Kanalizasyon çamurlarının temizlenmesi

Kanalizasyonun özel bir evde temizlenmesi - kendi başına tıkanıklıkları nasıl atman gerekecek?

Kanalizasyonun özel bir evde temizlenmesi, gayrimenkulün her sahibinin yapabilmesi gereken bir prosedürdür. Kirli suyun drenaj sistemini tıkadıktan sonra, evdeki yaşam konforunu önemli ölçüde azaltır ve konut sakinleri için çok fazla sorun oluşturur. Ev boru hattını kendi elleriyle temizlemenin en etkili yöntemlerine göz atalım.

Boruları temizlemenin yaygın yöntemleri - hayatınızı kolaylaştırmak için nasıl?

Boru hattınızı denemek ve izlemek ne kadar zor olursa olsun, er ya da geç kanalizasyon borularınızın tıkandığını göreceksiniz. Ana sebep, boruların içine sadece saç, kağıt veya başka nesneler girmek değil aynı zamanda gıda enkazıyla tıkanmaktır. Kalıntı yiyeceklerin evinizin içindeki boşaltma deliklerine girmesine izin vermeye çalışsanız bile içeride kalacaklardır. Kanalın içindeyken, drenaj kanallarının kavislerinde giderek birikirler ve katı bir mantar oluştururlar ve göründüğü kadar basit olmazlar. Bununla birlikte, kolay değil - imkansız olduğu anlamına gelmez. Birikmiş çöplerin arasına girmek, kendi ellerinizle gerçektir. Fakat bunun için böyle bir sorunun çözümü için birkaç basit yöntemi incelemek gerekecektir.

Küçük engeller ortadan kaldırma

İlk olarak, eğer kanalizasyon tıkanırsa, sorun üç popüler yoltan birinde çözülebilir. İlki, boşaltma deliğini temizlemek ve boruya birkaç litre saf kaynar sıvı dökmektir. Bundan sonra yaklaşık 20-25 dakika bekleyip kanalları bir dalgıç ile temizlemelisiniz. Sonra, 2 bardak sodayı alın, boşaltma deliğine dökün ve sondan sonra 2 litre kaynar su dökün. Belki, özel bir evdeki kanalizasyon çok fazla çöp ile doluysa, ilk temizlikten mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, kanallar birikimlerden tamamen temizlenene dek prosedür tekrarlanmalıdır. Kanalizasyon soda temizleme işlemi sırasında enkaz emilir, aynı zamanda boru patojen mikropların duvarlarından da alınır.

Kanalları kendi ellerinizle temizlemek için, ayrıca soda ve sirke karışımı kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, boşaltma deliğini 100 g soda ve 100 ml doldurmanız gerekir. masa sirkesi. Karıştırma işlemi sırasında bu bileşenler, çöpleri kanalların altına itecek bol köpük oluşturacaktır. 3 saat sonra boru hattı birkaç litre kaynar suyla yıkanabilir. Bu yöntem, kanalların duvarlarında oluşan çok sayıda tıkanıklığı ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

"Kanalizasyon" konusunu çözerek soda ve tuz karışımı yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, bir bardak her iki komponenti karıştırıp tahliye deliğine dökmeniz gerekir. Hemen sonra kaynar suyun içine dökün ve 7-9 saat bekleyin. Bu süre zarfında borular su almayacaktır. Çöplerin tıkanmasını önlemek için boruları zaman zaman sıcak suyla yıkamak gerekir. Suyun kaynatılması önemlidir. Aksi takdirde, su borusunun duvarları, musluğun suyunda bulunan bir çürük bıçak ağacı oluşturacaktır.

Vantuz ve halat, kanalların saflığını korumada sadık yardımcılardır

Su boşaltma kanalının tıkanabileceği çöp, özel cihazlar kullanarak boruları itmek oldukça kolaydır. Bunlardan birincisi, her birimiz için aşina olduğumuzu biliyoruz. Özellikle, tuvalet klozetini veya lavaboyu boşaltma borusuna bağlayan sifonun sifonu varsa etkili olur. Cihazın kauçuk kısmı, tamamen temizlenene kadar kanaldaki artıkları kolaylıkla hareket ettiren basınç oluşturur. Prosedürden sonra genellikle çöplerin bir kısmı boşaltma deliğine yükselir ve bu da çıkarılmasını daha basit hale getirir.

