Evin buhar jeneratörleri fiyatı nasıl seçilir?

Ev için buhar jeneratörü

Demir - ev aletleri için iyi bilinen bir alet. Fakat zamanımızda, buhar jeneratörleri popülerlik kazanıyor ve bariz avantajları var. ev için Buhar jeneratörü önemli ölçüde giysi ütüleme kolaylığı ve zamandan tasarruf ve dikey buhar fonksiyonu varlığı birçok durumda vazgeçilmez cihaz kılar. Buhar jeneratörü modellerinin çeşitliliği harika, ancak ev için ünitenin seçimi tüm ciddiyetle ele alınmalıdır.

Bir buhar jeneratörü, bir demiri andıran, ancak işlev ve tasarım bakımından farklı olan bir agregadır. Bir buhar jeneratörü kullanarak, evde bile, aynı etkili temizlemeyi kimyasal olarak yapmak mümkündür, ancak zararlı maddeler kullanmaksızın. Bir buhar jeneratörü satın almanız gerektiği konusunda şüpheleriniz var mı? Geleneksel demirden çok daha güçlü olduğunu unutmayın. Bu, genellikle saat tarafından yapılan görevleri birçok kez daha hızlı yerine getireceğiniz anlamına gelir.

Ütülü bir ev için bir buhar jeneratörü seçerken, ünitenin işlevselliğini ve özelliklerini etkileyen cihazın işlevlerine dikkat edin. Bir Kergher buhar jeneratörü satın alıp almayacağınız veya başka bir üreticiden bir model seçip seçmediğiniz önemli değil.

Video, buhar jeneratörleri hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve özelliklerini anlamanıza yardımcı olacaktır:

Buhar üretim fonksiyonuna ek olarak, ünite başka görevleri de yerine getirebilir:

 • Bu şeyleri dik konumda püskürterek.
 • Dokudaki lekeleri çıkarın ve temizleyin.
 • Farklı yüzeylerden her türlü lekeyi çıkarın.
 • Fayans ve sıhhi tesisatı kir ve mikroplardan temizleyin.

Tipik olarak buhar jeneratörünün gücü 800 - 3100 watt aralığında olabilir. Cihazı ısıtmak için, güce bağlı olarak 2 ila 10 dakika sürer. Bir jeneratör satın alarak, tasarruf etmeye değmez, düşük güç ünitesinin lehine bir tercih yapın. Bir ev için en düşük güç 2600 W olan bir cihaz satın almak daha iyidir.

Buhar jeneratöründe buhar beslemesi farklı basınçlarla mümkündür ve daha yüksek olduğu için cihaz daha verimli çalışır. buhar basıncı 2-6 bar aralığında olabilir, ancak kolayca dikey işleme (dış giyim, perde, askı asılı kostümler) gerektiren şeylerin sıyrılması ile baş edecek bu tip bir baskının ile en yüksek oranı ile birimlere tercih vermek daha iyidir.

Mükemmel bir buhar jeneratörü seçmek için, buhar yoğunluğuna ve dikey buhar modunun varlığına dikkat edin:

1
 • Sabit bir buhar kaynağı ile buhar püskürtme çıktısı 90-140 g / dak aralığındadır. Sayı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur.
 • Buhar yükseltme, maksimum buhar kaynağının bir fonksiyonudur. Gösterge 95-260 g / dakika düzeyindedir.
 • Dikey buhar - ütüün dikey pozisyonunda buhar tedariki.

Çok önemli bir özellik, 700 ila 2200 ml aralığında olabilen su tankının hacmidir. Ne kadar kapasiteye ihtiyacınız varsa, satın almanın amacına bağlı olarak karar vermeniz gerekir. Bu nedenle, seyrek olarak kullanılmak üzere bir buhar jeneratörüne ihtiyacınız varsa, küçük bir rezervuarlı bir buhar jeneratörü satın alın. Bununla sadece kazanacaksınız: cihazın küçük boyutları evde dolapta saklanmanızı ve ütü yapmak için tankın bir defaya mahsus doldurulmasına olanak tanıyacak.

Buhar jeneratörünü sürekli kullanmayı ve bununla birlikte ütüye taşımayı düşünüyorsanız, büyük bir aile için şeylerin dağ -bu durumda en iyi seçenek büyük bir rezervuarı olan bir cihaz olacaktır. Şeffaf bir sıvı haznesi olan cihazlarda seçiminizi durdurun - böylece, örneğin sunulan fotoğraftaki gibi su seviyesini izleme fırsatı bulacaksınız.

