İyi strafor veya penopleks

Hangisi daha iyidir - polistren veya penopolx: profesyonellerin tavsiyesi

Neyin daha iyi olduğu sorusunu düşünüyorsanız - polistren köpük ya da köpük, yalnızca bu malzemelerin benzer isimlerine değil aynı zamanda üretim teknolojisine ve özelliklerine de dikkat etmeniz gerekir. Bazıları neden üreticilerin "9raquo'yu aldattığını" merak ediyor; İnsanlara ve neredeyse aynı materyalleri üretirler.

Bu sorulara cevap bulmak için, farklılıkları anlamalı ve sonuç çıkarabilmelidir. Aslında, bu malzemeler sadece benzer değil, aynıdır. Temel, yapının gözenekliliğini gösteren ilk kök "köpük-9raquo" dır. Penopleks ve polistren döşeme işlemlerinde basittir, kilo düşüktür, neredeyse nemi emmez, çürümeye kendilerini ödün vermez ve harici negatif olumsuz faktörlerin etkisini kolayca tolere eder.

Artılara ek olarak, asetondaki solventlerin zayıf toleransı olan dezavantajları da vurgulamak gerekir. Diğer kimyasal saldırgan maddeler buraya dahil edilmelidir. Uygulamada görüldüğü gibi, penokleksler ve polistiren düşük mukavemetlidir ve dış korumanın gerekliliğini göstermektedir. İlk fark köpüğün beyaz renkte olması, köpüğün kanarya tonuna sahip olmasıdır. Bununla birlikte, bu, tamamen farklılıkların bir listesi değil, aşağıda tartışılacaktır.

Isıtıcıların temel özelliklerinin karşılaştırılması

Her şeyden önce tüketiciler, ısı tutması daha iyi olduğuna karar verir - polistren köpük veya köpük. Bu makalede tartışılıyor, ancak seçmeden önce hangi özelliklerin dikkat edilmesi gerektiğini belirlemek önemlidir. İlk bakışta, direnç sınıfı için daha etkileyici göstergeler bulunduğu için köpüğün daha iyi olduğu anlaşılabilir ve ısıtıcının çalışma tabakası neredeyse 2 kat daha küktür. Nemi 4 kat daha az emer ve daha kesin olmak için, emici değildir.

Özellikle köpüğün tipik olan bu parametre ile karşılaştığınızda, büyük bir avantaj da düşük yanıcılıktır. Balkonu - köpük veya köpüğü daha iyi izole etme konusuyla ilgiliyseniz, yoğunluğa dikkat etmeniz önemlidir. İkinci malzeme, geleneksel genişletilmiş polistreninkinden 2,5 kat daha fazladır. Uygulamada da görüldüğü gibi köpük bir plastik üzerinde yürümek mümkündür, ancak kısmen sıkıştırılacaktır, ancak penoplex uzun ve ciddi yüklerden korkmaz. Bu yüzden zemini izole etmek için kullanılan penokleks kullanılır, ancak böyle işlerde köpük tercih edilmez.

Uzmanlar tüketicilerin ilgisini, genel olarak, bir penelopeeksin parametrelerinin elbette daha iyi olduğu gerçeğine dikkat çekiyor ancak ana makalelerde pek de farklı değiller. Bunu öğrenince, birçok tüketici daha fazla ödemeyi reddetti, çünkü duvarları izole etmeniz gerekiyorsa, gücünü ve su emme katsayısının rolü yok. Bu çalışma tabakasının kalınlığı hakkında söylenebilir, ancak maliyet seçimi etkileyecektir.

Hâlâ neyin daha iyi olduğuna karar veremiyorsanız - köpük polistren köpük, cephe yüzeyi ilk seçenekle örtüşebilir, ancak dış dekorasyona gelince. Bu, zeminin, ortalıkta kalmanın ve kaliteli malzemeler kullanmak isteğinin olduğu durumlarda ısınması için de geçerlidir. Diğer tüm durumlarda, geleneksel köpük yeterli olacaktır. Fakat cepheyi bitirmek için binanın yangın güvenliğini en iyi şekilde etkilemeyeceği için kullanmamak daha iyi.

