İç dekorasyon için Paneli odun

modern bir ev iç duvar panelleri ahşap

yoldaşı duvar panelleri arasında bir ağacın altında tek başına duran. Malzemeler genellikle oturma odasında duvar dekorasyonunda kullanılan "Çini" ya da fantezi çizimler, süslenmiş ise, iç ahşap lambri hala nadir olduğunu. "Ağacın altında" bitirme duvar panelleri karar vermek, aksi takdirde memurlar veya titizlik içine kayma riski vardır, kusursuz tat ve oran duygusu olması gerekir.

klasik, her zaman saraylara düşündüren ve kütüphaneler ve dersliklerde ve country tarzında (- yakınsa Provence, kovboy ve Rus günlük kulübe) sessizliği: ev dekorasyon ahşap iki türü vardır.

Duvar panelleri ahşap geniş aralıkta her zaman mevcuttur

Evin iç dekorasyon stiline karar verin, ciddi duvar tasarımı bitirme için seçim panellerine yaklaşım gereklidir. Bütün ahşap levhalar, uzunluğu yapıştırılmış desenli paneller lamellir, kapak mantar: Klasik geleneksel malzemelerin geleneksel olarak yüksek maliyet kullanımını içerir. Nispeten ucuz preslenmiş ahşap elyaf, ahşap kaplama değerli türden malzeme, aynı zamanda lamine edilmiş ya da lake seçmek mümkündür.

ahşap duvar bitirme Artıları bariz panelli. Bu son derece sağlıklı bir yaşam tarzı destekçileri değerlidir mutlak güvenlik, çevre dostu ve doğal olması. Orada ana aralarında dezavantajları da vardır - ahşap yeteneği kolayca nemi emmek için ve aynı zamanda vermek kolaydır. Bunun bir sonucu olarak, kaplama çatlak yüzeyi üzerinde, dikişler farklılaşır. Bu büyük ölçüde bitirme ahşap malzemelerin kapsamını sınırlar. Duvarları ahşap panelli olan Odası, nispeten sabit nem ve sıcaklık göstergeleri olmalıdır.

Ahşap oyulmuş levha

Kırılganlık, huysuzluk ve masif ahşap panellerin oldukça yüksek maliyet güzel, yüksek kalite ve terbiye için güvenilir malzemelerin üretimi için yeni teknolojiler ve teknikler aramaya üreticileri bastırıyorlar. Yapı malzemeleri pazarında duvara ahşap panellerin iki türü sunar.

1

İlk seçenek - dış katman pahalı ve nadir ahşap (Venge, kiraz, Zebrano Karelyan Huş, gül ağacı, gül ağacı, porsuk, tik, vb) yapılmış olduğu bir üç katmanlı levhalar ve diğer ikisi - "basit" Ahşap ( ladin, çam ağacı). Tabakalar maddeye ilave mukavemet verir ve özel ağaç çözgü önleyen, birbirine dik yönlendirilmiştir.

İkinci tip ucuz tahta (çam, ladin, huş ağacı) bir dizi yapılmış yapıştırılmış ince tabaka (plakalar) uzunluğu boyunca bir model verilmiş bir paneldir. Üreticiler kaplama sopa veya koruyucu bir tabaka ile kaplayıp, bitirmeden ön tarafını bırakabilir. panellerin "bantlama" Bazı ilginç kombinasyonlar oluşturmak için izin desen yönüne ile oynamak için fırsat verir. Bu tür malzemeler genellikle mobilya endüstrisinde kullanılan, ancak uygulama tasarımcıları ve ahşap evlerin iç terbiye buluyorlar.

çeşitli malzemeler deri, metal, hatta ayna uçlar ekleme hem de manifold terbiye Ağaç farklı türde kullanımı ile elde edilir. bir duvara ahşap paneller, özel boyalar (renksiz, renkli), çimentolar, emaye, yağlar ve mumlar gibi uygulanır, örneğin patina veya altın varak gibi çeşitli etkileri ile kaplanmıştır.

kır evi tarzında bir daire veya ahşap bir evin dekorasyonunu oluşturmak için yüzey doğal ahşap taklit ile panelini kullanmak mantıklı. Ahşap bir evin İç terbiye ile sunta veya fiber levha temelinde duvar panelleri ile dekore edilebilir "ağacının altında." Bu paneller ahşap üzerinde bazı avantajlara sahiptir. Her şeyden önce, bu artan yangın dayanımı, hafiflik, dayanıklılık ve düşük maliyetli, hem de dış bitirir bir çeşittir.