Taban demirinin popüler tipleri aşağıdaki kaplamalardır:

 • Çelik. Bu kaplama kumaşın içinden mükemmel bir şekilde kayar, çizilmeye eğilmez ve basitçe temizlenir. Ancak diğer kaplamalardan farklı olarak ağırdır ve ısıtılması daha uzun sürer. Çoğu zaman, bu tür tabanlar kayganlaşmayı artıran sert metallerle işlenir.
 • Alüminyum. Bu kaplama hızla ısınır ve soğur. Alüminyum tabanın dezavantajı, çizilmeye karşı yüksek bir olasılık olduğu ve kumaşın veya pufların üzerinde parlak iz bıraktığı düşünülmektedir.
 • Metalloceramic kaplama. Serbestçe kayar, çizilmelere karşı dayanıklıdır, çabucak soğur ve ısınır, ancak bu malzemenin dış görünümü gevrektir.
 • Titanyum. Bu ürün, pahalı birinci sınıf cihazlarla kaplıdır. Dayanıklı, güvenilir kaplama, ancak zayıf ısı iletkenliği ile - ısıtma ve soğutma için daha fazla zaman gerekir.
 • Çoğu zaman bir malzeme kombinasyonu kullanın: alüminyum + Teflon (mükemmel kaymaz, ancak kırılganlığın artması ve çizilmeye karşı eğilimli olması); alüminyum + seramik kaplama (aynı zamanda güçlü bir kombinasyon değil, ancak mükemmel ısı iletkenliği ve kayma özelliği); alüminyum + paslanmaz çelik (kazanan kombinasyon mükemmel kaygan güçlü bir kaplamadır, temizlenmesi kolaydır ve kumaş üzerinde iz bırakmaz).

Aşağıdaki resimdeki ayakkabı tabanı seçeneklerini görebilirsiniz.

Mükemmel buharlı pişirme için, buhar çıkışları tabanın tüm uzunluğu boyunca (burnu da dahil) bulunurlarsa iyi olur.

Buhar jeneratöründe ölçekten korunma sistemi mevcut olmalıdır. Bu tür sistemler farklı olabilir, en önemlisi, kullanılabilirliğinin gerçeğidir. Örneğin, ölçek toplayabilen çubuklar kullanılabilir veya kazan görünümü önlemek için bazen temizlik gerektirir. Peki, ünite ölçeğin cihazını temizleme gereğini belirten bir gösterge ile donatılmışsa.

Modern dünyada buhar jeneratörleri cihazlara ayrılmıştır:

 • Buhar besleme seviyesini ayarlamak mümkündür.
 • Düzenleyici olmadan.
 • Kendilerini otomatik olarak ütü biçimini seçerek doku türüne göre ayarlayabilirler.

Modları değiştirin, belki de düğmelerin veya döner anahtarlar yardımıyla istenen sıcaklığı seçin. Aygıtı ayarlama ve ütüleme modunu seçme yeteneği ile cihazı satın almak daha iyidir.

Güvenliği ihmal etme. Buhar üreticisinin sizin için güvenli olabilmesi için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • Aşırı ısındığında cihaz otomatik kapanma ile donatılmalıdır.
 • Ütünün stand üzerindeki sabitlenmesi mümkün olduğunca güvenilir olmalıdır.
 • Stand herhangi bir yüzeyde kaymamalıdır.

Bütün bu koşullarla ne siz ne de eviniz tehdit altında kalacaktır.

Kural olarak, buhar jeneratörü 3-4 kg (stand + demir) aralığında ağırlığa sahiptir. Bu bir cihaz seçerken önemli bir noktadır, çünkü ütü yaparken elinizde kalacaktır. Depoyu suyla doldurarak demirin ağırlığının artacağını unutmayın.

Ne hafif, ne de ağır olan, ancak sizin için en uygun ağırlıkta olan daha iyi bir buhar jeneratörü satın alın. Ağır bir demirden el çabucak yorulur ve ütüleme yalnızca negatif duygulara neden olur.

Bir ev için bir buhar jeneratörü seçerken, güvenilir ve yüksek kaliteli ekipmanların üretilmesi ile piyasada kendisini kanıtlayan üreticilerin ve şirketlerin cihazlarını tercih etmek daha iyidir. Buhar jeneratörü üreten liderler şu markalardır:

Ev için bir buhar jeneratörü satın almak için mağazaya göndermeden önce kendinizi kaydedin ve bir buhar jeneratörü seçerken dikkate alınması gereken temel hususları ve özellikleri yazdırın:

 • Güç - daha fazla, daha iyi.
 • Üretici - tekniği zamanı test edilmiş ve mükemmel kalitesi olan güvenilir bir şirketin en iyi montajını seçin.
 • Ağırlık - Ütünün ağırlığına dikkat etmeniz önerilir, kurulumun tamamı değil. Hatırlanması gereken şey, su eklendiğinde kütle artacaktır.
 • Güvenlik - aşırı ısınma ve demirin platform üzerinde güvenilir şekilde sabitlenmesi durumunda otomatik kapanma sistemi varlığı - cihazın ana güvenlik göstergeleri.
 • Deponun hacmi - uygulama amaçlarına göre seçilmelidir. Deponun büyüklüğü, cihazın boyutunu bir bütün olarak etkiler.
 • Regülatör ve mod anahtarı ünite ile çalışmada önemli bir noktadır.
 • Hortum uzunluğu, püskürtme seti.
 • Tekli malzemenin seçimi tamamen bireyseldir, neyi tercih ettiğinize bağlıdır.

Bir ev aleti mağazasında uygun fiyata bir ev için bir buhar jeneratörü satın alabilirsiniz veya çevrimiçi sipariş edebilirsiniz.

