İç kapılar Boyama

elleri ile iç kapılar Boyama

İç kapılar - iç önemli bir unsuru. nasıl görünüyor itibaren iç mekan ve konağın ilk izlenim tüm resmi bağlıdır. Bu nedenle, iç tüm ayrıntıları birbirleri ile kombine temiz görünüyordu sağlamalıdır.

Zamanla, kapı görsel çekiciliği kaybedecektir. Bu durumda, hızla evde sırayla konabilir. En iyi seçeneklerden biri tablo. Bu efendi ve ciddi becerileri derin bilgisi gerektirmeyen basit bir işlemdir. Eğer talimatlara göre hareket ederse, iç kapılar boyama hızlı ve doğru bir şekilde yapılacaktır.

Boya iç kapılar

Başlamadan önce, kereste kapağı yapılabilmesi için yollar seçmek gerekir. İç kapılar (fotoğraf daha sonra açıklanacağını) Paint farklı formülasyonları kullanılarak gerçekleştirilir.

Bunlar çeşitli bileşenlerden oluşur. Usta ahşabın doğal desenini vurgulamak veya tamamen boya ile üzerine boya karar vermelidir. Aşağıdaki bileşiklerin tat tercihlerine bağlı olarak seçilebilir:

 1. Opak emaye ve renklendiriciler.
 2. Yağlama ve rengi bozulmuş vernik.

Profesyonel tamircilerin evde odun Aşağıdaki ürünler boyanması için satın almak için tavsiye:

 • Alkid boya ürünleri. Kapının uzun vadeli çalışmasına katkıda nem püskürtmek edebiliyor.
 • Akrilik boyalar. yapı araçları su içerir. Bu, insan sağlığı için en güvenli yoludur.

bu uygulama için en uygun olan bir akrilik olup. Onlar iç, hem de dış kapılar sadece tedavi etmek için kullanılabilir.

birkaç aşamada elleriyle iç kapılar Boyama. Bazen iki farklı bileşimler kullanılmıştır. Başlangıçta, her zaman astar kullanmak gerektiğini ve ancak o zaman dekoratif kaplama uygulanmalıdır. Birbirleriyle iyi gidecek gibi bileşikleri seçmek önemlidir.

Örneğin, vernik uygulamadan önce leke kullanmalıdır. Eğer emprenye veya leke ile kapı ve kumaşın renginin paralel kısmını güncellemeniz gerekirse, tek kat yeterlidir. Yani her şey mükemmeldi, bu ustanın görüşüne göre, sürece yüzeyini boyamak için gerekli olan, ahşap değil istenen gölge ulaşılır.

boyama ve sekans işlemi

MDF den iç kapılar Boyama, doğal ahşap ve diğer malzemelerin işlenmesi kumaş aynı zamanda söve lintel ile sadece içerir. Aksi halde doğal olmayan kapıdan farklı olacaktır. Çalışmaya başlamadan, menteşesinin ters bıçağı çıkarın. Bu pürüzsüz bir yüzeye sahip özel bir masanın üzerine yerleştirilir. usta çok güçlü kokusu olan bir karışım kullanmak isterse, bu bir yerleşim ev bahçesinde ya da balkonda manipülasyon bitirme yürütmek için en iyisidir.

Gerekirse kapıyı çıkarmadan önce takozlar içine önceden kilitleyin. Flep çalışmaları sırasında kapalı olamazdı gereklidir. En doğru seçenek bez çıkarılması, ancak bu mümkün değilse, ikinci seçenek de güzel. Çok daha zordur.

1

Başlamadan önce, tüm aksesuarları kaldırmak istiyorum. o, kapı kolları, kilit kaldırılır ve bant veya kağıt sarın ile mührü seslendirdi değilse. Özel bir gıda selofan yoktur. İçeride sıvıları ve diğer maddeleri nüfuz vererek konuya yapışır. Kilit en uygun bant veya yapışkan bant olduğunu.

ahşap yüzey hazırlığı

Çam altında iç kapılar Boyama, karaçam ve diğer süslemeler bazı çabalar ustası gerektirir. Öncelikle, bütün elemanlar işlenmek üzere hazırlanmalıdır. Belli bir düzeni en tavsiye edilen bir işlem yoktur.

