gümüş göknar

gümüş göknar

Botanik adı: gümüş göknar

Kore Göknarı doğduğu: Batı ve güney-batı Kuzey Amerika'nın dağlık alanlar

aydınlatma: ışık gerektiren, dona karşı dayanıklıdır

toprak: boşaltmış besleyici, nemlendirici,

sulama: dikim veya nakli sonrası ilk sezonunda, o zaman sadece bir kuraklık sırasında sürdürme, suni sulama durdurabilirsiniz (waterlogging olmadan 1 her 2-3 hafta) düzenli, homojen toprak nemini gerektirir

Ağacın maksimum yükseklik: 60 m

hayat ağacının ortalama uzunluğu: 300 yıl

dikim: fideler, tohumlar

fotoğraflarla Açıklama gümüş göknar

Gümüş göknar (lat. Gümüş göknar) çam ailesine ait dökmeyen ağaç ağ bağlantısı. Tüm dünyada yetiştirilen: Uzakdoğu, Avustralya, Güney Afrika, Avrupa ve Kuzey Amerika'da.

ABD'de - - Evde ağaç anda concolor çünkü ahşap kalite özellikleri büyük sanayi önem taşıyor abies. Kereste doğrama ve yapımı için idealdir ve ahşap atık hamuru üretmek için kullanılır. diğer bölgelerde, bir süs ağacı olarak esas hizmet vermektedir.

1

Çünkü onun soğuk tahammül ve fotoğrafta gösterilen iddiasız gümüş göknar nedeniyle, yaygın kentsel alanlarda çevre düzenlemesi için kullanılan ve peyzajlı bir park kompozisyonlar oluşturmak olduğunu.

Gümüş göknar - Güçlü, uzun boylu bir ağaç. 1.9 m ulaşabilir çapını Stem. Kroon geniş, shpilevidnaya, eski dalında konik indirilir Genç ağaçlarda taç düz hale gelir. Bu ağaçlarının kabuğu derin uzunlamasına olukların, yangına karşı dayanıklı olan, gri, sert pürüzsüzdür.

Böbrekler köknar tek renkli reçinemsi, sarı-yeşil, 6 cm uzunluğunda olmuştur. iğneler grimsi-beyaz bir hatlarının her iki tarafında yer almaktadır, yeşil düzdür. iğneleri bir şekilde genişletilmiş tabanında orak-kavisli. 1,5-6 cm genişlikteki bir uzunluk ile 2-3 mm iğne ile ulaşır.

baharatlı, kafur benzeri koku - ayırt edici özelliklerinden biri concolor abies.

Abies concolor (. Fotoğraf) oval silindirik uzunluğu 12 cm, genişliği 4.5 cm kadar ulaşabilir, çok sapsız koniler sahiptir.

Ne zaman sonra sarımsı-kahverengi olma olgun kozalakları zeytin yeşili renk, zaman tamamen olgunlaşmış acquire koyu kahverengi bir renk.

Tohumlar çamurluk astarı ile pembemsi kahverengi, uzunluğu 13 mm'ye kadar ulaşmaktadır. Bir kilogram yaklaşık 27.000 tohum içerir.

Çeşitler gümüş göknar "Violatsea" ve "Kompakt"

Gümüş göknar 'Violatsea »(gümüş göknar violacea) - Büyük, uzun boylu bir ağaç. Doğada bazen kaynak görünümlerle birlikte artar. 1879 yılından bu yana "Violatsea" yetiştiriliyor. Bu daha yoğun büyümesi, belirgin bir dekoratif etki ile karakterize edilen bir nadir görülür. Bu çeşitli ağaç zasuhoustoyki, hava dumanı dayanıklıdır.

