higrometre çalışma prensibi

Nasıl ev için higormetre seçmek için: tipleri ve temel karakteristikleri

İnsan sağlığı konaklama dahil faktörlere bağlıdır. Bunlar arasında, ortam sıcaklığı ve kirlilik düzeyine değil, aynı zamanda nem içeriği sadece ayırt edilir.

Oda havası belirli bir su miktarı ile doldurulması gerekir - bu durumda gövde üzerinde olumsuz bir etki% 45-55 standart pozitif ve negatif sapma sahip olabilir. Bir yetişkin nedeniyle dayanıklılık için olumsuz koşullarda uzun süre olabilir eğer, çocuğun anormal nem dalgalanmaları için çok ciddi hastalığın ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Bu nedenle, herhangi bir modern evde Eğer atmosferde nem içeriğini kontrol etmenizi sağlar oda higrometre, sahip olmalıdır. Böylece tüm aile üyeleri için ideal koşulları yaratmak için izin verir en güvenilir, rahat ve fonksiyonel bir cihaz seçmek için gereklidir.

psikometrik cihaz

çalışma prensibine bağlı olarak, higrometre farklı bir görünüme sahip olabilir. Özel olarak, iki termometre oluşuyordu en yaygın önce psikometrik cihazı - açık bir ve dış ortamdan izole on.

dizinler genellikle higrometre yuva üzerine getirilir kullanılan nispi nem tablosunun belirli bir değeri farkının temelinde belirlemek için - nedeniyle atmosferde ihtiva edilen nemin buharlaştırılması için, bu sıcaklık farklılıklar görülmüştür. Böyle bir cihaz aşağıdaki fotoğrafta görülebilir - muhtemelen lise fizik hatırlar herkese tanıdık.

Daha gelişmiş bir düzenleme ortamı çevreleyen direnç ölçüm prensibine göre elektronik aparattır. Özel bir yüzey olarak, sık sık, lityum klorür ile temsil edilen elektrolit ince bir tabaka, - lambaya, küçük bir voltaj ile geçirilir.

oda hava daha fazla nem aldığında, higrometre elektrik özelliklerinin değişmesinde dalgalanmalarına hızla yanıt verir. Bunun bir sonucu olarak, elektronik cihazın, bir ölçüm değerine göre karşılık gelen bir dizi düzeyi, bir sapma gösterir.

fotoğrafta gösterilen cihaz, daha yüksek bir fiyat ve bazı hatalar kabul olasılığı vardır, ancak kullanılması en uygundur.

Bir şekilde daha detaylı sürümü herhangi bir depo aletleri satın alınabilir bir yoğunlaştırma higrometre vardır. Bunu etki prensibi, bir elektronik termometre monte edildiği soğutuldu ayna ışık dar ışın yöndedir. Belirli bir nispi neme karşılık gelen benzer bir seviye göstergesi - ulaştıktan sonra yüzeyinde belirli bir sıcaklık kristaller çiy veya buz görünür çökelmeye başlar.

1

Bu tür bir elektronik cihaz, bir atmosfer mutlak hassas özelliklerini vermek üzere seçilmelidir. Bunun tek dezavantajı - muadillerinin daha büyük boyutlu, çevresel çalışmalar için farklı bir yöntem kullanılarak.

editörlerinin önemli bir ipucu!

Eğer saç koşulu ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, özellikle dikkat kullanmak şampuanlar dikkat edilmelidir. Rahatsız edici Beklentiler -% 97 şampuanlar ünlü markaların vücudumuzu zehirleyen bileşenleridir. bileşim içinde bütün hastalıkların Sodyum lauril / lauret sülfat, koko sülfat, PEG, DEA, MEA olarak adlandırılır hangi nedeniyle madde.

