Islak duvar

fotoğraflar, fikir ve özellikleri: duvarlar için özellikle ıslak duvar kağıdı

Sıvı duvar kağıdı, kağıt aksine birçok avantajı vardır: ek olarak, soru bitirme duvarlarda ucuz değil bir asır oluşmuş belli tutuculuk vardır. Ancak, duvar kağıdı sektörünün gelişimine, yeni malzemeler, kalite iyileştirme, ürün kullanılabilirlik kullanımı dekoratif yüzeyler diğer türleri için bir talep yoktu. avantajlarından dolayı özellikle ıslak duvar kağıdının son yıllarda giderek daha fazla taraftar kazanıyor.

duvar kağıdı tipleri: ıslak ve haddeleme

dönem "duvar kağıdı" Çin'de doğdu. Bu sonuç, bina süslemeleri kaplama duvarlar olarak pirinç kağıdı açılması ve atfedilir. Bugün, "duvar kağıdı" en sık dekorasyon duvar bitirmek için kullanılır haddelenmiş bitirme malzemesi ile ilişkilidir.

En kaliteli ve pahalı görünümlü kaplama - dokunmamış duvar kağıdı

duvar rulo ana tip:

 • Kağıt. finiş kullanılan kağıt ve kağıt hamuru türü için.
 • Vinil. polivinil klorür - rulo kaplama tipi, baz kağıdı veya dokuma olmayan kumaş ve yüzey tabakası.
 • Post. Duvar kağıdı, ara astar içeren dayalı.
 • Tekstil. Duvar kağıdı oluşmaktadır (Vlies) tabakası ve kumaş temel: ipek, keten,, jüt kadife hissetti.

adlandırılır gibi duvar geleneksel silindir ek olarak, ıslak ya da sıvı duvar vardır. Islak duvar kağıdı - oldukça bitirmek bu tür sıva, duvar kağıdı ve macun avantajlarını bir araya gerçeğinin bir sonucu olarak oluşmuş bir sıradan terimdir.

Son yıllarda, duvar kağıdı ile duvarların geleneksel dekorasyon talep azdır. Aksine nedeniyle moda trendleri ve performans avantajları orijinal ıslak duvar kağıdı, popülerlik kazanmaktadır.

Islak Wallpaper odasında duvarları için dekoratif sıva bir form olarak kabul. Doğal maddeleri içerir, çevre dostu bir ürün olarak yerleştirilmiş "kağıdı": (vs pul, püskürtme, mika,) selüloz, tekstil lifleri, yapışkan madde, renklendiriciler, ince eklenen. Bu çerçeve, ahşap ve tekstil oluşan mümkün sağlığına zarar vermeden herhangi tesislerde bitirmek bu tip kullanmak mümkün kılar.

Sıvı duvar kağıdı yıkanamaz: bir elektrik süpürgesi ya da özel fırçalar ile temizlenebilir

 1. Çevre dostu ve yangın güvenliği. Islak yangın güvenliği uzmanlık duvar alev yayılmaz, düşük alev sahip malzemelerin bir gruba aittir. Dolayısıyla hem de binanın düzeni tahliye duvarlar için, ofis binaları ıslak duvar kağıdı kullanmak için izin.
 2. Yüksek ses yalıtımı. üründe kullanılan tekstil elyafları ve böylece duvar yalıtım özelliklerini geliştirmek, hava bir miktar muhafaza eder.
 3. Kaplama karışımında duvar kalınlığı kusurları bastırma yeteneği.
 4. Islak kağıdı önlemek dikişleri ve eklemler.
 5. Antistatik etkisi. bileşimine, duvar kağıdı, bir nötral yüke sahip nedeniyle, bu toz "yerleşme" faktörünü azaltır.
 6. Yetenek doldurulabilir karışımı yüzeyine ayrı ayrı kısımların değiştirilmesi kolaylığı. Nedeniyle suyla temas halinde yapışkan duvar kağıtları yapısı, plastik hale gelir. Bundan sonra çıkartılabilmekte ve su ile yeniden uygulama karıştırılabilir. Çözünürlükte kolayca su ile nemlendirilmiş bir kürk rulo ile duvardan çıkarılır.
 7. sanat idey.Mokrye duvar gerçekleştirilmesi olasılığı uygun herhangi bir biçimde yüzeyine uygulanır. Nedeniyle dekoratif elementler ve duvar kağıdı renkleri geniş bir yelpazede için size desenleri, süslemeler ve en güzel resimler oluşturabilirsiniz.

