Gazbeton Köpüklü bloklar, ya da ne iyidir

veya köpük blok gazoblok - iyidir: bir ev inşa?

Bina inşaat ile hemen hemen her zaman yapı malzemesi seçimi ile ilgili sorusunu gündeme getirmektedir. Bu yazıda, duvarların yapımı için malzeme iki tür dikkate alacaktır: Beton bloklar ve Gaz bloklar ve daha iyi ne ev inşa edilmeli ve öğrenmek için denemek - veya köpük blok gazoblok.

Köpük blokları ve Gaz bloklar üretimi Teknoloji

Farklı bileşenler ve farklı şekillerde üretilen malzemelerin bu iki çeşit.

Köpük blok köpük yapılır - gözenekli malzeme çimento, kum, su ve köpük oluşmaktadır. Bazen böyle kül gibi diğer bazı bileşenler ekleyebilir. gözenekli köpük yapısı, çözeltinin bileşim içinde özel kimyasal ayıraçlar yoluyla, elde eder. Bu köpük solüsyonu özel kalıplar içine döküldü ve katılaşma beton bloklar da dahil olmak üzere bitmiş ürünler elde sonra. Gözenekli yapıya, beton blok, kolayca küçük ısı iletkenliği ve iyi bir ses yalıtımı bulunmaktadır. Bu yapı malzemesi çok dayanıklı ve sağlamdır.

dikkate gazoblok veya köpük blok - Şimdi, daha iyi olduğu sorusuna cevap havalandırılmış beton özellikleri. Gazbeton da gözenekli bir yapıya ve bloklarda doğasında olan aynı özelliklere sahip, ancak farklı teknolojiler tarafından yapılır. bileşim, havalandırılmış çimento, kireç, kum, alüminyum tozu ve su içerir. alüminyum tozu, çimento ile reaksiyona girdiğinde Gözenekler görünür. Elde edilen karışım karıştırıldı ve arzu edilen durum elde edene kadar belirli bir süre tutulmuştur. Sonra Oluşan katı özel dizeleri kullanılarak bloklar halinde kesildi. Sonra, onlar herhangi fazla suyu buharlaşır nerede, onlar nihai şeklini kazanmak ve özellikleri tüketime hazır hale, bir otoklav yerleştirildi. Bunlar hafif ve iyi ses yalıtım özellikleri yanı sıra beton bloklar var. yüksek mukavemet ve düşük bir termal iletkenliğe sahip Gazoblok. Bu rakamlar köpük biraz daha yüksektir, ama aynı zamanda daha iyi olduğunu belirlemek için - veya köpük blok çünkü köpük birçok avantajından kolay değildir gazoblok.

Farklar blokları ve Gaz beton köpük

sorusuna cevap arayışı olan iyidir - gaz beton, yüksek nem çekme - ya gazoblok köpük blok, malzemelerin sadece bir fark olduğunu söylemek gerekir. Köpük, tam tersine, küçük higroskopikliği vardır.

Her iki madde de birçok benzer faydaları vardır. Peki bir ev inşa etmek geleni yapar? Bu amaçla hem de gazoblok için uygun olan köpük bloğu. Her iki malzemelerin mükemmel tek katlı ve iki katlı evler yapmak. Bunlar rekabeti bir ağaç oluşturan göstergelerin ve seramik tuğla daha üstün birçok yönden ısıyı iletir. onlar hiçbir zararlı madde içerdiğinden, onlar çevreye insanlar için güvenlidir. Gazoblokov ancak köpük blokları verimliliğinde aşağı çünkü bu gruptan olan bir dezavantajı vardır, - nedeniyle higroskopik özelliklerinin, bu malzemenin duvarlarının teknoloji yapı karmaşıklığıdır. Evin inşaatı derhal dış bitirir yerine getiremez sonra çok Gazbeton, yüksek nemli fabrikadan teslim. Kuru duvarlara kadar birkaç mevsim bekleyin veya havalandırmalı cephe oluşturmak için gerekli olduğunu ve bu inşaat maliyetlerinde artışa yol açar. Yani, iyi olanı belirlemek - gazoblok veya köpük blok, ikincisi lehine uçlu ölçekler nedeniyle maliyet etkinliği.

