gök rengi

Psikoloji mavisi. Psikolojide mavi renk. Değer.

Psikoloji renk mavi neler sunuyor?

Bazı araştırmacılar kelime "mavi" kelimesi "güvercin" orijin aldığı görüşündedir. Ancak bu kelime kelime "derin" (kendi derinliklerinde su limanlar, bir mavimsi renk tonu) "göreli" olduğu bir görünümü yoktur. mavi renk yaratıcılık renk olarak kabul edilir. Nedenle, eğitim kurumlarında kullanılması tavsiye edilir.

renk "deniz" hayır altı vardır. Onun da herkes dikkatini geciktirmek edebilmektedir. O, sarhoş edici anlam ve gerçeği arama için çağırır. Eğer aniden giysiler içinde mavi renk olmadan yaşayamam eğer arada, - bu hayal gücü "kabarcıklı" anlamına gelir.

eskilerin Psikolojide mavi renk

Antik çağlardan beri, renk mavi asil kökenli ilişkilidir. Tabii ki, aristokrat damarlarına aktı söylenen mavi kan, duymuşsunuzdur. Orada, bir "gök mavisi" Mısır sakini bile mavi boya bacaklarını boyalı böyle hayranlıkla ile tedavi edildi: Bazı alimler hepsi eski Mısır ile başladığı görüşündedir. Böylece onlar mavi bir ton "giyen" olduğu bilinen varis, göstermeye çalıştık. Tam da bu nedenle, hastalık yüksek doğum belirtisi olarak kabul edildi.

camgöbeği (mavi) renk siyah renk ve birine çok yakın ve yana diğer özdeş sembolik öneme sahiptir. Güney Afrika'da bazı kabileler, örneğin, koyu mavi veya mavi renk cenaze kabul edildi.

Mavi - "yanan" beyaz ve mavi karışımı. Sonuç olarak, kişinin durumu o benzer şekilde çalışmaktadır. "Sky Renk", şaşırtıcı bir şekilde, ikramlar ve iltihaplanmış yaralar. Daha zor gün ve yorgunluk etkilerini ortadan kaldırır.

mavi renk sadakat, duyarlılık ve sevgi sembolüdür. rengine bayılıyorum bu kişilerin, biz kolayca hataları sırasında umutsuzluk kendilerinden bu güvenle söyleyebiliriz. mavi Aşıklar, barış tercih insanlar ile uyum için çaba ve onlarla birlikte, oldukça derin bir yansıma ve estetik deneyimleri yeteneğine sahip. Onlar - sanatsal işkolik ve dolayısıyla sosyal merdivende inanılmaz yüksekliklere ulaşır. Bu insanlar bilmiyorum ve tek bir yerde oturmak için uzun zaman sevmiyorum: seyahat - onların elemanı. Eğer renk mavi seven insanlarla bir konuda hemfikir istiyorsanız - sadece sabırlı ve tabii ki ödüllendirilir olacak.

Bu renk, son derece rahat bu rahatlatıcı ve yatıştırıcı. Mavi rengin devlet birçok faktöre bağlıdır: uyum duygusu, duygu derinliği, güvenlik açığının derecesi. Mavi renk - güvenilirlik, bütünlük, güven ve sadakat ifadesi. Yani birçok insan mavi bir sonuca yapmış - bu sevdikleri renk ve ruh geliyor.

mavi şaşırtıcı özelliklerinden biri - uzay itmek onun "yetenek". Nerede bir mavi renk ya da renklerin bazı önemli ölçüde zaman içinde yavaşlar duygu. Mavi - renkli hassasiyeti. bunu baktığınızda - o kendi içime bakmak isteyen gibi görünüyor.

Bazı inanıyoruz mavi renk olduğunu - barışın simgesi. Böylece, o gözlerinin içine bakarak, doğruyu konuşmak mümkün seçiminizi durur ve bayan, kelime rencide etmez. Bu kendinden çok emin bir nedeni olur. renk mavi tercih Erkekler - ayrılmış ve soğuk.

mavi bir renk ve tıbbi özellikleri içeriyor: canlandırıcı, baş ağrıları giderir. Mavi renk - kilo vermeye çalışıyorum olanlar için sadece bir "kurtuluş": Bu iştah azaltmaya yardımcı olur. Bu yüksek kan basıncı olanlar yardımcı olur: Eğer renk terapisi etkinliği inanırsan, o baskıyı azaltabilir. uykusuzluk muzdarip olanlar için faydalıdır Sadece mavi. O ishal, kusma ve mide ekşimesi kaydeder. Kadınlar için: PMS nötralize ve kritik günlerinde ağır kanama azaltır.

