Evde kaldırım üretimi

Evde kaldırım üretimi

Kaldırım karosu üretimi teknolojisi oldukça basit. Evde gerçekleştirebilir. Bu kaldırım döşeme üretimi için yeterince uygun ekipman gerektirmektedir. Kendiniz için Yargıç, elinizdeki en değerli şey bu çimento mikseri satın almak. Titreşim masa kendi ellerinizle yapılabilir. Çini şekiller satın almak zorunda, ama onlar kadar değil tarafından eskisi kadar pahalıdır. nitel malzemenin iyi şekli tanesi $ gibi düşük 1 için satın alınabilir. Formun fiyat formunun kendisinin malzemesi, büyüklüğü ve stil kalitesini belirler. Tam bir çizgi için kürek toplama satın alınmalıdır, iyi metal kova 10 litre, uçuş güvenli çalışma için bitmiş karoları, lastik eldivenler yapılacak. Ne zaman üretimi için hammadde satın alıp teslim edebilir Yaya kaldırım karo üretimi için tam komple hattı:

 • markası çimento A-B-400 daha düşük değildir;
 • Plastikleştirici Cı-3;
 • Pigment renklendirici;
 • Granit kalıntıları;
 • kalıp.

Sam üretim döngüsü çeşitli aşamalardan ayrılabilir:

 • Plastik kalıp hazırlanması;
 • renkli betonun hazırlanması;
 • Günlük titreşimli döküm yöntemi;
 • maruziyet;
 • sıyırma ve yeni formların hazırlanması.

Sonra ayrıntılarda Kaldırım karosu üretim süreci bak. Biz karlılık ve geri ödeme süresini tanımlar.

Serme kiremit basit teknolojik sürecin yapılır

imalat ürünleri önce vibrocast Hazırlama oluşur. Kaldırım fayans basit ekipman üzerinde yapılır:

 • Titreşim tablo;
 • çimento mikseri;
 • formu.

Burada beton ürünleri titreşimli döküm yöntemi üretimi için ayrıntılı talimatlar. Üretim döngüsünün başında doldurmak için formları hazırlamak için gereklidir. plastik kullanmak daha oluşturun. şekillendirme ve vibrocast ürünleri sıyırma zaman Teknoloji özelliklerini sağlar. niteliksel sıyırma için şekillendirilmiş özel yağ yağlama imalatı öncesinde. Sadece gres 500 döngüleri ya da daha fazla hizmet up yaşam formları ekler. Bir sonraki dolgu önce sıyırma sonra titrek daha iyi şekil yıkama. Aynı zamanda çok önemli. Daha iyi Yeni gelenler özel bir gres satın almak. Arzu edildiği takdirde, bir yağlayıcı en yapılabilir. Ama burada doğru bir oranlarını tahmin etmek önemlidir. plastik kalıplar için Gres bunu. motor yağı 50 gram 1.5 litre su ile seyreltilmelidir. Bu çok iyi ve bu karışım sallamak uzunlukta olmalıdır. Çok dikkatli bir şekilde kayganlaştırıcı oranlarda deneme yaparız. Eğer yağ mükemmel bir denge seçmek için önemli. Çok yağlı yağlayıcı tüm parti Aubrac. kabuk fayans elde edilen çok yağlı yağlayıcı sonra. daha bir rakushnik gibi Böyle bir Kaldırım. kayganlaştırıcı zayıf yağ oranı sıyırma sırasında istenen etkiyi vermeyecektir. kalıp ayırıcı sonra hazırlanmış beton olabilir.

betonun hazırlanması için bileşik bileşenlerinin hazırlanması. Beton karışımı hazırlamadan önce kendisi beton karıştırıcı hazırlamak için gereklidir. nutria bir su ile durulama karıştırıcının bir kova. Su dökmek için gereklidir. betona karışır Duvar, ıslak olmalıdır. kaldırım döşeme imalatı yarı ıslak beton yapmak için. Bu onların gücünü ve formlarda ürünlerin maruz kalma süresini etkiler. Islak duvar daha nitel karışım beton bileşimi olacak ve karıştırıcı harç baskınlar pek vermek tıkamayın. Sonra bir beton plastikleştirici ve renklendirme hazırlamak gerekir. plastikleştirici bir kuru formda solüsyonun tüm bileşenlerin miktarı% 0.5 olmalıdır. Beton 40 litrelik 200 g gerekir. plastikleştirici. Her durumda bir kuru formda plastikleştirici ekleyemezsiniz. İlk hazırlanmalıdır. 200g ile seyreltildi. 70-80 santigrat derece sıcak su 1 litre plastikleştirici. Su her zaman çok çözünür plastikleştirici sıcak olmalıdır. iyi raskolachivaya ölçüm bardaktan sıcak su, plastikleştirici tozu küçük porsiyonlar ekleyin. Biz kolayca çözünür çöktürmek gerektiğini izin veremez. Daha sonra beton pigment boya hazırlanır. boya oranı yüzdesi kuru formda tüm bileşenlerin en az 2 en fazla% olmalıdır. Eğer yaparsanız kalite kaldırım karo bir boya kaydedemezsiniz. Sen yıllar rengini tutmak için olacak bir beton doymuş renge sahip olmalıdır. Pigment boya oldukça pahalıdır ve birçok dolayı plastikleştirici pahasına tasarruf üretim maliyetini tutmaya çalışıyoruz. Ama böyle bir yaklaşım haklı değildir. Bir yıl sonra ya da iki fayans kendi rengini kaybeder. İki yıl sonra, yağmurdan sonra ıslak kiremit yeni gibi görünecek, ancak kuru devlet renkte neredeyse görülemez. iki kat doldurmak için teknolojinin daha iyi kullanılmasını boya tasarruf haklı belirleyin. Yarı betonla doldurulur ve bir renk zrazy aynı Renksiz oluşturur. Bu karo daha da güçlü olacaktır. Sadece 20 dakikayı geçmemelidir tabakalar arasındaki boşlukların doldurulması. Yani 2 kez pahalı boya kaydedebilirsiniz. 40-50 derece arasında bir sıcaklıkta su ile 800 g ön seyreltilmiş boya 3 litrelik kavanoz. Sadece iyice karıştırın ve küçük bölümlerini ekleyin. hiçbir durumda, boya yağmur olmalıdır. Bu çökelti sizin döşemeyi reddedebilir. karonun karşısında boya çökeltinin küçük bir tomar lavabo yapar. Bu nedenle döşeme karoları nedeniyle zayıf seyreltilmiş boya mukavemet ve pazarlanabilme kaybedebilir. Pigment, boya kötü seyreltilir, bu karo için uygun bir renk vermez.

