IZOSPAN içinde Buhar bariyeri

Buhar bariyeri Izospan kullanım için talimatlar

Adam sürekli dış etkilere karşı korumak için mümkün olduğunca çalışıyor, evlerini geliştirmektedir. Bu şaşırtıcı değildir. Sonuçta, daha iyi yalıtım evin içinden bodrum ev korunur, o kadar uzun sürecektir.

Evde dış etkilere karşı tam koruma için kompleksin önemli bir kısmı buhar bariyeri yükleme kabul edilir. bir buhar yapı yalıtım engeli ve hatta basit yapılarda olmadan zor olacaktır.

paket başına Izospan buhar bariyeri

bir buhar bariyeri seçiminde bu makalede ele alınacak filmi Izospan B, dikkat etmek önerilir.

1 filmi Izospan Özellikleri

Şirket oldukça uzun bir süre Izospan buhar bariyeri imalatı yapan. Yerli malzemelerin piyasasında, bu adamlar ellerinden geleni tarafını gösterdi. Yani şu an sadece birkaç yüz binlerce ev conta materyali Izospan buharı korumalı olması.

Popülerlik buhar bariyeri belirgindir. buharın aşırı deşarj - Size en ciddi ve zararlı etkilerinden birinden yapısını korumak için izin verir.

Buhar kendisi ilk olarak insan etkinliğinin bir ürünü olduğu gerçeği. Aynı nem tersine, kolaylıkla herhangi bir tasarım, daha beton veya tuğla geçer. Bunun tek istisnası, tamamen buhar bariyeri malzemelerdir.

Ama sonra başka bir sorun vardır - komple buhar geçirgenliği olumsuz yalıtım tabanı dışında yapılan bile, havalandırma odası etkiler. Evin havasız olur, nefes alamaz ve bu, anladın olarak, iyi gelişmeler değil.

Şiddetli bu koşullar ve ısıtıcılar kendileri tarafından etkiledi. Aslında ısıtıcı korumalı değilse, o zaman er ya da geç bir nem toplamaya başlar onları ve tasarlanmış buhar bariyeri filmi Izospan B. korumaktır. Yoğuşmalı, bu etkinliğini azaltır, izolasyon içerisinde birikir.

yalıtım kalitesinde azalmaya, hatta tamamen tahrip etmek değil, sadece yol açacaktır Tüm bunların sonucunda.

1

Film Izospan B benzersiz teknik özelliklere sahiptir. ucuz malzeme ve polipropilen tabakasının yüzde yüz ile buhar bariyeri yaptığı gibi, bir polietilen üretmez. Ayrıca polipropilen takviyeli. Kırın veya çok zor ciddi zarar.

Malzemenin kendisi bileşimin eritilmesi ve daha sonra önceden tespit edilmiş bir kalınlığa yuvarlanan ve özel miller üzerinde haddeleme ile üretilmektedir. Bu işlemlerin hepsi sonra çok yoğun ve tamamen homojen bir tabaka oluşturulur unutmayın.

Izospan membranın kaba yüzey

İşte tam bir buhar bariyeri Izospan diğerlerinden biraz farklı içindedir. Aslında bu iki tarafı vardır söyledi. Tam olarak sabit ısıtıcılar olmaya ürünün hangi tarafında belirtmek film, kullanımına bile bir kılavuz bulunmuyor nedeni budur.

Ve bu çok önemlidir. Neden? Evet, farklı yanları farklı işlevlere sahiptir çünkü. Bir tarafı neredeyse fırça polipropilen içinde düzgün IZOSPAN olup. İkinci da pürüzlü yüzeye sahiptir.

Filmin düz tarafı her zaman temel ısı yalıtımı ve kör alan için yalıtım sabitlenir. Filmin pürüzlü tarafı bu yalıtım diğer tarafı, dikkat edilmelidir.

Izospane pürüzlülük başlangıçta etkili kondensat montajı için tasarlanmış olmasıdır.

