Evde kanepeden Temiz lekeleri

Nasıl evde koltukta lekeleri temizlemek için?

kanepenin döşeme temizleme sorunu herkesi karşılaştı. içme veya kanepede yemek sırasında içecekler zaman, yanlışlıkla çekici görünümünün tamamen kaybedilmesi, onun kahve, meyve suyu veya yağ damlaması üzerine dökülebilir. Bu nedenle, herkes oldukça pahalı mal olacak yeni mobilya döşeme yerine master bir meydan okuma olarak, evde mevcut araçları kullanarak veya satın alarak lekeleri gelen bir kanepe temizlemek için bilmeli, ama olduğu gibi nokta bırakırsanız, çeşitli bakterilerin ortaya çıkması için uygun bir ortam yaratabilir ve mikroorganizmalar.

Göz önünde sen lekeleri ve koku gelen bir kanepe temizlemek için nasıl sorusuna ilgileniyorsanız, bu tarihten önce belirli yöntemler sürer hakkında konuşmak yanı sıra genel ipuçları ve öneriler tartışmamız gerekiyor.

ilk şey kirlilik ve içerir bunların görevlisi hoş olmayan kokuları, mücadele etmek cephaneliği hazırlamak gerekir:

 • bulaşık yıkama için sünger;
 • sertliğini değiştirip kılları ile fırça;
 • Sıvı sabun ya da özel deterjanları;
 • peçeteler.

Kullanılacak fırça Eğer lekelerin belirli tiplerinin kaldırdığı deterjanlar ve temizlik ürünleri ve: eldeki araçlar hazırlanacak olduğunda, bir sonraki adımlar hakkında düşünmek gerekir. Eğer taze lekeleri zaman hafif kirlenme yumuşak sünger ve tutumlu kaynaklarını kullanmaya ve döşemeli mobilya için özel olarak tasarlanmış daha etkili temizleme şampuanları gerektirecektir eski lekeleri gelen kanepe temizlemek için en iyisidir. Sonraki döşeme kanepe ve kirlilik türlerinin ana türü, hem de onlarla başa çıkmanın başlıca yöntemleridir.

Doğal ve yapay deriden çıkarılması lekeler

Nasıl deri veya taklit deriden lekeleri ve lekeleri gelen bir kanepe temizlemek için? Bu malzeme hemen kir ve diğer maddeler, böylece malzemenin kolay temizlenmesi için su ile ıslatılmış bir bez yeterli parça emmez. Karmaşık katışkılar kirlenmiş sahaların uygulanır çırpılmış yumurta akı, kullanımına dayalı eski yöntemi kullanabilir için. deri mobilya kirleri çıkarmak için çok etkili bir yol sütü. Çocuğunuz işaretçisinin mobilya izleri üzerinde bırakılırsa, o zaman alkol yardımcı olacaktır onlardan kurtulmak.

kadife döşeme ile divan temizleme

kadife döşeme, mikrofiber gelen lekeleri evde kanepe temizlemek ve özel bir çözüm gerektiren için, hamur işi çok zaman almayacaktır. Bir litre su, sıvı sabun ya da sirke kaşığı çözünmesi için gereklidir. kadife mobilya lekeleri çıkartırken çok kumaş zarar verebilir, böylece, büyük bir güçle ovmak gerekmez. Ve çok ağır kendini temizleme terkedip, temizlik şirketlerin hizmetlerini kullanmak daha kirlettiğim bertaraf olan özel donanım ve deterjanlar bulunmaktadır.

Deri ve süet melkovorsistoy lekeleri çıkarma

soru süet döşeme ile kanepede lekeleri temizleyebilir ne doğar, Süet mobilyalar çok çekici ve büyük talep görünüyor, ama çok iyi kendisi üzerindeki kiri, pek çok ev kadınları toplamak edilir. Bunu yapmak için bir sünger veya yumuşak kıllara sahip bir fırça gerekir. doku içine derin nüfuz etmedi taze kir, kolay bir tuzu ya da alkol çözeltisi ile çözülebilir.

1

Çok sık sorulan bir soru: "Nasıl goblen döşemeli koltukta lekeleri temizlemek için?". Bu malzemeyi temizleme bütün zorluk onu goblen doğal rengini değiştirir gerçeğine yol açar, çünkü ıslanmasına izin verilmemesi gerektiğidir. Bu nedenle, herhangi bir kirlenmeyi gidermek için aşırı kuru yöntem olmalıdır. Ancak, sorun hala hafif bir sabun kullanmak zorunda bazı durumlarda çok zor kirletici bütün tipleri, kuru ile temiz kaldırmak gerçeği yatar. Bu leke çıkarma, bir köpük ile özel olarak gerçekleştirilmelidir.