Bu kimyasal bileşenler bukleler yapısını yıkmak, saç kırılgan hale gelir, onların elastikiyet ve güç, rengi soluyor kaybederler. Ayrıca, bu malzeme organlarında birikir ve çeşitli hastalıklara neden olabilir, karaciğer, kalp, akciğerler içine alır. Bu kimya fonların kullanımına karşı tavsiye ederiz. Son zamanlarda, uzmanlarımız ilk yer firması Mulsan Sosmetic vasıtasıyla çekildiği testler şampuanlar, yürütmüştür.

tamamen doğal kozmetik tek üretici. Tüm ürünler sıkı kalite kontrol ve sertifikasyon sistemleri altında üretilmektedir. resmi online mağaza mulsan.ru ziyarete değer. makyajını doğallığı konusundaki şüphe, son kullanma tarihini kontrol ederse, o depolama bir yıl geçmemelidir.

ekipman seçimi temel ilkeleri

yanlış seçim, hızlı kullanışsız cihaz getirmek, veya stabil konutta konfor istenilen düzeyde oluşturmak izin vermez hatalı rakamlar, ürettiğiniz zaman.

onun ergonomisi de dikkate alınmalıdır - Buna ek olarak, konfor yeterli düzeyde sağlamak için higormetre kullanmak gerekir. Bu nedenle, mağaza olacak düzenin uygulanmasına önce veya elektronik bir katalog görüntülemek ve belirli bir model seçmek istiyor.

ölçüm aralığı

bazen sınır değerlerini elde etmek yeteneğine sahiptir çok pahalı cihaz satın almak mantıklı değil - Uzmanlar kurulacak hangi oda ünitesi düşünün dikkatlice önerilir.

Bu ölçüm araçlarının olgunlaşmadan kırılmasını önler - Buna ek olarak, sıcak su ile bir banyo veya diğer odalar için bir model seçerek, en az yaklaşık 80 °, termometre hesaplanmıştır olduğundan emin olun.

Sauna 120 derece veya daha fazla ısı transfer higrometre yetenekli seçmelidir.

Aynı derecede önemli sınırdır izin verilen hata, burada elde edilen verilerin doğruluğu düzeyini belirler.

birçok resmi kurumları, hastaneler ve üretim tesisleri kullanmaya devam böylece Psikometrik ürün, küçük sapma sınırı için tasarlanmıştır.

Nemli hava direnci ölçülerek prensibi ile çalışan elektronik aynı cihaz, yaklaşık% 5-10 hata izin verebilir. Böyle bir hata kritik değilse - örneğin, çocuklarda soğuk algınlığı artmış risk altında, farklı bir değişiklik seçmelisiniz.

özelliklerinin optimal kombinasyon higrometre çiğ yatırma ısı ölçümünü kullanır sahiptir.

Bazı durumlarda, büyük önem taşıyor ölçüm süresi - termometre genellikle higrometre böyle onayıyla çok zamanında verileri gösterir eğer gelişigüzel yapılamaz.

Şu anda piyasada açıkçası eski elektronik ve ölçüm verimsiz yöntemleri kullanmak bilinmeyen üreticilerin modellerinin büyük sayı.

Bunun bir sonucu olarak, bu tür bir higrometre sahiptir elde veri süresi, 30-60 saniye ulaşabilir. Çocuk odası konfor sağlanması kabul edilemez olduğunda - Bu sizden önce rakam bir süre önce nasıldı üzerinde bilgileri görmek anlamına gelecektir.

Modern teknolojinin gelişmesi bile basit bir elektronik higrometre bir ev ortamında eski ve sevilmeyen haline gelmiş olmasına yol açmıştır.

Yetkililer hava durumu hakkında gerekli bilgileri gösteren termometre monte edilir kompakt hava istasyonları, değiştirildi. Fotoğrafta ortalama fiyat sınıfına atıfta benzer bir cihaz, görebilirsiniz - bu rakamlar maksimum görünürlüğü yapım, büyük bir LCD ekran ile donatılmıştır.

nem ölçmek için termometre ve kendisi cihaz olarak, mevcut değerleri, aynı zamanda sabit, minimum ve bir dizi çalışma maksimum sadece görüntülenebilir.

Orta oda termometresi ve bir mahfaza içinde higrometre alındığı zamanı gösteren son değerlerin onlarca depolayan yerleşik bir depolama birimi olabilir.

Çok kullanışlı cihaz entegre bir saat içerdiğinde - bu günün şimdiki zaman kavramını sahip olmak için başucu masa veya mutfak masasında kurulabilir. Bazı da önemli ölçüde aynı zamanda cihazın işlevselliği genişletir çalar saat kullanır.

