Evde Pelargonium plyuschelistnaya bakımı

Ne kadar etkili sardunya plyuschelistuyu büyümeye?

ıtır sardunya plyuschelistnaya denilen çok benzer bir meslektaşı vardır. Hemen hemen her evde büyür veya bir defa sardunyalar yetiştirilen. Bu açık toprağa ekilen edilebilir. Ancak bu durumda dikkatli baktı izlemektedir.

Bu çiçekler birçok bahçıvanlar bilinmektedir ve bunlar sık ​​sık banliyö bölgelerinde ekilir bu yüzden. kullanılan en yaygın sardunya hederacea denizlik, balkonlar, teraslar, verandalar, vb süslemek için Bu bitki bükümlü olması ve çitler serbest delikler ve hatta küçük çitler doldurabilir. Ayrıca, uzmanlar düz yüzeyler süslemek için kapalı tırmanma çiçek kullanılmasını tavsiye ederiz. O halde, aslında bu bitkilerin doğru bakımı olmalıdır?

Haricen sardunya hederacea en yaygın sarmaşık benzer. Bu bitkinin ana özelliği benzersiz pürüzsüz beş ağızlı yapraklardır. Doğada, kıvırcık dağlık arazide büyüyebilir saplar ve hatta sarp kayalık yamaçlarda tırmanmaya. ekili çeşitleri var ev ortamında güzel bir çağlayan saksı uzaklaştırma cezası alan uzun 70 cm, kaynaklanıyor.

Bu bitkinin çiçekleri yeterince büyük ve kabarık tomurcuklarında monte edilir. Bunlardan biri 15 çiçeklere kadar sayılabilir. Blooms sardunya çok parlak ve renklidir. Uzmanlar oldukça yaygın ve farklı renklerin oldukça gösterişli çift çiçekler olduğunu söylüyorlar.

Hem de diğer ilgili çeşitleri olarak, hang-Downing sardunya güneşi seven ve doğrudan güneş ışığına sadece onunla temas halinde iyi yetişir. sardunya ana avantajı, çok yüksek sıcaklıklara karşı direncidir. Kış saati sardunya olarak hang-Downing kapalı büyür. Bunu ekimi için optimum sıcaklık 20-25 ° Ortalama sıcaklık biraz daha yüksek ise, düzenli bir sulama yapılmalıdır. Böylece hayatta kalmak ve büyümek ve düzgün geliştirmeye devam.

Bazen sahipleri bile bu altındaki sıcaklıklarda, bitki temper çalışıyoruz, sıcak bir odada gizlemek için çalışıyorum. Doğal olarak, bu durumda sardunyalar kademeli olarak yeni koşullara uyum sağlamaya başlar. Oysa bir sınır yoktur. Sıfır sıcaklıklar hang-Downing sardunyalar hayatta kalamaz.

toprak bitkisi önce toprak almak gerekir. Toprak yeterli nem kapasitesi, gevşek ve birçok eser elementler içermelidir. çiçek odası bozulmaya edebileceğin gibi su dolu topraklar da olmamalıdır.

1

En aktif bitki büyümesi Mart başında başlar ve geç sonbaharda biter. sardunya plyuschelistnaya bir tencereye dikilmiş ve sıcak bir yerine koymak, bu kışın ortasında yaklaşık dek çiçek açabilir.

Eh, tabii ki, tecrübeli bahçıvanlar dikkatle toprağa sokulur gübreleri tercih etmenizi öneririz. Besleme azot sardunyalar, o hızla ve çiçek büyümeye başlar. Zaman beslenme doğasını değişmezse, bitki yeni tomurcukları meydana çıkar. Özellikle, bu durumda gerekli fosfor ve potasyum gübrelerdir.

kesimler ve tohum hazır ekim yoluyla: Çeşitli bitkilerin ekimi alanında uzman çarpar iki şekilde Pelargonium kıvırcık savunuyorlar.

Çoğu durumda, üremenin ilk modunu kullanarak yavrular üretmek. Neden bu kadar, kimse bilmiyor, tohumlar tipik da çok hızlı büyür ve daha fazla iniş için genç çalılar yeterli sayıda vermek çünkü.

genellikle Kasım'dan Mart ayı için ekilen tohumlar. Doğal olarak, prosedür evde gerçekleştirilir. Aydınlatma dikkat etmek önemlidir. Sardunya plyuschelistaya yoğun ışığın en az 12 saat gerektirir, nedenle ilave ışık kaynakları bağlamak için çok sık sahipleri olduğunu. sardunya substrat iyi yerleşmiş olup güçlü bir kök sistemi satın aldı için, bağımsız bunun için zemin hazırlamalıdır. zemin hazırlamak için 1 kısım turba, kum ve önceden hazırlanmış çim toprağı almak gerekir. sardunya ekimi için ideal bir ortam ötesinde tüm Yukarıdaki bileşenlerin karıştırılması ile.