Yani şimdi döşeme farklı türde koltukta lekeleri temizlemek için nasıl ayrıntılı bir anlayışa sahip ve bu gerektireceğini. Şimdi kirletici türleri ve bunlarla nasıl başa hakkında konuşmak zamanı. Çoğu insan aşağıdaki ürün ve malzemelerden kanepe döşeme üzerindeki lekeler bırakın:

en yukarıda açıklanan ürünlerin her sol koltuk, üzerinde lekeleri temizlemek için nasıl sorusuna cevap temel yöntemlerden daha yakından bakalım.

çay ve kahve lekeleri ile mücadele

geleneksel sabun kullanılarak yapılan, kahve veya çay dökülmesini sonucu terkedilmiş Kirlilik kontrolü döşeme. su ile ıslatılmış kirlenmiş alan, daha sonra sabun kirlenme ile ovulur. şu üzerinde iyi bir yürüyüş bir süre için bir sünger ya da bir fırça, ve sol sonra durulama suyu.

mobilya üzerine kan lekeleri çıkarma

Bu kirlenme kökeni nadir olmasına rağmen, ancak, herkes kanepeden kan lekeleri temizlemek için bilmeli. İlk adım, buzlu su ile ıslatılmış, daha sonra sabun ile ovulur, bol miktarda alandır. Bu yöntem henüz döşeme ve kuru içine emmek için zamanım olmadı taze yamalarla büyük ölçüde yardımcı olur. Ama ne eski kirletici olacak? Bu durumda, o kadar kolay işe yaramaz kaldırmak için, ancak sorun tamamen çözüldü. yoğun yumuşak bir sünger ile leke ottiraya, Sen 2 aspirin tabletleri çözülmesi için çok soğuk bir bardak su içinde ihtiyaç ve elde edilen çözelti, kirlenmiş alan tedavisi için.

Bir başka etkili aracı tuzlu suyla yıkandı. hazırlanması için, sıcak bir litre su içinde seyreltilmiş tuz iki çorba kaşığı gerektirir. Bu çözüm iyice kurutulmuş kan lekesi ıslatın ve pamuk yardımıyla nokta fırçalayın mümkün olacaktır, bundan sonra bir saat için ayrılmak gerekir.

Daha sonra tamamen kan kurtulmak için mobilya döşeme açık renkler, sirke yardımcı olursa, bir çorba kaşığı bunların su 250 mililitre ile seyreltilmelidir. Asetik çözelti kirlenmiş alanına tatbik ve sol bir süre ve daha sonra dikkatli bir şekilde sabun ile ovalanır. Tamamen kirlenmeyi ortadan kaldırmak için bir süre sonra buzlu su vasıtasıyla olabilir.

idrardan leke ve kokuların çıkarılması

Temizle kanepe oldukça basit idrar leke kirliliği bu tür oldukça zor olması ile, böylece dayanıklı bir koku ortadan kaldırmak için söylenemez. Leke yakın zamanda terk edilmişse, ilk kullanılarak kağıt havlu çıkarmak için iyidir döşeme gelen idrar gibi olmalıdır. Kirlilik ayrıca bir saç kurutma makinesi ile kurutmak için bir yer olabilir. Bir sonraki adımda idrardan lekeleri sabun çözeltisi ihtiyaç ortadan kaldırmak için. pişirin için, ılık su bir litre seyreltilmiş şampuan iki çorba kaşığı gerekir. Bu çözelti ve yumuşak bir sünger dikkatli bir şekilde kirlenmiş alan işleme, ve daha sonra kurutulur. koku kurtulmak için manganez çözeltisinin ışık kullanılarak olması ve ışık döşeme gelen kötü kokuları ortadan kaldırırken alkolik çözelti uygun olabilir.

yanlışlıkla döşeme onun daha da yayılmasını önlemek için mümkün olduğunca kısa sürede mobilyadan tüm sıvı kaldırma onun kanepe, ihtiyacınız olan ilk şey, şarap dökülen edin. Daha fazla kirlenme kısmı mükemmel nem çeker 20 dakika için kaya tuzu ile serpilir. Bu süreden sonra, yumuşak bir sünger ile leke votka batırılmış. döşeme lekelerde temizlendikten sonra kalırsa, o zaman onları ter edecektir kaldırın.

kanepe minderi, hem de idrar üzerindeki Bira lekeleri oldukça kolay elenir, ama sorun çok güçlü bir koku olduğunu. Zaman daha sonra kendi başlarına özel ekipman olmadan kokusu kurtulmak için dökülen biranın yatak, temiz ve vermezse temizlik maddeleri mümkün olmayacaktır.