Buhar jeneratörü, demir üzerinde birçok avantaja sahiptir ve yalnızca boyut olarak kaybeder. Bu nedenle birimi edinirken mutlaka tatmin olacaksınız.

Bilgilerimiz sizin için kullanışlı olsaydı ve buhar jeneratörünün seçimine karar vermenize yardımcı olduysa - yorumların veya geri bildirimlerin sayfanın altına bırakın.

Teşekkürler, iyi bir eleştiri aldım. Öyle ki, evin demir-buhar jeneratörünü seçmek doğru, parametrelerine dikkat etmek gerektiği anlaşıldı. Çok fonksiyonlu olacak ya da sadece ütü yapmak için birkaç mod veya bir tane olacak. Üç yıl önce (marka derecelendirmesine göre) moda aldım Bosch'la birlikte, ancak bu açıklamaya göre, modemin eski halini görüyoruz. "Görelim" Yeni.

Bir daireyi ve evini temizlemek için buhar jeneratörü seçilmesi

Evdeki temizlik sadece estetik bir gereklilik değil aynı zamanda aile bireylerinin sağlığının garantisidir. Bunu başarmak için ev hanımları kimyasallar kullanır ve çok fazla enerji harcarlar. Onlara yardımcı olmak için, birçok faydalı ev eşyası yaratılmıştır. Bunlardan biri buharlı temizleyicidir. Ev için buhar jeneratörlerini nasıl seçeceğimizi öğreneceğiz ve sahiplerin geribildirimleri bu konuda bize yardımcı olacaktır.

Çalışma prensibi ve cihaz türleri

Buhar jeneratörleri, sıcak buhar yardımı ile çeşitli yüzeyleri ve malzemeleri temizlemek için kullanılan ev aletleridır. Bu terim iki tür aygıt için kullanılır:

 • bina temizliği ve ayrıca kirleticilerin mobilyadan uzaklaştırılması;
 • giysileri temizlemek ve ütülemek için.

Çoğu durumda, tüm bu işlevler bir evrensel aygıtta birleştirilir. Böyle bir cihazın ev temizliği için bir ev tipi buhar jeneratörü gibi özelliklerini göz önünde bulundurun.

Cihazın çalışması aşağıdaki mekanizmaya dayanmaktadır. Elektrikli ısıtma elemanının çalışmasıyla elde edilen yüksek sıcaklığın etkisi altındaki depoda su buhar haline dönüşür. Yüksek basınç altında hortum ve memeden çıkar.

Demirle komple daire temizleme ve giyim bakımı için evrensel buhar jeneratörü

Sıcak buhar ile yüzey işlemi, her türlü kontaminant, istenmeyen koku ve patojen mikro organizmadan kurtulmanızı sağlar. Buhar jeneratörü büyük bir avantaj - Ev kimyasalları olmadan steril bir saflık elde etmek.

buhar üretim yöntemine bağlı olarak, üç tipten biri olabilir daire temizliği için buhar jeneratörü:

 • Buhar püskürtme memesini girdiği tek bir kazan ile. Böyle bir cihaz için Amacıyla onu açtıktan sonra yaklaşık 10 dakika beklemek gereklidir gitmeye hazırdı.
 • İki kazan ile. Soğuk su buhar hızla oluşmuş olup, burada ikinci (ısıtmalı), içine bir tanktan pompa ile pompalanır.
 • kazan olmadan. Soğuk su, sıcak ısıtma elemanlarına beslenir ve buhar oluşturuyor. Bu işlem, özel bir kontrol cihazı tarafından kontrol edilir. Cihaz anında kullanıma hazırdır.

biz ev kullanımı için buhar jeneratörü tercih gerçekleştirebileceği hangi görevleri öğrenmek için nasıl düşünmeden önce.

 • halıların kir çıkar. sakız şarap, kahve, meyve, mürekkep, gelen - Sıcak buhar toz ve sert lekeleri gelen döşeme teslim edebilmektedir.
 • Ayakkabı mutfak yüzeyleri yiyecek kirlerinin ve yağ filminin (duvarlar, mobilya, fırınlar, havalandırma kanalları).

Evin parageneratorom mutfağı temizleme

 • Banyoda sıhhi tesisat armatürleri, duvar ve zemin üzerinde kireç ve sabun mevduat kurtulmak. harçları küf ve kir Temizleyici.
 • kimyasal olmadan patojenik mikroorganizmaların yok edilmesi nedeniyle yüzeylerin dezenfeksiyonu.
 • toz ve akarlar örtulerinın (yastık, minder, battaniye) temizlenmesi.

  Buhar jeneratörü temizleme mobilya için idealdir

 • evrensel araçları komple set demir içerebilir, bu kolayca dikey bir pozisyonda olmak üzere kumaşların herhangi bir tür, düzeltti.

  Tipik olarak, cihaz yüzeyleri ve malzemeler her türlü temizlik için kullanılabilir - fayans, sıhhi tesisat, halılar, cam, döşeme ve iç duvar, ahşap, metal, ve bazı durumlarda, - ev bitkileri ve plastik. Ama belirli aparatın kapsamı ev için buhar jeneratörü seçmeden önce talimatları ve değerlendirmeleri inceleyerek açıklık olmalıdır.