Vibro dökümlü kaplama malzemesi üretimi teknolojik süreç. biz formu yağlanmış sonra, bir plastikleştirici ve seyreltilmiş bir pigment boya, beton mikseri nemlendirilmiş, beton çivilenebilir. kaldırım levhanın imalat teknolojisi betonun hazırlanması için kendine has özellikleri vardır. Bu düşük su bileşim. beton ürünleri sertleşen çimento oranına ve su oranına bağlıdır. Bu gücünü kaybeder% 30 daha fazla sıvı ve beton eklemek gereklidir 2 katıdır. (Islak zemin olarak) yarısı ıslatılması gerekmektedir, yukarıda belirtildiği gibi karo için bir çözeltidir. Çok kuru görünüyorsun, ama bir kez titreşen masaya düşebilir, zaten çok ıslak görünüyor. Bu kaldırım döşeme imalatında sürecinde sizi bekliyor bir hile. Bu nedenle, hacimsel olarak su az% 30 çimento ekleyin. Çimento 2 su out kova ve bir plastikleştirici olarak dahil olan ve bir boya 3 kepçeler. Bu tür beton karıştırıldı için oldukça zordur. olmalıdır Bu amaçla ve beton mikseri ön nemlendirin. Eh, şimdi karıştırıcı açmak ve birinci bir boya ve plastikleştirici kadar su ölçülü bir kısmını dökün. Daha sonra çimento toplu ekleyin ve homojen bir emülsiyon oluşturmak üzere karıştırılır (insan süt demek). Sonra tarama eklemek ve biz zaten çözümü elde ettik. İyice karıştırın ve önceden seyreltilmiş bileşenleri ekleyin: bir plastikleştirici ve bir boya. Bir homojen kütle için güzel bir renk alana kadar her şeyi iyi yoğurmak olduğunu.

Bu tarif, ince duvarlı beton ürünleri titreşim dökümü için veya ev yapımı tornada Cüruf blokların üretimi için nemli betondur.

Hazır olduğunuzda somut formlarını doldurup titreşimli masanın üzerine koydu. masaya form sayısı titreşim yoğunluğunda önemli bir rol oynar. masa bahar çok bunalmış ve çok rahat olmamalıdır. Titreşim belirli bir yoğunlukta olmalıdır. Eğer beton ile tablo formunda koymak ve masa titreşimli dahil ettikten sonra, sihirli başlar. Kuru beton sıvıya dönüşmesine başlar. formları daha fazla yer görünür ve onları tekrar doldurmalıdır. Titreşimli masaya formlar zaten sıvı beton içerirler, ancak formu açarsanız, içeriği düşmezler ve sıkıca formun yüzlerine yapışan görünüyor - bu doğru yapıyoruz demektir. titreşim süresi yaklaşık 4-5 dakika sürmelidir. Uygun titreşim sayesinde bir beyaz köpük şeklinde betonun kadar titreşim tablo kapatmak olmamalıdır. Bu, tüm hava betonun dışarı çıktı belirtir. Sonra formları çıkarın ve güneş ışığı ile ikame odasına götürün. Çini sadece bir günde kurur. Bunu yaparken, bu su içeriğini düşürmek için yardımcı olur ve bir plastikleştirici, hangi karo girer. Plastikleştirici formasyonunun esneklik verir, hem de etkili bir şekilde kurur ve beton ürünün mukavemetini artırmaktadır. Ertesi gün, yapılabilir sıyırma ve karo bitirdiniz. Bu satıştan önce otlezhatsya, 5 gün olmalıdır. Bu o maksimum güç verecektir. sıyırma sonra Formu onlar yağlanmış edilmiş olmasına rağmen, yıkanmalıdır. Hala plastik kalıplara izleri bırakır inatçı olarak beton. Basit su yıkayın olmamalıdır. Daha iyi tuzun çok kullanmak. önceden tespit edilmiş bir yüksek tuz konsantrasyonu, bir çözelti hazırlayın. O kadar kolay ve hızlı Kaldırım karosu için plastik kalıpları yıkayın.

döşeme kaplaması imalat teknolojisinde karlılık hesaplanması

Çimento evre A-III-400 biri kepçe - $ 1.5 bir kova fiyatı

1

Üç gösterimleri kovalar - üç bölüm için fiyat 0.4 $ (maliyet bırakma 4m başına teslimat = $ 32.)