Tencere üretilen tohum iniş. Tohum 5 mm'den fazla olmayan toprak içine batırılır. Tekne daha sonra sözde sera etkisi yaratır ve sardunya çimlenmesi için gerekli ısıyı sağlar streç film ile kaplıdır. Sulama çok dikkatli yürütülür. Bu bir sprey kullanmak en iyisidir.

Düzgün kurulmuş bitkiler bakmakta zaten 7-10 gün sonra ilk çekimleri alacaktır. yeterince büyüdüklerinde, Pelargonium plyuschelistnye bireysel tencere içine veya kişinin açık alanda transplante edilebilir.

Çelikler - Bu da basit bir işlemdir. Çelikler Mart veya ağustos gibi erken olarak alınabilir. Gerekli malzemenin elde edilmesi için, sürgünün üst kısmı, kesilecek. Bu 7-10 cm uzunluğundaki sürgünler almak için en iyisidir. O en az 2 güçlü yaprakları olduğu önemlidir. Aksi çiçek büyümek olmayacak, sürgünler 3 cm'den daha olmamalıdır derinleştirme. Bir ay sonra kök sistemi plyuschelistoy sardunya güçlendirilecektir. Sonra daha büyük tencere ve başka kaplara bitkilerin nakli olabilir. İlk çiçeklenme sadece ilk kış sonrası olacaktır.

Nasıl çiçeğin halledelim?

İlk düzgün toprağı almalı uygun bakım sağlamak. Yani bitki çiçek olsun, buna bağlı ve sonradan istenen sonuçları getir.

Plyuschelistaya sardunyalar toprağın hakkında çok seçici değildir, ama yine de belli şartlar gereklidir verir. Her şeyden önce, sardunya sadece bereketli toprakta başarıyla çalışabilir. onun üretimi için turba, basit çim toprak ve humus aynı miktarda almalıdır. profesyoneller küçük tencerelerde dikim bitkileri tavsiye böylece Pelargonium değil çok rahat bir duygu çok büyük kapasitesidir. kökler ve pota duvarları arasındaki mesafe 2 cm den fazla olmalıdır.

İlk bakışta göründüğü gibi sardunyalar için Bakım çok zor değil. Bitki Afrika'da doğal olduğundan, güneşin ısı ve ışık çok düşkündür. Bu iyi aydınlatılmış bir pencere pervazına yerleştirilmelidir. hiçbiri varsa o ay bile ısı kaynağı olmadan hayatta kalamaz ve sadece yaşayacaktır olarak, o zaman, bütün sardunya başlamak daha iyi değil.

Afrika'ya sardunya yerli rağmen, aşırı ısı da tahammül edilmez. Hava sıcaklığı arasında olmalıdır C 20 ile 25 ° Kış aylarında, yılın zamanı caiz azalma birkaç derecedir.

Kuru havalarda çok bol bitki sulamak gerekir. Ama suyun durgunluk olmamalıdır. Aşırı nem bitki üzerinde zararlı etkisi olan kalıp, oluşturabilmesi durumunda. Sipariş oldu sıralamak için, biz sözde drenaj yapmalıdır, bu fazla suyu atmanıza yardımcı olacaktır. Serin havalarda her 14 günde 1'e sulama azaltmalıdır.

Yukarıdan o Pelargonium plyuschelistnoy bakım ve ıslahının sonucuna varılabilir - bu basit bir işlemdir. Ödül olarak bereketli şube ve parlak renklerle mükemmel bitkiyi alacak.

Okuyucularımız Irina Volodina birinin hikayesi:

Özellikle büyük kırışıklıkların artı karanlık çevrelerin ve şişlik ile çevrili gözlerimi, kederli. Nasıl tamamen göz altı kırışıklıkları ve çanta kaldırmak için? Nasıl şişlik ve kızarıklık ile başa çıkmak için? Ama hiçbir şey gözlerinde kadar yaşlı veya genç adam.