Gazbeton Köpüklü bloklar, ya da ne iyidir

Bugün büyük bir itibar ışık örgü blokları kazanmış ve özellikle beton ve gaz beton gazlı. Bunlar üretim bileşimi, kalite ve yöntemi farklılıkları vardır.

Gaz bloklar bir duvar oluşturmak Sürüş.

1

Bu malzemeler arasında seçim temel özellikleri ve özgünlükleri ile ilgili bilgi için yardımcı olacaktır kolaylaştırılması.

bloklar içeren köpük oluşturmak için:

Üretiminin Yöntem:

 1. Tüm bileşenler barosmesitele karıştırılır.
 2. Kum, su ve çimento harcı karışımı. Yavaş yavaş köpük tanıtıldı. Bu özel bir jeneratör oluşturur.

İkinci teknik etkilidir ama heybetli maliyetleri içerir. onun tarafından üretilen ürünlerin, üniform yapısı, hiçbir büyük gözenekler için. Bir malzemenin kendisi daha yüksek bir mukavemete sahiptir.

Gözenekli yapı tanıtım yoluyla elde edilir kireç ve alüminyum tozu. bunların yoğurma reaksiyonu meydana olarak, hidrojen üretilir. O ürünlerini verir kolay bir yapı,. Formülasyon, daha sonra kaplara doldurulur, bu otoklava gönderilir. İşte muazzam hava basıncı altında sertleşir.

İşaretli madde arasında seçim yapmak için bir anahtar kriter - yoğunluğu (D harfi ile gösterilir formülde birimleri - kg / m). - Ürünün daha güçlü, hem de daha yüksek ısı iletkenliği yüksek gücü: açık bir desen vardır. Bu nedenle, etkileyici yoğunluğu olan malzemeler dahil bir çerçeve ve destekleyici duvarları oluşturmak için. bloklar olan yoğunluk yüksek değil itibaren, dik Düşük katlı konut binaları. çok mütevazı yoğunluğuna sahip ürünler şunlardır temel için ısı yalıtım malzemesi.

malzeme seçimi de etkiler onun kuvvet - Bu yoğunluk tabidir. Bu parametreyi kullanarak, yapısı üzerinde en yüksek etkiyi hesaplamak mümkündür. kg / cm² - parametre M harfi, birimler gösterilir. gazoblokov köpük blokları karşılaştırılması ve ikinci yoğunluğu ve ısı iletkenliği, aynı mukavemeti değerine sahip olduğunda daha elde edilir.

Bir köpük blok veya Gaz bloklar çalışma göstergelerinin karşılaştırmalı tablo satın almadan önce de son derece faydalı.

uzmanlar ve alıcıların görüşler

Uzmanlara göre köpük bloğu önemli ölçüde daha güçlü gazoblok. Bu özel bir işleme gazoblokov sayesinde mümkündür (yukarıda listelenen) 'dir.

Dayanıklılık buna rağmen beton bloklar genellikle satın alınan, iyi gazoblokov ama. şöyle Bunun nedenleri şunlardır:

 1. bu neme karşı dayanıklı olan bu nedeniyle Biz hücreli köpük blok konfigürasyonu kapalı. o emer Gazoblok, bu yüzden kışın çökmeye olabilir.
 2. Gaz beton yaralanmaya neden olarak, bileşim, alüminyum içerir.

Bu M500 çimentonun (veya daha yüksek) oluşturulur, daha iyi mukavemet Gaz beton sahip bloklar, yabancı maddeleri ihtiva eden değil. Aksi takdirde, düşük kaliteli malzeme elde edilir.

Eğer özel firmalardan birimleri satın almak niyetinde, o zaman bunlar genellikle kullanılan beton bileşiminin kalitesini kontrol etmiyoruz unutmayın. Başlıca üreticilerin kendi incelemeye yürütmek. Varsa, aynı zamanda, ne zaman satın ürünlerin kalitesi belgelerinin bakmak gerekir.

