İçinde garaj ekipmanları

Garajın kendi ellerinizle düzenlenmesi. Kendi ellerinizle bir garajın pratik ve ucuz şekilde düzenlenmesi

Garaj sadece arabanın bulunduğu oda değil. Genellikle, bir araba meraklısı için gerçek ikinci bir ev olur. Bir garaj, düzenleme, onarım - kendi aracının sahibiyle yüz yüze gelen öncelikli görevlerin yapılması. Bu konulara fazla dikkat gösterilemeyeceği konusunda bir görüş var. Bununla birlikte, uygulamanın gösterdiği gibi, bu ihmalkar tutum, nakliye operasyonel süresini büyük ölçüde azaltır ve buna bağlı herhangi bir çalışmayı rahatsız eder hale getirir. Yazıda ayrıca 6x4 m'lik bir garajın nasıl düzenleneceğini düşünüyoruz.

Kendi elinizle garajın pratik ve ucuz bir şekilde düzenlenmesini uygulamak için birkaç önemli noktayı dikkate almak gerekir. Her şeyden önce, araç için barınak, sıcaklık ve nemi gerekli (optimal) seviyede tutmayı gerektirir. Makine şiddetli donlarda dahi donmamalıdır. Buna ek olarak, garajın düzenlemesi rahat olmalıdır. Oda sahibi, odadaki herhangi bir işi yapmak için yeterli alana ihtiyaç duyar. Garaj rahat olmalı. Yedek parçaların depolanması için odada boşluk ayrılmalıdır. Garajdaki yeri nasıl doğru planlayacağınızı bilmek çok önemlidir. Ayrıntılara erişim, olabildiğince rahat ve rahat olmalıdır. Zorunlu olarak, odanın hızla ısınması ve davetsiz misafirlerin nüfuz etmesini engellemesi mümkün olmalıdır. Bunun mevcut şartların eksiksiz bir listesi olmadığını söylenmelidir. Ayarlamalar kişisel tercihlere göre yapılır. Ancak ana noktaları ihmal etmemeliyiz. Görevler için, bir gözetleme kulesi oluşturulmasını ve makinenin altına bir tezgah yapımı ekleyebilirsiniz.

Garajın kendisi tarafından düzenlenmesi: raflar ve raflar nasıl yapılır?

Aracın yerleştirileceği her odada, büyük boyutlarda bile olsa, çeşitli öğelerin bakımı için ek alan gereklidir. Garajın kendi ellerinizle düzgün bir şekilde uygulanabilmesi için sıkıştırma yöntemini kullanabilirsiniz. Bu durumda, serbest dolaşımın, dolapların ve rafların olmadığı tüm alanı doldurmalısınız. Pencere, tezgahlar, masalar üzerinde rafları duvarlara sabitleyebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki mühür çok güçlü olmamalıdır. Arabadan duvarlara en az bir metre mesafe bırakılmalıdır. Garajdaki raflar ne kadar çok olursa o kadar iyi olur. Onlara mükemmel bir alternatif kanca görevi görebilir. Duvarlar boyunca sabitlenirler. Ayrıca garajda raflar ve elbise askıları bulunan bir dolap olmalıdır. Bu durumda, işler alan yığılmayı engelleyecektir.

Tablolar oluştururken ve raf yaparken bir takım özellikleri dikkate almanız gerekir. Odanın daha kolay temizlenmesi için zemin yapıları, bacaklara en az 150 mm boşluk bırakılarak kurulum için daha uygundur. Rafların kendisinde toz ve tozu düşürmenin daha kolay olacağı delikler yapmak gerekiyor. Bu "hile" nedeniyle, raflarda bulunan ürünlerin havalandırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu da, hızla korozyon yayılma ihtimalini önemli ölçüde azaltacaktır.

Garajın dahili olarak düzenlenmesini gerçekleştirmek için öncelikle rahat bir çalışma alanı oluşturmak gerekiyor. Kural olarak, bölge, kapı duvardan en uzak olduğu için. Burada sarf malzemeleri, çalışma ekipmanları yerleştirebilirsiniz. Bakım ve onarım uygulamalarında bu kesinlikle kolaylık sağlayacaktır çünkü gerekli olan tek şey sürücünün parmak uçları olacaktır. Çalışma alanında, bir tezgen oluşur, bir kompresör takılır ve benzeri. Garajın kendi elleriyle yetkin bir şekilde düzenlenmesi sözde "ölü bölgeyi" kullanmayı varsayar. Bu alan arabanın üstündedir. Ayrıca askılı raflarla donatılabilir. Burada, kural olarak, sık kullanılmayan nesneler saklanır: çubuklar, kürekler, köşeler ve diğer şeyler. Bu durumda, rafların en uygun boyutta olması çok önemlidir. Aracın serbest dolaşımına ve denetim veya tamir işlemlerine müdahale etmemelidirler.

