Isıtmalı çatı kendini düzenleyen kablo boşaltır

çatı oluklarının ısıtma nasıl yapılır - Cihazı elektrikli ısıtma sistemleri

bir ısıtma sistemi kullanılarak çatı drenaj olukları inşaat kar ve buz birikimini engellemek için. Bu sayede suyun donması sonucu oluşan deformasyonu önlemek mümkündür.

Donlara aylarca gözlenen ve yaz aylarında edilir soğuk bölgelerde, genellikle dökülür yağmur çatı yapısı üzerinde ağır bir yük olduğunu. Çatıda uzun süre mertek çerçevesi aşırı ve çatı kaplamasını zarar, kar sürüklenir birikir.

çevreleyen alan sıcaklığındaki değişimler, çatı düzenlemesi için bile yüksek kaliteli malzeme sonucunda kolayca üretici tarafından sağlanan garanti süresi öncesinde zarar görebilir. Uzun süre görev çatı için roofers çatı ve olukların ısıtılmasını donatmak için önerilir.

ciddi kaplama olumsuz kar, buz kapaklar ve kabuklar oluşumu yoğun birikimi çatı yapısı koruma cihazı kullanarak, sıcak çatı çalıştırılması için bir ön koşuldur.

Anti-çözücü sistem birkaç ana eleman içerir:

 1. Isıtma kabloları. Bunlar, oluklar, borular boyunca monte edilen drenaj, yağmur suyu kafaları risers ve saçak tüm uzunluğu ile ilgili olan. Bunlar üç katmanlı kabuk bulunur ve bu nüans mümkün Dışarıdaki hava ne olursa olsun, sistem monte kolaylaştırır edilir. Çatı ve Oluklar ısıtma kablo maliyeti ekipman tipi ve koruma katmanları sayısına bağlıdır.
 2. sensörler. Yani çevre üzerinde kontrol sağlayan araçlar olarak adlandırılan. Örneğin, sıcaklık sensörü çevreleyen alanının sıcaklığını tespit için tasarlanmıştır, ve çökeltme sensör suyun varlığını gösterir. Ekipman bu cihazların ifadesini analiz eder ve otomatik olarak dahil kabloda ve ne sıcaklığı ısıtılır nereye karar verir. seçtiğinizde operasyonun istenilen mod elektrik tüketimini optimize edilmiştir.
 3. kontrolör. Bu cihaz, genellikle, elektrik panelin etrafında, bir bina içinde monte edilir. Sıcak kablo olmalıdır hangi sıcaklık düzenleme gerçekleştirir. Otomatik modda çalışan kontrolörü ile antifriz ekipmanlarının alımı, elle yapılandırılmış bir cihaz satın almaktan daha çok para mal olacak.
 4. bağlantı kutusu. Bu kutuların içinde ısıtıcı kablo elektrik aktığı gücü kablo bağlanır. kutu çatıya monte edilmiş olduğu için, bunlar hava geçirmez yapılır ve yağış hiçbir koruma yoktur.
 5. güvenlik ekipmanları. Bu yapı ve insanlar için güvenli elektrikli ısıtma oluklarının devam işlemini yapan röledir. güç kesintisi durumunda, kısa devre ekipman aktive edilir ve buz çözücü sistemi, bu elektrik şoku önlenmesi, kapatılır.

Kurulum işgücü maliyetlerinin süreç yukarıda ekipman açıklanan ve pahalıdır. sensörleri yok basit bir cihaz satın varsa kaydedebilirsiniz.

bir ısıtma kablosu oluşur neler

Anti-buzlanma ekipman kabloları denir ısıtma elemanları, sayesinde çalışıyor. Bunlar saçak, oluklar, vb oluk boyunca monte edilir

kablo elemanları oluşur:

1
 • İki yalıtılmış iletkenler;
 • Kızılötesi dikiş ipliği;
 • iç polimer kabuk;
 • örgü;
 • Dış kabuk.

iletken rolü nikel-krom alaşımı yerine - onu bir elektrik akımı taşıyarak. Çalışma sırasında, kablo ısıtma oluk meydana gelir ve kar ve buz eriyiğin çatı yüzeyinde yer alan, ısı başlar.