Birçok olası satın alma köpük bloğu veya Gaz bloklar bakım ve ekonomik yönü ile - kurulum maliyeti.

Bu yaygın bir kanı olduğunu beton bloklar daha Gaz bloklar ucuz koyarak. Bu durumda, sadece iyi bir yapışkan gerekir. Köpük blokları için, genellikle çimento gerektirir. Katman 1 cm (yaklaşık olarak) kadar olan, köpük bloğu döşenmesi için gerekli. 2 mm - Gaz bloklar için. yaklaşık 4-5 kat - Bu farktır. Bununla birlikte, yapışkan bileşimi 2-2.5 katı çimento karışımıdır. Ama çok daha kolay ve daha hızlı pişirin.

Ve banyo ve bir konut için en iyi malzeme olup olmadığı?

Daha önce insan sağlığına zararlı Gaz bloklar listelenen alüminyum, terkibinde kaydetti. Ancak köpük blokları, mevcut toksik elemanlardır. Her şeyden önce, bir kimyasal reaksiyon elde edilir. Bir reaktif içinde zararlı maddelerdir.

Böylece, beton bloklar ve Gazoblok en tercihi arasında bir seçim mevcut ikilem altında ilk verilir. isteyen kişiye ikinci bir almak bile kalite zararına, önemli ölçüde tasarruf.

imalat süreci köpük blok çok daha kolaydır ve satışta olacak ekipman bol beri, o zaman üretilmiştir, birçok rakamlar vardır. Bu özel tüccarlar. Ve pek çok durumda, ürünlerin kalitesi geometrik ve ısıl iletkenlik standartları kalkar.

Hangi bir garaj, yardımcı odası ya da uzatılması için iyidir

çok daha zor gazoblokov üretimi. Ve sadece büyük işletmeler izin verebilir. Ve ürünler daha doğru parametrelerle orada üretti. Bu nedenle, belki de şekillendirme ve çimento kompozisyonu. Böylece bloklar arasındaki boşluk çok az elde edilmiştir.

Beton bloklar üstün Gaz bloklar yoğunluğa göre ve bu nedenle, yük taşıyan duvar temel yapılarının inşası için kullanılırlar. Orada uygun bir parametre - 450-500 kg / m olmalıdır. Sadece ısıtıcılar gibi uygun bir aynı parametre ile köpük blokları.

Gazbeton Garaj

Gazoblok dona karşı zayıf dirence sahip. Ama bu kusur onların dekoratif cephe kaplamaları düzeltilir. Bu amaçla tuğla veya dış cephe kaplaması için. Ayrıca onlara dona dayanıklı macun kapsayabilir.

köpük bloğu mukavemeti beton çivi etkinleştirilebilir geliştirmek.

Genel olarak, köpük blok veya Gaz bloklar seçimi nedeniyle amacına. Eğer fazla yük yapmayacağım küçük duvarı inşa etmek istiyorsanız köpük bloğuna uygulanabilir. Ayrıca, hamam uyacak ve garaj binası olacak. Nerede istenilen sıcaklık ve nem parametreleri korumak önemlidir.

Son zamanlarda, pazar gaz ve köpük bloklar için ciddi bir rakip ortaya çıkmaya başladı. Bu tvinblok. O da hafif hücresel beton kategorisinden.

 1. Özel olarak önceden belirlenen bir oranda katı formüle Hazırlanması. bileşim şunlardır: çimento, kireç, alüminyum tozu ve su.
 2. Tüm öğeler köpüren ajan gönderilir. Bu hava doldurur karışım içinde gözenekler oluşturur.
 3. Bu güncelleme bileşim özel kalıplar içerisine dökülür. Onlar olukları oluşturmak için bölmeleri vardır.
 4. Ürünler bir otoklavda ateşlenir. Burada Basınç - 12 atmosfer.
 5. blok doğal kurutulur.