Sen ahşap katmanı kapsar boya ve diğer malzemelerin kesinlikle bütün katmanları, çıkarılması bakmak gerekir. Özel bir taşlama makinesini kullanabilirsiniz. Bu prosedür enkaz ve toz bir sürü bırakır. Bu nedenle, aynı zamanda açık havada önerilir.

ahşap iç kapılar, hazırlanan esas alınarak yapılan ahşap söve ve üst eşikleri Boyama. yüzeyini zımpara yapmak için gerekli hazırlık çalışmalarının yapılması ve sonra. herhangi bir uygunsuz ezik ve lekelerin giderilmesine Bunun sayesinde. Tabii ki, bu özel bir makine yapmak en iyisidir. Bununla birlikte, aynı zamanda, uygun zımpara olup.

Yüzey shpaklyuyut parlatma sonra. kullanılan bu özel formülasyonlar için. Bu durumda, uygun bir dolgu maddesi ahşap için tasarlanmıştır. Başka bir karışım etkisiz olacaktır. amaçlanan bir ürün, örneğin, bir yağ ya da leke, renksiz bir bileşim, kaplanacak olan özellikle eğer.

Boya İç kapı, bağımsız bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sonuç yüksek olacaktır. Ancak, bu sebeple eğitim süreci çok ilgi verilmelidir. alçı sertleşir (aracı için el kitabında belirtilen süre), gerekli ikinci kez zımpara kağıdı kullanılarak parlatmak için zaman.

Kapı kanadının işlenir ve saflaştırılır sonra, nemli bez, kurutulur, havasız ile silin gereklidir. Hiçbir enkaz, toz tuval üzerinde kalmamalıdır. Bu anlamlı boyandıktan sonra kapının görünümünü bozan.

Gerekli hazırlık adımı yürütülür, dekoratif tabakanın uygulamasına devam edebilirsiniz.

Restorasyon ve iç kapılar boyama seti talimat doğrultusunda gerçekleştirilir. homojen yüzeyde temizleyici uygulamak için, bunun başvurduğu yapının türüne belirlemek gerekir.

Kapı paneli kartı üç adımda boyama gerektirir. Daha iyi uygulama araçları için rulo kullanılmalıdır. Onun sayesinde, renk, pürüzsüz ve güzel. O tüyleri bırakmaz. Sen tuvalin sol üst köşesinden boyama başlamak gerekir. alt yaklaşan kademeli yüzeyine uygulanan yumuşak hareketlerin, boya. Gerekli kalite kuru bez işledikten sonra.

Çerçeveli kapılar başlangıçta mutlaka bir fırça ile boyamak gerekir. Daha sonra işleme silindiri tamamlanması mümkün olur.

genellikle bir dizi iç kapılar Boyama lekelerin kullanılmasını içerir. Boyama önce, biraz su ile yüzeyi nemlendirmek gerekir. Sonra aracı sorunsuz gidecek. ahşap tahıl boyunca ancak o zaman gereken ilk boyunca leke kullanılarak kapı boya ve. Altta aracı uygulamak arzu edilir.

Yüzey leke ile muamele edildikten sonra, odun lifleri kademeli düzleştirilir. Onlar kesinlikle eziyet gerekir. Bu benim en çok derileri yardımıyla yapılmalıdır. işlem, ilk tabaka kuruduktan sonra gerçekleştirilir.

