Kalanchoe türler

Kalanchoe türleri ve şifalı özellikleri - kullanım bitkiler pratikte lehine!

Acemi bahçıvanlar onlar alacağız herhangi bitki hayatı hakkında bazen ilginç aslında. Eğer Kalanchoe gibi böyle değerli bir çiçek bir gurur sahibi olmaya karar verirseniz, onun bakım oldukça zahmetli olduğu gerçeği için hazır olsun. Ama senin artık evinizin veya güçlü şifa özelliklerini taşır "yeşil doktor" nin evinde olacak.

ev koşullarında yetiştirilen Kalanchoe, çok daha kaprisli sardunya daha davranır. Begonya, diyelim ki, karşılaştırıldığında Ama sahibine sorun neden olmaz. Kalanchoe, ya da başka türlü ona yönelik doğrudan güneş ışığı, bir bryophyllum korkar olarak adlandırılan. Ama ortam yumuşak ışığa karşı ilgisi yoktur.

Böyle bir bitki bakımı en azından içeriğinin tüm nüansları değil zordur için genel olarak,, hızlı alışması edebilir. Bu çiçek gerçek bir doğal şifacı ve ev hoş enerji üzerine etkisini taşıdığı zaman.

Doğada Kalanchoe az iki yüz tür hayır vardır ve bunların her bazı "özel" fonksiyonları için dikkate değer. kalanchoe blossfeldiana kabul bitkilerin en popüler "ev" çeşididir.

Bu bitki Şubat ayında açan ve düzgün doku ve hoş şekilsiz yapısı ile efendisinin güzel minik çiçekler memnun ediyor. çiçeklenme döneminde (yaklaşık bir ay sürer) uzun kabul edilemez rağmen, estetik haz hane bir sürü getirmek için yönetir. Bu arada, 10-12 gün boyunca taze saklanan bu kesme çiçek tomurcukları ile suya indirilirken.

Çünkü yaprak yapısının bu adın "Kedinin kulakları" olarak adlandırılan bu tür Kalanchoe olarak yerli bitkilerin daha egzotik türler, de vardır. Onlar biraz ucunda yuvarlak, yoğun ve büyüktür. Sami mızrak şeklinde bir sütlü zeytin tonları var ve kenarlarında kahverengi-paslı "saçak" var aynı zamanda bırakır. Dahası, bu tür Kalanchoe yaprak diskleri muazzam kadifemsi dokuya sahiptir.

Zaten bu bitkinin takılar ilgisini edilir? Sonra Kalanchoe türlerini keşfetmek ve evde ona bakmak için öğrenme zamanı geldi!

Kalanchoe Değerli biyokimyasal ve farmakolojik özellikleri

"Doğal" terapiler meşgul niyetinde İnsanlar, Kalanchoe ilgilenmiyor tek tür, ama onun tedavi edici özellikleri vardır.

1

Kalanchoe ne tür şifa tam anlamıyla nedir? Genellikle bütün Kalanchoe pinnate gibi değerli özellikler bu tür bitkilerin sahip. Bu pürüzsüz yeşil ile normal görünümlü bitki tüylü şekiller aloe vera ile kolayca karışabilir bırakır olduğunu.

Ancak, onun "farmakolojik kompozisyon" Çiçeğin unsurları çok daha üstün de "rakibi".

yeşil kütle biyokimyasal bileşimi tam olarak anlaşılmış değildir. Bilim adamları ve biyologlar hala insan vücudunda suyu tesisleri gibi yararlı etkileri açıklayan yapacak işi var. bazen çiçek yerel eylem geleneksel ilaçlara daha kötü yardımcı olabilir - Fakat şimdi kesin bir sonuca varmak mümkündür.

bitkinin yaprakları ve gövdesi yetişme şartlarına bağlı olarak,% 94 nem içerirler. Bu durumda, meyve suyu aşağıdaki değerli bileşenleri yoğunlaşmaktadır:

 • Flavonoidler (kuersetin, kamferol zhealin);
 • Tanenler;
 • polisakaritler;
 • Organik asitler (asetik, oksalik, sitrik, malik, pirüvik);
 • Bazı değerli enzimler;
 • Kompleks vitaminler (özellikle askorbik asit ve Ascorutinum);
 • Mineral tuzlar;
 • Mikro ve makro elemanları (silisyum, manganez, bakır, alüminyum, demir, kalsiyum ve magnezyum).

bitkinin ilaç olma özellikleri, her şeyden önce, bu bileşenlerin bazıları eşsiz bir bileşim ve etkileşim içinde bulunan, bağlıdır. Örneğin, burada görülen bir flavonoidler glikozit kuvvetli P vitamini aktiviteye sahiptir. Bu da eylem askorutin artırmak anlamına gelir.