Kanalizasyonun kabloyla temizlenmesi

1

Elbette, her birimiz en az bir kez bir pistonu kullandık. Bununla birlikte, herkes bu aygıtı doğru bir şekilde nasıl kullanacağını bilmiyor. Pistonun kullanımı ile ilgili talimatlar hiç de karmaşık değildir, ancak sonuçların temizlendikten sonra tatmin edici olması için aşağıdaki algoritmanın tüm noktalarına dikkatle uyulmalıdır:

  1. 1. Bir boru hattını bir banyoda veya bir taşma deliğine sahip bir lavaboda delmek gerekiyorsa, kanalizasyon sisteminin bütünlüğünü sağlamak için deliğin sıkıca kapatılması gerekir;
  2. 2. Ardından pistonu boşaltma deliğinin üzerindeki lastik kapağı yerleştirin ve mümkün olduğunca lavabonun yakınına bastırın;
  3. 3. Hava girişi ve kabuk arasındaki basıncı arttırarak birkaç ileri-aşağı hareket gerektirecektir;
  4. 4. Sonra aniden aleti yüzeyden çekin;
  5. 5. Eğer çöp daha ileri gitmezse, işlem tekrarlanmalıdır.

Mağazalarda bugün bir pompaya benzeyen daha verimli bir cihaz satın alabileceğinizi belirtmek isteriz. Yardımıyla, daha az hareket yaparak çok fazla baskı oluşturabilirsiniz. Boruların içinde, sıkıştırılamayan çok katı bir tıkanma oluşursa, çelik bir kablo ile ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bu cihaz, çöpün boşaltma deliğinden çok uzakta biriktiği durumlarda da etkili olacaktır. Birikimi kaldırmak için temel kablo telden yapılmış, bükülmüş, güçlü, elastik ve esnek bir yay haline gelmiştir. Aletin bir ucunda kolaylıkla döndürülebilirlik için bir tutamak bulunur ve ikincisinde çöp topaklarını kıran çeşitli ataşmanlar için bir diş bulunur.

Temizlemeden önce kablonun hasar görüp görmediğini kontrol edin. Böylece aracın çatlamadığından ve borunun bir kısmının borularda kalmayacağından emin olursunuz. Ayrıca, sapın ve bağlantılarının kuvvetini değerlendirin. Sonra memeyi koyduk ve telin hareketli elemanlarını yağlayacağız.

Kablonun servis edilebilirliğinden emin olduktan sonra, tıkanmış kanalizasyon sisteminin doğrudan temizlenmesi ile ilerlemek mümkündür. Önce sifonu lavabodan çıkarın ve kabloyu kanalın içine sokun. Alet merkezi lavaboya doğru gitmelidir. Telin boruların içine girdiğinden emin olun. Ancak bundan sonra aracı döndürebilirsiniz. Bu, saat yönünde yapılmalıdır, çünkü bahar gevşeyebilir ve çıkabilir. Engelin itilmesi sırasında aşırıya geçmemeniz çok önemlidir, aksi takdirde kanal duvarlarına zarar verebilirsiniz. Bu özellikle plastik borular için geçerlidir.

Enkaz topluluğuna ulaşır ulaşılmaz, kablonun dönüşünün genliğini azaltın ve yok etmeye çalışın ve kanal boyunca "tıkaç" ı itin. Bir kanca şeklinde bir meme varsa, tıkanabilir ve boşaltma için boşaltma yoluyla dışarı çekilebilir. Sorun giderildikten sonra, kanalizasyonun bol kaynar su ile yıkanması gerekir; aksi takdirde, sorun alanı birkaç hafta sonra tıkanabilir. Lavaboda bir sıvının boşaltılması sırasında bir huni oluşursa, boşaltma sisteminiz blokajlardan tamamen temizlenir.

Tıkanıklığın giderilmesi için kullanılan kimyasallar - kullanım tavsiyesi

Gerekirse, kanalizasyonunu özel kimyasal bileşiklerle temizleyebilirsiniz. Çok geniş bir yelpazede bulunan temizlik ürünleri satış aşamasındadır ve bu da giderek artmaktadır. En etkili olanını seçmek oldukça zordur, çünkü her kompozisyon artıları ve eksileri vardır. Uzmanların yerli ürününü düşünen en etkili araçlardan biri Dakika Jeli. Bu kompozisyon, herhangi bir karmaşıklığın tıkanmalarından çabucak ve kolayca kurtulmanızı sağlar. Tıkanma eğilimi boruların en uzak bölümlerine sahip olsa bile, jel hızla onlara ulaşacak ve "mantar" çöpünü yok edecektir. Jelin ortalama fiyatı yaklaşık 40 ruble.

Kanalizasyonun özel bir evde temizlenmesi

Başka niteliksel bir kompozisyon TIRET. Paranın maliyeti 300 ruble civarındadır. Avantajları arasında bileşimin kullanımındaki basitlik var. İhtiyacınız olan şey, ürünün bir ölçüm küvetini boşaltma deliğine boşaltmak ve 20 dakikadan fazla beklemek değil. Bundan sonra, boruları sıcak su ile yıkayın. Kanalları temizlemek için bir sonraki iyi seçenek dikkate alınır FCPF. Etkinliği ve fiyatı nedeniyle popüler - yaklaşık 75 ruble. banka için. Temizleme için, boruları anti-blokaj ajanları ile doldurun, hemen sonra biraz soğuk su ya da kaynar su dökün. Sonra yaklaşık 10 dakika beklemek zorunda kalırsınız, bundan sonra kanalizasyona çok fazla su ile yıkamanız gerekecektir.