Daha sonra bir sonraki tabaka, temizleme işleminden sonra tatbik edilir. alkol Leke lifleri düzleştirme işlemini teşvik etmez. Yarım saat kurumaya mümkün olacak, ve kapı öğütmek zorunda kalmazsınız. su bazlı bileşimler, daha güvenli olarak kabul edilen, bununla birlikte, dikkat edin. Bu tür Mordan toksik maddeler olarak. Böyle bir yapı popüler profesyonel montajcılar arasındadır nedeni budur.

Hemen hemen herhangi bir malzeme beyaz boyalı iç kapılar yapılmış olsa bile, bir ağacın bir çizim oluşturabilirsiniz. Belirli fırça gerektirir, evde böyle bir prosedür gerçekleştirmek için. Bu herhangi bir donanım mağazasında satılmaktadır. Boya öncesi yüzey tedavisi için gereklidir. Daha sonra, uygulanan hazırlanan doku herhangi bir renk gösterir.

yapının yüzeyinin değiştirilir için, bir ağaç, bir çizim vardır. Özellikle ayrıntılı olarak çizmek zorunda kalmazsınız. kompozisyonun tam kuruduktan sonra maliyetleri taşlama Engage. Tüm çalışmalar evde bağımsız yapılabilir. Bu durumda olası sakıncaları, önemsiz olacaktır.

Ancak iç kapılar yağma bazı korku varsa, o kumaşın alt işlem gerçekleştirmek için ilk defa denemek için daha iyidir. Bazı durumlarda size ahşabın fatura oluşturmak önce biraz pratik daha iyidir. Yani kapıyı değil, aynı zamanda dolapları ve diğer ürünler sadece dönüştürebilir.

Çam kapılar gibi birçok kişi. ürünlerin fiyatındaki Özellikle çekici. Diğer kapılar ile karşılaştırıldığında, bu tür ürünler daha ucuzdur. onlar da pek çok avantajı farklıdır. Doğal çam çevre dostu kapılar, çevreye zararlı bileşenler yaymaz. Aynı zamanda çok güzel bir iç unsurlar olduğunu. ahşap ürünleri ile karşılaştırıldığında, bunlar dayanıklı ve daha güvenilirdir.

Yukarıda tarif edildiği gibi aynı şekilde gerçekleşecek doğal çam yapılmış iç kapılar Boyama. hazırlama ve yüzey işleme biraz daha dikkat sarf edilmelidir.

Ev sahibi kapı çam yapılmaması geri yükler, ancak ahşabın bu tip altında yüzeyini düzenlemek istiyorsa, özel bir doku fırça kullanmalısınız. yukarıda tarif edildiği gibi aynı şekilde kullanılır. Çam dokusunu kopyalayan cihaz alımı sırasında tercih vermelidir.

Ahşap kapı - bu güvenilirlik ve kaliteli var. Diğer türler kumaş, doğal malzemeler birçok kat daha kıyasla. Doğada, ağaçlar iyi bir çalışma ışık için çok gerekli olan kişilere oksijen, sağlar. Şaşmamalı birçok zengin insanların ahşap evlerde yerleşmek için tercih ediyorum.

Şimdi kimse plastik ürünler ve plastik şaşıracaksınız. iç özgün ve şık görünecek doğal malzemeler kullanılarak dekore edilmiştir.

Ahşap kapılar uzun yıllar insanlık tarafından kullanılmaktadır. Ancak bu malzeme popülerliğini kaybetmemiştir. Ahşap ev veya dairede tasarımında ilginç görünüyor. Bu ürünler sıcaklık ve konfor yaratmak. Kapılar soğuk havanın girmesini sağlayan ve iyi bir ses yalıtımı yok. Evin sahipleri yan odada konuşurken olacaksa, onların konuşma duyulacaktır emin olabilirsiniz.

Performans, iç eleman ile temsil edilen özellikleri ahşap ve işleme tipine bağılıdır. Örneğin, çok güçlü ve sağlam bir meşe nemdir. Çam, tam tersine, daha yumuşaktır. seçim kişisel tercih ve evin mali kapasite sahipleri bağlıdır.

