri nakledildi Mart ayında Sardunya hatırlama.

büyüme mevsimi boyunca toprağa her iki haftada olmalıdır Sıvı gübre yapmak. Ekim ve Şubat, bitki dinlenme aşamasında, bu nedenle, gerekli değildir yılın bu zamanında besleme yürütmek etmektir.

Bir kez daha en kompakt çalılar büyümüş ile karşılaştırıldığında bolca Pelargonium kraliyet çiçek olduğunu tekrarlamak istiyorum. Yeni dalları genellikle oluşmuş ve yaşlı, odunsu çekimleri vardır.

sardunyalar açısından, yıllardır yetiştirilen Eğer yılda bir kez kırparak yürütmek için yeterlidir için. Ve alakasız zamanı.

Ne olursa olsun bush yeni bir ev almak istediğiniz sardunya Royal çeşitli nedeniyle, tavsiye edilir bir yayılma yöntemi kullanmak. Bunu yapmak için, yazın ilk haftalarda veya sonbaharda 45 derecelik bir açıyla geçiş reklamlar aşağıda kesilir kesimler, hazırlamak.

kaçış çeşitleri cüce aitse, yaklaşık 5 cm ile ayrılmış ve büyük için gereken -. onlardan hazır fidanlar olması 10 cm alt yaprakları ve çiçekleri koparmak gerekir.

Süreç üreme kraliyet sardunya çiçeği ev diğer çeşitlerinin durumunda biraz daha farklı şemayı uzanır. Bu bitkiler çürümeye yol açabilir gibi, artan toprak nem sağlamak için tavsiye edilmez.

Bu nedenle, aşı kalemleri, birkaç gün ekimden önce kalacaktır zaman, suya koyarak kaçınmalıdır ile çok dikkatli olmalıdır.

Daha etkili bir önlem iki saat kurutulmasıyla olup. Ancak, önce yere kesmek gerekir kömür işlem ve "Kornevinoy".

evde yeni sardunya çalılar ilk hazırlamak zorunda kalacak İçin kap küçük çaplı. Drenaj pota altını doldurur kullanılan kırıkları olabilir gibi.

Daha sonra, kap eşit miktarlarda yer kömürü ve kum, toprak bazlı karışım yerleştirilir ve iyice sulanır. Daha sonra, kesimler bir dikim hasat edilmiştir.

ıslak ya da çok kuru toprak içine bitki sapı hemen ekim ve yalnızca kenar tutabilir sulama sonra böyle bir durumda ancak, tavsiye edilmez.

Kraliyet sardunya yayılımı popüler bir yöntem hasat sürgünler hızla kök salmak gerçeğiyle açıklanabilir. Genellikle ilk çekimleri için yeterince 3-4 hafta ortaya çıktı. Bu biraz sulama artırmak için zamanı kesin bir işaretidir.

Ancak, hiç ihtiyaç vardır Maksimum doğruluk egzersiz, olmadığı bir tehlike substrat ıslatın.

4 hafta daha sürer zaman genç burçlar kraliyet sardunya başlar Güneşte sertleşecek, Onları yetişkin numuneler için aynı yol izler ve ardından önemsiyorum.

Onların iyi gelişmiş kök sistemi oluşumu için beklerken, halen kompost yapılır toprakta, bir nakil sardunya yürütmek mümkündür.

Hatta çok sayıda çiçek ortaya çıkması arka planı ve kendisi bırakır bir kraliyet sardunya genellikle oldukça kompakt kalır. Ortaya çıkan kök lahanası drenaj deliğine büyümesi için ek boşluk arıyorsanız, onlar bunu yaparken, onu katlettiler.

Bu evde neden olmasın sardunya çiçek için en yaygın nedenlerinden biridir. mutlaka iki yılda bir fazla taze öğütülmüş substrat dikkate kullanılmasında, sardunya nakli gerçekleştirilebilir.

Öncelikle, düşük enerjili çalkalayarak yoğun bir yerden eski rizom temizlemek gerekir. Daha sonra, kırpma uzun, kalın kökleri yürütülen ve bunların yarısını çıkarmak için hesaplama ile vuruyor edilir. Sonra daha önce vardı eski sardunya pota dönmek taze toprak dolu.

