Kanalizasyon temizliği

Kanalizasyon tıkanıklığı, tıkanıklığı giderme yolları

Kanalizasyon drenajı, ev sahiplerinin en uygun olmayan zamanda karşılaştığı oldukça yaygın bir sorundur. Bazı durumlarda, kablo, piston ve borulara dökmek için kullanılan her türlü temizlik maddesi gibi mevcut araçları kullanarak tıkanıklıkları kendiniz halledebilirsiniz. Eğer uygun bilgi ve beceriye sahip değilseniz, daha ciddi bir durumla baş etmenize yardımcı olacak bir uzmanın yardımını almak en iyisidir. Aksi halde, sıhhi tesisat demirbaşlarına ve sel komşularına zarar verecek olan durumu kötüleştirebilirsiniz.

Tıkanık kanalizasyon sistemi türleri

Kanalizasyon tıkanması çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir; aralarında teknolojik, mekanik ve işletme kanallarını ayırmak gerekir. İlk durum, bir borunun veya sistemin bir bölümünün sapması veya çökmesi durumunda oluşur. Mekanik tıkanıklığa, büyük nesneler boşaltmaya girer. Operasyonel tıkanma, boruların iç yüzeylerinde birikintiler oluşması nedeniyle kanalizasyon borularının işlevlerini yerine getiremediği bir zamanda gerçekleşir.

Kanal tıkanması, sistemin yanlış uygulanmasından dolayı oluşabilir. İnsanlar, çeşitli atıklar kabuk türlerine göre sıhhi tesisatlara düşürüldüğünde ve temizlendiğinde bu tür sorunlarla karşı karşıya. Kanalizasyon kanalizasyon borularına nüfuz etmiyor. Diğer şeylerin yanı sıra metal ve demir-çelik ürünlerinin duvarlarında zamanla suda bulunan elementleri biriktirebilir. Eğitimli pürüzler tuvalet kağıdı, saç, düğme ve iplikleri yakalar. Yavaş yavaş, boşaltma azaltıldı, bu da kanalizasyon sisteminin kapanmasına neden oldu.

Düşük sıcaklığın etkisi altında, mutfak lavabolarından ve bulaşık makinelerindeki yağlar donar, drenajın tüm lümenini büyür ve kaplar. Bazen kanalizasyonun tıkanması oluşur ve kurulum sırasında yapılan bir hata nedeniyle. Tuvalet özel bir tasarıma sahipse veya sistemle uyumsuzsa, drenaj hattının hatalı eğimi olabilir. Kamu sorunları, her katta apartman kiracıları tarafından başlatılabilen yükselticinin tıkanmasına neden olur.

Kanalizasyon çamurunun temizliği farklı yöntemlerle, çoğunlukla bir dalgıç kullanılarak gerçekleştirilebilir. Alternatifler, kimyasal ya da doğaçlamalı yöntemlerle yapılabilir, ayrıca sistemi kaynar su ile dökün. Her evde en basit sıhhi tesisat fikstürü olan bir pistonu olmalıdır. Temel amacı blokaj sistemini temizlemektir. Kullanmak için, taşmayı önlemek için gerekli boşaltmayı ve ek açıklıkları kapatmanız gerekir. Lavaboda o kadar çok su olmalı ki pistonun bardağını sakladı. Kauçuk parçanın yüzeye sıkıca oturduğundan emin olmak için kenarlar petrol jeli ile yağlanabilir.

Kanalizasyon sistemi çalışmıyorsa, tıkanıkları kendiniz temizleyebilirsiniz. Bu amaçla Vantuz drenaj deliğine sıkıca bastırılır ve bundan sonra salınım hareketlerini yukarı ve aşağı yapmak gerekir. Kabın yüzeyini yırtmamak gerekir. Sifonun arızalanmamasını sağlamak için büyük fiziksel çaba sarf etmek gerekli değildir. Aksi taktirde hava basıncı aşırı büyük olur. Prosedürün sonunda, dalgıç yukarı çekilmelidir. Suyun drenaja oldukça yavaş girdiğini fark ederseniz, temizleme işlemi tamamlanıncaya kadar prosedür tekrarlanabilir. Bu şekilde kanalizasyon sistemindeki tıkanıklığı gidermek her zaman mümkün değildir. Eski tıkanıklardan kurtulmanın olanaksız olmasından oluşan yöntemin temel dezavantajı budur.