Elektrik çatı oluğu için kabloların Türleri

Genellikle bu tür ısıtıcılar monte:

 1. kablo direnci. mevcut metal tele ve bir iç direnç sıcaklık artışlarının varlığında uygulanır: His prensibi aşağıda. O ayarlanamaz ve sadece sabit bir güç dışarı verebilir. Sistemin bu tip kurulumdan sonra maliyetlerinden tasarruf edilemez.
 2. kendi kendini düzenleyen kablo. Bu isim ışık sensörleri okuma ile çevreleyen alan koşullarına uyum kabiliyetine sahip olan bir elemana verildi. kendi kendini düzenleyen kablo zaman - çatı olukları ısıtılması, oda sıcaklığında ve drenaj sisteminde çökeltme varlığına bağlıdır. sitelerin her anda kabloya bağlı drenaj sisteminin işleyişi için gerekli sizin sıcaklık koşulları ayarlayın. Bu tip aletler rezistif kablo tasarımı daha değerlidir. uygulandığında Fakat enerji daha verimli harcanmaktadır ve bir ayarlama gerektirmez.

az rezistif ısıtıcılardan kendi kendini düzenleyen kablolarında hizmet ömrü. Bunun nedeni sıcaklığını düzenleyen özel bir matristir - hızla aşınır ve sık değiştirilmesini gerektirir.

Çatı sisteminin oluk ısıtma düzenlemesi nedeniyle uzun yıllar onsuz boyunca sert iklime sahip bölgelerde yaşayanlar için, zorunlu olmadığı gibi görünebilir. Gerçek şu ki çatı genellikle soğuk ve bunları doğal yalıtım işlevini yerine, tavan araları ısıtılmamış edildi altında olsa bile.

onlar çatı yüzeyinin içinden ısıtılmış ve böylece biraz kar sürüklenir ısıtmak getirdikleri takdirde - ısıtmalı tavan odalarında altında bulunması nedeniyle Halen çatı, sıcak.

Isıtma olukları ve düşene bir dizi fonksiyonu yerine getirmektedir:

 1. geçen insanların hayatlarını tehdit yanı sıra çıkıntının üzerine uygulanan yükü artışı buz sarkıtları görünüşünden çatı çıkıntı korur.
 2. Bu çatı yüzeyi üzerinde buz önler. malzeme hataları üzerinde sert bir kabuk bırakarak rampa aşağı kayar. Onlar metal kaplamalar için özellikle tehlikelidir.
 3. tasarım artar tahliye verimlilikle. ısıtıcılar biraz buz ısıtmak ve kar olukları ve hazneler etrafında uygulanan ve fırtına kanalizasyon içine taşınan suyun, içine dönüştürülür.
 4. Bu deformasyon ve daha sonra boru kırılma riskini azaltır. sıfırın kırılabilir plastik oluk sıcaklıklarda, yani etkisi altında, oluklar ve diğer elementlerin ısıtma gerektirir. buz çözücü ekipman dahili su tasarımını almadan, kaynaklı çelik deforme olur.

Düzgün monte ısıtma sistemi katıdan sıvıya çökeltme çevirmek ve daha sonra özel bir kanalizasyon bunları nakleder.

elleriyle çatının Isıtma ve drenaj sistemi

Kış ve erken ilkbaharda, genellikle evlerin, buzlu, ya da daha kötüsü çatı saçak sarkan dev tehditkar buz sarkıtları görebilirsiniz buz düşene bir kitle tarafından eylem söndürüldü. Düzgün organize ısıtma olukları tür olayları önleyebilir - Yıllık onarım ihtiyacını korumak için çatı ve yağmur boruları sisteminden buz düşmesini evin sakinlerini korumak için.

Bu yazıda çatı saçak ve olukları buz görünümünü etkileyen faktörleri, ve uygun bir ısıtıcı kablo olarak, devre istiflemeye seçip kendi çatı ve oluk ısıtılmasını düzenlemek için ayrıntılı olarak tarif eder.

