Isıtma teli

Su ısıtıcı kablo: montaj. Hangi elektrikli ısıtıcı kablo kullanır

Isıtma boru hatları bugün - bir soğuk hava varken ortak fenomen, kışın özellikle önemlidir. iç ve uygulamanın bir ısı yalıtıcı malzeme boruların dışından buzlanma önlemek için son derece yetersiz kalmaktadır. Bu sorun nihayet kendi kendini düzenleyen rezistif kabloya dayalı elektrik ısıtma sistemi kullanılarak yapılabilir çözün.

Isıtma kablosunun kullanım alanları

ısıtma sistemleri tıkanmasını kimyasalı donma, yağ veya borulardan boru sistemleri korur. yüzey üzerinde ve altında, her iki yönlendirilir iç ve dış kanal için kullanılan su ısıtma kablosu. O aşağıdaki görevleri yerine getirir:

 • Bu, donma zararını boru buz yumru önler korur.
 • sıcaklık rejimi taşınan maddelerin düzenler.
 • Bu, belli bir ısı için boru kadar ısıtır.

Buna ek olarak, bir elektrikli ısıtma kablo iç yerleşim veya endüstriyel amaçlar zemin ısı yalıtımı için kullanılabilir. Ayrıca, seralar ve diğerlerinde açık alanlarda kar, zemin ısıtma temizlemek için gereklidir.

Isıtma kablo yapısı ve çalışma prensibi

yalıtkan yerleştirilir esnek bir ısıtma elemanı. kendi hedef sistemine bağlı olarak kuru yerler için ve nem oranı yüksek bölgeler için yapılandırılabilir. operasyonun Onun prensibi oldukça basit: içinden elektrik akımının geçişi sırasında görüntülenen su bültenleri ısı, ısıtma kablosu. Daha yüksek güç tüketimi, ısı daha oluşturulur.

Neden borular için bir ısıtıcı kablo gerekiyor?

Yukarıda, bazı özellikler nitelendirdiler. Ama başarılı boruya ısıtma kablosu çözer çeşitli problemler mevcuttur. Aşağıdaki sisteminin ana avantajları şunlardır:

 • o tamamen yok don kullanıldığında.
 • Resim yoğunlaşma varlığı büyük ölçüde izolasyon malzemeleri ömrünü azaltır.
 • Bu borular vasıtasıyla bir sıvı malzemenin düzgün taşınmasını sağlar.
 • bir ısıtma kablosu, boru hattının montajı her derinlikte yapılabilir zaman. Bu toprak donma derecesine bağlı değildir.

Isıtma kablo sistemi ana unsurları

Bir kural olarak, su temini için ısıtıcı kablo oluşur:

 • kontrol kabininde olan sistemi, başlangıç;
 • yalıtım ve ısıtma sisteminin sabitlenmesi için alüminyum bant;
 • su ısı yalıtımı için malzemeler;
 • sıcaklık seviyesi düzenleyici;
 • doğrudan ısı kablosuna.

Onlar uygulamaya bağlı olarak farklılık gösterir. Bunlar çok çeşitli cihazlardan kullanılmaktadır. Sistemin ısı dağılımı düzeni bağlı mineral yalıtımlı kablolar, dirençli ve kendi kendini regüle ayrılır.

1

O bölgeli veya lineer türüdür. elektrik akımı damarlarında akan zaman kablonun son modelleri ısı üreten farklılık gösterir. Bu modifikasyonlar, tek veya çift bükümlü olabilir, yanı sıra çok sayıda düz veya helisel bölüm oluşur. su temini için dirençli ısıtma kablosu, fiyat çok daha düşüktür özdenetim - metre 4 3.000 ruble ortalama - onun çalışması için otomatik Sıcaklık değişimine tepki özel sensörler varlığını gerektirir. herhangi bir boyut parçalara kabloyu kesin kesinlikle yasaktır.

bölgeli rezistif cihazın işletim prensibi yukarıdaki modellerin aynıdır, ancak bazı tasarım farklılıkları vardır. Sistem akım ileten iki paralel yalıtılmış iletkenler oluşur. bunların izole olarak, belirli bir adım ile yerleştirilmiş küçük boşluklar vardır. iletken ince teller üzerine alaşımın yüksek gerilim bobini üst üste. olduğu yerlerde bir izolasyon hatası spiral teli üzerinde oluşur ve kablo akım taşıyan damarlar paralel bağlanır dirençlerin kümesidir. Bölgeli ısıtıcı kablo borusu uzunluğu en az 1.5 m bölümler halinde kesilebilir.