Higrometre tamamlanarak bebeğin işlevi izler olabilir - böyle bir cihaz henüz iki yaşındaydı bir çocuk odasında kurulum için uygundur. Bu tür cihazlar yeterince pahalı olabilir, ama onların çocuğun kontrol isteyen ebeveynler için vazgeçilmezdir.

Buna ek olarak, bu tür bir modelde termometre sıcaklığının ölçülmesiyle yatağa bağlı ve anında performans dar ısı gıda almayı sağlar tel termokupl, takviye edilebilir.

oda higrometre nedir ve ne işe yarar?

Ne bir termometre herkes kelime "gigrometr9raquo bilir; Bazılarınızın duymuş, ama emin birçok öznenin olduğunu bilmediklerini ve amacı budur benim. Anlamaya çalış.

Higrometre: tanımı, türleri ve amaç

higrometre hava neminin ölçülmesi için bir cihazdır. Çeşitli tipleri ve formlar, tasarım ve işlevsellik vardır. Biz ayrı ayrı veya bir ev hava istasyonu bir parçası olarak kullanılabilecek kapalı higrometre, ilgileniyor. Şirketin Ortak birimleri: Testo, Tefal ve diğerleri.

cihazın Hygrometers aşağıdaki türlerde ilkesine ile:

Ağırlık. metreküp hava başına gram cinsinden su buharı kantitatif miktarda belirler.

Psychrometric higrometre farkı endikasyonunu nemli ve kuru termometre ölçülmesi esasına dayanır.

Saç. Bu kısaltılmış ve sırasıyla azaltılması ve bağıl nem artan uzatılır insan saçı, özelliği uygulanır.

Kondenser. Oda hava soğutma teknolojisini temel alan bu higrometre su buharının yoğunlaşması ile "çiğ noktası' olarak adlandırılan için.

Laboratuarda mutlak nem, öncelikle ağırlık ve yoğunlaşma hygrometers kullanılır ölçülmesi. saç higrometre düşük sıcaklıklarda etkili olan - bir psychrometer, örneğin, -10 derece çalışmayı durdurur.

yassı nem ölçümü için, genellikle psikometrik hygrometers kullanılır. Onlar pozitif sıcaklıklarda ölçümler için, kullanımı kolay, güvenilir ve en uygun olan. Saç cep telefonları da belirli bir popülerlik var.

Elektronik (dijital) veya mekanik, duvar veya masaüstü bir higrometre satın almak size kalmıştır. Hedefimiz, böyle bir kazanımın tüm avantajlarını göstermektir.

Bu cihazın avantajı nedir?

Higrometreler şu anda çok popüler değil, boşuna. Çoğu kişi bu muhteşem ayrımın ne kadar faydalı olabileceğini bile düşünemez.

Öncelikle, hava koşullarının tahmin edilmesi için vazgeçilmezdir. Bu amaçlar için, bir orman evinde veya kulübede, dinlenme merkezinde vs. kurulabilen ideal oda higrometresi. İçeride higrometrenin caddeden havaya değecek şekilde yerleştirin.

Ayrıca, higrometre, özellikle küçük çocuklarınız varsa, evinizdeki veya dairenizdeki nemi belirleyerek büyük yararlar sağlar. Yani, eğer çocuğunuz uzun süre öksürmezse ve sıcaklık yoksa - biraz daha yüksek nemi korumanız gerekir. Eğer herhangi bir nedenle daire soğuksa - nem oranını düşürmelisin. Ucuz bir oda higrometresi, yalnızca yaşam alanlarının nem oranının etkili bir şekilde ayarlanmasında vazgeçilmez bir yardımcıdır.

Bu inanılmaz cihazdan bir başka yararı var. Değerli yiyeceklerin kullanışlı özelliklerini uzun süre korurken, kilerdeki nemi kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Higrometre nasıl çalışır? Daha sonra, var olan birçok higrometre modelinden birinin örneği üzerindeki çalışma prensibini göz önünde bulundurun.