Son Kat, doğal ahşap taklit fiyata farklı birkaç ana tipe ayrılır:

 • bir desen ve bir koruyucu lak veya balmumu ile tabakalı kağıt;
 • dekoratif filmi, mat gibi ve parlak Lamine;
 • akrilik esaslı Suya dayanıklı korunması;
 • Sıcak pres ile kabartma, boyama ve koruyucu kaplama bileşimlerine takip eder;
 • ahşap iç Veneer.

bitirme burada önemli bir rol oynar ile iç rustik tarzda ahşap bir evin dekorasyonu ve genellikle, ahşap panoları yanı sıra astar panellerin etkisini kullanılır. Eski ahşap etkisine parlak kaplamadan, "gerçek" knot, çatlak ve sıyrıklar ile: Üreticinin çeşitli seçenekler sunuyoruz.

Onların kurulum basittir ve çalışmalarında sadece doğruluk gerektirir duvara Paneli, tahta gibi ve "ağacın altında", gerçeği ile iyi. Duvarlar düz ev ise, paneller yapıştırılmış veya doğrudan onlara (zımba, çivi veya kelepçeler) bağlı, ancak tesisatın en sandık yapılır edilebilir. Bu duvar ve panel arasındaki ısı ve ses yalıtımı pedleri ve iletişim sağlar.

Duvar panelleri iki sabitleme sistemlerine sahip:

 • bunlar birbirine kilitlenmiş ve düz bir yüzey oluşturur "dil ve oluk";
 • Ayrıca ek kaplama olarak kullanılabilen bir adaptör-derz bağlamak için kullanılan "yiv oluğu".

Nihai için üreticileri T-profiller, iç ve dış köşeleri, süpürgelik, düzeltir ve bitmiş bir görünüm veren, çevreyi panelleri çevreleyen özel bir yuvarlak kenar sunmaktayız çalışır.

Aynı tonda kenarlar, köşeler ve panellerin birleşme yerlerinin bitirilme için aksesuarlar alabilirsiniz. mat ve parlak yüzeylerin kombinasyonunu deneyin. Ve hayal kaptırmak ve tasarımcı idoy çeşitli uygulamak için bu küçük ayrıntıların tümünü kullanabilir. Parçaları bir ağaca ahşap veya diğer uygun malzemeler birden olabilir: deri, metal, cam veya taş.

Panellerin bakımı özellikle zor değildir: Panel su ya da deterjanla nemli bir bezle temizlemek için yeterlidir. panel, asitler, alkaliler ve çözücüler temizlemek için aşındırıcı maddeler kullanmayın, bu yüzeye zarar verebilir.

Bir rafine iç oluşturmak veya küçük bir ev Provence istiyorum? Ahşap lambri bu konuda size yardımcı olabilir!

en verimli sonucu maliyet ve çaba minimum tutar. Hakkında bu farklı bitirme malzemeleri simüle duvar panelleri kullanılarak motive edilir. doku ve renk basit seçim montajı son derece çeşitlidir ve malzeme herhangi bir şey olabilir - doğal malzemelerden sentetik için. bitirme malzemelerinin piyasada büyük formlar bir zaman önce görünmeye başladı, ama bunların fanlar, onlar zaten bulduk.

duvar panelleri ahşap türleri

Tuğla, kiremit, taş - Bunların hepsi, yanı sıra çok sayıda geleneksel olmayan ve orijinal bitirme malzemeleri bu tür panellere mukavemet simüle. Duvar panelleri ahşap en popüler oldu ve oldukça sade bir şekilde açıklanmıştır - sıcak doğal ahşap renkleri daha iyi bir şey bu yüzden organik olarak herhangi tarzı iç uyması, gelmediler. Doğal malzemelerden sadece kullanımını gerektiren Özellikle bu stilleri. Taklit ve kayıt maliyetini azaltmak için bir yol haline geldi. Yapısal olarak, onlar birkaç tipe ayrılır:

 1. Desenli raf panelleri. Boyutlar kaburgalar farklı olabilir, ancak çoğu durumda, bunların uzunluğu 3.7 metre ve genişliği aşmaz - 130-300 mm. yük gereksinimlerine bağlı olarak, oluşturan şeritlerin kalınlığı 8 ile 12 mm arasında değişir. Raf panelleri küçük boşlukların dizaynı çoğu durumda kullanılır. daha az atık - Bu ekonomik performans nedeniyle. Bunlar, metal lata veya ahşaptan latasına tespit edilir. Birbirine bağlı paneller standart bir şekilde bağlanır -, çıkıntı ve oluk. doğrudan kopça sabit gizli kıskaç ya da vidalar için. Malzeme raf tuş takımı herhangi bir madde olabilir - sunta, MDF, vinil ve sunta.
 2. Desenli karo paneli. karoların en yaygın boyut - 30x30 cm ya da daha 98h98. Çoğu zaman yayılır süsler, o zaman daha küçük fayans kullanın ve düzgün bir yüzey elde etmek gerekirse, o zaman büyük boyutlu fayans kullanabilirsiniz. kendisi ile duvar arasında tespit yönteminde hiçbir çıtalı dizgi paneller farklıdır. Bazen yapıştırıcı ile duvara tespit edilebilen ve materyaller aynen kaburgalar o aynıdır.
 3. Büyük paneli. örneğin 3 6 mm panel ve boyutları kalınlığı değişik olabilir - uzunluk ve 2.5 bir buçuk metre. Yüzeyleri her türlü ahşap taklit ve taban duvarına monte edilir, bu tutkal çoğunlukla. Bazen dikişler özel pervaz nakış.

özellikle kapalı bir odada ucuz ve dayanıklı malzeme, polivinil klorid, duvar panelleri için son derece uygundur. Bu duvar panelinin bütçe sürümüdür. Artı PVC o törene gerekmez gerçeğini düşünün ve uzun bir süre yükleme koşulları hakkında onunla görüşmeye için - Banyoda koymak başarıyla kısacası balkon, duvar teraslar ile kasalı olarak, suya dayanıklı PVC, sorunsuz uzun bir süre sürecek, bu tesisler nerede doğal doğal ahşap operasyonun birkaç yıl sonra olumsuz seyretti olurdu.

Bazı dezavantajları vardır - PVC paneli güneş ışığından uzak tutmak için daha iyidir, aksi takdirde dışarı yakmak ve renk yoğunluğunu kaybedebilir. Ama aynı zamanda, kaldırma ve belirli bir panelin yedek fazla zaman almayacaktır ve çok para gerektirmez. konut düzenlenmesi için böyle bir panel satın almadan önce, çevresel düzenlemelere uygun olmasından sertifikalarını sormak arzu edilir. Plastik paneller her zaman uygun bir niteliği yoktur ve her zaman daimi ikametgahı olan alanlarda kullanım için uygun olamaz.

MDF panelleri duvar panellerinin imalatı için tüm diğer maddelerden ayrı durmaktadır. Bu onun herkesten çok daha sonra ortaya çıktı olmasına rağmen, en çok talep edilen malzemedir. O çok doğru ahşap farklı türde taklit eder. Bu üretim için teknoloji onu tanır - basılarak sıcak basınçlı herhangi bir karmaşıklık bir fatura almak ve simüle materyalin tüm nüansları iletmek için izin verir oldukça doğru.

MDF paneller, en önemlisi, hiçbir koşulda yeterince uzun ömürlü MDF sağ markasını tercih edeceğini iyi. teknoloji zararlı maddelerin kullanımını içermeyen, çünkü çevre dostu malzemeler kabul edilir. refrakter antiseptik, - özel emprenye ile panellerin çeşitli modelleri vardır. gerektiğinde Onlar bu nedenle kullanılan çevre dostu özelliklere eklemeyin.

duvar panelleri ahşap fiyat üreticisi sıkı bir şekilde bağlıdır. MDF paneller için Moskova bölge fiyatlarındaki ortalama sipariş ertesi.