Nasıl farklı? Tasarım gereği, kendi kendini düzenleyen ısıtıcı kablo bölgeli sistem cihaza aynıdır. Ayrıca akım taşıyan iletkenleri vardır, ama bunlar bir yalıtkan kaplama yok. Bir polimer matrisi içine veya spiral iletken polimer lifleri ile bağlanır. Polimer artar bir ısı dirençli ısıtma işleminde. kendi kendini düzenleyen ısıtıcı kablo düzenleme, bu uzunluğu boyunca değişir ve dış sıcaklığına bağlıdır ısıtın. buna göre, polimer modu direnci artar derecesi, ısı dağıtım azalır ve tersi artırarak. Bu süreç tam da hayır hayır ısınma veya yanma kablo var olduğu öz-denetim vardır. Böyle bir ısıtıcı parça birkaç metreye kadar 20 cm parçalar halinde ayrılabilir.

Mineral yalıtımlı kablolar

Bu iletken, magnezyum oksit izole edilir metal, bakır katı kabuk, yani inorganik mineral, nikel alaşımı, paslanmaz çelik ya da ısıya dayanıklı çelikten imal edilir. yapı daha sağlam hale ona bağlı, geniş bir sıcaklık aralığında yüksek dielektrik özellikleri sağlar - mineral izolatör değerli özelliklerin bir sahiptir. Toz formunda Magnezyum oksit, yüksek termal iletkenliğe sahip olan, en güvenilir ve etkili bir yalıtıcı olarak da bilinir.

özel yerler burada için tasarlanmış boru Bu ısıtma elemanı:

 • Bir yüksek sıcaklık hüküm sürer;
 • Sağlam kablo tasarımı gerek;
 • ısı muhafaza edilmesi için gerekli;
 • Biz ısıtıcının uzun bir ömür gerek;
 • korozyon direnci önemlidir;
 • Biz yüksek çıkış gücüne ihtiyacımız var.

Su ısıtıcı kablo: montaj

Bu iki şekilde yapılabilir: dış ve iç. ısıtıcı kablo donma durumunda, drenler için borunun içine yerleştirildiği zaman, bu üst kısmında yer alan bir çok daha hızlı buzu eritmek olacaktır. Ama bir ısıtma sisteminin verilen görevler ile% 100 garantisi ile her durumda bunu işleyebilir.

Açık ısıtma iki şekilde yapılabilir:

 • bir satır yaşamış bir ısıtma koymak;
 • Sadece belirli bir adım ile boru üzerine kablo rüzgar.

boru etrafında sarma zaman olumsuz tüm sistemin etkinlik düzeyini etkileyen ısıtma alanı arttırır. Ve nasıl düzgün dışında monte yürütülecek? sıkıca kanallarda sarılır veya belirtilen oluklar ısıtıcı kablo, çeşitli yerlerde alüminyum folyo sabit. Ayrıca kablolar arasında sıcaklık sensörleri ayarlamak unutmayın. alüminyum bant ile onları da bağlayın. Bir sonraki adım, ısıtılan su borusunun bütün uzunluğu boyunca alüminyum sarıldığı oluşur. Bu eleman boru içine sıkıca oturur ile, bundan başka, daha sonra atılacak yalıtım kurutulması ve imha korunur. Son aşama - istenmeyen ısı kaybına karşı kablo yalıtımı.

güç kaynağına kurulumun sonunda düzgün sistemini bağlanmalıdır. su temini ısıtıcı kablo tesis edilecektir olursa olsun, bunun için fiyat - değil önemli bir faktör, sensörleri kullanarak tüm ısıtma sisteminin kontrol etmek için bir termostat koymak zorunludur. Etkinleştirmek veya devre dışı o otomatik sıcaklık dalgalanmalara bağlı olarak oldu. Direnç elemanı çeşitli yaralanmalar için yüksek hassasiyete sahip olduğu hatırlanmalıdır. Kurulum esnasında kavşak önlemek ve kabloyu örtüşür olamaz.