En etkili eş zamanlı ısıtma kablo vadiler, saçak ve çatı oluk sistemi taşıyor olduğu bir şema olarak kabul edilir

Çatı ve Oluk don Konum görünür

hendekte çatı ve buz saçak üzerinde Icicles nedeniyle iki ana nedeni vardır:

 1. Gündüz ve gece sıcaklıkları arasındaki fark. Çatı gününde kar güneş ısının etkisi altında erir ve oluk sistemi içine çatıdan aşağı akar ve sıcaklığın azalması ile geceleri bazen muazzam buz oluşturmak için donduğu bu baharda sıkça ortaya çıkmaktadır. Buz genellikle su drenaj sistemi sadece bunu için tasarlanmış nedeniyle, ağırlıklarını dayanacak ve kullanışsız, basitçe kırılma olur edemez gerçeğini yol kadar kazık.
 2. Sıcak bir çatı Operasyonu. çatı altında ısıtıldı, oda hafif olsa da, kışkırtır, ancak çatı zarın ısıtma için sözde tavan arası, hatta kışın genellikle buz oluşumu için daha duyarlıdır. Kar böylece erir ve su çatının soğuk parçaları oluk saçak iken, saçak çatı aşağı akmaya başlar ve tekrar katılaşır içinde.

Şema soğuk ve sıcak çatı

Oluk ve çatı çıkıntı ısıtılması için araçları

Buz çeşitli Şu anda kullanılan ısıtma sistemleri olukları ve çatı birikimi, ancak bunların hemen hemen her temelini önlemek için özel bir ısıtma kablosu ve otomasyon araçlarını kullanmaktır.

Bize seçilmesi tercih olacaktır bunlardan ısıtma kabloları ve orada düzenleyen ekipman ne türlü ele alalım.

Çatı ve Oluklar ısıtma kabloları iki ana tipi vardır:

 • Dirençli kablosu. Uygulamada, bir metalik göbek ve yalıtım oluşan geleneksel bir kablodur. dirençli kablo, sabit bir direnç, işletme ve sabit güç sırasında sabit bir temperatürde ısı yer alır. Yakıt Elektrik kapalı devre bağlı kabloyla oluşur.

dirençli ısıtma kablonun yapısının (devre)

 • Kendinden düzenleyen daha teknolojik oluklar ve çatı çıkıntılarının ısıtıcı kablo. Bu, buna göre bu direnci bağlı olarak ısıtma ve izolasyon kılıfı, örgü ve dış kılıf derecesini değişikliği çevre sıcaklığında (boşaltma boruları) ve tepki veren bir kendi kendini düzenleyen ısıtma elemanı (matris) oluşur.

Isıtma kablosunun her tür eşit etkin ısıtma çatılar ve olukları verebilmektedir. Ancak, bunların her biri sadece kendi avantajları tuhaf vardır. Yani, kablonun direncinin ana avantajı çok daha düşük fiyat Kendi kendini ayarlayan karşılaştırılır. Bu durumda, ikinci tip montaj koşullarına daha fazla enerji tüketimi açısından verimli ve gösterişsiz.

matris içinde kablo dışındaki sıcaklığı artırarak iletken yollar akım sayısı azalır, böylece güç tüketimini ve elektrik miktarı azalırsa. Sıcaklık kendini düzenleyici kablosu da azalır. Bütün bunlar otomatik kablo işi ayarlayan, bir sıcaklık sensörü kullanma ihtiyacı ortadan kaldırır.

Yapı (şema) kendinden regüleli kablo Devi

metrekare başına 15-30 watt - enerji tüketimi ve elektrik ısıtma kablolarının seçimi hesaplanması ile ilgili olarak, ürünler için bir norm tip kendi kendini regüle için metre başına 18-22 watt, içinde elektrik kablosu olan resistif yoktur. Bununla birlikte, başka şekilde aşırı yüksek ısıtma sıcaklığına bağlı olarak oluk hasar görme riski vardır, doğrusal metre başına 17 watt aşmamalıdır plastik kablo güç oluk sistemi durumunda olduğuna dikkat edin.

Isıtma sisteminin bir bileşim ve çatı oluğu

Buna ek olarak, aslında, ısıtma kabloları, ısıtma sistemi, aynı zamanda, aşağıdaki bileşenleri içerir:

 • Bağlantı Elemanları.
 • kontrol paneli tipik olarak aşağıdakilerden oluşur:
 1. giriş faz devre kesici;
 2. koruma cihazları, tipik olarak, 30 mA duyarlılık;
 3. dört kutuplu kontaktör;
 4. Her bir faz için tek kutuplu devre kesici;
 5. kesici termostat kontrol devresi;
 6. uyarı lambası.
 • Bileşen dağıtım ağı:
 1. Güç ısıtma kabloları için kullanılan güç kabloları;
 2. Termostat kontrol ünitesi ile sensör bağlantı sinyal kabloları;
 3. kutuları monte edilmesi;
 4. kaplinler, basınç geçirmez eklemler ve kabloların her türlü sonlar.

