Hamamın buhar izolasyonu

Tavanın ve buhar banyolarının buhar izolasyonu

Uzun zaman önce büyükbabalar hamamın yanına gittiler. bu iyileştirme prosedürlerinin bütününü anladı. Günümüzde neredeyse her ikinci kişi bir Rus banyosunda yürütülen sağlık prosedürlerine hayranıdır. Ancak, her insanın cesedinin, buhar odasında elde edilen yüksek sıcaklığa farklı tepki verdiğini belirtmek gerekir. Bazıları parkı park etmeyi ve çok sıcak bir atmosfer yaratmayı tercih ederken diğerleri ise yağlı olmayan bir ortamda daha rahat hissedeceklerdir. Banyoda ve diğer insanlarda iyi hissetmek için böyle bir nesnenin inşasında gerekli önlemleri almak yüksek kaliteli buhar bariyeri.

Banyoda buhar yalıtımı bir amaçla yapılır: optimum hava sıcaklığını korumak için. Yüksek kaliteli bir buhar bariyeri yaratmak için, modern inşaat pazarlarında yaygın şekilde temsil edilen özel malzeme kullanılmaktadır.

Buhar bariyeri nedir? Bu, buhar geçirmez filmden yapılmış özel bir buhar bariyeri olup, banyodaki duvar ve tavan yapısında bulunan izolasyon için bir koruma görevi görür. Film, ısıtıcının üzerine su buharı gelmesini önler. Sızdırmak için sıcak havada nem vermez.

Hamamın içindeki buhar bariyerinin amacı ve amacı

Herhangi bir binanın dikeyliğini etkileyen birçok farklı faktörle tehdit edilebilir dayanıklılık ve dayanıklılık. Faktörler gibi:

 • agresif bir dış çevre,
 • sismolojik tehlike,
 • yerel iklimin özelliği,

mimari aşamada bile tamamen azaltılmalı veya tamamen ortadan kaldırılmalıdır. Bu, sözde dış faktörler, ancak daha az tehlikeli iç faktörler yoktur. Binanızın ömrünü etkileyen iç faktörler altında, özellikle de banyolar şunu anlayın:

Bu gibi şeyleri önlemek için, banyo için bir buhar bariyeri yaratan malzemeler özel olarak geliştirildi. Öyleydi yüksek kaliteli buhar bariyeri Banyo zemini, duvarları vb. kurtaracaktır. erken yaşlanmaktan ve yıpranmadan. Başka bir deyişle, banyonuzun hem dışarıdan hem de içeriden neme maruz kaldığını söyleyebilirsiniz. Su kondens suyu olarak odaya girer.

Buhar bariyerinin aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan bir katman olarak da kullanılabileceği unutulmamalıdır. Banyo tasarımını ve yapımını doğru bir şekilde yaparsanız, buhar bariyerinin doğru seçimi ve yerleştirilmesi nedeniyle ısıtma elemanları yardımıyla gerekli sıcaklığın yaratılma kolaylığını önemli ölçüde artırabilirsiniz. Bu yaklaşım sayesinde, binanın ısınması için harcanması gereken, yani elektrik veya yakıt maliyetini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. buhar odaları.

Ayrıca banyoda yüksek kaliteli buhar bariyeri kurulumunun sadece tasarruf sağlayacağına değil aynı zamanda özel şartlar yarat, bir kişi için hoş. Bunun nedeni, buhar bariyerinin, herkesin Rus banyosuna aşık olduğu bir mikroklima oluşturmada önemli bir rol oynaması gerçeğidir.

Bir buhar bariyeri üreten modern malzemeler, hidrolik koruma ve rüzgar koruması gibi birkaç ek niteliğe sahiptir. Bu gibi rüzgar geçirmez zarların kullanımı sayesinde, odanın tepesinde biriken tüm buhar dışarıya sarkar. Buna ek olarak, dış ortamdan odaya nemin nüfuz etmesi için bir engel oluşturulmuştur. Bu nedenle, zeminler ile duvarlar arasındaki teknik alanlar her zaman kuru, korozyon tamamen ortadan kalkar ve binanın ömrü önemli ölçüde uzar.

Banyo tavanında buhar izolasyonu

Elbette herkes, sıcak havanın her zaman yukarıya doğru eğilme eğiliminde olduğunu bilir - tavana. Bu gerçek inşaatta dikkate alınması gereken buharın nüfuz edilmesinden tavan güvenli bir koruma oluşturmak için önceden.