Plastikleştirici 200 g. - 200g başına fiyatı. 0.4 $ (plastikleştirici 25kg başına torba = 47 $).

Pigment, boya 400g. (30kg = içerisinde $ 62 torba) fiyat $ 0.9 - (/ renksiz çift katmanlı dolgu formları renk sunulmuştur)

TOPLAM: 1.5 $ + 0.4 $ + 0.4 $ + 0.9 $ = 3.2 $ ve renk kaplama plakalar = 7.5 $ metrekare başına maliyeti.

karlılık 135% 'dir. Önemli gelir kaldırım karo üretim teknolojisini getirmek için yeterlidir. Tabii ki, olası reddi belli bir yüzdesi. Ama böyle bir malzemenin evlilik daima yapımında uygulama bulacaksınız. Böyle bir marj çeşitli koşullar altında rekabetçi fiyat verebilir. Örneğin, 1000, kareler,% 30 indirimli mertebesinde. renksiz bir döşeme kaplaması olarak karlılık düzeyi aynı seviyede olması. Ama satmak için daha zordur. Renksiz fayans döşeme desenleri için bir bütçe oluşturmak için sunulabilir. Bu nedenle, tasarruf ve kaplama karoları geçiştirmeye edebilirsiniz.

Kaldırım döşemeleri ve donatımı üretimi için donatım

Kaldırım karolarını yapmak için ekipman satın almanız gerekir.

Geri ödeme süresini hesaplamak için aşağıdaki göstergelere ihtiyaç duyuyoruz: dolardaki ekipmanın maliyeti, günde metreküp verimliliği, 1 metrekarede dolar üretim maliyeti. karlılık yüzdesi (%).

Bir işletmenin geri ödeme süresinin performans göstergelerinden hesaplanmaya başlaması daha iyi

Diyelim ki 40 metrekare üretmek istiyoruz. "rocky9raquo" şeklinde fayans; bir günlüğüne. 450 litreye 300 litre (bu yaklaşık 6 zakolotov çözeltisi olacak) için beton karıştırıcıya ihtiyacımız olacak. Kendinden yapılı titreşim masası 180 $. Formlar 1 $ * metrekare başına 25 adet "rocky9raquo; * 40m.kv. = 1000 dolar. Kepçe, kürek, kauçuk conta = 20 $. Ekipman alımı için toplam maliyet 1000 $ + 450 $ + 180 $ + $ 20 = $ 1650'dir. Kırk kare bitmiş ürünün satış fiyatı 40 metrekare olacak. * 7,5 $ (1 m2 fiyat) = 300 $. Ve fayansların maliyeti 40 metrekaredir. * 3,2 $ = 128 $. Kurulmuş bir satış pazarıyla, çalışma bakiyesi (net kâr) günde 300 - 128 $ = 172 $ 'dır. Üretim maliyetinin işçiler için ücretin maliyetini içermediğini belirtmek önemlidir. Plan, bir kişinin çalışması için tasarlanmıştır. Yani, 1000 form hazırlamanız gerekecek. Hazırlanış 5 güne kadar sürebilir. Bu nedenle, gün başına gerçek denge 172 $ / 5 gün = $ 34 olacaktır. Bu nedenle, ekipmanın adil geri ödeme süresi: 1650 $ (ekipman satın alım) / 34 $ (net kar) = 50 gün olacaktır. Hafta sonları ile çalışmayı planlıyorsanız o zaman 50 gün / 22 iş günü = 2.5 ay.

Kaldırım döşemelerinin yapımının artı ve eksileri

Genel olarak, iş çok cazip görünüyor. İş fikrinin avantajları: Bu fikir başlangıçta profil yatırımları gerektirmez, yüksek karlılık yüzdesi, basit üretim süreci, kısa geri ödeme süresi. Dikkat çeken minörlerin. İş aslında mevsimsellik bağlıdır. Formların hazırlanması için yeterince uzun ve sıkıcı süreç (her şekil, tuzlu suyun betondan yıkanması ve yağlanması ile işleme tabi tutulması için gereklidir). Herkes bu işe başlayabilir. Hem basit hem de ek gelir kaynağı olarak yapılabilir. Ayrıca, titreşimli ürünlerin üretimi ekonomik amaçlar için de kullanılabilir. Örneğin, evinizin yakınında şekillendirme için fayans satın almak için bir alternatif olarak düşünün.