Sadece mobilya üzerine bira döküldü, önce bir kağıt havlu kullanılarak sıvının bütün yoluyla ıslanmasına ve daha sonra bir saç kurutma makinesi ile kirlenmiş bölgeyi kurutmak gerekir. Bundan başka, asetik çözeltisi ile muamele nokta daha önce tarif edilmiş olan hazırlanır. Bu çözüm sadece herhangi döşeme ile lekeyi ortadan kaldırmak değil, aynı zamanda tamamen bütün koku öldürmez.

döşemeli mobilya yağ lekeleri çıkarma

Yanlışlıkla koltukta yemek sırasında ona yağlı nokta sol gıda düştü, sonra nişasta, kabartma tozu veya kaya tuzu ile serpin ve bu durumda kısa bir süre çıkabilir. Öte yandan, temizleyici solüsyon hazırlanır. sıcak bir litre su içinde Eğer bulaşık yıkama veya çamaşır tozu için kullanımı bir miktar deterjan çözülür ve köpürme kadar kuvvetli bir şekilde karışmaya için. Bu çözümde, yumuşak bir sünger nemlendirip kuvvetli bir şekilde tam gelecek kadar, daha sonra da su kirliliği ile yıkayın ve kurutun leke sürdü.

kanepeyi döşeme bulaşan mürekkebi temizleme

döşeme kirliliğinin sık rastlanan bir türü, kalem izleri bulunmaktadır. Birçok kişi bunları kaldırmak imkansız olduğunu düşünüyorum, ama pratikte o kadar kötü değil. Herhangi bir mürekkep mükemmel alkol ve herhangi bir çözücü ile çıkarılır. Islatılabilir küçük aseton pamuk ya da gazlı miktarı ve dikkatli bir şekilde kirlenmiş döşeme kısmı silin. Bu yöntem, tamamen uzun süre kalan mürekkep tüm izlerini ortadan kaldırmak için izin verir, ve taze kirliliği durumunda kesinlikle herkesin evinde olacak sıradan silgi, yardımcı olabilir.

Şimdi günlük yaşamda faydalı olacak kanepe, temizlik yollarını biliyoruz.

Ne kadar etkili evde kirden kanepenin doku astarı temizlemek için?

Aslında, nasıl, aslında, belirli sırlarını ve güçlükler evde kanepe temizlenmezse. Önemli olan - kaldırmak istediğiniz kirliliği ne tür dikkate alarak, doğru konuyu yaklaşmak ve bu döşeme olduğunu. Çoğu zaman etkisiz ve bazen kanepenin döşemeye zarar verebilir kimyasal maddeler kullanılarak mümkün olduğunca çabuk temizlemek için çalışıyor, temiz ev kadını, kontamine olduğu. Bu durumda, nokta daha olur ve bazen imkansızdır kaldırın.

Ne kirliliği en yaygın olanlarıdır?

Çalışma sırasında döşemeli mobilya Döşemelik farklı etkileri çeşitli tabi tutulur: hatta en derli toplu bir kişi, bir kitap ile kanepede vakit veya TV seyrederken, onun kıyafetinden sebum izleri, toz bırakır. sehpa veya odada bir sandalyede oturan ev kutlamalarında bir yemek masası için yeterli alan değilken evin sahipleri atıştırma alışıktır yayınları izlerken durum daha karmaşık hale gelir. Bu durumda, bazı misafirlerimiz genellikle kanepede oturur. Şaşmamak tür bayramlar şarap döşeme lekeleri kalır sonra o, yağ veya kahve, ama kanepe temizlemek için nasıl soru, özellikle akut.

varsa çocuk, kil veya boya koltukta görünebilir. Bir kedi veya bir köpek bazen sahibidir yürüyüşe sonra hayvan pençeleri yıkamak için zaman yoktu eğer, çamurlu bir pençe izleri bırakarak, yün döşeme, tükürük kontamine başarırlar. Son olarak, çocuklar ve hayvanlar kanepe "su birikintisi" yapabileceğiniz ve idrar tipik nokta, ama inatçı bir koku sadece bırakarak doku ve altındaki yumuşak dolgu nüfuz edebilmektedir.