1

Son zamanlarda, sauna odasında tavan için bir buhar bariyeri yaratma yöntemlerinde yenilikler ve değişiklikler ortaya çıktı. Fakat bazı inşaat şirketleri, hatta modern zamanlarda, kanıtlanmış teknolojilere, yani eski moda yöntemlere tercih ederler.

Örneğin, kütük kabinlerinde tavan plakalarla örülmüştür, örn. 6-7 cm'lik yaklaşık kalınlıktaki levhalar, ancak panolar ve tineri de kullanabilirsiniz. Buharlı yalıtım, bu levhaların üzerine monte edilen alüminyum folyo yardımı ile yapılır. Ayrıca alüminyum folyoya izin verilir. mumlu kağıt uygulaması veya önceden kuruyan bir yağla emprenye edilen yoğun bir karton da olabilir. Folyoyu taktıktan sonra yumuşak bir kat tabakası uygulanır ve tavan izole edilir.

Buhar bariyeri tavan banyosu oluşturmak için daha az popüler bir yöntem daha var. Doğranız tahta yardımı ile tavan kirişlerinin alt kısmı astarlanır, levhaların kalınlığı 5-6 cm kadardır Aynı ahşap plakalar buharlı odanın yan tarafında tahta zift üzerinde sabitlenir. Bu yöntemle, iç yüzey kireç veya aspen astar kullanılarak yapılır. Ve astar bir hava boşluğu yaratarak sabitlenmelidir. Kabuklu bitkilerle emprenye edilmiş mukavva şeklinde buhar yalıtımı levhaların üzerine uygulanır. Bundan sonra, yumuşak bir katman uygulanır ve yalıtım tabakası yayılır.

Son yıllarda yumuşak kilin daha az yaygınlaştığına dikkat edilmelidir. Bu materyalin modern yerine konması, mükemmel buhar bariyer özelliklerine sahip ve polistiren plakaları genişletildi ve neme maruz kaldığında onları kaybetmedi. Buna ek olarak, inşaat sırasında bu gibi plakaların kullanılması kil ile çalışırken elde edilen kiri önlemeye yardımcı olur. Genel olarak modern teknoloji iyidir.

Tavana bir buhar bariyeri oluşturulmasının Buhar odasında sadece gerekli, çünkü banyosunun diğer odalarında, buhar bariyer katını döşeme yapmadan astarları doğrudan panolara tutturmaya izin verilir.

Duvarların son dekorasyonundan önce, yani. duvar döşeme kaplaması olarak seçildiğinde, odanın ısı, hidro ve buhar izolasyonunu dikkatlice düşünmek gerekir. Sonuçta, bunun olmadan banyoda kaliteli bir ısı sağlamak imkansızdır. En buhar bariyeri için ortak malzemeler Bunlar:

 • çatı malzemesi,
 • alüminyum folyo,
 • saydam,
 • Polietilen.

Buhar banyosunda duvarların buhar bariyeri oluşturmak için ruberoid ve pergemen kullanılması önerilmez. Isıtıldığında, bu malzemeler zararlı maddeleri serbest bırakabilir ve hoş olmayan kokular yaratabilir. Kural olarak, buhar odasında özel buhar folyeleri kullanılır.

Buhar odasında bir buhar bariyeri yaratmanın en yaygın yolu, uygulamaya dayalı bir yöntemdir polietilen film. Ve bu filmin yoğunluğu 140 mikrondan az olmamalıdır. Bir yıkama odası için folyo genellikle kullanılır ve kraft kağıdı soyunma odası veya tuvalet için mükemmeldir. Bir odayı izole etmek için en yaygın ve ucuz yol, 1-2 cm'lik dosyaların karıştırıldığı bir kil kaplamadır.

Günümüzde, Armitix ve İzolteks çatı kaplama filmi gibi malzemeler en çok popülarite kazanmıştır. Isoltex film banyo dışından ısı yalıtımı üzerine kurulmalı ve Armiteks filmi oda içindeki derinin altına kurulmuştur.

Ayrıca var özel kombine malzemeler, aynı anda bir buhar bariyeri ve izolasyon yaratır. Bunlar, güvenilir ve hızlı kurulum ve kurulum için kendilerini kanıtlamış, kullanıcı dostu malzemelerdir.

Bu tür malzemelere ısı-buhar izolasyon malzemeleri denir. En çok verilen malzeme Penotherm NPP LF olarak bilinen PP polipropilenidir. Bu tür malzemeler eşleştirilmiş olarak çok etkili bir şekilde kullanılır. Yüksek nem koşullarına kolayca dayanır ve aynı zamanda yüksek sıcaklık etkisini kolayca tolere eder. Penotherm NPP LF, bina duvarlarına veya tavanına bir inşaat zımbası ile veya çivi yardımı ile tutturulan plakalar halinde satılmaktadır.

