foamirana kendi elleri usta sınıfından El Sanatları

foamirana gelen El Sanatları

foamirana bileşimini (FOM) - Bugün, iğne kadınlar yaratıcılık başka tür sağlar. Bu süs besleme yeni buluş, fiziko-kimya endüstrisi ve sünger ve plastik süet benzerdir. Bu malzemeyle ilgileniyorsanız, o zaman foamirana yapılır aşağıdaki talimatları okuyun.

elleri foamirana dışına çiçek nasıl yapılır

Ana uygulama foamirana çiçek tasarımı davranır. Malzeme rafine yabani papatya, ya da diğer renkleri üzerine gerçekçi bileşimleri yapmak için kullanılır. foamirana başka gibi çeşitli hediyelik eşya ve el sanatları, yapmak:

 • mıknatıslar;
 • bebekler;
 • çiçekler, kelebekler, kupa, vs şeklinde saç tokası.;
 • hediye paketleme.

Nedeniyle süs malzemesinin uygunluğu hatta acemi metresi böyle bir buket çiçek olarak, özel bunun dışında bir şey yaratmak mümkün. Özel bir gerçekçilik ve doğruluk ile ayırt büyük veya çok küçük Bitmiş ürünler,. Bu tür yapay oluşturulmasında her kesme işlemi ve çiçek yaprakları oluşumu, ardından kalıp levha, çekmektir. Yeni başlayanlar daha iyi baskı şablonları craftswomen. foamirana gelen tekne için gerekli araç ve gereçlerin listesi aşağıda belirtilen bölümlerden oluşmaktadır:

 • Çiçekli tel;
 • mukavva,
 • demir,
 • tutkal tabancası;
 • kalem;
 • makas;
 • belirli bir ana sınıfta gerekmektedir foamiran mavi, sarı, beyaz ve diğer renkler;
 • kalın iğne;
 • folyolar;
 • saten kurdele;
 • ek bir dekoratif elementler;
 • akrilikler;
 • işaretleme;
 • kürdan.

Bu ana sınıfına sitesinde çay gül buketi narin yeşil yapraklı sarı renk oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bir karton levha veya sert kağıt alın farklı boyut yaprakları devre 4 bunun boya. buket değeri yapmak istediğinize bağlı olarak büyük setinin boyutları.
 2. şablondan yaprakları kesilmiş, daha sonra kalın iğne foamirane bunları daire. En genç 10 ve dinlenme olmalıdır - 8.
 3. damla şeklinde form folyo preform 5. Sonra parçalar halinde kesilmiş floristik tel koyuyorlar.
 4. Ön ısıtma demir ve büküm hemen ardından, iki yönde buna petal 2 saniye takın ve. Daha sonra, düzeltmek ve yavaşça merkezi germek. tüm yaprakları ile Bunu yaparken.
 5. Büyük bir yaprağın ortasındaki parçası folyo tutkal, merkez alanının üst kısmını gidermek. Bu açılmamış tomurcuk olduğunu. Aynı yöntem, folyo uymalıdır, ikinci eleman tutkal. Daha sonra, geri kalan parçalarını takmak zaten onları daha açık hale.
 6. Diğer tüm güller Form performans veya açılmamış tomurcukları çiçek var.
 7. , Karton başka bir sayfaya alın o çanak üzerine çizmek, onları kesip, sonra da yeşil foamirana bir levha üzerine hareket ettirin. Sırada elemanları katlama hattı tekrar, kenarlarda bir kesi yapar.
 8. çanak yaprakları büküm ve yaprakları gibi açılmak, daha sonra küçük tomurcuklar aynı tel ve tutkal bunları nanizhite.
 9. yapıştırıcı ile sabitlemek için, bu yapraklar, tel sarma saten yeşil kurdele kalanını süslemeleri, bireysel tomurcukları yapıştırılması bir buket toplayın.