İç kapılar boyama nasıl gerçekleştirileceği dikkate alarak, tüm esere kendini geçirebilirsiniz. Eğer deneyimli ustaların tavsiyeye uyarsanız restorasyon, başarılı olacaktır.

teknolojiler ve bunların özelliklerini: iç kapılar boyamak için nasıl

Çoğu insan iç kapılar boyamak için nasıl soru, çok basit bir şekilde çözülebilir olduğunu düşünüyorum - öyle bir taraftan ve diğer hiç değil. Çoğu durumda, girişim sözlerle biter "ve benzeri gider" ifadesi bir girişim maalesef başarılı olmadığını da anlaşılacağı gibi,. boya damlar - Bu şekilde çok kendine güvenen kişi karşıma beklenen sorunların minimumdur. Boyama - sürecinin tüm belirgin basitliğine rağmen, hassas ve bu arada site ile biz kendinden boyama iç kapılar sorusuyla ayrıntılı olarak analiz dveridoma.net, bu makalede, ele alınacak inceliklerini ve nüansları, doludur. Biz, bu durumda kullanılan malzemeler ve araçlar incelemek kendi elleriyle direkt boyama tekniği bakmak olacaktır.

İç kapılar fotoğrafını Boyama

İç kapılar boyamak için: kapak üst

Hiçbir yasağı herhangi Eğer boya sevdim kapıyı boyamak - ağaç mükemmel bir modern boyalar emer bir yapıya sahiptir. İstisna yok emaye, yağlı boyalar ve su bazlı boyalar yanı olduğunu. Bununla birlikte, makul bir sınır yoktur - almak, örneğin, su ve aşınmaya karşı dayanıklı değildir su bazlı boyalar,. Oldukça hızlı bir şekilde azalacak, kapı onların yardımıyla boyalı olduğunu varsaymak doğal olacak - su bazlı boya yararlanmak için karar verdik kokusuzdur, bu yüzden de en dayanıklı tüm su ve aşınmaya seçmek mümkün olmalıdır. Bu açıdan iyi akrilik boya olarak - ama akrilik lake aynı tabakasını korumak için gereklidir. Genel olarak, anlam iç kapılar, berrak boyamak için daha sorunu çözmek ve şimdi sadece kapıların çalışma şartlarına uyup uymadıklarını için en uygun seçeneklerine göz atın.

 1. Nitroemaylar. Bugüne kadar birçok dış etkenlere dayanıklılık ve direnç kaydedilmiştir avantajlar arasında en iyi seçenek olduğuna inanılmaktadır. Aynı boya ile karıştırırken kurutulduktan sonra, bileşimin en yüksek direnç görülmektedir. Böyle bir boya tek dezavantajı onun çok keskin ve zehirli koku - iyi iyi havalandırılmış bir alanda ve hatta sokakta onunla kapıyı boyama.
 2. Alkid emaye. Opsiyon öncekinden daha kötü değil - alkid boya temel avantajı, düşük maliyetli diyebiliriz. performansıyla ilgili olarak, bazıları bu rakamlar nitroemali daha yüksektir. Negatif yönleri olmadan iş yapamaz - Bu tip boya biraz daha uzun kurutun. Bu hasara daha az dayanıklıdır ve bu nedenle, ilave boya koruma gerektirmez.
 3. Akrilik emaye. kapılar için bu tür boya Hakkında Yukarıda bahsedilen ve pratik olarak hiçbir şey bu ürün hakkında bilgi eklemek - bir kez daha dışında çevre dostu ve zararlı dumanlar eksikliğini vurgular. vernik boyalı akrilik emaye kapının koruma olmadan uzun bir süre sürecek.
 4. Renkli Ahşap üzerine boyar. Görünür ağacın özgün yapısını korumak ve gölge alışılmadık vermek için - muhtemelen tahmin gibi, izin bu modern gelişme, aynı anda iki sorunları çözmek için. Çiçekler canlı dahil vernik böyle bir şey var - burada mükemmel bir seçimdir. Sadece "ama" - Uzun süre kaybolur keskin ve zehirli koku. Bu vernik Doğal ahşap kapılar için idealdir - bu MDF ya da başka sentetik malzemenin iç kapılar boyamak için boya ne tür karar söz konusu olduğunda, o zaman, tabii ki, tercihi dedikleri gibi, tabanı üzerinde boyamak için her zamanki renk Nitroemaylar vermek daha iyidir, sıkıca.