Folyo laminasyonu sayesinde, bu plakalar nem oluşumunu ve mantar oluşumunu önler ve ayrıca sıcak havanın hızlı bir şekilde soğumasına izin vermez. Bu plakaların yapısı, bir tarafı folyo ile kaplanmış kraft kağıdı içerir.

Ayrıca var geleneksel buhar bariyeri malzemeleri, Rulo folyo ve fiberglas plakalar gibi. Bu malzemeler penotherm ile benzer özelliktedir. Cam elyafı levhalar yardımıyla yalnızca duvarların değil aynı zamanda zemin ve tavan için de bir buhar bariyeri yaratmak mümkündür. Buna ek olarak, fiberglas yakılamaz ve nemden korkmaz ve ayrıca yüksek bir donma direncine sahiptir.

Buhar bariyeri panellerini kurarken oluşturulan dikişler ve derzler, folyo scotch. Tabakların banyodaki tavanına monte edilmesi, buhar bariyeri tabakası ile bitirme malzemesi arasında 2 cm'lik bir aralık yaratarak yapılmalıdır. Böylece, tavan yüzeyine nem etkisinin artmasını önleyebilirsiniz.

Buhar bariyeri monte edilirken sadece bir önemli noktaya dikkat edilmelidir. Buhar bariyerini banyolarınızın duvarlarına veya tavanına tuttururken mümkün olduğunca derinden gizlemeye çalışmayın, yalnızca dekoratif kaplama malzemesini görünür bırakmaya çalışmayın. Böylece, buhar bariyerinizin özelliklerini düşürebilirsiniz. Çabalarınızla bol şanslar.

Yanıtlanan sorular

İşbirliği için lütfen e-posta ile iletişime geçin:

#&400; 2018. Tüm hakları mahfuzdur.

Sitemize aktif bir dizine eklenmiş bağlantı kurulması durumunda, site materyalinin kopyalanması önceden anlaşma yapılmaksızın mümkündür.

Buhar banyosu yalıtımı - malzeme seçimi ve montajı

Bir Rus banyosu için en önemli şey, belirli bir süre buharı tutabilmesidir, bu nedenle optimum bir mikro iklimin korunması için gereklidir. Aşağıda, bir banyo için ne tür bir buhar bariyeri seçileceğini ve duvarlar ve çatı kaplamaları için planları üzerinde duracağız.

Buhar bariyeri nedir

Basit bir buhar bariyeri, beyaz veya mavi bir filmdir ve üniform ve takviye lifleri ile birlikte. Malzeme yoğun bir yapıya sahiptir, yüzey yumuşak veya dokulu olabilir. Banyolar ve saunalar için yalıtım, oluklu yüzeyli ve çivili bir kaplamalı zar olabilir.

Banyo için özel film folyo veya metalize lavsan kaplaması ile yapılır.

Neden buhar bariyer malzemeleri kullanmalı

Buhar odası koşullarında yüksek nem ve sıcaklık koşullarında yaratmak için önemli çabalar ve bilgi toplamak gerekir. Isı yalıtım tabakasının aşırı nemden korunması için özel dikkat gösterilir. Banyoda ısı yalıtımı, genelde bazalt yünle yapılır. Kuru koşullarda, ısı iyi korur ve yüksek sıcaklıklardan korkmaz.

Ama nemin etkisi altında olan yalıtım özellikleri önemli ölçüde bozulabilir - Banyo ısı kaybetmeye başlar. Bu yalıtım ve don etkisinden hala varsa, o hızla tamamen çöker. Bu nedenle ve bir buhar bariyeri katmanı banyosu konulması gereklidir.

yalıtım imha nedenleri:

 • Nedeniyle içeriden nem oyunculuğa. çifti her zaman bitişik buhar odası almak için çalışacağız böylece Rus banyosu, nispeten yüksek nem ile dikkat çekmektedir. Ayrıca, sokakta, o bir ısı izolatörü geçer. Bu izin verilmemelidir.
 • Nem nedeniyle buhar odasında sıcaklık farklılıkları, açık ve tavan arasında doğan için. Hava buhar odasında kendisini ısındığında Yoğunlaşma buhar önce görünür.

banyosu içinde buhar bariyeri stil nasıl

Böyle bir malzemenin uygun işleyişi gereklidir:

 • dikişler ve eklemleri sızdırmaz hale maksimum kalite;
 • folyo ve ince bitiş arasındaki açıklığı sağlar.