En popüler formülasyonlardan biri mol. Bu ucuz araç, verimlilik, zararlı bakterilerin ortadan kaldırılması ve ekonomi arasında bir çok avantaja sahiptir. Kompozisyon maliyeti 100 ruble arasında değişir. 1 litre kutu için. Tek dezavantajı, kanalları suyla yıkamadan önce birkaç saat beklemek gerekliliğidir. Kanalizasyonun temizlenmesi için böyle bir kompozisyon, Chistin, nispeten yakın bir zamanda piyasada. Bununla birlikte, kendisini etkili bir jel olarak kanıtlamayı başardı ve herhangi bir tıkanmayı kırmak için birkaç dakika kaldı. Plastik boru duvarlarını yok etmez ve içindeki patojen bakterileri öldürür. Banka maliyeti - 50 ruble'den.

Kimyasallarla tıkanmayı giderme

"Kanalizasyonun özel bir evde nasıl temizleneceğini" merak ettiyseniz, o zaman bilinen yapıya dikkat etmelisiniz. Bay kas. Ürünü kullanmadan önce, lavabonun yüzeyini nemden silin, tozları boşaltma deliklerine boşaltın, toza biraz kaynar su ekleyin ve boruları 45 dakika bekletin. Bundan sonra kanalizasyon sıcak suyla temizlenebilir. Ürünün fiyatı yaklaşık 100 ruble.

Borudan çıkan pisliklerin giderilmesinde bileşiklerin avantajları ve dezavantajları

Kanalizasyon için her ev temizleyicisinin avantajları ve dezavantajları vardır. Mesela, Bay kas yüksek bir verimliliğe sahiptir, ancak maliyeti analoglardan biraz daha yüksektir. Buna ek olarak, çok sayıda el sanatı kuruluşu, kalitesinin orijinaline göre daha düşük olduğu araç versiyonunu serbest bırakıyor. Ürünler söz konusu olduğunda FCPF maliyeti rakiplerinkinden çok daha düşüktür, ancak bu araç her zaman güçlü tıkanıklıklarla baş etmemektedir. Kompozisyon genellikle mutfağa taşınan kanalları temizlemek için kullanılır - gıda kalıntılarından tıkanmaları kolayca çözer. Aynı zamanda, tuvalet kasesinin altındaki boruları çekiçleyen veya banyoda batan saç döküntüleri ile baş edemeyecektir.

Özel bir evde kanalizasyon temizliği

Fiyat kalitesinde en uygun kategoriden biri, bir araç olarak kabul edilir TIRET. Hatta en eski ve katı tıkanıklıkları ile baş etmek kolaydır. Buna ek olarak, bu bileşik genellikle bir önleyici tedbir olarak kullanılır. Tek olumsuz - bu tek bir banka yapısının çok yüksek maliyetidir. kompozisyonların her birinin olumlu ve olumsuz yanlarını göz önüne sonra, sonucuna varılabilir bizim piyasada en etkili ve ucuz bir araç - bu Mole. Bu ürün, sakinlerinin sağlığı için tamamen güvenlidir, optimal bir formüle sahiptir. Aracı çok kolay temizlik için ve tıkanıklıkları önlemek için her ikisini de kullanmak.

buna aktif bir bağlantı olmadan sitesinden bilgi Tam veya kısmi kopyalanması yasaktır.

Tıkanmış drenaj, tıkanıklık nasıl çözüleceğine

Tıkanmış kanalizasyon kötü zamanda ev sahibi ile karşı karşıya oldukça yaygın bir sorundur. Bazı durumlarda, bir yapışmasına boruda dökme için kablo tipi, piston üzerinde mevcut araçları yanı sıra temizlik ürünleri her türlü kullanarak, kendi başlarına başa çıkabilir. Eğer bilgi ve beceriye sahip değilseniz, bu ciddi bir durumla başa çıkmak yardımcı olacak bir uzman yardımı almak en iyisidir. Aksi takdirde, Daha da kötüsü olabilir, bu sıhhi tesisat armatürleri ve sel komşularına zarar verecektir.

kanalizasyon sistemine tıkanma türleri

Tıkanmış kanalizasyon aralarında, teknolojik, mekanik ve operasyonel tahsis edilmelidir, çeşitli nedenlerle oluşabilir. sistemin bir boru ya da bir kısmı reddedilmiştir veya tahrip edildiğinde, ilk durum ortaya çıkar. tıkanmış mekanik nedenlere noktasına boşaldığı geniş ürün girin. Çalışma blokaj çıkış yüzünden boruların iç yüzeylerinde yataklarının birikimine işlevini yerine bir zamanda oluşur.