Bu, bu malzemenin avantajlarından biridir. avantajlarından kalanı şunlardır:

 1. Kolay kurulum. Bu yapıştırıcı madde, çimento karışımı olarak, yapılabilir.
 2. Yüksek çevre dostu.
 3. bloklar boyut ve şekil olarak değiştirmek kolaydır. Normal testere, matkap ve güçlendirilmiş kesmek çok kolaydır.
 4. Hafif ağırlık.
 5. Yüksek dayanımlı.
 6. Minimal ısı kaybı.
 7. Mükemmel ısıtmaya.
 8. Direnç ateşe.
 9. Buhar geçirgenlik.

Ancak tvinblokov eksiklikleri vardır:

 1. Yüksek maliyeti: 300 ovun. - 1 küp. ölçer.
 2. oluk geometrik Eğer doğruysa, duvarcılık ciddi karmaşık.
 3. düşük direnç nem.

Bu dezavantajlar, kolaylıkla ortadan kaldırılmaktadır. yüksek fiyat haklı olduğunu ve çatala iyi bir kez, ancak yüksek kaliteli bir ürün. oluklar geometrik hataları - son derece nadirdir. satın alırken Sadece dikkatli blokları inceleyin. evlilik olan ürünler onları stokta kalması edelim. akrilik dolgu maddeleri kullanılarak neme karşı direnç geliştirmek için. o tuğla işi örtün. Sonra ince zımpara kağıdı ile tüm yüzeyini öğütmek.

Tvinbloki küçük tartın. Bu faktör ve onları dış duvarların Exaltation başvurusunda sağlayan diğer avantajlar. Bu yüzden daha çıkıyor ve temele alçak basınç.

Kural olarak, parçanın uygulanması nadir olarak. Bu, esas olarak alışveriş merkezleri inşa meşgul. Her zaman alıcı geniş hacimli gerek yoktur. Bunun amacı sadece balkonlar arasında bir duvar oluşturarak olabilir.

Büyük işletmeler ve kuruluşlar metreküp tvinbloki izin tercih ediyor.

onların görüşlerini dikkate almak tvinblokov önemli satın alırken. Bu kritere göre, farklı uygulamalar için bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Ağırlık 100 formu - Sadece 8 kg. Bu en kolay türüdür. 33 kg - liderin şiddetine 400. Onun ağırlığı türüdür.

Üreticiler ayrıca yoğunluğu (D harfi) işaretleyin. bunun için, aynı zamanda su buharı geçirgenliği olan bir parametre dahil.

maksimum güç birleşimi K-50 tvinbloka elde edilir kaynaktan. Örneğin, bir tuğla M-150.

Tvinbloki genellikle düşük katlı inşaat içerir. Ve bu görevler için 500 ortalama yoğunluğu - 600 kg / m3, mükemmeldir.

Eğer Gaz bloklar, beton bloklar veya tvinbloki satın almak düşünüyorsanız, müşteri yorumlarına dayanarak bu malzemelerin karşılaştırmalı tablo nitelikleri dikkat etmelidir:

Bu malzemeler fiyat parametreleri, kullanım, ses yalıtımı ve ısı iletkenlik ölçüde farklı değildir. Büyük seçim ve Gazoblok tvinblokam verilir. Bu daha modern malzemelerin. Onların uygulama açıkça belli teknolojileri takip etmelidir. Aksi takdirde, 2-3 yıl sonra taşıyıcı duvar Sen iyi çatlaklar "sevinmek". Bu nedenle, inşaat çabuk, aşırı avarice olmadan sağlayabilir. Ve bina, uzun bir süre için size zevk getirecektir dikilmiş.

Kağıt üzerinde her ikisi ve köpük blok gazoblok karşılaştırın. Anton Weber'den ipuçları:

farkı anlamak için, gözenekli beton yapısını anlamak gerekir. Nerede malzeme üzerinde yük hesapladılar. Anton berrak, avantaj ve hücresel beton dezavantajları hakkında basit bir açıklama.