Boya iç kapılar fotoğraf

Genel olarak, kapılarını boyamak için boya ne tür karar. Kapıyı yapılan hangi malzemenin ve onların durumun türüdür gibi bir ihtiyacı olan tek şey, dikkate almak - bu doğal ahşap çukurları tesviye bile renkli lake altında bakılmak üzere olduğu anlaşılmalıdır. Bu gibi durumlarda tür kusurları gizlemek minesi, seçim için daha iyidir. Düzgün işletmedeki kapıları boyamak öğrenmek için, aşağıda ekli videoda görebilirsiniz.

İç kapılar boyamak için nasıl: hazırlık dönemi

ilgili herhangi bir çalışma yapıştırarak veya bir şey boyama, mutlaka hazırlık çalışmaları ile başlamalıdır. Aynen böyle bir hazırlıksız yüzeyde boya amatör dışında göze neden olur. Bu tür hatalar çabuk fark edilir - boyalı veya lake kapılar, hazırlık dönemi bitirmek geçmesi taze boya çok kötü, hatta koku görünmüyor. işin hazırlık aşaması nedir? Prensip olarak, her standart yüzeyleri boyanmış.

 1. Eski kaplamanın kapısını temizlenmesi. Ayrıca eski kaplama ile yeni boya yapışma artırmak amacıyla eski parlaklık yırtık, eski boya erir temizlemek - Çoğu durumda, çok az insan eski boya tamamen kaldırılması yapan ve işin bu faz kusurların banal çıkarılması düşürülür.
 2. Kapı toz ve kir temizlenir. Bunun için, koyun yıkanmaktadır ve daha sonra bir çözücü ile yağı alınmış.
 3. Bundan sonra, çukurlar ve çatlaklar macun - Evde pişirmek için yeterince kolaydır, bu amaçla özel bir kompozisyon için kullandı. Ahşap için element dolgu - kalın bir macun kıvamına karıştırılır tahta tozu, tebeşir ve PVA yapıştırıcı, bir karışımıdır. Bu kusurları ve kapıların her türlü dolu bu kadro oldu.
 4. Sonraki kapı tekrar tekrar, aşındırıcı malzeme ile temizlenmelidir toz ve kir ve yağdan arındırılmış temizlenmiş macuna bitti.

Elleri fotoğraf ile iç kapılar boyamak için nasıl

Bütün bu olaylardan sonra kapılar tamamen boyaya hazırlanır. Gördüğünüz gibi, sahne zor değildir, ama yine de, çoğu insan düzgün yapmak yönetmek - genellikle tozunu ve yağı giderme unutun. Sonuç olarak, toz parçacıkları görünümünü bozan, ancak yağsız değil yüzey boyası kötü tutuldu. Genel olarak, benim işim uyarmak olduğunu ve gerçekten kendiniz karar verin - veya doğru yapmak tembel.

İç kapılar boyamak için ne kadar güzel

Ürünün yüzeyinde boya uygulamadan iki ana yöntem, daha doğrusu iki teknoloji vardır (onlar kimseye bir sır içindir). Bu sprey, fırça ve rulo - daha ayrıntılı olarak, bu teknolojilerin avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurun.