Tıkanmış kanalizasyon nedeniyle sistemin yanlış kullanımına oluşabilir. Böyle sorunlar insanın karşılaştığı ile sıhhi cihazlarda farklı atık tipi kabukları ve temizlikleri atıldı zaman. Aynı zamanda atık su boruları drenaj yoluyla nüfuz edemez. Diğer şeylerin yanı sıra, metal duvarları ve dökme demir ürünler üzerinde en sonunda suda bulunan elementler artabilir. Eğitimli pürüzlülük tuvalet kağıdı, saç, düğme ve iplik sarılmak. Yavaş yavaş boşluk kanalizasyon sisteminin kesintiye neden azalır.

evye ve bulaşık donuyor düşük sıcaklık gres etkisi altında, daha da artacak ve tüm boşluk akışını kapsar. Bazen kanalizasyon tıkanıklık nedeniyle kurulumda bir hata nedeniyle oluşur. klozet özel tasarım veya sistemle uyumlu değil varsa, drenaj hattı yanlış bir önyargı olabilir. Sosyal problemler herhangi bir katta daire sakinleri yapabilir tıkanmış yükseltici başlatanlar yol açar.

Tıkanıklıklarını kanalizasyon tıkanmalar en yaygın olarak piston ile kullanılan farklı yöntemler ile üretilebilir. Gibi alternatif çözümler ve sıcak su sistemi dökülerek kimyasal ya da doğaçlama aracının yararlanabilir. Her evde en basit sıhhi tesisat armatürleri olan bir pistonu sahip olmalıdır. Ana amacı tıkanmasını sistemi temizlenmesidir. kullanmak için göçünü, hem de taşma karşı korumak için gerekli olan ek delikler, kapatmak için gereklidir. lavabo o kupa pistonu sakladı kadar çok su dial gerekir. kauçuk üst yüzeyi için sıkı bir yerleşme sağlamak için, kenarlar vazelin ile yağlanabilir.

kullanışsız kanalizasyon, bağımsız yapılabilir tıkanmış temizleme olduğunu kanıtladı edin. sıkıca tahliye bunun için Piston ve sonra yukarı ve aşağı sallanan hareketi yapmak gerekir. yüzeyde olmamalıdır fincan ayırın. sifon için aynı anda büyük fiziksel efor gerekli değildir yapmak, bozuk değil. Aksi takdirde, hava basıncı, aşırı büyük olur. İşlemin sonunda yukarı doğru pistonu çekmek gerekir. Eğer su yerine yavaş yavaş boşa gider fark ederseniz temizlik tamamlanana kadar işlem tekrarlanabilir. şekilde lağım tıkanma her zaman mümkün değildir eleyin. Bu, kronik engel kurtulmak için yetersizlik ana dezavantaj teşkil etmektedir.

çoğu zaman, bir bükülmüş boru segmenti ile temsil edilir tuzak, tıkamayacaktır konsantrelerinin uygulama gösterilmektedir. Temizleme için, kiralanan parçası çözün ve daha sonra kalıntı ve kiri çıkarmak için gereklidir. Bazı sanatçılar ayrıca degreasers işleme üretirler. yağ lavabo dökülen gereken pan birinin miktardadır kaynar su yardımı ile uzaklaştırılabilir. Her bir bulaşık yıkama sonrasında tarif edilen sorunların önlenmesi için 20 saniye boyunca kaynar su geçmesi gerekir.

sıcak su ve kimyasal temizliği için kullanın

Ortadan kaldırmak kanalizasyon tıkanıklıkları en kolay sıcak su kullanılarak gerçekleştirilir. Bu yağ çözme sorununu ortadan kaldıracaktır. Ancak çoğu durumda, bu yöntem beklenen sonucu vermez, nedenle başkalarıyla birleştirmek tavsiye edilir. sıvılar, tozlar ve jeller şeklinde sunulmaktadır alkali ve asitlere dayanan özel kimyasal maddeyi karşılamak mümkün bugün mevcuttur. seçerken, fonlar borulara zararsız olacaktır emin olun. En popüler "Krot9raquo olduğu; kanalizasyon temizliği için. yağ - Banyo Mutfak, saç çözebilen bileşiklerin kullanılması önerilir. Uzmanlar jel artıklarını eriterek sistemin tüm yüzeyi üzerinde uzanan anlamına tercih öneriyoruz.

lağım tıkanma akşam eve geldi ve başka yollarla elde edilmesi ötesine mümkün değilse, herhangi bir ev var sirke ve kabartma tozu, kullanılması önerilir. Lavabo soda paketi ile doldurulur, sirke bir bardak dökülebilir olmalıdır. Yarım saat sonra sistem kaynar su ile doldurulması gerekmektedir. Onlar kanalizasyon sistemi aşağı getirebilir gibi herhangi bir durumda, piller ve sülfürik asit için bir elektrolit kullanmayın.

