Kanalizasyon PVC borular

Kanalizasyon plastik borular: çapları fiyatları

Her sahibi korumak ve kurulumu kolay oldu bir şey kırılmadı, onun çiftlikte herşey işi yapmak istiyor. Ve kanalizasyon - istisna değildir. o tıkanmış hale gelirse, çok rahatsız, ama daha az nahoş temizlemek için - dikkat gerektiren mümkün olduğunca küçük hale getirmek için gereklidir. Eğer derivasyon düşene bir sorunsuz bir sisteme sahip olmak istiyorsanız, kanalizasyon için plastik boru dikkat edin. Bunlar yavaş yavaş dökme demir değiştiriyorsanız ve daha ucuza mal olurlar hepsi, çünkü daha kolay monte ürünlerin büyük bir aralığı vardır edilir - yaklaşık 50 yıl - neredeyse mevduat ve hatta ömrünü oluşturmuyor pürüzsüz duvarlara, farklı çaplarda ve uzunluklarda. Özelliklerin bu sürü ve onların popülerlik belirler.

Plastik borular, farklı polimerler ve bunların bileşimlerinden yapılmaktadır

Plastik kanalizasyon boruları türleri

polimerlerin farklı türlerinden adı altında "plastik" satılan ürünler:

 • Polietilen (PE):
  • Yüksek basınç (LDPE) - dahili kablo drenaj için;
  • Açmalardaki (daha direnç) dışında döşeme mümkün - (YYPE)
 • polivinil klorür (PVC);
 • polipropilen (PP)

Ve bunların diğer termoplastikler ve kombinasyonları bir dizi, ancak nadirdir - insanlar zaten bilinen materyaller kullanmayı tercih eder.

Materyal plastik kanalizasyon boruları uygulamaya bağlı olarak seçilir. Örneğin, ev kanalizasyon içindeki kablo ya da düz polipropilen için artık uygun. 95 ° C'ye - normal olarak kısa bir süre için 70 ° C, orta taşır - bu daha yüksek bir sıcaklık aralığı çeşitli ev aletleri huzurunda, kanalizasyona inmeye sıcak suyu boşa, bu gereksiz olacaktır. daha düşük bir fiyata sahip PVC boruları, açık kanalizasyon döşenmesi için daha uygun olan - Alt ve PVC'nin sıcaklığında (+ 40 ° C, 60 ° C'ye kadar geçici bir artış için çalışan) zarar vermeden bunları işlemek, böylece genellikle önceden karıştırılmış atık su vardır.

plastik kablo kanalizasyon boruları INTRAHOUSE Örnek

Ayrıca, borular düz ve oluklu bulunmaktadır. Üstelik Körük sifon sadece virajlı olabilir. Orada pürüzsüz bir iç duvar ve bir dış nervür ile kanalizasyon boruları profil. Bu daha büyük bir mukavemete sahip - daha büyük bir derinliğe kadar açılmış olabilir (bir halka sertlik düzeldi) sıkışma yükü tolere. 1200 mm 110 mm'den Mevcut çaplar.

Atık su plastik boru, su ve gaz aksine, parçaları şeklinde vb 50 cm, 100 cm, 200 cm uzunluğunda üretilmektedir -. 12 metre, ancak bazı üreticiler yapmak için görevlendirildi ve uzun menziller - 600 cm maksimum uzunluğu kadar. döşerken sürece uygundur çalışır - Daha az bağlantıları herhangi bir sorun (kaçak veya tıkanıklık) daha az olası yerleri.

1

Plastik boru diğer bir önemli özelliği - iç çap ve et kalınlığı. işaretleme, bunlar yakın genelde şunlardır: sayılar 160 * 4.2 vardır. Hangi açılımı: 160 mm boru dış çapının, duvar 4.2 mm kalınlık. Üreticilerin dış çap plastik boruların belirtmek ve birçok hesaplamalar ve planlama içine bilmemiz gerekir hatırlamak değer. - 4.2 mm x 2 = 151.6 mm ve 160 mm: iki duvar kalınlığı çıkarma dıştan hesaplamak kolaydır. Hesaplamalarda, tablo ve şekiller, genel olarak sonucu yuvarlak - bu durumda - 150 mm.

