Evde ellerinizle köpük blok

Nasıl kendi başlarına bir köpük yapılır?

yapımına başlanan, geleceğin ev sahibi inşaat malzemelerinin maliyetini azaltmak için mümkün olan tüm yolları deniyor. Düşük maliyetli genellikle kullanılan malzemenin yüksek kalitesi engellemektedir, bu yüzden bir sorun vardır - nitel ya da ucuz ya. Köpük blokları nedeniyle kullanım kolaylığı ve inşaat için en uygun malzeme yapmak onun özelliklerine inşaat işinde bu kadar popüler hale gelmiştir. Bitmiş köpük bloklar yüksek maliyet yapı malzemelerinin bağımsız bir üretim artışa yol açıyor. Evde köpük bloklar üretimi sadece anlamlı maliyetleri azaltmak olamaz, ama aynı zamanda sıcak bir odada inşası için en az kaliteli malzeme elde etmek.

Nasıl köpük betonu yapılır?

gerekli ekipmanı kullanma evde üretimini organize etmek mümkündür. Köpük bloklarının üretimi tam uygulama teknolojisi uyum bileşeni karıştırma oranlarını gerektirir. bunları kendiniz yapılmış olan hazır beton bloklar tasarruf karar verdik varsa, köpük beton ev üretimi için teknoloji bazı özelliklere sahiptir bilmeli:

 • Yukarıdaki 400 ve gelen - temiz bir çimento markası kullanın.
 • karışım maddelerinin geri kalanı pürüzsüz hale gelene kadar karıştırılır, köpüğün son sarımı ilave edilir.
 • kovaya yazın ve konteyner çevirmek - - köpük sızıntı olmamalıdır bitmiş köpük kalitesi kontrol etmek için basit bir yol olabilir.
 • Poluzastyvshy beton kalıpları çıkarılır ve tek tek blok halinde kesilir. Beton karışımı biçimlerinde az bir gün altında ve 15 saat 5 ° arasında bir sıcaklıkta, sol palet dosyhat blok kesme sonra olmalıdır.

Ne yüksek kaliteli köpük üretimi için olması gerekir?

ellerinizle köpük yapmak için, zaman, para yatırımlarının bir çok alacaktır. kendi üretimini düzenlemek için özel malzemeler ve ekipman gerektirir:

 • karıştırıcı;
 • Temiz, kuru kum;
 • Kalite çimento;
 • temiz su;
 • köpürme maddesi;
 • köpük jeneratörü;
 • formu.

Formülasyon, bir çok varyasyonları vardır kalitesi, başlangıç ​​bileşenlerinin bağlıdır ile doğru orantılıdır.

Bağımsız üretim yöntemi

Köpük bloklarının üretimi daha sonra çözelti dökmek için hazır olacak kabın hacmi bazında başlar. Gerekli olan 100 litre su başına çimento ve elenmiş kum 200 kg 0.5 metreküp - parametrelere dayalı olarak, komponentlerin istenen sayısını hesaplamak.

İlk olarak, özel bir jeneratör ile, bir beton mikseri, kum ve çimento ile karıştırılır ve kimyasal üfleme maddesi 1 metre küp başına köpüğün 500 litre hesabı ile kararlı köpük yapılır. çimento ve kum için saf su ilave edildi ve bundan sonra da nihai bir köpük ile karıştırılır. Köpük jeneratörler en beton karıştırıcı tambur içine direkt olarak köpük pompa sağlayan özel bir pompa ile sağlanmaktadır.

tüm bileşenleri bir mikserde yerleştirilir, bunlar iyice karıştırılmalıdır. malzemenin yoğunluğu buna köpüğün ilave miktarları eklenerek ayarlanır. Bitmiş çözelti hazırlanmış bir tepsi içine dökülür kurutun edilir. Günde tamamen kuruyana kadar kalıplardan çıkarılır Kuru bloklar, bırakın. imalat işleminin en az 5 derece arasındaki bir sıcaklıkta gerçekleştirilmelidir.

köpürtme maddesi satan mağazalarda satın alınan veya evde yapılabilir. Bunu yapmak için, sodyum hidroksit, 150 g, reçine 1 kg, ahşap tutkalı 60 g gerekir. bileşenler birleştirildi hafifçe ısıtıldı ve homojen bir duruma gelene kadar karıştırın edildi. Bitmiş çözelti, köpük üretimi işleminde önce su ile karıştırılır.

