Güzel bir beraberlik olarak duvarda bir niş

duvarda bir niş: nasıl başvurulur?

iç tasarım uzayda en ilginç ve çekici dekoratif unsurlardan biri duvarda bir niş. Ama yapmak için odanın tarzında mükemmel uyum, doğru konumlandırılmış ve uygun beraberlik edilmelidir. Odaya çoğunlukla alakalı niş için bu konumu, dekorasyonu ve işlevselliği bağlıdır. duvarda bir niş bunu düzenlemek için nasıl ve herhangi bir işlevi yerine gerekip gerekmediğini yer olacak hangi durumlarda düşünün.

duvarda bir niş gibi dekor, böyle şirin eleman, insanlar evlerinin raflarında için duvarlarında önceden yapılmış oluklar yapımında hala odaları rustik tarzı, iç tasarımında geldi. Burada Niş çeşitli ev eşyalarını saklamak için tasarlanmıştır. Modern zaman güney kırsal tarzdaki duvarında bir niş da, oldukça yaygındır ve aynı işlevleri yerine getirir. Şimdi ana duvar ile tek bir renkte boyanmış girinti gibi ülkenin tarzında.

Şimdi en sık iç tasarım orijinal dekorasyon ve onlar yapmazlar herhangi özelliklerin bir unsuru olarak kullanılmaktadır niş. Ama biz görüşmek üzere devam edecektir istisnaları vardır.

duvarda bir niş: iç özellikleri

duvarında bir niş her bir raf olarak değil, özellikle de oda alanı kaplar vermektedir. duvarlarında girintiler gibi yatak odaları genellikle başucundan var. Bu durumda, oda ve elverişli rafın bir dekorasyon olarak hizmet vermektedir.

Bu nişler ise o büyük özgünlük verecek dekoratif aydınlatma, yüklemek için en iyisidir. o niş ışıklı okumayı hemen imkansız olduğundan Fakat yatağının varlığı, hala gerekli lambaları.

duvarda bir niş tv veya müzik ekipmanı için mobilya olarak hizmet edebilir. Ancak bu durumda, boyutu kadar büyük olmalıdır. 40 cm minimum taban alanına azalttığı için iç tasarım gibi geniş odalar için önemlidir. dev odaya aşağıdaki fotoğrafta, nerede dekorasyon öğeleri için TV ve raflar için bir mobilya olarak hizmet vermektedir niş bütün duvar,. Odanın büyüklüğüne bakılırsa, ana böyle bir iç oluşturmak için kendi alanının çok fazla kaybetmedik.

1

duvarda mutfak niş daima mutfak eşyaları için ek raflar gibi fonksiyonları olarak, biraz iç dekorasyon.

Odanın dekor parçası iyidir gibi bir veya daha fazla niş kullanmak. Onlar iç sadece tamamlayıcı değil, aynı zamanda herhangi bir öğe depolama için fonksiyon raflar gerçekleştirmek bile - makul miktarlarda niş odası dekore edebilirsiniz. Eğer duvarda niş bir sürü koyun ve kitap veya diğer dekoratif öğeler konusunda değil puan, kötü tat bir atmosfer yaratmak ve duvar raf benzer olacaktır.

o çekmeceli veya kabinin göğsüne koymak bir resim veya bir raf, asmak mümkün değildir: Ayrıca, böyle bir duvar ne dekoriruesh zaten değil. Bir kez daha herhangi bir ek özellikler duvarında niş atfetmemelidir. Örneğin, kitapların depolanması için duvara dağılmış birçok niş daha geleneksel bir raf kullanmak daha iyidir. Başka bir deyişle, duvardaki küçük bir girinti sadece iç dekorasyon hizmet ettiği daha iyidir. Mobilya her zaman doğru değildir gibi dekor bu unsuru kullanın, böylece duvarda bir niş planlamak için nasıl bakmak.

duvarda nişler düzenlemesini Planlama, nazik gelecek odanın resmini tanımlar. yaygın tehlikelerin biri - mobilya duracak niş yerleştirerek. Mobilya duvarında oyuğun kısmını kaplayan, ilk etapta, bu erişimi zor ve ikinci olarak da çirkin görünüyor ve genellikle bu tür durumlarda, niş sadece gereksizdir ve hatta odanın içini bozabilir.