1

Uygulamada görüldüğü gibi, sıklıkla tıkanıklık eğimli bir boru uzunluğu ile temsil edilen bir sifona yoğunlaşmıştır. Temizlemek için sökülebilir parçanın vidalarını sökün ve daha sonra pislik ve pisliği temizleyin. Bazı ustalar ayrıca yağ giderme bileşiğini işlerler. Yağlı çökeltilerden, bir tencerenin hacminde lavabonun içine dökülen kaynar sudan kurtulabilirsiniz. Tarif edilen sorunun yemekleri yıkadıktan sonra her defasında önlenmesi için, kaynar suyun 20 saniye boyunca geçirilmesi gereklidir.

Sıcak su ve kimyasalları temizlemek için kullanın.

Kanalizasyon engellemelerinin temizlenmesi en basit şekilde sıcak su yardımı ile yapılır. Yağları çözerek sorunu çözecektir. Çoğu durumda bu yöntem beklenen sonucu vermez, bu nedenle bu yöntemi diğerleriyle birleştirmeniz önerilir. Günümüzde, alkali, asit, sıvı, toz ve jel şeklinde sunulan özel kimyasallar bulabilirsiniz. Seçimi yaparken, boruların borulara zararsız olduğundan emin olun. En popüler Mole9raquo; kanalizasyon temizliği için. Banyo için, saçları çözebilen formülasyonlar kullanmanız önerilir, mutfakta yağ. Uzmanlar, sistemin tüm yüzeyine yayılmış, tortuları eriterek jel benzeri bir ajan seçmelerini öneriyorlar.

Evin kanalizasyon akşamları tıkanmışsa ve diğer fonların kazanılması için hiçbir yol yoksa, herhangi bir evde bulunan sirke ve soda kullanılması önerilir. Lavabonun içine soda bir bardak dökülür, onu bir bardak sirke izletir. Yarım saat sonra kaynar suyunu sisteme dökün. Hiçbir durumda akü elektrolitini veya sülfürik asidi kullanmayın, çünkü kanalizasyon sistemini devre dışı bırakabilirler.

Tesisat kablo uygulaması

Kanalizasyonun tamamen kendiniz temizleyebilirsiniz. Tıkanıklıkların giderilmesi, kullanıcılara göre, bir sıhhi tesisat kablosu kullanıldığında en etkilidir. Engel, boşaltma deliğinden yeterince uzak bir yerde lokalize edildiyse, sorun yalnızca bu şekilde çözülebilir. Konu, uzunluğu 10 metreye ulaşabilen metal esnek bir dize ile temsil edilir. Bir ucunda bir sap vardır. Temizleme için, sifona istenen yönde yerleştirilmesi gereken bir kablo takılmıştır. Ardından, usta sapı döndürmeye başlar, kolaylık sağlamak için başka bir kişinin yardımını kullanabilirsiniz. Bir dize bir engelle karşılaştığında, fiş çıkarılıncaya kadar ileri ve geri hareket ettirilmelidir. Temizleme işlemi sırasında çöp kabloya yapışacaktır, bu nedenle çalışma sırasında borudan çıkarmak gereklidir. Çalışmanın tamamlanmasından sonra, sifon vidalanmalı ve sıcak su boşaltılmalıdır. Huninin oluşmasıyla, işlemin doğru yapıldığı değerlendirilebilir.

Kablo ve bezle temizleme

Dökme demir ya da plastikten yapılmış kanalizasyon borularının tıkanmasını gidermek için bir kapron 4 mm'lik kablo ve bir bez kullanabilirsiniz. İkincisinin büyüklüğü, boruları geçebilecek şekilde seçilmelidir, ancak içine sıkışmamaktadır. Başlamadan önce boruları temizleyin ve durulayın, kabloların ucundan geçmesini sağlayın. Tuvalete getirmeye çalışmalıdır. Ardından, üzerine bir kapron kordonu bağlanır ve uzunluğu borunun iki uzunluğunda olmalıdır. Bundan sonra kordonlu kablo dışarı çekilir, elemanlar birbirlerinden gevşetilir. Bunun büyük bir kısmı boruda olacak, ancak kablo artık gerekli olmayacak. Metal sünger kordona ortalanacak şekilde uygulanır. Kablo bir sonra gerilir, sonra diğer uç için kaburga boru boyunca gerilir. İşlem en az 3 kere tekrarlanmalı ve her biri boruların kaynar su ile yıkanması eşlik etmelidir.