1

Maddede açıklanan malzemeler, inşaatta aktif olarak kullanılmaktadır, çoğu zaman ısı yalıtımı alanında, yardımlarıyla yalıtılmış ve ses çıkarılması mümkündür. Köpük polistiren içeren benzer bir teknoloji kullanarak üretilirler. Köpük,% 98 hava ve% 2 polistren içeren yalıtım malzemesidir. Bu, ucuzluğu etkiler, çünkü ocak için yalnızca hammaddenin% 2'sine ihtiyaç vardır. Penoplex, ısı yalıtımı için sentetik bir madde olarak kullanılır, köpüklü hammadde teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş, ekstrüzyon polistiren köpükten imal edilmiştir.

Isı yalıtım özelliklerinin karşılaştırılması

Neyin daha iyi olduğu sorusunu düşünüyorsanız - polistren köpük veya köpük, o zaman her şeyden önce termal iletkenliğin kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Bu parametreler, açıklanan malzemeler için farklıdır. Köpük plastiğin ısıl iletkenliği 0.035-0.05 W / m * C aralığında değişirken penopleks durumunda bu parametre 0.028 W / m * C'ye eşittir. Bu, penplexin ısıyı daha iyi geciktirdiğine karar vermemizi sağlar. 25 mm köpükten bir levha alırsanız, 20 mm'lik penülektomik levhanın ısı yalıtım nitelikleri açısından aynı olacaktır. İlk seçenek sadece saniyeyi biraz kaybeder ve geniş alanlarda iyi bir yerden tasarruf sağlayabilir.

Tüketiciler, neyin daha iyi olduğunu düşünürlerse - polistren köpük veya köpük, su emme yeteneğine dikkat ediyorlar. Kuşkusuz penoplex sudan hoşlanmaz, ancak onu ayda% 0.4'den fazla emer. Ancak köpük uzak kalmıyor, su emme 30 günde% 4'ü buluyor. Bu açıdan, penopolx'in bir miktar ileride olduğu ortaya çıktı. Köpük köpüğünün, köpük plastik ile değil buharı geçirgenlik bakımından farklı olduğu gerçeğini hesaba katmak da gereklidir. İkincisinde, bu gösterge hala mevcut.

Çoğu zaman uzmanlar, neyin daha iyi olduğunu sorarlar - polistren köpük veya köpük. Buna karar vermeye çalışırken, gücüne dikkat etmeniz lazım. Genleşmiş polistiren sıkıştırabilir ve basınç altına alınıyorsa, köpüğün 0.5 MPa'lık bir basınca maruz kaldığı anlaşılır; köpük için 0.2 MPa'dır. Burada önemli bir fark var, bu yüzden zemin garajlar, pistler ve paten pistleri için özellikle önemli olan ilk analogla kaplanıyor. Bununla birlikte, daha düşük olan ve 15 ila 35 kg / m 3 sınırına eşit olan köpüğün yoğunluğunu da dikkate almak gerekir, ikinci malzeme için bu parametre 28 ila 45 kg / m 3 arasında değişir. Bu, özgül ağırlığın da daha düşük olduğunu gösterir.

Malzemelerin çalışma sıcaklığına göre karşılaştırılması

Günümüzde sıkça inşaatta köpük veya köpük kullanılmaktadır. Makalede sunulan bilgilere aşina olduğunuzda, daha iyi olanı çözebilirsiniz. Örneğin, normal çalışmanın mümkün olduğu sıcaklığı da hesaba katmanız gerekir. Bu bağlamda, fark neredeyse fark edilmez, çünkü her iki malzeme de düşük sıcaklıklarda kendilerini çok iyi hissediyor, ancak termometre -50 ° C'nin altına düşmüyorsa. Bu işarete ulaştıktan sonra, malzeme üst üst sınırı, köpük için doğru olan + 70 ° C'ye ve köpük kalemi için 75 ° C'ye erişirken, malzeme kendi özelliklerini kaybetmeye başlar. Bu yalıtım materyallerini doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Güneşte bir parça polistiren koyarsanız, sonuç uzun sürmez.

Bugün Penoplex veya köpük köpük çok erişilebilir durumda. Bu materyallerin olumlu ve olumsuz yönlerini tanımanızdan daha iyi, çözebilirsiniz. Günümüzde tüketicinin en acı sorunu maliyetidir. Şüphesiz, pek çok faktör tarafından kaybedilen bir analize kıyasla daha iyi kalite özellikli bir materyali daha az gördüğünüzdür. Penelopex'in birçok açıdan ilerlediği gerçeği nedeniyle bir köpükten daha fazla maliyeti vardır ve fiyat 1.5 kat daha yüksek olabilir. Bu nedenle çoğu tüketici bugün düşük maliyetiyle açıklanan köpük kullanıyor. Bazı yapı türlerinde bu seçimin haklı olabileceğini itiraf etmeliyim, çünkü birtakım yapıların ısı yalıtımına sahip malzemeler neredeyse özelliklerinde farklılık yaratmayacaktır.