Termo-higrometre örneği için cihaz ve çalışma prensibi vit 1

Bu cihaz, polistirol veya benzer özellikteki malzemelerden yapılmıştır. Higrometre vit 1, psikrometrik bir cihazdır. Çalışmalarının merkezinde, hava nemliliği ile termodinamik dengede ortamda bulunan nemli ve kuru termometrelerin göstergelerindeki fark arasındaki ilişki yatıyor.

Vit 1'in tabanına, terazili iki termometre, damıtılmış su ile doldurulmuş bir cam besleyici ve psikrometrik bir masa bağlanır. Nemli bir termometre, fitil yardımıyla besleyiciden nemi alır.

Her iki termometreden de okumaları alıyoruz, ölçümlerdeki farklılıkları saptayabiliyor ve kuru okumadan ve kuru ve nemli termometreler arasındaki farktan psikrometrik tablo ile nem belirleyebiliyoruz.

Bu oda higrometresi evde vazgeçilmez bir unsurdur.

Oda higrometresi ne alacak: cihazların çeşitleri ve işlevleri

Kendi sağlığımızla ilgilenerek, evde en rahat yaşam koşullarını yaratmaya çalışıyoruz. Ve en önemli bileşenlerden biri odadaki mikro iklimin ve nemliliğin bakımıdır. Bu görev için en iyi çözüm bir oda higrometresi almaktır. Bu cihazın çeşitleri ve seçerken ne araması gerektiğini düşünelim.

Higrometre odada göreli nemi gösterir

Bir oda higrometresi almak için neyin gerekli olduğu ve ne olması gerektiği konusunda

Oda higrometresi odadaki havanın nemi ölçen ve görüntüleyen bir araçtır. Onun sayesinde, evdeki mikro iklimin durumu hakkında sürekli bilgi alabilir ve buna göre ayarlamalar yapabilirsiniz. Etki mekanizmasına bağlı olarak, tüm higrometreler birkaç tipe ayrılır:

 • Saç higrometresi - eseri, insan saçının doğal özelliğine dayanarak nem etkisi altındaki uzunluğunu değiştirir;
 • yoğunlaşmış higrometre - ışık hareketinden dolayı yoğunlaşmanın oluştuğu bir ayna olan özel bir mekanizmadan bilgi alır;

Nem ölçme cihazı, çocuk odalarında zorunlu bir cihazdır.

 • su buharı miktarını ölçerek bir gösterge sağlayan ağırlık higrometresi;
 • psikometrik - onlardan gelen göstergelerin farkını belirleyen iki termometrenin pahasına çalışır. Odadaki nem ölçümlerini ölçmeye gelince, bu seçenek kullanılır.

Neden bir oda nem ölçeri almalıyım

İnsan sağlığı durumu, birçok faktöre bağlıdır; bunlardan biri, havanın saflığı ve içinde gerekli miktarda nemin varlığıdır. Odadaki nem çok düşükse, hastanın hava yollarının mukoza zarları kurumuş olacak ve bu da hastalıklara neden olan bakterilerin ömrü boyunca olumlu bir çevreye neden olabilir.

Odada olumlu bir mikroklima sağlamak ve higrometre kullanmak. Odadaki nemi ölçen cihazın çalışma prensibi şudur: iki termometre, biri normal, diğeri nemli, sürekli olarak ortam sıcaklığını ölçer. İkinci termometrenin nemlendirilmesi sıradan damıtılmış su yardımı ile gerçekleşir, ancak bu, farklı indeksler elde etmeyi mümkün kılan budur ve bu fark temelinde gerekli hesaplamaları yapar.

Higrometre ile mekanik termometre

Ev için en ilkel higrometreler, ilgili sıcaklık değerlerinin oda içindeki mevcut nem ile ilgili çıkarımlarda bulunabileceği özel bir masanın kullanımını içerir. Daha modern modeller, bağımsız olarak tüm hesaplamaları üreten ve bitmiş sonucu ekranda görüntüleyen bir dizi mikro devre ile donatılmıştır.

Bugün, geleneksel higrometrelere ek olarak, ek fonksiyonlara sahip birçok cihaz satışta bulunabilir. Örneğin, hava nemi verilerine ek olarak, cihaz aşağıdakileri gösterebilir:

 • güncel tarih ve saat;
 • atmosfer basıncı;
 • hava sıcaklığı.