  Buharlı temizleme karo eklemler

  nasıl onların sayısının birini seçmek - nalburdan anda, ev temizliği için buharın her türlü görebilir?

  hangi farklı cihazlarda ana parametreleri:

  • boyutları,
  • işlevsellik;
  • buhar basıncı;
  • güç;
  • haznenin hacmi;
  • operasyon halleri;
  • malzemesi ayrı parçaları;
  • fiyatı.

  Boyut olarak buhar jeneratörleri üç türlüdür:

  • Manuel. 3 kg'a kadar tartın az yer işgal, kolayca taşınır. Ama olasılıklar kümesi çok sınırlıdır.
  • Kompakt. Bir orta boy elektrikli süpürge benzer. işlevlerinin gündelik ihtiyaçlar için yeterlidir.
  • Büyük Boy. ekstra bir sürü ile tekerleklerde Ağır güçlü modelleri.

  Diğer Tasarımları arasında dikkat etmek gerekli parametreleri:

  • hortum uzunluğu - bu, aksi takdirde tavan korniş ve perdeler ulaşmak mümkün olacaktır, en az 2 m olmalıdır;
  • Güç kablosu uzunluğu - cihazı kullanma olasılığı daha, bu kadar büyük olur.

  kılavuzu ile Örnek bakım sıhhi buhar jeneratörü

  buhar jeneratörü muhtemel işlevlerinin listesi yukarıda gösterilmektedir. Bunlardan sadece bazı - Bazı cihazlar, diğerleri tüm bu görevleri yerine getirebilmektedir. Bu bilgiler talimatlarında listelenir. Belli bir ev için alakalı cihazın kullanım alanlarının bir listesini yapmak ve uygun bir model o seçmelidir.

  memelerin uygun resim:

  • Zemin (Taş, seramik);
  • (Aynalar, cam için) pencereler için;
  • fırça ile dar ağzı (krom, sıhhi tesisat);
  • (Delik boşaltımı için) güçlü bir meme;
  • (Bitkiler için) nebülizör;
  • Baş tekstil (mobilya, halı, giysi).

  İpucu: gereksiz fonksiyonların çok büyük bir yelpazede pahalı bir cihaz satın almak gerekli değildir. Bu bağlamda, daha iyi bireysel bir yaklaşım göstermek için.

  Seçenekler temizleyici Kitfort buhar

  buhar basıncı 1 ila 4 bar arasında olabilir. o ne kadar yüksekse, etkin cihaz kirlenmesini ortadan kaldırır. Normal kuru - 3 bar.

  basıncın doğrudan buhar memesi çıkış oranını etkiler için, bu tür dakikada serbest buhar miktarı olarak değerlendirilmesi kriter için kullanılır. Optimal değer - 200-220,

  termal ısıtma hızını belirler çünkü buhar jeneratörünün kullanımının verimliliği, kendi kapasitesine bağlıdır. 1000 watt - ev temizlik için minimum değer. Sık sık ve uzun süreli kullanım planlıyorsanız, güç 2700-3000 watt eşit olabilir. daha güçlü bir cihaz, daha hızlı ısıtılır. İdeal - 2-3 dakika.

  Tankın küçük kapasiteli sık operasyon sırasında içine su ilave edilmeden ile ilişkilidir. Temizleme standart daire yeterli bir miktarı - 1 litre. Evin alanı büyükse, yaklaşık 2 litre rezervuar sahip bir model seçmek en iyisidir. Eh, su termal soğutulması beklemeden tepesinde edilebilirse.

  Uygun bir şekilde, bir buhar jeneratörü ve buhar akımının yoğunluğu ve sıcaklık değişimi sağlayan bir regülatör ile donatılmıştır. Bireysel modeller cihaz otomatik olarak yüzeyin yapısına bağlı olarak ayarlanır, üzerinden sensör ile donatılmıştır.

  dikkat değerdir Diğer seçenekler:

  • Isıtıcı Malzeme. pirinç veya alüminyumdan yapılmış bir eleman, plastik daha uzundur.
  • Aspirasyon. süpürge toz emiş temizleme varsa hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilir.
  • deterjan ekleme imkanı. Bu dezenfekte cihazı fonksiyonlarını geliştirir.
  • Güvenlik. sabitleme elemanlarının Güvenilirlik, buhar kaynağını kilitlemek için yeteneği - tüm bu çocuk olması, özellikle çok önemlidir.

  Ev için buhar jeneratörleri nasıl seçileceği karar vermek, fiyat önemli bir faktördür. Bu üreticinin seviyesinin yanı sıra, bu parametrelerin hepsi etkilenir.

  Bazı modellerin maliyeti:

  • Clatronic DR 2930 - 2000 p;.
  • Ariete Çoklu Vapori Genç - 7180 s.;
  • Büyük Usta GM-Q7 Çoklu / T - 13000 s.;
  • Mie Bello - 25200 p;.
  • Alur - 36600 p;.
  • Sihirli Buhar RA - 52500 s;.
  • Emilio Artı RA - 81 800 s.

  buhar jeneratörü Ariete Çoklu Vapori

  İpucu: Buhar jeneratörü - Bir cihaz, uzun vadede için kullanılabilir. Onu satın tasarruf ve ünlü dünya markalarının modelleri seçmek için daha iyi değil.

