Isıtma için mahfaza içinde örnek uygulama

mahfaza ofis ısıtma Örnek uygulama

Kağıdın hazırlanmasını bitirme için zaman kazanmak için, iyi bir referans örneği alın. Her çağrı olarak, veriler için kritik nokta vardır. kurallarını kavramak için yeterli kurallarına uygun bunları yapmak için. Bu sonunda verilen örnek çalıştıktan sonra bunu uygulamaya en iyisidir.

Belki bir hata veya yanlışlığı bulduk, sayfanın alt kısmında formu doldurarak bir hata nedeniyle bize hatırlatın. Hala durmazsa o zaman unutmamalıyız ve birçok belgeler hızla eski haline devam ediyor. Öğelerin mevzuatına referanslarını bu alaka kontrol etmek her zaman gereklidir.

Bu normlar alaka kaybetmiş gerçekten.

Evin kişilerde Donma, daha fazla ısı, konut ofis / makale / Newslab.ru vermek

Aslında, konut ortaklıkları dezavantajlı evlerinde kendi tahsisleri sıcak yapmalıdır. Ama doğrusu fantezi dünyasına dışında. Ve ihtiyacı kiracı haklarını talep nedeniyle.

Kurtuluş donma - kendilerini dondurulması eserim.

artı 20 - apartmanda sıhhi normlarına göre daha soğuk 18'den bir köşe apartmanda derece, olamaz.

Çok daha soğuk var?

"Kamu hizmeti sağlama Kuralları" olarak önerilen çalışma koşullarını ödeme azalma öngörülen

1

hizmetlerin kalitesinde Görünüm düşüş

Ödeme Hizmet Şartlarımızı azaltılması

Isı kaynağı kesintiler

izin verilen toplam ara geçen her bir saat için,

meydanda Başına. Dairenin toplam alanının m

Gerçek oda sıcaklığı normalden daha düşük olduğu

Standart sıcaklık indirgeme her derecesi için, toplam ara aşan saat sayısı ile çarpılarak

meydanda Başına. Dairenin toplam alanının m

sıcaklığı + 14 ° C ise, örneğin, genel olarak ısıtma için ödeme olamaz 0.023 - Biraz daha sıcak bir apartmanda, etkisi katsayısı azalmaktadır edin. Sıcak su sıcaklığı su alma noktasında 60 dereceden daha düşük olmayan olmalıdır.

Özellikle sipariş tahsisi şehir idaresi ve Kent Konseyi tarafından belirlenir.

Ancak, "Kurallar" "çukurdan" in var: Evinizi ısı tedarikçinin ihmal soğuktu eğer ya, diyelim ki, yetkililer ve yardımcı programlar kış için yakıt yeterli kaynağı yapmadım - bu biridir. Gerçek şu ki yanınızda kesinlikle yoktur olmasıdır.

örneğin, pil çünkü görülmemiş soğuk hava oluştu karayolu üzerinde kaza, nedeniyle donmamış, eğer, o zaman, ne yazık ki, sizin iddia meydan edilebilir. Ancak, karşı taraf neden "kuvvet sebep" gerçekten olduğunu kanıtlamak için (aynı "kurallara" göre) sahip olacaktır.

Ama kendi başlarına "sayaç dahil" önermiyoruz. Her şey kurallara göre yapılmalıdır.

İlk adım - tehuchastok ortak bir itiraz. tembel oraya gitmek varsa, telefonla bir istek gönderebilir. Sadece dergi başvurunuzu yazdığı hangi numarayı aramayı tanıtmak arayın.

Daha iyi kamu hizmetleri de bizzat bir ziyarette bulunacak. Ben alan teknisyen olmalıdır aynı gün diyoruz. Onun görevi - tüm tesislerinde muayene davranmasını sağlamak ve hava sıcaklığını sağlamak.

O değil her yerde onun ölçüsü kaplaması gerekir dış duvardan bir metre mesafede her odada ve birinin boyu ve yerden bir buçuk metre. Noktada, ortalama hava sıcaklığı "yürüyen" inanılmaktadır.

Bu Kanunun bir kopyası kendini bırakmak için gereklidir. iki gün içinde, hiç kimse yardımına veya ziyaret herhangi iyi değildi geldi, o devam etmek zamanı.