Evde Temiz kanepe, bazı durumlarda kolay bir araçtır, ama aynı zamanda diğer kirlerden tamamen yararsız olabilir. çok şiddetli durumlarda, ev temizlik hizmeti mobilya çağrıda profesyonellerin hizmetlerini kullanabilirsiniz. Ama halk ilaçları ve ev kimyasalları ile evde kanepenin döşemeleri temizlemek için bilmek daha iyidir.

Nasıl döşemeli mobilya kir temizlenir?

En yaygın ve kolay çıkarılabilir kirletici - egzoz gazlarından toz ve is. ince parçacıklar tüm yüzeyleri üzerinde biriken, ancak sentetik yığın iç nedeniyle biriken statik elektrik bunları çekme kapasitesine sahip. Ayakkabı deri koltuk döşemeli mobilya için özel bir meme ile vakumlu olmalıdır yığını ile nemli bir bez ve örme veya kaplama tozu uzaklaştırmak için azaltılır. Bu tedavi, sadece yüzey kirlenme kaldırmak, hem de dolgu maddesi toz girmesini sağlar.

dolgu içine nüfuz kanepe toz temizleme, çok önemlidir: ona oturarak, bir adam döşeme iç kısmında toz leke atar köpük ezer.

bir sıvı ile temas ya da hafif bir nem ve daha sonra boşanma yamalar kapsadığı zaman kanepe insan hafif koltukta olması halinde. Bu tür kronik kirlilik bazen çıkarmak çok zordur. Toz kontrol kumaşı döşeme koyu lekeler ortaya çıkmasını önlemek için en emin bir yöntemdir.

döşeme velur için kullanılmıştır olay vakum ya da yokluğunda, döşemeli mobilyanın toz özel bir çubuk kullanarak veya kraker püskürtme çıkarılabilir. o en iyisidir yüzden, nemden lekeleri meydana vermedi Düzgün temiz, aydınlık kanepe:

 • Eski tabaka sirke nemlendirmek (1 litre suda 2 çorba kaşığı% 9 sirke alır ..);
 • ; Eğer "Spin" modunda (yaklaşık 800 rpm) üzerinde çamaşır makinesinde yapabilirsiniz - kumaş biraz ıslak olduğunu, iyice sıkın
 • Bir kumaş kanepe kapak ve koltuk arkalığını tokmağı çarpıcı onu yerinden, kol dayama yumuşak;
 • dikkatli bir şekilde (ıslak yüzey tozu üzerinde biriken izleri ile) tabaka kaldırmak ve koltuk kurutun.

Sürece iç tamamen kuru olduğu gibi mobilya kullanmamaya çok önemlidir. Bir saç kurutma makinesi kullanarak işlemi hızlandırın son derece istenmeyen bir: dengesiz ısıtma da noktalar ve çizgiler oluşmasına neden olabilir.

Aklanıyor "yağlı" yüzey

Mobilya uzun tozdan işlendi ise, o zaman başın bölge ve yatılı insanların arkasında sırtlığındaki koltuğun ön kenarı boyunca kollarında parlak koyu lekeler, görünür. Çoğu durumda, insan vücudu tarafından salgılanan nem ve sebum ile kurum ve toz parçacıklarının etkileşiminden kaynaklanır. deri veya suni deriden yapılan yoğun kaplamalarda, bu noktalar kolayca su içinde seyreltilmiş sabun ve soda çözeltisi veya bulaşık yıkama deterjanı ile nemlendirilmiş bir sünger ile çıkarılır. Bu maddeler, iyi yağ çözüldü ve kaplama için güvenlidir. Nasıl kumaş kaplama ile bir kanepe temizlemek için?

Hav içermeyen dolgu (ör halısı) ilk noktada köpük neden bu aynı araçlarının biri vasıtasıyla fırça yıkama ve 5-10 dakika boyunca devam etmek. saf su, iyi ıslak emici madde bir bez ile durulayın. Gerekirse zalosnivshiesya izleri kaybolana kadar, tedaviyi tekrarlayın. Bir çözüm olun 2-3 olan konsantrasyonunu azaltarak ve kanepe yüzeyini temizler. yağlı yerleri temizlerken Bu önlem ıslak noktalar ardından oluşan olmayacak kenarları. Genel temizlik için çözelti ilave sabun veya bulaşık yıkama deterjanı çıkarmak zorunda kalmamak için, çok ettirmek için gerekli değildir.

noktalar halinde yumuşak tüylü tipi flok kaplama, bir köpük sünger kullanılarak işlenebilir zalosnivshihsya. sabun uygun deterjan çözeltisi gibi, "Fairey" ya da özel olarak mobilya temizleme kimyasalları ( "VANİSH") için dizayn edilmiştir. Karanlıkta biraz daha zor Temiz parlak kanepe: işleme noktalar tamamen tüm döşeme yıkayın ve iyice boşanma riskini ortadan kaldırmak için, ısı olmadan kurutun zorunda yanında.