Bazı zorluklarla yükü ısıtma kablosunun İç tesisat.

 1. Borusuna takın kolay değildir. Boru tesisatı hazır döner aletler, vanalar kullanmayın arzu edilir.
 2. Tasarım aşamasında ısıtma elemanının iç düzeneği borunun çapını azaltır hatırlanmalıdır, bu ekipman daha büyük bir çapa elde gerekir.
 3. yavaş yavaş ısıtmak için Kullanılabilirlik eleman önceki bir çıkış borusu yetmezliğine yol açabilir büyümeye devam su ve kalıntılar oluşur.
 4. yer altı su temini için yerine ısıtıcı kablo hemen hemen imkansızdır.

iç montaj tel döşeme meydana geldiği bir borunun içine monte ek tee ile yapılır. boru içindeki ısıtma kablosu konumu, tipik olarak, pompa veya valfler gibi kompleks parçaları etkinliğini sağlamak için kullanılır. İç ısıtma sisteminin kullanılması, bu durumda, sadece ısınma hareket sıvının kadar olup boru ve unsurları olarak, enerjinin daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar.

su temini için ısıtma sistemlerini kullanarak, uygun maliyetle yıl boyunca ve sıhhi tesisat ve diğer ekipmanların düzgün çalışmasını sağlar hale getirir.

Yerden ısıtma - ısıtıcı kablo

Elektrik yerden ısıtma olmadan ısıtma işlevi gerçekleştirmek mümkün değildir ısıtıcı kablo - sıcaklık vermek. Bu ısıtıcı kablo döşeme ısıtma cihazının ana bileşenidir. konfor düzeyi sağlarken ısıtıcı kablo nedeniyle, ısı elektrik enerjisini dönüştürülür.

Bir ısı kaynağı ısıtıcı kablolar kullanıldığında ısıtma sistemi olup, bunun için, aksi takdirde kablo ısıtma sistemi olarak anılacaktır.

Isıtma kablo sistemi ile ısıtma ve güç kablosu içerir. Isıtıcı nesil, bir güç kaynağına ısıtıcı güç bağlantısını ısıtmak için hizmet vermektedir. Ayrıca, "soğuk" olarak bilinen kablo üzerinden ısıtma sisteminde elektrik kabloları,. Bağlı ısıtma ve kavrama yoluyla güç kabloları.

ısı oluşumu ilkesine göre, ısıtma kabloları ayrılır dirençli ve kendi kendini düzenleyen.

Isıtma elemanı, bakır, pirinç veya nikrom yapılmış bir dirençli metalik iletken kablo. Isıtma iletken kablonun bir rezerv çalışma sıcaklığına dayanabilir, aynı zamanda mekanik hasarlara karşı koruyabilen, iki ya da üç-tabakalı, ısıyla-dayanıklı PVC izolasyonu ile kaplanmıştır.

çalışması sürecinde kablo elektromanyetik radyasyonu azaltmak için, iç izolasyon kurşun veya tel örgünün bir folyo koruması ile kaplanmıştır. Ayrıca, ekran malzemesi bir topraklama olarak hareket eder. Ekran tabakasının üstünde koruyucu bir kılıftır.

Dirençli ısıtıcı kablolar

Aşağıdaki tipe ayrılır yürütme dirençli ısıtma kabloları ilkesine göre:

Tek çekirdekli ısıtma kablolar - bunun bir ısıtma parçası izolasyon ve perdeleme malzeme kaplı bir metal çekirdeğidir. sadece basit hem şebeke biter bağlamak için tek kablo ihtiyacını bağlayın. Bu amaçla, yerden deneyin döşeme kablonun başlangıç ​​ve bitiş bir noktada birleştirdi ki yapmak.

 • 1. Isıtma iletken
 • PVC ısıya dayanıklı plastik 2. Yalıtım
 • 3. Ek yalıtım
 • 4. koruyucu bakır örgü
 • 5. ısıya dayanıklı PVC plastik dış kabuk

çift ​​çekirdekli ısıtma kabloları - iki telli kablo iki çekirdek içine yerleştirilmiştir. Bir çekirdek ısı üretimi kaynağıdır ve diğer iletken bir elemandır. tek çekirdekli ile karşılaştırıldığında iki telli kablo avantajı, uçları döşerken, bir noktasında yer alan gerek kalmamasıdır.