İki Adım - Eğer konut departmanı başkanı (biz bir örnek yayımlamak) yazılı bir talepte gerekir. Daha da iyisi, artık denir olarak Bölge Konut Güven başkanı veya bir yönetim şirketi için.

Sana ilçe idare ofisinin konut hem gidermek için tavsiye (böyle bir çalışma her yoktur). kopya halinde bir bildiri yaz. Belgenin sitesinde örgütün gelen numarasını, tarihini ve damga bilgilendirmek zorundadırlar.

kamu kurumlarının tüm yetkilileri 30 gün içinde size yanıt vermelidir.

Baş Konut ofis ______________

, ___________________ ve kuruluşunuz ben ısı temini hizmetlerini özelliklerini de içeren araçları temin: hizmetin sözleşme uyarınca İDDİA şu adresten dairenin sahibi olarak benim aramda girmiştir. Ben bilinçli aylık makbuzlar tarafından onaylandıktan ücret, ödeme, zamanında ve tam olarak bu sözleşmenin tüm koşullarını yerine getirmektedir.

Sen Art ihlal ediyorsunuz. yükümlülüklerini "Tüketici Haklarının Korunması Üzerine" RF Kanunun 4 değil yürütülecek: ısıtma sezonunun başından itibaren cari yıl içinde, dairemde sıcaklık aşmıyor. O derece. norm altında derece. (Aşağıda düşük sıcaklıkta herhangi etkileri olan belirtmektir. Apartmanda daire soğuk nem yaşayan ve kronik hastalıkların kalıcı ahlaki ve fiziksel acı neden alevlenme ve diğer gerçekler soğuk algınlığı nedeniyle) Benim nedenleri aşağıdaki belgelerle teyit edilir (bundan yeniden yazılması için oda tarih eylemler şikayetleri ve diğer belgelerin, kopyalar, eğer varsa).

Uzun bir süredir, adresinize bizim sözlü talepler tatmin olmadık.

1. yönetmeliklerin gereklerine uygun olarak dairede sıcaklığını getir.

orantılı olarak 2. dönemde ısıtma için masraf düşürmek için. dairelerde sıcaklığa kadar normale döndü getirilecektir.

Benim yasal gerekliliklere memnuniyetsizlik durumunda ben, sözleşme altında yükümlülüklerin ifası için bir iddia ile mahkemeye gitmek zorunda yanı sıra Sanat altında manevi zararının tazmin edilmesini edilecektir. Ben düşünüyorum "Tüketici Haklarının Korunması Üzerine" Federal Kanunu 15. ruble.

Ben mahkeme dışında anlaşmazlığını çözme sunuyoruz.

Deneyim bile konut bölümünün bu aşamada soruna bir çözüm bulmaya çalışan kafalardan göstermektedir. onlar cevap vermezseniz, bir sonraki adım - going bir sivil takım elbise mahkemeye.

Kamu hizmetleri daire şarj hata yanlış tasarlanmış ısıtma sistemi için soğuk bildirebilir. Fakat cevap hala konut ofisine etmektir. Sadece bu nedenle, normal yaşam koşulları oluşturmanız gerekir, denge üzerinde bir ev aldı.

Bu arada, ZhEKom ile ısıtıcıları, elektrik faturası can "pay" kullanılarak sıcaklığını korumak durumunda. Madde I-29 "Tüketici Haklarının Korunması Üzerine" Kanunun sen (sizin durumunuzda - ısıtma) hizmetlerin eksikliklerini gidermek için izin verir masrafları kendisine ait ve ardından maliyetlerini kurtarmak için konut departmanı gerektirir.

Dairelerin Kiracılar izole edilmiştir!

İşçi konut departmanı daire yalıtımlı olup olmadığını kontrol etmek için ilk acele, şikayet geldi. Hatta apartmanda piller ılık ise, bu dondurma suçlu, kendinizi vardır. Sen ısıtma ana cadde taslaklarını ısıtmak olamayacağını söylenecek.

Yani kamu hizmetleri iddialarını rakip sebebiyet vermeyin: rüzgar apartmanda howled siz, her şeyi yapmak. onlar oku çevirmek kimse yok olduğunda Ve şimdi, onların hakları için mücadele başlar.