1

Negatif renkli, o bazen "kazara" Melankoli bir kişi artırabilen gerçeği, üzecek. diğerleri, şüpheci planlama amacıyla, uzun vadeli temasını korumak için yetersizlik şu anda neler olduğunu sahip sabit, durdurarak değil memnuniyetsizlik: Bunun olumsuz yan renk mavi "bozar".

Bu renk çekingenlik, korku, utangaçlık ve sosyallik için vazgeçilmezdir. mavi renk üzerinde hatırlanmalıdır ve "kendi içine çekilme" yardımcı olarak meditasyon ilgilenen kişi, onların içteki düşünceleri ile yalnız olmak. Bu nedenle, yapmak istediğiniz (ya yapıyoruz) ise, meditasyon, hafif ve yer, yan yana, mavi lamba veya mum.

Psikoloji mavi insan işgal

Ne meslek mavi severler ve severler seçmelisiniz? risk (örneğin, askeri, itfaiyeci pilot) ile ilişkili herhangi bir şekilde yapanlar,.

Bu rengi, farklı kazan-kazan sezgi, inanılmaz kararlılık ve amacını tercih insanlar. Ve tamamen bu renk için sempati duyması veya etmeyenler reddetmek - depresyon ve stresi azaltmak ciddi değişiklikler hakkında hayal.

Harvard anda, doktorlar, bir deney düzenledi. İnsanlar birkaç gruba ayrıldı. Bunlardan biri mavi renkte yanan bir odada bir gece bırakılır ve diğer edildi - yeşil. Bu "sakinleri" yeşil oda, çok rahat hissetmiyorum ortaya çıktı ve iyi (mavi aydınlatma ile) yan odada zaman geçirmiş olanlar olarak.

insanlar için "doğmuş" Mavi renk korku yaşıyor ürkek. o fazlalığı, kesinlikle skandallar, tartışmalar yol açabilir ve insanları manipüle çünkü gerek yok, mavi çok fazla olduğunu itiraf etmek. Bu arada, efsane çok olan "gösterişli" mavi adam hayaletler ve ruhlar neden bir korku girdiği söylüyor.

personel ve dostça ilişkilerin eksikliği akut farkında ısrarla mavi inkâr edenleri. Bu insanlar - zayıf iddialı hem mükemmellik çabası. Oldukça sık, mavi renk şiddetle gerçekten yakın ve yerli insanları anlamıyorum nikotin bağımlılığı çeken insanlar ve kişiler tarafından reddedilen.

göksel renk

, Tam doğal ve teknik bilimler üzerine kısa bir Rus-Tacikçe Sözlük. Pirmaҳmad Nurov. 2013.

Diğer sözlüklerde Ne "göksel renk" Bkz:

göksel -. Uzakta cennet yıldız, cennetin ahmak kral, cennetin açılan geniş uçuruma olarak manevi bakın. Rus eş anlamlı ve bir anlamda benzer ifadelerin Sözlük. a. Ed. N. Abramova, M:. Rus sözlükler, 1999 göksel gök mavisi, turkuaz, eşanlamlılar merhametli ... sözlük

renk - Boya, boya, renk, renk, renk, kürk. Çar . Cm. Kalite, renk. l görüyoruz. pembe, ışıltı gökkuşağı renkleri bakın. hayatının baharında iyi, bir gül gibi allık gelinciklerin renk olarak kaybederler. Eşanlamlılar Rus eş anlamlı sözlük ve ... sözlük

göksel - Ek, upotr .. 1. Göksel genellikle gökyüzü gökyüzü ile ilgilidir şey olarak anılacaktır. Gökkubbesi. | Göksel mavi. | Gök kesiminden helikopter sipariş edebilirsiniz. astronomi okudu ve kullanılmış ne 2. Göksel çağrı ... Açıklayıcı Sözlük Dmitrieva

seladon - Mavi (# 00BFFF) Mavi renk RGB HEX # 00BFFF (R, G, B) (0, 191, 255) (C, M, Y, K) ... Wikipedia koordinatları

sema - düzleştirilmiş yarımküre mavisi temsil görünür gökyüzü. Bu renk yeryüzü atmosferi partikülleri diğer tüm tercih mavi ışık yansıtma eğiliminde olmasından kaynaklanmaktadır; atmosfer nedeniyle parçacıklar ... ... Collegiate Dictionary FA Brockhaus ve IA Efron