Bu etki zehirler, toksinler, radyoaktif maddelerin kandan anlamak için, ilgili makamlardan safra akışını uyarmak için, vücudu bakteri öldürücü etkisi sağlamak üzere bitkinin yeteneği olarak ifade edilir.

Taninlerin bitki astringents, antienflamatuar, bakterisidal ve hemostatikler özellikleri sağlar. Askorbik asit - (özellikle, oksidatif olarak) organizmada metabolik süreçlerin önemli regülatörleri bir hücre proliferasyonunda önemli bir rol oynar; Buna ek olarak, bulaşıcı ve viral hastalıklara karşı direnç artar.

bitkisinin yaprakları oluşturan enzimler metabolizma ait işlemde katalizörler olarak hareket ederler. Ascorutinum, içeriği, ayrıca ünlü kalanchoe olan kan damarlarının duvarlarını güçlendirir ve onların geçirgenliği azaltır.

Bitki vücudu etkileyen gibi?

"Hayat ağacı" olarak adlandırılan Kalanchoe insanlar ve neden olmadan - Bitki aslında tehlikeli ve ağır patolojilerin çok davranır. Ancak, tıbbi özellikleri ilk bilim adamları ve eczacılara ve evde bitki ekili sıradan insanlar tarafından değil keşfedildi.

İlk olarak, geleneksel olarak (septik odaklar tedavisi için olanlar dahil olmak üzere) topikal yara iyileştirici ajan olarak kullanılmış ve daha sonra yemek başladı edilir.

Kalanchoe vücuttaki hastalıkları ve bozuklukları aşağıdaki iyileşmek için yardımcı olur:

 • Burns ve donma;
 • Süpüratif inflamasyon (apseler, karbonkül diğerleri kaynar.);
 • Rinit (akut ve kronik);
 • üst ve alt solunum sistemini etkileyen Soğuk algınlığı;
 • Grip benzeri hastalığı;
 • kanama;
 • (Diş de dahil olmak üzere), akut ağrı;
 • fistüller;
 • dolama;
 • egzama;
 • "Zararlı" kolesterol maruz kalma ile ilişkili Vasküler hastalıklar;
 • Safra taşı.

resmi tıp tarafından onaylanana kadar içeride Kalanchoe suyu Uygulaması. Ancak, bilim adamları ürün toksik olmayan olduğu sonucuna varmışlardır, iç organların istenmeyen reaksiyonlara neden olmaz, iç organların mukoza zarını zarar vermeyin. Bu nedenle böyle bir iltifat sıfat "hayat ağacı" olarak Kalanchoe tanımına uyacak şekilde çok yararlı olabilir.

Kalanchoe Türleri değişiyordu ve bazı bitkiler dekoratif olarak sadece kabul edilir. çiçek ve yaprakları yeşil ise nedenle, muhtemelen, houseplant Kalanchoe çiçekli türleri ile ilgilenen sadece bir dekorasyon olarak kendi evlerinde ilgileniyor.

Eğer farklı bir oturma odası, dekore edebilirsiniz Kalanchoe, Türler. Size, aşağıdaki bitki türlerine dikkat etmenizi öneririz.

Dekoratif Kalanchoe ismi vardır:

 • Bükülmüş (zıt yapraklar, kalın ve uzun);
 • Blossfeldiana;
 • Beharskoe;
 • keçe;
 • Degremon;
 • erkekjinasıyla;
 • grandiflora;
 • Metelchatotsvetkovoe;
 • Trubchatotsvetkovoe;
 • mermer;
 • ateşli;
 • Çizgi (loblu).