Dikkat et! Bazı cihazlar kapalı iklimde sahiplerine özel renk göstergeleri kullanarak ihlallerini bildirir. Bu, sorunu zamanında fark etmenize ve düzeltmenize olanak tanır.

Sıcaklık, nem ve zamanı gösteren çok fonksiyonlu cihaz

Kendi sağlığı için endişe edenler ve tüm göstergeleri en uygun seviyede tutmaya çalışanlar için üreticiler higrometre-termometre-barometre satın almayı öneriyorlar. Birleştiğinde, bu cihazlar mikro iklimin tamamen kontrol edilmesine izin verir. Doğru, böyle bir cihaz oldukça pahalıdır.

Higrometre nasıl seçilir ve satın alınır

Cihazınız için en iyisini seçmek için, öncelikle hangi fonksiyonlarınıza ihtiyacınız olduğunu anlamanız gerekir. Ne kadar ek fonksiyona dahil edileceği konusunda maliyeti doğrudan bağlıdır. Yalnızca göreceli nem oranını öğrenmek isterseniz, birinde barometre-higrometre-termometre edinmek mantıklı değildir.

Dikkat et! Havadaki nem içeriğinin normal bir göstergesi% 40-60 seviyesinde kabul edilir. Tabii ki, bu standarttan sapmaların olduğu bir odadaki kısa süreli kalışta belirgin bir zarara neden olamaz, bununla birlikte daimi ikamet, özellikle de çocuklar için sağlığı etkileyebilir.

Bir diğer önemli seçim kriteri cihazın çalışma aralığı ve çalıştığı doğruluktur. İdeal olarak, higrometre aralığı% 0-100 arasında olmalıdır, ancak oturma odalarında araç kullanmak ve% 20-80 ölçeği ile izin verilmektedir. Bu durumda, cihazın hatası minimum olmalıdır. Bununla birlikte, sıradan bir elektronik higrometrenin hatasına, modele bağlı olarak% 5 ila% 10 arasında bir hata yapılabileceğini bilmek gereklidir.

Cihazın veri alması için harcanan zaman aralığında önemli bir rol oynanır. Bugün için en ucuz ve en yaygın modeller, gerekli tüm ölçümleri ve hesaplamaları 30 ila 60 saniye arasında üretir. Uzun sürer ve çalışma süreleri 1-5 saniyeye düşürülmüş daha modern modeller aramak daha iyi.

İşyerinde profesyonellerin kullandığı modern cihazların en doğru veriyi yalnızca saniyenin onda birinde elde edebilmeleri ilginçtir.

Bir daire için bir higrometre satın almanın yeri hakkında bir cevap için iki seçenek var. Bir yandan, ona zaman tanıyabilir ve her önerilen model üzerinde çalışıp baktıktan sonra en uygun olanını seçen uzmanlaşmış bir mağazaya uğrayabilirsiniz. Öte yandan, sitelerde ve forumlarda yayınlanan incelemelere dayanarak bir seçim yapabilir ve cihazı İnternet üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Yararlı tavsiyeler! Cihazın geleneksel modellerine ek olarak, bir termometrenin ve higrometrenin bulunduğu saatin tek bir kompleksi temsil ettiği bir oda higrometresi satın alabilirsiniz.

Oda içi ve dışı hava nemi gösteren elektronik higrometre

VIT-2 higrometre ürününe genel bakış: cihazın temel özellikleri nasıl kullanılır

Günümüz pazarında birbirinden farklı, hem işlevleri hem de tasarımları açısından çok çeşitli cihazlar bulabilirsiniz. Günümüzde cihazın en basit ve en popüler modellerinden birini, ev kullanımı için mükemmel olanı düşünün - neredeyse her yerde satın alabileceğiniz higrometre VIT-2.

Bu cihazın ilk özelliği, kullanımının belirli sıcaklık koşulları gerektirmesidir. Bu nedenle, soğuk mevsimlerde hava sıcaklığı -15 ° C'nin altına düşmemeli ve yaz aylarında 40 ° C'yi aşmamalıdır. Odalardaki nemi ölçmenin bir sorunu olduğu göz önüne alındığında, bu durumu gözlemlemek zor değildir, ancak bunu bilmek hala gereklidir.