 • 1. Isıtma iletken
 • 2. dönüş iletkeni
 • ısıya dayanıklı PVC plastik 3. yalıtım
 • 4. Ek yalıtım
 • 5. koruyucu bakır örgü
 • 6. ısıya dayanıklı PVC plastik dış kabuk

Isıtma paspaslar - eşit rulo şeklinde özel bir ızgara ısıtma kabloya paketlenir. Onların kurulum yolunda ısıtma paspaslar en önemli avantajı. Isıtma paspaslar döşeme bağları gerektirmez.

dirençli kabloların dezavantajı Bu kablo bağı ile yoksul temas alanlarında ek bir ısınma olduğunu ve bu hizmet ömrünün azalmasına yol açar.

Kendi kendine düzenleyen ısıtıcı kablo

Kendi kendine düzenleyen ısıtıcı kablo yapısının direncinden daha karmaşık. Burada ısıtma elemanı bir yan-iletken bir matristir.

Kendinden regüle kendi kendini düzenleyen malzemeden bir iç yalıtım koruyucu, ekran, bir yalıtım tabakası, yarıiletken matris ile kaplanmış iki iletken kablodan oluşur. Nedeniyle, tüm uzunluğu boyunca bu türden bir kablonun iletken direncinin etkisi ve sıcaklığına bağlı olarak, bağımsız bir şekilde eşit olmayan değişiklikler yapabilir.

 • ömürlü 1. Bakır iletken
 • 2. Kendinden regüleli yarı iletken matris
 • 3. Dahili ısıya dayanıklı yalıtım
 • 4. İkinci iç yalıtım katmanı
 • 5. koruyucu bakır örgü
 • 6. Harici ısı yalıtım kabuk

herhangi bir kablo veya kısmı direnç aşırı ısınma ek var ise, bu bölgede artar. Akan akım bölümü azaltılır ve bu bölgede hava sıcaklığı düşecektir. Bir bütün olarak etkilenmediği değil Dahası, bu süreçler sadece yüksek ısı salınımı ve kablonun normal çalışması ile bölgede gerçekleşecek.

Bu özellik, kabloların direnç eksikliği kapsar ve zayıf kaliteli bağı olan yerlerde aşırı ısınmaya sistem kablosu ısıtma sistemi için çıkış riskini azaltır. Yerden ısıtma kendinden regüleli kablo da bu yan serilir ve bir çok avantaj vardır, fakat fiyatı daha pahalı dirençli 3-5 kez ile karşılaştırılır.

Yorumlar

pense ile kablonun kısmı "ezilmiş" montaj kelepçeleri kesme ve dış yalıtım hasar gördüğü zaman, iki telli bir kablo Devi monte ederken. nihayet sürekliliğini kırık - ısırık iki boyuna risklerin yerinde.

Nasıl daha iyisini yapmak için - gibi bırakın veya onarım ihtiyacı.

su boruları için ısıtma kablo

kolay bir iş - suya özel bir ev veya villa sabit besperebofnym olun. En zor şey - kışın su teminini sağlamak için. borular onlar donma derinliğinin altında yerleştirilebilir, dondurma, ama yine de zayıf noktaları kalır yok. İlk - periyodik tüm kayıtları Brut anormal soğuk kış. İkincisi - Evde yerleştirin. Bunlar genellikle hala donmuş. Çık - su temini ısıtıcı kablo yüklemek. Bu durumda, drenaj isteniyorsa, ancak sığ olabilir gömmek. Ve evin bölümlerinde ben ısıtıcı daha güçlü ve daha iyi izolasyonlu ve olduğunu koyabilirsiniz.