Nadir durumlarda, garajın kendi elleriyle düzenlenmesi olmadan garaja girer. Bununla birlikte, çukur inşa etme zorunluluğu sorununun belirli şartlarına göre kararlaştırılmaktadır. Kamu oyma şeridi kullanmak için bir olasılık varsa, garajda özel olarak bir hendek inşa etmek uygun değildir. Buna ek olarak, çukurun çoğunlukla odadaki rutubet kaynağı olduğunu söylemeye değer. Bununla birlikte, gözlem hendek inşaatı kararı hala devam ediyorsa, o zaman, kurulduğunda duvarların çözeltiye bir su yalıtım maddesi eklenerek betonlanması gerekecektir. Kenarlar metal köşelerle takviye edilmelidir. Bu durumda, yeterince konforlu kenar oluşacaktır. Onlara ahşap tahtalar veya tahtalar koyabilirsiniz. Çalışma döneminde çukuru kapatacak ve kazada tekerleği kazara vuracaklarını uyaracaktır.

Duvarlarda araçların saklandığı bir niş oluşturabilirsiniz. Çukura ve aydınlatmaya müdahale etmeyin. Garaj şehirde bulunuyorsa, o zaman çukur kazmaya yalnızca uygun izinler alınca izin verilir. Bunun nedeni, yakınlarda bulunan elektrik kablosu, gaz veya su temini olabilir. Çukurun beton alt kısmı, tahta veya eski tekerleklerle kaplanabilir.

Garajın iç düzenlemesinde araçlar olmaz. Disklerin ve lastiklerin olağan şekilde değiştirilmesi ve kaputun altındaki basit işlerin uygulanması için, olağan standart set temel anahtarlar ve bir kriko olacak. Daha karmaşık manipülasyonlar, örneğin vücut onarımı veya boyama için ekipmanı daha ciddiye almalısınız.

Garajın iç düzenlemesini kendi elleriyle yerine getiren masaüstü her şeyden önce inşa edilir. Tezgah malzemesi ahşap ve metal olacaktır. Optimum, 2 veya 3 düzeyli bir tablo olacaktır. Bir sürü yararlı öğe koyabilir. Tezgah üstü (veya bunun belirli bir parçası), sacın yüzeyine zarar verme riski olmadan çeşitli küçük işlerin yapılabilmesi için sacla kaplanmalıdır.

Ünitenin satın alınması, hizmet edeceği amaca uygun olarak yapılır. Örneğin, basit kaynak için bir elektronik standart cihaz satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, vücut onarımı için uygun değildir. Kalın metal (0.8 mm'den fazla) ile çalışmak için malzemede delik bırakmayan başka bir üniteye ihtiyacınız var. Bir tungsten elektrotla veya karbon dioksit cihazı ile kaynak yapan bu cihaz için mükemmel bir şekilde uygundur.

1

Bu birlik olmadan resim yapmadan ve hazırlanmadan yapamazsın. Ayrıca, kompresör, garajdaki iş kalitesini büyük ölçüde basitleştirmekte ve iyileştirmektedir. Örneğin, bu makine ile aleti ya da tezgahı temizlemek kolaydır. Kompresör motoru üfleyebilir veya tekerleklere pompalayabilir. Sürücüler için en erişilebilir diyafram ve piston üniteleridir.

Bu cihaz atomizöre aktarılan sıkıştırılmış havanın filtrelenmesi için tasarlanmıştır. Yağ ayırıcı yağ, su, buhar ve içinde bulunabilecek diğer küçük parçacıkları temizler. Bu cihaz, makineyi boyarken değiştirilemez. Su-yağ ayırıcı, temizlenmiş boya temin eder ve böylece kaplama düz durur.

Garajda profesyonel bir kamera bulunmasına gerek yoktur. Arabayı yıkamak için su kaynağını getirmek yeterlidir. Zeminin altında "kanal" oluşturarak kanalizasyona bağlamalısınız. Aracınızı garajda yıkamayı planlıyorsanız, odaya iyi bir havalandırma sistemi ve kablolama koruması getirilmelidir. Garajda, ilgili elektrik donanımı monte edilmelidir.