Normal şartlar altında, yoğunlaşma, ancak güçlü buhar yaratmadı basınç daima zemin yapısına aşağı akar. Orada tüm yapılara, gerçekten ciddi zarar uzun yollar bırakarak, ahşap emilir, ve kapanır.

dengesiz dış taraftan malzemelerin korunması ve ısıtıcının tersini yerleştirmek koyarsanız, o zaman tüm nem filmde doğrudan yoğunlaşacaktır. İşte orada kalacak.

Hesaplamalar uzmanlar film üzerinde olmak, nem hızla buharlaşır ve çevresindeki yapısına çok zarar vermek için zamanı yoktur düşündürmektedir.

Belirli uygulamalar için olduğu gibi, Izospan yılında filme talimat bu terbiye için kullanılabileceğini söylüyor:

 • Çatı yapısı ve ışınlar;
 • Paul;
 • dış hem de iç duvarlar;
 • Laminat parke ve parke.

Gördüğünüz gibi, bu malzemenin uygulama kapsamı oldukça geniştir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir buhar engel olmadan herhangi bir modern ısı yalıtım kek maliyet değil.

Biz ne kadar zor ya da kolay olduğunu her tasarım, her durumda farklı kurulum teknolojilerine uymak için gerekli olduğunu gösterir bir ahşap ev temelin dış yalıtım üzerindeki yığın teknolojisi ve talimat IZOSPAN B olan tek unutmayın. Ancak, bunların hepsi gelecekte dikkate alınacaktır.

İç duvara buhar bariyeri Izospan kullanımı

Şimdi bir buhar bariyeri Izospan B. Öğretim ana avantajları ve dezavantajları seçmemde filmi avantajları bir sürü Izospan söylüyor. Ve bu doğru. Özellikle, bilinen buhar sızdırmazlık elemanları ile karşılaştırıldığında.

 • kolaylığı;
 • Yüksek dayanımlı;
 • Çift taraflı bir yüzey;
 • Yüksek teknik özellikleri;
 • Mükemmel kesim kapalı sıcak buhar;
 • En basit yükleme işlemi, herhangi bir uygun çözeltiler ile serilebilir;
 • granüle köpüklü cam gibi uygun bir fiyat.

sakıncaları gelince, onlar bu malzeme neredeyse değildi gördük. Bazıları için fiyat biraz abartılı olduğunu görünebilir, ama öyle değil. kalitesi için bir bedeli vardır. Bir Izospan içinde - gerçekten kaliteli ve güvenilir bir malzeme.

çok dayanıklı ve kullanımı rahat kalırken Çok daha iyi, bunun için amaçlanan tüm yükleri ile baş edilir.

Bu malzemenin kullanımı için talimatlar ısı yalıtım kek filmin istifleme düzenine ilişkindir yol göstermektedir.

Ve bu nedenle bilgi içerir. Hesaba ürünün tüm teknik özelliklerini alıp uygun şekilde imha etmek önemlidir. Aksi takdirde, maksimum verim almak olmaz.

Bu nedenle, herhangi bir ısı yalıtım kek, genellikle aşağıdaki seviyelerde oluşur:

elemanların yerleşim düzeni değişebilir. Örneğin, bir çatı su yalıtımı bitirme her zaman çatı kirişleri ve yalıtım arasında olmalıdır. Hangi, tesadüfen, oldukça açıktır. Sonuçta, onun görevi, çökeltme, suyun içine bir yalıtım korumak için tam olmaktır.

zemin için çerçeve içinde koruyucu film Yerleştirme

dış bitirme cephe su yalıtımı zaman buhar duvar ve yalıtım arasında gerçekleşir süre Ama Izospan AM zaten yalıtım dışında olacak. Burada yine, yeterince mantığı çevirmek ve her şey yerine düşecek.

Buhar bariyeri odadan çıkar döküp kesilmelidir. Örneğin On düz duvara geçecek cepheye. Su yalıtımı da direkt nemden yapısını korumak zorundadır. sokakta bir su ana kaynağı - Bu yağış.

İşte bu yüzden yalıtım filmi ve değişim yerleri olduğunu. Gördüğünüz gibi, malzemelerin doğru yerleştirilmesi ile zaman çok önemlidir. O talimat blok bilgilerinin altında şaşmamak çok alan tanımlar.