Ama gençleştirmek olarak? Plastik cerrahi? Öğrendiğim - az 5000 dolar. Donanım tedavileri - gençleştirme, gaz-sıvı soyma, lazer facelift radiolifting? Biraz daha hesaplı - kurs masrafları 1,5-2 bin dolar. Ve ne zaman tüm bu zaman bulmak için? Evet, ve hala pahalı. Özellikle şimdi. Bu nedenle, kendim için, başka bir yol seçti.

Bahçe ve ev sepet bitki için seçin - plyuschelistnuyu sardunya

Gösterişli çiçeklenme Sardunya pencereler az insan şaşırırlar. çalılar veya sardunya Pelargonium zonu iyi bilinen ve yetiştiriciler tarafından sevilen vardır dikin, ancak asmak-Downing çeşitleri o kadar iyi bilinen ve sadece popülerlik kazanıyor. Ama tencere asılı bir bitki koymak veya denizlikler ve balkonlar süslemek için kullanmak gereklidir, iddiasız ama inanılmaz güzel sardunya bahçe vazgeçilmezdir ve herhangi bir alanı dönüştürebilir olduğu açıktır.

Buna ek olarak, Pelargonium peltatum askıda-downing dikey yüzeylerde kullanılabilir plyuschelistnaya sardunya, düz kısmı üzerinde bahçede bitki ise, arzu edildiği takdirde açan yoğun bir halı oluşturur. Nasıl çoğaltmak, büyümek ve olası hoş çiçeklenme sürece bitki, sardunya bakımı, çekici ve sağlıklı mı?

Büyüyen plyuschelistnoy Sardunya

Plyuschelistnaya beş loblar, kösele ve pürüzsüz ile, yaprak şekli, sarmaşık ile aynı yükümlüdür, fotoğrafta gösterilen sardunya aradı. Doğada, sardunya bu türün ince, ama oldukça güçlü sürgünler bitki ekim yapma, kayalık yamaçlarda tırmanmaya edebiliyoruz. hang-Downing kültürü olarak yetiştirilen ev sardunya gibi Ancak, 70-100 cm uzunluğa kaynaklanıyor ve güzel basamak oluşturacak, pencere, balkon veya teras ek dekoratif etkiyi vermek saksı veya saksı sveshivayas.

6 ila 15 çiçeklerden birleştiren şemsiye gelişme, çeşitli değişik yaprak bağlı olarak sinüs veya yeşil oluşturulmaktadır. Bugün plyuschelistnuyu sardunya ve basit bulmak ve tüm renk ve tonları muhteşem çift çiçek olabilir. sunulmuş plyuschelistnoy Pelargonium olarak yaprakları, çizgili ve parlak tarif sınırında noktalar kontrast nadir değildir türler.

Hem de diğer ilgili türler olarak, hang-Downing sardunya, parlak güneş seven bir uzun ışık süresi ile iyi ve blum yetişir. Bitki balkon kutulara veya arsa üzerinde bir saksı pencerenin arkasında, örneğin, kuraklık dönemleri tahammül ve güzel ev dışında yaz sahası içinde kolaydır. İyi sulama çalılar süslemeciliği kaybetmez, bu sıcaklık 20-25 ° C'lik optimum içeriği, aynı zamanda, sıcak gün içinde olduğu zaman, yavaş yavaş ya da çiçek sona yoktur.

plyuschelistnaya hang-Downing sardunya temperli varsa, o soğuk hava korkuyor değildir ancak sıfırın altında sıcaklıklar bitkiler için zararlıdır.

Bir toprak karışımı dikme seçerken, toprak nemi kapasitesi, gevşek ve besleyici yapmaya. Ancak, durgun kök sisteminin toprak tehlikeli çürüyen nem, bu nedenle bakım planı birinden diğerine zeminin yüzey sulama kurumasını sağlayın. çalı Aktif büyüme Mart ayında başlar ve sonbahar başlangıcı ile sona erer. sardunya bolca çoğalması ve bitkiler plyuschelistnaya Bu dönemde özellikle tencerelerde, yukarı beslemek emin olun.

En iyi destek çalılar organik ve mineral takviyeleri alternatif haftada bir kez pansumanlar, fakat azot içeren maddelerin giriş bölümünde yer almaz.