Isıtma kablo bağlantı şeması

 • Termostat. Ayarlama çalışma kablo ısıtma cihazları iki tür kullanılarak yapılabilir:
 1. Aslında, sıcaklık kontrolörü. Bu cihaz, önceden belirlenmiş bir sıcaklık aralığı içinde, ısıtma sisteminin çalışmasını kapsar. Genellikle, çalışma aralığı .. -8 içinde + 3 derece ayarlanır.
 2. Hava istasyonu. ek belirli bir sıcaklık aralığında, hava istasyonu çatıda yağmur ve erime varlığını takip edebilmektedir. istasyon, bir sıcaklık sensörü, aynı zamanda nem sensörü ve sensörü çökeltme, erime ve sensörü (nem) hem de donatılmış bir hava istasyonları da içerir.

geleneksel bir kablo sistemi termostat kullanıldığında, kullanıcı bağımsız olarak yokluğunda açılıp yağmur mevcudiyetinde operasyon sistemi içermelidir. Hava istasyonu da tamamen sistemin işlemini otomatik ve hatta zaman içinde gecikme kapalı programlamak için izin verir. Diğer konularda, önemli ölçüde daha karlı geleneksel termostatlara maliyeti üzerinde.

ısıtma tesisatı kurulumu teknolojisi

Isıtma kablo döşeme bölgesi

eğitim alanlarında erime suyundan oluşan ve buz birikimini kaybolan yerlerde olmalıdır ısıtma kablo döşemek için:

 • oluk uzunluğunun, bir veya daha fazla şerit üzerine çekilir. metrekare başına 200 ila 300 watt seçilmiş oluk sistemi elemanlarının çaplarına bağlı olarak kablonun uzunluk ünitesi başına gücü.

döşeme kablo ısıtma sistemleri ve çatı drenaj Sürüş

 • downpipes. Isıtılmış huniler ve boruların uç bölümleri ilave kazanç gerektirir. Tipik olarak, boru çapına bağlı olarak metre başına 20-30 watt güce sahip borularda iki kablo hatları kaplama.
 • Çatı kablosunun vadilerde yatağa ve aşağı. saçak başlangıcından itibaren en az 1 m, seçilen uzunluğu istif ancak vadi uzunluğunun 2/3 daha iyi. Tahmini güç vadinin metrekare başına 250-300 watt olduğunu.
 • Çatının korniş buz birikiminin oluşmasını önlemek için, kablo şeması döşeme "yılan" seçilir. Bu tür bir ısıtma düzeni kablo saçak kenarında döşeme içerir. Bu durumda, yılan aşaması sabit çatı kat model seçilir ve yumuşak - metrekare (35-40 cm) başına vat bağlı olarak değişebilir. ısıtılmış yüzey donma oluşturabilir üzerinde soğuk bölgeleri vardı ki üçgenin "yılan" yüksekliği seçilir.
 • Ayırma hattı üzerinde su damla göre. 1-3 tasarıma bağlı olarak, kablo damla şeritler.

Kablo ısıtma sistemleri ve tavan drenaj düzeneği üzerinde adım adım talimatlar

Isıtma olukları ve çatı saçak montajı aşağıdaki kurallara göre gerçekleştirilmiştir:

 1. Oluklardaki kablo takın oluk şeritler arasında özel bir montaj bandıyla önerilir. Kurulum bant daha ömrü, daha kalınlığı olabilir. Aşama montaj bandı şeritlerinin 0.25 dirençli kablo m ve kendi kendini düzenleyen 0,5 m'dir. perçin oluk çoğunda düzelt, sonra dolgu macunu ile yüklemek için bir yer ile tedavi.
 2. iniş boruları kabloda Daralan tüp ya da montaj bandı kullanılarak sabitlenir. yüksekliği 6 m boru aşarsa, bir kablo, daha iyi ilave üzerinde bir yük taşıyıcı taşımak için yalıtım kılıfı, bir metal kabloya bağlı.
 3. belirtildiği huni borusu ve ısıtma kablosu olarak perçinler ile bir montaj bandı sabitlenir.
 4. dolgu macunu üzerinde bir montaj bandı aracılığıyla gerçekleştirilen bir çatı kablo tutma belirleyin.

