iç Modernizm

iç Modernizm

Modernizm daha sosyal ihtiyaçlar ve fonksiyonlar doğrultusunda, bir yerleşim bölgesinde yer ve nesneleri binanın yolunu bildirmiştir. Modernizm Viktorya tarzı bir zenginlik geçmişten aşırılıkları kaynaklanıyor yirminci yüzyılın başında, ve sanayileşme tepki ile başlayan, tasarım ideallerinin birleşmedir.

Modernist tasarım resmen Almanya'da tasarım Bauhaus okulunun açılmasıyla, 1919 yılında Avrupa'da kurulan kabul edilmektedir. Okul disiplini ve böyle Walter Gropius, Mies van der Rohe ve Le Corbusier gibi yenilikçilerin sanat ve zanaat eğilimlerin bir arada içermektedir. Japon evlerin dış yaşam alanları onun ilham çok çekti Frank Lloyd Wright, Amerikalı bu kez de mimarların nesil üzerinde büyük bir etkisi vardı.

felsefe ve bu insanların ve diğerleri pratiği, geliştirmek için seyahat ve İkinci Dünya Savaşı birçok mimar ve tasarımcılar için gelişiminde belirleyici faktör olduktan sonra. Bu nedenle, serbest bu çağ Ortaçağ'da (Mid-Century) dönemi olarak adlandırılan.

Kamu ve konut mimarisinin birçok eşsiz örnekleri dünyanın her köşesinde görülebilir, hatta Avustralya istisna değildir. Savaş sonrası patlaması ve ekonomi ile birlikte tazelik modernist idealin bir dokunuş, modernizm tarzında banliyölerinde, şehirler, birçok tesiste yerelleştirme ve iç tasarım etkiledi.

Bir sonraki önceki geleneklere ilk boşluğu mimari yönü olarak Modernizm ve "modern" mimari görünümünü hazırlar. Sadece bunların uygulanmasına için rasyonel bir yaklaşım temelinde aşılabileceğini yeni inşaatlar türleri (sergi, ticaret, tren istasyonları, vb ..), teknolojik organizasyon - bu yönde kesin etki edecek fonksiyonel süreçleri var. Program yapıları, teknolojik süreçlerin çalışmanın bir amaç fonksiyonu gelişimine ciddi bir tutum ortaya çıkan ekipman, tatmin edici bir aydınlatma kuruluşunun uygun yerleşimde koşulları göz önünde. mağazalar, bankalar Salonları, tren istasyonları pasajlar istasyonları ve geçitler aydınlık ve geniş platformlar camlı metal kemerler üst üste yapılır. Binaların tipolojik özelliklerine (okullar, bankalar, tren istasyonu) - hacmin planlama ve organizasyonda kendi mimari göstermeye başlar.

mekansal yapısı ve dekor çit. bileşimin toplam mekansal yapısı, belirli bir geometrik şekli başlangıçta aranan ve tüketici hareketi inşa yoluyla çeşitli imkanlar dizilmiş değildir. yüksek akış trafiği kamu binaları yapısı net bir geometrik forma yakındı. konut köşklerde mekansal kombinasyon formları daha rahat, samimi bir karakter idi. doğrusal ilkesi olarak - hiyerarşik vzaimopodchineniya elemanları uzamsal mimari kuruluşun esas elemanlarının bileşim içinde olası bir eşitlik, binaların mantık-işlevsel grubun bir fikir geldi. mimari dekorasyon bir siparişin Modası geçmiş elemanları yanlış olarak reddedilmiştir. Doğruluk ilkesi gerçekçi malzemeyi kendi dokusunu, rengini, olası plastik ve tektonik özelliklerini belirlemek taşındı. metal, cam, seramik ve diğer iç dekorasyon - Esas yeni malzemelerin kullanım yelpazesini genişleterek.

1

malzemeler: Modern iç tasarım mümkün birçok materyalleri kullanmayı kolaylaştırır. Çok yaygın ahşap ve plastik parçalar, ancak tasarımcılar genellikle ahşabın doğal dokusunu gizlemek için opak kaplama ahşap üzerine boya. Bazı tasarımcılar iç organik ve daha yapay form ve malzemeler arasındaki kontrastı vurgulamak doğal ahşap kullanıyor. Modernizm modern stilde iç mekanların iç tasarım karakteristik özelliklerini yapma paslanmaz çelik gibi metaller Parlak,. Metal sandalye bacaklardan farklı elemanlarında kullanılan ve armatür mahfazası ile biten edilebilir. bugünün "modern" iç mimarlar olarak pürüzsüz, düz yüzeyler için cam ve plastik kullanmayı deneyin.

modernizm tarzında ev ve tasarım ayırt nitelikler:

- güneş panelleri gibi evde sıcaklığı, hava akışı ve verimliliğini kontrol etmek için doğal elemanların kullanımı.