duvarda niş dekor sadece bir parçası olduğundan, bu girintiler bir sürü yapmak gerekli değildir. Yeter güzel ve özgün bir konu, bir veya iki. Bu yatak odası ve oturma odaları özellikle doğrudur. yatak odası veya salon şey süslemek için zor boş bir duvar varsa, en iyi seçenek onu niş dekorasyon edilecektir. Bu oda boş ve donuk görünecektir onsuz dekor tek unsuru olarak hizmet verebilir.

duvarda Boyut niş da planlamak için makul olmalıdır. mobilya ve diğer öğeleri minimum iç ışık odası, ise - büyük niş onunla uyum mümkün değildir.

merdiven boyunca duvarda yer nişler - bu alanlarda dekor neredeyse vazgeçilmez unsuru.

Koridorda iç tasarım için harika bir tamamlayıcı farklı boyutlarda duvarında birkaç nişler olacaktır.

Daha sonra, o duvardaki yerleştirmek için daha iyi ve bunların nasıl bir araya getirilmesidir kaç nişler anlamaya yardımcı olur.

Nasıl duvarında bir niş düzenlemek için?

duvarda birkaç niş doğru konumlandırılması için üç seçenek vardır:

küçük duvar niş bir kısım 1. Asimetrik gruplaşma;

2. duvarın diğer kullanılmayan arsa üzerinde niş asimetrik bir düzenleme;

kapı, pencere, bir yatak ya da diğer mobilya aynı niş göre 3. simetrik düzeni.

Oluşturma dinamik iç mekanlar asimetrik duvarda niş konumlandırma olabilir. ışık ile farklı boyutlarda büyüleyici göz girintiler, bu şekilde düzenlenen. Çoğunlukla, diğer amaçlar için kullanılmayan duvarların bu parçalar üzerine yerleştirilir. duvarının bu bölümlere ek olarak niş ve benzersiz konumlandırılabilir.

odaya simetrik olarak aynı boyutta bir kare duvara niş içinde düzenlenmiş bir geometrik hassasiyeti elde edilir.

renklerin kombinasyonu sahiplerinin orijinal tadı vurgulamaktadır. Bu nedenle daha iyi olduğunda oda veya dekor elementlerin diğer alanlarda rengi ile birlikte niş iç mekan rengi. Örneğin, yukarıdaki fotoğrafta, renkler nişler narin şeftali renginde bir avize ile birleştirilir aydınlatmak.

duvarında büyük bir niş ile şaşırtıcı bir oda görünüyor, bir asimetrik birkaç küçük olanlar ayrılır. O büyükse, hediyelik eşya koleksiyonu düzenlemek mümkündür, bu nedenle tek bir yerde oldu.

duvar aydınlatma içinde bir niş yapma

aydınlatma ile Niş - o da pahalı olmayan bir iç oda ışık ve gölge eklemek için basit bir yoldur. Bu nedenle, modern bir iç dekor bu unsurlar neredeyse her zaman vurgulanır. Ama niş aydınlatma iç tasarım, hem de odanın renk kombinasyonu ile uyum içinde entegre olmalıdır. tasarımda ana niş - aydınlatma kullanılan bu gereklidir.

Odalarımız nerede çok hafif, örneğin, ışıklı tavanlar, duvarlar bazı köşeleri, duvar aydınlatma nişler gereksiz hale gelir ve oda soğuk, ofis atmosfer oluşturabilir. Bu durumda, acil olmayan ışıklı niş terk yerine, tavanda aydınlatma miktarını azaltmak için. Buna ek olarak, tavan ışıkları ve nişler renk tonu uyum içinde olmalıdır.

Çok iyi bakacağız yoğun ışık dekoratif aksesuarlar sanki daha iyi niş vurgulama, dağınık yok etmek. Yoğun aydınlatma nokta niş içindeki yüksek bir kontrast oluşturacak şekilde ayarlanmış ışık sağlar. Hafif beyaz görünmesini ele alınması alanları ve kiriş grevler, çok karanlık etmek bölgesi: Bu durumda, niş içindeki nesnelerin bazı renk kaybederler.