Houseplant benzer hayvan. sömürü amacıyla sadece başlatmak gerekmiyor. fauna temsilcisi olduğu kadar bakım ve sevgi ihtiyacı Kişisel yeşil "sevgilim".

Ve sadece sahibinin adına doğru bakım, saygı ve sevgi, bu çiçekli ve şifalı özellikleri ile sizi memnun edecektir. sizin bitki size sadece sevinç getiriyor olsun!

En iyi tür ve çeşitlerin 13 klanhoe

gruptaki Kalanchoe tropik yıllık bitkiler ifade eder, yaygın olarak kullanılan antiseptik, anti-inflamatuar ve diğer etkileri de dahil olmak üzere birçok tıbbi özellikleri vardır. türüne bağlı olarak, bu 4 m 20 cm arasında bir yüksekliğe sahiptir ve düz, eliptik bir enine kesite etli yapraklara sahip, uzunlamasına yönde ince uzundur. Ayırt edici bir özelliği yaprakların yan yüzeyi üzerinde yerleştirilmiş dişler arasında oluşan alanda, böbrekler, ile çarpma olasılığıdır. Ne Kalanchoe farklı türleri aşağıya bakın olduğunu.

Bitkinin Tanımı ve bilgi türleri

Bu tip bitkiler iddiasız ile karakterizedir ve sıcak kuru iklimde yetişebilen ve tropikal yağmur ormanlarının bölgede. Bu nedeniyle, Bilinen çeşit sayısı Kalanchoe ikiden fazla yüz vardır. seyreltme en popüler türleri ayrıntılı açıklamalar ve fotoğraflar ile aşağıda gösterilmiştir.

gür ve uzun çiçeklenme ormanlardaki ve burada yetişen bir çalı yüksekliği ve 30 sm, var. Bu tür kendileri arasında yer renkler ve yüksekliği çeşitli farklı, dekoratif formlarının çeşitliliği atası oldu. Blossfeldiana çiçeklenme Şubat ayında başlar ve ilkbaharın sonuna kadar neredeyse sürer. Bu zamanda, bitki tüp çiçek bir çok çapı 1 cm ulaşan kırmızı ve çiçeklenme dahil kapsar, şemsiye şeklinde. Yapraklar bir ortalama uzunluğu ile karakterize edilir ve kenarlarında kırmızımsı tonlar ile eşit yeşil edilir. Yayılma ana bitkinin büyümesi sonra dallanma ve yan sürgünler gelişimi ile gerçekleşir.

Doğal koşullar altında birkaç metre yüksekliğe ulaşabilir. Biraz dallanma vardır sapları ve büyük boyutu bırakır. zıt tip üzerinde bulunan bu türün Kalanchoe uzun yaprakları haç şekli oluşturacak şekilde. Yapraklar konik bir bölüm ya da üçgen bir şekle sahiptir ve kenarlarında yer alan büyük dişler ile donatılmıştır. küçük çiçek bitki sarı tonları ile kaplıdır zaman Blooming Kalanchoe Beharskogo, yaz aylarında olur.

Bu zayıf tipi dallanma ile karakterize edilen, gereğinden çok yıllık türleri temsil etmektedir. yarısına kadar bir yükseklikte, bitki namlu bölgesine doğru yakınsayan bir konikliği olan bir küçük levha bulunur. çap olarak birkaç santimetreye kadar boyutlara sahip yaprakları kırmızı-turuncu bir renk ifade olan çiçek çiçeklenme şemsiye tipi oluşturulur.

Bu Kalanchoe tipi oval şekil ve dokunulduğunda pürüzlü doku ile, koyu-yeşil yapraklar gibi karakteristik özelliklerini oluşturur farklıdır. çiçekler koyu pembe renklidir. Üreme katman veya kupürleri ile yapılır. Bitki aralığı 17-22 ° C ve nem mevsime bağlı olarak dalgalanma gereken sıcaklık koşullarına karşı hassastır, kendisi için uzmanlar ılımlı sulama rejimi kullanılması önerilir. Çiçeklenme yıl ortasına kadar kışın ilk ayından sürer.

yetiştiricileri tevazu ve herhangi koşullarda üreyen kolay olasılığı için ilginç. Bu üçgen biçimli etli yaprakları ile karakterize edilir ve çentiklerin kenarında yer alır. Harici olarak büyük sap ters tip kalın bir sap üzerinde düzenlenir. Yetişkin bir bitki, yapraklar, saplar ve köklerin gibi her çentik vardır yeni büyüme, tohumunu taşır. Briofillum zaman da çiçeklenme döneminde yüksekliği bitki yapısı sürgünler, yaprak tipi ve renk tonlarında farklı türde bir çoğunluğuna sahip ayrı türler olarak izole edilmiştir.