Su ısıtma kabloları türleri

rezistif ve kendini düzenleyen - ısıtma kabloları iki türü vardır. dirençli özelliği ısı elektrik akımı geçirerek metaller kullanılır. Bu tip ısıtıcı kablolar metal iletkene ısıtır. Onların karakteristik özelliği - her zaman ısı aynı miktarda tahsis. Herhangi bir sokak + 3 ° C veya -20 ° C sıcak ° aynı olacak - bu şekilde, tam güç için aynı miktarda tüketecektir. nispeten sıcak bir sürede maliyetlerini azaltmak için, sistem sıcaklık sensörleri koyun ve diğer taraftan ısıya (elektrikli yerden ısıtma için kullanılan ile aynı).

Direnç kablosunun yapısı

Kurulum sırasında dirençli ısıtma teli çakışmamalıdır veya aşağıdaki (kapat) birbirine yer. Bu durumda, hızla ısınmasına ve başarısız olurlar. Yükleme işlemi bu noktaya çok dikkat edin.

Ayrıca, su (ve sadece) için dirençli ısıtma kablosu tek çekirdekli ve bipolar olduğu söylenebilir gerekir. Daha genel olarak daha pahalı olmasına rağmen, iki telli kullanılır. bağlantılı olarak farkı: bir güç kaynağına tek çekirdekten her zaman uygun değildir iki ucunu bağlamak gerekir. Bilmen gereken başka ne 220 V ağı dahildir geleneksel sabit güç kablosunu ve fişi - bir ucunda iki telli ikinci bir kap var? Dirençli iletkenler kesilmiş olamaz - çalışmaz. Eğer gerekli olandan sürenin daha uzun bir koyuna aldıysanız - bütünüyle yerleştirin.

Yaklaşık sıhhi tesisat için satılan ısıtıcı kabloların biçiminde

Kendi kendine düzenleyen kablolar - bir metal-polimerik matris. Bu kablolu sistem yalnızca geçerli yapmak ve iki teli arasında kalan polimer ısınır. Bu polimer, ilginç bir özelliği vardır - daha yüksek bir sıcaklık, daha az ısı ayırdığı veya tam tersi, soğutma, bu daha fazla ısı üretmeye başlar. Bu değişiklikler olursa olsun, kablo bitişik bölümleri durumunun meydana gelir. kendini düzenleyen - O iyi adlandırılmıştır çünkü o, senin sıcaklığını düzenleyen çıkıyor.

kendi kendini düzenleyen kablo yapısı

Kendinden regüleli olarak (samogreyuschih) kablolar katı artıları:

 • bunlar yanmış üst üste ve olmayabilir;
 • O (kesme hatları ile işaretlenmiştir) kesilebilir, ancak daha sonra bir kurşun kovanı yapmak için gereklidir.

yüksek fiyat, ancak 10 yıl düzenin (operasyon kurallarına uygun olarak) kullanım ömrünü - Daha az onlar bir tane var. Yani bunlar makul masrafları vardır.

Herhangi bir tür su ısıtma kablo için kullanarak, boru hattı izolasyon için arzu edilir. Aksi ısıtılarak üzerinde çok fazla güç ve dolayısıyla yüksek maliyetler ve ısıtma özellikle şiddetli soğuğunda ile başa çıkmak için değil gerçeği gerektirir.

Su ısıtıcı kablo dışında veya borunun içine yerleştirilir. bazıları sadece açık kurulum için, diğer - - İç için her yöntem için tellerin özel türü vardır. Montaj yöntemi teknik verilere belirtilmelidir.

su borusu içine ısıtıcı takmak için, birkaç gereksinimleri karşılaması gerekir:

 • Kabuk zararlı maddeler yaymamalıdır;
 • elektriksel koruma derecesi IP68 daha düşük olmamalıdır;
 • sızdırmaz uç kollu.

(Birlikte) yuvasının içinden parmakların bir tel başlatır ki burada boru hattı vermek tee sonunda telin içine doldurmak mümkün olması için.

bezi yoluyla tüp içine kablo yükleme ısıtma Örnek

ısıtıcı kablo ve elektrik arasında bir geçiş yeri - - boru ve bezin dışına yer almalıdır birleştirme unutmayın. Islak ortamlar için tasarlanmamıştır.

180 °, 90 °, 120 ° - değişik çıkış açılarına sahip olabilir tüp içindeki ısıtıcı kablo monte edilmesi için, T-eklem. Bu montaj yöntemi, gerçekleştirilir olarak sabit değildir. Bu sadece içeride tahsil edilir.