Toprak azot ile aşırı doymuş ise, Sardunya sürgün ve yaprak hızlı büyüme tepki, ama çiçekli az kurdu belirgin zayıflatılmış tomurcukları ve değiştirmek yoksa pansumanlar düzeni tamamen tamamladı. yaz sonu potasyum ve fosfor bileşikleri normal giriş gerektiren kadar yaylı iç floresan plyuschelistnoy Pelargonium gür oluşturmak.

katkı maddeleri uygun olan ve bu elemanların bir ağırlığı ile entegre edilmiştir. üretici için mükemmel bir araç alır ve magnezyum sülfattır. bir üst kaplama olarak, bu bileşik, magnezyum ve sülfür ile bitkileri içerir ve uzun sap oluşumunu başlatır.

sadece azot yeşil büyüme ve çiçekli durakları olduğuna dikkat etmek önemlidir sardunya ve üreme çalılar bakım yaparken. Aynı etki bitkiler için çok büyük kap üretilir. Bu nedenle, daha iyi konteyner dikim zaman mevcut sistemin parmak kök çapının büyük kalınlığına tercih vermek için. Bitkiler tomurcuk oluşumu hakkında "unutmak" ve kompozisyonlar özgünlük ve ihtişamı vermek izin vermeyecektir bir pot veya balkon kutusuna birkaç maki bitki de mümkündür.

kış veya sonunda Mart çıplak budama kaynaklanıyor yürütülen ve ampelnye plyuschelistnuyu sardunya dallarını yapan sürgünler çimdik.

Ampelnye Pelargonium: yaz açık havada

sardunya odası süsleyen, o nem, sıcaklık ve ışık koşullarında değişikliklere uyum yoktu, bu bahçede ya pencereden dışarı çıkarmak bitkiler, yaklaşık söylenemez en rahat koşullarda tüm yaz çiçek açar. kademeli alışma sürecinden plyuschelistnyh ısı gelişiyle seçilmiş konteynerler çalıların ekilen ampelnyh sardunya için bitkiler sıfırın altında sıcaklıklarda kapsamına girmeyen emin olarak dışarıda durmaya başlar ve uzun güneşin direkt ışınlarından vardı.

o Dondan geçmesi için zaman zaman Mayıs veya biraz sonra ise, Pelargonium sıcaklığı 10-15 ° C düşmesi başladığında onlar, sonbahara kadar bütün yaz geçirecek kalıcı bir yere gönderilebilir Plyuschelistnye Pelargonium hızla çiçeklenme zamanında ve çok çekici girecek çiçeklerin rengi kontrast sonraki çiçeklenme çalılar eğer.

ampelnye plyuschelistnoy Pelargonium koşullarını kışı

Sonbaharın başlangıcı ile Pelargonium odasına döndü, ancak sıcak bir odada, ve bitki vatan kışın yakın koşulları oluşturmak - Güney Afrika.

 • Için bu sardunya ışık için seçilen ve serin, kuru bir yerde olduğunu.
 • sıcaklık aralığında 7-15 ° C içeriği sağlamak
 • Sadece kökleri ölümünü önlemek için toprağı ıslatma, sulama azaltın.
 • Yapraklar ve nemlendirmek değil sapları, beslenme kış başlamadan önce bir ay içinde tamamlanmıştır.

offseason, bitkiler çok az veya hiç özel bakım gerektiren, aynı zamanda sardunya şu anda gerekli değildir yaymak için. Çelikler kötü köklü ve çalılar zayıf elde ve uzanıyordu. ev, Ağustos ayında, Güney Afrikalı kış bir görünüş yaratmak zorsa büyük bitkiler apikal kesimler kesilmiş ve köklenme edilir ile onları harcamak. Genç bitkiler evin içinde serin pencere pervazına kışı edebilir ve ilkbaharda onlar balkonda veya bahçede dikilebilir.

Üreme plyuschelistnoy Sardunya

favori çeşitleri plyuschelistnoy sardunya kesimler ampelnye ve ekim tohumlar olabilir yayar.

İlk yöntem, bu türün tohumları iyice çimlenir ve dikim için güçlü genç çalılar bir sürü vermek rağmen daha sık kullanılır. kışın lahanası mutlaka 12 saat gün ışığı sağlayan ek aydınlatma gerektiğini düşünen, Nisan-Kasım arası tohum ekmek. fideler güçlü bir kök sistemi oluşturmuşlardır için, turba, kum ve çimen, önceden dezenfekte toprağın eşit miktarlarda karıştırılarak bir gevşek ve hafif toprak hale:

 • tohum ekim aşısız tabletler veya turba tencere büyük fazla 5 mm girintili mümkündür.
 • Sonra ekinler folyo ile kaplanmış veya teplichku koydu.
 • Sulama çok temiz. Ve toprak aşındırmaya etmeyecek şekilde, bir sprey şişesi kullanmak en iyisidir.