Bu ortalama yüksekliğe sahiptir ve çalılar için de geçerlidir. Gri doymuş kahverengi lekelerin renk ve tonları ile yeşil yaprakları çok sayıda şeklinde dar ve uzun (13 cm kadar) . bilenmiş ipuçları ile 10 diş bulunur sonunda. O dişleri arasında oluşan alanda kuluçka tomurcukları tutmak için izin bitkinin savunma mekanizması, bir türüdür. saksı sırasında bol miktarda 3 cm'lik bir uzunluğa sahip bir tüp kenarında bulunan kırmızı çiçekler, kapsamındadır.

Esasen bir melez kalanchoe blossfeldiana ve Calandiva önemsiz onları rejim çiçeklenme süresini ve renklerin tonları bakım farklıdır. Rosaline küçük büyüme ve iç floresan bir çok sayıda ile karakterize. Çiçekçiler sulama moduna türlerin duyarlılığını demek, ama iyi tedavi ile ana sunucuların yumuşak renk tonlarını delighting birkaç ay bitki çiçek.

birinin bir yükseklik ve bir buçuk metre ulaşır, 6cm fazla yaprakları küçük boyutu ile karakterize edilir . süs bitkileri ifade eder, bu gümüş renk ve uzun-dikdörtgen şeklinde yaprakları dikilir. Yüzeyde kılların ince bir tabaka olarak da adlandırılan hav ile kaplanır. Çiçekler, mor, kırmızı ve bordo tonlarıdır ve uzunluğu 1.5 cm'den fazla olmayan bir kısa tacı düzenlenir.

Kuvvetle mumsu yerine kaplamanın küçük bir tabakası olan sıra dışı bir şekilde sürgünler kesilmiş diğer türler arasında öne çıkmaktadır. Sulu yaprakları açık yeşil renge sahip. Garip bir şekilde şekillendirilmiş çalı, kalanchoe sarı tonları çiçek dekore sırasında daha az ifade çiçeklenme, telafi.

Bu bir formu çanları pembe sarkık ve kırmızı tonları olan, orijinal büyük çiçek farklıdır seçim Blossfeld formunun sonucunu temsil etmektedir. yay Blossfeldiana bu türün Bloom, ama bütün yıl bazı özenle devam edebilirsiniz.

Bakım ve çiçekli dönemin güzel ve muhteşem manzarası sadeliği ile karakterizedir. Bu tip Çiçekli kış başlangıcında yıl ortasına kadar devam eder. Yaprakları karşılıklı türüne bulunan koyu yeşil ve etli sürgünler geliştirdik. dik tipi fırçalar formunda elde çiçek renk çeşitli ile karakterize edilir.

yüksekliği birkaç metreye ulaşan çalı, geliştirilmiş ve yaprakların ters taraftan düzenlemeyi dallanma vardır. Kalanchoe ilkesi Briofilluma tipi, viviparous mi. Kalanchoe pinnate alt yaprak seviyesinin üzerinde yer bitki göre yaprak yüzeyinin büyük bir uzunluk ve genişliğe sahiptir. Dört taç yaprağı şekli büyük çiçek ve tüplerin üzerinde bulunan kırmızı mor tonları, hangi boyutunu 3cm ulaşır.

Kalanchoe popüler bir türdür, bu bitkilerin türlerini srednerosloe ifade eder. Uzun (kadar, 20 cm) ve (kadar 4 cm) büyük ters türü yerleştirilmiş yapraklar, çakmağın üst ve alt bir yeşilimsi gri renge sahiptir. içeri doğru katlanmış biçimde bir çoğunluğuna sahip tabakanın merkez hattına yakın bir yerde bulunan bir yüzeye mor lekeler.