2.1 Bitirme beton yapılar

bir çatı ile çalışırken, geleneksel teknoloji kalıp Izospan. İlk kirişleri boşluğunun altında su yalıtımı monte. Bunlar izolasyon altına yerleştirilir. Bir ısıtıcı zaten çok yalıtım film altında takılır.

Ve odanın kaba tarafında içine sabitleyin. Yani pürüzsüz yan IZOSPAN B ısıtıcı temas etmelidir.

birçok yol teknolojisinde iç duvarlar tekrar edildiğinde, sadece burada su yalıtımı için gerekli değildir. Tek istisna banyolar vardır.

Burada aynı şekilde, buhar bariyeri iç yalıtım sabit. Yan duvar yalıtımı üzerinde hiç will ya olacak, bunun yerine gerçekten önemli bir şey daha sigorta işlevleri gerçekleştirir basit bir zar koruması.

cephelerinin biz de birkaç kelime yukarıda sözü vardır. cephe dekorasyon yaparken, buhar duvar ve yalıtım arasında uyum Izospan. onun duvarına için, kaba tarafını çevirin.

Zemin durumuna ilişkin daha belirsiz olmakla birlikte, bu konuda talimatlar, açıkça konuşuyor. ısıtıcı Izospan kat buhar bariyeri bitirme zaman üstte yer almalıdır.

Bu, ilk önce yalıtım yattığı yukarıdaki yalıtım, bir ağ baz ise, orada. Ama daha büyük çok Izospan B. ise

laminat, parke polipropilen buhar bariyeri altında Izospan, hep birlikte bir alt-tabakaya bağlanmış olabilir, bu not edilmelidir, çok uygundur. Ama işte, filmi zarar vermemeye çok dikkatli olmak arzu edilir. size son derece dikkatli olmak tavsiye yüzden, bu zor ama mümkün olun.

çok kolay uyum Izospan. Sonra sadece talimatları uygulayın ve son derece basittir.

Buhar bariyeri yapıştırma için Bant Izospan In eklem

Izospan yalıtım kapağı, polistiren gibi bunun düzgün tarafına yerleştirmek için çalışırken, bir ısıtıcı üzerinde uzanır. Montaj bir zımba veya çivi ile yapılır. Ahşap özel montaj çivi plakalar, koruyucu maddeler ile ön işleme tabi tutulmuş kullanılması arzu edilir.

Film. 15-20 cm Her ortak üst üste ve işlemde satın alınabilir özel bir bant, gerek deliğin sızdırmaz edilir.

O düzgün tutun ve kendi üzerine nemi toplamak, öyle ki güvenli bir malzemeyi sertleştirmek için önemlidir.

raylar üzerinde zaten geleneksel teknolojinin ön yapıyı monte. Film ve bir ön yüz yüzeyi arasında 1-2 cm'lik bir boşluk bırakmak arzu edilebilir. Bu karar havalandırma IZOSPAN kolaylaştıracaktır.

Şimdi sadece filmin Izospan B. yorumları görmek için kalır

29 yaşında Denis, Kamenka:

Izospanom yıllardır kullanıyoruz. Onun özellikleri tam olarak memnun. kolay montaj imkanı ile özellikle memnun - Ekli zımba, bant eklemler kadar kapalı ve bitirdiniz. Çok uygun.

Nikolai, 59 yaş, Kiev:

Izospan yaklaşık üç ay önce satın aldı. Tam bir buhar bariyeri için böyle büyük bir harcama gerekli olduğuna inanıyordu değil gibi ben korkularıyla satın aldı. Ama şimdi para yalıtımı tamamen değerinde olduğunu anlıyoruz.

Bundan daha da fazla, ben sadece Izospanom bitirme meydana olmadığını, derde, çünkü başka bir şey ile çalışmak gibi bir arzum yok.