Bir zambak ihtiyaçlar vom beyaz ve yeşil renkler yaratmak. Ayrıca erkeklik organı, pistil ve kaleme ihtiyacım var. Bu tür foamirana bu tür eşyaların yaratılması dizisi:

 1. Çizin ve karton boş taç yaprağı zambak kesti. Parça uzunluğu. Yaklaşık 6 cm altı tür preform olun gerekir. Yeşil yaprak 3 takip.
 2. Her iki taraf elemanları işaretçileri koyulaştırma.
 3. Isıtma parçaları damarları çizmek, onlara kürdan daha gerçekçi bir şekil vererek ütüleyin.
 4. yaprakların alt kısmında, kahverengi keçeli kalem birkaç noktayı koydu.
 5. Çiçeğin dişi ve erkek organ tel ve Thomas küçük parçalar yapılmış siyah boyalı. tek bir bileşim içinde toplayın.
 6. tutkal yaklaşık 3 adet ilk serisi yaprakları organlarındaki. Sonra herkesi sendeledi. Altta, yeşil yaprakları bağlayın.

Kardelen Bir buket foamirana gelen el sanatları yapmak çok kolay. Şablonlar böylece bunun için yapılır - 1,5 cm kalp yüksekliğini ve 2 cm'lik bir damla çizmek ve bunların sivri uçlarını temizlemek için gereklidir. Bu ana bileşenler için şablonlar olacak karton onları kesmektir. Iğne, iğne ya da her bir elemanın 3 parçaları yapmak Thomas kürdan boş daire. aşağıdaki gibi oluşturmak el için daha başka talimat olduğu:

 1. Bir mum yaprakları üzerinde ısı onlara hacim vermek.
 2. Küçük bir elmas şekli Thomas 3 Stamenler itibaren ayrı çiçek tel önceden kesilmiş ekleyebilirsiniz.
 3. pastel veya yeşil tonlarını kullanarak üst yaprakları büyüklüğünün üst kenarı boya. stamenlerden etrafında Tutkal.
 4. Sonra küçük kenar ile birleştirerek, büyük bir çiçek yaprakları olun.
 5. Tel sarma yeşil TEIP-şerit ve tutkal ile sabitleyin.
 6. yeşil kısımları Thomas keyfi boyutundan yaprakları kesmek için, her çiçeğin birkaç tutkal ve sonra bir demet tüm bağlayın.

Ne foamirana yapılabilir

foamirana Renkleri ayakkabı, çanta ve giysi süsleyin. Yine de iç tablolar, resimler ya da diğer ilginç unsurları süslemek için kullanılır. İlginç egzersiz herhangi bir çocuk için foamirana gelen el sanatları olacaktır. Bu uygulamalar, oyuncak, mıknatıslar ve çok daha fazlası oluşturabilir. Bu malzemenin kullanımı ayrı bir alan scrapbooking vermektedir. kendi elleriyle orjinal görünüm foamirana klipler. çiçekler solmaya hazır olmadıklarından Özellikle genellikle yaşam aksine, gelini kullanın.

hızla gelişen alanlardan biri Thomas kukla yapımı edilir. çiçek aranjmanları yaratma teknolojisi sayesinde ilgisi yoktur. kendi ürün daha yoğun ve parlak olduğu için örme kumaş İncelemeler bakılırsa, bu alanda yeni başlayanlar, Çin üreticiden hammadde sipariş edilmelidir. O en iyi bebek ve diğer oyuncak el sanatları oluşturmak için uygundur.

1

En kolay seçeneklerden biri için bir oyuncak el sanatları siyah, kırmızı ve etten Thomas kağıt gereklidir. Ayrıca aynı malzemeyi ancak herhangi baskı ile gerek. 3 40, 50 ve 75 mm'lik bir diğer köpük topu çapı hazırlayın. Aşağıdaki foamirana sacdan imal ürünlerin üretimi için talimatlar:

 1. Daha düşük baskı onu tüm ayrıntılar için kesip fotoğrafın üzerine desen.
 2. standında en büyük top pozisyon, daha sonra üst kapak sayfası yaklaşık yarım topu Thomas ve açılan kenarları ısıtılır. fazlalığını Et Ton levhalar ile aynı tekrar çıkarın ve iki parça tutkal. düzgünce ortak düzenleyin.
 3. Desen vücut katlama koni, yarı dünyaya o obkleyte desen külot yerleştirin.
 4. Obkleyte bedensel POF 2 bambu sopalarla.
 5. Da küçük olanlar kalıntıları ile ayakkabı Yarıları orta topları tutkal onlara bir cilt tonu rengini vermek için. tek alt siyah plakalar Thomas için yapıştırın, ardından ayakkabının kontur boyunca kesti.
 6. Baş, bir kürdan itin küçük gövdeli bağlamak, bacaklar takmak, kollar, elbise sopa.
 7. Siyah bebek Thomas bir yüz çizmek, ayrıntılar el sanatları ekleyin kuyruk yapmak.