Bu yöntem, yukarıdaki yöntemlerin hepsinin olumlu bir sonuç elde etmesine izin vermediği durumlarda kullanılır. Hidrodinamik temizlik, farklı boyut ve kapasiteye sahip özel makinelerin kullanılmasını içerir. Özel püskürtme boruları ile donatılmışlardır ve farklı çaplarda borulardaki blokajları ortadan kaldırırlar, sonuncusu 5 ila 150 santimetre arasında değişebilir. Eğer bir ev içi kanalizasyon sisteminin bir sorunu ise, o zaman en karmaşık engellerle savaşan kompakt bir cihaz kullanılabilir. Bu yöntemin, basit bir teknoloji ile boru emniyetinin yanısıra olumlu bir sonuç garantisi olarak ifade edilen birçok avantajı vardır. Su püskürterek sadece çökeltileri değil aynı zamanda pisliği de kaldıracak ve aynı zamanda boru hattının ömrünü uzatacaktır. Çalışma esnasında toz ve kir çıkmaz, dış ortam ve boru yüzeyinde zararlı bir etkisi yoktur. Düzen ne kadar karmaşık olursa olsun, çeşitli ekler keyfi ciddi tıkanıklıklarla baş etmenize izin verecektir. Çünkü böyle bir prosedür ödemek zorunda kalacak.

Kanalizasyon tıkanıklıklarını kendiniz nasıl ortadan kaldırabilirsiniz

Kanalizasyonda tıkandığım zaman hepimiz bir sorunla karşı karşıyayız. Sonra lavaboda drenaj durur, daha sonra küvette bazen su genellikle her yerde bulunur. Bu durumda, sıhhi tesisatı arayabilir ve kendiniz kanalizasyon temizleyebilirsiniz.

Kanalizasyonun temizlenmesi için doğru yöntemi seçmek için tıkamanın nerede oluştuğunu anlamanız gerekir. Bunu yapmak için, suyu her noktadan boşaltın. Su tek bir yerde bir yere gitmezse sifon tıkanmış gibi görünür. İkinci sebep, ana kanalizasyon sistemine bağlanmadan önce boru bölümünde tıkanıklık olmasıdır.

Dairede tıkanmış kanalizasyon sonuçları

Ayrıca, su tamamen kaybolmazsa, bir cihazdan diğerine dökülür (lavaboda suyun açılması, tuvalette veya tuvalet seviyesinin yükselmeye başladığında görülmesi), toplam kanalizasyon çıkışı tıkanır.

Eğer özel bir evse, apartman dairesine veya hatta kanalizasyon borusuna kadar olan bir alansa, foseptik deposuna veya fıstığa yönlendiricidir. Bir apartmandaki yükselticinin tıkanması durumunda, genelde tatsız bir durum olabilir - su üst katları düşürdüğünde, kanalizasyon tapasından dolayı kendi evinize dökülür, tuvalette, tuvalette yükselir. Durum aynı ise - tesisatçıları çağırın - tek başına yapamazsınız, güçlü ekipmana ihtiyacınız var.

özel bir evde kanalizasyon tıkanmış ise ilk pit veya septik tank dolu olup olmadığını kontrol edin. seviyesi normal daha yüksek ise, sorunun boru ya da tüketen cihazlar bulunmaktadır.

sifon içerisinde kiri nasıl kaldırılır

En basit kılıfın zabivsheysya kanalizasyon - tek lavabo su bırakmaz. Çoğu kez bu sorun biraz daha az, mutfakta meydana - Banyoda. Bu durumda, drene temizlemesi daha kolay. Orada mevcut çöp çıkarmak, bir sifon teşvik deterjan içini yerde ayarlamak, her şeyi yıkamak için gereklidir. Bunun nedeni ise, erik kazanmak zorundadır.

lavabo sifon Sökme işlemi Fotoğrafı görmek. vida açılmış sifonun alt kısmı - ortak bir konu olduğunu. Eğer sökün önce, bazı kapasiteyi aşağı yerine - biraz su boşaltın. alt kısmını çıkardıktan sonra, kirlilik göreceksiniz. Yıkayın ve gerekli kısmını çıkarın ve lavabonun üzerinde kalan kimsenin temizlemek - Orada, duvarlar kir iyi bir miktar birikir arasında. Hepimiz temizlenir kaldırın.

sökülmesi ve sifon tıkanmış lavabo nasıl temizlenir

küvet sifona altında farklı bir şekle sahiptir. daha zor sökün, ama yine de net varsa, saç ve çeşitli bitki artıklarının sıkı kapağı vardır göreceksiniz.