 1. Bir fırça ile iç kapılar Boyama. Onlar, ucuz ve neşeli dediğimiz gibi - sıradan bir fırça ile elde edilen bitmiş sonucu, aksi takdirde isim olmaz. Fırça izi kalır, çıkardı ve boyalı yüzeye kalır Bu aracın eşit kazık boya uygulamak zordur, ama en önemlisi - çizgiler kalır. Fırça neredeyse imkansız olması ince ve eşit boyayı kullanın. Genel olarak, bu seçenek hantal iş için iyidir.
 2. silindiri boya. Zaten tamam - bu şekilde ve ince rulo kapı yüzeyinde boya rulo sağlar. Burada en önemli şey - doğru mu silindiri almak için. Hiçbir durumda, köpük silindiri kullanamaz. Nitroemaylar onun ardından da boyalı yüzey çirkin hale hava kabarcığı, bir kütle oluşturmak köpük ile eşleştirilmiş, (daha sonra bu taneler boyalı yüzeye kalır) ve akrilik emaye konuşma zarar. Genelde ideal kürk yastık, su bazlı boya ile kullanım için standart versiyonda.
 3. bir sprey tabancası ile Boyama. Büyük bir seçenek, ancak uygulanması belirli ekipman gerekir - bir nebülizatör ve kompresör satın almak için atomizör ihtiyacı aracılığıyla elleriyle iç kapılar boyamak için nasıl soru çözmek. Genel olarak, çok para harcamak - evin içinde ekipmanı kullanmak için yeterli değil de yanlıştır. (Özel bir evde yaşıyorsanız, en azından ya, bir cadde) O münhasıran endüstriyel veya üretim versiyonu.

İç kapılar fotoğrafını boyamak için nasıl

Makaralı ve fırça - Peki iç kapılar boyamak için sorunu çözmek için çok fazla yöntem yoktur. Orada elektrik sprey tabancaları lanse ama pratikte az kullanılmaktadır vardı - onlar yüksek kaliteli boya uygulaması için gerekli olan istenen basıncı yaratacak yoktur.

Ve son olarak, iç kapılar boyamak için nasıl bağımsız karar hakkında birkaç söz değil, tavsiyeler? o niteliksel bir anda yüzeyde leke imkansız - olursa olsun boyalı, ne olursa olsun maddi ve takım kullanıldığı kadarıyla, bir şeyi anlamak önemlidir. Bir çok durumda, boya, iki, üç ya da daha fazla tabaka halinde uygulanır, ve bunların her biri de kuru olmalıdır. profesyonel resim gelince Üstelik, neredeyse bu katmanların her biri ek işleme tabi tutulur - bu temizlik ve hatta parlatılır. Boya kat boyama kuruduktan sonra, hiçbir zarar üst koruyucu vernik neden olacaktır. Ve bir şey daha - Kapıları boya başlayan bu boya çok zordur yıkamak, çünkü bir gölgelik ile tuval kaldırıp kapıdan tüm aksesuarları kaldırmak için tembel olmayın.

Başarılı bir kendini boyama kapı sistemleri sırrı

iç kapı görünümü rolünü hafife almayın. Bu iç önemli bir unsurdur, lüks, itiraz ve stil bir dokunuş olarak taşımayı ve dikkatsizlik ve kötü tat izlenimi yaratabilir. Eğer iç tazelemek ve maliyetleri önemli ölçüde tasarruf yardımcı olmak için, iç kapıları boyamak için nasıl değerli ipuçları.

Eski kapılar, yıllardır maalesef yavaş yavaş onların görsel çekiciliği kaybetmek sürecek. Bu prosedür bir iç mekan ve ev sahiplerinin ruh bozar. Ama bu onlarla parçası bir neden değildir. Orada eski yıpranmış kapı yerine her zaman mümkün değildir, bu nedenle Eğer tekrar boyanabilir.