Bir sonraki atölye de çok basittir, bu yüzden bile bir acemi onunla başa çıkacak. Noel ağaçları oluşturulmasını açıklar. aşağıdaki gibi el oluşturulması dizisidir:

 1. şeritler 2 cm, yeşil yaprak foamirana kesin.
 2. 3-5 mm kenarına bırakarak, bu yan performans insizyonların olun.
 3. bütün şeritlerin demir ısıtın.
 4. Bir koni sabitleme zımbalayıcıya karton rulonun rulo.
 5. Aşağıdan yukarıya obkleyte podelkku yeşil saçak, daha sonra Noel ağacı kırmızı boncuk süslemeleri.

foamirana gelen Çiçek el sanatları sadece taze çiçekler için bir yedek olarak kullanılmaz. Onlar dekorasyon pimleri, broş veya bir jant için kullanılır. Genel olarak, neredeyse foamiranom dekore edebilirsiniz herhangi takı - toka, koşumları, kemer, tarak veya Yengeç bu tasarım ile harika görünecek. Aşağıda birkaç ana sınıfları öğrenin ve süs birini oluşturmak için kendiniz deneyin.

Şık ve zarif bir aksesuar bir broş olduğunu. Bu, kamelya çiçek bağımsız yapılabilir kendisi için limon ve yeşil tonları foamiran gerekir. renkleri gibi pastel almak zorunda. Ayrıca, broş zeminini hazırlamalıdır. şöyle bir iştir:

 1. Çizin ve kesim kalıbı fotoğrafın belirtilen 2'den kat daha fazladır miktar alarak bırakır.
 2. Kürdan Thomas yaprak her şeyi taşıyın. Daha sonra, tüm ayrıntıları kesip.
 3. Her yaprak sarı pastel kurumaya Tonirujushchaja.
 4. folyo temel çiçek obkleyte foamiranom topu için.
 5. Her taç yaprağı ısı demir, gerçekçi bir biçim vermektedir. Aynı şey yaprakları ile oldu.
 6. gerisi sendeledi ve daha özgür önceki iken Çekirdek, küçük yaprakları obkleyte. Son 2 genel merkezin dışbükey kısmını ekleyin.
 7. yeşil yaprakları Tutkal ve sonra broş için esaslı çiçek Melt ekleyin.

saç klipleri veya lastik bantlar için foamirana Saç süsleri

herhangi sakız veya klipler için kolayca ve hızlı bir şekilde küçük bir çiçek şeklinde ek bir dekorasyon yapabilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki yönergeleri kullanın sonra soluk mor ve beyaz çiçekler foamiran alıp:

Yeni başlayanlar için foamirana gelen El Sanatları

En son, bizim aydın needlewomen raflarında foamirana gelen oyuncaklar, el sanatları vardı. Onlar için Hammaddeler - bu kimyagerler, tüm dünyada fizikçiler tarafından bize verilen bir daha know-how vardır. bileşiminde bir köpük kauçuk ve varlığı venilatsetata, plastik süet nedeniyle teknik özelliklerini benzemektedir.

başlığa bakılırsa, sadece rüzgar esiyor ve haklı olarak çok hangi yöne tahmin edebilirsiniz. Bu olağanüstü malzemenin İran'ın üretimi ilk organize edildi içindedir. Şirket «FoamIran», çok uzun zaman zanaat projeleri için yeni malzemeler üreten dünyadaki tek biridir ve ona adını veren.

hangi ülkeyi tahmin etmek için hiçbir ödül bayrağı devralarak. Çinli foamiran biraz daha kötü, her zamanki gibi, aynı kaliteye sahip, ancak. Bu onun miktar ve düşük fiyat ile telafi edilmektedir.