Banyo için Sifon karmaşık anlayan

sifon kaldırmak için değil için, genellikle mekanik stres kaçınmaya çalışın. Sol tarafta takunya banyosu görünümünü görebilirsiniz. Bunun temel amacı kaldırılır - bu boşa gitti, böylece boru fişi itin. Bu, genellikle dalgıç kullanılan - bir lastik memesi bir tahta veya plastik sap üzerinde.

Piston sıkıca tahliye ağzından doğru bastırılır, su banyosu / lavabo içine döküldü. Dahası su dalgalanma meydana getiren, güçlü basın ve kalem pistonu yukarı yükseltmek için gerekli olan yağ kalıntılarını çökertilmesi ve üzerinde iter. Bu arzu edilir sıkıca banyo veya lavabo yüzeyine bitişik boşluklar olmadan pistonun lastik bölümü. Daha sonra, yüzey tarafından kendisine ayrılması iyi mantar böler keskin sarsıntı olduğu (ve itme keskin çekin). su huni oluşturan bir sorun olmadan uzağa gitmeyecek gibi bu işlem sürece tekrarlanmalıdır. Ama bu durumda bile, bu arzu edilir hatta - yağ eriterek, aşağıda anlatılan yollardan herhangi birini kullanarak unclogging kanalizasyon - önleme için.

tıkanma banyosu ayırmak için bir yöntem

Bazı aile üyeleri uzun saç, tıkanmış banyo varsa, muhtemelen onlar tarafından neden oldu. Genellikle saç çubuklar tutunarak, daha sonra kir yapıştırılır ve birlikte tüm bu su akışı engelliyor. Bu durumda, bir kanca yapmak ve lavaboda onları poorudovat için tel parçasından, ızgara kaldırabilirsiniz. Büyük olasılıkla, kirli kenevir gibi bir şey çekin. Yavaş yavaş, orada biriktirdiği tüm çekme, kalıntıları yıkayıp mümkün olacaktır.

Bizim kanalizasyon sisteminde var en sık oluşan tıkanmalar olduğu başka yerdir. Bu oluklu hortumlar. Bunların yapıları önemsiz birikimine katkıda şekildedir. Kabuk çalışmazsa bir flüt var olduğu üzerinde, ilk sifon ve sonra dalgalı kontrol edin. Ve su uzağa gider hepsi temiz, sorun bir yerde başka boru içindedir.

Oluklu kolayca herhangi bir uzunluğa uyum sağlar ve kolayca demonte / monte edilebilir çekicidir. Yani, yerine koymak, temiz, onu çıkar (temizlik ile rahatsız etmemek için, yeni bir koyabilirsiniz).

İtiraz yok "eğlence" isterseniz, drene kimyasallar temizlemek için deneyebilirsiniz. işler nihayet atmaya başladı dek hemen hemen tüm kirletici, yine de iyi ile adapte edilir.

tıkanmış borular ev ilaçları nasıl temizlenir

Bir sifon az ya da çok kolay anlamak için, bu borazanlarıyla daha karmaşıktır. Onları sökün - hala karanlık, çok az insan buna katılıyorum böylece. Tüm mevcut yöntemleri kullanmak deneyin - kimyasal ve mekanik hem.

Burada söylenmesi gerekir en güvenilir mekanik yöntemlerle bu - piston ve kablo. Bunlar herhangi bir doğa tıpa ile başa çıkabilirim - hem yağ ve klasik tıkanmasını nedeniyle saça veya paçavra için. Kimyasal maddeler - Yerli ve önlenmesi için kullanılan uzun alışveriş hem. kimyasallar kullanmayın ve her şey bir süre iyi çalışır - Eğer su kötüsü biraz gitmeye başladı şüpheleri vardı tabii. Fiş zaten varsa, o zaman "şişman çözücüler" kullandıktan sonra, o sadece bir monolit dönüştürerek, üzerine yerleşir. kullanılan su hala bir şekilde gitmesini ise, "kimya" uygulanmasından sonra sıkı hale gelebilir. Bir kanalizasyon tıkanıklığı daha da zordur çıkarın. ekonomide böyle olduğu özel ekipman veya su "Karcher" eğer - can lağımlar ipi temizlemek için - Ve sonra çıkış sadece bir tanesidir.