Mutlak sızdırmazlık yalıtım eklemler başarısız olma ihtimali vardır, ancak büyük ölçüde yalıtım düşecek buhar miktarını azaltmak, bu oldukça mümkündür. yerde 5-10 cm üst üste bir buhar bariyeri folyo yığın banyo için gerekir.

Eklemler tutkal veya çift taraflı veya folyolu bant gerekir. Herhangi Hırdavatçıdaki satın alabilirsiniz.

Bir banyo için folyoyla Yalıtım zarar edilemez. Film giderilecektir Nerede çubukları görünür ve açıklıklar olacak. zımba tabancası olmalıdır kullanımlarını en aza indirmek için. Maksimum kalite için, üstte eki noktalarında, sen yapışkan bantla tekrar yürüyebilir.

Ahşap sıkıştırma çubuklar - panellerinin yerleştirilmesi başka iyi bir yöntem bulunmamaktadır. çiviler. her 15-20 cm sürülen Bu durumda, buhar penetrasyonu karşı mükemmel bir koruma sağlanır.

havalandırma için boşluk oluşturma

boşluk bitirme için çerçeve kaplama işleminde sağlanır. Bu çubuklar seçilir sonra, buhar bariyerinin üstüne çivilenmiş. 2'den daha büyük cm olmalıdır. Daha önceden bir ahşap tahtalarının. Yine, folyo kesinlikle sağlam kalır gerektiğini unutmayın.

Bunun bir sonucu olarak, yükselir buharın bir kısmı, buhar bariyeri filmi yoğunlaşmaya düşecektir. Oluşan damlacıklar daha sonra yalıtım ve kaplama arasındaki boşluktaki havanın podsushivatsya doğal akışı vardır. Ne zaman çürümenin işlemlerinin doğru işler hiçbir soru olabilir.

folyo irade temelinde iyi buhar banyosu ve su izolasyon malzemesi. Mükemmel buhar tutar ve aynı zamanda, odasına ısı dalgaları yansıtarak kayıplarını azaltır. Hemen hemen tüm Folyolanmış kaplanır kullanılan hamamların yapımında, uygulamada, Orada folyo veya etkisine ve kaynak israfı olduğuna inanıyoruz insanlardır ama.

çok kolaylıkla hasar gibi Elbette bu sadece ince bir folyo, kimse, kullanacaktır. bir kağıt substratı olan tercih edilen yapı folyo.

Böyle malzemenin piyasada birden çok öğeyi seçebilirsiniz:

 • RufIzol S. Bu ambalaj kağıdı bir nem geçirmez bir tabana sahiptir. Bu 120 ° C'ye kadar -60 arasındaki sıcaklıklarda uygulanabilir
 • Alukraft. Bu tür malzemenin bir polietilen film şeklinde folyo ve kraft kağıdı arasında bir ikinci ara katman vardır.
 • Izospan FB. metalize mylar bir tabaka ile bir kraft kâğıdıdır. O buhar odasında kullanımı uygunluğu konusunda soru işaretlerine yol metal, kabul edilmez. Bununla birlikte, C 140 kadar olan sıcaklıklara dayanabilen üretici materyaline göre
 • Megafleks KF. Önceki düzenlemenin bir analogu.
 • Yutafol H170 AL. Bir zar 4 tabakadan oluşur, ve bu tür bir buhar sauna ve banyo için uygundur.

cam bezi desteğiyle buhar banyosu için bir buhar bariyeri de bulunmaktadır. Bu yüksek kuvvete sahiptir, ve hatta aşırı miktar 450 ° C (kısa süreli ila 600 ° C) kadar dayanabilir. Böyle göstergeler baca izolasyonu için kullanımını sağlamaktadır.

Doğal olarak, böyle malzemenin maliyeti çok daha yüksek olacaktı. O ısı yalıtım özellikleri geliştirilmiş, nedenle (tabakasını azaltmak için) Ek yalıtım tasarruf etmek mümkündür.

üreticilerin güvencesi günü, cam bezi yalıtım banyoları bitirme için idealdir, çevre temiz. bunun için ödeme kraft kağıt substrat üzerine malzeme daha üç kez olacak rağmen.

Hemen hemen tüm malzeme piyasada mevcut - Markasız.

Tanınmış markalar arasında şunlardır:

 • Termofol Alstom - 400 ° C 'ye kadar;
 • yalıtım folyo;
 • Armofol - 150 ° C 'ye kadar, kendi kendine yapışan bir baz ile bir farklılık vardır.