Kanalizasyon plastik boruları Parametreler

Genel olarak, sanayi, 25 mm bir çapa sahip olan kanalizasyon için plastik borular üretir. en kesiti (oluklu veya düz), boru tipi ve yapıldığı malzemeye bağlıdır. 1200 mm - Örneğin, düz PVC kanalizasyon borusu çapına kadar ve şekillendirilmiş çift tabakası içinde 630 mm'ye kadar olabilir. Ama bu boyutların şey ev sahibi ve apartman sakinleri içindir. özel bir ev inşası nadiren 100-110 mm esas çapları, kullanılan - 160 mm sahiptir. Bazen, sıhhi cihazların çok sayıda büyük yazlık için, sen boruya çapında 200-250 mm gerekebilir.

sıhhi tesisat armatürleri bağlamak için bir çapa nasıl seçilir

Kurallara göre tamamen o SNIP 2.04.01085 kayıtlıdır, hesaplama yapmak gereklidir. madde çok az insan gerçekten gerekli olduğu gibi inanıyoruz ki çok fazla veri gereklidir, karmaşıktır. en iyi uygulamaların Yıl sıhhi tesisat armatürleri her biri için plastik kanalizasyon borularının ortalama çaplara getirecektir. genellikle şu boyutlara sınırlıdır tüm hesaplamaları - gelişmeleri kullanmak güvenlidir.

Gördüğünüz gibi, esas olarak çapı kanalizasyon 30-40 mm plastik boru kullanılır. 100-110 mm - Sadece tuvalet çok daha büyük bir boyuta ihtiyacı var. Bu işlem nedeniyle - büyük miktarlarda su çekilme kısa sürede olmalıdır. Bu durumda, tüp aksi takdirde odasına su diğer sıhhi tesisat için tuzak ve kanalizasyon "tatlar" kıracak, havaya bir yer kalmalıdır.

Ne zaman cihaz birkaç kuralları hatırlamak gerekir:

 • Sistem 90 ° rotasyonlar yapmamalısınız. Böyle bir ihtiyaç varsa, 45 ° 'lik iki bölümden açın. Keskin dönüşler - genellikle tıkanmalar meydana sorun alanları, hem de aracılığıyla bu açılarının kötü kablo Kanalizasyon temizleme geçer.

Düzgün idam rotasyon

Önemli olan - bir şey unutma

Yine de özel bir evde yalıtım veya ısıtma çıkış kanalizasyona unutmamak gerekir. hendek girişine terminalden gider Dikey bölüm de izole edilmelidir. Buna ek olarak, sıklıkla boru ısıtma kabloları kullanılır. kanalizasyon durumunda genellikle o yakın termal yalıtım malzemesi, dış koyulur.

Burada, bütün gibi. Eğer onlar uyacaktır yaparsak Bazı basit kurallar, ama, bütün iş uzun ve sorunsuz olacaktır.

Plastik kanalizasyon borularının Özellikleri montajı

, sızdırmazlık sakızı, bir yan uç soket kanalizasyon için plastik borular. Bağlı segmentleri basittir: sokete düz kenarı sokulur. kesinlikle prensipte bu sıkı bağlantı için karneyle boyutlar, yeterli beri. Uygulamada, çoğu zaman yalıtma halkası ek olarak silikon dolgu ile yağlanmış hijyenik kadın.

Kanalizasyon borularının bağlantı farklı şekillerde karşılaştırılması

zamanlarda kanalizasyon plastik boruları kurarken onlar kesilmek zorunda. Bu uygun bir el testere HACKSAW kullanımı kolaylaştırır - dişleri de kesilmiş ve hemen hemen düz bir kenar bırakılır. Ayrıca bir öğütücü veya eletkrolobzik kullanabilirsiniz. Herhangi bir durumda, kesilmiş parça yüklemeden önce, kenar zımpara ince taneli işlenmelidir - pürüzsüz hale getirmek için, çapak kaldırın. Bu noktada, bir sonucu olarak herhangi bir atık fragmanı yakalamak parçaları yapışma için blokaj oluşturulabilir. Yani dikkatli Ben testere kesimleri yer düzeltti.