Çoğu zaman, kötü su nedeniyle boru çeperlerinde birikerek yağın lavabo bırakır. O ilk tedricen bütününü ya da hemen hemen tamamını lümeni kapsayacak şekilde artar sonra duvarlarda düzensizliklerini doldurur ve. Bu durumda, Kanalizasyona temizlemek - bu yağ erimesi anlamına gelir. Eğer doğru yaparsanız, onunla gitmiş ve diğer parçaları.

Sol - büyümüş yağ boru

Yağ ısıtılmış halde daha çözünür olduğu için, boru sıcak arzu edilir. Su biraz dışında ise, sıcak su ve sadece dökmek için biraz zaman açın. Sorun yağda ise, su daha iyi tahliye etmeye başladı göreceksiniz. Ama burada bitmiyor. Bir süre tekrar tıkanmış kanalizasyon sonra dramatik boruları temizle yoksa. Bu yüzden devam ediyor.

kabartma tozu ve su kullanılarak tıkanma ile kırın

Bildiğiniz gibi, her zamanki kabartma tozu erir iyi yağlayın. Nedenle bu ucuz yollarla yararlanmak için mantıklı. kapana tıkanıklık ve ateş, sadece (bir başlangıç ​​için - yarım paket) drenaj deliğine soda dökmek istemiyoruz, kaynar su ile kapatın. bu yavaş yavaş daha yumuşak olur, aynı zamanda, yağ kapağı aşındıracak tozu ile birlikte, ince bir akıntı olarak kaynar su dökün ve diğer artıklar.

başarısız boru soda derinlemesine azaltın. Böylece bu yöntem göçü yakın trafik sıkışıklığı için etkilidir. İlave bir problem ise - soda sulu bir çözelti hazırlamak için tercih edilir. Bir tavada bu önceden ısıtılmış kabartma tozu için.

Soda mükemmel şişman erir

güçlü bir alkali çözeltisi, 150 gr (slayt ile 5 yemek kaşığı) ve 200 ml su soda mi almak için. Sürekli ocakta ısınmak karıştırarak, kuru tavada üzerine kabartma tozu dökün ve 10-15 dakika boyunca. kadar tavanın üstünde devam ısınma ışık duman yükselir - soda - Dönüşüm Reaksiyon sodyum karbonat, sodyum karbonat (soda yemek). Reaksiyon sırasında, aynı zamanda su ve karbon dioksit üretilir. Gaz buharlaşır ve suyun buharlaşması, biz tavada sisler içindedir görüyoruz.

Soda daha granüler bir yapı kazandığı ve geri kazanılması buhar kesildiğinde, tava çıkarıldı ve soğuk soda kadar yaklaşık 10-15 dakika bekleyin. (- kimyasal bir yanık olsun sadece dökmek yoktur) ve tozu çözmek Sonra içine su dökün. Soda külü içindeki bir konsantre çözelti. Onun sonra sıcak su dökmek, bir saat ve bir buçuk bırakarak boru doldurun. kanalizasyona ev ilaçları temizlemek için Oldukça etkili yolu.

Kanalizasyon tıkanıklıkları karşı Soda ve sirke

Herkes bol köpük ağırlık oluşumu eşlik eder kuvvetli reaksiyon başlar bir soda sirke, dökme hacminin büyük ölçüde artar bilir. Elde edilen reaksiyon maddenin pratik nötr, ama köpüğün oluşumu ile yapışmasına neden reaksiyonu yok eder. Yani bir bakıma da drenaj temizlenebilir.

köpüklenme sebebiyle soda sirke delme borusu

Bu durumda, (en azından - bir taban elemanı) drenaja kuru soda uyur - 500 ml sirke dökün. Soda için böyle bir soda dolum içinde bir huni olarak bir şey inşa kalın kağıt parçasının kafeste sıkışmış değildir.

Reaksiyon (boru azaldı ve içinde tıslama) sona erdiğinde, kaynamış su kovası almak ve boru doldurun. Bu yardımcı olmalıdır. süzülmüş su hala yeterli değilse, işlem tekrarlanabilir (bir huni oluşturmak değildir).

Pistonun Hakkında biz söylendi. Kullanılan ve kanalizasyon borularının tıkanmalar edilebilir. çok sıcak borular önceden istenen içeriği, o zaman bu "pompa" ile ve pistonu en azından aynı soda çözeltisi dökün ve. Böyle bir karmaşık ölçüm boşaltır bile ciddi bir reçel unclog edebilirsiniz.