Yayılım gümüş göknar "Violatsea" tohumlar, çelikler veya aşılama. üreme anda tohumları dekoratif işaretler miras yüksek bir yüzdesinde emin olabilirsiniz. Bu form yaygın grubu ve bireysel dikimleri kullanılan, bir yeni yıl ağacı olarak harika görünüyor.

vahşi gümüş göknar violacea genellikle taç çapı 3.5 m ağacı oldukça hızlı büyür ulaşır, 7-8 m büyür -. Yukarı yılda 15-17 cm. Düz, düz gövde üzerinde iskelet kollara eşit ve güçlü bir şekilde büyümeye uzun filizler yer. gövdesinden çeker ölçüde yatay biçimde yönlendirilmiştir.

Crohn gümüş göknar, yeterince simetrik açık bir şekilde tanımlanmış silueti ile, yoğun, sık sık konik veya shirokokonicheskaya fotoğrafın, doğru forma, görüldüğü gibi. ağaç, büyük, uzun, orak şeklindeki iğneler gümüş-mavi rengi vardır.

Abies concolor 'Compacta' (Sompacta) - katı, mavimsi iğne ve düzensiz taç ile cüce ağacı. Yetişkin bitki boyu sadece 50-60 cm ulaşır.

Çünkü yavaş büyüme (yılda 3-5 cm) köknar Sompacta dekorasyon heath, taşlı veya Japon bahçeleri, Alpin tepelerin oluşumu, dolgu slaytlar, süsler kıyı göletler ve yürüyüş yolları için mükemmel. Hafif yıllık büyüme tımar fazla zaman harcamak değil sağlar, uzun süre dekore alanlar sağlam kalır. Nedeniyle kendi cüce formları bir kap içinde büyüyebilir.

İskelet Abies concolor 'Compacta' (Sompacta) kalınlığında, kısa bir açıyla merkezi hareket eden, düzensiz yukarı ve dışa doğru yönlendirilmiş genişletmektir vurur. cüce köknar yoğun, konik veya shirokokonicheskoy kabuğu asimetrik şekilli.

Genellikle 2-3 köşe bu ağaçlardan oluşan. Fir iğneler "Kompakt" monokrom, uzun, yoğun, kalın, eğik orak. İğneler renk - gümüş mavisi,

cüce köknar için gerekçe idealdir kumlu humus veya tınlı sıkışmış gibi.

Gümüş göknar - özellikle büyüyen

  • Tam resmi görüntüle

gümüş göknar

Gümüş göknar çam ailesi ile ve bir dökmeyen iğne yapraklı bitkidir.

köknar Bu tip dalları çok iyi çok dallı, saç ile kaplıdır. Gövdenin tabanının taç başlayarak güzel, koni biçimli Bu ağaç formları taç, vb.

gövde üzerinde gümüş göknar kabuğu açıkça çatlaklar ve kalın gösteriyor. Bark renk - gri, açık gri.

Gümüş göknar derin toprak tabakalarına girer güçlü ve kuvvetli bir kök sistemine sahiptir. Bu türün yüksekliği köknar ağaçları 60 metreye ulaşabilir.

İğneler, yumuşak bitkileri, iğne, her bir iğne yaklaşık 5-6 cm arasında bir uzunluğa sahiptir, rengi bir mat kaplama ile mavimsi yeşil. limon - çam iğneleri gümüş göknar çok lezzetli kokuyor. Güzel ve köknar bu tip diken: bir mor renge sahip, meyve her 1-3 yılda gerçekleşir.

Gümüş göknar bir özelliği kuraklığa karşı büyük bir direnç olduğunu. Bu bitki bu parametrede her türlü arasında liderdir. Diğer bir avantajı monokrom köknar onların ilkbahar donlarından zarar tehdit olmadığı için onun böbrek, köknar diğer tür daha geç çiçek olmasıdır.

Bu köknar şehir parkları, meydanları, bahçelerde ekilen, şehir tahammül edebilmesi, hızla büyür. Olumsuz çevresel koşullara ilişkin olarak çok dayanıklı olduğunu.