Doğru hava sirkülasyon sistemi, garajda konfor ve güvenliği korumanın ayrılmaz bir parçasıdır. Havalandırma, hoş olmayan kokuları ve zararlı bileşiklerin giderilmesine yardımcı olur, tozunu azaltır. Kapının iki tarafına 200-300 mm yükseklikte kurulan ızgaralardan basit bir sistem yaratılmıştır. Havalandırma delikleri de tavanın altından ve giriş duvardan uzakta yapılmalıdır. Duvar yüksekliği 3 metreden az olan egzoz boruları bir metreden az olmamalıdır. Işıklandırma konusunda, mümkünse doğal olmalıdır. Bunun için, en azından bir duvar bir pencere ile olmalıdır. Yapay aydınlatmayı takarken, çoklu konuma getirilmesi önerilir. Bu, tüm oda için ortak bir kaynaktır ve çalışma alanı için yerel bir kaynaktır.

Çoğu zaman, garajın içinde düzenleme yaparak, bir sürü şeyi doldurmaya çalışırken, araba meraklıları içinde kalırken konforlarını unutuyor. Bir çöplüğe benzeyecek bir odada olmak oldukça tatsızdır. Garajda bir emir olmalı. Her şeyden önce, raflar perde ile perdelenebilir (ekran). Öncülün ekonomik olduğu düşünülmesine rağmen, renk tasarımı en iyi çalışma koşullarının yaratılmasının yanı sıra dikkatli olmalıdır. Tonları gelince, gösterişli, parlak tonlar kullanmayın. Garajda, sakin, hafif pastel renkler iyi görünecektir. Böyle bir gama görsel olarak odayı genişletecek ve mevcut olanları olumsuz bir şekilde etkilemeyecektir.

Garajın temizliğinin temeli bir zemin kaplamasıdır. Aracın duracağı odada sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Temizlemeyi kolaylaştırmak için, döşeme kapıya hafif bir eğim altına döşenmelidir. Bu durumda, yüzey hortumdan sulanabilir ve su sokağa akar. Komple konfor için garajın çevresine kanalizasyon ızgaraları yerleştirilmeli ve boşaltma boşaltılmalıdır.

Yukarıdaki basit ve yeterli tavsiyeleri takiben, garaj odasını kendi tercihlerinize göre donatabilirsiniz. Sadece bir araba için iyi bir saklanma yeri olmayacaktır. Diğer şeylerin yanı sıra, rahat koşullarda, küçük ev eşyaları sabitleme gibi daha kolay ve hızlı çalışma. Garajda, yetkili bir mekan düzenlemesi ile, raflar ve raflar, araba meraklıları için gerekli olan demirbaşları, aletleri, parçaları, kıyafetleri ve diğer eşyaları depolamak için dolaplar üretilecek.

elleriyle garaj donatmak nasıl

Bir erkek için garaj nedir? Bu bir arabanın şeklinde paha biçilmez hazineyi saklamak için bir yer, ama Kutsallar Kutsal ibaret değildir. Garaj farklı aşırı yönlülük, her şey elinizin altında ve bir anahtar ya tornavida arayan tüm raflarda yoluyla aramak zorunda değil olmalıdır. Burası her enstrüman ve araçlar için organizasyon yerlerde sırada olmalıdır.

Birkaç farklı mertebesinde Dişil ve eril anlayış. kızlar estetik ve kolayca yan yana duran, diğerleri arasında istenen öğeyi bulmak mümkün daha bakarsak, erkeklerin evrensel uygulama alanı için önemlidir. Aynı yerde her şeyi tutulması kas veya motor hafızasını söndürmeye ve bunun yerine onun yerine olmayan bir aracı aramaya araba yarım gün onarma, gerek yoktu, dedikleri gibi, böylece. Bilim adamları tüm bu adamın vizyonu tek nesneler üzerinde ayarlı ve kadınlar da görüş alanında giren tüm öğeleri yakalayabilir, bir "panoramik" vizyon sahibi, "tünel" diyoruz gerçeğine bağlı olduğunu savunuyorlar. Böylece, birçok şeyler arasında bayanlar belirli bir şeyi bulmak için daha kolaydır. Bu nedenle, erkekler için uzay optimizasyonu çok önemlidir.

garajda ne şeyler olabilir

Tabii ki, Araba ve garaj sahipleri sadece sevgili araba için park yeri gibi bir boşluk kullanmak ister. Orada tam olarak Herhangi sürücünün:

 • Stepne ve eski araba ya da bir yedek parçaları;
 • Servis arabaları için gerekli Sıvılar;
 • Çorba konfor ve makinenin güvenliğini artırmak için;
 • Araba şampuanlar, cilalar, temizleyiciler, susuz sökücüler, oda spreyleri
 • Pili, araçlar bir dizi standart şarj;
 • Muhafazalar;
 • kaynak düzeneği;
 • yağ sıyırma;
 • masaüstü veya çalışma donatılmış.