Hala folyo yalıtım yararlanabilir. Yükleme zamanında kaydedebilmek için, basit bir yalıtım ile aynı istifleme yöntemi.

bu lekeler folyo malzemesini sunun:

Ayrıca değer belirterek malzemesini seçerek, hesaba tutuşma ve performansını almak önemli olduğudur. Hamam yangın tehlikeli tesisler vardır ve durumda güvenli olması arzu edilir, çünkü yanıcı olmayan veya hafif yanıcı madde olacaksa iyi.

tavana, bir buhar bariyerinin montajı

tavanda bir banyo için bir buhar bariyeri kurarken etrafındaki emin eklemleri yapmak - malzeme ısı kaybını en aza indirmek için duvara üstüste binecek döşenmelidir. Malzeme aynı çift taraflı bant veya onu bağlantılarını askıları olabilir sabitleyin. Bu durumda, en yüksek güvenilirlik sağlanır.

Çoğu zaman, ve tavan arasında primer yalıtımına ilave olarak bir başka tabaka nem itici madde koydu. Orada, o çatıdan yağmur nem damlacıkları sızıntı olabilir sonra beri, özellikle gereklidir. Her durumda, zarar veremezler güvenli olmak. Sadece bu durumda buhar geçirgen su yalıtımı gerektirecektir - bu buharlaşması orada yalıtım çift tavan içine almak nüfuz ve edecektir.

olabilir banyosu içinde ve genel olarak mevcut malzemelerin kullanılması ile tavan arasında bir buhar bariyeri üretmek. Bu yöntem bazen kenar, bağlayıcı kalın kirişleri fazla 50-60 mm, panoları varsayar. gemide tavan arasında, buhar yayılır.

bütçe dışarı hiç çalışıyorsa, bir vernik emdirilmiş karton sıfatıyla, mumlu kağıt, saydam kağıt, özelliklerinde benzer bir malzemeden kullanılabilir. Kenarlar ve eklem dikkatlice işlenir, sonra kil macununun üstüne sürülür. Bazen gelecekte çatlaklar minimum sayıda saman ya da artan viskozite bitmiş materyal elde talaş ve eğitim var ekleyin.

kil son kat kuruduktan sonra malzeme kuruyana kadar, çatlak oluşan taze bulaşmış ve tekrar bekleme. Sonraki ısı yalıtım katmanı sekmesine transfer ve buhar odasında tavan kendisi ahşap paneller dikilir.

İç duvarlar buhar izolasyon malzemesi

duvarlarda buhar buhar bariyeri tavan düzenleme hemen hemen aynı desen ile gerçekleştirilir. fark, yalıtım tabakasının kalınlığı (çift duvarlar için küçük) Sadece olmasıdır. Bu durumda, uygun folyo veya tavanda birkaç içeri membran film, aynı zamanda (ayrıca okuyun: "Nasıl buhar odasında tavan yapabilir ve baca vasıtasıyla geçirmek").

Ayrıca kapı ve pencere açıklıkları, hem de diğer tasarımları ile bir buhar bariyeri prokleivat uzay dockings gerekecektir. iyi olsun buhar o kadar uzun bessboyno banyo sürecek ve zamanından önce ısınmanın Belirli öğeleri değiştirmeye gerek yoktur.

yıkama buhar bariyeri tabaka montajı

Banyo sorunsuz sürece yıkama bölmesine buhar bariyeri sağlamak için gerekli olarak çalıştığı için. Mevcut aşırı nem ve sıcaklık ölçümleri kadar, normal koşullar ile ilgili çok daha düşük olan seviyededir.

Sadece kalite buhar buhar bariyeri sağlamak önemlidir, hem de yıkama olup. Bu durumda, ancak malzeme folyo bazında vazgeçilebilir. Mükemmel difüzyon membranı uygundur. Bir ısıtıcı bir çift almak için vermez, ve iç kısmı ile zar yalıtımında nemini bir higroskopik tabaka ile donatılmış ise.

Bu membranın kaba yüzey damlacıkları meydana halinde, bunlar hava akımlarının etkisi altında buharlaşır kadar tutulur olduğunu göstermektedir. Böyle bir plan çalışması için, ince kaplama ve bir katman buhar bariyeri arasındaki havalandırma için boşluk bırakmak gerekir.

folyo dışarı doğru - buhar bariyeri tabaka sağ yan yüzeyleri üzerine monte edilmiş olduğundan emin olun. Aksi takdirde, malzeme hızla çözülür ve aksi takdirde banyosu kullanmak imkansız olacaktır, onun tam değişimi gerçekleştirmek için gereklidir.

diğer alanlarda fizibilite buhar bariyeri montaj

Olsun ya da olmasın size kalmış, diğer alanlarda bir buhar bariyerinin kurulumunu gerçekleştirmek için. banyo prosedürlerinden sonra aynı soyunma odasında gerekli nem seviyesi yükselecek. Odanızın odundan yapılmış ve içeriden, dış taraftan onun yalıtım hiç harcama düşünmüyorsanız, bir buhar bariyeri bırakmaya mümkün ve değil - kurutma ağaç nefes gibi bir doğal bir şekilde gerçekleştirilecektir ve bir çifti üzerinden gidecek. Ama normal müdahale etmeyecek bu durumda bir havalandırma sistemi kurmak veya zamanla da sorunlara neden olabilir.