Eğer bina yapıyorsanız, elbette beton karıştırıcıya zaten sahipsiniz demektir. Masayı kendin pişiriyorsun, ancak formu satın alman gerekiyor. Evlilik hallerinde inşaat alanındaki diğer amaçlar için ürünler kullanılabilir. Çok temkinli bir kişiyseniz ve risklere hazır değilseniz, birkaç form alıp elinizi az maliyetle deneyin. Her şeyin yolunda gittiğini size temin ederim. Kaldırım karoları inşaat malzemeleri pazarında aranan bir üründür. Bu harcanabilir bir materyal. Bu avlu için en pratik kapaktır. Örneğin, asfalt ısıtıldığında toksik dumanlar yayar. Eksi sıcaklıktaki beton çatlaması. Fayans kaplamasının hareketliliği, aşınmış alanların serbestçe değiştirilmesini sağlar. Sattığınız ürüne inanın ve satın alın.

Kendi elleriyle döşeme levhaları imalatı teknolojisi

Arka bahçedeki veya bahçedeki arsa üzerinde, kaldırım döşemeleri ile döşenen yollar, işlevsel ve estetiktir. Kaldırım örtüsü sağlam, dayanıklı, bakımı kolay ve çekici. Fakat bu kapsamın maliyeti, birkaç düzine metrekare fayans almaktan söz ediyorsak önemlidir. Bu nedenle, esnaf, ekonomi uğruna evde kullanıma sunulan teknolojileri kullanarak, kendi elleriyle yıllarca kaldırım levhasını başarıyla üretmiştir.

Teknolojiye uyumu ve doğru formülasyonu sayesinde döşeme plakalarının kalitesi

Kaldırım döşemeleri üretmenin iki yolu vardır:

Evde fayans üretmenin ilk yolu tanımı gereği iyi değil - basmak için başka bir şey yoktur. Vibro-casting yöntemi ile katı el taşları kendi elleriyle üretmek oldukça gerçekçidir.

Döşeme plakaları için kalıp çeşitleri

İmalatçı, döşeme imalatında şu kalıp türlerini sunuyor:

 • poliüretan - 100 kalıba kadar dönüş yapabilmenizi sağlar;
 • plastikten - 250 devire kadar;
 • Plastik kauçuktan - 500'den fazla döngüden.

Ürünlerin fiyatı, kalıplama döngü sayısına bağlıdır, bu nedenle, kauçuk ve plastik kalıpların yüksek maliyeti, büyük miktardaki fayans üretiminde kullanılmasını gerektirir ve poliüretan ürünleri sıradan bir alıcı için oldukça uygun durumdadır. 5 form aldıktan sonra, kendi elinizle 500 adet asfalt döşeme yapabilir ve dikkatli bir şekilde elleçleme yapmak daha fazlasını yapmak mümkündür.

Döküm fayansları için kalıplar

Döşeme yapımı için kalıplama şablonları

Döşeme plakalarının "yerinde" kalıplanması için şablon şekilleri düzensiz şekilli peteklere benzeyen, elle satın alınabilen veya oluşturulabilen bölümlerden bir çerçeve şeklinde kullanılır. Bu çerçeveyi düzgün hazırlanmış bir tabana döşenecek olursak, petek beton ile doldurulur. Birkaç saat sonra şablon çıkarılır ve yeryüzündeki petek yerine önceden hazır beton parçalarının yalan söylemesi kalır ve aralarında yalnızca dikişler yapılması gerekir.

kaldırım böyle yardımcı şerit bahçe arsa olarak, yapılacak planlı ve onun ihtiyaçları düşük ise ek olarak, daha sonra bir kiremit kendi ellerinizle yapılabilir kalıpları.

Döşeme imalatı için önce döküm için özel kalıpları stoklamanız gerekir

Döküm için kendi yapım kalıpları

Evrensel biçimi kaplama döşemeler -. Kenara sahip bir kare 30 cm Bu boyut bir virajda çalışırken gerekli mukavemeti sağlar ve malzeme ayar yapmak için gereken zaman, devre ya da 4 adet, ürünü kesimi için uygundur. Bu nedenle, iç boyutları 30 x 30 cm olan ve 60 x 30 mm'lik bir kesiti olan ahşap pürüzsüz şekilde planlanan çubuklardan 60 mm'lik bir derinliğe sahip bir çerçeve yapmak gereklidir. Çerçevenin montajı kendiliğinden kılavuzlanan vidalarda daha iyi yapılır, bu vidaların çözülmesi kolaydır ve daha sonra dondurulmuş ürünü çıkarırken yerine geri dönecektir.

Gelecekte döşeme plakası döşeme yüzünde bir desen oluşturmak için, oluklu bir yüzeye sahip elastik bir tabanı, örneğin geniş bir desenli bir kauçuk tabanı seçin ve üzerine bir şekil çerçevesi yerleştirin.

Boncuk oluşturmadan önce, çerçeveler ve şekillendirilmiş taban bir fırça ile, bulaşık yıkamak için ince bir mutfak jeli tabakası ile yağlanır.

Kendi elleriyle kiremit yapma süreci aylarca veya yıllarca geciktirilmemiştir, en az 10 form yapmanız gerekir.