- Çatının düz veya tek seviyesi.

- Tabandan tavana pencereler.

- temiz hatları ve açık alan planlaması.

- özel dikkat örneğin bir blok içerisindeki binanın temeli ve yerin sitesine ödenir: cephe cepheden dışarı konmuştur olmadı.

- bölünmüş seviyeleri ve akan yaşam alanları.

- Nesnenin iç ve dış alanların sürekli bağlantısı.

- böylece, dekoratif ve süslü görüntü, örneğin, tavan prizler, dantel ve yokluğu. ö.

- Böyle bir laminat, paslanmaz çelik, büyük boyutlu bir cam, plastik, beton, hem de, örneğin, ahşap paneller, yazı tahtaları, yumuşak tüylü halı dokuma perde gibi doğal ve dokulu yüzeylere yeni malzeme ve dönemin teknolojilerin kullanımı.

tasarım stilleri benzer: Konstrüktivizm, Vanguard (bağlantılar)

tarzı Modernizm

Oyun alanı ve hayal - iç Modernizm

Tez canlı, yılmaz, cesur yirminci yüzyılda ortak bir konsept ile birleşmiş, dünya kültürüne okul ve hareketlerin sonsuz bir çeşitlilik getirdi "Modernizm".

Latince kelime Modernus'un türeyen - «Modern», - bu eğilim XIX ve XX yüzyıl başında ortaya çıktı. Bu devrimci bilimsel keşifler ve buluşlar bir dönemdi. kanun ve doğrulanmış oranlarda kesinlikle uyması dayalı eski tasarım kararları arkaik ve sıkıcı idi. Modernizm kökten yeni sanatsal bir fikirdi. önceden var olan sanat farklı yollarla gerçekliğini tasvir, o zaman modernizm gerçekliğin çok fikrini reddetti. onun hayalinde var olduğu her yazar bunu yorumlanır, değil bir gerçeklik ve buna tutumlarını yarattı. eser gerekli sözleşmelerin tam O'nun özel dil, değil aklın ancak kalbin olduğunu. Modernizm - değil kolay sanat, yazar ve seyircinin aktif eklem çalışma gerektirir.

"KavramıModern mimarisi"Farklı açısından farklı dillerde Belirlenmiş. Rus dilinde - bu modernlik, içinde İngilizce - modernizm veya Modern hareketler. Ayırt etmek önemlidir modern İngiliz önceki yirminci yüzyılın başlarına var Rus Art Nouveau ait. Art Nouveau tarzında modernizmin yerine Rusya'ya geldi.

Bu stil temelde - Yeni bir şey yaratmak. Ancak modernizmin iki ana hatları tespit ettik. birinin kalbinde çok yönlülük, işlevsellik ve rasyonelliği yatıyordu. Diğer kalbinde - tekliği ve telif hakkı formları arayın. İki rakip tarifi vardı, ama mimarisinin geleneksel ilkelerinden reddetmeleri ile birleşmiş.

Herhangi bir durumda, mimarlar doğrudan geometrik çizgiler ve şekiller reddeden doğal doğallık döndü. son başarıları ve bina teknolojileri kullanarak planlama yeni fikirler vardır.

1. Modern mimarinin ilkeler:

 • Yeni teknolojiler ve malzemelerin kullanımı - çelik, beton ve cam,
 • yapı ve iç alanı organizasyonu yapımında rasyonellik (fonksiyonunun belirler)
 • Minimal dekor,
 • "Enternasyonalizm"
 • estetik bir madde olarak soyutlama.

30s kadar modernist mimarlar aktif şekiller ve formlar denemeler yapıyoruz. Stalin'in 30 yılında tüm deneyler otoriter yapıldı ve Sovyetler Birliği'nde ana mimari tarzı Neoklasisizm başladı.