Bazen ve böylece döşeme Çoğu durumda renkli veya yağ iz bırakmaz çeşitli maddeler :. vb Şarap ve kahve, kan, idrar, kremler veya gıda parçacıkları, kil, boya, onu girin, evde temiz kanepe çalışırken, derhal gerekli olur Bu doku ve kurutma emilir kadar yüzeyinden kirletici maddelerin mümkün olan en büyük miktarda çıkarın. Bunu yapmak için, bir kağıt havlu, temiz bez, gazlı bez uygun. Bu malzemeler, en fazla koltukta lekeleri temizlemek için izin yağ ve nemi emmek için kolaydır.

Geri kalan leke alanının kirliliği artırmak için, merkezi kenarlarından başlayarak ele alınmalıdır:

 • Meyve suları ve - sirke ve amonyak karışımı 1: 1 leke uygulanır ve temiz su ile daha sonra çamur yıkama kurumaya bırakıldı;
 • aspirin (1 tablet kap 1 'de) ve tuz (1 çorba kaşığı l 1' e göre ..) ilavesi ile soğuk su içinde hızla zamyt kan örnekleri;
 • Bir kumaş ya da bir bez ile idrarın toplanması leke halılar için ilk tedavi, döşemeli mobilya veya sıvı sabun ıslak;
 • krem, yağlı gıdalar, önce yağ bazı emmiş, böylece tuz ile uyku sert bir cisimle, kalan iz ile kumaşın yüzeyinden kil kaldırmak;
 • ya da daha sonra kahve bira ıslak bez ve sirke sabun çözeltisi ile silinmiştir (2 çorba kaşığı l 1 'e göre ..);
 • Şarap, ıslak, kapağı ve tuz ovmak;
 • Çikolata, reçel, yoğunlaştırılmış süt daha sonra, döşeme yüzeyi bulaşmaya kabuk kaldırma ve sabun ve su yer kaplayan yıkamak için değil, böylece küçük bir kuru daha iyidir;
 • sıkışmış sakız kuvvetle bir buz paketi veya dondurulmuş gıdaların üzerine koyarak soğutulan gerekiyor kolayca bıçakla kaldırılabilir bundan sonra temiz bir havlu, onları önceden sarılmış.

İlk kirlenme kaldırıldığında, onun yerine, halı mobilya bakım vasıtasıyla kaldırmak kolay ( "Vanish" veya özellikle döşeme bazı türleri için önerilir) olan bir iz. Daha sonra açık renkli kumaşın bütün yatak temizlemek zorunda değil için, tedavi yerinde merkezine doğru kenarlarından üretmek için iyidir ve işten sonra hemen nem bez kurumaya.

içeceklerin çeşitli kokuları kaldırmak için başarıyla mobilya özel şampuanlar kullanılabilir. kanepe ve kuru yüzeyine uygulandığında talimatlar ile seyreltildi. Bazı durumlarda, kokusu kurtulmak o kadar kolay olamaz: Dökülen bira veya idrar kokusu çok dayanıklıdır. leke içine sıvının işlemi derhal dolgu ve döşeme ile ıslatılmış edilemeyen durumlarda, güçlü ve hoş olmayan bir koku yayarlar da sol yüzeyinde işaretleri ise.