Odanızın tuğla veya köpük bloklar inşa Ama eğer tüm banyonun zorunludur içinde bir buhar bariyeri konulması gereklidir. Buna ek olarak, havalandırma sisteminden, değil izolasyonu ve buhar tek katmanlar kurutuldu gerekir dikkate almak gereklidir - ve giroizolyatsiyu ama emici malzemenin nedeni duvarlar, hazır olduğunu.

Sonuç olarak, buhar bariyeri tabaka nem itici madde ilave edilir. Orada tuğla banyosu ısınma iki yöntem vardır ve her ikisi de, buhar bariyerinin işlevini yerine getirir, ve aynı zamanda, ısı geciktirecek folyo malzemesinin döşeme içerir.

Çatı buharı bariyeri banyosu Döşeme

banyosunda doğru buhar bariyeri sağlamak için, duvarlar ve tavan, aynı zamanda çatıda değil, onu yüklemeniz gerekir. tavan buhar engel zarı olarak düzenlendiği bir ahşap çerçeve yapmak ve yalıtım ve su geçirmezlik üstünde için. Ve zaten çatı malzemesinin bağlama, ardından kurulum kontrobreshetki yaptı.

Yukarıdaki yazıda, banyoda bir buhar bariyeri nasıl ayrıntılı olarak değerlendirmiştir. Biz açıkça tüm öngörülemeyen nüansları işleri değil sonunda olması, onların özelliklerini anlamak için, sızdırmaz buhar arasındaki farkı anlamak gerekir. Doğru şekilde yapılırsa, bitmiş oda çok uzun bir zaman sürecek.

Nasıl bir buhar bariyeri banyoları gerçekleştirmek için

Herhangi banyo işlemi buhar büyük miktarda gerektirir. Tabii ki, bu yararlı ve çok güzel. Ancak, inşaat tasarımı ile ilgili olarak, buhar zararlıdır. Bir yandan razogretaja nem oranı ve diğer taraftan da, cilt hücresi yenilenmesini yeniler - yerde, duvar ve tavan yaşlanma ve malzemenin bozunmasına neden olan ağır testine tabi tutulur.

Bu özel bariyerlerin kullanılması banyosu veya sauna tehlikelerin tasarımını korumak için basit bir ikilem değil doğru yolu bulun. Bu amaçlar, özel buhar bariyeri malzemelerinin kurulumu gerçekleştirmek için, hangi tarihe seçimi oldukça büyük.

Ne ilk etapta izole edilecek mi?

fiziksel özellikler ve buhar özelliklerine dayanarak, özel dikkat tavan ve duvarlar yalıtkan dikkat edilmelidir. Tipik olarak, bu elemanlar, istenmeyen nem yalıtım malzemesi nüfuz katkıda bulunan, ahşap sahip olan birden çok alan kaplamak. Zor Değil tahmin etmek bu malzemelerin ve gerekli buhar bariyeri arasında. İşte o su büyük miktarda absorbe elverişli bir sünger benzeri bir yapıya sahip, yalıtım kuru tutacak. En iyi durumda - iyi yalıtım nitelikleri kaybı, kışın don oluşturulan edilecek.

Ayrıca yüzey ve uygun drenaj su yalıtımı önem gerektiren yoğunlaşma ve suya maruz cinsiyet, unutmayın.

Duş nem ve sıcaklık buhar odasında göre önemli ölçüde düşüktür. Sıcak buhar iletişim alanlarda nem dengelemesi neden buhar odasında kapı açıklığından yol alır. Bu buhar bariyeri gerçekleştirmek için kesinlikle gerekli olduğu anlamına gelir, ancak sıcaklık değişimlerine karşı çok önemli malzemeler kullanmak mümkündür.

Buhar bariyeri de ortak odada gerçekleştirilir. küçük miktarlarda, ancak, hala oldukça sıcak ve nemli olduğu da olsa bu odada da, buhar alır.