tesisatçı yılan kullanımı

Kendine iyi temizlik kanalizasyon gerçekleştirilebilir. tesisatçı yılan kullanırken en etkili, kullanıcılara göre tıkanıklıkları ortadan kaldırmak. tıkanma AKDELİK yeterince olduğu yerde lokalize ise, sadece bu şekilde mümkün olacaktır sorunla başa çıkmak. gönderilen metalik esnek dize Konusu, uzunluğu 10 metreye ulaşabilir. Bir uçta bir sap vardır. istenilen yönde yerleştirilmesi gerekir kablo monte edilmiş bir sifon, temizlemek için. Daha sonra, sihirbaz, kolunu döndürmek için kolaylık da başka bir kişinin yardımıyla alabilir başlar. dize bir engel ile çarpışmak, sürece fiş ortadan olmayacak şekilde ileri geri hareket ettirmek için gereklidir. Temizleme işlemi süreci borudan çıkarmak için gerekli olan işleri nedenle tel atıkları, uyacaktır. sifon işlemi tamamlandıktan sonra tutturmak ve sıcak su serbest bırakılması gerekir. huni oluşumu ile prosedür doğru olduğu yargılanabilir.

Bir kablo yardımıyla ve Keseler tarafından temizlenmesi

dökme demir veya plastikten yapılır kanalizasyon boruları, tıkanma ortadan kaldırmak için gerekli ise, naylon kablosunu 4 mm ve bulaşık yıkama için bir lif kullanılabilir. İkincisi tüpün geçmesi, böylece boyutu seçilmelidir, ancak bunların içinde takılıp kalmayın. Başlamadan önce temizlenmeli ve onların sabrının sonuna kadar harcama, boru temizlenip için. Bu tuvalet çökertmek için çalışmalısınız. Bir naylon kord buna bağlanmış bir kez, bunların uzunluğu borunun iki uzunlukları yapmak gerekir. Bundan sonra, kablo ile birlikte, kablo birbirinden elemanları deponun, dışarı doğru çekilir. Bu durumda ana kısmı boruda olacak ve kablo artık gerek yoktur. merkezde yer alacak şekilde kordon üzerinde bir metal sünger koydu. kablosu, daha sonra da bir diğer ucu çekildiğinde, lif boru boyunca çekilir. işlem sıcak su boruları ile yıkanarak eşlik her biri en az 3 defa tekrarlanması gerekmektedir.

Yukarıdaki yöntemlerin hepsi olumlu sonuç almak için izin verilmez nerede durumda bu yönteme başvurarak. Hidrodinamik temizlik farklı boyutlarda ve güce sahip olabilir özel makineler, kullanımını içerir. Bu özel enjektörler ile donatılmıştır ve ikinci 5 ila 150 santimetre arasında olabilir, farklı çaplardaki borular tıkanıklıkları ayrılması sağlanır. o kanalizasyon sistemi INTRAHOUSE gelince, sen en zor takunya ile mücadele kompakt cihaz kullanabilirsiniz. Bu yöntem çok garanti pozitif sonuç olarak ifade edilmiştir avantajları, ve basit bir teknoloji ile boru güvenliğine sahiptir. Su jeti mevduat, aynı zamanda çöp sadece kaldırmak değil, aynı zamanda boru hattının ömrünü uzatacaktır. Çalışma sırasında, toz ve kir, çevre üzerindeki zararlı etkileri ve mevcut boru yüzeyinin herhangi bir emisyon yoktur. Ne olursa olsun, karmaşık kablo ne kadar çeşitli nozulları keyfi ciddi tıkanmalara başa sağlar. Böyle sırasında prosedür ödemek zorunda kalacak.

kanalizasyon tıkanıklıkları ortadan kaldırmak için nasıl

Zaman zaman, bütün bir sorunla karşı karşıya - kanalizasyonda tıkar. Yani her yerde her ne pahasına, lavaboda küveti bazen su çalışma göçü durdurur. Bu durumda, bir tesisatçı çağırmak, ancak kendi elleriyle Kanalizasyona temizleyebilir.

kanalizasyon tedavi doğru yöntemi seçmek için, tıkanma oluşmuş nerede anlamak gerekir. Bunu yapmak için, su tüm noktalarda boşaltılır çevirin. Su tek bir yerde bir yere gitmez, bunun en olası sifon tıkanmış. İkinci sebep - ana kanalizasyon ile birleşme için boru bölümünün tıkanma.

apartmanda tıkanmış kanalizasyon sonuçları

su hiç gitmesini ve hatta başka bir cihazdan transfer etmezse (lavaboda açık su, o bir banyoda görünüyor veya tuvalete seviyesini yükselmeye başlar), tıkanmış kanalizasyon genel verimini.

Eğer özel bir evse, apartman dairesine veya hatta kanalizasyon borusuna kadar olan bir alansa, foseptik deposuna veya fıstığa yönlendiricidir. Bir apartmandaki yükselticinin tıkanması durumunda, genelde tatsız bir durum olabilir - su üst katları düşürdüğünde, kanalizasyon tapasından dolayı kendi evinize dökülür, tuvalette, tuvalette yükselir. Durum aynı ise - tesisatçıları çağırın - tek başına yapamazsınız, güçlü ekipmana ihtiyacınız var.