Bir kanalizasyon şebekesi oluştururken sıklıkla ev veya dairede bir dal oluşturmak için gereklidir. Bunu yapmak için, bağlantı parçaları vardır - diğer yanda aynı çapa sahip adaptörler, tee, vb dönme farklı derecelerde sahip açılar

Plastik kanalizasyon boru fitingleri

Özellikleri ve kanalizasyon için PVC boru tesisatı

Her konut bina onlar evinizdeki en rahat hissediyorum izin, kanalizasyon ve su sistemine sahiptir. Bu durumda oluşturucu temel görevi, en kaliteli iletişim ile donatılmış ve böylece uzatmak yararlanmak. Bu sistemlerin ekipmanları için mükemmel bir seçim boruları Polivinil olacaktır. Bu kullanım, yüksek seviyeleri ile karakterize edilir.

Bugüne kadar, drenaj için PVC boru pratik çelik yerini ve dökme demir. Bu tip özellikleri, avantajları ve dezavantajları aşina olmalıdır satın almadan önce bu yüzden inşaat piyasasının aralık oldukça geniştir.

Açık Kanalizasyon PVC Kanalizasyon boruları, çıkış sisteminin yeni düzenleme için çok uygundur fonksiyonlu ve eskisinin yerine. Bu tip iç kanalizasyon sisteminden gelen atık suların taşınması için tasarlanmıştır. Tüp dayanabileceği maksimum sıcaklık 60 derece olduğu bilinmektedir.

olmayan basınçlı kanalizasyon sistemi tipi ek parçaları ile donatılmıştır notun tasarım özellikleri arasında. Bileşik yöntemi ile üretilen parçalar şevli. Sızdırmazlık ve koruma boruları ile birlikte paketlenmiş olmalıdır kauçuk sızdırmazlık halkaları vasıtasıyla gerçekleştirilir.

polivinilklorür boru - polimerlerin alaşımından üretilen madde, çıkış dayanıklı bir malzemedir. Ve o da, mümkün taşıma, kurulum ve kullanım sırasında ağır yüklere dayanması. İkinci durumda, derinlikte toprak basıncı anlamına gelir.

Sıcaklık düştüğünde PVC üretimi yüksek bir dirence sahiptir. Ürün çapı tahliye edilen atık su miktarına bağlı olarak, aralık 11-63 cm olabilir. Özel yurtlar yüksek katlı binalar bir grup halinde. 11 cm çapında borular gerektiren ve yerli kanalizasyon ve dış için en büyük ürünlerini uygulayın.

Renk leke tesisat borusu, portakal gri ya da tuğla 6 m'ye kadar. Ürün özelliklerinin konuşma, duvar kalınlığı genellikle 3-15 mm bir parçanın uzunluğu belirtmek gerekir ki, bu olabilir.

Avantajları ve PVC boruların dezavantajları

Bu ürünlerin avantajları arasında uzmanlar söylüyor:

 • Borular alifatik karbon oksitler, alkali ve diğer kimyasal bileşiklerin bir karışımı ile nakledilebilir nedenle agresif ortamının etkisi altında kararlılık;
 • Uygun fiyat;
 • mekanik darbeye direnç;
 • Geniş sertlik katsayısı;
 • Doğrusal Düşük genleşme katsayısı;
 • sıcaklık farklılıklarını Kür;
 • Uzun kullanım ömrü;
 • Yüksek koruma derecesi.

Bu ürünlerin başlıca dezavantajları:

 1. Artan kırılganlık. Bu faktör, düşük sıcaklıklarda oldukça karmaşık bir nakliye ve döşeme boruları yapar. Onarım sırasında öğe sökme bileşikler sırasında zarar görebilir.
 2. 60 derecenin üzerinde, yüksek bir sıcaklıkta kullanılması kaybı.
 3. birçok kimyasal bileşiklere karşı zayıf dirençleri, bir organik çözücü ile aynı. Hatta malzeme yıkıcı küçük dozlarda hareket eder.
 4. polivinil klorür borular yerleşim alanlarında bunların kullanımını tavsiye olmayan bir sonucu çevreciler olarak klor, büyük miktarda içerir.