Bu açık altın ya da kristal nesneler olduğu niş, için uygundur. Işığın yönü, bunlar ilginç olacaktır zaman ışıltı ve ışıltı için.

niş herhangi parlak nesneler daha yumuşak saçılan ışığın mükemmel bir görünüm içinde, aksesuar arka ışık yoğunluğunu aydınlatmak. Bir niş yerleştirilebilir nesneler gelince, sizin gibi bir şey aksesuar bir iç oda tarafından alınan edildiğini ana şey olabilir.

iç klasik stili: duvarda bir niş formülasyonu

iç klasik tarzda niş varlığını göstermektedir, üst tarafında bir kemer gibi yuvarlanır. dekor elemanı hemen hemen her zaman beyaz çerçeve içinde dekore edilmiştir. iç klasik stil için esas çiçek bir vazo veya siyah bir heykelcik ile bir niş yerleştirilmiş. Renk olarak, daha sonra farklı bir renkte boyanmış niş iç yüzeyinin duvarlara göre.

aile fotoğrafları, renkler veya desenler bir kolaj nişler bulunan klasik iç tarzı Retro motiflerde edin. Vurgulama nişler Retro ve klasikler çoğu zaman yoktur ve onlar her zaman simetrik var.

Modern tarzı iç: duvarda bir niş tasarımı

modern tarzda iç duvarlarında nişler fanteziyi izin verilmesi gibi süsleyin. Bunlar asimetrik düzenlenmiş, cam, herhangi bir renk veya vurgulamak için sadece birkaç tonlarında boyanabilir. Buna ek olarak, onlar sadece alçıpan halinde kesilmiş ve neredeyse çerçeveli asla.

renkler ve nesneler: duvarda niş doğru tasarım

niş uyum odanın içine harmanlanır için, doğru yer ve eşleşen renkleri seçmek değil, aynı zamanda onu uygun dekorasyon koymak değil gereklidir. Örneğin, aşağıdaki fotoğrafta, kahverengi tonlarında odası, niş iç yüzeyleri duvarlar gibi aynı renkte boyanmış, fakat aydınlatma gideri biraz daha parlak bakmak de çok dikkat çekici. uyum içine kadar formda nişler içinde nesneler.

Bir sonraki fotoğrafta iç duvar nişler karşıdaki duvara aynı dekoratif taş ile kaplı. avizeler tonu ile yanında kombinasyonu iç özel özgünlük verir.

Tatilde aksesuarlar büyüklüğü karşılık gelmelidir unutulmamalıdır. niş büyükse Yani, ve içinde nesneler iç tasarım düşünmeden, bunlar tesadüfen orada bindirildi olduğu kabul edilebilir küçük olacaktır. Ayrıca istenmeyen boş niş bırakın. çirkin görünüyor duvar üç boş nişler içinde sağda aşağıda fotoğrafta. Konunun iç için uygun bir varsa, bu bir resim veya bir ayna düz duvara bırakın ve ona tutunmak için en iyisidir. Bu öğeler çok daha iyi süslemeler iç ziyade duvarda boş bir niş süslüyor vardır.

niş iç yüzeylerinin renk gelince, o duvarlar ve diğer dekor öğeleri ve mobilya ana tonda seçilir. duvarda bir niş çok renginden dolayı çarpıyordu olmadığını önemli şey, aynı zamanda o zaman sadece iç ekstra olacak, tamamen farkedilmeden kalmıştır değil.

Eğer duvarda bir niş yapmaya karar verirseniz, o zaman nasıl yapılacağına ilişkin videoyu izleyin:

Henüz yorum

Bu şifrenizi sıfırlamak için talimatları içeren bir e-posta alacaksınız.

Sık fotoğraf eklemek için kayıt veya giriş.

Nasıl bir niş düzenlemek

Biz modern iç güzel elemanını süslemek için nasıl duvardaki bir niş, bu konuyla ilgilenenler. Bu sorun şehir daireler küçük bir oturma odası sahipleri için özellikle önemlidir.

duvarda bir niş yapma - sebebiyle gölgelerle renklerin oyuna hantal mobilya duvarlarına harika bir alternatif, izin verir dekorasyon, ilginç bir varyantı iç dinamizm ve uyum olun. dekoratif özelliklere ek olarak, tasarım kullanılabileceği ve oda büyüklüğü algı görsel ayarlamalar yapmak için. oturma odasında alan ve parlak iç Aşıklar Modern TV yüklemek için kullanabilirsiniz.

Buna ek olarak, duvar (resimde örnekler) niş orijinal tasarım büyük dolapları ortadan kaldırır. Ilave raf yapmak kitapların üzerine koyun mümkündür fotoğraflar, dekoratif vazo ile çerçeve. Ek aydınlatma yapmak tercihen kendi çevresinde, bu dekoratif eleman vurgulayın. Spot iç harika görünecek içine monte.