Su ile uzun temas halinde plastik duvar kağıdı, bu nedenle yüksek nem alanlarda ıslak duvar kağıdı kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

operasyonda pratik ve bütün güvenlik şartları yerine Sıvı duvar kağıdı, böylece piyasada daha popüler hale.

1

Islak duvar kağıdı uygulaması teknolojisi

Sıvı duvar kağıdı talimatları ve performans doğruluğu tabi kendi başlarına kullanımı kolaydır.

Artı ıslak duvar kağıdı - onların eksik düz bir yüzeye açma fırsatı

Islak duvar kağıdı uygulamasının ana aşamaları:

 • Yüzey hazırlama;
 • Islak duvar kağıdı bir karışım hazırlayın;
 • karışımın uygulanması;
 • Kurutma.

ıslak duvar macun başlangıç ​​işlenir koymak için planlanan duvar yüzeyi ve bir zaman akrilik primeri. Alternatif olarak, duvar daha sonra su boya monoton yüzeyler elde edilir kullanılarak, 3 saat içinde sürekli bir ara ile toprak iki kat tatbik edilir.

boşlukların ve düzensizliklerin büyüklüğü 3 mm, duvar hizalanmasını geçmez ve yapıştırıcı gerekli değilse

duvara pas lekeleri etkilerini önlemek için, tüm metal parçalar ayrıca yağlı boya ile muamele edilmelidir.

Çözünürlükte kuru veya sıvı formda satılır. Kuru toz karışımı önce eşit olarak tüm malzemeyi dağıtmak için sallayın, ve Ambalajlama belirtilen oranlarda sıcak su ile seyreltildi gerekir.

Bu mevcut bir çözeltiye karışımın hazırlanmasından sonra 12 kadar saat beklemek gerekir

Hazırlanan karışım duvar türüne bağlı olarak ısrar ancak en az 30 dakika olmalıdır. Sıvı formda, işlemi için derhal hazır duvar kağıdı.

Bitmiş kütle elastiktir ve işlerini kolaylaştırır düşük bir ağırlığa sahiptir. alt-tabakanın ana aracı - Bir plastik mala veya spatül. bir karışım elde etmek için, o eliyle kendine yardım için ek bir veya spatula kullanmak mümkündür. eklemleri önlemek için, ıslak duvar aracı yüzeyinin seçilen kısmında mümkün olduğunca çabuk bir açı ile tatbik edilen ve. iki saat boyunca Öneriler tekrar yüzeye pürüzsüz.

Duvarda sıvı duvar kağıdı nasıl uygulanır (video)

iki gün için tatbik edilen bir tabaka ıslak, kuru duvar kalınlığına bağlı olarak değişir. Her yarım saatte bir nedenle izin verilmiş ve taslaklar ve ek havalandırma olması arzu edilir, odayı havalandırmak için.

Odayı havalandırmak gerekir duvarları sıvı duvar kağıdı bittikten sonra, tüm pencereleri kapatmak için ihtiyaç duvar geleneksel yapıştırma, aksine

desen ya da sıvı duvar kalıplarını yaparken aşağıdaki geçmeden önce, her fragman modeli kuru önemlidir.

Islak Arka işletmek kolaydır. Bunlar, geleneksel kağıt duvar kağıdı farklı olarak, daha düşük bir ölçüde toz yerleşir. Bu nedenle, nemli bir bezle veya vakum ile duvar kağıdı temizlemek için ayda bir kez yeterlidir. leke çıkarıcı durumunda kullanılır ve hasar oboev- kısmı kestiğinde edilebilir. su ile nemlendirilmiş, bozuk bölüm çıkarıldı ve yeni bir karışımı koymak için bir yerde kesilebilir.