Yanabilirlik için ısı yalıtımı seçimi

Uygulama gösterildiği gibi, açıklanan her iki malzeme de iyi yanar, ancak köpük G3 kategorisine ait olduğu için yavaşlar. Bir penopleks hakkında konuşuyorsak, o zaman G4 olarak sınıflandırılabilir. 1'den 4'e kadar rakamlar, zayıf seviyeden güçlü seviyeye kadar yanıcılık derecesini gösterir. Bununla birlikte, bugün üreticiler bu problemleri, üretim aşamasında malzemeleri alev geciktiricilerle emprenye etmeye çalışmaktadırlar. Fakat bu, izolasyonun hiç yanmayacağını göstermez. Alev geciktiricilerden toksik maddeler salarken, yanacak, ancak biraz daha kötü olacak.

Kullanılan yere göre malzeme seçimi

Genellikle modern geliştiriciler, neyin daha iyi olduğunu merak ediyor - yalıtım için penokleks veya polistren. Bu sorunu çözmek için binanın hangi bölümünün üzerine kurulacağı belirlenmelidir. Örneğin, bir cephe için daha ucuz ve hava geçirebileceği için bir köpük plastiğini tercih etmek en iyisidir. Bu seçim buhar bariyerinin maliyetini düşürecektir, çünkü duvar nefes alma kabiliyetini kaybetmez. Bir evin iç izolasyonu için, bu materyalleri kullanmamak en iyisidir, ancak çevre dostu olmasına rağmen özel çözümlerle emprenye edilebilir. İkincisi, çalışma sırasında zehirli maddeleri serbest bırakır.

Evin izole edilmesi için daha iyi olanı düşünüyorsanız - köpük / köpük, - son seçenek güneĢ veya balkon için daha iyidir. Isı iletkenliği düşüktür ve iç alanı o kadar çok azaltmaz. Ancak düz bir çatının varlığı ve yalıtım gereksinimi açısından her iki seçenek de uygundur. Tavan ayrıca seçtiğiniz herhangi bir malzeme ile termal yalıtım yapılabilir. Bununla birlikte, eğer çatı katında yürümeyi planlamadıysanız, bu karar haklıdır. Aksi halde, köpük kalemi seçmek en iyisidir. Zeminin yalıtımı için her iki malzeme de uygundur, ancak aynı zamanda siyah yüzey de gecikmeler üzerinde daha iyi performans gösterir.

Eğer duvarları daha iyi yalıtma konusunu düşünen tüketicileri de incelerseniz, mağazaya gitmeden önce polistren köpük / köpük düşünülmelidir. Temel nitel özelliklerinin analizi, hangi materyalin tercih edileceğini anlamayı mümkün kılacaktır. Örneğin, köpük, köpük veya mineral yün ile daha iyi izole edilmiş yüzeyler ve yapılar vardır. Her şey bütçeye ve istenen etkiye bağlı olacaktır.

Penoplex vs Köpük - seçmek daha iyidir?

Bu malzemeler sadece isimleri benzer, ancak bunların özellikleri, hem de üretim teknolojisi. Neden sonra, genişletilmiş polistiren üreticileri insanların kafasını aptal ve neredeyse özdeş malzemeler üretmek için? İlk ve temel farklılıkları anlamaları gerekir ve neden ve ardından sonuçlar çıkarırlar.

Nitekim, bu malzemeler sadece benzer değildir, onlar hemen hemen aynıdır. Önemli olan burada - "köpürme" ilk kökü. O ve başka bir gözenekli yapısı söyler ve. Penoplex köpük ve nem almamaları, küçük tartmak yüklemek kolaydır, çürüme yoktur, bunlar hava istediklerini korkmaz. Onları kötü bunlar, örneğin, aynı aseton bir çözücü tolere edemez doğrudur. İyi ve diğer kimyasal açıdan agrasif maddeler. Yanık. Onlar düşük güce sahip ve korunması gereken.

Aralarındaki ilk fark - köpük beyaz ve kanarya rengi penoplex etti. Komik farklar? Bu sanatsal farkın üreticileri daha pahalı penoplex satın müşterileri çekmek istiyoruz sanmayın. Ama bu gerçeği seçiminde hala su ısıtıcısı seçerse yardımcı olur.