Hangisi daha iyi: köpük blok veya gazoblok - İki aranan malzemelerin özelliklerini karşılaştırmak

Günümüz pazarında, yapı malzemeleri bir dizi vardır. Ve hücresel beton bloklar en popüler malzemeler arasında yer almaktadır. Onlar profesyoneller arasında ve yerli ustaların arasında hem yaygın popülerdir.

gazoblok ve köpük bloğu: Hafif hücresel beton bugün üretilen ünitelerin iki tip Of. Bu yazıda iyi köpük ya da gaz beton ne olduğuna bakacağız.

Çünkü piyasada inşaat malzemelerinin büyük bir yayılma bugün, çok sayıda yerli ustalar köpük gibi böyle popüler materyal hakkında unutmadan iyi cüruf blok veya beton, ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz.

Bu maddeler, büyük ölçüde özdeş kimyasal bileşimi ile karakterize edilir.

Burada edilen bileşenler şunlardır:

Çünkü aynı bileşim ve hava ile temas köpük bloğu olumlu özelliklere sahiptir:

 • Yangından korunma.
 • çeşitli biyolojik faktörler Direnci (kemirgen hasar, çürüme ve t. D)
 • kimyasal olarak aktif maddelerin etkisi direnci.
 • Kolay kurulum. duvarcılık ilkelerini bilerek, elleriyle köpük blok veya Gaz bloklar duvarlarının yapımı için bir rehber gerekmez. Bu nedenle, pek çok evde bu seçim değerinde ustaların önce: Beton bloklar, tuğla veya gazoblok.

Bu malzemelerin üretim teknolojisini düşünün:

 1. Köpük beton çözeltisi içine bir köpürtücü madde ilave etmek suretiyle elde edilmiştir. Daha sonra, bileşim dayan hazırlanmış kalıp içine dökülür.
 2. Gaz beton alüminyum ile sönmemiş bir kimyasal reaksiyon ile elde edilir. Bu malzemenin yapısı alüminyum tozu küçük parçacıklardan oluşur. Reaksiyonda, hidrojen gazı, gözenekli bir yapı oluşturur dışarıdan kaçar. Bu malzeme, büyük bloklar halinde yapılır. Blok sertleştikten sonra, bu ürün üzerinde kesim arzu edilen biçim, buna yönelik.

Elde edilen malzemelerin özelliklerine üretimi ve etki olarak bu farklılıkları.

Biz malzemelerin özelliklerini karşılaştırmak

bloklar daha iyi gaz silikat ya da beton bloklar belirlemek amacıyla, bu teknik özelliklerini karşılaştırmak amacıyla gerekli ilk. hızlı teknolojik ilerlemeye rağmen, bugüne kadar, hiçbir mükemmel yapı malzemeleri vardır, bu nedenle her zaman çeşitli blokların avantaj ve dezavantajlarını karşılaştırarak seçim yapmak zorunda.

En iyi köpük blok veya beton, aşağıdaki parametreleri üzerinde karşılaştırma yürüteceğine Belirlenmesi:

Fotoğrafta - köpük blok duvarı.

 • Çevre dostu.
 • Fiyat.
 • Absorbability.
 • takviye ihtiyacı.
 • bitirme ve kurulum için hazır.
 • üretim kalitesi.

Bu öğeler daha düşünün:

 1. Nem direnci. İyi bir ev kuru olmalıdır. pratikte nemi olmaz Ve bu durumda köpük, ideal bir malzemedir.

Bir yüksek su direnci köpük bloğu sağlamak amacıyla, aşağıdaki deney geçirebilirsiniz: suyla dolu bir kabın içine birimi koymak, uzun bir süre için terk.

Malzeme örneğin bir hafta gibi bir ay sonra ve böylece su yüzeyinin üstünde yüzer. D.

Çünkü bu yüksek su emilim, uzmanlar sadece köpük bloğu tarafından düzenlendiği binaların dış duvarlarından, mühür önerilir.

Gaz, beton ayrıca suya dayanıklı olmakla birlikte, daha düşük bir ölçüde. Ayrıca, malzeme kurutma daha uzun sürer.