kendinden regüle kablo örgünün Montaj kuralları (eğer örgü kablo olmadan - paragraflar 2 ve 6 silinmelidir)

 1. Isıtma kablo sistemleri Montaj kabloyu zarar verebilir keskin kenarları ve üçüncü parti ürün olmalıdır montaj yerine, incelenmesini içermektedir.
 2. Kablo kesitleri ısıtma bölgelerinin uzunluğu ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilir.
 3. Elzem kesitler, istenen büyüklük, muftiruyut kesilmiş ortaya koydu ve sabitlenir.
 4. Yükleme kutular, prozvanivat monte edilmiş ve kesitlerin izolasyon direncini ölçer.
 5. Sensörler termostat kaplama sinyali ve bir elektrik kablosu monte edilebilir.
 6. Kontrol panelini takın.
 7. direncini ve prozvanivatsya güç ve sinyal kabloları ölçün.
 8. akım cihazı test.
 9. termostat özelleştirin.
 10. devreye gerçekleştirin.

Kendi elleriyle kablo ısıtma drenaj sistemini organize etmek, cihazın sistem ve bileşenlerinin seçimi kurallarını anlamak için nasıl ayrıntılı olarak inceledik. Bizim tavsiye ve öneriler sizin için yararlı olacağını umuyoruz ve pratikte uygulamak mümkün olacak.

malzemelerin herhangi bir şekilde kopyalanması kaynağında etkin bağlantı ile izin verilir.

Isıtma tavan. Isıtma kablo çatı ve çatı olukları

Kışın, kar olarak, don bol Çatı ve Oluklar yamaçları kapalı. Zamanla, onlar aşağı kayabilir. kar yığınları, buz sarkıtları gelip geçen, makinede, bina dışında olan öğeleri, hem de insanlara düşebilir. Bu ciddi sonuçları ile dolu olabilir. mülkiyet ve zarar görmesini önlemek için, elektrik ısıtma çatı donatmak.

Bu sistem geleneksel ev ağına bağlı bir tel olduğunu. kablonun çeşitli tür bir ısıtma düzenlenmesi için kullanılmaktadır. seçme ve olukları ve çatılar için buz çözme sistemi nasıl yüklenir, daha sonra ele alınacaktır.

Çatı ısıtma sistemi kazaları, kışın çeşitli varlıkların zarar bir sürü engeller. Bu kar ve buz erimesine katkıda değil, aynı zamanda çatı ve olukların yüzeyinde onların oluşumunu önler. Sunan Cihaz bir güvenlik sistemidir. Çeşitli belediye ve özel tesislerde bugün kullanılmaktadır.

Elektrik akımı ile ısıtma yüzeyleri dayanan sistemin çalışma prensibi. Doğru telin anma kapasitesini hesaplayabilir ve üreticinin talimatlarına göre monte etmek önemlidir. Bu durumda, sistem güvenilir ve verimli olacaktır.

ısıtma ürünleri için pazarında yerli ve yabancı şirketlere üretmek bu kurulum için tel çeşitleri, bir sürü. yabancı üretimin ısıtma çatılar için Kablo fiyatı yaklaşık 7-10 thous olduğunu. ovalayın. 10 m. Yerli üretici benzer kalitede ve 5 ila 8 ths kadar düşük olan operasyon modu kablolardır. Sürün. 10 m.

Çatı ısıtma tekniği mevcut bina gereksinimleri, elektrik tesisatı düzenlemeleri ve talimatları tel üreticisi uygun olarak gerçekleştirilir. Böylece sistemin temsilidir şartlar ileri sürülen artmıştır.

Çatı ısıtılması için uygun olan, kablo, 20-60 W / m bir kapasiteye sahip olmalıdır. Bu göstergeyi nesnenin güdümlü özellikleri, bölgedeki iklim koşulları seçin.

tel yüksek izolasyon bir sınıf olması gerekir. Belli bölgelerde aşırı ısınmaya, ultraviyole radyasyonun etkisi altında çökmeye olmamalıdır. Kablonun güvenilir çalışma, yüksek nem, sıcaklık dalgalanması koşullarında muhafaza edilmelidir.