Bu malzemeler inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmakta ve çoğunlukla, bu izolasyon için, ama sesi izole edebilir. köpüklü polistiren - Aynı teknolojiler tarafından üretilmektedir. Altında,% 98 hava ve polistiren% 2 oluşan köpük yalıtım malzemesi biliyoruz. Ama bu ve bunun ucuzluğu gelen: plaka hammadde sadece% 2 gerekiyor. Penoplex - ısı yalıtımı için sentetik bir malzeme, ekstrüde polistiren köpük üzerinden yapmak. Aynı zamanda, köpük ham malzemesi kullanılarak hazırlandı ve bileşim yaklaşık olarak aynıdır.

Yalıtım ürünleri söz başladı yana bir köpüğün termal iletkenliği 0,028 W / m * C 0,035-0,05 W / m ° C ve Penoplex çünkü aralarında küçük bir fark vardır, Buradan hareketle şu ısısını hapsediyor de penoplex biraz daha iyi olduğunu. Örneğin, köpük, plastik, 25 mm aynı ısı yalıtım levhasının Penoplex 20 mm'lik bir plaka. Birinci Düzenleme hafifçe ikinci kaybeder. geniş alanlara anda büyük bir boşluk kurtarıcıdır.

Penoplex su gibi ve hiçbir 30. günde en fazla 0,4% tüketir, fakat köpük gitti uzaktır etmez. Bu kendi ekseni etrafında planet aynı üç düzine devir% 4'ten az absorbe eder. Yine biraz önde penoplex.

Aynı zamanda farkında olması ve uzunca bir buhar penoplex dikkate almalıdır. Sadece özelliklerine bakmak bile, köpük, bir hayır su buharı geçirgenliği indeksi hakkında söyleyemeyiz, ama öyle.

polistiren malzemeleri kötüye ve sıkıştırma ile 0.5 MPa ve 0,2 MPa, toplam köpük bu dayanmak penoplex basınç bulundu. Farkı görüyor musunuz? Bir garaj, bir buz pateni pisti, hatta bir pist, özellikle, birinci analog daha iyi yerde yatıyordu belirleyin. Köpük yoğunluğu düşük olduğu Bununla birlikte, 15 kg / m3, 35 kg / m3, ve ikinci 28-45 kg / m3 arasında değişen, dikkate almalıdır. Böylece, daha az ve özgül ağırlık.

çıngıraklı donlarından ancak -50 ° C'nin altındaki bir sıcaklıkta, onların özelliklerini kaybetmeye başladıklarında Burada fark, her iki varyant neredeyse algılanamaz gelişmek edilir. Üst maksimum 70 ° C Penoplex köpüğün 75 ° C'dir. Ayrıca, doğrudan güneş ışığı insafına bırakmak daha iyi değil. Elbette, güneşte köpük bir parça koyarak deneme yapabilirsiniz. Sonuç uzun süre beklemek olmaz.

Hiç malzeme ezilen yarışmacı ile aynı fiyata satan, daha iyi özelliklere sahip olduğu gördünüz mü? alt cabası? Burada durum çok standarttır - penoplex hafifçe açısından önde çekti, çünkü daha pahalı köpük yarısıdır. Çoğu sadece nedeniyle düşük maliyet köpük seçin. işin bazı türlerinde gerçekten özellikleri yönünden farklılık yoktur, ama aynı zamanda başka bir yol olur.

Hem strafor iyi yanmak çalışır. Sadece köpük biraz daha yavaş yapar ve bir kategori F3 sahiptir ve daha iyi penoplekst ve T4 kategorisine aittir.

Alev Alma: D - yanmaz - NY, yanıcı. Şekiller 1 ila 4 şiddetli hafif alevlenme düzeyini temsil eder.

malzeme alev geciktiriciler ile emprenye yanma elde edilememiştir o. Ama bu hiç de yanmaz anlamına gelmez. Ayrıca alev geciktiriciler zehirli maddeleri vurgulayarak iken, daha da kötüsü yanacak.