Ne yeni bir yarı değerli materyaller olduğunu. Geleneksel yumuşak gözenekli tabakalar 0.8-1 mm (İran) ya da 1.5-2 mm (Çin) içindeki bir malzeme kalınlığına sahip için olağandır. Onun olağanüstü özellikler:

 • Toksik olmayan malzeme;
 • iyi boyalı;
 • Bu bir şekil hafızası vardır. herhangi bir dinamik veya kinetik yük foamiran sonra önceki konfigürasyonu getirir;
 • Kolayca makasla kesilerek ve şekillendirilmiş bir zımba vasıtasıyla bastırılır;
 • FOM (o ustası olarak tanındı gibi) higroskopik değildir. ondan El, su ile yıkanabilir;
 • En önemli kalite: foamiran değişiklikler ısıtma üzerine şekillendirmek ve bunu "hatırlar".

Kalın malzeme de kendi elleriyle oyuncakların çeşitli müdahalesi için uygundur. ince levhalar harika buketleri yapabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için, ustalar üretim sıradan güller kendi ellerini göze olacaktır. Biz ana sınıfı başlamadan önce gerekli tüm hazırlamak.

foamirana çiçek ve oyuncak tasarımı, parçaları bize tanıdık PVA tutkal kullanılarak katıldı edilemez. silah tutkal UHU «Yaratıcı" veya sprey yapıştırıcı UHU «Poverspray» üzerine atın.

Yeni başlayanlar için Usta sınıfı

 1. soket - mor foamirana üç boyutta gül yaprakları kendi ellerini kesin ve yeşil.
 2. Sıcak bir demir giy, ya da birkaç yaprakları, kalorifer ve 3-5 dakika bırakın.
 3. elleriyle sıcak yaprakları yarıda uzanan, kat ve açın. oyuncak orta - bir kamçılı Form.
 4. Sıcak tutkal çubuk dönme dairesi başlangıçta küçük, daha sonra orta ve büyük boyutunun sonunda.
 5. rozet yaprakları ve form yeşil ısıtın.
 6. çiçek ellerin soket Tutkal.

 1. Rozet gerçek perde özel ısıtma cihazları olmadan deforme olurlar. Bunlar, avuç içi, parmaklar arasında onun sıcaklığını ve rulo ısınma, basit farklı yönlere kenarlarını bükmek ve sonra kollarını yarıda gergin olabilir. etkisi o kadar güçlü hemen hemen aynı, ama değil.
 2. yaprakları yeterli sayıda kaydetmişti, küçükten büyüğe koyun.
 3. Folyo armut, kil veya çevresindeki diğer malzeme formunda "buzlu şeker" oluşturur ve tüm zifti monte edin. değnek bırakarak "armut" Kaldır.
 4. yerine onun ellerinin pamuk bir parça priz Vida ve foamirana yeşil yaprakları ile sarın.
 5. İşte açık güzel bir rozet yer alır.

Yeni başlayanlar itibaren kendi alanında uzman dönüşmesini ve davranış usta sınıfı tarafından, özel araçlar ve armatürleri kadar az stok ihtiyacınız. Güller ve papatyalar kendileri için sadece yapılabilir, ancak yakın oyuncak bağışlamak istiyorsanız, kendi elleriyle yapılan foamirana gelen bebek, satın almak gerekir:

 • yığınlar ve Bulka şekiller ve çekme çizgileri yuvarlak;
 • Viners ve Molde, halk kalıpları bazı şekilleri, dokular ve kabartmaların tedarik yapmak olarak anılacaktır;
 • boyalar uygulanması fırça uzunluğu sponzhiki;
 • pastel, akrilik, gouache ve diğer renklendirici maddeler;
 • kıvırcık parantezler makas ve pres kalıbı büyük ölçüde eksizyon özdeş parçalar tarafından çalışmasını kolaylaştırır;
 • tel çerçeve oyuncaklar ve bitki sapları;
 • erkeklik organı - bir top ile bir tel;
 • Bir bitkinin bir sapı gibi görünmesi için telle sarılır Tip-bant;
 • kürdan;
 • makas ya da keskin bıçaklar;
 • tel ile kullanılmak üzere tel kesici ve pense;
 • tutkal tabancası;
 • demir ya da 40-50 ° C yüzey arasında bir sıcaklığa başka ısıtıldı;
 • Süsleme için tali gereçler.

Ama en önemlisi sen kendi elleriyle çiçek ve oyuncak yapmak arzusu gerekir.