Uzatılmış modeller küçük tavan ışıkları uyacak için.

dekoratif olukların bir duvarında modelleme ile ilgili Eylemler duvarları işaretleme ile başlar. gerçeğine dayanarak, dekorasyon elemanı herhangi bir amaç için kullanılabilir için, yükseklik, derinlik, genişliğini belirlemek. Çok küçük bir mesafe plakası de metal profillerden çerçevesi olacak, sabit bir. Daha sonra, çevre duvarları etrafında özel vida kilitleme profillerine gidin.

temel çerçeve hazırlandıktan sonra, onun cilde başlayabilir. Bu alçıpan levhalar yapımını gerektirecektir. Onların sabitleme vidaları için gerekli. özel takviye bantla kapatılmıştır levhalar arasındaki tüm eklemler. Sonra kurutma sonra öğütmek için gereklidir, tasarım macunlanması. Son aşamada, nihai gerçekleştirilir. Sen yapay taş ya da seramik oblitsevat dekoratif sıva, boya tasarımı, bu pokleit duvar kağıdı, alabilirsiniz.

raflar, çekmeceler, dolaplar olumsuz tutuma sahip olanlar mülk sahipleri, biz onun mobilya yerine odanın bir duvarına orijinal niş üzerinde düzenlemek için önerilir.

Bu çözümün avantajları:

 • Odada gerçek tasarruf alanı;
 • Birçok küçük şeyleri saklamak için tam teşekküllü alan oluşturulması;
 • teknoloji yerleştirilmesi olasılığı;
 • Pahalı mobilya satın almak için maddi kaynakların tasarrufu

Bitmiş rafa anımsatan ahşap veya cam raflar, tamamlanmaktadır alçı karton Böyle bir yapı,.

Eğer bir dekoratif unsur olarak oturma odasında duvarda bir niş sorunu kullanmayı planlıyorsanız, duvarı büyük bir girinti yaparak, net bir geometrik şekillere sadık gerek yoktur. hayal gücü ile donanmış, orijinal aydınlatma tamamlayacak zıt renklerde niş elemanlarını boyamak sıradışı desenleri oluşturabilir.

Bu dekoratif eleman ile ev sahiplerinin tadı vurgulamak mümkündür. inşaat tüm nüansları tabi olarak, bu görsel oturma odasında boyutunu artırmak olduğunu. Alçıpan plastisite nedeniyle, klasik dikdörtgen tasarım, aynı zamanda karmaşık kemerli çeşitli seçenekler sadece oluşturabilir.

yaratılan tasarım odası genel tasarımına uygun olmalıdır Stil, daha sonra tasarım orijinal dekorasyon olacaktır. Aksi halde, öyle değil "vpishetsya9raquo yapar; Genel izlenim yağma; iç pyatnom9raquo" olacaktır.

bu yapıları oluşturma dışa basitliğine rağmen, onlar, matematiksel hesaplamalar, yaratıcı hayal zaman alacaktır. duvarda bir niş düzenleme hakkında düşünme, niş fonksiyonel dekorasyon salon olduğu takdirde, hesaba renk geçişleri, aydınlatma almak önemlidir.

Niş alçıpan - mutfak iç için mükemmel bir çözüm. Bu sadece bazı "izyuminku9raquo yapacak; genel tarzı, aynı zamanda kamuflaj kusurları duvarlara yardımcı olur. Modern bir mutfakta alçıpan bir niş yaratma özelliklerini analiz edin.

Biz evde mutfakta bir niş oluşturmak için bir algoritma düşündürmektedir.

 1. Projenin geliştirilmesi. Bu aşamada, hesaba mutfak ve onun düzeni boyutunu almak önemlidir.
 2. işaretleme uygulanması.
 3. bir metal çerçeve, alçıpan sabitleme tabakaları montajı.

Bize mutfakta bu elementin aşamalarında üzerinde durmak istiyorum.

Tamirci karmaşık proje dokümantasyonu ihtiyacı yoktur, ama zor çekmeden istenilen sonucu elde etmek için beklemek.