Ayrıca Degremon vivipar türlerinin bir üyesi, üreme yaprakların uç yüzeyleri üzerindeki dişlerin arasındaki artan kuluçka tomurcukları meydana. Bitki bu çiçeklenme hâlâ orada olduğunu, bu kış mevsiminde düşer, bir yıl boyunca çiçek olmayabilir karakterize edilir. Çiçekler küçük boyutu ve donuk pembe veya turuncu tonlarında ile karakterize çiçeklenme şemsiye tipi toplanır.

Antimikrobiyal, nemlendirici, besleyici ve Kalanchoe antibakteriyel özellikleri vücut yüzeyindeki yaraların ve sıyrık tedavisinde sadece kullanımına yol açmıştır, aynı zamanda yaygın olarak kozmetik endüstrisinde kullanılır. Kalanchoe suyu dermatolojik hastalıkların tedavisi için kullanılan ajanların hazırlanması için kullanılırd. Buna ek olarak, bitki elektromanyetik tüketici cihazlarının negatif radyasyon telafi etmek için artar oda havasını temizlemek için edebilmektedir. Ancak, en yaygın, burun boşluklarından solunum müdahale mukusu kaldırarak, rinit nefes kolaylaştırmak için Kalanchoe suyu kullanmak da bilinir.

Yukarıdaki Kalanchoe, bahçıvanlar arasında popülerliğini neden çiçeğin form ve renklerin zenginliği türlerinin büyük sayıda bir kaçıdır. Bitkinin Faydalı özellikleri, hava arıtma için satın teşvik, tıbbi amaçlar için oda dekorasyon ve kullanım.

Kalanchoe türler

Iddiasız çiçek kalanchoe değil, tıbbi özellikleri olan tüm türler, 200'den fazla türü vardır. Biz en popüler Kalanchoe pinnate, Degremon, Calandiva ve Blossfeldiana var. Ancak, diğer taraftarlar, özellikle kayda değer örneği vardır.

terapötik ve süs çiçekli bitkiler olarak Kalanchoe Türleri etli bulunmaktadır. Onların tombul parlak yaprakları nem birikir. Yapraklar daha fazla ya da daha az bir ölçüde, kenarları kesilir ve bir gövde içinde kök veya sıkı sapı çevreleyen üzerinde düzenlenmiştir.

Çiçekli kalanchoe çoğalmaları bol ve uygun bakım ile uzun. kışın çiçek. Hollandalı bitkiler uygun bakım koşullarını incelemek zorunda kalacaktır çiçeklenmeye 7 -9 ay sonra çiçek olabilir çiçekli aldım, ancak kolayca ulaşılabilir.

çiçekler paleti bir sarı, beyaz, pembe, mor, kırmızı ve hatta mor tonları tutar.

Bitki 4 metre yüksekliğe ulaşabilir, çeşitli formlardaki doğada, formları ve diğer bitkiler üzerinde büyümek türler vardır lianoobraznye olduğunu, ancak bunlardan (epofity) hiçbir zararı yok.

Kalanchoe şifa türlü By tür, bize iyi bilinen iki tanesi. Bu Pinnate olan (Kalanchoe pinnata)

ve Degremon (Bryophyllum daigremontianum Berger), basitçe briofillum denilen bitki örtüsüyle ilgili eski ders kitaplarında.

Ve bir başka, tıbbi Kalanchoe Üçüncü tip, nadir bitki - Kalanchoe Fedchenko. Bu tür Orta Asya'ya özgü olan ve bölge Alexei Pavlovich Fedchenko bir bitki okuyan, botanikçi tarafından keşfedilmiştir.

Kalanchoe Fedchenko alerjik cilt hastalıkları ve yanık tedavisinde yardımcı olur.

Diğer türler şifalı bitkiler değil, ancak internet zor değil kendi sözde "tıbbi" hakkında bilgi bulmak için ilginç ve üzücü. dikkatli olmak gerekiyor, dostlarım, bu iç alınır.

Kalanchoe Pinnate - fotoğraflar, açıklama

Latince adı Kalanchoe Pinnate - Kalanchoe pinnata (Lam.)