Savaş sonrası 40'lar ve 50'ler modernizm olarak döndü. Bu yeniden yapılanma ve hızlı kentsel büyüme zamanıydı. prefabrik ve mimari aşırılıkları yoksun yapılar vardı. Sadelik, demokrasi, ekonomi, - bu o yılların başlıca kentsel eğilimdir.

Modern mimari diğer stilleri ve yön yerini geçen yüzyılın 80-ler, kadar sürdü.

inşaat ve mimaride modernizmin kurucuları birçok tanınmış mimarlar vardı. sanat birlikte pek getiren okul - Walter Gropius ünlü Bauhaus yarattı. Ludwig Mies van der Rohe iç ve dış uzayı bağlanmaya çalıştı, duvarlar genellikle binanın ötesine edilir. Le Corbusier İşlevselciliğin temel kuralları formüle edilip ünlü Villa Savoye getirmek. Ve son olarak, Gustave Eiffel, dünyaca ünlü bir trehsotmetrovoy kulesi yarattı.

2.1. Modernizm tarzı temel fikirler:

 • son teknolojilerin ve malzemelerin kullanmak,
 • hatlarının berraklığı ve kesinliği,
 • renk ve boşluk ile deneyler,
 • pratiklik ve işlevsellik,
 • cam, plastik, metal aktif kullanımı.

Modernizm - her zaman alanı olan bir oyun. Çok düzeyli tavanlar genellikle beyaz veya renkli ışıktır. Odalar düşünceli aydınlatma gerektirir. Tavan avizeler yumuşak hatları ve geometrik biçimlere sahip bulunmaktadırlar.

Modernizm tarzı temel fikri - alana bir ışık ve havadar vererek - duvarların açık renkli, pastel renkler. Bunlar, açık yeşil boyalı, mavimsi, mor mor veya saf gri soluk soluk edilir. Duvarlar için, ahşap paneller mobilya gibi aynı türün yapılmış, kullanılabilir. Organik duvarlar hafif alüminyum katlanabilir yapılarını süsleyen. Pariyetal kemerler, kirişler ve diğer beton yapılar işlevsel ve mantıksal olmalıdır.

Odanın amacına bağlı olarak düzenlenir. Mutfakta, banyo - geometrik desen ile kaplı seramik, var. Fonksiyonel odası alanı farklı düzeylerde çalınabilir. net güzel parke zeminler ve sıkı desenleri ile oturma odası. bir model, geometrik şekil veya asimetrik olmadan parlak, - iç halılar.

Modernizm mobilya seri üretim ağırlıyor, ama böyle burada da, bu orijinal bir tasarıma sahip olması arzu edilir: http://www.myagkaya.mebelem.ru/. doku ve renk kontrast ile karakterizedir. İzin mobilya dalgalı özetliyor. Yaygın ergonomik kullanılan - mobilya - insan vücudu için rahat. Malzeme, doğal ahşap, cam, plastik, suni deri tercih edilir. Tedarik maddesi kullanılan krom, nikel, çelik. Kartvizit tarzı - bir cam sehpa.

modernizm tarzında Tekstil nötr olmalıdır. özgün çağdaş malzemelerden yapılmış donuk perdeler vardır. Perdeler iç ayrıntılarını tadını müdahale etmeden sessiz bir arka plan rol oynamaktadır. Genellikle yerine perde panjur kullanılır.

Modernizm herhangi bezeme reddeder. Çok basit ve işlevseldir. aksesuar ve dekor öğeleri bir bolluk bu tarz karakteristik değildir. birkaç şey iç huzuruna çıkan ille kaderini yerine getirmek. Böylece, laboratuvar cam veya seramik saydam vazo düzensiz veya asimetrik şekle sahip olabilir ve onlar kesinlikle çiçekler olmak zorunda kalacaktır.

2.2. Modernizm stilini Özellikleri

1. Modernizm büyük bir yer kaplar. Bu yüksek tavanlı ülke evler ve odalarda idealdir.

2. uzay diğerine kolayca akar. farklı düzeylerde, bazen bütün bir duvarı kaplayan, tasarıma, geniş şerit pencereler dönüştürmeyi Zemin ve tavan - ışık ve hava ile oda doldurun. Sürgülü kapı, çok fonksiyonlu mobilya, hareket ve ifadenin alanı verir. uzak zamanki kanunlar bu tarzda tasarlanmış iç, dinamik ve hayat dolu.