Ve bu bir ağacın altında PVC panellerin fiyatıdır.

Fiyatlar ortalama, onlar deposunda bağlı olarak farklı olabilir.

Gördüğünüz gibi, malzeme bir finans ve iş hem de minimum maliyetle, aynı anda birkaç sorunları çözmek baskın düştü verir. Sadece birkaç gün oda tanınmayacak dönüştürülebilir ve duvar panellerinin ömrü 10-15 yıl güvenebilirsiniz.

duvara paneller: yapma ahşap

Şu anda, doğal malzemeler taklit ürünlerini bitirme bir yeri vardır. Ama özellikle popüler duvar dekorasyonu panelleri "ağacının altında." Onlar konfor ve sıcak bir atmosfer değişecektir bir iç almak için izin verir. Bu seçenek ofis ve konut alanları için idealdir.

"Tahta" Panelin Avantajları

Bu ürünlerin popülerliği tam olarak materyal açısından zengindir haysiyet olduğunu haklı. Bu nedenle, aşağıdaki avantajlara sahip bir ağaç altında duvar panelleri:

 1. Nefis dekoratif etkisi. Dokulu ahşap yüzey olabilir ve dinlenmek ve çalışmak için bir atmosfer yaratır.
 2. Pratiklik. Doğal ahşap veya diğer seçenekler (MDF, PVC) kullanımı, bu tür parçaların ömrü yıllardır hesaplanır farketmez.
 3. Kolay kurulum. Gerçekten de, kapak yöntemi seçilmiş olursa olsun, çok çabuk uyuyor.
 4. Düşük fiyat. Modern malzemeler ürünler tamamen erişilebilir hale getirmek için izin verir.

Tabii ki, bariz avantajlara ek olarak bazı dezavantajları da vardır. Ama malzemenin özgül türüne bağlıdır.

ince görünümünü ek olarak, "tahta" paneller diğer avantajları ağırlığa sahip

İç dekorasyon için Paneli ahşap birçok yönden farklılık gösterir. Bu doku, renk ve boyut.

Biz de bir ağaç andıran dekoratif bir yüzey oluşturmak için teknolojiyi vurgulamak gerekir:

 • Kaplama. Bu teknoloji, doğal kaplama ile kaplıdır tablolarını oluşturmak için izin verir. Bu ağaç sonra hazırlanan ürün yapıştırılmış olan kalın bir kaç milimetre, bir tabaka uzaklaştırılır gerçeğinde yatar.

İpucu! Bir çok üretici ürünlerinin ekoshponom kaplıdır belirtin. Aktif madde kereste ile ilgisi yoktur ve sentetik maddeler kategorisine ait olduğu anlaşılmalıdır. formunda, doğal varyasyon civarındadır.

Ekoshpon - Eğer ağacın yapısını simülasyonu sağlayan bir sentetik malzeme

 • Laminasyon. Bu yöntem, seçilen yüzey dokusu ve ahşabın rengini replike olabilen PVC film yapıştırılmış olduğu gerçeğine dayanmaktadır.
 • Laminasyon. Bu yöntem bir öncekinden daha aşağı, fakat ucuzdur. sadece kağıt yapıştırılmış olduğu için bu şekilde elde edilen malzeme, yüksek kalite ile karakterize değildir.
 • Boyama ve cilalama. Bu yöntem, keresteden elde edilen ürünler için uygundur. karmaşıklık ile karakterizedir. Eğer özel alet ve deneyim varlığı olmadan işi varsa, bir düzgün olmayan bir yüzey elde etmesi gerekir.

Ama en önemli fark ağacının altında ürünlerini oluşturmak için temel olarak hizmet veren malzeme içindedir.

"Ağaç" paneller için baz MDF, sunta gibi farklı malzemeler olabilir,

Sunta ahşap sonrası kalan kereste yapılır. Bu büyük boyutta levhalar şeklinde esas üretti. Bu tartışılmaz bir dizi avantaj vardır:

 1. üretici ve malzemenin türüne bağlıdır Düşük fiyat.
 2. yetenek hızla geniş bir alana bakan uygulamaktır.
 3. doku ve renk yelpazesi.