Aydınlık sıcak bir odada 7-10 gün sonra ilk sürgünler gibi görünür, ve bir ay sonra, genç plyuschelistnye Pelargonium pot koltuk ve besleme başlayabilirsiniz.

Aşılama durumunda sardunya ve bakım Yayılım da zor değildir. Kesimler dikey sürgünler üst kısmı keserek, Ağustos veya Mart ayında elde edilir. Daha iyi sürgünlerin daha iyi gelişmesi için güçlü, sağlıklı yaprakların iki çift ile, en az 7-10 cm uzunluğunda seçin. Köklenme kesimler işlenmiş kömür tozu ve kurutuldu 12-15 saat sürgünler 3-4 cm gömmek gevşek toprak, içerisinde gerçekleştirilir. Care bu yöntem, tohumdan büyüyen çalılar benzer Pelargonium üreme sırasında.

kaplama için kesimler film ve dokunmamış kumaş, nem geçirgen kullanmak daha sardunya ve yoğunlaştırma oluşumuna izin vermez.

Bir ay sonra, bitkiler kök sistemi kuvvetli alacak ve Pelargonium ampelnye plyuschelistnye seçilen büyüklükte tencere içine transplante edilebilir. Genç çalı Çiçeklenme ilk kış sonrası beklenebilir.

Hastalıklar Pelargonium plyuschelistnoy

Pelargonium saati genellikle bahçede ekili veya balkon süslemeleri gibi, nem ve sıcaklık dalgalanmaları önlemek zordur. Bu nedenle, yapraklar kuru veya paslı noktalar, hafif alanları veya sarı mozaik deseni vardır görerek, Çiçekçi uyarmalıdır ve bitkilerin sağlığı düşünmek.

Çoğu zaman Pelargonium plyuschelistnye saldırı zararlı mantarlar, virüs mozaik ve kloroz muzdarip.

Özel güvenlik ekipmanı gerekli hastalık tedavi çalılar yapısına bağlı olarak beslenmesini kuran ve zamanlama gözden geçirilmesi sulama. Bütün, yüksek nem sonra aydınlatma ve bitkiler zayıflık eksikliği - bu sardunyadan hastalıkların başlıca nedenleridir. Pelargonium mutlaka dezenfekte toprak dikimden önce koruyucu bir önlem olarak, hava almasını engeller ve mantar ve zararlıların gelişimini kışkırtır çalı aşırı yoğunluğu izin vermez.

bitkilerin altında toprak gevşetirken, sararmış ve düşmüş yaprakları uzaklaştırmak soluk çiçekleri kesilir ve toprak su basması önler.

Evde Uygun bakım plyuschelistnoy sardunyalar

Plyuschelistnaya Pelargonium (Pelargonium peltatum) Son zamanlarda popülerlik kazandı. Bu bitki ampelnye aittir. Bu kültür penceresinin harika dekorasyon olacak ve vazo ve tencere asılı harika görünecek.

Ampelnoe plyuschelistnaya sardunya (sardunya) Dikey bahçe ideal. Bitki bahçe bölgede yerleştirdiği ise, sürekli bir çiçek halı oluşturur.

plyuschelistnoy (ampelnye) farklıdır zamanki sardunyalar?

Sardunya yüzden çünkü yaprakları, adını aldığı sarmaşık yaprakları andıran. Onlar dokunuşa oldukça sağlam. Bu nedenle, genellikle yapay ile karıştırılıyor. Yaprakları basit pürüzsüz bir yüzey sardunya dan onlar farklıdır.

sardunya Bu tür farksız gereksiz kaprisleri, ancak diğer bitkiler gibi, bakım gerektirir. kültürünün doğduğu Güney Afrika olduğunu.

Sürgünler 90 cm'lik bir uzunluğa erişir. Çiçekler kaktüs veya zincir şeklinde olabilir. Bunlar küçük çiçeği toplanırken.

Her zamanki plyuschelistnoy sardunya temel fark bu bir sardunya ampelnye olmasıdır. O diyor onun sürgünler dik değildir, ancak aşağı asmak.

ek bol bitkilerde sürgünler, örneğin bitki, bunlar 90 cm'lik bir uzunluğa erişir, çok büyük bir uzunluğu vardır. Normal sardunya düşük sürgünler olarak.