Düzenli buhar buhar bariyerinin Organizasyon - temel görevi odası "termos etkisi" de yaratmaktır "buhar bariyeri", bir tür yaratmaktır. Bu kullanılarak elde edilebilir Buhar bariyeri yansıtan malzeme.

Alüminyum folyo - herhangi bir odada döşenecek sağlayan yüksek sıcaklıklarda, bir nem, herhangi bir harici kuvvet korkmuyor mükemmel bir malzeme. Buna ek olarak, folyo hiçbir kontrendikasyonu vardır ve kesinlikle zararsızdır. Diğer bir avantaj ise, aynı zamanda folyo buhar ısıtma daha hızlı olacaktır, yani kızılötesi ışık iletmez gerçektir. eklemler, ayrıca termostabil bant düzeltmek burada üst üste monte edilmesi önerilir.

Kraft kağıdı. Bu normal bir karton, banyosuna (sauna) duvarlarına buharın geçişini azaltmak için yeteneği temsil eder. madde, burada ortalama nem olan yerlerde kullanılır. dekorasyon salonlar için uygundur.

Buhar malzemeler göre zift macunlar - çatı malzemesi ve asfalt gibi ürünler ağaca katran göre - çatı buhar için yalıtım malzemesi olarak kullanılması tavsiye edilmez. Yüksek sıcaklıklarda ortamlarda çalışırken bu malzemeler hoş olmayan bir koku ile toksik maddeler yayarlar. Buna ek olarak, çatı hissetti ve çatı sonunda soyulabilir ve bu hamamı ve sauna için istenmeyen bir durumdur. Bunlar normalde salonlar bitirme kullanılır.

Polietilen filmler - buhar bariyere uygun fiyatlı ve en kolay yollarından biridir. tüm yüzeyleri döşemek için yeterli malzeme var. Film nem yalıtım nüfuz ve ısıyı muhafaza izin vermez. olumsuz yüksek sıcaklıkta özelliklerini muhafaza edememe, ve uzun ömürlü olarak adlandırılan değildir. Nedenle, onun duş odaları ve dinlenme odası bitirmek için tavsiye edilir. arka tarafında yoğunlaşması yok, malzeme içine absorbe edilmesi mümkün olduğu için gerekli boşluk, bir ısıtıcı ve film arasında muhafaza.

Ayrı özel çok katmanlı bir film not etmek istiyorum. Nedeniyle çok katmanlı yapı ve takviye edici ağ alüminyum bazlı filmlerin daha dayanıklı ve diğer malzemelere göre daha güvenilirdir. Mükemmel bir düzenleme, tek-taraflı havlı yüzeyi ile folyo film olabilir. aşağıdaki şekilde, bu materyalin avantajları şunlardır:

 • - Folyo mükemmel nem yalıtkan;
 • - kondensat havlı parçası değil izolatör nüfuz izin verirken, gecikme edebilmektedir;
 • - takviyeli güçlendirme malzemesi, dayanıklı, güçlü ve dayanıklı aşırı ısı yapar.

tavan bitirme Buhar izolasyon

Tavan, yüksek sıcaklık ve neme maksimum etkiyi yaşandığı için, ilk olarak izole ve böylece bu faktörlere karşı dirençli olan özel malzemeler ele alınmalıdır.

Buhar bariyeri malzemesi düz bir yüzey üzerine yerleştirilir. En az 100 mikron olan bir folyo kullanılması önerilir. Tavan banyosu keresteden oluşan durumu öncesine kurullarını kınına.

Giderek, fiberglas kullanarak tavan buhar bariyeri banyolarına yolu vardır. aynı zamanda esnek bir malzemeden ve cam özelliklerini birleştiren bu yenilikçi ürünleri imal edilmektedir. Cam su ya da mikro dalga fırınları kaynama yönelik kaplar olarak kullanılır çünkü tam kesinlikle yüksek sıcaklık farklılıkları ve nem korkmadığını bilinmektedir.

baz kırsal "klübeler" tesadüf, çünkü ısı ve nem sadece bu tür yüzeylere sertleştirmek talaş ve yağlı çamurdan bir karışımıdır. Bir örnek olarak, kil lekesi su humus veya diğer yapılara göre yeterince uzun bir yer. Şu anda, bu yöntem hala kullanılabilir, ancak çoğu durumda değiştirilen kil beton uğradıkça.

tavan sistemleri bitirme için en iyi çözümdür folyo (veya fiberglas) ve kil (veya beton) bir kombinasyonunun kullanımıdır. Özellikle gerçek bir çözüm parke zeminler uygulanır.