Kendi elinizle döşeme plakaları yapın - oldukça zaman alan bir işlem

Küçük döşeme plakaları için form olarak, tek kullanımlık plastik kaplar, sabit bir derinlikte bir solüsyon ile doldurularak çeşitli ürünlerin paketlenmesinde kullanılabilir. Bu tür "şekillerin" cirosu 5-10 döngüdür ancak bu, kullanılan kutuların ihmal edilebilir maliyeti ile dengelenmiştir.

Kaldırım plakalarının titreşim yöntemiyle imalatı teknolojisi

Bu yöntem, içeriğin titreşimle eşzamanlı veya daha sonra sıkıştırılması ile, özel şekillerin çimento esaslı bir çözeltisinin dökülmesini içerir.

Titreşim tek katmanlı ve iki katmanlı teknoloji ile üretilebilir.

Tek katmanlı teknoloji, kalıpları bir solüsyonla doldurmak, titreşimli bir masa üzerine sızdırmaz hale getirmek ve müteakip iki gün boyunca ürünlerin kalıplara maruz bırakılması ve sıyırma işlemlerinden oluşur. Böyle bir döşemenin gücü ve estetiği, vibro-döküm ile yapılan iki katlı kaplamanınkinden daha düşük, bu nedenle yüksek estetik gerektirmeyen ticari alanların döşenmesi için kullanılır.

Titreşimli kaldırım döşemelerini titreşimli plakalar yapmaktan daha kolaydır

İki kat dolgu ile aynı anda titreşirken 1-2 cm kalınlığında bir renk pigmenti içeren bir solüsyon kalıplara döküldü. Renkli solüsyonun üstünde, yüz katının ayarlanmasını beklemeden, boya içermeyen taban katmanın bileşimi, kalıpların kenarlarıyla aynı hizada olur ve 15-30 saniye boyunca titreşime maruz bırakılır. 2 gün sonra ürünler kalıplardan çıkarılır ve serin bir yerde kurutulmak üzere saklanır.

Katman sayısına bakılmaksızın, kalıp dolu kalıplar nemin erken buharlaşmasını ve kaldırım taş dayanımının kısmen kaybedilmesini önlemek için polietilen film ile kaplanır.

Döşeme yüzeyi için harç hazırlanması

Yüz katmanının amacı, döşeme levhasının mukavemet özelliklerini ve estetiğini arttırmaktır. Bu tabaka, parlak bir yüzeye sahip, çözeltiye bir boya katarak seçilen renkte boyanmış güçlü bir kabuktur. Aynı markanın beyaz çimento kullanmak için gri çimento M500 yerine, renksiz yüz tabakası, gri renk olmadan doymuş hale getirilebilirse.

Kaldırım taş çözeltisinin kendinden hazırlanması ekonomik bir seçenektir

Yüz katmanı için beton bileşenler

Ön tabakayı güçlü, düzgün ve parlak yapmak için çözüm aşağıdaki malzemeleri içermelidir:

 • çimento M500 (tercihen beyaz);
 • 5-10 mm fraksiyonlu ezilmiş taş (granit, mermer, çakıl);
 • elenmiş kum oranı;
 • su;
 • renk;
 • dağıtıcı.

Yüz katının oluşturulması için beton formülasyonu

Yüzey katmanında yoğurmayı gerçekleştirirken, çimento ve CHPS miktarının ağırlık oranı 1: 2'dir.

Belli bir işlem örneğinde, yüz katının solüsyonunu bir beton karıştırıcıda karıştırma prosedürünü düşünün. Karıştırıcıya, 10 litre su dökülür; içerisinde, renkli döşeme yapılması durumunda, önceden bir boya ilave edilir. Ardından 750 gram dağıtıcı sulu solüsyon dökülür, bir beton karıştırıcı açılır ve 3 kovalı SHPS ve Portland çimentosu M500 sırayla örtülür. Bir dakika karıştırıldıktan sonra, beton karıştırıcıya 3 kova daha tarama eklenir.

Betonun betonla karıştırılması belirli bir sırada yapılır

Çözelti, kalın kaymağı alınmış kremalı homojen bir kıvama ile elde edilmeden önce 15-20 dakika karıştırılır, daha sonra kütle beton karıştırıcıdan kovaya aktarılır ve kalıplama yapılabilir.

Çözeltideki renk miktarı, parti hacminin% 5'inden fazla olmamalıdır. Ek karıştırma yapmanız gerektiğinde kullanılacak oran hafızaya alınmalıdır.

Kiremit yüzey tabakasının formda oluşumu

Kalıpların iç yüzeyini yağladıktan sonra, hazırlanan çözelti 1-2 cm'lik bir tabaka halinde döşenir ve titreşimle sıkıştırılır. Titreşimli bir tablonun yokluğunda, bir demir sac üzerine kalıplanmış eşyalar yerleştirerek ve alttan bir lastik tokmak ile vurarak yapmak mümkündür. Özellikle savvy ustaları-titreşim ustaları bir çamaşır makinesini kullanıyorlar; bunun üzerine bir dönme kurutma modunda çalışan bir santrifüjle kalıplar yerleştiriliyor.