Özel evdeki kanalizasyon tıkanırsa, öncelikle çukurun veya bir foseptik deposunun fazla doldurulup doldurulmadığını kontrol edin. Seviye normalin üstünde değilse, boru veya drenaj cihazlarında sorun var demektir.

Sifondaki kirliliği nasıl gideririm

Darbeli kanalizasyonun en basit hali - sadece bir lavaboda su bırakmaz. Çoğu zaman, bu problem mutfakta, biraz daha az sıklıkla banyoda ortaya çıkar. Bu durumda, kanalizasyonun temizlenmesi en kolay yoldur. Sifonu sökmek, orada bulunan çöpleri çıkarmak, iç kısımları deterjanla yıkamak ve her şeyi yerine koymak gerekiyor. Sebebi buysa, lavabo kazanılmalıdır.

Lavabodaki sifonu nasıl sökmek fotoğrafa bakar. Sifonun alt kısmı sarkmış - sıradan bir oyma var. Çözmeden önce, biraz kapasiteyi düşürün - biraz su akar. Alt kısmı çıkardıktan sonra, kirlilik görürsünüz. Yıkamak için gereklidir ve çıkarılan kısım ve bir lavaboda kalmış olanı temizlemek için - orada, duvarlar arasında, kirin iyi miktarı toplanır. Tek yaptığımız, temizledik.

Sifonu nasıl sökün ve lavabonun tıkanmasını temizleyin.

Banyoda, sifonun şekli farklıdır. Bunu çözmek daha zor, ancak onu çıkarırsanız, sıkı bir saç teli görürsünüz ve orada çeşitli bitkiler kalır.

Tuvaletin altındaki sifonun anlaşılması daha zordur

Sifonu çıkarmamak için genellikle mekanik etkilerden kaçmaya çalışırlar. Soldaki resimde, banyonun tıkanıklığının nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Çıkarmadaki ana görev mantarları boruya daha fazla iterek kanalizasyona girmektir. Bunu yapmak için, genellikle bir pistonu kullanın - bu, ahşap veya plastik kulp üzerindeki kauçuk bir memedir.

Piston su boşaltma deliğine sıkıca bastırılır, banyo / lavabonun içine su dökülür. Daha sonra, suya dalgalanmalar yaratarak, tortuları kırarak ve kalıntıları daha ileri iterek, pistonu yukarı doğru bastırıp yukarı kaldırmalıyız. Bu durumda, pistonun kauçuk bölümünün, yuvalar olmadan banyo veya kabuğun yüzeyine tutturulmuş olması şarttır. Ardından, yüzeyden çıkarırken (keskin şekilde bastırın ve çekin), fişleri en iyi şekilde koparan keskin bir pislik oluşur. Su, sorunsuz bir şekilde boşalıncaya kadar bu işlemi tekrarlayarak bir huni oluşturmalıdır. Ancak bu durumda dahi, aşağıda açıklanan, yağları çözen araçlardan herhangi birini kullanarak kanalizasyon sistemini temizlemek arzu edilir - önleme amacıyla.

Tıkanmış banyoyu çıkarmanın yöntemi

Bazı aile üyelerinin uzun saçları varsa, tıkanmış banyolarda büyük olasılıkla onlardan kaynaklanır. Genellikle, saç ızgaraya yapıştırılır, sonra kir ona yapışır ve tüm bunlar su akışını engeller. Bu durumda, bir kanca yapmak ve lavaboya koymak için ızgarayı bir parça telden çıkarabilirsiniz. Büyük olasılıkla, kirli bir yama gibi bir şey çekin. Yavaş yavaş orada biriken her şeyi çıkarın, geri kalanları da yıkayın.

Kanalizasyonumuzda tıkanıklıkların en sık meydana geldiği bir yer daha var. Bunlar oluklu hortumlar. Yapısı, tüm çöplerin birikimine katkıda bulunacak şekildedir. Lavabo çalışmazsa, buruşukluğun giderileceği yerden önce sifonu, sonra oluklu mukavemeti kontrol edin. Eğer her şey onlarda temizse, fakat su gitmezse, problem boruların bir başka yerinde.

Oluk kolayca çekilebileceği için kolaylıkla herhangi bir uzunluğa uyum sağlar ve sökülüp takılabilir. Yani, çıkarın, temizleyin, yerine koyun (temizlikle uğraşmamak için yenisini koyabilirsiniz).

Bu "zevk "ten hoşlanmazsan, kanalizasyona kimyasal yollarla temizlik yapmayı deneyebilirsiniz. Neredeyse tüm kir ile iyi bir iş çıkarıyorlar, en azından her şey tamamen bitene kadar iyidirler.

Ev aletleri ile borular tıkanıklığı nasıl temizlenir

Sifonların az çok anlaşılması kolaysa, borular çok daha karmaşıktır. Onları parçalara ayırın - hala sorun, birkaç kişi bunu kabul ediyor. Mevcut tüm yöntemleri (hem kimyasal hem de mekanik) kullanmaya çalışın.