hayat kuvvetleri kayaklar ve bisikletler için Garajda yer tanımlamak için durumlar vardır. Bu seçenekleri göz önünde bulundurun ve ev eşyaları için alan ve bir gözetleme deliği ve hatta bodrum sağlamak için garaj inşaat derhal Bütün bunlar, oldukça mümkündür.

güvenlik kuralları hakkında unutmayın. Her garaj bir yangın söndürücü, kürek ve kum haznesi ile donatılmış olması gerekir. Fena değil daha hijyenik ve bir elbise askısı ve lavabo koyarak, uzay donatmak.

garaj ve nasıl iç düzenlemesi düzgün alanını optimize etmek için

kendi ellerinde garaj yapmak nasıl anlamaya başlamak için? Yapılacak ilk şey odanın büyüklüğünü ve hacmini tahmin etmektir. Standart garajlara 2 metre yüksekliğinde 3x6 boyutlara sahiptir. Eh, en azından bir metre garaj genişletmek için fırsat varsa.

Her taraftan araba yaklaşmak ve tam manipülasyon raf ve bir metrelik işyeri arasındaki mesafeyi seçmek gereklidir yürütmek.

Sonra kesinlikle dikkate almak gerekir:

 • Ne tür şeyler garaja almazsınız ve hiçbir koşulda orada depolanmaz;
 • Nesne maksimum frekans ile kullanılacak olan;
 • Grup, güdülen amaca uygun aletlerle belirler;
 • Bu belirleme fonksiyonlu olan - ekipman, aletler;
 • garaj temizlik ne olacağını varsayalım;

Zemin ne olacağını düşünün. amacıyla kolayca kapısına bir eğim ile kendiliğinden yayılan zemin yapmak, bir hortumdan su ile garaj temizlemek mümkün. Sonra su kolayca yamaç dışarı akacaktır ve bir bez ve paspas vydraivaya döşeme yüzeyi ile çok fazla zaman harcamak zorunda değilsiniz. Ve ayrıca raf ve masa bacaklar 15 santimetre yapmak gerekir. fotoğrafta elleriyle garaj donatmak için nasıl bakın.

tavan ve duvarlar ile Depolama sistemi

gerekli garajda rahat ve organize yer oluşturmak için:

 • yerleştirilmiş ve bir ve birkaç duvarlarda edilebilir raflar;
 • çelik boru ve araç ve donanım asılı duvara korkuluk karşılamak için barlar malzemeleri;
 • Koleksiyon tutucular Paneli;
 • aracı asılı için ağı Galvanizli;
 • Duvar kutusu depolama ekipman;
 • Küçük parçalar için kompakt kutular;
 • Duvar geniş ekipman için kanca;
 • Depolama shurupikov, çiviler ve diğer küçük eşyalar için Kavanozlar.
 • gübre ve boya metal asma konteynerler;
 • borular ve çubuklar için kordon germe;
 • belirsiz bir geniş çaplı olarak kutular;
 • Depolama underceiling için plastik tanklar;
 • seyrek kullanılan depolama kayak ekipmanları, bahçe aletleri, kereste, için raflar.

Gerçekten hepsi nasıl görünmesi gerektiğini anlamak yoksa, kolayca obustroyki garaj için özel dükkanlarda çözümler casus olabilir.

Her erkek kendi bankın rüyasında ve serbest alan miktarı yerleştirmek izin verirse, rüya mümkündür. Uzmanlaşmış çalışma masası ve satın almak ve kendi elleri olun.

Aynı zamanda her durumda uyulması gereken kurallar vardır:

 • yer aldığı Trafalgar şekilde değil Bu tablo, masif olmamalı;
 • Kullanımda evrensel olmalıdır;
 • Tablo stabil olmalı, ağırlık oldukça ağırdır;
 • Tablo avuç içi orta zeminden mesafe sayısı, hangisi görmek için uygun bir yüksekliğe ihtiyaç duyar;
 • Bir duvar depolama sistemi ile temas halinde bir tablo olamaz;
 • ahşap malzemenin tabloda ise, refrakter emprenye işlemini gerektirir;
 • 5 milimetre kalınlığındaki ahşap tablo takviye edici metal levha;
 • borular veya parçaları ile demlenen metal Tezgahı;
 • çekmece ve raf için masanın altına depolama alanı eklemek ve tablonun bacaklarına delikler;
 • Tablo manşonlar, çöktürme zımpara ve sondaj alanı olan bölgelere bölünür;
 • onlar küçük Devreler ve araçları düşmesini kurtaracak, masa tarafın özen;
 • uzak ucundan bir şey almak amacıyla ekstra çaba sarf etmemek için Tablo, kol boyu daha derine olmamak yapmak;
 • Kablo doğru olmalıdır, bu ayaklarının altında sarkan tel imkansızdır, tablo yanında monte çıkışı;
 • Danışma iyi aydınlatılmış olmalıdır. Bu doğal bir ışık kaynağı, gerek ek lambalar değilse;