Fark yapraklarında da. Sıradan Sardunya yaprakları yüzeyi pürüzlü ve benzeri zabıta ile kaplı ise, o zaman ampelnye yapraklar bile pürüzsüz ve vardır.

Plyuschelistnaya sardunya pürüzsüz yaprakları ve sarkık yapılmış çekimler

Büyüyen ve evde hederacea sardunya bakımı

bitkileri bakımı ilk bakışta göründüğü kadar zor değil. Bazı kuralları takip etmek önemlidir.

Sıcaklık ve aydınlatma

hederacea kültür Afrika ülkelerinde geldiğinden, O güneş ışığı ve ısı çok seviyor. Bitki evde yetiştirilen nedenle, - bir ev veya dairede - güneye pencereyi seçmelisiniz.

Parlak güneş ve uzun gün uzun çiçekli sardunya, debdebe ve salkımına yaprakların doygun renk sağlar.

Kültür kuraklık tahammül, böylece yaz aylarında bitki sundurma ve bahçe açmak için harika bir duygu.

Ancak, hatta çiçek sıcak bölümünde dekoratif özelliklerini kaybetmez. Bu bitki kalitesi ve bol su için yeterlidir.

Kış döneminde optimum sıcaklık -15 derece. soğutmayı aktarmak için-downing asmak sardunya sertleştirilmiş edilmelidir. Ancak, bitki don tahammül etmez.

Bitki, güneş ve ısı seven kuraklık tahammül

Nem ve yılın farklı zamanlarda sulama

Sıcak dönemlerde sardunyalar sık ​​sulama gerektiren. Bir tencerede durgun su küf oluşumuna yol açacaktır çünkü, çiçek dökmek yoktur. Birikimi önlemek için drenaj tavsiye edilir.

Pelargonium plyuschelistnoy imkansız döküm Sprey. Bu neme onların uygunsuzluğun kaynaklanmaktadır. Onlara su izin çürük dahil bir dizi hastalığın neden olabilir.

Bu tesis, verimli toprak tercih. eşit parçaya almak için gerekli mükemmel bir plyuschelistnoy sardunya zemin hazırlamak için:

Çok fazla kapasite için bitkiler seçmeyin. anaç ve kap veya kaplar duvarları arasındaki izin 2 cm'den fazla değildir önerilir.

Ayrıca, bu kültür giyinme sever. Çiçeklenme döneminde beslemek için tavsiye edilir. sargılar potasyum ve fosfor bir karışım olarak kullanılır.

Ve bu mineraller baskın karmaşık katkı, çeşitli geçerlidir. Ayrıca iyi besleme sardunya, magnezyum sülfat. Magnezyum ve sülfür uzun sap oluşumunu teşvik eder.

Zemin azot bakımından çok zengin ise, çalılar ve yapraklar aynı anda çiçekli biraz kötü olacaktır, aktif büyüyecektir. Bununla birlikte, yeşil bir bol büyüme azot büyük miktarda, ama aynı zamanda aşırı derecede büyük bir kap sadece yol açabilir.

bitkiyi beslemek için, haftada bir kez arzu edilir. Kimyasal gübreler alternatif arzu. Ama azot pansumanlar uzağa taşınan edilmemelidir.

İyi besleme sardunya, magnezyum sülfat, kükürt ve bakır

Üreme: kesme ve tohum - ne seçilir?

sardunyadan Bu tür Bu iki şekilde çoğaltılabilir: kesimler ve tohum tarafından.

Tohum yayılma çok nüanslar sahip. Bu teknik, dikim için malzemenin çok alabiliriz. Tohumlar çiçek ve bahçe mağazaları çeşitli satın alınabilir.

Ancak, tohum ekme - karmaşık bir süreç. Hatta bazen deneyimli yetiştiriciler kesimi kullanarak kültürünü yaymak için tercih ediyorum.

Tohum kasımdan nisana kadar ekilen. Rostochku kış ek ışık gerektirir. Güçlü bir kök sistemi geliştirmek için, toprak gevşek ve kolay olmalıdır.

Tohumlar turba tencere ya da tablet içinde ekilir. Tohumlar derin 5'ten mm kazmak gerekir.

ekinlere Kapasite naylon ile barınak tavsiye etti. Sulama bir sprey şişesi kullanmak daha iyidir.