Eşanlamlılar isim: Bryophyllum calycinum, Bryophyllum pinnatum, Cotyledon pinnata, Crassula pinnata.

bitki, çok yıllık bir çıplak etli sapı vardır ve içi boş bırakır - yoğun oval mavimsi - yeşil. Basit yaprakların alt kısmında, ve bitkinin üst kısmında - kompleksi, imparipinnate, 6-7 bir karşı desen bırakır.

yaprakların tadı tatlı, ekşi, ekşi.

Bitki nedeniyle tıbbi özellikleri için birçok ülkede sevilir. Hindistan'da, örneğin, Kalanchoe pinnate hemen her bahçeleri büyüyen ve yaygın Ayurveda'da kullandı.

Böbrek hastalıkları ve idrar yolu hastalıkları, ishal, jinekolojik hastalıkların tedavisinde ve yaraların tedavisinde özellikle popüler.

kimyasal, özellikle içeren doymuş bir bileşim, ve otlar kullanımı kalp hastalıklarının neden olabilir kardiyak glikositler,. kendileri şifalı bitkilerin dikkatli olun ve evcil yapraklar üzerinde çiğnemek izin vermez.

şifa başka tür - Degremon kalanchoe (Kalanchoe daigremontiana (Bryophyllum daigremontianum Berger)

Kelimeler: briofillum, binlerce anne (Bin annesi), viviparus'a "hayat ağacı", "doktor", "yerli ginseng" ve "çiçek Goethe."

Hepimiz yetenekli insanlar nadiren tek yetenek verilmiştir biliyoruz. Tipik olarak, bu çok yönlü insanlar ve Goethe, şair, düşünür ve devlet adamı olarak botanik biliyordu ve yetenekli bir doğabilimci olarak biliniyordu.

Neyse, gibi en sıradan insanlar hastalıktan, yaşlılık için bir çare bulmak ve bir mucize ekstraktlarının ve otlar özlerinin tarafından saat geri dönmek istiyorum çalışırken, yetenek ve bilgiye sahiptir.

Bu Johann Wolfgang von Goethe insanlık Kalanchoe Degremon iyileştirici özelliklerinin keşfi için teşekkür ederim diyor idi. 1826 yılında Goethe bir doğabilimci olarak, arkadaşı bir hediye, daha doğrusu değil hatta tüm bitki, ama sadece yaprak gibi bir bitki oldu.

çılgın miktarda çocukları üretmek ve çocuklar inanılmaz bir hızla geliştiğini ettiği yere, onları bırakın kabiliyetleri açısından yaşındaki Goethe - Bitki 77 şaşırır.

Goethe böyle üreme kapasitesine sahip bir bitki erkek sağlığı ve bir bütün olarak vücudun yenilenme üzerinde olumlu bir etkisi olması gerektiğini önerdi. Araştırma, hala birçok hastalığın tedavisinde alakalı yapıldığı keşif sonuçlanan, başladı.

Bu sadece zamanı geriye ve gençlik olamaz hatta Kalanchoe Dergemona dönmek oluyor.

Kalanchoe şifa özellikleri hakkında daha fazla oku şu makalede bulunabilir.

Ve benim çocukluk ben bu bitki mevcuttu, ama açan görmedim. Burada, bu mucizenin bakabilirsiniz bir video.

Bildiğiniz gibi, Kalanchoe tedavi tipleri, hatta çiçek açan, özellikle dekoratif özelliklere sahip değildir. Ama dekoratif bir görünüm açan ev ve güzellik ve pozitif enerjiye getirecektir.

Bitkiler uygun bakım şartları altında sürekli çiçek açar. Çiçeklenme dönemi ve süresi aydınlatma koşulları ayarlanabilir. Çiçekli çeşitleri gün uzunluğuna duyarlıdır.

Mağazada bir kural, kimin çiçekli modu ayarlanabilir yapay ışık modu çiçekli bitki olarak, satın almak.

Belki de pencere kenarındaki Kalanchoe'nun en yaygın türü Kalanchoe Blossfeldiana'dır.