göksel - adj. 1 en boy oranına sahiptir. bir isimdir. gökyüzü, gökyüzü, gökyüzü, gökyüzünün ilişkili 2. Karakteristik, onlar için karakteristik. 3. Öğrenim veya mühendislikte kullanılan; Astronomik. Gökten gökten 4. Giden dini fikirler, ya ... ... Rus dilinin Modern Sözlük Ephraim olmanın

mavi - vadede "Mavi" Diğer değerleri görmek .. Mavi (# 00B8D9) mavi renk HEX # 00BFFF RGB¹ ... Wikipedia koordinatları

camgöbeği rengi - Mavi (# 00BFFF) Mavi renk RGB HEX # 00BFFF (R, G, B) (0, 191, 255) (C, M, Y, K) ... Wikipedia koordinatları

Musevi soyadları - İbranice adı o isimler takma olmayan veya özel olarak tasarlanmış "stilize" şartıyla, Yahudiler tarafından düzenlenen soyadı Musevi iniş aracın "maske" olarak ayarlayın. Bu kritere göre ismi ... ... Vikipedi

Tsabari - İbranice adı Yahudilerin (dini ya da etnik anlamda) tarafından düzenlenen soyadı, bu isimler takma olmayan veya Musevi kökenli "maske" ile ... ... Vikipedi özel olarak tasarlanmış "stilize" şartıyla olduğunu

Hisse seçilen

Çerezler verwenden Wir beste Präsentation unserer Sitesi die für. Wenn Sie Sitesi weiterhin nutzen, stimmen Sie dem zu diese. tamam

göksel renk

bölüm bilinmeyen Diğer Size soru cennetin hoş renk? Poster sor Mersedes En iyi cevaptır Derin mavi mavi - Göksel renk ışıktan .. farklıdır. .

Gök netlik .. Sonsuz derinlik - Barış .. sonsuz mesafenin rengidir -

dipsiz deniz / okyanus .. .. kaynak suyu gölleri .. nehirler .. neon ışıkları ..

görünen Renk peygamberçiçekleriyle .. evet nezabudok ve diğer güzel çiçekler,

bahar beyaz ve sarı çiçekler sonra gün ışığına. .

Gök rengi özgürlük duygusu verir iterek tüm alanı doldurur. .

Sakin .. emniyet, güzellik ve umut. .

Bu hafifliği ve hafiflik .. Onun titreşim dikkatimizi çeken bir iyidir. .

Zihin .. .. .. sen olmama kolaylığı unutturuyor Relax sarhoş pacifies,

hayatın .. .. yoğun anlar pozitif yüklü olan yorgunluk kurtulmak için

Mavi mavi .. ve bu iki rengin tüm tonları gibi ..

kırmızı / kırmızı / bordo mavi mavi çeşitli kombinasyonları / çok severler ..

arka plan üzerinde değil sevimli pembe / kırmızı / mor günbatımı / gün doğumu mı

sevinç ne ruh hali .. .. Yeşil çim kombinasyonuna sarı yaprakları renk verir

ve mavi gök ..

/ Mavi Heaven / baktığımızda .. ben denize yaz aylarında geri aktarmak .. ..

.. sıcak kum üzerinde yatan değinen hatırla, cennet ve uzaklara bakarken ..

chom- uzak bir yere uzak sedyeyle sonsuz / sonsuz 🙂 .. .. düşünmeye -

uzak karadan - uzay / a ..

Bir kırılma dalganın gürültü, martılar çığlık çağırarak, beni geri getirdi

cennet / Tablosu / yaklaşık her şeyi unutup tarafından heyecanla koşmak

Suyun sarılışını hissetmek, ipek, mavi 🙂 gibi nazik dalabilir ..

serin .. sualtı dünyasının ihtişamını bakın. ))

Sen hoş gök rengi ne sorabilir.

Pozitif duygular .. .. ruh enerjisinin bir destek veriyor olması ..

ve neyin düşünmeye başlar - .. Parlak bulutsuz .. Temiz ..

I m ve p, burada W e u m, r o t ..

B l w g o, n ve p ve s .. sayesinde .. ve bu canlı için şükür

Biz onların umutlarının hava çoktur. onlar temiz Kim, birisi değil çok.

O zaman bile kasvetli, .. ve çok nazik düşünmek ister

kötülük siyah bulutlar gölgelendi olmadığını olanlar.

umudun sembolü - Benim için, temizliği, mavi gökyüzü için hoş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 69 = 74