Bir garaj alanı için plan yaparken onsuz bir araba ile çalışmak için uygun olacak şekilde hesaplanır.

doğrudan araç onarım ile küçük işleri için gereken araca kullanmak istiyorsanız, büyük bir masa gerek yoktur ve alabilirsiniz:

 • bir üst katlanabilir bir masa;
 • Tek taşınabilir çalışma tezgahı;
 • rayların üzerinde tablo Sürme;
 • Duvar masası katlanır.

Eğer bir bank kullanırsanız, sadece arabayı tamir etmek, ancak diğer daha geniş amaçlar için, aşındırıcı toz, yağ ve kir araba ve kabinde oldukça iyi bir etki olmadığından, sokağa arabasını getirmek için bu durumda daha iyidir.

raflar ve raflar olmalıdır neler

Tabii ki, garajda kendi yapabilirsiniz seçim zihni rafları ve raflar geliyor. Raflar özellikle de mukavemet ve ağırlığı çok dayanma yeteneğine sahip olması ile ayırt. Ve onlar kullanımda daha hareketlidir. Raflar duvarın kendisinin doğrudan bağlı, ve aslında, raflar kadar güvenilir değildir. Bu bağlamda, garaj için en uygun raflar, bunlar ayrıca duvara bağlı, özellikle de ağır yüklere dayanabilir olup.

Metal gerekli raf veya barlar ve rafları bir iskelet imalatı için kontrplak, OSB yapılır. Metal raf elemanları korozyon önleyici, antiseptik ve ahşap işleme. Daha kanallar multisection rafları arttırmak için kullanılır.

Bu raflar tipine göre ayrılabilir:

 • Garaj optimal sabit raflar
 • Rafları;
 • galvanizleme Asma raf;
 • Jenerik rafı satın alın.

Raflar raflarda öğüt ağırlığı altında sarkma yok.

tuşları ve tornavidalar bu yanlış enstrümanları depolanması için, bir sehpa ya duvara monte saç vidalarını yapmak en iyisidir. Bu bunları tutmak için azami yoğunluk sağlayacak ve masaüstünüzde yer kaplamak yerine ve tüm araçlar yandan olacaktır.

garaj Kolaylığı. hangi olmadan mümkün değildir

Hemen hemen her sürücünün SRT ziyaret etmeden beceri ve otomobilin hizmet deneyime sahiptir. Bu tür insanlar için, çok faydalı gözlem çukuru olacaktır. Böyle bir düzenleme daha garaj ve ilgili belgelerin planlanmasında yapılır. Tüm "akla getirmek" bunun için amacıyla, yeraltı derinliğini bilmek ve daha da donatmak gerekir.

derinliği ve oyuk genişliği araç sahibi ve genişlik artış sureti ile tespit edilir. dingil araba 80 cm genişliği, derinliği 20 cm olan ve sahibi büyümesini içeriyorsa. Uzunluk arabanın uzunluğu artı boş alan bir metre dayanmaktadır. Pit kalıcı park arabalar olacak yerin ortasında tam olarak.

çukur ve zemin duvarları rulo bitümlü sızdırmazlık kadar yakın ve betonarme altındaki. betonları veya oblazhivayut tuğla yüzeyi sonra araç için küçük bir delik bırakır. Ve ayrıca elektrik donanımının nemden korunmuş ışık armatürleri ve prizler, yüklemeniz gerekir.

Odada Kablolama uygun becerilere sahip yoksa her durumda, kendin harcamak yok, bilen adam tarafından yapılmalıdır.

Benzer bir şekilde, seyir çukur, kiler sadece bir garaj oluşturmak için planlanmasında sağlanmalıdır. yeraltı suyunun derinliği 3 metre bir oyuk açmak göze, bu, yapılabilir. Çok önemli:

 • yağmur suyunun drene bir sistem kurmak;
 • mahzeni çevre drenajı olmalıdır;
 • Duvarlar su geçirmez olması gerekir;
 • Bu bir metre duvarlarında yükseltilir kum-çakıl, yastık, sırılsıklam bitüm, olmak zorundadır;
 • Beton zemin;
 • Tuğla duvar;
 • iç yan duvarları dolgu olmalıdır;
 • Havalandırma mevcut olması gerekir;
 • Nem bunun mahzeni varsa atılmalıdır;
 • Sen duvar ve tavanlar izole edilmelidir;
 • Bodrum gelecekte garaj zemini olacak monolitik plakaları, gizleme. menhol için odayı terk etmeyi unutmayın;
 • Laz kapağı kapatılır;
 • İç üretilen;
 • Set merdiveni.

kiler çok uzun ve pahalı olduğunu ve gerçekten gerekli olması halinde maliyet telafi etmek mümkündür. Örneğin, hasat büyük miktarda kaydedin.