Çoğu durumda, ilk madde popülerlik neden olduğunu. Nedenle hesap ve dezavantajları içine alınması gerekir:

 • Yetersizlik yüksek nemli odalarda kullanmak.
 • ağırlığı çok.
 • Teknolojinin Yanlış montaj sayısız kusurları yol açmaktadır.

DSP dayanan "ağacın altında" Paneli Büyük plakalar halinde mevcuttur

İpucu! Bu tür levhaların üretimi için sağlık için güvenli olmayan reçine formaldegidovye uygulanır. Ürünün Şair çevre standartlarına uygun olarak işaretlenmiş lazım: E0,5-1.

Sunta - sunta üzerinde bir takım avantajlara sahiptir ağaç elyaf malzeme. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 1. Çevre dostu.
 2. Düşük ağırlıklı.
 3. neme karşı direnç.
 4. formların ve dokular seçimi.

Bu ürün nem dayanabilme yeteneği ile karakterize, ancak banyo ve duş odaları için kullanılmaz halde.

nedeniyle ürünün küçük kalınlığına çok dikkatli olmalı ve MDF temelinde panelleri çalışma oldukça kırılgandır

dikkatli olmalıdır madde ile çalışılması için, düşük bir ağırlığa sağlayan küçük bir kalınlık, hasardan koruma sağlamaz.

Bu tür eşyalar, ince bölüm üretilir - basarak. Bu malzeme birçok avantajı vardır:

 1. Mukavemet. MDF ahşap nedeniyle yoğunluk yüksek mekanik yüklere dayanabilir.
 2. Çevre dostu. zararlı maddelerin bir parçası olarak.
 3. Mükemmel nem direnci. Ürünler banyolarda yüzeyleri kaplama ve banyo mobilyaları yaptı.

MDF temelinde "ağacın altında" Paneli nedeniyle iyi bir performans özelliklerine, çok popülerdir

Bu malzeme, dekoratif yüzeyler geniş bir yelpazede yer alır, bu iç farklı tarzlarda kullanılabilir.

PVC paneli - renkler ve şekiller geniş bir aralığı vardır bir plastik levha. Bu ürünler popülerliği önceki tüm türleri gerisinde. son zamanlarda önemli ölçüde dağılımlarını azalttı rağmen. Birçok ürünler hızla görünümünü kaybediyor ve çatlaklar kaplıydı düşük dereceli plastik, üretimi için kullanılır gerçeği.

PVC paneli - iç dekorasyon için en popüler ve ucuz malzemelerden biri

Modern teknolojiler bu trendi değiştirmek için izin verir. Şimdi, böyle bir malzeme aşağıdaki avantajları vardır:

 1. ürünlerin yelpazesi evler, apartmanlar ve kamu kurumları için kullanmak için izin verir.
 2. diğer türleri daha ucuz ürünler.
 3. özel beceri gerektirmez çözüm için. herkes için kullanılabilir bu prosedürü yapar duvarda, üzerinde panelleri monte etmek için özel plastik raylar vardır.
 4. PVC paneller su ile doğrudan temas için uygundurlar. Odalarda duş iç çevresini sokup.

Ancak, tedbirli olmak gerekir, ürün mekanik etkiyi dayanamaz.

İpucu! Bir 3D etkisi vardır bir ağacın altında duvarlar için en gelişmiş ürünler olarak kabul edilir. Bu tür bir düzenleme, farklı malzemelerden imal edilebilir.

3D paneli "ağacın altında" özel bir iç mekan yaratacaktır

karkas ve yapışkan: Duvar panelleri ahşap iki ana şekilde monte edilir. Her biri kendine has özellikleri vardır. Ama önce yüzey hazırlanmaktadır.

yüzeye çalışma

Prensip olarak, ince işlerin her türlü standart ölçüsü. Aşağıdaki adımları gerçekleştirmelisiniz:

 • Eski katmanı kaldırıldı. Saflaştırma baz veya sıva gerçekleştirilir.
 • Kaplamanın tahmini gücü. ufalanan alanların serbest olmalı.
 • Çatlaklar ve fiş bulaşmış. Duvarlar astarlanır.