Yani kendi elleriyle MDF ürünlerini boyama teknolojisi oldukça basit, ama pratikte bunu daha da kolay çıkıyor. Ama her, ilk bakışta, basit bir vaka kendi nüansları vardır. bir silindir, bakım, arzu ve bizim ipuçları ile donanmış, kapının dönüşümde mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

İç kapılar için boyayı seçin

İç kapıları kendi ellerinizle boyamadan önce, kullanılacak boya seçimine son derece önemlidir.

Tuval rengi, teknolojisi ve lekelenme süreci doğrudan bu seçime bağlı:

 1. Akrilik emaye, tüketiciler arasında en popüler olanı, geniş bir renk aralığı ve özel bir koku bulunmamasıyla ayırt edilir. Biraz yüksek maliyet ve müteakip vernik kaplama ihtiyacına rağmen, sonuç buna değecektir.
 2. Alkid emaye, uygun bir fiyata, çok çeşitli renklere, dayanıklılığa ve kaplamanın güvenilirliğine sahip olmak popüler bir seçenektir. Ancak odada iki günden fazla kalmış keskin ve hoş olmayan koku, uygulama alanını sınırlar.
 3. nitropaints güzel bir dekoratif katman, mukavemet ve kaplamanın dayanıklılığı ile karakterize edilir. Paranın yüksek fiyatı faizle ödenir. Ancak keskin koku ve toksisite bir odadaki işi yapmaya zorlayarak insanlardan kurtuldu.

Kişisel zevk ve tercihler göz önünde bulundurulduğunda, MDF kapılarının kusurlarını mükemmel şekilde gizleyen düz boya, parlak boya kusurları keşfediyor ancak bakım yapılması kolaydır. Ve saten veya yarı parlak ajanlar kumaşın pürüzsüz bir yüzeyini oluşturur. Lateks emay (yağlıboya) çizilmeye karşı dayanıklıdır.

Boyama kapıları için ana araç

Kapının boyanması sonucu sadece boyanın seçimi değil aynı zamanda alet tarafından da etkilenir. Böyle bir aletin seçimi doğrudan boya, tuvalin malzemesi, tasarımına ve elde etmeye çalıştıkları etkiye bağlıdır.

Kapıyı kaplamayı kendi elinizle vernik veya emaye ile yapmayı düşünüyorsanız, fırça kullanın. Doku üzerinde bir aksan oluşturmak ve ağaç deseninin doğallığını vermek için, bir sünger veya kauçuk bir spatula kullanmak daha uygun olacaktır.

MDF kapısının ilginç bir rengi, bir silindir kullanılarak oluşturulabilir ve ağın arasında bir sabun solüsyonu ile muamele gören farklı renk tonları uygulanabilir. Sonuç olarak, tamamen orijinal bir desen elde edebilirsiniz.

Ve yine de, renklendirme için hangi aracı kullanacak yetkin bir yaklaşımın uğruna, bir profesyonelle görüşebilirsiniz. Renk ve aletin tuvale, su iticiliğinin özelliklerini ve sıcaklık değişimlerine direncini sağlamak için güzel bir renk vermesine yardımcı olacağını söyleyecektir.

İç kapıları kendi ellerinizle boyama ve restorasyon yaparak iç mekan stilini kolayca değiştirebilirsiniz. Buna ek olarak, boya ve vernikli ürünlerle kaplama, bozulmayı önlemek ve kullanımdaki pratikliği artırmak üzere tasarlanmıştır.

Hazırlık çalışması öncelikle yeniden imalatı gerektiren eski ürünleri ifade eder. Genellikle, eski kapının güncellenmesinin mümkün olmaması durumunda ve paradan tasarruf etmek için "çıplak" bir bezle yeni bir MDF ürünü satın alarak kapıyı, örneğin lamine edilmiş, tamamen bitmiş bir kap satın almaktan daha iyi boyayın.