döşeme karoları döşeme ana fark, şeklinde yatmaktadır

çözeltinin taban tabakası bileşenleri

Çekirdek tabaka formülasyonu, dağıtıcı oluşturma solüsyonu, bir plastikleştirici ile değiştirilir. çözeltinin hazırlanması sırasında çimento M500 bir parçası kırılmış taş ve kum karışımı üç kısmı ile karıştırılır. plastikleştirici kaplama tabakasında dağıtıcı olarak aynı miktarda ilave edilir.

taban tabakası dökme için yoğurmak beton olarak

bir mikser kullanılarak çözeltinin üretim teknolojisi belirli bir bölümü göz önünde bulundurun.

plastikleştirici karıştırılan sulu çözeltisi, 750 gram su için 12 litre olarak, daha sonra sıvı ile ardışık olarak doldurulur çalışan bir karıştırıcıya fazla 3-4 bırakma kova bunun kepçeler 5 ve kova 3 Portland çimentosu M500, SCHPS. döşeme kaplaması rengi ana malzemesini yapmak gerekli değildir. Beton bir saat yaklaşık dörtte karıştırılır ve ekşi krema kıvamına ulaştıktan sonra küvet içine boşaltılır.

1 m ile evde betonu yoğurmak için. 6 cm kalınlığında kaplama, gerekir:

 • Bir kum-çakıl karışımı, - 90 kg;
 • M500 Çimento - 25 kg;
 • Dağıtıcı - 120 gram;
 • Akışkanlaştırıcı - 100 gram;
 • Boya - 600-800 gram.

Takviye kaldırım ve ana katman doldurur

kendi elleriyle ürünlerini takviye yapılabilir karoların gücünü arttırmak. 1 ya da 2 mm çelik sac kalınlığının yapılan takviye ideal kesim-boyutlu formu "delme" (genişletilmiş metal levha çelik) gibi,. Parçalar kabartılar fayans üst yüz kat çözeltisi ile istiflenmiş ve kalıpların kenarları beton sıva altı ile kaplanmıştır. Evde Takviye ürünleri de kalın tel veya pürüzsüz haddelenmiş takviye çelik hasırdan adet çapraz koydu kullanarak yapılabilir.

ilk oluşumu sonra, en geç 20 dakika daha üretilen karoların ikinci tabakanın sağlamlığı sağlamak için.

İki gün süre ile çözelti titreşim formu ile sıkıştırma beton kürü kadar soğuk bir yerde düz bir yüzey üzerine serilir sonra.

şehir içi ve şehirlerarası hane dekorasyon için uygun Modern kaldırım levhalar

formları ve çıkarma fayans Shuttering

Kalıp tahta çubuklardan kendi elleriyle yapılırsa, eklemlerde birinde büküm vidaları montaj ve ardından çerçeveyi iterek ve ürün serbest bırakılır. Kaldırım sertleştirme ve kurutma, soğuk bir yerde bir tabaka fayans yerleştirmek için bir 10 gün verir.

Poliüretan şekilli karo üretimi için kullanıldığında, ürünün şekli, bunun üzerine karo elde edilir ve aynı zamanda kullanım için son hazır olana kadar, 10 gün boyunca soğuk bir yerde saklanır, tercihen polimeri yumuşatmak için sıcak (60 ° C) bir su banyosu içinde bir kaç dakika için yerleştirilir.

fayans iki gün şeklinde olması gerektiğini göz önüne alındığında, elindeki 10 formları, bitmiş ürünlerin 5 günlük özü olan ve önümüzdeki 5 pervaz yapım mümkündür.

malzemenin kopyalanması yalnızca koşuluyla izin verilir sitemize aktif ve endeksli bağlantıları olduğunu.

evde fayans döşeme nasıl yapılır - birkaç seçenek

ev oluşturucudaki döşeme kaplaması Özel Avantajlar çalışmaz. titreşimli masa keskin azalır olmadan kalite şekilli döşeme elemanları (PEM). Bir geçit veya park kaldırım için bir kaç aya kadar hazır ürünler satın veya kendi eller fayans veya kuru için kalıp bir sürü yapmak ve saklamak gerekir. Ayrıca kaldırım taşı depolanması için yer ihtiyacı, beton bileşimi gözlemlemek zordur. Eğer zorluklar korkmuyorlar Ama eğer bekliyoruz.

şekilli kaldırım elemanlarının üretimi Teknoloji

parke taşı Öz üretim kalıp temeli levhanın minyatür yapıya benzer. Formu doldurun, size kendi elleriyle yapabilir veya mağazadan alınan.

Form çubuğunun en iyi şekilde en kolay:

 • Kontrplak ve istenen şekil ve boyutlarda bir tabaka üzerinde vidaları üç yan duvara vidalanır;
 • Dördüncü hızlı sıyırma için esnek onlarla bağlanır.

Benzer şekilde oluşturulan eşkenar dörtgen, kare, altıgen. Fabrika şekli çeşitli malzemelerden yapılmıştır teknoloji, basitleştirmek:

 • Polipropilen - 100 döngü maksimum döngüsü;
 • Kauçuk - Her kalıp 400 çinileri için yeterlidir.

finişerlerde Sanayi kalıpları.