2.4 döşeme buhar bariyeri Izospan B (video)

evlerinin yalıtımını hesaplayın

Heise Ruslan Teymurovich

Bir soru sorun

Story-LESA9raquo" in; Kardeşimi çalışır, bu yüzden her zaman bu şekilde iyi satın sattığınız bazen kaydedip sağlayan yapı malzemeleri ile ilgili satış ve promosyonlardan haberdar ediyorum.

Nikita, tabii ki, bir şey söyleme, ciddi bir iş var.

Mümkün olduğu kadar sizin alay kesinlikle uygun olmadığını bu yüzden Daria, her iplik.

Ben özel evlerde yalıtımında yapan bir ustabaşı çete değilim. Isı yalıtım malzemeleri her zaman "Sibekse9raquo satın; neredeyse altı yıldır onlarla çalışmaya. Toplamda, şirket hiç bırakmayan - tüm görevlerini 5+

Merhaba. köpükle ikinci katın yalıtımı için ihtiyaç IZOSPAN olmadığını istemi ve bir şey gerekiyorsa yalıtım bir yüz koymak. sağol

Çok güzel görünümleri, bilgi ve ustanın deneyim! Teşekkür ederim!

Geçen yıl, kocam yazlık ev TECHNOPLEX 5 cm yalıtmak. Ama bu sene en az bir alçı duvar alamadım. Üst koruyucu tabaka güneş ışığına maruz ve çökmüş rüzgar ve onunla kolayca temas halinde silinecektir. İstemi, bu yalıtım için kaydetmek mümkün olup olmadığı. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Bu BAUTsENTR9raquo" olarak bu mağazayı unutulmamalıdır;. Tüm Omsk iki yüzüncü kalıplı köpük yoğunluğunu bulmak için son zamanlarda gitti - onunla, fiyatı çok memnun, sadece BAUCENTER alabilirdik.

Geçenlerde izolasyonlu ve Fin thermopanels SPU SPU Yenileme Kurulu ve SPU Vintti-UTTE önerdi. Emin bu malzeme, toksik olmayan, alev almayan, genel parktichen ve çevre dostu olduğunu. Ben sizce bu konu hakkında bilgi edinmek isteriz. Teşekkür ederim!

ve bu malzeme, çocuk bakımında kullanılabilir gerçeğini onayladığı? eğer öyleyse, kapalı link lütfen atmak.

Hidro - buhar izolasyon "Izospan B». Özellikler ve rehber nerede ve yalıtım malzemesini nasıl uygulanacağını

Teknolojinin ve modern inşaat hızı binalarının iyileştirilmesi dahil olmak üzere tüm aşamalarda yenilikçi çözümler, kullanımını içerir. kilit nokta nem ve soğuktan tesislerinde izole etmektir. Bu amaçla, pazar birkaç markalarda yalıtım filmi.

Optimal bir fiyat-performans oranı ", Izospan9raquo buhar olup;. Bu malzeme yüklemesi açısından uygundur, yüksek performansa sahip ve makul fiyat alıcılar çekiyor. Özellikle filmi "Izospan9raquo düşünün; Sınıf B.

Izospan9raquo" ürünlerin çeşitliliği;

Buhar bariyeri inşaat piyasasında geniş bir model yelpazesi temsil edilmektedir. Her tür malzemenin kapsamını tanımlamak kendi özelliklere sahiptir. Bu markanın toplam yalıtım membranlar, yaklaşık vardır 14 türler. düşünmek 4 Ana kategoriler. Özellikle:

Film nem ve yoğunlaşmasından bina ve koruma duvar yapılarının ısı yalıtımı için tasarlanmıştır. Malzeme rüzgar, nem ve diğer yalıtılan bir tarafı, bir çift taraflı zar olarak tasarlanmıştır - buharlaşma kaldırır. onun fonksiyonu ile baş filme için, yalıtım dışına monte edilir.

Izospana9raquo" en popüler ve yaygın olarak kullanılan kategorilerden biri;. Bu kategorideki malzemenin özelliği mutlak buhar geçirgenliği. Bu özellikler, yalıtkan zarın yapısından dolayı bulunmaktadır. filmin bir tarafı düz ve diğer belirgin bir yüzey pürüzlülüğüne sahiptir. Düzgün yapı rüzgar iç korur ve bir geri çekilmiş villusların nem teşvik eder.