Malzemeler şekillendirme seçeneklerinden biri:

 1. Ahşap bir baz 1. folyolar (fiberglas) monte edilir.
 2. 2. beton (kil) ve talaş (bazen kurutuldu saman ilave edilir) en fazla 30 mm kalınlıkta olup temelinde, sıvı kütle yerleştirilir.
 3. 3. killer ve bunu bir vermikülit glinopeschany sıvı bileşimin uygulayın.
 4. 4. Belirli bir zaman soğuk 2 aya kadar, bileşenlerin kurutma, sıcak aylarda 2 hafta ortalama tamamlayın.
 5. 5. termo polimer yalıtım sabitleyin.
 6. harç sonunda 6. köpük parçaları ile serilir.

Tavan arası boşluk sonradan konut alanı için kullanılmadığı takdirde bu durumda, o zaman bu tam olarak görülebilir buhar bariyeri üzerinde çalışır. Başka bir durumda, bitirme ahşap zemin çatı ek su yalıtımı koyduk ve ancak o zaman sonraki düzenlemesi geçin.

Tek taraflı fiberglas folyo. Çok yönlü malzeme eş zamanlı olarak edebilen ve uzay izole ve daha önce tarif edilmiş özellikleri olan cam ve folyodan oluşur, çünkü, yüksek kaliteli bir buhar bariyeri sağlamak.

duvarların izolasyonu için en yaygın malzeme, uygulama glasin kâğıt, alüminyum folyo ve en uygun ve pratik bir malzeme gibi bir polietilen film bulabilirsiniz. bütçe yapımı ile sınırlı değilse - yüksek kaliteli ve pahalı ürünlerin yöne bakmak mümkündür.

Köpüklü polimer göre folyo. Ürün iki tabakalı bir uygulama olarak tasarlanmıştır ve polipropilen ya da penofol, ve alüminyum folyo da dahil olmak üzere, polimer köpük, oluşabilmektedir. Alüminyum sadece tuzak nem, aynı zamanda hamam ve saunalar gibi hızlı ısınma garanti rahat bir sıcaklık, muhafaza, kızıl ötesi radyasyonu yansıtmak için olabilir.

bu genleşmiş polimer ile birlikte ısı yalıtım özelliklerinin mükemmel bir performansa sahiptir, ve neme maruz kaldıklarında, dahil olmak üzere, herhangi bir yan etkileri vardır. üreticileri sınırı için deneyim 140 dereceye folyo yalıtım up sıcaklığı dayanma yeteneği, İstem olmasına rağmen gerekli değildir. Gösterildiği gibi, 100 derecenin üzerinde ısıtıldığında ancak tavsiye edilmez tavan korumak için bu tür bir yalıtım uygulamak için, kademeli olarak yanmasını ve zararlı toksik maddelerin serbest bırakılması ile polimer erimesini başlatır.

eklem olmadan - yalıtım sürekli tabakasını elde etmek çok önemlidir. Bunu yapmak için, özel alüminyum bant tüm dikişleri geçmesi.

Folyo ve astar, en az 1 cm'lik bir havalandırma boşluğu oluşturmak için gereken arasında. Bu boşluk, yoğunlaştırma kuruyabilir. Bu, uygun kalınlıkta çubuklar seçerek elde edilebilir. Onlar tam tersine yatay ve tirizler güvence altına alınmalıdır - dikey. Bu düzenleme, suyun, ahşap kaya lifleri boyunca iç zarının yüzeyi üzerinde kaymasına izin verir.

Sonuç olarak, tek yol nem ve onun daha sonraki yıkımından korumak için güvenilir ve yüksek kaliteli buhar odası elde etmek için, ilgili malzemelerin bir buhar bariyeri ve yerleştirme çok dikkatli ve sorumlu ele alınmalıdır gerçekleştirmek için unutmayın.

Biz diğer makaleleri tavsiye:

makale biri comment "Nasıl bir buhar bariyeri banyoları gerçekleştirmek için"

Tabii insanların Garip hamam, gereksiz ve pahalı bir malzemeden bir demet oluşturmak ve bizim Rus banyoları tarihine bakarsak aslında, hala da öyle, ancak, buharsız bir çok şey var Allah korusun oldu ki! mümkünse Yani neden bunu anlamıyorum, her şey çok daha kolay ve daha da önemlisi, çok daha ucuz! Kendiniz için inşa ediyoruz veya başkasının amcası - Sadece zihin, ana kriter ile gitmek zorunda? Ve altın hala sorun fiyat ve faydaları obbit yapabilir! Buhar ve döşeme ilgili materyaller yanlış yolda tekerleği ve kurşun başlayanlar yeniden icat etmek gerekli değildir, daha kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 4