3. Modernizm o pratikliği ve işlevselliği değer mobil hızlı zihinle enerjik gençler için idealdir, aktif katılımını gerektirmektedir.

4. Parlak renkler, inci, inci, bugünün kez hız anımsatan metalik tonları, her zamanki klişeleri değiştirmeyi, geleceğe girmek yani.

5. Empresyonist tarzda yürütülen Olağandışı fotoğraflar ve resimler, Kübistlerin ve Fütüristler özgünlük iç vurgulamak. bunun bir parçası, arka teknikte olduğu gibi.

6. Modernizm teknolojisi, estetik ile sanat karıştırır - fonksiyonel ile. Geleneksel edilmiş ve dikkatli bir şekilde gizli ısıtma boruları, elektrik kabloları, beton yapılar, dikkat çekti. Her ayrıntı - aydınlatma, mobilya ve aksesuarları - Işık ve gölgenin, doku kontrast oyunudur ve vazgeçilmez özgünlük ve işlevselliği oluştururlar.

Bir tasarım tarzı olarak modernizmin seçimi ile düşünceli yaklaşılmalıdır. Tabii ki, bu tamamen orijinal, benzersiz iç mekan, sözde "parçası" mal olacaktır. Çok fazla hayal gücü özel gerçekliği, sınırsız oyun ile doldurulacaktır. , Indomitable cesur ve serbest stil Dünya yeni ve şaşırtıcı yapacaktır.

Ama bu seni değiştirdi gerçeğini için hazır mısın?

fotoğraflarda heyecan verici haberler kaçırmayın:

en güzel ve tarihinin en pahalı gece elbisesi yıldız

 • kilo kaybı içecekler için en lezzetli tarifleri

 • 12 moda trendleri ilkbahar-yaz 2018

 • Evinizin daha parlak hale getirmek için nasıl

 • 2018 12 en çok beklenen filmleri

 • 2018 yılında anneleri olacak 12 gebe yıldız,

 • 100 nedenleri I love you! - 14 Şubat'ta bir hediye

 • Şık iç 2017-2018 yıl

 • 20 yıl boyunca 12 "Titanik" aktör var nasıl

 • PR vardı 12 yıldız roman

  iç podyum

 • $ 10 milyar için ayda İlk taban

 • Dünyamızda yaklaşık 12 inanılmaz bilimsel gerçekler

 • İtalya'da 12 en güzel yerler

 • aile görüntüleme için 12 film

 • tarzı Modernizm

 • Modern kafe ve barlara 12 İç

 • en muhteşem yer Pensilvanya

 • barok tadı

 • 10 küçük numaraların her zaman pahalı görünmesine yardımcı olmak için

  Suomenliinna - Finlandiya Kale Müzesi

 • olumsuz beyni etkileyen şeyler

 • Instagram dünyasında en popüler 12

 • Hindistan hakkında 12 ilginç gerçekler, sizi şaşırtacak

 • Great Barrier Reef Nefes kesici fotoğraflar

 • değerli taşlar yaklaşık 12 gerçekler

 • Sevdiklerinize Zodyak'ın farklı işaretlere nasıl değiştirilir

 • Uyarı! - fikirleri, resimler ve diğer materyaller kopyalama kaynağına aktif bir bağlantı 12millionov.com ile sadece izin verilir

  © 2012 - 2018 Tüm hakları saklıdır. metinler, fotoğraflar ve resimler yazarlarına aittir. İletişim | Site haritası

  modernizm tarzında evinizi yapma

  iç tasarımının en yaygın tarzı bugün modern. Onun temiz çizgiler ve yumuşak eğriler takı çeşitli boğulmuş, bu nedenle onun vücut bulma yararı açıktır değildir:

  • Bu tarz olarak, modelleme çok sayıda kullanmayın;
  • Farklı dekoratif unsurların yok kazık;
  • şık;
  • rahat;
  • Modern.

  Modernist stil, dekor bile asgari miktarı çok pahalı görünüyor. Ve az tahmin. Bu aktif onlarca yıl boyunca tanınmış dergilerin çok sayıda terfi. tarzında işlevsel elemanların çeşitli dekorasyon rol oynamaktadır. Bunun için tüm sığdırmak:

  • niş;
  • kemerler;
  • Zemin ve tavan, onların ani geçişler;
  • kullanılan renklerin kontrast;
  • ahşap, çelik, alüminyum, beton ve yapı tuğladan yapılan yüzeylerin kombinasyonları.