Bu ürün, "Izospanom9raquo ile aynı işlevi; Grup B, ancak daha yüksek bir maliyeti vardır. ana madde güvenilir bir dış etkilerden tasarım öğeleri koruyan bir süper yoğun polipropilen ağ-yapıdır. Film soğuk bölgelerde kullanım için uygun olan ve duvar panelleri ya da çatı elemanları gapping halinde, boşluk izolasyonu sağlar.

Açık ve kapalı kullanım için uygun olan evrensel bir filmdir. malzemenin önemli bir özelliği, mekanik hasarlara karşı ve doğrudan UV ışınlarına nötr hale yüksek direncidir.

Bu pazar filmi sınıfı «A.'dan dikkati çekiyor M »« A. S »« A. Q Proff ». Temel prototip farklı olarak, film membran daha yoğun bir veri yapısı (genellikle üç tabakalı olarak) ve yırtılmaya karşı daha büyük bir direnci vardır. Tabii ki, geliştirilmiş performans ve maliyetler orantılı malzeme artar.

teknik parametreler hakkında konuşmak, biz aşağıdaki özelliklere ayırt edebilirsiniz:

Yırtılma direnci

22.4 gr., Günde / m2

1000 mm. su. Mad.

Bu aralığındaki bir sıcaklıkta uygulanır -60-80 Celsius derecesine.

açık havada depolanan bu özellikleri dikkate alındığında malzeme operasyonel özelliklerini tutmak için tavsiye edilmez.

hidro avantajları ve dezavantajları - buhar bariyeri

İzolasyon "Izospan9raquo; Bu, yapı malzemelerinin kategorisine aittir böylece avantajları ve dezavantajları vardır. Bu özellik, bu marka bir buhar bariyeri durumunda, bununla birlikte, herhangi bir ürünün karakteristik artı dezavantajları daha belirgin daha büyüktür. malzemenin güçlü düşünün.

yadsınamaz avantajları aşağıdaki özellikleri içerir:

Yüksek su iticilik.

Herhangi bir harici faktörler ve mekanik hasara karşı direnç.

patojenik mikroflora (duvar kalıp mantarlar) geliştirilmesine mutlak inertlik.

Kesintisiz çalışma - en az 50 yıl.

dezavantajları modeli gruplarının bazıları yüksek maliyeti ve yangın direncinin eksikliği vardır.

"B" (B) Bu grup evrensel olarak kabul yüzden kapsamında bir çok yönlü alır. yüklemesinde Tek kısıtlama iç yüklemesidir. dış yalıtım "Izospan9raquo için; B diğer gruplar vardır, bu amaç için uygun değildir. Ne zaman bir iç yalıtım, yalıtım malzemesi, yüzeylere uygulanır:

Yüksek nem ile odalarda Kat.

parke ya da laminat için alt-tabaka.

Bu talep yalıtım kek paroizoliruyuschey filmi olmadan fonksiyonları ile baş olmaz gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

bir ısıtıcıya yığının hangi tarafı?

Yapılan resmi açıklamaya göre:

çatı için. bir ısıtıcı düz tarafı.

Duvarlar için. bir ısıtıcı düz tarafı.

Çatı katı. Film kaplama malzemesidir tesislerinde ve kaba tavan tavan (tamamlanmamış tavana düz yüzey) arasına yerleştirilir.

Socle örtüşen. ısıtıcı kaba tarafında.

yalıtım malzemesi kullanımı için talimatlar

yapı malzemesinin çok yönlü olarak kullanılmasına rağmen, üretici ne olursa olsun malzemenin uygulama kapsamı, uymak zorundadır kurulum için gereksinimleri, bir dizi getirir. Özellikle:

dikey ve eğimli yüzeyler için (tavan, duvar) yükleme yatay çizgili konumu ile üstten alta doğru gerçekleştirilir.

aramaları ile üst üste yığılır en az 15 santimetre.