Bizim ülke sınırları ötesine bilinen Rus üretici SilkPlaster

yerli ve ithal ürünlerin sıvı duvar kağıdı pazarı geniş bir yelpazede. Biz dekoratif duvar dekorasyon üretimi 300 yıl önce Japonya'da kökenli düşünürsek, birinde bu ülkenin lider konumunu dünya pazarı şaşırıyor.

Sıvı duvar kağıdı üretiminde Dünya liderleri:

 • Oryantal Coat (Japonya);
 • Yisenni (Çin), pazar sıvı duvar kağıdı üzerine 5'ten fazla organları;
 • SilkPlaster (Rusya), pazar sıvı duvar kağıdı üzerine 15 yıldan fazla;
 • Belka (İran);
 • Koza, Bairamix Silkcoat (Türkiye).

Farklı odalarda iç kısmında duvarlar için Islak duvar kağıdı (video)

Islak duvar kağıdı duvar kağıdı ve operasyonun dönemine çalışmaları sırasında, duvarların diğer türleri üzerinde birçok avantajı vardır. Amaç güvenliği, pratiklik, güzellik ve evinizin özgünlük olup olmadığı, onlara dikkat değerdir.

fotoğraf ve 8 faydaları: duvarlar için güzel ıslak duvar kağıdı

Islak duvar selülozik lifler temelinde bir dekoratif sıva ıslak kağıdı, geleneksel ve dekoratif duvar özel sıva bir tür mükemmel bir kombinasyonudur olmasıdır. Duvar kağıdı Bu tür duvarlar ve tavan uygulanır. Bu duvara tatbik su ile seyreltin önce, gerekli olan belirli bir kuru maddedir. Nedeniyle karışımın bileşimi bazı dekoratif bileşenleri içerir olması nedeniyle, bu duvar kağıtları duvarlara güzel görünüyorsun. selüloz, ipek, ipek-selüloz gibi birkaç farklı ıslak duvar tipi, özellikle de vardır.

İnce ıslak duvar kağıdı uygulaması teknolojisi

hemen hemen tamamen, belirli bir ipek lifler, en dayanıklı ve uzun ömürlü olarak ıslak kağıdı. Bunlar dış etkilerden çeşitli çok dirençli olan ve aynı zamanda işlemin önemli bir süresi vardır. Islak Wallpaper Eğer tam veya kısmi onarım gerçekleştirmesini sağlar basitçe süper bitirme malzemesi, kabul. duvara ıslak duvar uygulandığında tamamen dikişleri olup. Ayrıca ıslak duvar kağıdı birçok açıları ve çeşitli projeksiyonlar vardır odalarda kullanımı çok uygundur. Sıvı duvar kağıdı, yüksek kaliteli uygulama teknolojisi oldukça basittir, bu nedenle bağımsız olarak çalıştırılabilir.

dış hasara karşı oldukça dirençli Islak duvar

Sıvı duvar uygulaması gibi, özellikle çok sayıda farklı aşamalarda oluşur:

illa pürüzsüz olmalı, çünkü dikkatle duvar hazırlamak için emin ıslak duvar kağıdı uygulamadan önce. Buna ek olarak, toz ve kişilik muaf olabilir, çünkü üzerindeki istenmeyen maddelerden duvarlarını temizlemek için emin olun.

Bu pas lekeleri meydana gelmesini önlemeye yardımcı olur çünkü duvar üzerinde mevcut olan metal unsurlar, özel bir emaye boya boya emin olun. duvar yüzeyi iyice astarlanmalıdır. Bir sonraki aşama, hem ıslak duvar özel bir karışımının hazırlanması olacaktır. Karışımı hazırlamak için içine karışımı ekleyin ılık su alıp iyice yavaşça karıştırarak gereklidir. Bütün bunlar bir spatula ile iyice karıştırılır gereklidir, ancak karıştırmak için herhangi bir teknik kullanamaz. kıvamına karışım koyu krem ​​gibi olmayacak kadar su ilave edilmelidir.