Koku bira ya da meyve suyu içinde bir etil (2 çorba kaşığı. 1 I su başına L) ile kaldırılabilir. Kirli arsa kapak, iyi nemlendirmek için yeterli kumaş parçası, hafif sıkın ve kanepeye yayılmış. asetik kokusu ile nem dolgu maddesi ve batırılmış döşeme üzerinde var ki sıkıca kumaş basın. işlemi birkaç kez tekrarlayın ve kanepe kurutun. Asetik aroması 2-3 gün bağımsız kaybolur. İsteğe bağlı olarak, çözelti küçük bir yumuşatıcı ekleyin.

idrar, özellikle kedi kokusu, çok daha zor getirmek. Havada üzerine ayrışma pratikte suda çözünmeyen bir madde oluşur. Bu durumda bir kanepe nasıl temizlenir, insanlar uzun zamandır tanıyoruz. döşeme ve aşağıdaki halk ilaçları deneyebilirsiniz köpük kalıcı bir koku kaldırmak için:

 1. 1 litre su içinde eritildi farmasötik ajanların 15-20 damla: 1 Koku insan idrar karanlık mobilya iyot tentür kullanılarak azaltılabilir. Bu çözüm döşemesini fırçalayın ve mümkün olan en büyük derinliğe dolguyu nemlendirmek için deneyin.
 2. 2-3 yemek kaşığı bir oranda seyreltilmiş daha temiz su 2 Parlak döşeme asetik, limon suyu. l. su ya da potasyum permanganat zayıf çözelti ile 0,5 l.
 3. Kedi idrar 3 izleri özellikle güçlü bir kokusu vardır ve aşamalı olarak hesapları silin. Islak döşeme asetik çözeltisi (3 hacim su için% 9 sirke 1 kısım) ile yıkandı, kurutuldu mobilya başlatın. Daha sonra, yüzey ve yağmurlama hidrojen peroksit çözeltisinden serpilir soda ile serpilir (farmasötik preparat su 1 ile bağlanmak: 1). Tesis daha sonra nemli bir bezle ve kuru olan artıkları çıkarmak, döşemeleri 2-3 saat bırakılmalıdır, köpük büyük ölçüde olacaktır. Kurutma işleminden sonra soda kristaller vakumlu veya sildi toplar.
 4. 4 kedi sahipleri ve idrar yokluğunda "kendi halinde yapmak" koltukta başardı Eğer köpük "Vanish" halı temizliği için talimatlara göre seyreltilmiş edilmelidir. Sıvı mümkün olduğunca derinden nüfuz etmiş, böylece divan çözüm Shed: Eğer koltuk üzerine ağır bir nesne koymak veya çözelti içine derin sürüş ellerini basın. Bir kaç gün ıslak ve kuru yatak Döşeme. Kurutma işleminden sonra, bu vakum.

kokusu çok derin kumaş ve dolgu yerleşmiş ise, ilk tedaviden sonra kaybolmayacaktır. Bu durumda, evde temiz kanepe yumuşatıcı ekleyerek yeniden uygulamak anlamına gelir gerekecektir.

kirlenmeye karşı mobilya kaydedin ve döşeme için yağ ve kiri kaçırmayacaksınız yoğun malzeme vakalarını yardım etme hizmetini genişletmek. Kedinin "suç" bile izleri bir bütün olarak kanepe temizlemek yerine, kumaşın yıkamak çok daha kolaydır ve bir çocuk Kapak varlığında yeni mobilya satın önlemek yapabiliyor. Modern dükkanlarda kumaşların zengin bir seçim iç bir tamamlayıcı olarak hizmet ve hatta kendisini döşeme tekrarlayabilirsiniz bir kapak malzemesi, dikmek bulacaktır. Ama pelerinler gelen kontaminasyonu gidermek için standart bir çamaşır makinesinde satışa sunulacak.

tuz ile kırmızı şarap lekesi çıkarılabilir hafif kanepe bulunur. Tuz bir çok dökmek Düz, nem çekebileceği. renkli tuz çıkarıp serpin ve tekrar ovalayın. olarak terk bebek idrar koku kaynaktan aşağıdaki gibidir: 3c: su klor solüsyonu (Beyazlık) 1 çarptı. Su kursu 3 chasti.Etim çözümü derin mobilya içine nüfuz. Bir üst döşeme zastiryvala Fae, ama çok değil belki, o zaman köpük kaldırmak zordur.

StoZabot.com

Bir Külkedisi saflığı // Nasıl mutlaka boşanmalar ucuz ve olmadan kanepede lekeleri temizlemek için

Kanepede birçok boş zamanlarının çoğunu harcamak. Burada bir film izlerken, patlamış mısır tüketmek taze kahve keyfini, yorucu günlük yaşam ve genellikle uykuda sonra dinlenmek. Nasıl tertemiz tatlı bir kalp yer içerebilecek ve nasıl kirlenme durumunda kanepe temizlemek için? Bu sorunu çözmek mümkün olan tüm yolları hakkında söyleyecektir.

döşemeli mobilya temizliğini yapmak için iki yöne de gidebilir:

 1. temizlik şirketi arayın.
 2. Evde kendiniz yapın.