Gelecekteki bloklar için Formlar kontrplak veya metal levhalar yapılabilir. İmalat oranlarda bakım ve tam olarak uyulmasını gerektirir - onlar geometrik olarak doğru olmalıdır. Bitmiş çözeltiler, bunların yapışkan nitelikleri polietilen sızmasını önlemek için. blokların ekstraksiyon çözeltisinin kısmı hemen ardından dökülebilmektedir sonra.

1

kendiliğinden meydana gelişinin maliyet fiyatı

Evde üretilen köpük blokları maliyeti bitmiş ürünün fiyatı çok daha düşüktür. İhtiyacınız olacak malzeme D600 1 metreküp hazırlanması için:

ekipmanı tüketir elektrik maliyetlerinin bileşen maliyetini ekleyin.

Ana giderler diğer bileşenler çimentonun maliyetinin dörtte birini oluşturan, çimento içindedir. Açık ve özel ekipman maliyetleri üzerinde talep üzerine kendi inşa etmek mümkündür, yatırımların ölçeğini etkiler. Montaj, montaj - Genel alandaki bulacaksınız tüm bilgiler. Öte yandan, sen köpük üretiminde çok az deneyimi varsa - gereksinimleri ve özellikleri karşılayan bir malzeme üretmek için deneme gerekir. Belki onların kalite beton bloklar ilk denemede değil elde edilir, bileşenlerin yeni bir parti üzerinde para harcamak zorunda kalacak.

Solüsyonun hazırlanmasını kesme, form üzerine dökme - süreci üç aşamadan oluşur. Her teknolojinin özelliklerini anlamak için gerekli yüksek kaliteli köpük bloklar imalatı için.

Her şeyden önce, sıradan beton için hazırlanan çimento karışımıdır. Avantajlı olarak, çimento dereceli M400 veya M500 seçilir. Kum yabancı maddeler, çakıl ya da kabuksuz, kuru olduğundan emin olun. Su ile ilgili olarak - her zamanki musluğunu uygun olacaktır.

Hazır beton karışımı bitmiş köpük ekledi. Daha önce belirtildiği gibi, yukarıda açıklandığı gibi, köpük yapıcı madde, kendi reçete mağazasından satın veya yapmak edilebilir. iyi yoğrulur köpük ve beton karışımı, hazır çözelti kalıplar içine dökülür.

özel bir alet şeklinde hazırlanan çözelti yerleştirmeden önce yağ içermeyen yağlamak için gereklidir. enjeksiyon kalıplama, Kesme - köpük blokları imalatı için iki yöntem vardır. Birinci yöntem, ayrı bir formda beton çözelti dökme içerir. bir palet üzerinde bırakmak bloğu kaldırmak için yeterli ve hazır sertleştirme sonra değil birkaç saat vardır. Bu teknolojinin dezavantajları:

 • Metal olası deformasyon;
 • ekstraksiyon sırasında bloklar zarar verebilir.

zahmetli düzensiz Montaj birimleri, bu yapı kalitesinde önemli ölçüde aşağı olacak. Bu yöntemin avantajı kesme yöntemi aksine kesme ekipmanı satın almadan kaydedebilir, olmasıdır.

işlem, ayrı bloklar halinde bir bütün beton levha kesme içerir. Bu yöntemin avantajları:

 • Geometrik olarak normal bloklar;
 • düz kenarları vardır;
 • Hiçbir yonga ve düzensizlikler.

Dezavantajları arasında belirtmek gerekir:

 • Pahalı ekipman;
 • nehir süresi - tam bir kuruma kesme dize yeterli tedavi beton kesme işleminde yok edilir edilmez kaydırılabilir.

profesyonel danışmanlık evde köpük bloklar üretimi sırasında beklenmedik sorunlardan kaçınmak yardımcı olabilir. Yüksek kaliteli yapı malzemeleri imalatı için, aşağıdaki yönergeleri izleyin:

 • kontrplak ve metal saçtan yapılmış formlar.
 • Solüsyon süzülerek önce iç yüzeyi, özel bir çözüm kendilerini obtyanite polietilen oluşturan oluşturur tedavi.
 • Kurutma 2 gün 50-60 derecelik bir uygun sıcaklıkta gerçekleştirilir.
 • tamamen kuruduktan sonra malzeme kaldırılır.
 • Hazır bloklar sonra eklenebilmesi için bir kaç saat için tepsiler üzerinde bıraktı.