"Şikayetler Kitabı" "konut ofis kavrayın." Duyurdu Biz kış aylarında kamu hizmetlerinin performansını değerlendirmek, sevgili okuyucular size sunuyoruz.

konut ofis görevlerini yapmaması durumunda - soğuk dairelerde, ışıklar söner, kapı ve pencereler olmadan girişleri, yarda kaldırılmaz ve çatıları düzenli buz sarkıtları düşüyor - onun patronu değişiklikle ilgili soru yükseltmek için bir fırsattır. Ancak kiracı memnun değilseniz, baş konut departmanı can ve övgü.

Biz işin ZhEKov yayınlarınıza bekliyoruz. Size göre, yarar baş edemez, ev ve liste çalışmalarını vermektedir kuruluşun adını eklemeyi unutmayın.

En kısa sürede kar mesajlarınızın yardımıyla, inmesi gibi biz eylemlerimizin sonuçlarını özetlemek ve en iyi ve en ihmalkar Krasnoyarsk konut ofis belirlemek ve bölge meclisi ve kent yönetimine bildirecektir. Patronu dikkatsiz için tedbirlerin uygulanması konusunda ısrar ve daha iyi konut departmanına şükranlarını bildirmek istedi olacaktır.

Bizim eylem yer alın. Sizinle bizim sorunları olun. Forumda bize ulaşın.

Zyavlenie boşanma

Eğer bir mahkemede boşanma başvurusunda yazmaya gerek İhtiyacın ne. devamı

Nasıl ısıtma için bir iddia yazmak için: konut, konut ofis, HOA, CC, numuneler

Servis araçlardan Kalite her zaman kabul normlara cevap vermeyin. Bu, özellikle bölgesel ısıtma, kullanıcı kendisi herhangi bir şekilde etkilemez hangi performansına için de geçerlidir. konut, konut ofis, HOA, CC, örnekleri: Bu durumda, ısıtma şikayette yazmak için bilmeli. Bu sorunu çözmek için ilk adım olacaktır.

Bazı durumlarda, bir iddia

iskan ve toplumsal hizmetler, Ceza Kanunu, vb - ısı kaynağı sağlamak için prosedür evin kiracı ve bundan sorumlu örgüt arasında düzenlenen sözleşmede ayrıntılı olarak açıklanmıştır birinci istemde yaptığı nokta uygunsuzluk durumunda ısıtma hazırlanır. Bu sorumlu tarafın ihlal sözleşme öğeleri içerir.

Ancak belgenin imzalanması içeriğiyle geçerli Burrows aşina olmak gerekir önce bile. Bunların başlıca Rusya Federasyonu Hükümeti №354 kanunudur. Eğer ısıtma için LCD bir iddiayı yazmadan önce nedenle, ihlal edildiğini sözleşme maddelerinin ne tür ve bu kanun karar vermeniz gerekir:

 • Kesintisiz bir oturma odasında bir sıcaklıkta tutmak, + 20 ° 'lik açı C ile + 18 ° C'den daha düşük değildir;
 • Gece ± 4 ° C izin verilen sıcaklık sapması. 5:00 ile 00:00 Gün - en fazla ± 3 ° C;
 • Isıtma sisteminin basınç sapması değildir.

Ayrıca, sizin acil müdahale kontrol etmeniz gerekir. Isıtma için iddiaların Her numune sözleşmenin ilgili paragrafa atıfta içermelidir. radyatör, borular, vanalar, vs - Bu işlemler gusts veya sistem elemanlarının hatayı tanımlayan

Eğer konut ofis ısıtılmasıyla yapılır iddia Önce - Bu hizmetten sorumlu kişileri başvurun. Onların iletişim numaraları sözleşmede belirtilen, ancak örgütün çalışmalarına dikkat etmek gerek vardır.

Isıtma istenen seviyeye kadar soğutma suyu olmayan bir besleme durumunda, sadece bir belge ısıtılması için talebi HOA Öyle mi? sözleşmenin ihlali onaylamak için sıcaklık ölçüm sertifikası sunmalıdır. Onun çizim hizmetleri sağlayan Ceza Kanunu, uğraşmak zorundadır. Bu, serbest formda bir uygulama yazmak kaydetmek ve evde bir kopyasını bırakmak için yeterli.

iddia ısıtma için yönetim şirkete yapılmadan önce, ölçümlerin tarih ve saatte kabul ettikten sonra, onun temsilcisi yönetmeliklerine okuma şimdiki ısısını kontrol etmek zorundadır. Bu sırasında tür eylemlere çalışanın dikkat etmek gereklidir:

 • conta ve pasaport ile kanıtlandığı gibi, cihaz, test edilmelidir;
 • termometre zeminden ve duvar 1 m 'den fazla 1.5 m yükseklikte yerleştirilir;
 • Ölçümler her odada gerçekleştirilir. aralık en az 10 dakikadır.

elde edilen verilere dayanarak çizilir. Formun standart form farklı kuruluşlarda farklı. O ille Ceza Kanunu veya Konut ofis temsil etmelidir. sadece odayı ısıtmak derecesi için elde edilen değerlere dikkat etmek önemlidir, ancak aynı zamanda performansı üzerinde. Nitel ısıtma araçları iddia yapılan dikkate alınmalıdır ısı transfer duvarlarının direncine karşılık gelir ve pencere standartları tasarlar. Aksi takdirde şartlar asılsız olduğu kabul edilebilir.

Dairenin sahibi için yasanın bazı noktalarda anlaşmazlık işaret etmek bir fırsattır. Genellikle ısı olmaması için istem birini takip düz sıcaklık ölçümlerinin kurallar ve prosedürlere ihlal bir sonucudur.

ölçümler alınmıştır hangi dekore hareket zorunlu belirtilen cihazlar, çalışma modu ve bir hata göstergesi. Belge sabit sanatçı adı, konumu.

Eğer ısıtma hareket istem oluşumuna devam edebilirsiniz - Isı temini için hizmet kalite gereksinimlerini karşılamak olmadığını belirledikten sonra. "Kapak", bunu yapan kişinin ilgili ana metin ve bilgi - Herhangi bir belgeye gibi, iddia çeşitli bölümlerden oluşur. Bazen doğru işlem süresi şikayete bağlıdır ve bazı durumlarda sadece kayıt yönetimi standartlarına uyulmaması hukuki gerekçelerle reddedilebilir.

İlk olarak, şikayeti sunulan organizasyon, ayrıntılarını belirtmelisiniz. Eğer Isıtma Konut şikayette yazmalıdır ise - her zaman tam isim ve hizmetlerin başarısızlığın sorumlusu atfedilen. Adresi Jeka veya HOA belirtmek gerekmez arzu edilir, fakat.

şikayete buna alındığında kimden belirtmek için gerekli görülmüştür. Adı belgesini, ev adresini ve telefon numarasını hazırlanan kiracı kaydeder. Bu noktada, iddia ismi bir sözleşme kişi tarafından verilmiş olması gerekir, çünkü dikkatli olmak zorunda.

yerine önerilen bu organizasyona çağırmak için ısıtma için düşük kaliteli konut ve altyapı iddia değil. Böyle şirketlerin özelliklerini göz önüne alındığında, bu tür eylemlerin genellikle sorunu çözme yol açar.

Bunun, öncelikle yönetim şirketi ısıtma hizmeti sağlamakla yükümlü tutulmasına göre, bu belgelere başvuru yapmak zorundadır. sözleşme numarasını ve varılan sonucun tarihini reçete Isıtma iddiaların bir örneklemde.

Sonra dikkatlice ısıtma için konut ofisine istem özünü açıklamak gerekir.:

 • apartman binalar için ısı enerjisi arz standartlarını belirtin. Onlar hakkında yukarıda söyleniyordu;
 • fark sıcaklığı, ısıtma işlemi giderildi tarih ve saati boya. Daha önce bağlanmış ek bir belge ısıtma sisteminin gerçek işlemi hakkında açıklama hazırlanmış olarak;
 • Isıtma için HOA iddiası sözleşmesinin uyumsuzluğun olası sonuçlarını açıklar. En önemlisi - bu verilen hizmetler için ödeme yeniden hesaplama yapılır;
 • Son olarak, bu soruna yönelik gereksinimleri açıklanır.

Isıtma için yönetim şirketi için istem son bölümünde onun kompozisyon, adı ve işaretin tarihini belirtmek gerekir.

Isıtma araçları, istem içeriği özel duruma bağlı olarak değişebilir. Ama her durumda bölge ısıtma için ilgili sözleşme maddelerinin ve yönetmeliklere bağlantıları vermek gereklidir.

iddiaların hazırlanması ile ne yapmalı

yönetim şirketi tescil kurallarını gerçekleştirmelidir belgeyi hazırlarken sonra. taşımak veya taahhütlü mektup zehirlemeye - Bu iki şekilde yapılabilir.