Kanalizasyon borularının Çeşitler

Tüm PVC ürünleri sertlik, büyüklük, hedef, havalandırma sisteminin tipine göre sınıflandırılır. sertlik küçük ve büyük derinliğine öğeyi bırakmaya olasılığını belirler. Açık kanalizasyon boruları sertlik üç sınıfa ayrılır: L, N, S

Büyük önem bir başlangıç ​​deformasyon ve yanal destek olarak, montaj esnasında sertliğine sahiptir. farz uzun vadeli deformasyon varsa, faktör gerçekten önemli değil.

Hafif, orta ve ağır: Boyuta göre, PVC boru ayrıca üç tipe paylaşılır. Birinci tip trafik yükleri, yani bir yeşil alan ve bir patika verilmez alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İkinci tür ılımlı trafiğinin olduğu yerlerde kullanılır. Üçüncü tip büyük trafik akışına sahip siteler için kullanılır. Ağır Çeşidi Boru montaj yolun altında 8 metre derinlikte gerçekleşebilir.

Dış ve iç: borunun randevu ile iki türe ayrılır. çevre etkilerine karşı dirençli olması gereken en dayanıklı tür polimerlerden yapılmış dış mekan kullanımı borular için. Genellikle bu tür ürünler kalınlığında duvarlara sahiptir.

boşaltım sisteminin türü ile basınç olmayan basınçlı borular ayırt eder. basınçlı boru atık hareketini teşvik pompalama istasyonları, bir sistem kullanılmaktadır. Sigara basınçlı borular samotochnym boşaltma sıvısı ile sistemlerde kullanılır. Ayrıca basınç ve yerçekimi sistemleri için idealdir çok yönlü bir boru vardır. Onlar oluklu denir.

Su tahliye altında PVC boru döşeme fazla zaman almaz ve zor bir süreç degildir. Montaj aşamalarında gerçekleştirilir:

 1. düzen ve sistemin tüm unsurlarının uydurma olun.
 2. Gerekli parametreler montaj sırasında karışıklığı önlemek için bunların her işaretlenir ürünleri kesim üretin.
 3. Bir sistem içine tüm unsurları birleştirmek için çizerek.
 4. bağlantı noktaları özel hermetik tutkal veya lastik halka kullanımı.
 5. parça ve bağlantı boruları yeniden kontrol sızdırmazlık istifleme tamamlanması üzerine.

basınç altında kanalizasyon sistemi için daha iyi moleküler tutkal sızdırmaz kılınması için önerilir. serbest akışlı sarma sistemleri bu bağlantı parçaları mevcut yeterince kauçuk halkalar ise, gerekli değildir.

açık kanalizasyon için uzmanlar lake kaplama veya sarma malzemesi olabilen olarak ek koruma, uygulama önerilir. Bu sayede kullanım ömrünü arttırmak ve çevreye olumsuz etkisini azaltmak mümkün kılar.

PVC kanalizasyon boruları dışından ve bina içindeki bu atık sistemi elemanları için mükemmel. Ne zaman seçme ürünler amaç ve kullanım yerine odaklanmalıdır.

Telif Hakkı © 2014 SantehKrug - Seçim, Tesisat ve sıhhi tesisat onarımı

PVC kanalizasyon boruları nasıl seçilir

PVC kanalizasyon boruları kanalizasyon, drenaj ve su temini montajı için tasarlanmıştır. nedeniyle olumlu özelliklerinin onun çok sayıda plastik popülerlik. Bir PVC kanalizasyon borusu seçmeden önce, onların teknik özellikleri, avantajları ve dezavantajları, ve kuvvet kriter hakkında bilgi almak için önemlidir.

polivinil klorür borular, çeşitli alkali hem de asidik korozif ortamlara yüksek bir dirence sahiptir. Bu özellik kanalizasyon alt yapı işleri için uygun kılmaktadır. plastik borular üretiminde 120 ° C, ancak kullanımı tavsiye edilmez - Spesifikasyonlar yüksek bir erime noktasına içerir.

Ev ortamında, uzmanlar 70 derecenin üzerinde birleşti sıvıların bir sıcaklığı geçmemek üzere tavsiye, bu nedenle PVC kanalizasyon borularının içine sıcak su boşaltma işlemi sırasında dikkatli olmaktır.