Bir sıvı duvar en sıradan mala ile gerekli olan uygulanır. Benzer bir süreci oldukça basittir, bu yüzden bile özel beceriler olmadan, çok kolay çalıştırılabilir. duvarlara uygulandığında bunun duvar kağıdı istenilen dekoratif görünüme sahip olmayacaktır, çünkü spatula üzerine çok fazla baskı için gerekli olmadığını hatırlamalıyız. Sıvı duvar kağıdı bir köşesinden uygulanır. Bu eklemlerin oluşumunu önlemeye yardımcı olur. duvar kağıdı tamamen uygulanacaktır zaman, tamamen kuru bir kaç gün için onları bırakmak gereklidir.

Önemli! en fazla 5 mm düzensizlikler miktarı ise, duvar ön işlem gerekli değildir.

Duvarlar ıslak için duvar kağıdı nasıl seçilir

Büyük talep sahiptir özgün ve pratik yenilik, - Islak duvar kağıdı.

Islak duvar avantajlarından biri dikişlerin olmaması

duvar ıslak ağırlığı, özellikle de çeşitli avantajları vardır:

 • Dikişlerin olmaması;
 • Uygulamanın Kolaylığı;
 • Hızla onarım yapılması mümkündür;
 • Bakmaksızın tarzı, herhangi bir ortamda kullanılabilir;
 • Çevre dostu;
 • Duvarların küçük yüzey düzensizliklerini Hide;
 • elastik;
 • kokuları absorbe vermeyin.

Düzgün mobilya ve diğer mobilyalar seçtiyseniz duvar kağıdı, iç mükemmel bakacağız ıslatın. Eğer sakin ve huzurlu bir atmosfer sağlamak istiyorsanız, parlak, duvar kağıdı, pastel tonları almalı ve renkli duvar kağıtları, dinamik ve enerjik bir atmosfer oluşturmak yardımcı olacaktır. oda güneş ışığı bir sürü ise, soğuk renkler duvar kağıdı kullanmak en iyisidir, ancak ağırlıklı olarak yapay aydınlatma ile odalar için mükemmel bir seçenek sıcak renk duvar kağıdı olacaktır.

Modern ıslak duvar kağıdı herkesin kendileri için bir seçenek belirleyin edebilmek için çok kolay olan en geniş yelpazede, sunar.

Modern üreticileri ıslak duvar kağıdı için birçok farklı seçenek vardır

Özellikle de duvar kağıdı belirtmeliyim:

Fransa kağıdı, ıslak üretimi oldukça zengin bir boyama ile karakterize edilir, bu da bileşimin sadece doğal maddeleri ve yüksek kaliteli parlak renkler ihtiva etmektedir. hemen hemen herhangi bir yüzeye mümkün olan bu duvar kağıtları uygulanır, ancak nem direncinin arttırılması için, ayrıca üst cila katmanı kapsar arzu edilir. kalite açısından Türk sıvı duvar kağıdı markası Fransız ürünlerine kadar iyi, ama çok daha düşük maliyeti vardır. dekoratif kaplama olarak değil, aynı zamanda duvar hizalamak için bir araç olarak sadece uygun hale, kıvamına Rus ıslak kağıdı daha viskoz.

Islak Danimarka imalatı duvar karışımı, su önceden homojen bir beyaz renk ile seyreltilir ile karakterize edilir. Böylece mükemmel bir renk gamı ​​yaratmak, farklı boyama bileşenleri ve dekoratif öğeler eklemek oldukça mümkündür. Böyle kaplamaların bakımı oldukça basittir, onlar bir elektrik süpürgesi ile nemli bir bez ve temiz ile silin mümkündür kolayca bulunmaktadır. Yüzey lekeleri üzerinde oluşturulmuş Ate, daha sonra herhangi bir leke çıkarıcı kullanarak bunları tamamen mümkün ortadan kaldırır.

Nasıl ıslak duvar kağıdı uygulaması teknolojiyi uygulamak için

bunlar özellikle kolay bir uygulama ve özel çevre dostu madde özellikleri nedeniyle, ıslak duvar talep vardır.