 • El, 8 Mart için hediyeler. 10 fikirler
 • Doğal malzemeden yapılmış Fikirler haberler
 • anaokulu veya okulda yaz temasını El Sanatları
 • Biz bantlar ve şeritler güzel el sanatları yapmak

harika MC için teşekkür ederiz! Ben çok beğendim, her şey son derece açık ve olduğunu !!

çok net Pokazano.spasibo.

Çok erişilebilir ve anlaşılabilir, teşekkür ederiz.

harika renkler yapma ilginç yöntemi için teşekkürler

foamirana MK El Sanatları

Bu ana sınıfı kendi elleri foamirana ait Yılbaşı oyuncak yapacağız. Bu bir çan ve Noel çiçek oluşacaktır - kırmızı [...]

Resminizi çeşitlendirmek için, eski boncuk elleriyle orijinal takı yapabilirsiniz. Biz inci dize almak ve dekore gerekir [...]

Önümüzdeki yıl Sarı Köpek yıl olacak ve bu olağanüstü hayvanın etkili olarak çoğaldığı ve zanaat çeşitli oluşturmak için kullanılır edilir [...]

Yakında yıl ve her şeyi başlıca tatil zaten Sevdiklerine hediye almak için, buna hazırlanmak başlıyor. seçmenin yanı sıra [...]

ana sınıfı botlar köpek mıknatıs foamirana, sembol 2018 den yapacağız. Bu mıknatıs hatıra olarak mevcut olabilir veya bir [...]

ana sınıfları Foamirana, biz sade, kompozisyonlar ve çok sayıda ürün yapmış, ancak bu ana sınıfında, bunu istiyorum [...]

Yakında, kış gelip bize Noel öncesi ruh hali gelir ve onunla birlikte evinin bir Noel ziynet çizmek için arzu, hazırlamak olacak [...]

Yakında hepsi yeni yıl ile, bu yüzden Noel ağacı için kendi elleri Noel oyuncaklar öneriyorum. Bu derste [...]

foamirana itibaren ürün ve el sanatları çok çeşitli yapabilir: basit çiçekler, bütün kompozisyon ve buketleri, takı, saç klipleri, broşlar, saç bantları, [...]

Yeni Yıl güzellik takı hediye hazırlamak için Yakında Yeni Yıl, ben istiyorum. Usta sınıfları zaten gösterdi nasıl Noel ağacı [...]

Zaman Yılbaşı burada tekrar uçar ve. Her çocuk ve yetişkinler bu harika tatil gizemli hediyeler bekliyor. [...]

foamirana ait Topiary - çiçekler, kurdele, broş veya kağıt faturaları ile yapay ağaç formundaki genellikle dekoratif bir unsur. [...]

Bugün Ne yapabilirsiniz foamirana zanaatlerden ilginç fikirler bir sinema dersi yerleştirin ve sadece sizinle paylaşmak kalmayacaktır.NEWLINENEWLINEKonum [...]

, Bir vazo içinde konabilir çiçek aranjmanları kullanabilir veya foamirana birkaç çiçek yapmak için ilkbaharda iç yenilemek [...]

foamirana gelen çiçekler yapma, ben, güzel vazoda gerçekleştirmek veya herhangi bir odayı dekore edecek bir kompozisyon düzenlemek için güzel bir aksesuar yerleştirmek istiyorum. [...]

8 Mart harika bahar tatili sonuna yaklaşılıyor. Ve arkadaşları, akrabaları, arkadaşları ve tanıdıkları olabilir küçük hediyelikler satılıyor pişirmek için ihtiyaç [...]

Sevgililer gününde ben de birbirlerine bazı küçük hediyelikler satılıyor vermeye karar verdi. Onlara foamirana gelen kendi ellerini yapmak sunuyoruz. [...]

tatil günü iletişimi hazırlanması. Valentina ana sınıfı görünümlü ve foamirana kalbi yok. şeklinde tamamladı Sevgililer foamirana fotoğrafları [...]

düğün tüm detayları önemlidir: elbise, gelin buketi, saç, salon ve diğer önemli her ayrıntı dekorasyon, çünkü tüm [...].

bu ana sınıfında, sana çiçek ve dal ile süslenmiş bir yılbaşı çelenk foamirana birden fazla sürümünü oluşturma aşaması fotoğrafları ile bir adım, göstereceğiz [...]