Şimdi kendileri ve garaj sizindi onların ihtiyacı için bunu nasıl oluşturulacağını biliyoruz. Bu makalede alıntı Tüm fikir kesinlikle sürücüler kadar nihayet Çalışma alanını tertipli yardımcı ve çok yönlü ve rahat olun. Şimdi doğru araç ve gereçlerin arayan zaman büyük miktarda harcamak zorunda değilsiniz. Her şey yerlere dayalı olacak ve hızlı ve kolay olabilir. Bir adam için, bir garaj onun değeri ile geri çekilir ve sürüş güvenliğine değil, aynı zamanda zevk için değil sadece sırayla getiriyor özel bir yerdir. Arabasına dalmak sevmiyorum adam bulmak nadirdir. Şimdi yapmak için bu yüz kat daha kolay, daha konforlu ve daha keyifli olacaktır.

Garajı ayarlarken güvenlik önlemlerini unutmayın. Garajdaki emniyet seviyesini arttırmak için bir yangın söndürme aleti, kürek ve bir kum rezervinin bulunduğunu ve ayrıca ahşap malzemeleri ateşe dayanıklı malzeme ile muamele ettiğini unutmayın. Durumlar farklıdır ve biz sizinle bu davaların asla olmasını istemiyoruz! Düzenlemede bol şanslar!

Kendi ellerinizle garaj tesisatı

Garaj güvenli araba için barınak değil, aynı zamanda araç sahibi iyi bir zaman olacağını ve en önemlisi, araç bakım ve diğer konularla ilgili çeşitli çalışmalar yürütmek için uygun olduğu bir yer olmalı sadece. garajın iç düzenleme, sorumlu yetkili ve dengeli bir yaklaşım gerektirir. Bir işi sürebilir önce Yani, verilen talimatları mutlaka okuyun.

Kendi ellerinizle garaj tesisatı

Adım adım talimatların içeriği:

Garajın iç düzenlemesi için bir plan hazırlanması

Garajın iç düzenlemesi için bir plan hazırlanması

Özel bir garajın dahili düzenlemesiyle ilgili çalışmalar, ayrıntılı bir planın hazırlanmasıyla başlar. En başından itibaren, çalışmalarınızı düzene sokmanız, açıkça aşamalı adımlara ayırmanız gerekir. Plan, iç düzenlemedeki çalışmanın tamamlanmasından sonra garajın nasıl görüneceğini önceden tahmin etmek ve işin yaklaşık maliyetlerini hesaplamak için çok fazla rahatsızlıktan kaçınmanıza izin verecek.

İsterseniz, bir planı kağıtta değil, bilgisayar için özel bir yazılımla yapabilirsiniz. Modern uygulamalar, tasarım ve görselleştirme için geniş fırsatlar sunar. Sonlandırma ve bitirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından odanın nasıl görüneceğini hemen görebilirsiniz.

Çizimler aşağıdaki sırada yapılır:

 • Garajın duvarlarının çizgilerini çizmek. Uygun bir ölçek seçin ve her duvarın ana toplam boyutlarını işaretleyin;
 • iç planlama düşünülüyor. Otoparkı, çeşitli çalışma alanlarını, her türlü aksesuarları depolamak için yerleri vb. Işaretleyin;
 • garajın iç alanının imar edilmesi ve bir dizi tasarım projesi oluşturuluyor. Daha sonra ele alınacak bir tezgah, raf, yıkama ve diğer gerekli aksesuarları kurmak için hangi yerlerin en iyi olduğunu düşünün.

Bir garaj tasarlarken öncelikle ihtiyaçlarınıza göre yönlendirilmelidir. Her şeyi sizin için uygun olduğu gibi yapın. Önemli olan sonucun rahat ve üretken bir çevre olmasıdır.

Renk şemasına özel dikkat gösterin. Garaj odası mutlaka gri ve çirkin olmak zorunda değildir. En iyi seçenek, sıcak mütevazi yarı tonların kullanımı ile parlak, neşeli bir renk tasarımıdır.

Alanı görsel olarak artırmanıza ve çeşitli eksiklikleri gizleyebilmenizi sağlayan birçok tasarım tekniği vardır. Geri kalanlarda, kişisel tercihleriniz doğrultusunda yönlendirin.