Islak duvar Teknoloji uygulaması kolaydır

Duvarda ıslak duvar kağıdı uygulamadan önce, ilk gerekir:

 • İyice toz ve kir duvar temizlemek;
 • macununu uygulayın;
 • astar uygulayın.

duvar yüzeyi de hazırlandıktan sonra, kurutulmuş, böylece belirli bir süre için bırakmak için gerekli olan, ve daha sonra sıvı duvar kağıdı sprey başlayabilir. bir açıyla tutulmalıdır malzemeyi mala uygulanan ve çok güçlü bir şekilde bitmiş malzemeyi sığdırmak için onu duvara bastırdı değilken çok yüksek kalitede çıktı etmiştir.

duvar kağıdı tamamen duvara uygulanacak zaman ıslak, sen kurumasını tamamlamak için onları tutmak gerekir.

Böylece, duvar kağıdı görünümü özel boya ile kaplanabilir ve böylece yüzeye, o zaman tamamen herhangi bir kir yıkama mümkün olacaktır geliştirmek. Şık ve özgün duvar kağıdı ıslak olursa olsun üslup çözümlerin, kesinlikle herhangi bir ortamda sadece iyi bir görünüm ve onlar duvara uygulamak çok kolaydır.

Islak duvar duvarın örnekleri (verilmedi iç)

Dikkat, sadece bugün!

Yorum ekleyin

© 2017, Vseobalkone.ru. Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Islak Duvar kağıdı: teknik özellikleri, avantajları ve dezavantajları, montaj kuralları

Birçok sakinleri, onarımlar konusunda çok bilgili dekoratif sıva ile duvarlar için ıslak duvar kağıdı karıştı değildir. Ancak her iki malzemelerin Sonuçta duvar kağıdı tamamen yok kum içinde çok benzer kurucu bileşenleri, en önemlisi çok farklı ve olsa bile.

Oda sıvı duvar kağıdı ile dekore edilmiştir - güzel manzarası

prensip hala aynı kalsa da, kurallar, tedarik ve yüzeyde kurulumu biraz farklı bir çözümdür. Bu konuda daha ayrıntılı olarak bahsedeceğiz Aşağıda, bu kaplamayı uygulamak ve söylenenlerin yanında, bu makalede tematik videoyu görmek için öğrenirler.

Açıklama. By ve terbiye için büyük pardesü, biz duvar kağıdı, boya kaplamalar ve farklı karakterin dekoratif sıvaların iyi dekoratif şekiller rulo içeriyor ıslak veya sıvı duvar kağıdı, diyoruz.

Başlangıçta, karışım tipik olarak ipek lifler ve / veya selüloz, özel renk vericiler, koruyucular, plastikleştiriciler, ve yapıştırıcı oluşan kuru pullar, ve dekoratif bir unsur olarak ayrıca granit veya mermer, mika veya yaldız mineral agregalar gider.

 • Çoğu durumda, duvar ve tavanlar için sıvı duvar kuru formda satılır ve bazı renklendirici ile kilogram yoğun bir plastik torba içinde paketlendi (spektrum oldukça geniştir). Kovalar içinde paketlenir önceden ıslatılmış ürünleri almak da mümkündür, fakat kullanmadan önce hala ayrıca su ile seyreltildi vardır, fakat karıştırma hemen sonra uygulanabilir.
 • duvar ipek, ipek kağıt hamuru ve selüloz ya da sadece bu nedenle kaplama ürünlerin kalitesi hakkında varlığında veya fiberlerdir yokluğuna bağlı olarak, üç tipe ayrılır. Bunlardan en selüloz ve onlar, elbette, daha yüksek fiyata katkısı olmadan bir ipek içeren olanlardır ama ipeksi dokusu bakmak daha güzel touch (malzemenin özelliklerini tekrarlar), çok hoş ve UV ışınlarına maruz kaldığında solmaz. Bu özellikler bu katkı maddeleri, selülozik elyaflar ile malzeme sahiptir olmayabilir daha apre, uzun yıllar boyunca değişmeden kalmakta sağlar.