Kayıt ısıtma iddia

İstem 2 kopya ısıtma yokluğunda yapılır. Bunlardan biri yönetim şirketi verilen ve diğer kiracı olarak kalır. Bu durumda, gelen kayıt numarası, isim ve sorumlu kişi, kayıtlı belgelerin imza koymak için gerekli ısının olmaması için iddianın ikinci perde.

Bundan sonra, HOA şikayetin gereksinimlerini karşılamak için bir ayı vardır. İstisnalar iddia konut ve acil durumların toplumsal hizmetlerle ilgili yazılmış durumlardır - vb sızıntı ortadan kaldırılması, kusurlu radyatör yedek, Zaman çözümü sözleşme noktaları belirlendi, ancak 1 gün geçemez. Aksi takdirde, yönetim şirketi arızaları zamansız eleme sonuçları telafi etmek zorunda olacaklar.

Doğru yetersiz ısıtma için iddiaların bir örneğe bağlı şikayeti, derlenmiş, bu posta ile gönderilebilir. Bu göndermesi gerekir alındığı teyit taahhütlü mektup yoluyla yapılmalıdır. Bu durumda, yürütme zamanı şikayet örgütü aldıktan sonra başlar.

Uygulamada bu daha uzun bir süre için bir çözüm geciktirebilir adresinde olası bir hata ya da kayıt içinde hata olarak tavsiye edilmez. Alternatif yoksul ısıtma vekaleten sorumlu olan kişi için konut ofisine bir iddia sağlamaktır.

iddia ısı temini için HOA ise ne memnun değil? Güçlü bir inanç varsa onlar haklı olduğunu - bir üst makama itiraz etmek mümkündür. Bunlar kentsel zhilinspektsiya, Rospotrebnadzor, savcılık, mahkeme yetkilileri sayılabilir. Bu durumda iddia yönetim şirketi olumlu bir karar ek tazminat alabilirsiniz.

Video talep yürüterek düşük kaliteli ısıtma çözeltilerinin bir örneğini göstermektedir:

 • Kombine ısıtma kazanı için satın alma fiyatı
 • Isıtma için bir tahliye vanası seçme: türleri, özellikleri ve montaj
 • Film kızıl ötesi ısıtma sistemi: mübarek ısı bir düğmeye dokunarak akar

Bu durumda bizim apartmanda ısının altı arz CC açıklamada yazılı Makalenizi, okuduktan sonra, akü biraz sıcak ama apartmanda + 19 sıcaklık, hava ölçümleri kontrol ama çok batareyu.Kak olmamız gereken zaman? hizmet kaliteli olmadığı için.

Bu durumda hizmet, daire, değil pil ısıtma. oda pilin kendisi daha sıcak hale nasıl?

Eğer akla gelmez Valery Shumanov muhtemelen insanlar ısıtıcılar, garip kullanın.

Daha sonra ısıtma oda sıcaklığı için, ölçülen olmayacak mantıklı diğer ısı kaynakları vardır.

İyi günler. Bizim girişinde sakinleri makale yazılı şikayeti okuyabilirsiniz. TK biz 5 var.Firmamız gelir ve ben temperaturu.Oni pil mutfakta ve soğuk olması gerektiğini söylemek ısındı öğleden ölçümleri yapar 3 derece obogreem hava sıcaklığının kadar öğleden sonra mutfak soğuk pil (dönüş) evde var. ve biz yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.

Onların herhangi ısıtma olmaksızın doğal bir ölçüm yapmak zorunda olduğunu anlıyoruz. Ve onlar sadece şikayet belge üzerinde geçecek, ama aslında her şey normal. Ve neden bir şeyin hızında yapmalı?

Elbette öyle ki! Sadece özellikle çocuklarda soğuk bütün gün oturmak ve Ceza Kanununun insanın gelişini beklemek çok rahat değildir. Ama o "iş günü içinde açılabilir." Gelecek Eğer şanslıysanız.

Ne yazık ki, bu gerekli bir önlemdir.