Bu boy mutfak, yer radyatör, mobilya, elektrik anahtarları ve prizler belirlenecektir küçük figür, sınırlı olabilir. doğrudan yapılan çizimin doğruluğu niş kalite ve güvenilirliğine bağlıdır. Pratik bir düzenlemesi tasarımcıları oradaki TV sistemi düşünün. o toz ve kir mutfaktan korunmaktadır aslında yanı sıra, sahibi pişirme işlemiyle avunma olmadan sevdiğiniz filmleri izlemek mümkün olacak.

Eğer oyuk dekoratif aydınlatma içinde organize etmek karar verirseniz yangın, aşırı ısınma nedeniyle meydana gelebilecek gibi, yüksek güç lambaları seçmeyin.

Çalışma zamanında biçimlendirme taslak resim niş oluşturmak planladığınız duvara, aktarılır. İşaretleme hataları önlemek amacıyla, bir metal çerçeve sabitleme konumlarını gösteren, açık olmalıdır. mutfak duvar usulsüzlük varlığında duvar profiline oturan bir uyumu verecek poliüretan bandı gerektirir.

Mutfakta özgün bir niş montajı, oturma odasında ona yaratılmasına tamamen benzer, hiçbir özel manipülasyon gereklidir.

algoritma her oda için uygundur, oldukça basittir. yatay yönlendirme niş içinde görsel olarak mutfak duvarları genişliğini genişletebilir. Dikey seçenek mutfak tavan yüksekliğini vurgulamak istiyorum. mutfak tavan iki oranları elde etmek için, ev yapısı, aynı zamanda, karmaşık geometrik şekilleri olmalıdır. Elde edilen oyuk içinde çok sayıda mutfak eşyaları yerleştirilebilir. çamaşır makineleri, bulaşık yıkama makineleri, mikrodalga fırınlar, buzdolapları için uygun olan içerik yuvaları. Buna ek olarak, bir radyatör ya da kazana koymak mümkündür. İstenirse, böylece meraklı gözlerden gizlenmiş niş dekoratif perde veya kapı, takviye edilebilir.

Uzmanları süs ve dekoratif üzerindeki hedef her zaman boşlukları bölün. Fonksiyonel modeller onları sanat objeleri örneğin mobilyaların gömme öneririz. Dekoratif niş küçük vazolar, hediyelik eşya, fotoğraf yerleştirme için gereklidir. Çünkü yaşayanlar oda tasarımcıları dekoratif desenleri tavsiye ama mutfak ve çocuk odası duvarında fonksiyonel yuvaları oluşturmak için daha iyidir. Mutfak için ilginç bir çözüm alçıpan ve bar niş birliği olacaktır. bir bar - Bu yapı dekoratif kapı donanımları, sizin mutfağa bir olgu olsun. son moda trendleri arasında - TV veya bitkilerin bir vazo altında zemin niş alçıpan. mobilitesi bu tür bir yapının avantajı,. metal, ahşap, cam açık dekoratif niş raflar eklenmesi anda, küçük mutfak öğeleri olacak üzerlerine yerleştirilen edilebilir.

Kayıt zaman, duvarların herhangi bir renk kullanın veya dekor bu elementi üzerinde biraz karanlık (ışık) odağı yapabilirsiniz. Tasarımcılar genel izlenim yağma edecektir, çok zıt renkler tasarım ayırmaya önermiyoruz.

videoda gösterilen eylemlerin ayrıntılı bir dizi

Str. En Dorogomilovskaya 10

Yapı 1 Dmitrov Shosse. 163 ve, döşeme -1

duvarda bir niş Yapımı (19 fotoğraf): iç dekorasyon seçenekleri

duvarda niş modern iç yılında ana akım haline gelmiştir. Bu tasarım aşamasında sağlar Sıklıkla bu gibi bir girinti, yeni binalarda bulunabilir. senin daire bir niş yoksa, bunu kendiniz yapabilirsiniz.

herhangi bir odanın içine mükemmel şekilde uyum Niş alçıpan. Bu kusurları duvarları gizlemeye yardımcı olacaktır. Niş dikey ya da yatay olabilir. Bu oda düzenine bağlıdır. kısa duvarları için daha iyi görsel olarak uzatmak için yatay olarak konumlandırılmıştır. Bu açılış harika TV bakacağız. Uzun duvarda tasarımcıları görsel oda yüksekliği arttırmak için dikey kemerli niş öneriyoruz.