 • cephe ısı yalıtımı için bir köpük almak daha iyidir. Bu daha ucuz ve daha fazla hava iletir. duvar "nefes" olanak Belge bununla birlikte bir buhar bariyerinin maliyetlerini azaltacaktır.
 • Evlerde Duvar yalıtım tür malzemelerin yardımıyla hiç yapmamaya iyidir. içlerinde rağmen onlar zararsızdır, ancak istediğiniz gibi, aynen böyle zehirli maddeler yayarlar özel bir solüsyon ile emprenye edilebilir.
 • yalıtım balkon veya sundurma daha iyi olduğunda penoplex seçin. Bu nedenle, iç alanı azaltmayan, daha düşük bir termal iletkenliğe sahiptir ve.
 • Eğer düz çatı ve bunu yalıtmak karar, her iki uygun.
 • Tavan arasından seçim bunlardan herhangi izole etmek de mümkündür. penoplex - O zaman tavan gidecek Ama eğer bir daha dayanıklı analog seçmek daha iyidir.
 • kat kaba traverslerin yapılmış ise katın ısı yalıtımı için, aynı zamanda hem uygun malzemelerin.

Bu gözenekli yapının hikayesini ve bu ve başka söyler. strafor ve penoplex yüklemek kolaydır, nem almamaları, sadece tartmak

Uzmanlar bize nasıl teplo-sales.ru prvilno seçmek yerden ısıtma için malzemeler ve kurulum tutun. malzemeler

Kurulum. Dış Döşeme. Evin için bazı yalıtım daha iyi? kereste yapısı oblitsevatsaydingom olabilir, tuğla

geniş bir alanda pazar, o Bu tüketiciler verir seçmek ısı yalıtımı için en iyi seçenek

Bu malzeme (ve türevleri, örneğin, penoplex) Çoğu zaman, bir ısıtıcı olarak kullanılır.

kullanımı köpük ısı yalıtım cihazı çok yaygındır. Onun popülerlik

Bir köpük veya penoplex - seçim yapmak daha iyidir?

Fark köpük ve Penoplex neler olduğunu öğrenmek ister misiniz? Bu malzemelerin rağmen kompozisyon benzerdir, ama onlar önemli farklar vardır. Bu makaleyi okuduktan sonra, her iki malzeme teknolojilerinin, özellikleri, avantajları ve dezavantajları üretimi hakkında bilgi sahibi olacaktır ve bunların farkları nelerdir.

dönüş duvarlar izole geldiğinde yalıtım malzemesi seçme sorun oluşur. İzole balkon, duvarlar, hatta tavan ve çatı kışın soğuk etkilerinden bizi korur ve felaket yaz sıcaktan için, yurt dışında bulunmaktadır. Yalıtım etkinliği yapımında kullanılan malzemeye bağlıdır. Yani uzun bir süre "razmorazhivat9raquo gerekmez; Evde onun yazlık, ve ısı mümkün olduğu sürece korundu, size Penoplex veya köpük kullanarak yüzeyini izole öneriyoruz. Her iki malzeme, sentetik kökenli insan sağlığı için güvenlidir ve endüstriyel ve konut binalarının yapımında kullanılabilir.

Bu polistiren köpük üretilir yalıtım çalışma malzemesi için gelenekseldir. Bu teknoloji, bileşim% 98 hava içinde içerir. polistiren ve ortaya çıktığı gibi, Köpük sahip:

 • neme karşı yüksek direnç;
 • dayanıklı;
 • aşınmaya dirençli;
 • Bu çürüme yoktur;
 • asitler ve bazlar, sıcaklık, maruz ani değişiklikler etkilenmez;
 • Yüksek sıcaklıkta özelliklerini değiştirmez.

Modern ve hiçbir az popüler ısıtma malzemedir. Penoplex düşük ısı iletkenliği endeksi vardır, bu nedenle ısı yalıtımı işleri için, küçük bir katman gerekir. Ayrıca, tek bir moleküler yapı sağlayan bir çekme yöntemi (erime) ile polistirenden üretmek. Bu nedenle onun köpük muadili daha elastik ve dayanıklı penoplex. Bu yalıtım:

 • kemirgenler, böcekler için bir ilgi;
 • O bir mantar ve küf almaz, çürümeye etmez;
 • kötü aydınlatılmış ve kendini söner;
 • Küçük ağırlığı;
 • -50 + 75 derece arasında bir sıcaklık aralığı dayanır.

Penoplex tercihen sundurmalar ve balkon, ülke ev ve daire duvarların ısı yalıtımı için de kullanılır. Mükemmel esneklik ve küçük sıkıştırma oranı evrensel yalıtkan olarak malzemenin kullanılmasına olanak tanır. Genellikle düz yüzeyleri değil, aynı zamanda boru sadece izole etmek için hizmet veren en biridir. Kolay kurulum özel eğitim olmadan işleri içindir verir.