Günde ölçümü uğruna şey düşünmeye günü, biz de bunu başarabiliriz. Ama durumu düzeltmek için gerçek rakamlar olacaktır.

treh.komnatnoy köşe daire (oda) ısı radyatörün sadece üst kısmı içinde, diğer odalardan muhtemelen +20 sıcaklığını, çok soğuk ölçerken artık iyi progrevayutsya.Chto dondurma, sıcaklık doğru olduğunu edilmektedir (ısı geliyor

Ve pil ile sorunu çözmek için deneyin vermedi? Eğer değiştirilmesi, özellikle eğer sorununuzu - oda geri kalanı sıcak olursa, yönetim şirketi özel pili standartlara göre her şeyi yapıyor, ve kapanır.

Hoşgeldin! Nasıl olabilir? normlara göre tüm ı birleşir, ama daire çok soğuktur. yamaçlarda Buzlu zemin, pencere banyoda kalıp yoktur - tüm .dubak nasıl olabilir ... böcekler Bu sadece benim, bütün komşular verandalar değil ... -mokritsy çıktı?

bu olur neden - Sen tam bir analiz gerçekleştirmek zorunda.

Kalıp - genellikle nemli ve kötü havalandırma. Her şey normlarına göre iyi olup olmadığı, diğer yandan, sadece şişmiş olabilir, yani gerekenden daha havalandırma. En az iki birbirini dışlayan faktörler yüzleşmeliyiz. Bu vb piller, pencere ve çerçeveleri, havalandırma, ayrıntılı bir analizini gerektirir

İyi akşamlar, biz sıcaklık dışarıda apartmanda daire + 18 + 19 derece oldu evde termostat ve ne olursa olsun set çok soğuk, ama aynı zamanda norm sığar. Ama neden norm alt sınırı olarak kabul sadece? Biz olağanüstü hal var? Neden tüm kabul ediliyor, normal 18-20 ° C arasında daha düşük limit ve 23-25 ​​° C gibi değil

Bu sorun derleyiciler standartlar zaten. Orada, normal bir sınırı olduğunu ve sıcaklığını uyuyor, o zaman her şey yolunda.

Ne olursa olsun sınırlar Ne: düşük ya da yüksek. norm ya da değil - 2 seçenek vardır. norm - senin durumunda.

3 oda zemin 5'de oda geçen, radyatörün dışarı su damlası içinde, o zaman sorun pillerde değil, tamamen ısınır. olası sapma davleniya.kak çek, WC merznu karar verir. Balkon kapısı (PVC) pili çalışmadığı zaman, akıl, sızıntı ısıtma sırasında kapatın ve görüşleriniz germet içinde dondu en harcamak değil sıcaklık ölçün. kapı ve pencereler karşılamak?

programları ile ilgili şikayetler. uygulamaların örnekleri

yuva içinde Örnek uygulamalar (başvuru)

kötü hale kamu hizmetleri üzerindeki İyi hazırlanmış bir beyanı (şikayet) - yarısıdır. apartmanda kiracı doğabilecek ana sorunlara ilişkin Tablolar, aşağıda gösterilen ve şimdi iyi yazılmış açıklamada dikkate alınması gereken tüm öğeleri listeler:

 • , Ele alınması gereken evler ve daireler İkamet ettiğiniz.
 • Bu açıkça bir sorun hassas bir göstergesi ile iddia formüle edilmelidir.
 • (. - Bütün internette bulunabilir Konut Kanunu, SanPiN, Kanunlar) Tüm mevcut kuralları ve bu durumu yöneten yasaları getirmek için gereklidir.
 • sorunun çözümü kendi yetki olduğunu, haklı ve konut ofis, devremülkler veya Ceza Kanunu belirtin.
 • İşaret ve sayı

Bu uygulama ile Evinizdeki hizmet veren konut ofis, devremülkler veya Ceza Kanunu, başvurmanız gerekir. yanıt yoksa, deyim savcılık ve uygulama bazında kontrol edecek Federal Serviste atfedilen olmalıdır. vatandaşların ve revizyon yeniden yerleşim için hem de, apartmanlar yönetimi yapan enformasyon örgütleri açıklanması üzerine tavsiyeler için telefon Fonu tarafından hattını başvurun 8 (800) 700-8989 7 ila 18 saat boyunca gerçekleştirilir. (EST) hafta içi.

Onların konut ofis eylemsizliğiyle ilgili dosya şikayetler, Ceza Kanunu ve hizmetlerin alanındaki devremülkler savcılık veya bölgeniz için Federal Serviste olabilir.