  En iyi buhar Konut, yorumlar gösteriyor ki Alman şirketi Karcher ( «Karcher») çok popüler modeli SC 2'dir seçme.

  cihazın ana avantajları:

  • İki mod sap üzerinde denetleyici arasındaki buhar besleme anahtarı;
  • depolama için muhafaza parçaları deliklerin varlığı;
  • çalışmalarında mola sırasında park konumunda makineyi açma fırsatı;
  • (Memesi değiştirirken yararlıdır kapama anahtar çifti) çocuk koruması.

  Standart donanım modelleri SC 2:

  • kapsamlı bir temizlik ve iki uzantı borular esnek mandal ile zemin nozulu;
  • bir el aleti olup;
  • nokta memesi;
  • Yuvarlak fırça;
  • bez ve havlu kumaş dar.

  Ek ipuçları ve mendil ayrı olarak satın alınabilir.

  Teknik parametreler:

  • Güç - 1500 W;
  • buhar basıncı - 3.2 bar;
  • tank hacmi - 1 litre;
  • Isıtma süresi - 6.5 dakika;
  • 2.9 kg - aksesuar olmadan Ağırlık.

  Maliyet - 8499 ruble.

  Buharlı temizleyici Karcher SC 2-75 m² tesislerinde düzenli temizliği için optimal varyant. Mutfakta donanım, karo, cam, seramik ocak ve davlumbaz dahil zeminler, banyo armatürleri, temizlemek için kullanın. Fiyat - 8499 s.

  buharlı temizlik Yorumlar Karcher SC 2

  "Birkaç hafta boyunca buhar jeneratörü kullanır. Uzun yüksek fiyatlar nedeniyle, satın almak veya değil şüpheliydi. Toplama memnun, ancak beklentiler yüksekti.

  Avantajları - halı üzerinde zemin ve pencereler iz bırakmadan, ama yine de mükemmel ferahlatıcı şekerleme yıkamak, kimyasallar olmadan mutfakta yağ temizler. Ama zaman harcamak ve hala buhar olmadan temizlik çok daha küçük olmasına rağmen, sahip çabalar. "

  Christine Nizhniy Novgorod

  "Ben bebek doğduğunda, buhar süpürgesi satın almadan düşünmeye başladım. Benim fayans ve sıhhi tesisat banyoda, tüm mutfak aletleri ve mobilya, benim çocukların oyuncakları, mama sandalyesi, halı, pencere pervazları, kapı, pencere, zemin, sulanan çiçek temizlemek: birçok bilgi incelendiğinde, ben tam program için kullanmak Karcher SC 2. durdu.

  bahar temizliği yatak odalı daire ben 1 saat geçirirler. sakıncaları arasında kablosu çok uzun değildir ve gerek kuru bez buharda sonra yüzeyi temizlemek için tesbit edilebilir. "

  cihazla "Çok memnun. İyi lekeler, kireç, mutfak yağlı bir film kaldırır. O hasat sırasında çok daha çaba olmadan sildi, ama sonuç kötüydü. Ulaşılması zor olan yerlerin içinde kiri temizlemek için ideal bir araçtır. Tank çok büyük değil, ama su soğutma beklemeden tepesinde olabilir, çünkü bu bir sorun değildir. "

  evde temizlik Ev buhar - küçük çocuklar ve evcil hayvanlar canlı aileler için çok yararlı bir cihaz. Buna ek olarak, solunum alerjisi olan insanlar için hayat daha kolay hale getirebilir. buhar jeneratörü seçerken, temel teknik şartname, özellik seti ve üreticinin itibar tarafından yönlendirilmelidir.

  etki prensibi, diğer türlerle karşılaştırılması - buzdolabı Buz Çözme bir damlama sistemi nedir

  kahve makinelerinden farkı yapımcısı nedir

  Nasıl ev için bir kahve makinesini seçmek için

  It "dünyanın sekizinci harikası" konulu Led, ben Avito yeni aldım. yerine demir taban suyundan buhar aktı ve sol parçaları beri Önce, üzülmüştü. sona gibi modu ve damıtılmış su ile dizildi döküldü.

  ev için 8 en iyi buharlı temizleyiciler

  Özelliği Değerlendirmesi

  Çalışma prensibi buhar ile benzer buhar temiz olduğunu, ancak, aynı zamanda, temizlik ve çeşitli yüzeylerin dezenfekte edilmesi için de kullanılabilir. dezenfeksiyon ve temizlik ana kaynağı bildiğimiz gibi, mükemmel kir ve mikropların bir sürü kaldırır sıcak buhar vardır. Böylece ev ürünleri üzerinde ciddi tasarruflar elde.

  Buhar temizleyici etkili bir şekilde bir gaz ocağı ya da ocak, davlumbaz, kör temiz olabilir, banyoda fayans arasında temiz eklemler, pencere, bir pencere ve benzeri kat (sünger meme) ve yıkama. Bazı kullanıcılar otomobilin elle temizlenmesi için buhar temizleyici kullanın.