Eski katmanı Çıkarma - duvar panellerinin kurulumu duvarlarının hazırlanmasında temel aşamadan birini

Ürünler iyi bir ahşap çerçeve üzerine serilir. Size güvenilir bir tasarım almasına izin verir. önemli dengesizlikleri, süspansiyon sabittir uygulanan metal profiller, varsa.

Dolayısı ile de bir işlemdir:

 1. Seçilen kırpma devre bağlıdır yüzeyine uygulanan işaret.
 2. ahşap bar 35-45 cm aralıklarla işaretlenir. duvara bağlanması için gerekli olan rassverlovka tutulan belirli bir işaretleri için.
 3. düzen işaretli çizgiye aktarılır. Reams uzay dübel yükleyin.
 4. Rafları vidalar üzerinde sabitlenir. düzeyde kontrol edilir.
 5. Gerekirse bir budama ışın küçük düzensizlikler hizalanmış panoları underlay.

çerçevenin inşaat panellerin istiflenmesi için güçlü bir yapı sağlar

Paneller aşağıdaki teknolojileri (bakılmaksızın şemasının) ait iskelet üzerinde dizilir:

 • Bakan iç köşeden başlar.
 • Gerekirse, şişkin kısım yuvasına yüklü olması kesilir.
 • İlk fragman vidalarla sabitlenir.
 • Özel bir parantez (klyaymery) aracılığıyla sandık için sabitleme. bu tür cihazlar mevcut değilse, bu oluğun içine sürülür saplamalar (vida), direkt olarak bağlanabilir.
 • ve seçilen düzeni üzerine monte pazuyutsya sonraki fragmanları.

tutkal küçük farklı düzenleme:

 • Dikkatli yüzey hazırlığı gerektirir, mükemmel düz olmalıdır.
 • panelinde kontur detayları ve merkezi boyunca dağıtılır tutkal uygulanan.
 • detay yığılmış ve preslenmiş. Herhangi yanlışlıklar derhal düzeltilir anlaşılmalıdır.
 • Daha sonra, aşağıdaki unsurları uygun.
 1. Açık renkler iyi çocuk odası ve yatak odası için uygundur. İyi doku taklit ışık meşe ve kül görünüyor.
 2. Pariyetal renkler oturma odaları ve ofisler ile karşı karşıyayız. Bu konfor ve refah bir atmosfer yaratır.
 3. Banyo diğer malzemeler ile bir araya getirilmektedir dokusal elemanları monte edilir.

Panel "ağacın altında" çok çeşitlidir ve ev veya dairede herhangi bir odayı vermek için kullanılabilir

Ağacın altında duvarlar için paneller - bu doğal ahşap ürünlerin alımı için fazladan ödeme isteyen klasikleri ve doğal güdülerini değil tercih eden insanlar için büyük bir seçenek.

 • düzeltmek
  • tavan
  • duvarlar
  • Paul
  • Kapılar, kemerler
  • pencereler
  • Fırın, Şömine
 • binanın Dekorasyon
  • mutfak
  • Banyo, tuvalet
  • Koridor, salon
  • Balkon, sundurma
  • diğer odalar
 • bitiş binalar
  • Yazlık evler ve evler
  • ahşap evler
  • Sauna ve hamam
 • kaplama malzemeleri
  • alçıpan
  • paneline dönük
  • Duvar kağıdı, mantar
  • karo
  • Laminant, muşamba
  • Dekoratif sıva
 • ince işleri
  • alçı
  • astar
  • Kalafat
  • Boyama, badana
 • Dış kaplama
  • cephe

geniş bir alan düz yüzeyleri, bir el aleti ile boyamak için uygundur - silindir. Ürünlerdir.

Modern teknoloji sürekli gelişen ve bize bitirme malzemelerinin yeni tip getiren durmuyor.

Evin içinde işlem çıtalar - bu ürünü kullanan birçok ilgilendiren bir sorudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 8 = 18