Gerekirse ve büyüyen sezonu Pelargonium kraliyet sırasında herhangi bir zamanda bunu yapmak için izin rağmen nakli Engage, ilkbaharda önerilir.

Kraliyet sardunya hastalığı için büyük tehlike "görünürsiyah bacak". o zemin katında siyah boyanmış kaynaklanıyor gerçeğiyle tanımlanabilir. Bu hastalık hızla tüm tesis vurabilir çünkü Ama biz, çok dikkatli olmak gerekir.

Genellikle su basması veya toprak nem nedeniyle ortaya çıkar. Bunu önlemek için, bir kraliyet sardunya için gereklidir en uygun koşulları yaratmak için gelişme ve onlar nispeten kuru hava sağlamanızı öneriyoruz.

Bu sardunyalar için bir sorun pas olduğunu da. ondan zarar yaprakların sararması ve bunların müteakip yok olma olarak kendini gösteriyor. Bu hastalık çekimleri ve sardunya çiçekleri karşı korumalı değildir.

Bu nedenle, bir çiçeğin yaprakları üzerindeki pas potansiyel belirtileri görünce hemen Biz kırmak gerekir, ki bu hastalığa karşı etkili bir önlemdir.

Bu şaşırtıcı değildir rağmen sardunya resmi adı olduğu için birçok Royal sardunya, çok tanıdık gelmiyor.

o dairede, aynı zamanda bahçe alanında sadece muhteşem dekorasyonu, olabilir oldukça güzel bir bitki, yatıyor. Ancak, bunun doğru bakım gerektirir uygun koşulların oluşturulması büyüme için, hatta kolay olmayacak sardunya çiçekli bekleyin.

Evde Foto Kraliyet sardunya ve bitki bakımı

Avlu bahçesinde, denizlik, Balkonlarda ve hatta yaz başlangıcı ile şehir flowerbeds üzerinde, sen parlak çiçek açan çalılar Pelargonium, halk genellikle denilen sardunyalar görebilirsiniz. Nedeniyle sadelik ve tevazu bakıma Pelargonium haklı bir aşk çiçekçi tadını çıkarın. Ama birkaç maalesef ben ailenin bu "külkedilerinden" arasında o kendi vardır, şüpheli "Kraliçe".

Kraliyet sardunya, Pelargonium grandiflorum veya en gür çiçekli ve biraz daha kaprisli bir karakter akrabanın farklı regale.

Büyük sardunya Özellikler

Befits resimde ev kraliyet sardunya, böyle büyük bir isimle bir bitki, sardunya bölgenin ortak çeşitleri daha talepkar bakım ve çiçekler bu kadar uzun bir zaman değildir. o tüm şekil ve renklerde çiçeklenme-şemsiye çiçek toplanan büyük bir zaman, görünce, o sizin pencere güzel bir bitki olarak büyümeye arzusu ateşlemek için değil imkansız.

yüksekliği Royal sardunya, 30-60 cm ulaştığında diğer türler farklıdır:

 • yoğun olan yapraklar, katlanmış dokunun şerit levha ve sivri kenarlara kaba;
 • Çapı en fazla 7 cm, büyük basit veya çift çiçekler.

Dekoratif salkımına yaprakları birden çok renk ekleyerek, ancak bölgeli sardunya çiçek dönemi sonbaharda sona ererse, yaz ikinci yarısında kraliyet sardunya solmaya son çiçeklenme.

Bir çalının üzerindeki bahar ve tomurcukları görünmezse sonucunda, iki kat bir utanç hava kapaklarının parlak renkler 3 ila 5 ay arasında olabilir zevk ve.

Neden kraliyet sardunya çiçek yapar?

Toprakta yavru bitki vazgeçtiklerini sonra, yetiştiriciler-fanlar heyecanla yeşil gösterişli inflorescences görünümünü bekliyor, ancak bazen hayal kırıklığı ile uğraşmak zorunda. çiçekler sardunya grandiflorum yerine sadece yeşillikleri verir ve hızla büyüyen sürgünler yakında göz kaybeder ve gergin olacak. Ne hatalar evde kraliyet sardunya bakımı yapılmıştır ve neden, fotoğrafta olduğu gibi, bitki çiçeksiz neredeyse kalmıştır?