Ortam sıcaklığına bağlı olarak bağıl nem ölçüm aralığı da değişir:

Bu higrometrenin fisyon hızı 0.2 ° C'dir, bu da oldukça doğru indeksleri elde etmemizi sağlar. Ve bu cihazdaki bir termometrik sıvı cıvanın aksine tolüende bulunur.

Önemli! Psikrometrik bir higrometre satın alarak, taşımacılığının özel şartlara sahip olduğunu bilmelisiniz. Cihaz kesinlikle dikey bir konumda taşınmalıdır. Bu özellikle soğuk mevsim için geçerlidir.

Psikrometrik bir higrometre çalışma prensibi

Pıhrometrik higrometre VIT-2'nin nasıl kullanılacağını anlamak için, çalışma prensibi kadar görünümü konusunda bir fikrinizin olması gerekir. Görsel olarak, 290 mm yüksekliğinde, 120 mm genişlikte ve 50 mm kalınlığında plastik bir tabandır. Bu temelde, iki termometre sabitlenmiş ve sıcaklık ölçeği ve psikrometrik tablo işaretlenmiştir. Buna ek olarak, termometreden birini nemlendirmek için gerekli sabit ve bir cam besleyici bulunmaktadır.

Oda higrometreleri VIT-1 ve VIT-2

Daha önce de belirtildiği gibi, termometreden biri veriyi alır, kuru kalır ve ikincisi sürekli olarak neme maruz kalır. Bunun nedeni, bu termometrenin kılcal suyunu mükemmel bir şekilde emen özel bir kumaş materyalinde olması ve bunun pahasına daima gerekli nem seviyesini muhafaza etmesidir. Bu soğutma ile, ikinci termometrenin okumaları farklıdır, bu da verilerin karşılaştırılmasını mümkün kılar.

Gerekli hesaplamaları yapmak amacıyla, tablo kullanmak yeterlidir. Bu değerlerin kesiştiği, "kuru" ve "ıslak" termometre bularak edilen parametreler, bağıl nem gösterilir.

Cihazın doğru çalışması için bir diğer önemli durum - odada hava akımının hızı 1 m / s'den büyük olmamalıdır. Aksi takdirde, termometrelerin okumalar arasındaki fark gerçekte olduğundan daha büyük olacak ve inanılmaz sade nem ile bitirmek.

Tertibat psikometrik higrometre

oda içindeki hava nemi için olan cihazların diğer düzenlemeleri

Tabii ki herkes sürekli bilgisayar masası ile tamircilik isteyecekler ve bu durumda, psikometrik higrometre satın - değil en iyi seçenek. Çok popüler bugün böyle saat, termometre, barometre, higrometre olarak birden fazla işlevi birleştiren elektrik cihazlardır.

Bir diğer popüler kombinasyon - Bir higrometre ile nemlendirici. Böyle bir cihazı satın almak için ancak, onun kullanımı da inceliklerini bazılarına sahiptir, zor değildir. asıl sorun nem ölçümü, nem kaynağı yakınında yapılan ve dolayısıyla oldukça zor geçerli bu verileri varsayalım olmasıdır.

Tabii ki bu hayat yeri ve doğaçlama cihazların kullanımını alır. Yani, kendi elleriyle oda termometresi-higrometre yeterli yapmak. Ama hata hangi ile elektronik veya mekanik higrometre durumunda daha büyük olacaktır, bunun kullanımı şüphesiz sırasında karşı karşıya kalacaktır dikkate almak gereklidir.

Modern tasarımlı higrometre iç süslemeleri olacak

psychrometric higrometre kendi ellerini nasıl yapılır

Tabii ki, nem içeriğini ölçmek çok daha kolay için hazır cihazı satın almak. daha çok maliyet herkese oldukça erişilebilir olduğu için. Ancak, bazı tür bir aygıtını kendiniz yapmak istiyorum. Kısaca bunu nasıl tartışacağız.

aşağıdaki bileşenler Öncelikle:

 • Pamuklu kumaş parçası;
 • iplik;
 • kontrplak veya tahta;
 • damıtılmış su;
 • iç hava sıcaklığı ölçmek iki standart cıvalı termometre,.