Boru bir bez, kıl ya da benzer bir şey bir tutamı, takılı kaldıysa yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramaz. özel tesisatçı yılan Need. Bu kablo (veya stalistaya esnek tel) bir ucunda sapa ve bir kanca, bir fırça veya başka bir bobin.

Bu tesisatçı yılan gibi görünüyor. Bir iç ortamda, geleneksel tavlanmamış tel yerine (esnek)

Bazı kablolar, çıkarılabilir bir nozul, herhangi birindeki cihaz ile basit bir uca sahip olabilir. içeride kabloyu açarken kolu sabit kalacak şekilde kolu yapılır.

Kullanım tesisatçı yılan kolaydır, ancak bir asistan ile çalışmak daha iyidir. eldiven, kirli giysiler giyin ve göçünü temizlemeye başlayın. Birincisi, kanalizasyon borusu erişim sağlar. Sen sifonlar biri kaldırmak, ancak özel bir evde kanalizasyon kanalizasyon boruları temizliği için bir yedek noktası sağlamak planlama için daha iyidir edebilirsiniz.

boru tıkanmış tüp, yakalamak ve çekmek için - bir spiral veya kanca ve uç "ip çalışma" ilkesi. tamamen çekecek bir dönemde başarılı olmak mümkün değildir, ancak kısmen gerçek.

tesisatçı yılan nasıl çalışılır

Kablo borusu Çalışma bitimi, tek bir stronsiyum dönmeye başlar; çözülür. boru kabloyu iterek bu zamanda ikinci bir kişi. İpin bir kısmı sıkışmış ise, biraz geri çekme olabilir ve sonra yeniden (düğme dönmeye devam) itmek için deneyin. Bu veya halat veya tıkanma onun sonunu dinlenmiş içine sonraki dönüş kanalizasyon. ayrıca itmeye çalışıyor Birkaç kez, kabloyu çekin. tıkanma sonunda ise - bu bir trafik sıkışıklığı ve doğru yönde ilerlemektedir. Öneri yine boru çalıştırmak pürifiyesi ve boru temiz olması henüz kadar bu prosedür tekrarlanır. Değil en hoş bir deneyim, ama onsuz, bazıları sadece kaldırıldı tıkanıklık yolunda gitmez.

kişneme kenarlı kablo üzerindeki tırnakları yapmak - başka bir yolu yoktur. Onlar en zor ve sıkı tıkanıklıkları geçmek edebiliyoruz. Daha sonra mantar parça parça kaldırılacak olmaz ve bölmek mümkün olur ve sonra yıkayın. tesisatçı yılan için hangi ipuçları yapabilir - videoda.

Plastik bir şişe ile klozet temizleme

Eğer pistonu kullanarak tıkanmış tuvaleti temizlemek için çalıştık, o zaman bu yöntem nedeniyle lastik parçası monte gerçeğine sıkı sırasıyla su neredeyse hareket etmiyor, sonuç neredeyse orada etkisiz olduğunu gördük. Orada daha etkilidir ve daha ucuz bir araçtır nerede, - alt plastik şişe kesti. daha bir gemiyi alın, kapalı kalan tek alt kapağı kesti.

dönüm tuvalete noktasına kesilmiş şişe özetlersek su aniden yukarı ve aşağı hareket ihmal. Bu durumda suyun hareketi oldukça aktiftir. Biraz trafik sıkışıklığı kırmak dönüm formu "dalgalar" yerine. ip temizlik - unclogging kanalizasyon Bu yöntem, boru içinde bir yere, bir çıkış yolu, eklenti, tuvalet viraj oluşturulur durumunda çalışır.

İlk olarak, tuvalet drenaj deliğinden kırmaya deneyebilirsiniz, ancak (o ambar denetimi değilse) gerekirse kanalizasyona çıkmak için tuvalet ve ücretsiz erişim sökmeye mümkün olmayacaktır.

Nasıl ve hangi evde kanalizasyon sisteminin tıkanma ortadan kaldırılabilir?

Tıkanmış kanalizasyon - hoş olmayan bir fenomen. Su boşaltma açıklıkları cihazlarda tıkanıklıkları bırakmak durunca kötü koku oluşabilir. Ben acil ortadan kaldırmak için ne yapmalıyım? Elbette, Konut ofisine başvuruda, ama sonra çilingir bu kez sağlık yararlanarak değil, gelmesini beklemek zorunda olabilir. Çok daha pratik yalnız apartmanda kanalizasyon tıkanıklıkları ortadan kaldırılması yapmak. Biz anlamak nasıl evde tıkanıklığı unclog.