Eklemler, ek izolasyon yapışkan bant.

düz tarafı kaba odasına seyir, her zaman bir ısıtıcı bitişiktir.

biz uygulama alanı, "Izospan9raquo bağlı özellikleriyle ilgili konuşursak; Aşağıdaki şemalarda monte edilir.

Buhar, bunların arasında bir yalıtım katmanı yatırılır, çatı kirişleri doğrudan yerleştirilir. barları bir arada Sabit Film, üst kılıf ve çatı malzemesi gider. "Izospan9raquo; steplperom tavan gergin tel, lavabo ya da ek latalar yüklemez ısıtıcı bağlanmıştır.

Izospan AQ proff, AM, AS

Yalıtım aşağıdaki şemaya gidiyor İç duvarlar:

yalıtım malzemesi ses.

dış deriye Kilitleme buhar bariyeri profili galvaniz yapılabilir.

kirişler arasına, örneğin bir program üzerine monte edilmiş buhar döşeme yalıtım ve izolasyon plakalarının. Yukarıda yalıtım pasta ve döşeme arasında bir havalandırma boşluğu temin etmek üzere kirişlerin çubuklarına sabitlenir buhar bariyeri şeritlerdir. Son aşamada tahtalarını monte.

Seri D, RM Paro yalıtım

Yansıtıcı ısı buharı yalıtım FX serisi

"Sıcak zemin" Sistem

Yansıtıcı buhar su yalıtım sınıfı FD, FS, FX

Burada, kurulum önceki şemaya benzer. tavan ve iç kısmından Tek fark, buhar bariyerleri, iki taraflı monte edilmesidir.

Membran Izospan AQ proff, AM, AS

Buhar bariyeri Izospan RS

havalandırmalı cepheler

Yalıtım Serisi AF +

Montaj sisteminin elemanları

"Izospan9raquo hatırlayın; B Dahili kullanım için tasarlanmıştır, dış duvar, buhar, tipik olarak malzemelerin diğer bir grup gerçekleştirilir. Ancak, Izospana9raquo" kullanımı bölgelerini ılıman izin; B dışında. gerçekleştirilirken böyle bir düzen takip edilmelidir:

3-5 cm kalınlığında çubukların kılıfı yüklü duvar yapılarında. Bu havalandırma boşluğu sağlamak için gereklidir. çubuklar kontrobreshotkoy için Daha sonra, bir buhar bariyeri Şerit gerildikten edilir, tespit edilir.

Hidro-su geçirmez membran sınıfı AQ proff, AM, AS, A

Yığın yalıtım panoları.

Böyle bir şema ahşap binalar için uygun olduğunu unutmayın.

Izospana9raquo" her türlü imalatı; , Tver bölgesinde kendi imalatı var; LLC "Geksa9raquo meşgul. Şirket farklı zar paroizoliruyuschimi, nem itici madde ve enerji tasarrufu sağlayan özelliklere sahip filmler üretmektedir.

Ürünler, üretimin her aşamasında sıkı bir kalite kontrol sürecinden uygunluk uluslararası sertifikaları vardır. Bu özelliklerin, şirketin "Geksa9raquo ürünlerinin sayesinde; Bu iç ve Avrupa pazarlarında büyük bir talep sahiptir.

sağlıklı danışma

çimento bulamacı daha kalın olabilir, yani daha esnek ve kullanımı kolaydır. Bunu yapmak için, deterjan eklemek - her zaman sabun temelinde, bu tür "Peri" olarak değil, bir sentetik deterjan dışında.

Buhar IZOSPAN A, B, C, D, kullanıcı el kitabı

Buhar - uzman prova bir tür, nem ve buhar ve ayrıca yoğuşmaya karşı gelen çeşitli amaçlar için kullanılan koruyucu yapı elemanları. Buhar bariyeri malzemeleri sadece STROYKONSTRUKTSIYA hizmetini uzatmak değil, aynı zamanda güvenilir bir kalıp ve küf maruz onları korumak değildir.

Bugün, üreticilerin çeşitli çatılar, duvarlar, zemin ve tavan korunması için mevcut legkokrepyaschiesya nem buhar bariyeri film ve membranlar bulunmaktadır. Teknik güverte buhar bariyeri korunacak malzemeye ve yapısına bağlı olarak, ancak, genel talimatları dikkate vardır değişir.