Ancak her zaman öyle değildi. Kalanchoe sözcüğünde, gözler önündeki birçok insan, bol miktarda yeşil uzatılmış gövde görüntüsüyle, çocuklarının kuşattığı yaprakları olan, büyükanneleri oda şifacılarından istifade ederek, serperdi.

Kalanchoe'nin böylesine güzel bir görünümü Hollandalılar tarafından sadece 1980'de çıkarıldı. Ve o zamandan beri, amatörlerin çiçek üreticilerinde, törende olduğu gibi, çeşitli renklerde çiçeklerle bitki çeşitleri daha çok çeşitlenmeye başladı.

Ve 2002'den bu yana, Blossfeld'in Kalanchoe'sinden seçilerek elde edilen daha lüks çiçekler mağazalarda göründü.

Kalandiva ile muhteşem bir manzara, İsveçli bir damızlıkçı için doğdu. Blossfeld'in Kalanchoe'sunun çalılığında olağandışı mor bir tonun çiçeklerinin göründüğünü fark etti. Belli bir renk aralığında, mor renk tonunu taşımayan bir bitkide mor bir çiçek görünümü zaten bir olaydır, ancak özel bir hayranlığa, çiçeğin şeklinin de farklı olması sebep olmuştur.

Blossfeld'in Kalanchoe'sunun çiçeği, çiçeklenme fırçasını oluşturan 4 yaprakları vardır ve bu çiçekte birkaç yaprak vardır, bir gül ve taçyapısı gibi, damızlık 32 parça sayılır. Çiçeklenme güzel, yoğun ve fırça olmayan bir topa benziyordu.

Bu tür piroüetler, Tabiat Ana Kitabı tarafından tutkuyla işlerinden hoşlananlara verilir. Yetiştirme ekibi, yeni çeşidin işaretlerinin tekrar ortaya çıkmasını sağlamak için ikinci bir çiçek açmayı çok hevesle bekliyordu. Ve bir mucize ile, yaratıcı sayesinde, alışılmadık bir bitki yine küçük güllerin buketlerine benzeyen çiçekler fırlattı.

2002'de üreticilerin ve yetiştiricilerin çalışmaları sonucunda, çiçek ve renk paletinin genetik olarak sabit işaretleri olan yeni bir Kalanchive Kalandhoe türü çiçekçi dükkânının raflarında ortaya çıktı.

Seçim çalışmasının ne kadar harika olduğunu ve şimdi bu güzelliği güzel isimlerle takdir edebildiğiniz harika.

Kalanchoe Manzini (Mangina) - Kalanchoe manginii.

Kalanchoe Behar - Kalanchoe beharensis

Kalanchoe mermeri (büyük çiçekli veya Somalili)

Kalanchoe thyrsiflora / Kalanchoe mitochchatotsvetovoye

Kalanchoe laciniata / Kalanchoe bölünmüş (loblu)

Kalanchoe Boverda - Kalanchoe beauverdii

Lianoco calanchoe, kıvırma, hızlı büyüyen, tel benzeri bitki

Türleri yüzlerce sayılan Kalanchoe, hiçbir makalede tam olarak tanımlanamaz. Ama en popüler olanları göstermeye çalıştım.

Bunu güzelce açan dekoratif türlerden, terapötik sonuçların beklenmesini istemiyorum ve terapötik türlerden özel dekorasyona ihtiyaç duyulmadı.

Caesar'ı Caesar'ın ve Degremonu'nun - "Degremonovo" nu bırakalım.

Seninle her zaman, çok güzel.

Sevgili arkadaşlar! Her zaman memnuniyetle yorumlarınızı okudum. Gösterim ve istekleriniz hakkında yazın, çünkü sitenin daha iyi ve daha ilginç hale gelmesine yardımcı olur. Ve makaleye teşekkür etmek isterseniz, bunu çok basit bir şekilde yapabilirsiniz - en sevdiğiniz sosyal ağların düğmelerini tıklayın, makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın.

Blosfeld'in Kalanchoe'sinin iki rengi var) Neredeyse tüm yıl boyunca çiçek açan gösterişsiz bir bitki. Bu yüzden onu seviyorum)

Yorum ekle Cevabı iptal et

Sitedeki herhangi bir formu göndererek, gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1