Kanalizasyon borusu tıkanıklık göründüyse, su artık tahliye deliği sıhhi cihazlara girip onları imkansız hale gelir kullanmak kullanılmakta. Çoğu zaman, sebep blokajları kanalizasyon, bir tıkanıklık oluşturan boru takıldı yani damping büyük enkaz kullanımı için kurallar ihlal haline gelir.

Buna ek olarak, evye boru lümen alanında duvarlarında yağ bir dokunuş tarafından bloke edilebilir. Ne tıkalı kanalizasyon borusu olur?

Kanalizasyon temizleme yapılabilir hangi çeşitli yolları vardır - tıkanmalar kaldırılması gerçekleştirilebilir:

 • Termal yöntemi.
 • kimyasal maddelerin kullanımı.
 • Basınç etkisi.
 • Mekanik yöntem.

Ne bir şekilde seçilir? Bu dairede boruların tıkanması derecesi ve türüne bağlıdır. Ama her zaman en basit yöntemlerle başlamalıdır.

İpucu! Su uzakta sırf apartmanda yüklü sıhhi teçhizatın gitmez, büyük olasılıkla, kanalizasyon hiçbir şeye boruları ve sifonun oluşan tıkanıklık olduğunu. Bu durumda, sökmeye ve sifon temizlenmesi gereklidir.

Bu seçenek en kolay yoldur. Sadece drenaj deliği sıhhi cihazın içine kaynar su dökün gerekiyor.

borular yağlı mevduat ile tıkalı olup olmadığını Bu yöntemle, küçük bir mantar kurtulmuş oluruz. Sıcak su sadece yağ eritmek ve boru duvarları temizlenecek.

İpucu! Ev plastik borular yüklü, bu yöntem, kabul edilebilir. Genellikle, yüksek sıcaklıkta kısa süreli maruz kalma dayanabilir, ancak su boruları kaynar uzun süreli etki sonra deforme olabilir.

Ayrıca, çok zaman alıcı temizleme yöntemi. Size ek olarak küçük takunya ile başa çıkmak için izin verir, bu önleyici bir tedbir olarak tavsiye edilir.

mevcut araçları kullanma

kabartma tozu ve sade sirke - Boru temizlik maddeleri hemen hemen her mutfak olan kullanılabilir. Dikkatlice sonra, kabartma tozu bir fincan yaklaşık cihazın drenaj deliğine dökün sirke aynı miktarda geri dökmek için gereklidir.

bir kimyasal tepkimenin sonucu olarak boşaltma deliğinden tahliye edilecek başlayabilir bir köpük üretir. hiss ve köpük tahsisi duracaktır zaman, sıcak su musluğu açmak ve iyi bir sistem durulama gerekir. Bu yüzden, borunun iç yüzeylerini temizlemek ve boru yağ birikintilerinin ile tıkandığında, küçük bir boru mozhemubrat.

özel fonların kullanımı

Ev eşyaları satın alınabilir herhangi bölümde boru temizleme demektir. Blokaj sifon oluşan Onlar, toz veya sıvı formda ve iyi yardımda bulunmaktadır. AKDELİK bir mesafede oluşturulan tıkanıklığı ortadan kaldırın, bu yöntem yardımcı olmuyor.

İpucu! seçerken üreticinin uygulamaya talimatları ve tavsiyeleri okumak için gereklidir. Borular (dökme demir veya plastik) türleri araçlarını yarattığı şeye dikkat etmek önemlidir.

talimatlara göre kullandığı paralara satın aldı. Tipik olarak, toz haline getirilmiş maddenin delik girip sıvı ve sıvı ortamın bir miktar dökün, sadece drenaja dökmek gerekir.

Bundan sonra aracı hareket için zaman tanımak gerekir ve daha sonra su ile durulama sistemi gerçekleştirilir. Talimatlarda belirtilen süre daha uzun sistemdeki tesis tutmak için gerekli değildir. En iyi sonuç bu elde edilmez ve boru hasarı neden olabilir.

Bu teknikler uygulamalardaki bazı çaba gerektiren var, ama onlar yukarıda açıklananlardan daha etkilidir.