Burada en güvenilir mekanik yöntemlerin bir dalgıç ve bir kablo olduğunu söylemek gerekir. Herhangi bir karakterden mantarla baş edebiliyorlar - hem yağlı hem de klasik saç veya paçavraya bağlı tıkanıklık. Kimyasallar - hem ev hem de dükkan önleme için daha fazladır. Sadece suyun biraz daha kötü gitmeye başladığından şüpheleriniz varsa - kimyayı kullanın ve her şey bir süre iyi çalışacaktır. Mantar zaten oradaysa, "yağlı çözücüler" 'i kullandıktan sonra, üzerine yerleşir ve onu bir monolit haline getirir. Su en azından bir şekilde terk ederse, "kimya" uyguladıktan sonra sıkılaşabilir. Kanalizasyon tıkanıklığını gidermek daha da zordur. Ve o zaman tek yol, kanalizasyonun bir kabloyla, belki de özel su donanımlarıyla veya "Kercher" ile evde temizlenmesi.

Çoğu zaman, su, borunun duvarlarına yağ birikimi nedeniyle mutfak lavabosundan kötüye çıkıyor. Önce duvarlardaki düzensizlikleri doldurur ve sonra büyür ki yavaş yavaş tüm lümenin tamamını kapatır. Bu durumda, kanalizasyonun temizlenmesi yağın eritilmesidir. Eğer doğru yaparsanız, parçaların geri kalanı onunla birlikte gidecek.

Sola büyümüş boru

Yağ, ısıtılmış halde daha iyi çözüldüğünden tüpü ısıtmak arzu edilir. Su en azından biraz ayrılırsa, sıcak suyu açın ve bir süre sadece dökün. Sorun şişman ise, suyun gittikçe daha iyi gitmeye başladığını fark edeceksiniz. Fakat orada durma. Boruları büyük oranda temizlemiyorsanız, bir süre sonra kanalizasyon tekrar tıkanacaktır. Böylece devam ediyoruz.

Tıkanmayı soda ve su ile kır

Bildiğiniz gibi, sıradan pişirme çanağı çok iyi yağ çözülür. Dolayısıyla bu ucuz araçları kullanma mantıklıdır. Sifondaki tıkanıklık varsa ve sifon çıkarmak istemiyorsanız, soda boşaltma deliği ile doldurun (başlangıçta - paketin zemini) kaynar su ile doldurun. Soda ile birlikte ince bir damla su kaynatın, yağ tapasını kademeli olarak aşındırarak diğer çökelleri yumuşatır.

Derin şekilde bir boru çorbası içinde uykuya dalmak için dışarı çıkmaz. Dolayısıyla bu yöntem, boşaltma deliğine yakın fişler için etkilidir. Sorun daha ileri giderse sulu bir sodalı çözelti hazırlamak isteniyor. Bunu yapmak için, soda kızartma tavasında önceden ısıtılmıştır.

Soda, yağları mükemmel şekilde çözer

Güçlü bir alkalin solüsyonu elde etmek için 150 gram soda (kaynamış 5 çorba kaşığı) ve 200 ml su gerekir. Soda, kuru bir kızartma kabına dökülür ve 10-15 dakika boyunca sürekli karıştırılır, ocakta ısınır. Kızartma tavasında hafif bir duman yükselene kadar ısınmaya devam ediyoruz - sodyum hidrojenkarbonatın (soda gıdası) sodyum karbonata dönüşmesi - soda külü devam ediyor. Reaksiyon esnasında su ve karbon dioksit de oluşur. Gaz buharlaşır ve gözlemlediğimiz suyun buharlaşması kızartma tavasında bulanıklaşır.

Soda daha fazla kırılgan hale geldiğinde ve buhar ayrımı sona erdiğinde, kızartma kabını bir kenara koyduk ve soda soğana kadar yaklaşık 10-15 dakika bekledik. Ardından su dökün (hemen dökmeyin - kimyasal bir yanma yapın) ve tozu çözün. Konsantre bir soda külü çözeltisi elde edildi. Boruya döküyoruz, bir buçuk saat bırakın, sonra sıcak suyla dökün. Kanalizasyonun ev ilaçlarıyla temizlenmesi için oldukça etkili bir yol.

Kanalizasyon ve sirke, kanalizasyon çamuruna karşı

Herkes bilir ki, soda sirke dökülüp şiddetli bir köpük oluşumu ile şiddetli bir reaksiyon başlarsa, hacim önemli ölçüde artar. Reaksiyon sonucunda oluşan maddeler pratik olarak nötrdür, ancak blokaj reaksiyonu köpük oluşumu ile yok eder. Bu sayede kanalizasyon kanalını da temizleyebilirsiniz.