Nitel tel örgü, birkaç farklı maddeden oluşur. Ayrıca topraklama iletken olduğundan emin olun.

Çatının ısıtma için çeşitli seçenekler vardır. Bu tür sistemler, iki kablo kategorileri kullanarak kurulabilir. İlk dirençli bir tel olarak adlandırılır. Bunu Isıtma tüm uzunluğu boyunca aynı olacaktır. Bu tel oda içinde zemin altı ısıtma sistemi kullanılan kablo, benzerdir. Sadece daha yüksek güç derecesini farklıdır ve bir örgüyü bulunmaktadır. 5 ila 8 ths ortalama rezervlerinde dirençli tel maliyeti. Rub. 10 m.

Çatı ve oluklarının ısıtma için kullanılan elektrik kablosu, bir başka türü de vardır. Bu kendi kendini düzenleyen kablo denir. Bu tür bir sistemin ısıtma sıcaklığı farklı yerlerde düzensiz olabilir. Bu, daha iyi bir seçenektir. Onun fiyatı daha yüksek olacaktır. ortalama maliyet üreticisi, 8-10 thous. Rub bağlı olduğunu. 10 m.

Bazı durumlarda, sistemlerini kombine. Oluklar kendinden ayarlı kablo tipi monte edilmektedir ve çatı eteklerinde edilir - dirençli kablo.

Özellikler tel dirençli

Dirençli Kablo oldukça güçlü bir sistemdir. Çoğunlukla nikrom oluşturulan yaşamış. Bu alaşım hızla üzerine elektriği aktararak ısı kazanıyor. teller nominal gücü 300-350 W / m'dir. Bu oran sistemi aşırı soğuk işlevini yerine getiremez azsa.

Yaklaşık nikrom teller yalıtım malzemelerinin çeşitli katmanları vardır. Bunun bir sonucu olarak, tel, yaklaşık 7 mm bir kesite sahip olmasıdır. Benimkini kesemez. Özel bir lehim ağına bağlamak için bir kablo ile bağlanır. Kaliteli bir ev yapmak için neredeyse imkansızdır. Bu durumda tel geçerli değildir kesmeye Garanti.

direnç teli, belirli bir zaman miktarı için bir maksimum değer kadar ısıtılır. Termal enerji miktarını kontrol edebilmek için, bir termostat kullanmak gereklidir. Aksi takdirde, sistem elektrik çok tüketir.

Dezavantajları tel dirençli

Isıtma oluklar, dirençli tel vasıtası ile çatı eksiklikleri bir yeri vardır. Yukarıda daha önce sözü edilen tüm uzunluğu boyunca eşit olarak ısıtılmış olarak önerilen sistem. Çatı sıcaklığının bir tarafı yüksek olduğunda bu durumda ortaya çıkabilir. Bu noktada, kablo aşırı ısınacaktır. Zamanla, sistem başarısız olur.

Bu tellerin tek dezavantajı sürekli ısıtma değil. Bu sistem kısaltılmış edilemez. Boyut olukları, çatı alanı daha farklı olabilir. Aynı zamanda sert ısıtmak için kablonun tam boyutunu bulmak için.

Sonuç olarak, sunulan sistemin kullanım ömrü büyük ölçüde azalır. ihtiyacını kurarken ayrı termostat satın almak. Onun maliyeti 5-8000 olduğunu. Ovuşturun. ağ sisteminde bu ek madde eklemesi olmadan elektrik büyük miktarda tüketir.

Kendinden regüleli ısıtıcı kablo daha iyi bir sistemdir. Bu elektrik akımı uygulandığı iki metal şerit oluşur. Bu iletkenler arasında özel bir malzemedir. Ortam sıcaklığına kadar reaksiyona giren bu yarı iletken. Dışarısı soğuduğunda, o özgürce iletken. Sistem çok sıcaktır. daha sıcak olursa, özel polimerden yapılmış iç matriks kötü davranış akımını olur. Bu ısıtma olarak daha az olacaktır.