  Video - manuel buharlı temizleyici "Karcher" kullanmanın yöntemleri

  Nasıl iyi buharlı temizleyici seçilir?

  ev için bir buharlı temizleyici seçerken, aşağıdaki önemli parametreler ve özelliklerine dikkat öneriyoruz:

  Tasarım. buharlı temizlik inşaat tipine göre elle tutulan ve zemin modeli ayrılır. El daha kompakt ve ucuzdur. Ama onların ömrü çok sınırlıdır, bu yüzden günlük kullanım için amaçlanmamıştır. Açık güçlü taşınabilir cihazlara, çok daha uzun buhar ve çalışma ile donatılmış bir konteyner. Görünüm onlar sıradan bir elektrikli süpürge ve daire veya evin komple temizliği için uygundur benzerler.

  su tankının hacmi. Tankın boyutundan cihazın uzunluğuna bağlıdır. Yani yapısı nedeniyle elle tutulan buharlı temizleyiciler genellikle incapacious tankları ile donatılmıştır (0,2 -. 0.4 litre), kullanıcı genellikle hızlı su akışı ile ilgili şikayetleri duyabiliyorum bu kadar. Taban modeller daha geniş su için bir rezervuar, 1 litrelik bir hacmi bulunmaktadır.

  emniyet valfi. cihaz kullanarak güvenliğini etkileyen çok önemli bir seçenektir. Kullanıcı buharlı temizleyici kapatmak için unutuyor olur ve çalışma devam ediyor. cihaz içinde fazla basınç tehlikesi vardır. Cihaz bir emniyet valfi varsa, ünite kendisini kapatacaktır.

  buhar ayarlanması. Bu seçenek, muamele edilecek yüzey tipine bağlı olarak, en uygun hız ve buhar yoğunluğunu ayarlamak için olanak sağlar.

  Su Isıtma süresi (ler) - güç birimi, tank hacmi ve su giriş sıcaklığına bağlıdır. daha güçlü buharlı temizleyici - hızlı su ısıtma. farklı cihaz sıcaklığında 4 saniyeden 30 dakikaya kadar olabilir süre.

  Seçenekler nozulları. Daha pahalı modeller önemli ölçüde farklı yüzeylerin temizlenmesini kolaylaştıran ilave bir buhar temizleyiciler memeleri bulunmaktadır. Örneğin, kazıyıcı başlık meme fırçalar da inatçı kirleri, çamaşır pencereli yardımcı olur, ve meme-enjektör, böylece kaydederek, deterjan dağıtma sağlar.

  ev için buharlı temizleyiciler Üst El

  Geleneksel olarak, el buharlı temizleyiciler iyi ve en popüler üreticileri şirketi Mie (İtalya), Büyük Üstat (Rusya, Çin), Karcher (Almanya) ve Endever (Çin) vardır. Kimin buhar temizleyiciler iyi - bizim notunu gösterecektir.

  Ortalama fiyat: 4090 RBL.

  Değerlendirme (2017): 4.0

  Karcher SC 1 - En popüler ve satın alınan el buharlı temizlik şüphesiz bir. Bu model üzerinde, değerlendirme ve video değerlendirme çok bulabilirsiniz. bizim Reyting Karcher SC 1 bariz avantajları ve bariz eksiklikleri hem sahip sadece üçüncü sırada yer kaplar.

  artılar itibaren buna değer belirterek kompakt, hafif, uzun güç kablosu ve cihazın güvenliğini artırır emniyet vanası, varlığıdır. Ama modelin eksiklikler, birçok kullanıcı göre, son derece geniş su tankı (sadece 0.2) içerir. Çok küçük bir temizlik için yeterlidir ve genellikle su eklemek zorunda. "Ruga» Karcher SC 1 ve standart olarak memeleri yetersiz çeşitler. alabilmek için memeleri normal seti satın alma maliyetini arttıran bir komple set «Kat Kiti», satın almak zorunda kalacak.

  Ne olursa bu piyasadaki en güvenilir, rahat ve güvenli modellerinden biri olarak, biz çok bu buharlı temizleyici öneririz olun.

  3100 ruble ortalama fiyatı.

  Değerlendirme (2017): 4.5

  Büyük Usta - ütü sistemleri, buhar jeneratörleri ve Konfeksiyon Buharlı Pişirici bilinen üreticisi. Bu şirketin el buharlı temizleyiciler en başarılı modellerinden biri - GM-VSC38 Büyük Usta, bizim sıralamada ikinci oldu. GM-VSC38 Rekabet avantajları makul bir fiyat ve optimum performans. çift ​​(sıralamasında en iyi şekil) yüksek bakterisit özelliklere işaret 4,2 bar, en fazla buhar basıncı. Ayrıca tedavi edilecek yüzeyin tipine bağlı olarak, buhar ayarını değiştirmek için izin verir buhar akış kontrol fonksiyonunun, varlığını fazlalaştı.

  Büyük Usta GM-VSC38 dezavantajları bir emniyet vanası eksikliği, geniş değil su tankı ve sıralamada rakiplerine kıyasla biraz daha ağırlık (1.85 kg) içerebilir.