  Bütün bunlar hep birlikte fonksiyonel ve estetik misyon getiriyor. Modernizmin Dallar modern yüksek teknoloji ve minimalizm vardır.

  yardımcı olmak için bu stilleri neredeyse tüm büyük tasarımcıları çalışmış olan çeşitli mobilya, büyük bir koleksiyon yaratıldı. Tüm elit salonları ile temsil edilir.

  Salon - Evde bu ana oda. elleri ile oturma odası için perdeler yapmak öğrenin

  İç kombine banyo boyutu pratik ve uyumlu olması küçüktür. Bunu başarmak için nasıl tıklayınız.

  Tasarımcılar ve geliştiriciler, çağımızın başarıları üzerine inşa edilen, aydınlatma armatürleri ve aksesuarları daha yeni modeller geliştirmek. Aynı zamanda, bu tür şeyler için moda etkiledi. Sürekli moda giyim dünyasında hem yeni koleksiyonları dışında, onun mevsimleri vardır ve hazır giyim.

  Bu tarz seçerken fazlasının dekor bir oda biraz rahatsız bir görünüm verebilir unutmamak önemlidir. Tipik olarak, duvar, bir yapıcı olarak, kolayca toplanabilir bileşenleri çeşitli dekore. Zamanımızda bir gelenek haline gelmiştir Bu alüminyum dekorasyon ve betonarme yapılar.

  Arch, kiriş ve gergili elemanlar tek bir şey istiyorum: aşırıya kaçmayın, bu tarz maksimum tüm parçaların işlevlerini ve bunların kullanım uygunluğunu gerektirdiğinden.

  Modernist tarzda oda dekor dikkat etmek, hemen oda yükseklik ve derinlik veren tavanlar eşit olmadığını görmek ve boşluk ile oynayacak. Tipik haliyle, bu tavan karakteristik çok seviyeli ve asimetri vardır. genellikle parlak etkisiyle, bu tavan beyaz veya açık renk genellikle renklendirin.

  modernist tarzda dekore edilmiş odalarda zemin, hemen hemen hiç bir kısıtlama bulunmuyor. Onun maddi ve şekli (örneğin, çok seviyeli) engelleri bilmiyorum. Sadece birkaç öneriler vardır.

  • döşeme kaliteli fonksiyonel amacı (banyo, mutfak, yatak, vs.) olmalıdır;
  • Süs doku ya da kaplamalar netlik ve şiddeti vardır;
  • Halı kendinden renkli, nötr renk olmalıdır;
  • Parlak renkli geometrik veya asimetrik halıların bir halı göz seçerken.

  Modernist tarzda mobilya geniş endüstriyel ölçekte kullanıma sunulmuştur. Bugünün modernizmin orijinal tasarımlar ve malzemelerin çeşitli çok yaygın kullanımıdır. Oldukça sık renkler ve dokular bir arada kullanılmıştır. Ayrıca, malzemeler çok farklı olabilir:

  • cam;
  • metal;
  • Ağaç;
  • plastik;
  • Krom malzemeleri;
  • Nikel kaplama malzemeleri;
  • Suni deri.

  onun başından Modernizmin tarzı ondan önce var stilleri ile bir anlaşmazlık olduğunu unutmayın. Yani hepsi uygun bir tarzda yapıldıkça bu alanlarda sen, olağan göz takı bulamazlar nedeni budur.

  Onlar göz çekmemektedir yüzden nötr tonlar ikisinden birini seçmek zorundadır, ve dikkat herhangi bir olağandışı malzemelerin oda ya da perdelerin dekor üzerinde duruldu: perdeler dikkat edin. iç oda uyacak ve güzel panjurlar kolaydır.

  heykeller ve vazolar gelince, genellikle alışılmadık asimetrik şekle yapılır genellikle bir insan figürü anımsatır. Genel olarak, odalarda aksesuar ve dekorasyon bu tarz asgari miktarlarda bulunması gerekir.