Borular bükmeyin - kullanım parçaları

yeterince yüksek katsayısı kayda değer ancak mekanik hasar korkar PVC kırılgan malzemeleri olarak ifade aynı zamanda mukavemet göstergeleri göz önüne alındığında. onlar ameliyattan sonra bir veya iki yıl içinde zarar görebileceği boru gerekli değildir eğmek deneyin.

tuğla veya betondan kutu kullanmalıdır sürmekte kanalizasyon montajı için PVC boru kullanırken.

Kullanım sırasında gürültü - plastik sertliği çok büyük PVC boruların dezavantajı belirler. Bu hane rahatsız edebilir, ancak gürültü oluşumu gürültü yalıtımı boruları yaparak önlenebilir.

PVC boruların montajı

nedeniyle bu tür faydaların varlığına bir kanalizasyon sisteminin kurulumu için plastik boruların büyük bir popülerlik:

 • Uzun kullanım ömrü;
 • Hafif elementler;
 • kolaylık ve montaj yapısının kolaylığı;
 • uygun fiyat.

Bütün işlemler oldukça basittir ve herhangi bir özel bilgi gerektirmeyen plastik boruların kanalizasyon kurarken, uzmanların hizmetlerini kullanmak için gerekli değildir. herhangi bir zorluk olmaz taşıma sırasında bu nedenle sistem (borular, eşyalar, geçişler) tüm bileşenleri, ağırlık olarak hafiftir.

montaj çalışmaları, bağımsız bir şekilde yürütülecektir, doğru boyut PVC boru çapı, uzunluğu, duvar kalınlığı seçmek gereklidir.

Boyutlar PVC kanalizasyon boruları

dış çapı işaretlerken Modern üreticileri PVC borular göstermektedir. olarak hareket etmelidir, iç çapı hesaplamak için gerekirse aşağıdaki gibidir: gösterge duvar kalınlığı take dış çapı (aynı zamanda markalama ile gösterilmiştir).

bulaşık makinesi tahliye

Bu iç çapı aletlerinden kanalizasyon ya drenaj kurulumda önemli bir rol oynar olduğunu. Örneğin, 25 mm'lik yeterli iç çapa sahip bir bulaşık makinesi boşaltma borusu için bir düzeni göstermektedir; küvetler, duş, lavabolar ve yıkama leğenleri - 50 mm - ev (daire) boyunca kablo sistemi için, 32 mm. Drenaj bina dışında organize edilirse, o en büyük çaplı borulara tercih vermek gereklidir.

PVC kanalizasyon Kablolama

duvar kalınlığı çapına bağlıdır - bu daha kalınlığı daha küçük ve bu nedenle, kilo da küçük olacaktır. Göre Seviyesi Plastik borular, farklı uzunluklarda olabilen - (- 1 m aralığı) 1 ila 6 m. Bu, müşterilerin gerekli boru boyutunu seçmek için izin verecektir.

PVC boruların satın alınmasında GOST, etiketleme, testten sonra performansının değerlendirilmesi varlığı dikkat edilmelidir. Ayrıca, orijinal ambalajı olmalı.

kanalizasyon ve atık su organizasyon için bir plastik boru seçerken dikkate alınması gereken bir diğer önemli kriter, katılık sınıftır. Bu durumda, borunun her iki türü belirli koşullar altında belirli işleri gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Boru gücü ve dış kullanım sadece en dayanıklı boru alt endeksinde ile evde kullanılabilecek iç drenaj sistemini yükleyin.

Tüketici üreticileri çeşitli boyalar kullanmak PVC boru seçme işlemini kolaylaştırmak için. Evsel atık su, gri renkte renkli dış iken - kahverengi ve turuncu renkte.

gücü sınıfları

Sn8 - endüstriyel bir tesis veya yol ise, SN4 - Harici lağım döşeme de dikkate örneğin yükün derecesini, aldığında araç mevcut iken, SN2 sınıfı özel mülkiyet için uygundur.

Kanalizasyon kurulum için boru seçimine uzmanların tüm önerileri gözden geçirmek için, video izlemek gerekir:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

25 + = 30