Bir parçayı astar için kaç ihtiyacını sayılmasından sonra propilen veya kauçuktan şekillerin istenen sayıda satın alabilirsiniz. Formlar, bağımsız bir şekilde, silikonun yapılabilir, ya da poliüretan polimeri, bir numune (ana modeli) karoları kaplama, en az bir fabrika olan iki bileşenli reçine,:

 • Kompozisyonun gerekli miktarda karıştırılır;
 • ana modeli (örneğin, bir tabana sahip 4-panoları isabet) Sınırlayıcı kabın içine oturur;
 • Silikon (poliüretan veya reçine) çözeltisi kap içine boşaltılır.

Daha açık bir şekilde video görmek:

Sadece kaldırım karo fabrikası imalat tuğla değiştirmeniz gerekir.

Kuruduktan sonra, şekil birkaç yüz fayans doldurmak için uygundur.

titreşimli masanın üretimi çok daha karmaşıktır:

 • Motor mili eksantrik üzerine monte edilen
 • Aktüatör, bir metal kapak ile bir masa üzerine sabitlenir;
 • güçlendirilmiş şebeke, tercihen açık havada, sağlam bir tabana monte edilir.

Beton koşulları altında 3 gün, ve seri üretim FEM elemanları için gerekli formları kurur. Birkaç dakika sıcak su içinde (80 derece) için daldırma - Bu nedenle, uygulanan analog beton teknolojisi buhar.

Önemli! Bu şekilde, karo kurutmak mümkün değildir, ancak önemli ölçüde hidrasyon (çimento taş oluşumu) hızını ve kalitesini artırabilir.

tek parça ve yarılarını yapmak gibi şema düzenini tanımladıktan sonra, tek hesapta aşağıdaki etkenlere hammadde yaklaşık tutarı hesaplayabilirsiniz:

 • beton elemanlarının üretimi için bir bileşim PEM 1/3 (çimento, kum, sırasıyla);
 • 1.5 / 1.5 / 1, sırasıyla beton hazır beton için çakıl fraksiyon 5/10 mm, kum ve çimento M500 oranı.

kaplama karoların üretimi için çözelti hamur.

serilerin küçük miktarlarda ek bileşeni mikser ile kendi elleri matkapla yapılabilir zaman. fayans kullanılan beton mikseri ve çeşitli titreşim masası çok gerekirse.

Önemli! Granit veya mermer çakıl, kum kırmataş anlamlı gücü ve don karo artıracaktır. Ön tarafta süs ile kaldırım elemanlarını serbest bırakmak için planlıyorsanız, iri agrega kesirler olmadan seri başı kum kullanmak daha iyidir.

Bunun yerine, yumuşatıcı, genellikle kepçe solüsyonu başına 1 çorba kaşığı bir oranda konsantre edilmiş deterjanlar (örneğin, FAE) kullanın. Ancak, örneğin C3-, kuru ve sıvı halde satılır endüstriyel plastikleştirici kullanımı daha iyidir.

kıvırcık imalat tekniği kaldırım harman bileşenlerinin bilinen oranlarda ile ellerini dümdüz PEM:

 • formu titreşimli masanın yüzeyi üzerine istiflenir;
 • beton ile doldurulur;
 • Onlar bunu açtıktan sonra birkaç dakika masada.

Bu kez, hava beton boyunca kaba agrega fraksiyonların düzgün dağılımı kaldırmak yeterlidir. Çimento süt içinde çakıl kaybolması yüzeyinde ortaya çıktıktan sonra kesildi tablo Titreşimli ve çıkış kabarcıklar sona ermektedir.

her bir parça için kuru yapılmalı ve kaldırım taşları kalanını yapmak için kullanıldıktan sonra şekil. Bu nedenle, hızlı kalıptan çıkarma teknolojisi geçerlidir - bileşimin gücü kümesini hızlandırmak için 7 dakika - bir kalıp 80 derecede suda 5 batırılır içine PEM beton ayarladıktan sonra.

Sıcak su içinde kalıp kolay gelen fayans almak için.

daha sonra, güçlü parke taşları koydu 2 gün, - teknik 1 sertleşme süresini kısaltmak için, buhara yerini alır. Üretimin ilk gününde PEM birim zamanda döşeme yapacak kaç tahmin etmek mümkündür.

İpucu! salamura - tuzlu su ile durulanır teknoloji kalıp karmaşıklığını azaltmak için. hazırlanışı 30g için bu oranlar / 1L (tuzlu su) boşaltıldı.

karo sadece belli bir bölümünü yapabilirsiniz bütçe Döşeme rengini azaltmak için. Bu nedenle, elleriyle beton yapmadan önce "yarıları" olarak sayılır ve tüm kaldırım elemanları elleriyle yapmak zorunda olmak. Pigment yoğurma çimento-kum karışımına eklenir, ana nüanslar teknoloji olan:

 • inorganik pigmentler (metal oksitler) en iyi;
 • ağırlık olarak% 7 - 3 arasında bir miktarda beton için su içinde pigmentler kapatır.

Ürünün artan maliyet ek olarak, herhangi bir zorluk imalat tekniği ekler. hem de döşeme karoları kurur, dayanıklılığı ve nem mukavemeti değiştirilmez. 0.6 birim - Uzmanlar oranı W / 0.4 C çimento mümkün olan en az su ile sabit beton yapmak için önerilir.