Köpürmeden dolayı sirke içeren soda boruları boyunca dökülür

Bu nedenle, kuru soda boşaltma deliğine (en azından - paketin zemini) uykuya dalın, sirke dökün - yaklaşık 500 ml. Sodaya bir parça kalın kağıttan bir ızgaraya sıkışmamak için içine bir huni gibi bir şey inşa edin, içine sodayla örtün.

Tepki durduğunda (borudaki tıslama sona erer) kaynar sudan bir kova alın ve borulara dökün. Yardımcı olmalı. Su hala yeterince iyi değilse (huni oluşmaz), tedavi tekrar edilebilir.

Sana daha önce hava kilidini anlattık. Kanalizasyon boruları için de kullanılabilir. Önceden, boruların içeriği de ısıtılmalıdır, en azından aynı soda solüsyonunu dökün ve daha sonra hepsi daha fazla "pompalamak" ve bir dalgıç kullanın. Böyle kapsamlı bir önlem, ciddi bir tıpa ile bile kanalizasyon sistemini temizleyebilir.

Bir kumaş bir boru, saç örtüsü veya benzeri bir şeyle sıkışırsa yukarıdaki yöntemler işe yaramaz. Özel bir sıhhi tesisat kablosuna ihtiyacınız var. Bu, bir ucu bir sapı ve diğer ucunda tığ, fırça veya spiral olan bir kablo (veya esnek çelik tel).

Bu yüzden bir sıhhi tesisat kablosuna benziyor. Evde, konvansiyonel tavlanmayan tel (esnek)

Bazı kabloların değiştirilebilir bir püskürtücüsü olabilir, daha basit olanları püskürtme uçları tek bir cihazda olabilir. Sap, tutma yerinin sabit kalacağı ve içindeki kablo da dönecek şekilde yapılır.

Bir sıhhi tesisat kablosu kullanmak zor değildir, ancak bir asistanla çalışmak daha iyidir. Eldiven, kirli kıyafetler giyin ve kanalizasyon temizlemeye başlayın. Önce kanalizasyon borusuna girişi sağlayın. Sifonlardan birini kaldırabilirsiniz ve özel bir evde, kanalizasyon borularını temizlemek için böyle bir yedekleme noktası sağlamak için kanalizasyon planlanırken daha iyidir.

Spiral veya kanca ile "kabloyla çalışmak" ilkesi ve sonunda tüpü tıkayıp tüpü tıkayıp çıkartın. Bir zamanlar, tamamen çıkarılma ihtimali yoktur, ancak kısmen bu gerçektir.

Sıhhi tesisat kablosu ile nasıl çalışılır

Kablo açıldı, uç boruya fırlatıldı, bir satırda dönmeye başladı. Bu sırada ikinci kişi kabloyu borudan iter. Bir noktada kablo sıkışırsa, biraz geriye çekebilir ve daha sonra itmeye çalışabilirsiniz (sap dönmeye devam eder). Bu veya kanalın sonunun durduğu kanalizasyonun bir sonraki dönüşü veya tıkanması. Birkaç kez daha ileri itmeye çalışırken, kabloyu çekiyoruz. Eğer tıkanıklığın sonu bir trafik sıkışıklığıysa ve doğru pozisyondasınız demektir. Uç temizlenir, tüp içine tekrar geçer ve boru temizlenene kadar işlemi tekrarlayın. Hoş bir deneyim değil, ancak bunun olmadan bazı tıkanıklıklar silinemez.

kişneme kenarlı kablo üzerindeki tırnakları yapmak - başka bir yolu yoktur. Onlar en zor ve sıkı tıkanıklıkları geçmek edebiliyoruz. Daha sonra mantar parça parça kaldırılacak olmaz ve bölmek mümkün olur ve sonra yıkayın. tesisatçı yılan için hangi ipuçları yapabilir - videoda.

Plastik bir şişe ile klozet temizleme

Eğer pistonu kullanarak tıkanmış tuvaleti temizlemek için çalıştık, o zaman bu yöntem nedeniyle lastik parçası monte gerçeğine sıkı sırasıyla su neredeyse hareket etmiyor, sonuç neredeyse orada etkisiz olduğunu gördük. Orada daha etkilidir ve daha ucuz bir araçtır nerede, - alt plastik şişe kesti. daha bir gemiyi alın, kapalı kalan tek alt kapağı kesti.

dönüm tuvalete noktasına kesilmiş şişe özetlersek su aniden yukarı ve aşağı hareket ihmal. Bu durumda suyun hareketi oldukça aktiftir. Biraz trafik sıkışıklığı kırmak dönüm formu "dalgalar" yerine. ip temizlik - unclogging kanalizasyon Bu yöntem, boru içinde bir yere, bir çıkış yolu, eklenti, tuvalet viraj oluşturulur durumunda çalışır.

İlk olarak, tuvalet drenaj deliğinden kırmaya deneyebilirsiniz, ancak (o ambar denetimi değilse) gerekirse kanalizasyona çıkmak için tuvalet ve ücretsiz erişim sökmeye mümkün olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 8 = 9