Tuvali kendi ellerinizle boyamaya başlamadan önce, eski kapıları menteşelerden çıkarabilir ve bağlantı parçalarını kutusundan sökebilir, bu işlemin daha kolay olmasını sağlar. Kilitlerin veya menteşelerin çıkarılması imkansız ise - boya bantıyla kapatın. Ayrıca, camın çevresine yapıştırmak için sırlı bir bez boyarken de yararlı olabilir.

Eski kaplamayı çeşitli şekillerde kaldırabilirsiniz. Birincisi, lamine edilmiş bir kapıyı tutmak için ideal olan bir havalandırma deliğinin kullanılmasıdır. Önce boyayı ısıtın ve daha sonra spatula ile temizlemeye başlayın. Yordam etkili, ancak çok rahatsız, çünkü yanık kokunun kokusu arzulanan bir şey bırakıyor. Alternatif bir bina saç kurutma makinesi de benzer bir çalışma prensibine sahip bir alternatiftir, ancak sadece kapıyı boyamak uğruna elde etmek mantıksızdır.

Bu nedenle, üçüncü yöntem, en sadık - herhangi bir inşaat mağazasında satın alabileceğiniz bir boya sökücüdür. Boya eski ve kırıksa, zımpara kağıdı veya taşlama makinesi ile çıkartmak zor olmayacaktır.

Son adım, ürünü bir astar ile kaplamaktır. Kapıyı hasardan daha fazla korumak ve boyanın kumaş yüzeyine yapışmasını iyileştirmek için kullanılır. Astar tabanı kurutulduktan sonra, hazırlık çalışmaları tamamlandı, kendiniz kapının kendiniz boyayla başlayabilirsiniz.

Tuvalin yerleştirileceği konuma gelince, iki görüş var. Bazıları, tuvalin kurutulması eşzamanlı olarak her iki tarafta da gerçekleştiğinden kapıyı olağan konumunda boyayacağının gerçek süreci hızlandırdığına inanmaktadırlar.

Diğerleri çizgileri olmayan MDF kapıda boya uygulamak için kapı menteşelerden çıkarılıp yatay bir yüzeye yerleştirilmelidir. Fakat bu durumda, ikinci tarafın boyamasına devam etmek için, ilk tabakanın tamamen kurumasını beklemek gereklidir.

Unutmayınız ki resim yaparken boyayı gerektirmeyen tüm yüzeyler boya bandıyla kapatılmalıdır. Panelsiz büyük düz yüzeylerde boya rulo ile küçük fırçalarla fırça ile uygulanabilir.

Kapıların boyanmasına başlayın MDF kanvasın üstünde, kademeli olarak aşağıya iniyor, son kısımda yapıların uçları kalmış, aksi takdirde nem değişiklikleri nedeniyle ahşap küçülmeye başlayabilir. Renk doyuruldu - ilk kuruttuktan sonra boya ikinci bir tabaka uygulayın.

Bir boya bandı kullanılmışsa, boya tabakası tamamen kurumadan önce çıkarılmalıdır, aksi takdirde skot ile birlikte boya kalıntılarını çıkarırsınız. Tuvalin ana alanını, uçlarını ve diğer küçük ayrıntılarını kendi elleriyle boyadıktan sonra, MDF kapısının yüzeyi koruyucu bir vernikle kaplanabilir.

Tuvali sadece mekanik hasarlardan (cips, çizik) korur, aynı zamanda parlaklık verir ve tuval rengi daha da yoğunlaşır. Bir lamine kapı oluşturmak için, aksine onun benzetmesi sadece vernikle zor olacaktır, bununla birlikte dayanıklılık ve güvenilirlik sağlanacaktır.

Kapı tamamen kuruduktan sonra kutunun menteşelerine güvenli bir şekilde monte edebilir ve yapılan işten gurur duyarak iç mekanın sömürünün ve yeni dekorasyonun tadını çıkarabilirsiniz.

Bu makaleyi değerlendirin: (1 oy, ortalama skor: 5.00 5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

35 − = 34