  1. Evin tarzı hayatının tarzına uyması gerektiğini unutmayın. modernizm tarzında iç iyi bir dinamik bir hayat için kullanılan çok enerjik insanlar, uygun ve aynı ortamı ihtiyaç vardır. Sıklıkla modernizm onlar iç esneklik ve dinamikleri takdir çünkü, «yeni stil» tanıtıyoruz gençler tarafından seçilen.
  2. tarzı modernizm nötr renk tonları, bej gama ve inci, gümüş ve metalik efektli çeşitli kombinasyonlar için karakteristik. Bu, tüm eski, köklü bitki düşmesi sunarak öne çabası geliştirmek için yapılır. Ayrıca şimdi postmodernizm stiline daha yakın olan parlak, canlı renkler katıldı.
  3. iç çok önemli bir ayrıntı aşağıdaki tarzı tablo ve resimler şunlardır:
  • Empresyonizm;
  • Modern;
  • Fovizm;
  • cubism;
  • dışavurumculuk;
  • Neo;
  • Post-Empresyonizm;
  • futurizm;
  • Soyut sanat;
  • Sürrealizm;
  • Dadaizm.
  1. İç modernist tarzı kullanarak, bir boşluk oyuna dikkat. Bu in-transformatör farklı katlarda yapı, içerik serbest planlama ve pencere ve duvar niş odaklanarak dahil pek çok şekilde kendini gösterir. hızla birçok özellik ile sürgülü kapılar ve mobilya kullanarak, uzay değiştirmek için.
  2. Genellikle orada evler nasılsa saklamaya çalışıyorsunuz birçok yapılardır. Bu kirişler, merdiven ve ısıtma boruları ve pillerin çeşitli içerir. Buna karşılık, bütün bu unsurlar vurgu modernizm içinde. Dekor mevcut ise, bu minimumdur.
  3. modernizm çelik pencerelerin en önemli unsurlardan biri. Onlar menteşeli veya sürgülü tasarımı ile, bazen duvarda, büyük olmalıdır.
  4. modernizm beri - Bu parçada, bu ürünün popülaritesinin başında olarak anılan, profesyonel bir irade tasarımcı ve iç davet etmek en iyisidir.

  Modernizm - yirminci yüzyılın başlarında ortaya çıkan bir kültür eğilim. Onun özelliği eski dogmalara için özlem kırma, eski dogmalara ve kuralların feragat oldu. Bu tarz resim ve mimaride nüfuzunu göstermiştir.

  İkinci Dünya Savaşı olayları ile bağlantılı olarak, hızlı bir şekilde oluşturmak için gerekli ve tüm faaliyetleri süper karlar müşterilere yöneliktir. hızlı ve zamanında evlerin çok sayıda almaya gerekliydi çünkü tasarımlar, çok benzerdi. Bu nedenle, tasarımcılar dekorasyon kullanarak az miktarda, her biri kendine yeten ve güzel yapmak çalıştık.

  modernizm olarak tüm yeni odaklanarak, gelişmiş malzemelerin hemen hemen her türlü kullanılmaktadır. O, tüm tarihsel stilleri ayrılır ve maksimum işlevselliği odaklanmıştır ve bunun yerine her zamanki süslemeleri rengini kullanır.

  modernizm tarzında iç Fotoğraflar

  Video göster: «Modern» tarzında daire

  Nasıl Art Deco tarzında iç tasarım: Modern trendleri

  4 Profesyonel Konseyi: iç Pop sanat tarzı

  Şimdi dairede tamirat yapacak ne tarz biliyorum. sanatta sadece Empresyonizm seviyorum ama bilmeyen iç belli görünümle bu sanatsal türün resmin iç birleştirdi. akıllı fikirler! hayal gücü ve aksan için çok fazla alan ve oda. Gerçekten bu iç böyle havadar, hafif ve hafif. Çok fazla ışık insanda iyimserlik ekler. yasak değildir yanı sıra, farklı geometrik şekillere ve nesneler ile oda kullanımı. Onlar mükemmel ve uyumlu bir toplam iç çözümleri ile kombine edilebilir edilmektedir. Bu modernizm en modern ve işlevsel inanıyoruz.

  gergi tavan için bir renk seçme: kurallar ve ipuçları

  Çekme yapılar - daire ve evde tavan bitirme iyi seçenek. Böyle.

  iç freskleri kullanımı için Çeşitler ve kurallar

  sanatın en eski türlerinden biri duvar olarak kabul edilebilir. duvarları farklı teknikler Boyama.

  mutfak için duvar kağıtları - kriterleri ve seçim kuralları

  Bir kişinin işlerine ve endişeleri geçirdiği her gün ve sadece olabilir bir bardak çay için mutfakta otururken akşamları.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  4 + 6 =