İç dekorasyon malzemelerinin seçimi

Her şeyden önce, garajın iç kaplaması için malzemeler pratik olmalıdır. Renk ve fiyat şimdiden ikincil anlardır. Terbiye güzel, işaretlenmemiş, temizlenmesi ve güvenliği kolay olmalıdır.

İç Garaj Kaplaması

Bir garaj için iç kaplama malzemeleri için temel gereklilikler arasında şunlar belirtilmelidir:

 • yanarlık. Yanmayı desteklemeyen ve ısıtıldığında zehirli maddeler yaymayan malzemeleri seçin;
 • çeşitli kimyasalların agresif etkilerine karşı direnç;
 • her türlü mekanik etkiye karşı direnç;
 • bakımdaki iddiasızlık;
 • çeşitli kirleticilere karşı direnç.

Renk ve kullanım kolaylığı arasında seçim yaparken ikinci göstergeye odaklanın. Aşınma dayanımı, uzun servis ömrü ve mümkünse çevresel güvenlik - tüm bunlar finisaj malzemelerinin özelliklerinde mevcut olmalıdır.

Renk şemasına gelince, kendinizi beğeninize göre yönlendirin, çünkü bu garajda çalışmanız gerekecek ve rahatınız olması gerekiyor.

Garajda bulunmak için hangi ekipman gereklidir?

Tekerleğin temel değiştirilmesi bir kriko ve bir dizi basit aletle yapılabiliyorsa, daha ciddi çalışmalar için garajın özel ekipmanlarla donatılması gerekir.

Bu cihaz sayesinde çalışma alanınızı olabildiğince rahat düzenleyebilirsiniz. Tezgah ahşaptan daha rahat ve daha kolay bir şekilde monte edilebilir. Ağacın hızlı bir şekilde hasar görmesini önlemek için çalışma alanına bir metal levha yerleştirip düzeltmesi önerilir.

Mümkünse, iki veya üç seviyeli bir tezgah toplayın. Bu kurulum, mümkün olan en fazla sayıda şeyi yerleştirmenize izin verecektir.

Araba onarımı genellikle bir kaynak makinesinin kullanılmasını gerektirir. Garaj için tel kullanımı ile çalışan basit bir karbon dioksit modeli satın almak yeterli olacaktır. Ayrıca koruyucu bir gazda çalıştırmak için tungsten elektrodlu bir tertibat da iyi bir seçenektir.

Bu cihazla su, yağ ve diğer elementler gibi çeşitli kapanımların havasını temizleyebilirsiniz. Su-yağ ayırıcı, makineyi boyarken çok değerli yardım sağlar. Bu cihaz sayesinde, renk kompozisyonunun düzgün dağılımı sağlanmış olur.

Elbette, özel bir garajda tam yıkama donanımı yoktur, ancak temel kolaylık yaratılabilir. Sadece garaja bir su borusu veya en az bir hortum getirmek ve kullanılmış suyun kanalizasyon sistemine boşaltılmasını sağlamak yeterlidir.

Garajın dahili düzenlemesiyle, drenaj ve nem yalıtımı gibi mühendislik sistemlerine özel dikkat gösterilmelidir. Bu sistemlerin yokluğunda garajdaki hava her zaman yüksek nem oranına sahip olacak ve bu durum otomobilin durumunu ve genel olarak odadaki her şeyi etkilemek için en iyi yol olmayacaktır.

Garajın mühendislik düzenlemesiyle ilgili çalışmalar bir drenaj kurulumu ile başlar. Bunu yapmak için, olukları her türlü nemin garaj duvarlarından değil, duvarlardan değil, oluklardan damlatacağı şekilde sabitlemek yeterlidir.

Garaj kapısının altındaki ve havalandırma borusunun altındaki mankenleri yerleştirin. Koruyucu menfezleri havalandırma deliklerine takın. Küçük bir garaj için bu yeterli olacak. Garonuzun geniş bir alanı varsa, hava değişiminin maksimum verimliliğini sağlamak için özel fanlar takmayı düşünün.

Şu anda, cinsiyet seviyesine odaklanmanız gerekir. Zeminin zemin seviyesinin üstünde olması durumunda, somut bir alan oluşturun. Zemin zemin seviyesinin altında ise, nemi boşaltmak için bir drenaj sistemi ayarlayın.

Girişin düzenlenmesi için en uygun ve en popüler seçenek, 15-20 derecelik bir eğime sahip bir zemin oluşturulmasına dayanmaktadır. Elde edilen tasarım uygun, güvenli, verimli ve işlevsel olacaktır. Normalde garaja gidebilir ve degradasyondan ötürü, buzlanma riski dışarıda bırakılacaktır.