Biz foamirana Noel el sanatları üretimi adanmış bir dizi atölye devam ediyor. Bu IC, biz mavi ladin bir delikanlı ile bir Noel mum dekore edecek [...]

foamirana itibaren farklı hediyelik eşya çok şey yapabilir. Bunlardan biri, bu proshagovom ana sınıfında size gösterecektir. Biz yapacağız [...]

Biz foamirana Noel süsler yapmak ve onların evi dekore devam ediyor. bu ana sınıfta, foamirana dışında bir Noel ağacı yapacak, [...]

bu ana sınıfında, ben foamirana sizin için foamirana, hediyeler ve Noel süsleri ilginç bir Noel el sanatları toplandı. İçindekiler: güzel [...]

bu ana sınıfında, o zaman iç dekorasyon için nasıl kullanılabileceğini bir şirin kar tanesi foamirana yapmak öğretecek, [...]

Ön Noel ruh hali sizi iç güzel ve şenlikli bir tasarım olsun ve ilginç hediyelik eşyalar ve hediyeler bir sürü yapmak gerekir fikrini çağrıştırıyor [...]

bel ağrısı ya da uyku-çim - sıradışı ve gizemli çiçek bizim doğada yoktur. Erken ilkbaharda göründüğünde alanlar ve [...]

Bu ana sınıfında onların elleriyle foamirana Paskalya güzel el sanatları yapmak öğreneceksiniz. Bu hatıra iyi olabilir [...]

foamirana anneler, kız kardeşler, kız, arkadaşları için orijinal hediyeler gerçekleştirebilir itibaren. Bu güzel bir broş veya tokası ve olabilir [...]

foamirana itibaren sadece çiçekler yapılabilir. Elde edilen materyalin itibaren de büyük bulunacak harika bebek olduğunu [...]

Sitenin bu bölümünde, ben foamirana benim en favori yazı sonrası.

foamirana gelen temalı el sanatları

Farklı konularda çeşitli süslemeler ve zanaat birçok seçenek yapmak için izin veren bir malzemeyi Foamiran. Onlar sim foamirana büyük Noel süsleri olun. Hatmi saç süsleri üretimi için daha uygun foamiran. Yoğun İran ve Çin foamirana itibaren iyi ve güçlü ve Paskalya çiçek düzenlemeleri yapmak. Her malzemenin özelliklerini anlamak için gereklidir ve daha sonra herhangi bir zanaat kullanılabilir için fark etti. en kalın - glitterny foamiran, bunun dışında bu yüzden bir hale getirmek için güzel çalışmaz "küçük şeyler." Kolay iş değil, ama çok çekici görünüyor beri. Glitter Köpük iyi büyük çiçekler, fiyonklar, Sevgililer Günü ve diğer el sanatları kupa için kullanılmaktadır. Eğer küçük çiçekli küçük broş, yüzük yapmak veya düğün donatıları küçük bardak veya fotoğraf çerçevesi dekore etmek istiyorsanız, o en uygun hatmi foamiran olduğunu. Bu en hassas çiçekler üretir.

foamirana kendi elinden El Sanatları

Benim atölye ben adım fotoğrafları adım yayınlamak ve foamiranom ile çalışmak nasıl anlatmaya çalışacağım. Ayrıca, fotoğraf talimatları Her özellik el sanatları sırasını ve montajını açıklar. Noel, Paskalya, Sevgililer Günü, 8 Mart ve diğerleri yanı sıra foamirana sadece hediyelikler satılıyor: Kural olarak, ben temalı farklı durumlar için el sanatları yapmak. sizin için foamirana gelen el sanatları ile ana sınıfında bir noktada Eğer bu makaleye yorum yaparak soru sormak ne belirsizdir. Benim MC sizin için yararlı olacağını umuyoruz ve onların çalışmaları için yeni fikirler bir araya gelecek.

Son İletiler

Ayrıca bakınız:

foamirana gelen Usta sınıfı © 2011 - 2016 Bu sitede yayınlanan materyallere Tüm hakları blogun yazarına aittir. zorunlu düz malzeme alındığı sayfaya köprü endeksli olan malzemelerin kullanımı yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 + = 28