kendi elleriyle niş oluştururken Uçuş ve fantezi sınırlı değildir. Onlar LED aydınlatmalı süslenmiş bir kemer şeklinde, yapılabilir. bitirmek için, niş çözümleri çeşitli vardır. duvarda bir niş yapma hiçbir ekstra maliyetler gerektirmektedir.

kendi elleriyle bir niş nasıl yapılır

bir niş cihazı başlamayın, önceden tüm ayrıntılar aracılığıyla sanmıyorum. Eğer bir delik yapmak istediğiniz belirlemek için duvarları inceleyin. bir kalem ve seviyesini kullanarak duvarda bir gelecek niş dış boyutlarını unutmayın. boyutları listelenmiştir edildiği bir çizim veya hatta bir çizim, olun. Bir niş işlevselliği edebileceğinizi düşünün, bu düz veya kemerli bir olduğunu. ışıklandırmayı yapacak düşün. malzemeler ve araçlar üzerinde karar verin. önceden tüm gerekli öğeleri satın alın. Yani hızlı ve değişiklikler olmadan iş yapmak.

bir kalem ve seviyesini kullanarak duvarın derinleşen gelecek ve dış boyutları edin. en detaylı düzenini olun. dübel ile duvar rayları Güvenli ve vidalarla veya klepochnika birbirine bağlamak.

Bundan sonra hacim niş oluşturmak. duvara, çapraz set dik, bunların uzunluğu, yapı genişliğini belirler. duvarında niş tavana kadar olacak,. çapraz elemanlar arasındaki mesafe en az 0.5 m, olmadığından emin olun tavana üst travers ve zemine düşük sabitlenir.

Kılavuzlar takıldığında, parlak bir renk tatilde kablolama gerçekleştirin.

alçı yapılmış montaj çerçevesi

Alçıpan (GCRS'nin) - niş cihazlar için en popüler malzeme, o viraj kesip güçlendirmek kolaydır, bu nedenle bu malzeme genellikle kemer şeklinde bir niş yapmak. Ancak, size kontrplak veya sunta levhalar ve diğer inşaat malzemesi bir niş yapabilirsiniz istiyorsanız, kartonpiyer kullanmak gerekli değildir.

alçıpan duvar nişi her kısmının boyutlarını ölçerken, işaretlemek ve GCR keskin bir bıçak kesti.

aşağıdaki gibi teknoloji çalışır:

 • düz bir yüzey üzerinde alçıpan bir levha yerleştirin;
 • Kesme hattı metal hattına eklemek ve bir kesik bıçak mukavva tabaka yapmak;
 • kesme bölgesi masada duran;
 • hattında kırık tabakanın kenarına tıklayın;
 • karton alt tabaka kesti.

Alçı levha şeritleri birbirine genişlik olarak eşit olmalıdır. Alçıpan ile çalışırken, tozdan solunum sistemini korumak için havalandırın. Sen solunum ve gözlük kullanabilir.

Sırada tabakalar çerçevesi için bir güç tornavida vida kullanılarak iç ve dış çevre sıkıştırın. Vidalar 5 mm derinliğe alçıpan içine vidalanır. niş zashpaklyuyte ve asal yüksek kaliteli astar hazır. Bunu boyayacak çekiyorsan, sadece eklemleri Tüm yüzeyi shpaklyuyte veya niş boyama sonra farklı renge sahip olacaktır.

duvar tasarımında bir niş - modern bir iç için önemli bir karar. bir kemer şeklinde bir duvar tatilde Çok güzel bir daire. Bitirme ve hafif girintiler de çok farklı olabilir.

koridorda Dekoratif niş daha iyi görme girişinde gecikmiş olduğu en önemli yerinde konumlanmıştır. Bu yerde olmak çok güzel LED aydınlatmalı büyük akvaryum bak. Bu kararı yaptıysanız birkaç milimetre rüya gerçeğe izin vermeyecek gibi, o mobilya girintiler önce bir akvaryum satın almak daha iyidir. Eğer raflarda akvaryum koymak için karar verirlerse, güçlü olması gerektiğine dikkat ediniz. salonda Niş mobilya olmadan bu küçük odada yapmanızı sağlayacaktır.

oturma odasında girintiler amacı çeşitlidir, bu nedenle duvar tasarımında bir niş size zor bulamazsınız. Tankı yüklemek dekor, TV ve çeşitli ses donanımları elemanlarını yerleştirmek mümkündür. işlerini biriminin sergilenmesi için büyük bir daha mekan needlewomen için. Şimdi oturma odasında Vogue şömine içinde. Odanın alanı gerçek şömine yüklemesine izin vermiyorsa, sen elektrikli modeller için bir kemer şeklinde küçük bir niş yapabilirsiniz. Küçük bir apartman niş içinde yerleşik mobilya olarak kullanılabilir.