Gerçekten de, zaman dilimi içinde değil sardunya çiçek, bu gösterebilir eğer:

 • değil doğru sıcaklık koşulları veya düşük ışık koşulları için;
 • Bir kap ekilen bitki çok hacimli ya da uyumsuz gübre bileşimi alacak şekilde yerleştirilmesi;
 • Zamansız nakli;
 • okur yazar budama veya yokluğu.

Nasıl bitkiye kraliyet sardunya bakımı için düzenli olarak sağlıklı ve dekoratif bütün bir yıl boyunca kaybetmedi, çiçek?

Evde kraliyet sardunya için yaz bakımı

iddiasızlık sardunya, konuşma, bu tür bilenler dissemble vermedi.

Kraliyet sardunya bol çiçekli sahipleri ile rahat ve mutlu hissetmek için, çiçekçi ekimi başarısını koyacak sadece birkaç kurallara uymak gerekir.

ışığa talep ve sevgi Geniş Sardunya çeşitleri en parlak güneşli pencereye maruz kalmak. Sadece sıcak günlerinde, bitkiler yanıklar kararan korunacak gerekiyor ama diğer durumlarda, dünyanın kısıtlama - riskidir:

 • çekme ve sürgünler sıyırma;
 • çiçeklenme yoğunluğunun azaltılması;
 • bırakarak tomurcuklar zaten ortaya çıktı.

akraba türler kraliyet sardunya taslakları ve soğuk rüzgarı tahammül edemez aksine böyle bir bitki, bir bahçede ekilen eğer, o da tomurcukları memnun değil muhtemeldir. Yaz aylarında ev ve bakım nedenle yetiştirilen kraliyet sardunya taslaklar karşı koruma içerir. Bitkiler gelişmek ve-camlı güneş terasları ve loggias bol bol çiçek açar.

Yaz sardunya hava aşırı kuruluğu, oda sıcaklığında su ile püskürtülebilir, yapraklar ıslak emin ve tomurcukları doğrudan güneş ışığına maruz değildir.

Yetiştiriciler, keskin bu muhteşem kültür, sıcak havalarda yaprak bitleri ve sapları ve yaprakları üzerinde asalak diğer zararlılar tarafından saldırılara karşı daha duyarlı bitkiler, ciddi sardunya zayıflatmak olduğunu bilmek. belli oluyor "Neden kraliyet sardunya çiçek değil mi?": Ve burada sorunun cevabı.

Biz sulama ve çiçekli bitkiler gübreleme hakkında unutmamalıyız. sardunya, suda kolayca ya da gıda kuru nokta ve de toprak bileşimine talep değil, tolere rağmen kesinlikle renk uygun miktarda vermez. sıcak aylarda, büyük çeşitlilik toprağın üst tabaka biraz kuruduğunda gerçekleştirilir özellikle bol sulama, gerektirir.

Uzatmak çiçekli ve kurumuş kaldırmak için zaman içinde, dekoratif çiçek sapları kaybederse santraller olabilir korumak için.

Büyük sardunyalar Kış bakımı Özellikleri

soldurma muhteşem çiçekler sardunya iyileşir sonra sıcak bir pencere bir sonraki bahara kadar bırakırsanız, ancak, sonraki çiçekli sabırsızlanıyorum. Nasıl sonbahar ve kış aylarında sardunya bakabilirim? Sıcaklık düştüğünde sonbahar başlangıcı ile, evde kraliyet sardunya bakmakta değişiyor. Üç aydır Bitki sağlar:

 • yaklaşık 12-15 ° C'lik sıcaklık;
 • Sadece Pelargonium aktivitesi aşağıdaki desteklenen seyrek sır;
 • Yeterli aydınlatma.

kış uykusu dönemini bütünüyle Besleme durdurulur. tüm koşullar bakım karşılanırsa, bitki çiçek tomurcukları ve kış mutlaka Katalepsinin lüks çiçek veriminin yeterli sayıda bırakır.