  1. oda temizliği amacıyla bir buhar süpürgesi satın almadan önce sizin yüzey buhar temizleyici ile temizlenir olmadığını açıklığa kavuşturmak için önemlidir. Her yüzey, yüksek sıcaklık ve neme, örneğin, muşamba dayanabilir.
  2. Düşük maliyetli bir model buhar püskürtücüsü meme oldukça yetersiz bir çeşitliliği ile satılmaktadır. Fonksiyonel cihaz azaldığında ne çünkü. küçük buharlı temizleyici memeleri ile birlikte ise - ilave eklerin satın para harcamak için daha iyidir. En kullanışlı arasında o uzak yerlerde durgun çamur temizlemenizi sağlar püskürtme başlığını, dikkati çekiyor.
  3. sıhhi tesisat ve (nedeniyle olası yüzey hasarına) seramik temizlenmesi için pirinç fırçayla zaman dikkat edilmelidir.

  Ortalama fiyat: 4500 RBL.

  Değerlendirme (2017): 5.0

  Birincilik sıralaması - Sonsuza Temiz Mie, en yüksek kalitede el buharlı temizleyiciler birini, popüler İtalyan şirketi «Mie» dan. Bu model, geniş su deposunu, 0.48 L. Bir hacim, yanı sıra zaman buhar işlem yüzeyi deterjan kullanma imkanı farklıdır. Bu amaçla, aygıt, yuva, bir şampuan ya da başka bir deterjan eklenir içine çıkarılabilir bir kap temin edilmektedir. Bu buhar temizleyiciler bile çok inatçı kir ile başa çıkmak için izin verir.

  cam ve dar alanlarda temizlemek için kase temizlenmesi için, elastik başlığı ile yumuşak yüzeylerin temizlenmesi için fırça ile çıkarılabilir, dairesel meme ile dikdörtgen ped: yararlı memeler 4 cihaz ile birlikte. kendi değerlendirmeleri Birçok kullanıcı oldukça cihaz tasarımı, katı inşaat ve iyi güç demek. Birçok el buharlı temizleyiciler tipik sadece kısa elektrik kablosunu kaydetti eksiklikleri arasında. MIE geri kalanı Her zaman temiz - bu fiyat, kalite ve işlevsellik oranında buharın en iyi cihazlardan biri.

  En ucuz zemin buhar temizleyiciler: 10'a kadar 000 ruble bütçe

  zemin imalatında buhar temizleyiciler şirketi Kitfort, Karcher, Marta, Mie ve Büyük Üstat liderleri. Fonksiyonel kat modellerinin büyük aralığı Rus şirketleri «Kitfort» ve teklif "Büyük Usta". En popüler düşük maliyetli zemin buharlı temizleyici şirketi «Marta» üretir. En iyi işlevsellik ve cihazın üretilebilirlik marka «Karcher» gösteriyor, ancak aynı zamanda Alman buharlı temizlik maliyeti piyasada yüksek arasındadır.

  Ülke: İngiltere (Çin malı)

  Ortalama fiyat: 6101 RBL.

  Değerlendirme (2017): 4.5

  En iyi ilk 3 içinde en iyi fiyat ile buharlı temizleyici - Üçüncülük sıralamasında Marta MT-1172 olduğunu. Düşük maliyetli rağmen, cihaz değil fonksiyonel veya teknik şartname herhangi birine verimli, değerli rakipleri görünüyor.

  Marta MT-1172 - bu tertibatı 6, 1: Deterjan temizleyici, buhar paspas dezenfeksiyon, çamaşır pencereler ve demir gemi. Tam anda "Mart 'tankı 40 dakika çalıştırılır ve 98 dereceye çifti çıkarır. askıları için bir tutucu, sıyırma için microfiber, zemin kumaş, halı için planör ile dairesel naylon fırça, temizlik pencereler için bir ağızlığı, zemin meme sıyırma için büyük atomizör ağızlığı: Birçok kullanıcı zengin komple içeren buharlı temizleyici, takdir edeceklerdir.

  Marta MT-1172 bir ayırt edici özelliği, yatay sıyırma ihtimali yani geleneksel demir prensibine göre çalışır olduğunu. Tamamen olamaz, tabii ki, klasik demir aleti yerine, ancak kolay bir yün gibi güç ve yüksek sıcaklıktaki buhar ile, ağır kumaşlar sayesinde, ütülenir, keçe ve denim ürünleri.

  Ortalama fiyat: 8190 RBL.

  Değerlendirme (2017): 4.5

  Karcher SC 2 - popüler bir zemin buharlı temizleyici, SC en çok satan serisi, bizim sıralamada ikinci oldu. Bu yalnızca en gerekli ile sağlanan bir çok basit, kompakt bir cihazdır. rakipler itibaren, bu model kireçten karşı buhar ve koruma ayarlayarak varlığı, büyüklüğü (derecesi en küçük taban buharlı temizleyici) 'de küçüktür. İkinci fonksiyon kireçten karşı cihazı korur ve tank buhar temizleyici içine dökülür musluk suyu, kalitesi hakkında düşünmemeye verir.