 1. ısı iletkenliği. Sıcak yuva - yurttaşımız çoğunun hayali. oldukça sert kışlar göz önüne alındığında, herkes ev yerleştirilir soğuk, taslaklar ve ısıtma cihazlarında, unutmak istiyor.

Duvarlar, yalıtım ihtiyacı, gaz beton inşa etti. dış Özellikle. Gaz beton daha düşük bir termal iletkenliğe sahip bulunmaktadır, ancak yalıtım yine zorunlu bir işlemdir.

 1. ısıtmaya. köpük blokları içinde ayrı gözenek yapısı, gaz beton daha ses yalıtımı yüksek düzeyde bulunur. Bununla birlikte, ısıtmaya duvarlar hala ihtiyaç vardır.
 2. kuvvet.

Ülkemizde, bir oluşturmak için kullanılan "sonsuza kadar." Modern malzemelerin maliyeti göz önüne alındığında, bu arzu haklı çok kolaydır. Bu nedenle, taşıyıcı duvarlar için dayanıklı bir materyal.

köpük bloğu gücü bu Gaz bloklar daha düşüktür.

Nedeniyle işlemek için daha kolay köpük alt gücüne.

Gerekirse, kolayca istenilen kısmına bir blok kesmek bir delik veya kum sırtları inceleme yapabilir.

Gaz beton bloklar daha iyi onların şeklini kaybetmez ve ne zaman yükleme ve boşaltma çökmeye yok, bunun sonucunda dış yüklere dayanırlar. Bu duruma göre, yapı, daha dayanıklıdır.

Gördüğünüz gibi, sorunun cevabı gücü açısından: "Ne iyi silikat bloklar veya köpük blok" teklif edilen işin doğası tamamen bağlıdır. Malzeme işlenecek ise - o blokları seçmelidir ve pürüzsüz güçlü duvarlara sahip bir binayı gerekiyorsa - gazbeton ürünlerini seçin.

 1. duvarların montajı. Herhangi elinden için çok önemli bir parametre - Biz operasyonun kolaylığı için kagir uygulanmasında daha iyi gaz silikat ya da köpük bloğu, anlayacaktır.

Yapışkan çözelti içinde beton bloklar harcı.

Köpük beton blokları soğuk ya da yağmur korkmuyoruz. Bunlar üretim hemen sonra kullanıma hazırdır. Bu nedenle, inşaat işleri sitesine malzemenin hemen girişte, işe yapabilirsiniz olsun.

Gazbeton, sırayla, nemi emer, bu nedenle yalnızca kuruduktan sonra yığma duvarlarda kullanılmalıdır. Öte yandan - büyük ölçüde bitirme işleri kolaylaştırır onlar daha iyi ayı sıva,.

 1. takviye. en iyi beton bloklar veya beton belirlenmesi, yapı geliştirmek için takviye malzemesi konuyu göz ardı etmek mümkün değildir.

takviye edici çubuklar döşeme köpük beton duvar çatlakların meydana gelmesini önler. Çünkü bunların indirgenmiş gücü, bu prosedür zorunludur. Gaz beton duvarlar da takviye tabidir, ancak bu durumda güçlendirilmiş bloklar sadece örtüşen kapı ve pencerelerde koyulur. (Elleriyle da köpük bloklarının madde duvar bakınız -. Güçlü ve güvenilir bir tasarım)

tek katlı binaların yapımı süresince gazlı edilebilir somut hiç takviye edilmez.

yüksek katlı binasında gaz beton donatı.

 1. En iyi beton bloklar veya Gaz bloklar, birçok maliyet üzerinde durulacak karar veren. Her iki madde de düşük maliyetli yapı taşları olarak sınıflandırılır. Ancak, fiyat farkı hala var. gazoblokov imalat süreci daha karmaşık olduğu için, o zaman daha pahalıdır. Ve fark yaklaşık% 20 olabilir.