Önemli! oluşturduğunuzda yüksek kaliteli münhasıran beyaz çimento kullanılan döşeme karoları renkli. gri konvansiyonel portlandnye bileşimleri renklendirme için değildir, bunlar "kirli" renk üretebilir pigment ile reaksiyona girer.

Ekonomik etkisi iki tabakalı bir kaldırım imalatı için özel bir yöntem ile elde edilir:

 • ayrı griden, ama aynı zamanda renkli beton yapmak için gerekli olan;
 • renkli formları 1.5 karışımı ile doldurulur - yüksekliği 2 cm;
 • 20 saniye için tablo titreşimli devrede tutulur;
 • daha sonra, gri beton çekirdek tabakanın üzerine dökülmüştür;
 • 20 saniye daha vibrouplotnyaetsya karo;
 • Bu polietilen formu ile birlikte sarılır;
 • 2 gün boyunca kurumaya uzaklaştırılır.

Belirli bir süre için, iki beton katmanlar tek bir katman karşılıklı tamamen karıştırın, fakat birbirinin içine nüfuz ve olmak için zaman yok. Ön yüzey, yüksek kaliteli boyama tasarruf pigment alır. İhtiyacınız ne kadar hesaplayın ve beton gri renk, o ampirik olabilir.

parladı, yassı taş kullanılan dış yürüyüş yolları kalitesini iyileştirmek. LED ağı ve depolama, floresan asfaltlama unsurları vardır. Bütün bu durumlarda, kendi elleriyle parlayan PEM üretmek mümkündür:

 • özel bileşimin boyandıktan sonra elde edilen floresan kaplama;
 • şeffaf bir cam blok ya da müsait bir boyut içine yerleştirilmiş LED lamba kontrol mukavva kutu.

Aydınlık kaldırım taşları güneş enerjili veya 220 V güç kaynağı ışıklarının ile yapılabilir. Parça için aydınlık beton döşeme gibi spesifik rakamlar, proje sahibi bağlıdır.

bordür monte kaplama elemanları istiflendiği gerekli bir uzamsal sertlik "çukur", bir çözüm sağlar. in-house imalat Onlar bütçe peyzaj azaltmaya yardımcı olacaktır. malzemelerden kendi satın almak veya inşa edebilirsiniz Formlar:

 • Polimer reçine - tamamen girinti sınır bitki seyreltilmiş bir karışımı, bir matris olarak;
 • kereste - tahta veya yan ağ-yapıları ile zemin kaplaması;
 • Metal - takılı uçları uygun bir kanalı bolumu.

frenlemek için fabrika şekli.

bir sabun çözeltisi ile kalıbın iç yüzeylerinin yağlama sonra, atık yağ beton karışımı ile doldurulmuş ve sınırları teknolojisi yapmak edilebilir:

 • Beton sızdırmazlık - titreşimli masa demiri veya formları döşeme shtykovanie;
 • Kurutma - bitmiş ürünler ayrılmasından sonra, bir hava tabakası temin depolanır.

sıcaklığa bağlı olarak, sırasıyla, 28 saat - (+ 5 + - 30 derece) sınırlar 4 için operasyon yerine monte edilebilir.

Livnevki tepsileri birkaç eklemelerle benzer bir teknoloji üzerine inşa edilmiştir:

 • biraz daha derin Form;
 • tabanında bir girinti oluşturulur, üzerinden borunun uzunlamasına sabit parça en.

livnevki tepsiyi Form.

Bu ek elementler, belirli bir yönde bir drenin temin etmek mümkün değildir olmadan, su kaldırımlar bitişik toprak yok edecektir.

Yaya kaldırım karo Geniş formatlı, yerinde dökülmüş

çıkarılan ayrı kategoride teknoloji, döşemenin unsurlarını düşündüm dökme yerde. Bu çok büyük bir kaldırım döşeme, mamul taşıma sakıncalı için formu. Bu nedenle, birbirlerine yakın çalışma yerine dökülür. Dikişler nedeniyle malzeme kalıplar için sağlanmıştır.

Sanayi biraz değiştirilmiş bir yapılandırma ve adı (Mozaik, Garden Road) 44 x 44 cm, propilen kalıp üretir. Hak iddia alımı 1000 çevrim hemen hemen her zaman gözlenmiştir.

Bir analog, kendi açı çelik ve propilen örnek şeridin yapılabilir. Her durumda, teknoloji klasik asfaltlama farklıdır:

 • bir şekilde yerine konur;
 • beton ile doldurulur;
 • kısmen bayonet bağlantı parçası ya da bir mala;
 • katılaşma şeklinde başlangıcı kaldırıldıktan sonra, yakın önceki kaplama plaka monte edilmektedir.

yerinde döşeme karoları doldurun.

Bu kaplama altta bulunan tabaka C yüksek yapışma özelliğine sahip, ama büyük bir boyuta sahiptir. girinti ortasında yoluyla değil, ama sadece dikişler taklit. Su kış donduğunda Bu nedenle, nem ve materyalin kısmi yıkıma birikebilir.

Bu şekilde, kıvırcık kaldırım elemanları kompozisyon bilerek kendi başlarına yapılabilir ve farklı renklerde birçok karolar sadece nasıl gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 28 = 33