Evinizin duvarları orada kalıp duvarlarda ve eğer bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), onun ortadan kaldırılması için herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve ikamet adresi yerine), musluktan dairen sıcak yerine soğuk su akan ise.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA musluktan akar kum ile-kötü kokulu veya su, kirli ise (Bilgilerinizi ve adresi yerine).

Bir örnek uygulama (şikayeti) Ceza Kanununda basılıp sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), değilse ısıtılmış havlu demiryolu.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA daire kanalizasyon ile ilgili sorunlar olsaydı (Bilgilerinizi ve adresi yerine).

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), bir gerilim düşümü dairede meydana gelirse.

havalandırma tıkalı ise örnek bir uygulama (şikayeti), basılı ve Ceza Kanunu, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine) sevk edilecek.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA daire ısıtma ise (Bilgilerinizi ve adresi yerine).

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılı ve Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), çeşme suyu ince bir dere akar eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin girişinde değil ampul yaparsan.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin duvarları yazıtlar ve grafiti olsaydı.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), zemin yıkama yok evinizin girişinde eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), eğer ev kemirgenler veya böcekler istila edilir.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), eğer ev ilçesinde duvarları reklam yayınlanmıştır.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), eğer evinizin entryway katta kırık fayans.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin girişinde bir kırık pencere eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), merdivenlerde hasarlı adımlar eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılı ve Ceza Kanunu, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), eğer tıkanmış çöp sevk edilecek.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evin kirli asansör ise.

Posta kutusu kırık varsa bir örnek uygulama (şikayeti), basılı ve Ceza Kanunu, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine) sevk edilecek.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), merdiven üzerinde bükük parmaklıklar ise.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), bodrumdan hoş olmayan bir koku vardı eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), balkon ufalanan eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin cephesinde ise yazıtlar vardı.

Bir örnek uygulama (şikayeti) Ceza Kanununda basılıp sevk edilecek, HOA çatı sızıntıları if (Bilgilerinizi ve adresi yerine).

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), tıkanmış oluklar halinde.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine) evde bölme dikişleri sızıntı durumunda.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin etrafına kar kaldırmak yoksa.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), girişinde siperliği kırılmış eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), vakıf çatlaklar varsa.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evin yanındaki yol ve kaldırımlar buzu temizlenmiş değilse.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılı ve Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve ikamet adresi yerine) evin çatısı olmasa temizlenmiş sosuli.

 • konut (sağlam konut araştırmasına dahil) bina ve inşaat belgelerin üretiminin bir araştırmada (bakılmaksızın onarım çalışmaları dönemi).
 • İnşaat ve onarım değişimi, onarımı veya (taş ve beton temeller, yapısal duvar ve çerçevenin tamamen değiştirilmesi hariç) konut parça değişimi üzerinde çalışmaktadır.
 • konut onların revizyon sırasında binaları (yeniden geliştirme çok odalı daireler küçülme dikkate modernizasyonu; cihazlara ek mutfaklar ve sıhhi tesisler, destek tesisleri pahasına yaşam alanı genişleme, cihaza mutfak üzerinden daireye karanlık mutfak ve giriş ortadan kaldırılması, eğer gerekli güneş çarpması binayı geliştirmek dahili veya merdivenler, tuvalet ya da mutfaklarda) için kurum içinde eklenmiş; Bir kazan ünitesi, bir ısı iletken ve ısıtma istasyonları merkezi ısıtma fırınının değiştirilmesi; Çatı ve diğer ısı bağımsız kaynakları; değişikler, atık yakma tesislerinin içinde gaz veya kömür; soğuk ve sıcak su temini, 150 m bir aygıt tahliye boruları, vodopodkachek, kazanın şebeke bağlantısına giriş noktasından belirli bir mesafede, mevcut omurgalarına bağlantısı olan gaz kaynağının Ekipman sistemleri; (Vs, metal plastik, zorunlu bir uygulama yükseltilmiş radyatör ve plastik boru hatları da dahil olmak üzere, çelik boruların montajı yasaklanması ....) mevcut merkezi ısıtma sistemlerinin tam yerine, sıcak ve soğuk su temini; elektrikli ev yükleme geri dönüş gaz ocakları ya da pişirme odakları; evlerde cihaz asansörler, oluklar, hava atık sistemlerinin en üst kat iniş 15 yukarıda m ya da işaret; Daha yüksek gerilimde mevcut güç ağı çeviri; Toplu kullanım için televizyon antenler onarım, telefon ve yayın ağına bağlantısı; Kurulum interfonlar, elektrikli kilit, otomatik yangın söndürme sistemleri ve duman cihazı; Otomasyon ve asansörler, ısıtma tesisleri, ısı ağları, mühendislik ekipman gönderilmesi; peyzaj kilometre (çocuklar ve evcil alanlar için döşeme, kaldırım, peyzaj, çitler, ekipman, ahşap kulübe ve ekipmanları). % 50'ye kadar binaların çatıları, cepheleri, eklemler Prefabrikasyonun tamiri.
 • konut ısı izolasyonu (yapıları çevreleyen ısı koruma özelliklerini geliştirmek için çalışması, cihazın üçlü cam, harici cihaz Ön oda pencereyi doldurur).
 • içi araçlar değiştirilmesi.
 • ısıtma ve sıcak su temini, binaya soğuk ve sıcak suyun akışı, ve kapı sayacı (yedek ağlar için), soğuk ve sıcak su yüklemek için ısı tüketim ölçüm cihazları montajı.
 • havalandırılmayan banyo çatı Yeniden.
 • zemin ve yeniden geliştirme tam veya kısmen yerini alan konut Binanın temelli onarım çalışmaları için tasarım organizasyonlarının Saha denetimi.
 • yerel yönetim organları, kuruluşlar konut stokunun sermaye onarım teknik gözetimi için bir birim kurulacağını durumlarda Teknik denetim.
 • Binalarda inşa edilen tesislerin tamiri.