Beton bloklar, imalatı kolay sadece yarı endüstriyel olmayan sağlar, ancak aynı zamanda, zanaat. Bu önemli ölçüde ekipman satın alma ve malzeme üretimi için maliyetlerini azaltır. geçici koşullarda üretilen ürünler, gazlı önemli ölçüde daha ucuz tesisi (% 40) olabilir.

 1. taşıma maliyetlerinin hesaplanması. Evin inşaat yapı malzemeleri büyük miktarda gerektirdiğinden iyi beton bloklar veya gaz silikat bloklar, dün şantiyeye malzeme teslimi beri, ulaştırma maliyetlerine dikkatlerini çevirmek olmaması gerektiğini belirleme, zorunlu bir adımdır.

Köpük beton blokları taşıma az dayanıklıdır. Kaliteli stil talebiyle onlar kötü yollarda Taşıma sırasında bir mil hasar alabilirsiniz. Gazoblok daha dayanıklı, ancak genellikle neme karşı kapalı kamyonlarla taşıdı.

 1. sahtecilik. belirlenmesinde en iyi olanı ve Gaz bloklar bloklar, birkaç yerli ustalar piyasada bugün şüpheli kalite malzemeyi elde, sahtecilikle yüz oldukça basit olduğu gerçeği düşünün. Beton bloklar gibi durumlarda üretim tomurcuk ortadan kaldırır Ve eğer, genellikle küçük kooperatifler ve bir günlük firmalarında dövme beton bloklar üretmek kolaydır.

Er ya da geç çatlaklar sahte.

Bu türdeki tüm inşaat malzemeleri, tüm kalite gereksinimlerini karşılamak için çok somut ürünlerin Sanayi üretimi, sadece uzman pahalı ekipman satın mümkün hale gelir.

Ama piyasada düşük kaliteli köpük bugün oldukça çok şey var. yüksek kırılganlık ve düşük çevre dostu - Ve fiyat dışında bu tür kapılar dahil diğer, daha tatsız bir takım vasıflara sahip olabilir. (Aynı zamanda sanat bakın. Cüruf blokların imalatı için ev yapımı makineyi nasıl yapılır)

Bugüne kadar, yerli ustaların çoğunluğu ilgi bu malzemelerin hakkında çeşitli sorular vardır:

 1. Ne kadar gaz beton bulunan insan sağlığı alüminyum, zararlı mı?

alüminyum, zemin üzerinde en yaygın malzeme biri olarak, aynı zamanda, geleneksel seramik tuğla mevcut olduğu için bu tür bir deneyim kesinlikle asılsız. Ayrıca, tuğla bunun kütle oranı, havalandırılmış beton önemli ölçüde daha fazladır. insan organizması üzerindeki herhangi bir zararlı etkisi etkin madde yer alır.

 1. Köpük blok duvarcılık çimento için kullanılan süre Gazoblok yapıştırıcı koydu. Tasarruf çözümü için daha az nedeniyle Gazoblok maliyet ile çalışır?

Gaz beton bloklar, ortak bir eklem oluşturur.

köpük blok döşenmesi için çimento çözeltinin tabaka yüksekliği en az 1 cm., sadece 2 mm gazoblokov duvar yapımında yapıştırıcı tabakasıdır. Buna uygun olarak, yapıştırıcı madde akış hızı betonun maliyeti daha sadece 2 kat daha yüksek maliyetle, 5 kat daha küçüktür. (Madde ayrıca Köpüklü blokların imalatı :. Numune hazırlama, hazır bir çözüm için iş planı bakınız)

Duvar yapıştırıcı hemen hemen duvarın izolasyon önemli ölçüde tasarruf sağlar ısı köprülerinin oluşmasını ortadan kaldırmak sağlar.

Gördüğünüz gibi, modern bina malzemeleri avantaj ve dezavantajları hem yansıtan bazı farklılıklar var. Bu nedenle, en iyi gazoblok veya kül blok nedir farklı görüşler var aralarında olamaz hatta uzmanlar, karar verin. Bu nedenle, yukarıdaki tüm göz önünde bulundurarak son karar götürecektir.

Bu makalede sunulan gibi bu konuda ek bilgi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 7