Eğer gerekli becerileri ve üretim sürecine doğru bir yaklaşım varsa, beton bloklar hızla yapılır. Çoğu profesyonel inşaatçılar süreçten manevi tatmini alma para tasarrufu, beton bloklar yapmayı tercih.

onun köpük Yurtiçi üretim önemli ölçüde inşaat malzemelerinin maliyetini azaltmak için yardımcı olur. üretim teknolojisi temel koşul sıkı uyum düzenlemeleri olduğunu, basittir. Bu birimlerin maliyet bileşenlerinin ve bunların fiyatlarının seçimine bağlıdır.

Nasıl Evde köpük blok yapmak için: imalat teknolojisi

yapı malzemeleri ve hizmetlerin çağdaş pazar cömertçe teklifler çeşitli dolu. Fakat buna rağmen, bazı ev sahipleri kendi yapmak mümkün olan her şeyi tercih ederim. Bu aynı zamanda köpük oluşturulması için de geçerlidir.

Bizim yazıda ne kadar karlı ev işçisi böyle üretimini öğrenmek için çalışacağız. Ve tabii ki, elleriyle köpük blok yapmak için nasıl soru düşünün.

kendiliğinden meydana gelişinin Artıları ve eksileri

İlk bakışta, köpük blokları bağımsız oluşturulması oldukça karlı bir alıştırma. Ama ne yazık ki, o kadar basit değil. Evde blokları oluşturmak için karar vermek, ev sahibi kaçınılmaz birtakım zorluklarla karşı karşıya zorunda kalacaktır.

en ekipman sorunlarının imalatı ile başlayalım. beton bloklar yapmak hakkında düşünmek, her şeyden önce gerekli aletleri almak gerekir.

Onlar satın almak veya İnternet'te bulunan kendi çizimleri üretmek zorunda. Şimdi satışa tür bloklar üretimi için mobil birimler vardır. Ancak maliyeti küçük değildir. Yani bağımsız oluşturma ekipmanı yapmak zorundayız.

Köpük blokları oluşturmak için Set

Internet üzerinde çizimler dışarı Aradığınız zaten onları kullandık olanların değerlendirmeleri dikkatinizi açmak için emin olun.

Gerçekten de, hangi basitçe işe yaramaz cihazda toplanan çünkü şemalarında, bir hata olduğunu olabilir.

Bir sonraki sorun bu malzemenin üretiminin teknolojik özelliklerine bağlı beton bloklar, nasıl olduğunu. İstenen ürün mukavemeti ve yoğunluğu elde etmek için, çeşitli parametreler deney için bir yeri vardır.

 • Dozaj bileşenleri;
 • Karıştırma sırasında;
 • kalıp içinde kalış süresi;
 • Kurutma işlemi.

Sonuç olarak, bir köpük deneyleri yaratmak için maliyeti oldukça önemli olabilir. Eğer kalıcı çalışkan ve teknik açıdan yetkin Ama eğer, yine de, o zaman başarılı olabilir. Ve bunun için size aşağıda verilen yönergeleri anlatacağım blokların, tüm süreç öğrenmek zorundayız.

çalışma ve gerekli ekipman Aşamaları

 1. bir köpürme maddesi hazırlanması;
 2. çimento-kum bileşim yoğurma;
 3. formu ve kurutma beton döküm

Kalıplar blokları

Değil o köpük blok yapılır tam olarak ne var, gerekli bileşenleri hakkında unutmak:

Yukarıdakilerin hepsi ek olarak, daha fazla ve kurutma odası gerekir.

Eğer malzemenin ortalama yoğunluğu elde etmek istiyorsanız, kum ile çimento 1 oranında alınmalıdır: 1.

sürücüye gelince, o zaman 1 kg çimento üzerine o 3-4 gram almaya gereklidir.

Köpük çözeltisinin hazırlanması

bir blok oluşturmak için bir köpürme ajanı gerekir. Böyle areca-4 gibi bunu bir sentetik çeşitli satın almak önerilir.

fiyat Eğer kafası karışır, sıvısını kendinizi üretmek mümkündür.

Bunun için:

 • sodyum hidroksit, 150 gram;
 • rosin 1 kg;
 • ahşap tutkalı 60 gram.