Sahipleri ödemek zorundadır. Nasıl ve ne için - genel kurul toplantısında karar verilir.

Nasıl bir yönetim şirketi de işe yapılır?

lisans alma ev sahipleri, konut birlikleri veya diğer özel tüketim kooperatifleri için gerekli değildir.

Düz sahipleri apartmanın verileri yönetmek için faaliyetlerini yürütmek için haklar yönetimi organizasyonun yoksunluğun devlet konut denetim kararı üzerinde "veto" getirebilir. yönetim şirketi sahipleri için böyle bir karar verilmesi halinde, böyle bir apartman kontrol etme hakkına sahiptir.

hizmetin arkasında ev olan şirket bulun ve kütü olsun, sen, sen, bağlantı Müdürüm gidin bölgenizi seçin ve evinizin adresini girecek olacaktır eğer.

yönetim şirketinin lisansı aşağıdaki durumlarda yapılabilir:

 • apartmanlarda (İdari Kanunu Madde 7.23.3) yönetimine ilişkin iş yapma kuralları ihlal için.
 • Bir lisans (İdari Kanunu Madde 14.1.3) olmadan apartmanlar iş boyunca.
 • apartmanlarda (İdari Kanunu Madde 19.6.2) yönetimine ilişkin girişimci faaliyet lisansı ile ilgili Rusya Federasyonu mevzuatı konunun lisans komisyonu ihlali için.

Eğer hak ve çıkarları 17.01.1992 Federal Yasası uyarınca kabul eylemleri veya kamu makamlarının kararlarını, yerel hükümetler ve yetkilileri, sizi ihlal düşünüyorum "Rusya Federasyonu'nun Savcılığından Hakkında 2202-1« № Eğer itiraz etme hakkına sahiptir kanunların veya ihlalleri hakkında bilgi içeren bir uygulama, şikayet ya da diğer tedavi ile ikamet yerinde savcılık, size göre ihlal hükümet yetkililerinin eylem veya kararlarına karşı bir şikayeti ile mahkemeye gitmeye eylem ve hak ve "vatandaşların özgürlükleri ve Rusya Federasyonu Medeni Usul Kanununun Bölüm 25 ihlal kararlarına karşı itiraz üzerine 1993/04/27 № 4866-1« dan Rusya Federasyonu Kanunu'nca ashi hak ve özgürlükler.

Apartmanlarda büyük onarım Tüm bu şehirlerde apartmanın makale Elden okuyabilir.

Bugün: 22 Ocak 2018 Pazartesi - 01:44:30 GMT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

48 − = 43