Türleri sıhhi tesisat içindeki ısıtıcı kablo monte edilmesi için tee

böylece bitişik sıkı tüm alanı için gerekli olan borunun dış yüzeyi üzerindeki suyun ısıtıcı kablo sabitleyin. metal borunun üzerine monte etmeden önce, bu gibi toz, kir, pas, kaynak izleri temizlenir Yüzey araca zarar verebilecek her türlü unsurları bırakılmamalıdır. metalize plastik bant veya kenetlerle - Metal üzerinde net koydu nedenle (bir, en az, daha sık) her 30 cm kaydedildi.

birbirinden belirli bir mesafede en soğuk bölge, paralel olarak istiflenmiş - bir ya da iki çizgi boyunca uzanan, daha sonra üstten alta doğru monte edilir ise. üç veya daha fazla kablo döşerken bunların büyük bir kısmı alt olmakla birlikte, tutulan ısıtma kabloları arasındaki mesafe (bu dirençli değişiklikler için özellikle önemlidir) ki onlar düzenlenir.

boru ısıtıcı kablo sabitleme için yöntemler

tesisatın bir ikinci yöntem var - Spiral. tel dikkatli olmalı bırakmaya - onlar keskin veya çoklu kıvıran sevmiyorum. iki yolu vardır. İlk - kavrama kademeli boru üzerine osvobozhdayuschiysya kablo sarma toparlanmaya. İkincisi - o zaman sarılır (fotoğrafın alt resim), sarkma ile düzeltmek ve metalik bandı düzeltmek için.

sıcak su borulu plastikten imal edilmiştir, önce metalize bant altında teli yapıştırılır. Bu ısıtma etkisini artırmak, ısı iletkenliği artırır. Başka bir uyarı, bir su borusu üzerindeki ısıtıcı kablo montaj: tee, vanalar ve benzeri cihazlar daha fazla ısı gerektirir. döşerken her uydurma birkaç döngü yapmak. Sadece minimum bükme yarıçapı dikkat edin.

Parçaları, vanalar daha iyi ısınmak gerekir

Kesinlikle ısıtılmış boru yalıtımı için herhangi bir kökenden kaya yünü kullanımı istenmemektedir. O ıslanmasına korkuyor - ıslak olan yalıtım özelliklerini kaybeder. Sıcaklık arttırılarak ve daha sonra, sadece toz haline ıslak parçalanan zaman dondu. yalıtım almamak daha iyi olacak şekilde bunu sağlamak için borunun etrafına nem eksikliği, çok zordur.

yerçekiminin etkisi altında sıkıştırılır Değil çok iyi yalıtım. kıvrılmış, onlar da onların yalıtım özelliklerini kaybederler. Boru hattı Eğer özel olarak inşa tahliye kanalında koydu varsa, bu, köpük kullanabilirsiniz edemez basın bir şey yok. Boru basitçe kazmak olacak Ama eğer sert bir yalıtım gerekir. Ayrıca başka bir seçenek, - örneğin, bir bükülmez boru üzerinde üst izolasyon (kapalı hücreli, örneğin, polietilen köpük) ezer - plastik kanalizasyon.

Isıtma kablosuna Örnek su boru izolasyonu

Diğer bir madde - polistiren, farklı çaplı boru parçalarının halinde dökülmesi. Bu yalıtım tipi genellikle bir kabuk olarak adlandırılır. O, suyun korkmuyorum iyi yalıtım özelliklerine sahiptir yüklerin (yoğunluğuna bağlı olarak) bazı yapar.

Hangi güç ısıtma kablosu su temini için gereklidir

borunun içine veya bunun üstüne - gerekli güç yalıtımlı veya olmasın yönlendirme boru hattı, boru çapı, gelen ve hatta ısıtma gezinmek istiyorum nasıl, Yaşadığınız bölgeye bağlıdır. Prensip olarak, her bir üretici boru metre başına kablo tüketimi ile belirlenen bir tablosu vardır. Bu tablolar bu yüzden bazıları hiçbir anlamı var burada yükleyebilir, her güç için derlenmiştir.

deneyim olarak, ortalama izolasyon boru 10 W / m yeterli güç içinde bir metre tüpleri ısıtmak için merkezi Rusya'da (kalınlık 30 mm polistiren kabukları) ve gerekli olan dış / m az 17 daha W almak söylenebilir. Yaşadığınız daha kuzeyde, daha güç (veya daha kalın yalıtım standı) ihtiyacınız.