Bu bileşenler, öğütülür ve homojen bir kütle elde edene kadar, sürekli karıştırarak, bunları ısıtıldı. Daha sonra, çalışan bir solüsyon elde etmek için biz köpük jeneratörü gerekir. Bizim konsantresi yardımıyla suya bağlıdır.

çimento-kum bileşimi Karıştırma

Bu, aşağıdaki sırayla yapılır:

 1. Portland çimentosu M400 alınır - bu 1 oranlarda kum ile karıştırılır: 3. Kum parçacıkları küçük boyutta olması gereklidir. kil ve diğer yabancı maddelerin varlığı izin verilmez;
 2. Su karışımı karıştırarak azar azar ilave edildi - yabancı maddeler asitler ya da tuzları olmamalıdır su not edin. Bu kriter ile Konu uyum, kullanılan ve normal musluk suyu olabilir;
 3. Daha sonra köpürme maddesinin 400 g ilave edilmiştir;
 4. Bundan sonra, tüm dikkatle karıştırılmıştır ve 200 sertleştirici gram olmak - bir beton karıştırıcıda karıştırılması devam eder ve bir kaç dakika.

bileşim, beton karıştırıcı kullanmak hazırlamak

Bunlar evde beton bloklar yapmak hakkında hikayemizdeki adımlardı. Şimdi son aşamaya taşıyın.

formları ve kurutma sonucunda köpük döküm

aşağıdaki gibi sırası daha fazla hareket:

 1. Hazırlanan karışım kuruması için iki gün boyunca bırakın kalıplara dökülür. Bu süre sonunda Hakkında, biz formu serbest bırakın ve yeni bir çözüm onları doldurmak;

Fotoğrafta - karışım formları döküm

formlar mutlaka kazanmak yok.

Bunlar bağımsız olarak kontrplak veya sacdan mamul olabilir.

polietilen obtyanut ve kontrplak özel bir madde yağlamalısınız kontrplak ön-dökme önce.

Bu bitmiş blokların müteakip çıkarma kolaylaştıracaktır.

 1. Kurutma işleminden sonra, bloklar tepsiler üzerine yerleştirilir, nerede inşaat çalışmalarının başlangıcına kadar kalacaktır.

Bu malzeme onun yardımı ile inşa edilmiş binalarda konfor ve sıcaklığını arttırır

Evin inşaatı için köpük blokları Bağımsız yaratılması pek karlı bir iştir. Sonuçta, bu materyalin üretimi için öncelikle malzeme elde etmek zorunda olacaktır. Ve, ek olarak, köpük bloklar üretim tekniklerinin öğrenme sürecinde çaba ve finans harcamak.

Onları oluşturmak için, döküm için bir köpük jeneratörü, çimento karıştırıcılar ve kalıpları gerekecektir. materyal yaratma sırasında kesinlikle yukarıda açıklanan talimatlara uymak zorunda kalacaktır. Bu durum size kaliteli beton bloklar yardımcı olacaktır.

Bu makalede sunulan gibi bu konuda ek bilgi bulabilirsiniz.

eğreti bir ekipman elleriyle Beton bloklar - nasıl yapmalı?

köpük yapılan ürünler yaygın olarak iç duvarları ve özel evlerin yapımı için geliştiriciler tarafından kullanılıyor. Arzu edildiği takdirde, köpük blokları önemli inşaat önlemleri maliyetlerini azaltabilir, bağımsız bir şekilde imal edilebilir.

Köpük - operasyonel faydalar bir kitle ile modern malzeme

Az katlı binaların yapımı için ideal eşsiz özelliklerini bir kaç nedeni beton blokları. Köpük yapılan ürünler ile karakterize edilir:

 • Yüksek çevresel performans. Bu tamamen doğal, tamamen güvenli bileşenler oluşmaktadır.
 • Mükemmel ısı yalıtımı kapasitesi. Bloklar hava ile dolu, gözenekli beton oluşur. Bu yapı malzemesi yaz sıcağında evin içine düşmesine izin vermez, ve kış aylarında ısıyı dışarı izin vermez.
 • Kolay kurulum. Köpük blokları kolayca boyutuna kesme, ele ve kendi ellerini yüklenir.
 • Operasyonel güvenilirlik. Malzeme, korkan himvozdeystvy değildir atmosferik maddelere karşı yüksek dirençlidir.
 • Yangın güvenliği. Köpük bloklarının 15 santimetre kalınlığında septum 3-4 saat boyunca ışık vermez.
 • Yüksek mukavemetli ve düşük ağırlık. Köpük beton kütlesi standart tuğla göre 2,5 kat daha azdır. Bu nedenle, bu temeller üzerine minimum yük olduğunu. Vakıf düzenlemesi tasarruf için iyi bir fikir olabilir. Yüksek mukavemetli köpük blokları santimetre küp başına 100 kilogramlık bir sıkışma yükü sağlar.