İlk adım yüklemek ve konut, iki termometreler olacak gemide, üzerinde tamir etmektir. Eğer birbirine paralel kapatmanız gerekir bunları düzelt. Sonra, bir termometre altındaki güvenli konteyner hangi sudur. şey dışında bu amaçla, mükemmel küçük ampul veya kabarcık için. cıva kütle, bir bez ile sarılır ve daha sonra sıkı bir şekilde sarılmış iplik içinde termometre, bir ipucu, kaymasını önlemek için. su-dolu konteynerin kumaş kenarını düşer.

higrometre bağımsız üretim adımları

bu cihaz, klasik psikometrik higrometre ile aynı prensibi takip kullanın. Hesaplamalarda size yardımcı olacak özel bir tablo, kolayca internette uzman siteleri bulacaksınız.

Nemlendirici: fayda ve zarar, yorumlar, araçların kullanımı ile ilgili doktorların görüşü

oda ve Çözeltilerin kuru hava sorunu. Dezavantajları ve nemlendirici avantajları.

Kapalı higrometre: en modern ve popüler modellerinin fiyatı

Eğer bir nem ölçer satın almadan önce, farklı cihaz türlerinde fiyatlar bakmak yararlıdır. Böylece, size cihaza bu veya diğer eklemelerin ödemeye hazır ne kadar para ile karar vermek kolay yolu olacak ve onlar gerçekten gerekip gerekmediği.

Mekanik bir higrometre yeterince yüksek kaliteyi satın, ancak herhangi bir ek özellikler 500-600 ruble olabilir olmadan. Para için bir elektronik higrometre satın Aynı zamanda cihazların bu tip maliyeti 1-2 bin başlar çünkü., olası değildir Ruble ve yarı yarıya artırılabilir.

Mekanik odası masası higrometre

Ana hava istasyonu: duvar barometre, termometre, higrometre

En ilginç ve bulunabilir aynı zamanda pahalı seçenek, en - ev hava istasyonu, bir barometre, higrometre ve termometre ile bir duvar saati olduğunu. Bu kitleri için fiyatlar 5000. Ruble başlar ve süreleri nedeniyle özgün tasarım tasarım, hem de nadir ve pahalı malzemeler performans artabilir de.

Ev içi hava istasyonu gibi sistemlerin şüphesiz avantajı - aynı anda sıcaklık ve nem ve barometrik basınç gibi parametreleri kontrol edebilecektir. bir higrometre, barometre ve termometre satın rağmen - eğlenceli kesinlikle haklı, çok ucuz değil.

Tasarıma bağlı olarak, böyle bir sıcaklık ve nem metre binden fazla ruble mal olabilir, ama aynı zamanda bunlar iç layık süs yanı sıra hediye haline gelebilir.

Elektronik ev Mini hava istasyonu

Diğer şeylerin yanı sıra, bugün piyasada, bir higrometre ile araçların en sıradışı bir birleşimini bulabilirsiniz. Yani bebek monitörü ile daha popüler çocuk odasında nem ölçüm fonksiyonunu alır. İnternete bağlanmak ve ayrıca ekrandaki hava tahmini gösteren modeller de vardır.

Kapalı nem ölçer - kapalı iklimi ayarlamasını sağlar çok kullanışlı bir cihaz. Ve ne olursa olsun tercih edersiniz ne tür cihazlarda, herkes can higormetre nasıl kullanılacağını anlamak için.

Çocuklar için nemlendirici: Hangi çocuğun bir nemlendiriciye satın almak daha iyidir

karoları için en iyi tutkal nedir? yapışkan bileşimlerin çeşitleri

Nemlendirici: fayda ve zarar, yorumlar, araçların kullanımı ile ilgili doktorların görüşü

Şarj edilebilir tornavidalar: daha iyi bir satın. Türleri ve modellerin özellikleri

ısıtma kazanı (termostat) için termostat: tipleri, özellikleri, fiyatlar

nemi ve özellikle de uygulama ölçmek için cihaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

83 − 79 =