Burada olduğu gibi dekor granit kırıntı eklendi

Sıvı duvar en dikkat çekici avantajlarından biri, daha önce kesilmiş bir malzeme olarak, belirli bir yerde ikame ağrısız bir olasılık olarak adlandırılabilir. Bu gibi durumlarda, sadece istenen bölgeyi temizlemek bunu astarlanmış ve istenilen renk çözümünü neden olur. Sadece orada değil gibi, kenarları katıldığından beri bu tür durumlarda, hiçbir dikişleri bırakılır dikkat çekicidir.

Bir çocuk odası Dekorasyon

Kolayca atlayacak ve tüm açıları ve projeksiyonları yama çözüm - bunun, renkler ve tonları kullanarak çeşitli, resmin bütününü yapabilir, çünkü bu malzeme dahası, büyük bir duvar ya da tavan kabartma yoktur, çok uygundur. tabaka kalınlığı tipik olarak 1-2 mm olup, yüzey üzerinde küçük düzensizlikler veya girintiler burada bir engel değildir, böylece, kendi tercihine göre değiştirilebilir.

nedeniyle vakıf büzülme küçük kritik olmayan çatlaklar olabilir duvarlarda faaliyete aldıktan sonra yeni bina, başta ama sıvı duvar kağıdı kapsayacak şekilde ilerlemek eğer, bu olmayacak - çözüm esnektir ve küçük molalar zemin tekrar etmez. bir ısıl yalıtım ve ses yalıtımı olarak hareket edebilir fazla böyle bir kaplama - yapı, bu amaçlar için uygundur.

en az 48 saat, ve yüksek nemli odalarda unreasonableness yükleme - Yaş kaplamalar bir kurutma süresi dezavantajları ile. Ve tabii ki, bu duvar kağıtları su veya sabunlu köpük altında yıkanmıştır edilemez - onlar çok higroskopiktir.

her bir paket içeriği ayrı bir kap içinde ıslatılır

Eğer tüm oluşturulan çukur dolgu kapatmak gerekir, yani yapışma engelleyebilecek kaplamadan temizleyin (boyaları, kireç, tebeşir, bir yağ, yağ, silindir duvar, macun ya da plaster rulo) pürüzlü bir yüzeye hazırladık Bir ya da fayans yapıştırıcı.

Sıvı duvar kağıdı maliyeti fazla ve daha iyi daha ucuz oyuk yapı malzemesi için harcanan unutmayın. daha sonra, kuru yüzey tesviye ve sonra iyi bir yapışma oluşturmak için prime.

Her paketin içeriği (talimat gerektirdiği), su ile doldurulur ayrı kaplar içine döküldü ve iyice (çözelti cilde zararlı herhangi bir bileşeni içermeyen) eller karıştırılır. Bu prosedür, en az 12 saat boyunca (gece boyunca), bir torba içinde yatırılır sonra.

Renkler biraz farklı malzeme olur - bu farklı partilerin paketleri satın alarak durumdur. Sonra. o birbirleri ile farklı bir karışımı bölümlerini ıslatıldıktan sonra farkedilir değildi - farklar kaybolur.

Bitmiş çözelti en uygun üst resimde gösterildiği gibi, konik yüzeyine uygulanır ve sıva yapılır tam olarak, bir spatula 10-15 sm kadar bir genişliği olan başka bir kap gitmek kovalar karışımı üzerine üst üste olan.

Eğer öncekiyle çelişen, farklı bir rengin karışımı uygulamak gerekiyorsa, sadece istenen bölgeyi boş bırakın. Ayrıca, duvar kağıdı birbirinin üstüne yerleştirilen edilebilir - bu kabartmalı desen veya desen oluşturmak için izin verir.

Öneri. tam tersi kalır ve altındaki yüzey bıçak nisbetle daha dar açı, daha geniş bir içerik - tabakanın kalınlığı, sen konik eğimi ayarlanabilir. Daha büyük bir çözüm dilim açısını arttırmak.

elleri ile bir sıvı duvar bile bir acemi, en önemlisi, dikkatli olun uygulayın ve yüzeyin dalgalanmasını kaçınarak düz bir tabaka oluşturmaya çalışın. Buna ek olarak, emrinde bu makalede verilen yararlı öneriler vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1