  "Karcher" avantajları, kullanıcı geri besleme göre, kompaktlık, hafiflik ve güvenilirlik bulunmaktadır. eksiklikleri arasında, birçok kullanıcı yetersiz araçların ürün yelpazesine ve (elektrikli süpürge gibi) işlevi sarıcı kordon eksikliğinden şikayetçi. Bu nedenle, bir miktar buhar süpürgenin depolanmasını karmaşık hale getiren sürekli tel "askıda kalır".

  Ortalama fiyat: 10 602 RBL.

  Değerlendirme (2017): 5.0

  Kitfort KT-903 - En popüler buharlı temizleyiciler birini ve fiyat ve kalite açısından en iyi fırsatlar biri. 2000W, maksimum buhar basıncı (4 bar) ve 148 derece buhar sıcaklığı - fiyatı segmenti "Kitfort", en iyi güç göstergesi biridir. Bu hızlı ve verimli ısı yukarı çok kiri çıkarmak için cihazı sağlar.

  Bir çok kullanıcı kazıyıcı memesi, naylon bir fırça başı, zemin başlığı ve bir noktaya nozul iyi bir cihaz düzeneğinin, takdir edecektir. Bir ölçüm kabı ve su eksikliği alarm bulunmaktadır. rekabetten Buhar temizleyici ayrıca araçların depolanması için bölmenin varlığı özelliği ve cihazın kolay taşıma için anlaştım.

  KT-903 Kitfort güzel özelliklerinden biri - Çıkarılabilir tankı. Bu cihazı kapatmadan su dökün sağlar. Çıkarılabilir tankı olmadan buhar temizleyicileri kullanıyoruz olanlar, yoğun temizlik sürecinde su çok çabuk biter çünkü, önemli bir avantaj olduğunu teyit etmektedir.

  Kitfort KT-903 - etkili bir şekilde yağ, kir, kireç kalıntıları, kaldıran güçlü ve fonksiyonel bir aygıt yüzeyi dezenfekte ve klasik bir giysi gemi olarak kullanılabilir!

  En güçlü halı buharlı temizleyiciler: 10 000 ruble bütçe

  25 200 ruble ortalama fiyatı.

  Değerlendirme (2017): 4.0

  Mie Bello - En popüler güçlü buharlı temizleyici, bizim sıralamada ikinci oldu. Buhar utjuzhkom, demir, meme ve yüzeylerin temizlenmesi için çok sayıda meme ile donatılmış bir evrensel bir cihazdır. Mie Bello cihazı 3 ila 1: gemi, buhar temizleyici ve klasik bir demir.

  (Perdeleri ile çıkarmadan) perde ütü ütüleme üstesinden gelebilen olarak, bir meme demir klasik demir yerine zaman Buharlı ütü yararlıdır. tekstil ürünleri için büyük bir kare baş, melkovorsistoy pedi ile meme fırça eki, üçgen meme, meme yıkama pencereler için, açılı meme ve meme bulunuyor.

  Mie Bello ayırt edici özelliği 5.5 bar, yüksek buhar basıncıdır. Bu tamamen değerlendirmesi en iyi göstergesi olduğunu ve reçete buhar buhar temizleyici yüksek bakterisidal özelliklerini gösterir.

  Kullanıcılardan gelen geri bildirimler küçük kusurları cihazı için garip bir tasarıma ütü içerir, renk buharlı temizleyici konut ile aynı renk değildir. Ayrıca, bazı kullanıcılar dikey konumda koymak değil büyük demir, şikayetçi. Demir kiti giden özel ped üzerine sadece yatay yapılır.

  1 Karcher SC 5 + Demir Ki

  Ortalama fiyat: 33 299 RBL.

  Değerlendirme (2017): 4.5

  Karcher SC 5 + Demir Ki - sınıfının en güçlü araçlardan biri, ilk iyi derece. Bu kat, çıkarılabilir bir tankı ve VapoHydro fonksiyonunu (daha iyi bir temizleme kir buhar haline sıcak su karıştırır) temizlenmesi için çok sayıda meme ile donatılmış bir çok işlevsel buhar temizleyicidir.

  "Karcher" buharlı temizleyiciler doğrultusunda, bu model en pahalı biridir. Ama yüksek fiyat özelliklerinin zengin ve komple set tarafından haklı:

  • ayarlama buhar
  • 0.5 m Comfort Plus + 2 uzatma tüpleri
  • 2 tank Sistemi
  • park pozisyonu
  • yatay buharlama
  • emniyet valfi
  • Çocukların Korunması
  • Zemin meme, meme fırçalar bağlanma noktası, demir baş
  • kireçten karşı koruma

  Kısa bir güç kablosu - Birçok buharlı temizleyiciler asırlık sorunu. Ama Karcher SC 5, bu sorunu "sarmaşığa" çözüldü. Hatta büyük odaların temizliğin bir uzatma kablosu kullanmadan gerçekleşecek böylece üretici, cihaz kablosunu 6 m donatır.

  Güç 2200 W ve 4,2 barlık bir buhar basıncı cihaz sayısız olumlu kullanıcı yorumu ile doğrulanmıştır en inatçı kirleri, işlemesine olanak tanır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 75 = 80