İlk lahanası fidan görünümünü bir ay sonra tek tek kapların üzerinde dalış. pansuman yapma sardunya ihtiyaçlarına O andan itibaren.

tohumdan büyüyen Sardunya plyuschelistnoy:

Çelikler kültürünün bu tür çok daha muhtemeldir yayılır. Ağustos ayında kesimler dikey sürgünlerin üstleri koparılan ya da Mart ayında arzu. onlar iyi yapraklarından bir çift olur eğer çekimleri seçmek için tavsiye edilir, uzunluğu Eh. az 7 cm değil.

Sürgünler, 15 saat süre ile kurutulmuş ve kömür tozu işlenir ve daha sonra gevşek toprak yatmaktadır. Yerde 4 cm'den daha içine kesimler derinleştirmek mümkün değildir.

Uzmanlar naylon ile kesimler ile konteyner örtmek için tavsiye etmiyoruz. Koruyucu madde ile dokunmamış bir kumaşın üretilmesi arzu edilir. Açıkça nem izin ve yoğunlaşma iç oluşumunu engeller.

sardunya kesimler ampelnye Üreme:

Plyuschelistnaya sardunya - Bu çok hassas bir bitkidir. Bu yüzden sık sık hastalıklarının çeşitli çekin.

En yaygın hastalıklar şunlardır:

 • mantar Botrytis. nedeni - Çok fazla nem. Bu onlar üzerinde kahverengi lekeler ve formasyon gri tabanca şeklinde tezahür. noktalar sayısı sürekli artıyor, yapraklar düşüyor. Bitki ele alınmışsa, başka pota nakil edilmelidir. Etkilenen alanlar mantar öldürücü püskürterek kaldırılması gerekir;
 • Kök sistemi rot. nedeni fazlası nem çürüklüğü olduğunu. Rot sonradan bir sap üzerinde gider. renk siyaha değişen, kahverengine döner. Suyu durgunluğa olmaz böyle toprağı, değiştirmelisiniz. Aynı zamanda, azot ihtiva eden gübre bulaşmaman;
 • bakteriyel bir hastalık. nedeni farklı mikroorganizmalar olduğunu. Hastalık ölüm kültürüne yol açmaz. Kök bazen kaybolur sonra siyaha döner ve. Tedavi düzenli ilaçlama ve ayıklayacaktır oluşur.

Hastalıklar Botrytis Pelargonium plyuschelistnoy mantar, kök çürüklüğü sistemi, bakteriyel hastalıklar

Pelargonium da sadece insanları değil, ancak zararlıları çekiyor. Bunlar arasında:

 • akarları genellikle bitkiler saldırı. Onlar yaprakları ve kademeli soldurmayla sarı lekeler olarak görünür. nedenleri çok yüksek sıcaklık ve kuru hava vardır. Akciğer hastalığı, sabun ve mineral yağ ile muamele edilir. yaralanma derecesi yüksekse, örneğin "Yıldırım", "Ditoks", "B-58" ve diğer gerekli kimyasallar,;
 • sardunya aşığı plyuschelistnoy yaprak bitidir. Bu bükülmüş ve sararmış yapraklar şeklinde faaliyetlerini belli eder. yaprak bitleri yaşadığı ilgili bildiriler kesilmiş veya sabunlu su ile yıkanmalıdır. ilaçlar için "İskra" olan "Akhtar", "Tütün tozu" ve diğerleri;
 • thripsi - Başka haşere. Bu yaprakların alt bir corkboard büyümeler şeklinde kendini gösterir. Bu çiçekler yaprakların deformasyon ve boyama ile sonuçlanır. mavi tripsi yapışkan tuzaklar gelişimini önlemeye yardımcı olur. "Akhtar", "Biotlik" ve diğerleri - Ayrıca ilaçlar kullanılır.

Sardunya zararlılar: yaprak biti, ekin biti ve akarlar

Böylece, dikim plyuschelistnoy Pelargonıum olarak, çok keyif getirecek farklı çiçek dekoratif, renkli ve ihtişamı.

Uzun sarkık sürgünler zemin ve asma tencere ve vazo süslemeleri.

komplikasyonsuz Pelargonium bu tür Bakım. Güneş, beslenme ve doğru modu sulama - Bir güzel çiçekli sardunya plyuschelistnoy için gereken her şeyi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 3 =