Eğer bahçenizde gümüş göknar bitki istiyorsanız, akılda gerçeği tutmak, bu ışığın miktarına bu çok zorlu köknar her türlü. Bir bahçe arsa loş alanlarda koymak için çünkü tavsiye edilmez.

Bu gümüş göknar için en uygun tek veya küçük gruplar halinde düşündü. Bu köknar ve karaçam arka planda bu tür büyük bir mavi-gri iğneler görünüyor.

  • Giriş veya yorum göndermek için kayıt

Bahçe ve Bahçe arasında ilginç

Forum Bir soru cevapsız olduğunu, katılımcılara yardımcı olur ve size yardımcı olacaktır.

Şimdi Canlı

(C) 2012-2018 MegaOgorod.kom - Dergi yaz sakinleri ve bahçıvanlar.

Tek renkli köknar: Herhangi bahçe için yumuşak klasik

boyunca çevre düzenlemesi kullanılan Abies concolor (Abies concolor) boyunca çevre kullanılan Abies concolor. Özellikle bu bitki olumsuz koşullar, dayanıklılık ve çok hızlı büyüyen değil, yüksek direnç için değerlidir. şube ve gövdeyi sakıncası boyut ve iğnelerin farklılık gösterir tek renkli köknar birçok çeşidi vardır.

yüksek dekoratif özellikleri yanı sıra, köknar inşaat malzemesi üretiminde kullanılan ve aynı zamanda merhemler, reçineler ve yağlar (geleneksel ve eter), aynı zamanda vitamin hayvan yemi elde edildi.

in vivo tek renkli veya çiçekli olarak, köknar yüksekliği 60 m ye kadar büyür. Onun ayırt edici özelliği - iğneler, aynı renk üst ve alt boyalı. Aslında aklın verilen addır öyle oldu. Bu bitki, kendi türünün en-ışık seven türlerin biri olarak kabul edilir. Onun tipik özelliği - olumsuz yetiştirilme koşullarına dayanıklılığı artar. Çiçekli köknar kolayca donlarından dayanacak ve başarıyla kumlu topraklarda gelişmiştir.

Crohn monokrom köknar, pürüzsüz ve yoğun konik. dallar çok yatay, düzgün bir şekilde kaplanması iğneler ruh türleri şunlardır: üreme sürgün doruğa çıktığı ve bitkisel yuvarlatılmış. spiral dallar üzerinde bulunan iğnelerin türlerinin birçoğu temsilcileri katıldı. FIR-rengi, kongenerler ve bunların koku farklıdır: limon iğne gibi kokuyor.

köknar üzerinde Koniler biraz daha erken özellikle cüce bazı çeşitleri, içinde 60-65 kadar tek renkli, hayat ağacı, görünür. Meyve oluşumları oval veya silindirik şekli, erkek terminalleri eski ahşap üzerinde bulunan ve donuk renkte boyanmaktadır. Kadın konileri mor-kırmızı renkli geçen yılki büyümenin sonunda taç üst segmentte düzenlenmiştir bulunmaktadır. Bunlar ilk yıl sonbahar ve barlar dallarda uzun kalmak.

Gümüş göknar kök sistemi toprağa çok derin yatıyor. Bu özel ağaca sayesinde yüksek rüzgar yükleri dayanabilir ve uzun süreli kuraklık yaşayabilir.

Köknar: sınıflarda çeşitli (video)

Popüler çeşitleri köknar çiçekli

Kayıt manzara için köknar farklı çeşit kullandı. Cüce ve uzun boylu, onlar kron ve iğneler rengin farklı şekilleridir. köknar aşağıdaki cinslerinin en popüler olarak kabul edilir.

tek renk köknar Dikim ve sevecen

Tek renkli köknar de kapsama ilgilidir Ancak, pek çok çeşitleri hafif gölgelendirme dayanabilir. en uygun konumu seçtikten sonra bitkinin kökleri çok uzun olduğu için derin dikim delik hazırlamak için önemlidir. çukur kil, toprak, turba, kum, talaş ve ekleme NPK besin karışımının yerleştirmek için olan 20 cm, drenaj tabakası döşenebilir. dikim önemli olduğunda fidelerinin kök boyun gömmek için değil. Bu zemin ile aynı hizada olmalıdır.