yüksek mukavemetleri ve düşük ağırlıkları dikkate değer Köpük

Ayrıca köpük avantajlar arasında mükemmel ses yalıtımı ve artan erime akış endeksi söz. İkinci özellik sayesinde ellerinde çoğu ev elinden için daha kolay ve hesaplı olan bu blokların imalat süreci.

Tek gereken - köpük bloklar üretimi için donatım?

Köpük basit teknolojiye evde üretilir. bunun uygulanması için, cihazlar ve bileşenleri şunlardır:

 • köpük jeneratörü;
 • bir kompresör;
 • karıştırıcı;
 • pompası;
 • formu.

Köpük kendi ellerinizle yapılabilir. Bu tür cihazların çalışma prensibi temel olduğunu. Köpük konsantresi karışımı hava akımı ile karıştırma 90 derecelik bir açı altında, karıştırma odası içine yönlendirilmektedir. çözümde etkili basınç güç olur. Karışım (bir tepe bölümü kesik biçimi vardır) spetssoplo beslenmiştir. Bu bileşim, ilk önce sıkıştırılır ve daha sonra genişletilir. Daha sonra solüsyon özel bir tutucu basınç altında ekstrüde edilir, ve köpük olup, burada elde edilir.

Bu elemanlar, ev yapımı jeneratör yapmak için satın alınması gerekir ve (kaplin ile) seri olarak bağlanır - kilitleme ve 1 cm, penopatron bir çapı olan (Laval adlandırılan satış cihazı depolar) hava akımının ve karışım, karıştırma odası, kesik meme vana ayarlanması. Ayrıca bir ağ levhası ve iplik ile memeyi gerekir. Bazı sanatçılar yerine, laval jetinin en çamaşır jeti kullanımı. Köpük jeneratör verimliliğinin bir göstergesi% 20-40 oranında azaltılabilir olarak Ama bunu yapmak için daha iyi değil.

Kompresör çalışır köpüğün alınması için ev yapımı ünitesi. Sen saatte en az 0.5 metreküp kapasiteli, 5.5-6 atmosfer basınçta sırasını sağlayan bir cihaz gerekir. Köpük konsantresi ile doğrudan ayrı kaplarda 150-200 l temin etmek üzere bırakıldı. Karışım, herhangi bir ev pompa ile jeneratöre temin edilmiştir.

Köpük herhangi bir donanım mağazasında satın alınabilir

Eğer bir ev yapımı buhar jeneratörü ile rahatsız ise, uzman stroymagazine satın alınabilir, hiçbir arzusu yoktur. Böyle ekipmanın maliyeti nispeten uygun fiyatlı. Ama formu kendiniz yapmak mantıklı. Yaklaşık 3.5 cm formunun metal çerçeve ya da sac kalınlığı karşılamak için emin suya dayanıklı kontrplak, saclardan imal edilebilir -. Bu, sıradan bir kutu istediğiniz boyutudur. Birçok birimleri tek vardiya için olması planlanan nasıl önceden belirlemek. formların bu vuruş gerekli sayıda temelinde. Onların tekrarlanan kullanımı yasaktır.

Ne blokları yapar - malzemelerin oranı

Özel evlerin yapımı için havalandırılmış beton ürünleri çimento, kum (doğal veya ezilmiş), bir sertleştirici ve bir şişirici madde elde edilir. İşte bazı nüanslar vardır. Çimento, herhangi bir yabancı madde olmaksızın, (derece M-400, M-500), yüksek kalitede olmalıdır. 600 kg - metre küp başına kum tavsiye yoğunluğu. Üretim bloklarının maliyetini azaltmak mümkündür. yerine kum eleme kullanmak yerine, Bunu yapmak için.

köpürtme maddesi inşaat malzemeleri satışı ile ilgili dükkanda sipariş etmek kolaydır. Aslında hazırlamak ve kendi elleriyle. ahşap tutkalı 60 gram sodyum hidroksit 150 g ve reçinenin 1.000 g karıştırmak ve bu bileşenleri ısıtılması için. Isıtma bileşim kıvamında tamamen homojen olmaz sürece gerçekleştirilir. sertleştirici satın almaya hazır olmalıdır. Bağımsız zor ve ekonomik olarak olanaksız hale.