Nasıl buhar sığdırmak için. talimat

bir buhar bariyeri kurarken aşağıdakilere sahip olmalıdır:

 • gerekli araçları ve bağlantı elemanları: ahşap çıtalar, vida, metal profil, bir buhar bariyeri parçalarını bağlamak için makas, zımba tabancası ve inşaat bandı kesmek için buhar bariyeri;
 • en az 15 cm her tarafta üst üste yüzeylerinin toplam alanı, artı bir örtüşme hesaplanması için buhar bariyeri malzemesi.

bir buhar bariyeri kurarken aşağıdaki kurallara dikkat etmek gerekir:

 1. sadece içeriden gerekli olan tüm malzemelerin bağlantı elemanları. Dış ortam sıcaklığı altında (─25 ° C) ve duvar kalınlığı korumak için yeterli olduğu zaman izin verilen buhar engelleyici hem içinde hem de dışında oda tutturulur. Keşke bütün kilitlenmek içinde çatı buhar bariyeri koruyucu zaman "pasta" lay;
 2. Buhar bariyeri, sadece çevre duvarları boyunca stroysteplerom sabit olmalıdır. Her bir sonraki tabakanın (15 cm üst üste binmek) serilir ve eklem stroyskotchem yapıştırılır. Hiçbir delik ve diğer kusurları malzemenin hiçbir girişim olmadığından emin olmak için gereklidir. Buhar bariyeri tamamlanmasından sonra çivi ile duvar yüzeyinden (ya da kirişler için çatı) için çivilenerek, ahşap (plastik) ince şeritler ile sabitlenebilir;
 3. Raf 30 cm'lik bir son sonra yalıtım yığını ile çivilenmiş olmalıdır. kolaylığı ve nem buharlaşma hızı için istenen ventzazor formu ile raylar arasındaki boşluk;
 4. Buhar bariyeri tabaka bir duvara vidalarla tespit edilir, önceden monte edilmiş metal bir koruma yüzeyi spetskarkas üzerinde (tahta), profil üzerine yerleştirilir. Buhar bariyeri iskelet, eklemler zorunlu yapıştırılmış stroyskotchem bağlanmıştır. Buhar bariyeri yaprak malzeme bütünlüğü tespit vidası ile tutturulur;
 5. havalandırılmış cephe için izole edilmiş buhar yalıtım tabakası altında iki kez istiflenmiş ve üzerinde, bu şekilde etkili bir teploparoizolyatsionnuyu üç katmanlı bir sistem oluşturur.

zemin ve duvarlar - Beton yapılar için bir buhar bariyeri kullandığınızdan emin olun.

farklı özelliklere ve uygulama özelliklerine sahiptir, her biri üretilen buhar bariyerleri Bugün birçok farklı türleri.

Izospan özellikler

Izospan bir çatı ve bina duvarları, tavanları ve kondensat cephe korumak için buhar geçirgen bir zardır. tahta "pasta" içinde Böylece verimli su buharlaştırma bu hasar stroykostruktsy önler. Çatı böyle bir zar 35 dereceye kadar kendi notlarının kullanılır.

Izospan B kapalı monte edilmesi için özel olarak evrensel bir iki katmanlı buhar engel teşkil etmektedir. Taban, duvar, çatı, tavan veya tavan gibi bir ısıtıcı korumak için kullanılır. Bu bir yüksek yoğunluklu ve yüksek verimliliğe sahiptir.

Izospan C de tavan araları için, neuteplyaemyh çatılarda döşeme yönelik hidrolik ve buhar bariyeri iki tabakalı bir zardır.

Izospan D buharı ve bazlar cihaz herhangi bir yapı elemanları yalıtım için evrensel bir membran temsil neuteplyaemyh çatılar, beton temeller, ara kat;

Izospan PM mehpovrezhdeny korumak için takviyeli malzeme zar filmlerin spetsmaterial yüksek mukavemet, temsil eder. Haklı izolatör üzerine oturur ve hava ve yoğunlaşma onu korur.