Bu durumların her birinde avantajları ve dezavantajları vardır.

Evde ve temizlik firması olabilir kanepe temizleyin

Neden Olan uzmanları, biz zaman ve emek tasarrufu vardır. Çalışanlar hızlı ve verimli mobilya sipariş getirmek. Fakat buna rağmen, önemli dezavantajları vardır:

 1. Birincisi, mali tarafı. Hepimiz temizlik şirkete başvuruda gelemez.
 2. İkinci olarak, ilin sakinleri böyle bir hizmet onlar değil sağlanan gerçeği ile karşı karşıya olabilir.

Lekeleri çıkarmak için, özel firmaların hizmetlerini kullanabilirsiniz

Bu yüzden sık sık yalnız sorunla başa çıkmak zorunda. Evde koltukta lekeleri temizleme - yorucu bir süreçten, ama daha az pahalı:

 1. Bu durumda, araç olduğu bir düşük fiyat, ve her ev kadını var. Bu arınma başlıca avantajlarından biridir.
 2. Ama sırayla mobilya koymak şey bizim zaman ve çaba tüketimi, bir eksikliktir.

Evde kanepe Temizleme - ucuz bir şekilde

Bir kanepe yüzeyle nokta yazdırın - yarısıdır. İkinci yarı - Ama sonra hiçbir boşanma söz konusu olabilir.

kanepeye leke oluşumu için temel nedenleri kir ve toz bulunmaktadır. Bu durum içindeki temiz ve kirli yüzey arasındaki farka.

Temiz toz iki yolu olabilir:

 • vurma;
 • elektrikli süpürge.

Evcil "yardım" evi temiz tutmak

kanepe yerinden için sokağa teslim gerekmez. Bu oda içinde yapılabilir. Tuz toz uygulamak en iyisidir.

Tuz döşemeli mobilya bakımında yardımcı olacak

 • yaprak (eski alabilir);
 • sirke;
 • tuz.

Eski levha günlük yaşamda yararlıdır

solüsyon hazırlamak için:

 1. 2 litre su içinde tuz ve sirke 4 çorba kaşığı seyreltilmiştir.
 2. Daha sonra iyice ıslatın ve yaprak biraz nemli olması çıkarın.
 3. Biz kanepenin üstünde ve uzakta çekerek bir levha yayıldı.

Tüm toz odanın bir levha yerine yayıldı gidecek.

tozdan arındırarak vakum yapabilme. Özel bir nozul koymak ve yüzey üzerinde hareket eder.

O kirliliği ile başa çıkmak için daha etkilidir, yüksek kapasiteli bir elektrik süpürgesi kullanmak en iyisidir.

Elektrikli süpürge kanepenin yüzey olarak ayda 2-3 defa

Vakumlama profilaksisi için ayda birkaç kere yapılmalıdır.

Özellikle evde temizlik

kendiniz kanepeden lekeleri temizlemek için zaman aldı, bu işlemi gerçekleştirebilmek için hazırlamak gerekir. Nasıl?

Leke pizza çıkarılabilir

Her şeyden önce, biz envanter almalısınız:

 • Farklı sertliğe temizleme fırçaları;
 • yumuşak bir sünger;
 • deterjanları;
 • Kağıt havlu ve peçeteler.

davayı ele alan her şeyden önce, sol nokta ne olduğunu bulmak gerekir. kirlilik ve döşeme türüne bağlı olarak deterjan ve ekipman seçilecektir.

Doğru araçları seçmek önemlidir kanepeler temizlerken

koltuk yoğun kirli ise, yüzey mendil ya da sıcak su içinde tuz 2 çorba kaşığı çözeltisi yok etmek mümkündür.

Sonra nem ve kullanarak kağıt havlu çıkarmak için yumuşak bir fırça ile gidebilirsiniz.

Gerçek nokta yazdır

Ne olursa olsun döşeme ve kir tipine, kanepe lekeleri çıkarmak için bir genel algoritma vardır:

 1. Biz temizleme kullanılacak olan gerekli çözümler ve deterjanların hazırlanması.
 2. istediğiniz zaman ulaşabilir, böylece Biz parmaklarınızın ucunda ekipman bertaraf edin.
 3. Bizim yerinde kanepeler için temizleyici uygulayın. yüzey Emdirilmiş ve kirletici maddelerin yok edilmesini başlar.