yağış iki hafta veya daha uzun olmadığı zaman Sulama ektikten sonra ve kuru yıllarda ilk defa köknar tek tek renk gereklidir. Aynı zamanda iki haftada bir kereden fazla bitki taç nemlendirmek için tavsiye edilir. Genç bitkiler, nem çok ihtiyaç Dolayısıyla, kurak mevsim her ağacın altında haftada bir su en az 10 litre dökmek gerekir.

Yem dereceli monokrom dekoratif köknar ektikten sonra üç yıl içinde olabilir. Bu prosedür, en ayıklanması ve yaklaşık 20 cm derinliğe kadar yaklaşık ana hat daire gevşetme ile birleştirilir. Iğne yapraklılar veya evrensel karışımı için gübre yapılması önerilir kazma altında. Yapabilirsiniz o zaman bitkiler, turba kompost veya odun yongaları altında toprağa zamulchirovat.

biçimlendirici budama renkli köknar gerekmez. bahar ağaç kökleri küçülmüş (kahverengimsi) dalları kesilebilir uyanmak. Ne de gereksinim duydukları ve kış için barınak yapmak. tek renkli köknar Hatta genç üyeleri mükemmel orta şeritte kış dayanacak.

Peyzaj Tasarım Uygulama

sokaklar dekorasyon için ve çim tek üründe türe renk köknar idealin Başlıca üyeleri. Ve onlar ana giriş ve yürüyen alanların dekorasyon için uygundur. Yüksek olması nedeniyle gaz direnç köknar bu tür parklar, bahçeler ve kentsel mahallelerde de büyür. masif taş ve heykeller ile kullanması ve büyük peyzaj kompozisyonlar için idealdir.

işlem funda ve Doğu bahçeleri, kaya bahçeleri ve küçük yatay bileşimleri için uygun tek renkli köknar Cüce çeşitleri. Onlar mükemmel birçok çiçekli bitkiler ile birleştirilir. Bunlar vazgeçilmez ve kayalık bahçelerin yenilenmesine ve yürüyüş bahçe alanında kenar olarak bulunmaktadır.

bitki ve köknar (video) bakımı için nasıl

dayanıklılığından ve sıcaklıklar ve güneşe iddiasız nedeniyle, tek renkli köknar birçok peyzaj tasarımcıları idol haline geldi. Bu tür çeşitlerinin büyük bir çeşitliliğe sahip olduğunu düşünürsek, kendi bahçe ağaç boyu, tepe şekli ve çam iğneleri rengine, köknar tek renkli neredeyse hiçbiri için seçim yapmanızı sağlar. Gümüş göknar ait iğne yapraklılar, büyük bir yıl boyunca bekliyoruz.

malzemeyi kaybetmemek için ise, sadece aşağıdaki düğmeyi tıklayarak benim sosyal ağ Vkontakte, Odnoklassniki, Facebook kaydetmek için emin olun:

Dikkat, sadece bugün!

Metnin bir hata bulduk? onu seçin ve Ctrl + Enter basın. Teşekkür ederim!

topluluğumuza Katılımcılara!

Kesinlikle ücretsiz 🙂 olduğunu

topluluğumuza Katılımcılara!

Bize kendinden bahset, mümkün olduğunca ayrıntılı olarak sorunu açıklayın. Ayrıca cevapların bildirimleri alacak hangi e-posta adresini belirtmek için arzu edilir. Ücretsizdir!

Siteye doğrudan bağlantılar yerleştirirken © DachaDecor.ru, malzemelerin 2010-2017 kopyalanması yasaktır.

Medya Roskomnadzor EL FS sayısında bildirilen 77 - 11.27.2015 arasında 63.781

şirket projesi

+7 (812) 244-64-57

[email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 7