Eğer oturma odasında bir niş yaptığınızda, kuralları izleyin:

 • saklanmalıyım kusurları planı olan alanlarda bir düzeltme unsuru olarak gerekli dekoratif niş;
 • Renk bittikten oranlarını gözlemleyin. Niş renk oturma odasının duvarları daha koyu olmamalıdır;
 • kullanarak farklı dokular kaplamalar uygunlukları emin olun.

kendileri bir süs iç haline gelebilir küçük boyutlu daire duvarındaki kemerli nişler, önemli ölçüde oturma odası tasarımına süsleyen temel kurallara tabidir özel alandır, odaya modern bir görünüm verir.

Yatak odası duvarında bir niş dolabında veya yatakta bir pencere yanına yapılabilir vardır. küçük yatak odası için harika bir fikir - bir yatak duvarında bir yarım daire niş. Genellikle yatak başında bir kemer şeklinde yapılır. Tasarım fikirleri değiştirilebilir. Çok pratik ve yatağın karşısındaki niş, TV'yi monte etmek mümkündür.

Yatak odası duvar niş içinde kabine işlevini gerçekleştirebilir. Bunu yapmak için, kapıyı açma yükleyebilirsiniz. Yatak odasında bir niş büyükse, bir pansuman yapmak mümkündür. Bazı sahipleri girintiler yatak odası duvarı kütüphanede donatmak.

Bir çocuğun odanın duvarında bir niş - Küçük bir oda için harika bir fikir. Ondan, bütün hantal mobilya kaldırabilirsiniz - bu küçük çocuğun odası sahipleri gibi. tasarımcılar çocuk odasında dekorasyon ve depresyonlar işlevselliği için fikirler sunuyoruz.

niş içinde tamamen ya da sadece yatak başlığı yatak koyabilirsiniz. Güzel sen, çocuk odasında oyuncak yayılmış bir akvaryum veya televizyon koyabilirsiniz hangi raflarda ile dekore edilebilir. Güzel tasarım ve sağ aydınlatma bu alanın rahat bir kreş yapacaktır.

kendi cihaz hızla nemin bozulmaya banyoda aşırı mobilya, kurtulmak yardımcı olur çünkü banyoda Niş, en yaygın olanıdır. banyo herhangi bir yerinde olabilir duvardaki delik bulun.

Banyoda Niş sık kullandığınız:

 • deterjanlar ve diğer aksesuarlar için raflar gibi;
 • Bir çamaşır makinesi için.

Aralarında tuvalet kombinasyon banyo bir tuğla duvar olurdu, sadece kapıyı yapmak, duvarlardan birkaç tuğla kaldırmak ve onların sayaçları arkasına saklanamaz. tuğla duvar Bu niş çok özgün bakacağız. niş banyo tasarımında Yüklü aydınlatma duvarında bir niş daha etkileyici hale getirecek.

Sadece olağandışı değil kompozisyon, aynı zamanda işlevsel mimari detay - Mutfakta duvarında bir niş. Yaratıcı ve modern çözüm - mutfak. mutfak her tarafta duvarlarla ayrılmış ve oturma odasında yerleşmeden değildir. Eğer evde yer kazanmak için izin verdiği Böyle bir çözüm, küçük daireler için özellikle doğrudur.

Genellikle mutfak duvarında bir niş içinde raflar olun. Tam olarak ne büyüklük ve konuma bağlı olarak, üzerlerine yerleştirilen edilecektir. Bu raflarda sitesinde yemekler, ev bitkileri, TV, dekoratif objeler veya resimleri koyabilirsiniz. mutfak şömine tatilde Mükemmel uyum. Bu bir şömine cehennemlik veya yanlış şöminelerle temin edilebilir.

niş için tasarım fikirleri sayısız vardır. Onlar sadece estetik değil, aynı zamanda pratik değeri yoktur.

Onların pratik tesislerinde hizmet muhtemeldir, özel bir niş dekor gerek olduğunu sanmıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

80 + = 82