Izospan FB bir yan lavsan üzerinde metalize kraft kağıt, dayalı özel bir parobarerom olup. Bu buhar ve su yalıtımı, sürekli yüksek sıcaklık ve nem korumak zorunda karmaşık eğimli çatılar, hem de saunalar, üzerine döşeme için gayet uygun hem de. Böyle bir zar ve daha yüksek fiyata, ancak genellikle çatı için sadece yeri doldurulamaz.

Buhar bariyeri IZOSPAN kullanım klavuzu

1. Bir Izospan farklı mekanik gerilme mukavemeti ve patlama, çevre dostu, yangın güvenliği kolayca kesilebilir, çünkü iyi işlenebilirlik (Kendi kendine sönen halde ateşlendiğinde provoke spetsdobavka içerir), yırtılmadığından ve sıkışmamış.

Sıcak ve soğuk odalar arasındaki farkı telafi etmek için tavan ve taban mekanlarda, çatıda bir buhar bariyeri oluşturmak için kullanılır. Bu yoğunluk 110 g / sq. m, rulo uzunluğu - 50 m, genişlik -. Izospan bir ultraviyole ışınlarına dayanıklıdır 140 cm.

Izospan 2. yapı çatı içinde gerekli termal duvarların izolasyonu, zeminler ise uygulanan. Genellikle öncüllerden yalıtım katmanı üzerinde serilir.

"Pasta" dışarıdan içeriye tabakaların aşağıdaki dizisini içerecektir Lay:

 • çatı kaplama malzemesi;
 • IZOSPAN tabaka A (ya da AS);
 • karşı-IZOSPAN A montaj ventzazora oluşturmak için;
 • IZOSPAN tabaka B'nin;
 • kafes kiriş;
 • İç dekorasyon tabakası.

Buhar bariyeri Bu tür parçacıklar İyileştirme fibröz yalıtım ve nem damlacıklarının içeri girmesini engeller.

Tehharakteristiki IZOSPAN B: 72 g / m 'lik bir yoğunluğa, rulo uzunluğu - 50 m, genişlik - 140 cm.

3. Izospan Cı az 35 derece olan bu çatı korumak için kullanılabilir, böylece buhar bariyeri malzemesi diğer türleri, eğim paten farklıdır. Kötü kokuların ve küf oluşumuna katkıda duvarlar ve kondens damlacıklarının tavanlarında görünümünü önlemek - bodrum ederken kullanımı, ısıtılmamış tavan kuru kalması için mümkün hale getirir Çoğu durumda bu kaynaklanmaktadır.

Bu malzemeyi döşeme teknolojisi oldukça basittir:

 • malzeme kuvvetli çekme boş bir alan bırakarak, ki burada, aşağıdaki (çatı) bir buhar bariyeri yerleştirmeye başlayabilir;
 • eklemlerde çatı örtüsü buhar bariyeri bağlı stroysteplerom çevresi boyunca stroyskotchem yapıştırılır;
 • 15 ila 20 cm'ye kadar üst üste binen malzeme Düşeyleri ve dikey büyüklüğünü dikkate yerleştirirken;
 • malzemenin gerilmesi ve çivi veya vida tarafından taşınan 5 x 4 cm. Sabitleme çubuklarla ilave olarak, sabit karşı kesite sabitleme sonra.

Sadece ahşap döşeme ile düşük eğimli çatı tahta IZOSPAN anda, çatı kirişleri üzerine monte.

görüldüğü gibi, buhar bariyeri teknolojisinin kullanımı son derece basittir farklıdır. Bu yapı elemanları nem, kondensat verimli şekilde çıkarılması korunur buhar bariyeri geçer. Buhar bariyeri membran çok işletme maliyetleri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir yapı malzemelerinin ömrünü artırır edilir.

IZOSPAN farklı türde kullanarak beton yapı elemanları üzerindeki montaj koşullarına bağlıdır, bu nedenle dikkatli bir malzemenin atanmasını ve uygulama seçenekleri gözden geçirmelidir satın almadan önce.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

65 − = 56