Temiz kanepe sünger

 1. emmek için zaman verilmesi, yüzeyde çözelti bırakılması. Bu bize daha iyi bir noktaya çekmek sağlayacaktır. Elbette, hemen aracı silebilir ama kirlilik hemen kaybolur garanti edemez.
 2. lekelerin çıkarılması işleminde son aşama vermiş olduğumuz tüm araç yıkanıp edilecektir. Katılımcılar fırçalar, süngerler ve silme bezleri.

kirletici maddelerin çıkarılması işlemi birkaç aşamadan oluşur

Leke ilk kez çekilmiş değilse, tekrar deterjan koymak önerilir.

Evcil, çocuk ve meyve suyu veya şarap atmak olabilir evdeki diğer üyeleri, sakız, döşeme ve yün yağı için bırakın.

Ama merak ve panik yok. her bir durum düşünün.

Herhangi kirlenmeyi kaldıracak evrensel bir araç - döşemeli mobilya temizlemek için Vanish.

bir kamçı olarak gösterilen resimde kalın köpük kalmaması:

 1. Gerekli yıkama suyunu ekleyin ve kalın bir köpük oluşturmak için karışımın kırbaç.
 2. Hasarlı yüzeye köpük uygulayın üç fırça ve 15 dakika bekletin.
 3. Durulanacak ürünler.

Ve bizim yatak tekrar parıldıyor!

Ama Vanish - bu her zaman el altında olmadığı, pahalıdır. Bu durumda, insanların para yardımına gelir.

Her durum için özel bir araç alabilirsiniz

kahve veya çay lekeleri sabunlu su türetmek. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapın:

 • leke sünger nemli;
 • sabununu ovmak;
 • döşeme içine sabun ovmak yumuşak fırça kıllarına sahip fırça;
 • 10-15 dakika için rezerve;
 • gözenekli sünger ve sıcak su ve sabun çıkarın.

Kahve ve çay lekeleri çıkarmak

Soğuk su ve sabun kullanarak kanepe kan yıkayın. İlk olarak, su ile leke muamele ve daha sonra sabun uygulanması. ancak Bu yöntem sadece taze lekeleri ile çalışır.

Eski kanından leke, elleriyle aspirin içeren bir çözelti hazırlamak mümkündür. 2 tablet soğuk su dolu bir beher içinde çözülür ve bir pamuk ile alan tedavi.

Taze kan lekesi sabun ve su ile çok basit bir şekilde anlaşılmasını

Dökülen şarap edin:

 1. Birincisi, kâğıt havlu ile ıslatın.
 2. 20 dakika tabi kaya tuzu, parçalanır.
 3. votka nemlendirme sonra daha sonra üç fırça ve bez sonra.

Bu tuz ve votka şarap lekeleri türetmek

Yağ lekeleri iyi nişasta, kabartma tozu veya tuzu kullanılarak gösterildi:

 1. 15 dakika bekletin, leke serpin.
 2. Sıcak su bulaşık yıkama deterjanı sünger içinde çözüldü ve kirliliği konur.
 3. En iyi sonuçlar için 15 dakika için çözüm bırakmanızı öneririz.
 4. Daha sonra, tüm su ve kuru ile yıkanarak.

Nasıl bir kanepe yıkamak? Gres lekeleri, önce, nişasta veya kabartma tozu girmelisiniz

o katılaşmış zaman sakız gelen kanepeler temizlenmesi başlamalıdır. Bunu yapmak için, buz yongaları uygulayabilirsiniz.

Sertleşince bıçakla sakız çıkarın. nemli bir bezle temizlenmelidir kalır.

Bu yazıda, bosanmalarimi kalmaz kanepe temizlemek için daha baktı. Ben ana şey vurgulamak isteriz - leke çıkarma ile herhangi bir sorun olduğunu, sen mobilya görünümünü başlatın ve gerek yoktur:

 1. Periyodik olarak, döşemeli mobilya vakum ıslak mendil ile silin ve caddede el.
 2. Bir deterjan seçimi leke türünü değil, aynı zamanda döşeme tür sadece dikkate alınması gerekmektedir zaman.

Bu makaledeki video, tartışılan konuyla ilgili daha fazla görsel bilgiler öğrenebilirsiniz. Ve sorularınız varsa - yorumlarda onları bekleyen.

Yorumlar

Özellikle büyük bir kanepe için, sokakta, çok iyi bir tavsiye üzerine Standı

Sokakta kanepe duramaz - evde Kuru Temizleme çağrı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 1 = 11