Özel bir izolasyon malzemeleri ile çevrili iletkenler ile iç matris. Bu sistem doğrudan termostat olmadan ağa bağlanabilir. Bu elektriğin sadece gerekli miktarda tüketir. Aşırı soğuk, ısıtma enerjisi talebi olarak güçlü olacaktır.

Bu küçük bölümlere ayrılmıştır tüm uzunluğu boyunca gerçekleştirilir. Bu nedenle, kısaltılabilir. Bu yaşam alanı içinde tam olarak sisteme bağlamaya olanak sağlar.

kendi kendini düzenleyen tel avantajları

kendi kendini düzenleyen tel yardımıyla olukları ve çatıyı Isıtma birçok avantajı vardır. Nedeniyle sistemin aşırı ısınma olmaması yüksek dayanıklılık ile karakterize edilir. Ayrıca su, atık su hatlarına donmasını önlemek için kullanılır. Tel açıkça çevresel koşullara yanıt verir.

sistemini kurarken pahalı termostat satın gerekmez. Sadece kurşun tel fişi monte etmek gerekir. Normal ev ağında bağlı. Bu sistemin basit bir operasyon yapar. Evin sahipleri gösterge sütunu açık termometre takip etmek gerekmez. Sistem, tek başına ısıtma düzenler.

Onlar boyunca açık ısıtma için kullanılmaktadır kadar tipi telleri gönderilen tek sebebi, yüksek fiyattır. Dirençli teli her üretici ucuzdur. Bu nedenle, özel mülkiyet birçok sahipleri tüm eksikliklerine rağmen, telin bu türünü seçin.

Elektrikli ısıtmalı çatı donatmak, hesaba tasarımını almak için gereklidir. İki montaj düzenleri arasındaki kablo yükleyen bir çatı olukları ise, kullanılabilmektedir. Tel kılavuzlar ayrıştırılır. Çoğu zaman, bir tel ile birlikte gelir. Değilse, uzman mağazalarda montaj kiti satın alabilirsiniz.

Çatıda drenaj sistemi sağlanmaktadır ve onun küçük eğimi değil ise, merkezde bir girinti bir sistem yapabilirsiniz. 40 cm'dir. Tel, bu huni içine gelir.

Çatı eğimi dik ise, sistem merkezden kenarlara doğru genişletilir. Telin bir döngü gidip su eriyecek geçtiği kesimin her köşesine yakın bir. Bu amaçla, uygun bir tel 40-60 W / m.

Çoğu zaman oluk kendinden regüleli kablo için kullandı. Bunu uzunluğu kablonun 2/3 tüpün dibine yüklemeniz gerekir. Bu özel montaj elemanları vasıtasıyla sabitlenir. Tel (oluk genişliğine bağlı olarak) birkaç sıra yerleştirilir.

Daha fazla iniş borusu, sistemin daha, kışın soğuk dışında kapasitesi ile karakterize edilmelidir. teller arasındaki mesafe üreticinin tavsiyeleri doğrultusunda seçilir. ortalama mesafe 5-7 cm'dir.

Montaj dirençli kablo kullanılırsa, çok fazla bükmeyin lütfen unutmayın. Aksi takdirde, iç çekirdek hasar görmüş olabilir. Telin sarım arasındaki minimum aralık 5 cm. kablo, lifler birbirlerine yakın geçmemelidir, çapraz edilmemelidir. Aksi takdirde sistem aşırı ısınacaktır.

Birçok inşaat şirketleri ve profesyonel montajcılar çatı ısıtma sistemleri tellerin sadece iki tip kullanılmasını tavsiye ederiz. Oluk sistemleri, bu durumda kendi kendini düzenleyen kablo seçin. Çatının geri kalan dirençli çeşitli kullanılarak ısıtılabilir.

Bu çözüm yalnızca kendi kendini düzenleyen kabloları kullanarak daha kurulum az pahalı olmasını sağlar. Buz çözme ısıtma sisteminin kalitesi ve dayanıklılığı, sadece dirençli bir tel kullanıldığında daha yüksek olacaktır. elektrik faturası ev sahipleri için aynı zaman hesaba anda optimum olacaktır.

Çatının bir ısıtma nasıl oluşturulacağını düşünün, el seçmek ve bina yönetmeliklerine uygun elektrik tesisatını yükleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + = 10