nakli yürütülmesi ve kraliyet sardunya beslenmesi

Bitkinin toprak üstü kısımlarının farklı Sardunya hızlı büyüme Her türlü. pot taranan toprak ile yaz Bush'un üzerinde önemli ölçüde büyümüş ise kış kraliyet sardunya nakli sonunda tam örgülü topraklama com kökleri. Bu kültür için Zemin, gevşek de nefes olmalı ve nemi korur etmek. Düşünme, neden kraliyet sardunya çiçek, çiçekçi hesap ve toprak karışımı doğru seçimi içine almalı etmez. İyi bir seçenek - sterilize bahçe toprak, kum ve turbanın eşit parçalarının bir karışımıdır.

Kök sistemi su durgunluk tahammül edemediğinden, Pelargonium daha az dikkat dikim pot seçiminde ödenir değil güçlü drenaj tabakası gerektirir. Çünkü çok fazla yetiştiricileri kraliyet sardunya çiçek kültüründe hayal kırıklığına ve olmayan geniş bir kapta nakli olduğunu.

hacim tencerede kez, bitki hızla yeşil kütlesini artırmak, ancak "unutuyor" tomurcukları ayarlamak için.

Benzer bir işlem yer alır ve uygun gübre karışımı seçilir. azot hakim tomurcukları ve blum oluşumu için soyunma zaman sapları ve yaprakları büyür ve tomurcukları az oluyor. , Pelargonium artan farklı potasyum ve fosfor beslenmesi bol ve uzun süreli sahası temin etmek için en iyi karışım.

Hiçbir kraliyet sardunya çiçek yanlış veya yetersiz budama olabilir nedeni. Bitki hızla büyüyor ve tomurcukları Temmuz ve Ağustos prischipyvaya içinde, artan net çiçek tomurcukları kolayca sürgünlerin ucunda oluşur veya çok regrown kaynaklanıyor tepelerini keserek beri. Bu tedbir sağlayacaktır:

 • üretimi için kullanılabilir elde çelikler;
 • Gelecek sezon yemyeşil çiçekli elde etmek;
 • Genç sürgünlerin büyümesini teşvik etmek;
 • Bush kompakt çekici şekil vermek.

bitki Trim, daha yavaş yavaş ciddiye sardunya yaralanmasına ve ameliyat sonrası bitki yukarı beslemek için gereklidir. Kış sonunda, tomurcukları budanması yeni bir oluşum başlangıcı tamamlanır.

Köklenme kesimler yıl boyunca elde edilebilir, ama sıcak mevsiminde çok daha kolay hale getirmek için.

dikim malzemesi yapraklarının en az iki çift sahip kuvvetli sürgün uçları alındı ​​ve düğüm altında 5 mm kesmek gibi. Aşağı kesilmiş ve artık üst yaprak plakaları 3 bırakmak daha iyi olduğunu bırakır. Bundan sonra, aşı kalemleri üzerinde yer dilimleri ezilmiş kömür ile tedavi ve 18-24 saat boyunca havaya bıraktı.

Ancak, başka bir yolu yoktur. anne bitki kesme kesimler ayrıldıktan sonra 10 dakika içinde:

 • kornevinom muamele edilmiş;
 • kum, humus ve turba karışımı içine çökeltildi;
 • 2-3 gün liman dokunmamış.

İyi sonuçlar nemli turba tabletlerde kesimler ekerek elde edilir.

Her durumda, ekim çürüklüğü gelişimi bölümlerini güvenli olacaktır çözüm fitosporin sulanan. kupürleri kökleri verdikten sonra nasıl sardunya bakımı için?

uzun somunlar 19-23 ° C arasında bir sıcaklıkta olan ana kadar, iyi kurulmuş olup, bu 8 ila 12 hafta arasında sürebilir. Bu süreden sonra:

 • genç bitkiler kalıcı bir yerde ekilir;
 • Yeni yanal kaynaklanıyor vermek Bush'u zorlayan yaprakların üçüncü çiftinin ana kaçışı çimdik.

Evde bakım kraliyet sardunya, resimde olduğu gibi, iyi, genç bitkiler gelişen, ve önümüzdeki bahar küçük düzgün burçlar ilk çiçeklenme verirsen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 2