(. En az 600 kg / metreküp sm bir yoğunluk), yüksek kaliteli köpüğün bir metre küp için, oranlarda verilir, bundan sonra bileşenleri almak gerekir:

 • kum (gösterimleri) - 200 kg;
 • Çimento - 320 kg;
 • sertleştirici - üreticinin önerdiği;
 • köpürtücü - 1.2-1.5 litre.

Su (sudan düz kullanımı) 100-110 litre arasında bir miktarda ilave edilir.

köpük Bağımsız üretimi - Genel şeması ve özellikleri

İlk adım - çimento karıştırıcı kum, çimento ve su ile doğru miktarda doldurulması. Makineyi açın ve homojen bir kompozisyon için bekleyin. Bundan sonra, bir köpük (bir köpük jeneratörü ev yapımı veya fabrika), miksere ekleyin gerekli miktar sertleştirici kadar doldurun. Yine birkaç dakika kompozisyon karıştırın. Süresi 3-4 dakika Karıştırma buna izin verilmez. Bir mukavemetinde önemli bir azalma ve bitmiş köpüğün diğer özellikler ile dolu olduğu için bileşimi, karıştırılır daha uzun, köpük çöker fazla, kabul edilemez.

form doldurma sonra, elde edilen çözelti, karışım, bir gün için bırakılmıştır

işin sonraki aşama - Oluşan çözelti ile formları doldurarak. karışım döküldükten sonra bir gün için, sol (ve bazen de daha katılaşmaya zaman gerektirir) eklenmiştir. köpüğün maruz kalması 6 derece veya daha büyük bir çevre sıcaklığında üretilmiştir. iş ısıtılmamış bir odada kışın yapılırsa, bir elektrikli ısıtıcı veya ısı tabancası ile ısıtılması gerekecekti. Bir gün sonra, tepsiler üzerinde formlardan blokları kaldırmak başka 12-24 saat bekleyin.

Kullanmak iyi sertleştirici, daha az katılaşma ürünleri için beklemek zorunda kalacak.

Eğer az iki gün içinde, köpük bloklarının kendi üretiminin tüm süreci görebileceğiniz gibi. Zamanla, gerekli tüm işlemleri çok daha hızlı gerçekleştirmek için elini olsun. Ve sonra daha çabuk yüksek kaliteli ürünleri geliştirmeye yapabilecektir. Düzgün işlem teknolojisini organize ve altında olan profesyoneller yardım etme verimlilik ipuçlarını geliştirmek:

 1. 1. Kullanım bileşiminin karıştırılması için 30 ° su ısıtıldı.
 2. karışımın katılaşmasını hızlandırmak amacıyla 2. kalsiyum klorür (toplam bileşim) içine yaklaşık% 1,5 ilave edilir. Bu katkı, diğer şeyler arasında, birimleri çatlama riskini azaltır. Onun kesinlikle kış aylarında iş için uygulamak gerekir.
 3. 3. Köpük bloklarının planlanan normal üretim, ürünlerin + 60 ° C arasında bir sıcaklıkta kurutulur edildiği basit bir buhar odasında oluşturulması arzu edilebilir ise Bu şekilde, yüksek kaliteli kompozisyonunun olgunlaşması için gerekli olan süreyi azaltabilir.
 4. 4. sıra düzenli geometri formu yapmaya çalışın. Sonra bitmiş blokları tüm standartları karşılayacak.
 5. polietilen ve metal bileşim örtücü film döküm sonrası kontrplak 5. formlar zaman köpük beton bir yağlama yağı karışımı doldurmadan önce yağlama.

açıkça tavsiye oranlarını ortaya çıkarmak için bizim yönergeleri izleyin ve mükemmel kalitede bir ev yapımı köpük almak için garanti edilir. Tüm Handyman iyi şanslar!

buna aktif bir bağlantı olmadan sitesinden bilgi Tam veya kısmi kopyalanması yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

40 − = 31