Garajın iç düzenlemesinde en önemli eser

Garajın tam olarak kullanılması için uygun ve yetkin şekilde tamamlanmış bir muayene çukuru ile donatılması gerekir.

Kendi elleriyle teftiş çukuru

İlk aşama. Muayene çukurunu izole edin. Bu nesneyi tamamlamaya yönelik özel çabalar ve kesinlikler gerekli değildir. Özel bir tutkalla straforun çukur duvarlarına sabitlenmesi yeterlidir.

İkinci aşama. Taşıma ışıklarını teftiş çukuruna maksimum kolaylık sağlamak için takın.

Üçüncü aşama. Muayene deliğinin tabanında bir havalandırma deliği açın.

Dördüncü aşama. Kapağı, muayene alanının boyutuna göre monte edin. Kapak, üst kenarı zemin yüzeyiyle aynı hizada olacak şekilde ayarlanır.

Bir kiler varlığında, düzenlemesine dikkat edin.

İlk adım. Havalandırma için kapağın tabanında bir delik açın.

İkinci adım. Kiler duvarlarına kireci uygulayın.

Üçüncü adım. Mahzenin içine inmek için hafif bir eğimle rahat bir merdiven takın.

Garajın dahili düzenlemesiyle ilgili çalışmalar ısı yalıtımının zorunlu performansını varsaymaktadır. Isınma için genellikle mineral yün veya köpük kullanılır.

Garajda garajda

İlk adım. Yalıtımlı yüzeyleri ahşap bloklardan yapılmış bir çerçeveye sabitleyin. Çerçevenin elemanları, ısıtıcının plakalarının genişliğinden 1-1.5 cm'lik aralıklarla sabitlenir.

İkinci adım. Çerçeveyi bir buhar bariyer filmi ile örtün ve bir inşaat zımbasıyla sabitleyin.

Üçüncü adım. Isıtıcıyı çerçevenin çubukları arasındaki boşluğa yerleştirin.

Dördüncü adım. Isı yalıtım tabakasını bir polietilen film ile örtün ve bir inşaat zımbası ile sabitleyin.

Beşinci adım. Yalıtımlı yüzeyleri seçilen son malzeme ile sarın.

Plastik tavan kaplaması

Tavan bitirmek için, bir astar veya plastik paneller kullanmak için en uygunudur. Daha fazla bütçe seçeneği - sıva. Duvarlar sıvalı ve boyalı, siding, her türlü ahşap panel, alçı levha vb. Ile dikilebilir.

Garajın zemini, basitçe beton bir şapla düzleştirilebilir ve özel koruyucu emprenyasyonlar ile işleme tabi tutulabilir. Zeminde bir arzu ve mevcut araç varsa, seramik bir döşeme koyabilir veya modern bir dolgu yapısına sahip olabilirsiniz. Bu andan itibaren kendi tercihlerinize uyun.

Isıttıktan sonra, garajın elektrifikasyonunda çalışmaya gidin. Önemli olan, yeterli güce sahip olan üniform aydınlatma sağlamaktır. Rozetlerin nerede olması gerektiğini düşünün. Garajda en az iki lamba olmalıdır: tezgahın üstü ve üstü. Makinenin davlumbazının genellikle bulunduğu ayrı bir armatürün kurulması da arzu edilir.

Garajda aydınlatma

Çeşitli aksesuarların kolaylıkla depolanabilmesi için garaja birkaç veya daha fazla kabin takın. Bununla birlikte, tam teşekküllü bir dolap sistemi kurmak için, her zaman yeterli alan ve para olmaz. Çeşitli aksesuarların depolanması için daha uygun maliyetli ve ergonomik bir çözüm, fonksiyonel rafların ve menteşeli rafların kurulumudur.

Garaj Mobilya

Herhangi bir yere uygun rafların ve rafların montajı için. En önemlisi, mobilyaların normalde garajda çalışıp odanın etrafında hareket etmenizi engellememesi. Tek önemli şart - araç ile asma raf arasındaki mesafe en az 90-100 cm olmalıdır.

Nihayetinde garajı, sandalyeler ve çeşitli aksesuarlar gibi küçük mobilyalarla kendi inisiyatifinizle donatmanız yeterlidir.

Böylece, garajın iç düzenlemesi olsa oldukça basit bir iştir, ancak uygulanması maddenin azami sorumluluk ve bilgiyle ele alınmalıdır. Alınan tavsiyeler uygulayın ve garaj en uygun ve güzel olacak.

Video - kendi elleriyle bir garajda inşaatı

En iyi e alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1