Eğer ısıtma suyu temini ufacık ödemek istiyorsanız, termostat koymak için daha iyidir. Hatta kendi kendini düzenleyen ısıtma kablosu monte olacak eğer. Genel olarak değerlendirildiğinde, özellikleri: devreye + 3 ° C ile + 13 ° C 'de kapanır

su kuyusundan size verilirse, o + 13 ° C arasındaki bir sıcaklıkta asla Bu ısıtma bile bahar ve yaz aylarında, her zaman çalışacaktır çıkıyor. Yaz aylarında, tabii ki, kablo kapatılabilir, ancak ilkbahar ve sonbaharda nedeniyle ani donma olasılığı yapmayın. biraz daha kolay, ama çok kuyularla - su bir sıcaklığa sahip ve biraz kapatma eşik değerinin üzerinde olabilir, yaz. Ama bu - yaz aylarında ve sıcak dönemde. Ve genel olarak, neden sarnıç içinde olan, örneğin su, ısı gerekir? Ve mutfağa veya duş gider biri, yine kazanları veya ani su ısıtıcıları ısı gerekir.

Her durumda, bu çıkıyor - termostat gereklidir. Bu, + 5 ° C'ye yakın kapatma sıcaklığı ortaya ısıtma borularının maliyetleri önemli ölçüde düşmesi. Bu dramatik ısıtma kabloları ömrünü arttırır - çalışma saatleri bazı payına sahiptir. az çalıştıkları, o kadar uzun size hizmet verecektir.

su ısıtma kablosu - termostata bağlantı şeması

Termostat kontrollü su borusu ısıtma sistemleri takarken, ayarlamak ve sıcaklık sensörü için gerekli olacaktır. Bir zorluk yoktur. o ısıtıcının sıcaklığını etkilemedi yüzden, bu yüzden boru koymak, bu yüzden edilmelidir. Bu boru da izole etmek için gerekli değildir, ve kablolardan - gereklidir.

Sam odasında termostat ayarlamak için arzu edilir. Bu anahtar tablosu devre kesiciyle kek ve tercihen bir RCD bağlanır. Makine mezhep Eğer take 6A Nominal RCD, tercihen 30 mA sonraki daha büyük ve sızıntı seçim sipariş edebilirsiniz çünkü ısıtma kabloda güç tüketimi, küçük.

termostat gövdesinin karşılık gelen temas su temini için kullanılan ısıtıcı kablo bağlayın. Birkaç dalları, onların zaparalelivayut edin. sıcaklık sensörü bağlı komşu rehber üzerinde. Her termostat üzerinde bir o gerekli olduğu bağlamak olduğu açıktır hangi işaretleme sahiptir. çok şüphelidir bu durumda çalışmasını: - etiketleme değilse daha iyi başka satın almak.

boru ısıtmak için ısıtma kablo bir elektrik akımı harekete geçirerek ısıtılır eritme boru harici iletişim sistemleri önlemek için tasarlanmış bir sistemin ana bileşenidir.

Camoreguliruyuschiysya ısıtma (ısıtma) donmaya karşı korunması için kablo -, pompa istasyonu ısı vb ev ve vanalar, girme borusu bölümüne ısı, dış tüp ısı ve su tankı içindeki sağlar

polietilen (HDPE) imal Donma önleyici borular, metal takviyeli plastik.

Konstantin, soru var! nasıl IPA tee ısıtma kabloları girmek için pompa ve yaklaşık 90 metre, sen tüp (yalıtım kapalı ceket) donmaya karşı koruma konusunda tavsiye verebilir alıcı arasındaki yükseklik farkı, daha doğrusu (.) - yaklaşık 500 metre uzunluğunda PVC boru, nüans gelen bir otoyol var hortumlamasına değil.? 40 mm T çapının iki yanında., Üçüncü 25 mm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 5 =