Malzeme özellikleri: fark nedir

en malzemenin en uygun fiyat ve teknik özelliklerini seçmek için anlamaya çalışalım - köpük arasındaki fark (PT en popüler markalarından PSB-S 25 biri) penoplex ve plakaların (PS) ne.

 • Cu çökmeye preslenecek gevşek ve homojen olmayan bir yapı, pürüzlü kenarlar vardır. Analog bunun bir yoğun monolitik bir yapıya sahiptir ve ufalanıp basınç altında kırmak eğilimli değildir.
 • Ortalama nemde termal iletkenliği: PT - 0.045 W / (m x 9deg C) ve PS - 0.031 W / (m x 9deg C) (yukarıda termal yalıtım özellikleri).
 • ısıya karşı direnç, aynı derecede duvarda yalıtım tabakasının kalınlığı: PS Fr (minimum) -140 mm - 100 mm (ortalama değer daha az harcama).
 • -% 2.13, ve rakip -% 0.4 (5 kez yavaşça nemi emer) PT: 24 saat su emme için gösterge.
 • Basınç dayanımı: PT - 7 ton / m2 PS - 20 ton / m2 (daha güçlü neredeyse 3 kat).
 • Alev Alma: Fr PS, bağımsız bir şekilde azaltır ise, yanma esnasında zararlı maddelerin yayan yanıcı materyaller ile ilgilidir.
 • termal yalıtım özellikleri ile ilgili en iyi etkiyi ancak PT, çünkü bunların özelliklerini yüksek malzeme için "dyshat9raquo sağlar SS, buhar geçirgenliği ile karşılaştırılmıştır.
 • Ömrü: PT doğru şartlar altında 10-15 yıl sürecek, SS 50 yıla kadar yaşayacak.

Yükleme sırasında dikkat etmelidir ana şey - elastikiyet ve eğilimini malzemesini parçalanmaya. kolayca kırılır ve çökmeye gibi köpükle dikkatli olun. herhangi bir önemli mekanik hasar ve belirli yük hariç eğer sadece kullanılır. Aksi takdirde, daha esnek ve sağlam penoplex seçin.

ince penoplex - Dış duvarların ısı yalıtımı için en iyi fazla hava köpük uygun ve Balkon ve şahniş olduğunu ileri sürmüştür. Eğer bir ve başka bir malzeme terk etmelidir nasıl iç dekorasyon, başladıysanız. Temel nedeni - çiy noktasının olası bir kayma, verimsizlik tasarımını tehdit ediyor.

Çatı, tavan ve taban bunları döşeme sırasındaki malzemeler arasında anlamlı bir farklılık değildir. Ancak tavan arasında çalışırken zemin kaplamaları yüklemek için çöp sağlayacak daha güçlü bir yapı sayesinde penoplex. Çok yönlülüğü temelleri, bodrum ve boru ısı yalıtımlı bağlantı sağlar.

Hep bilinçli seçimler yapmak ve kabul bilmek gerekir. en verimli ve en ucuz seçenek olarak köpük seçilmesi, ihtiyacınız malzeme Penoplex daha 1.5-2 kat daha yüksek olduğunu unutmayın. Esasen yalnızca büyük ölçekli inşaat işlerinde tasarruf mümkün olacak. Bu durumda, ayrıca risk sayılır yanlış ısı yalıtımı özelliklerini olsun. ambalaj köpük en ufak hata rutubeti ve böyle kötü izolasyon yol açabilir Çünkü ısıyı korur ve mantar ve küf ile kaplı olabilir.

daha az dayanıklı Köpük ve on yıl yeni ve daha az pahalı değil onarımlar bekleniyor böylece, çevrenin tahrip edici etkisi için oldukça rahat. Yani köpük kullanımından en azından bazı önemli avantajlar elde etmek mümkün değildir. Uzun süreli materyalinde daha dayanıklı ve ekonomik bakın - Penoplex.

İstisnalar vardır, bu yüzden uygulama daha pahalı Penoplex haklı olup olmadığını her durumda tartmak gerekir veya bütçe köpük yapabilirsiniz.

Video: Köpük ve penoplex - alevlenebılirliği için kontrol

Nasıl bir ahşap evde tavanın dış yalıtımını yapmak için?

kayrak kendi ellerini koyuyor: ipuçları ve püf noktaları

Adres: Kaliningrad, ul. Yanalova, Yapı 42-14.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 3 =