Bir pistonu kullanarak tıkanma Eliminasyon - soruna klasik bir çözümdür. Eğer tüp altındaki tıkanıklığı itmek sağlayan hava vakum yarattığı tüp içinde Pistonun yardımıyla. Temizlik çok basit yapılır:

 • Bir lavaboya çevirmek veya su az miktarda banyo için gereklidir.
 • kauçuk parçası tamamen bloke olmasına neden olur boşaltma deliğinin üzerinde pistonu takın.

 • sapın birden sallanma hareketini gerçekleştirmek ve sonra aniden deliğin pistonu çıkarılması, bundan yukarı doğru çekmek.
 • Belki de işlem birkaç kez tekrar edilmesi gerekecektir.

Bir elektrikli süpürge ya da pompası kullanarak

Bir başka düzenleme, basınç yıkama sistemi veya ıslak vakum pompası içinde tıkanma basınç altında su tedarik ortadan kaldırmaktır. Su jeti vasıtasıyla yükseltici blokajı itmek kolayca yeterli olabilir.

Basit tekniklerin kullanımı kanalizasyon tıkanma ortadan etmezse - ellerinin kaldırılması zaman alıcı yardımıyla ancak sıhhi ipi kullanmanın etkili bir yöntem ile yürütmek zorunda kalacaktır.

uzunluğunda ve 6-9 mm'lik bir tel çapına sahip bir daire uygun bir kablo 5-6 metre çalışmak. Sen, kabloya ekstra bit kullanabilirsiniz bu durumda, sadece tıkanıklık itmek mümkün olacak, ama aynı zamanda boruların duvarlarını temizleyin.

Saflaştırma, uygun şekilde gerçekleştirilir. Çalıştırma kolu bir kablo büküm ve diğer borunun içine tel itmek. kablo tıkanıklığı ulaştığında, o dinlenmiş. Şu anda bu tıkanıklığı sarsan, ileri geri hareketini üretmek gerekir.

Zaman zaman sen enkaz temizlemek için borusundan kabloyu kaldırmak gerekir. Çalışmadan sonra, kablo, deterjan ilave edilerek iyice çalkalandı, kurutuldu ve depolama için rulo olması gerekir.

kanalizasyon tıkanıklıkları ipi Temizleme bile ciddi trafik sıkışıklığı ortadan kaldırmak sağlar. ellerinle kanalizasyon tıkanma ortadan kaldırmak mümkündür, çünkü bu yöntem iyidir, bu uzmanlar çekmeden, kendi başlarına iş yapabilirsiniz kablo sektörüne atıfta söylemektir.

Eğer tıkanıklığı kaldırmak Ama hepsinden önce kabloyu seçmek gerekir. kablolar için çeşitli seçenekler vardır:

 • Halat. Bu kablo, esnek bir çubuk, tel bir kaç tabakadan oluşan beraberindekiler benzemektedir.
 • Bahar. Adından da anlaşılacağı gibi, kablo, bir bahar gibi görünüyor.
 • çubuğu ile yay. Model esnek çekirdek ve çevreleyen bir yaya sahiptir, yani kablo, ilk ikisinin bir birleşimidir.
 • Kemer. Halat aralığı 1-4 cm değişen bir genişliğe sahip olan bir esnek bir banttır.

İpucu! Halatların Tüm çeşitleri döndürmek için bir tanıtıcı var. Bundan başka, kanalizasyon boruları tıkanıklıkları kaldırma etkinliğini arttırmak için, kabloların özel enjektörler ile donatılabilir.

kanalizasyon borularının tıkanıklığın giderilmesi için tasarlanmış Kablolar, ev ve profesyonel kullanım ayrılır. Eski onların yardım elleriyle apartmanda tıkanıklıkları ortadan ile özellikle zor bir görev değildir, daha küçük bir çapa ve uzunluğa sahip.

Bir apartmanda kanalizasyon yükseltici temizlemek veya özel bir ev içinde kanalizasyon dış kısmında bir tıkanıklığı gidermek için gerekiyorsa, profesyonel ip gerekli. O kadar uzundur ve daha geniş bir çapa sahiptir.

lağıma hızlı ve verimli bir tıkanıklığın giderilmesi için, bir ipe doğru ucu seçmek gerekir. Bu elementler çeşitli düzenlemelerde temsil edilmektedir. Aşağıdaki seçenekler çoğunlukla kullanılır:

 • Schneck. Bu meme boru duvarları yumuşak (örneğin, yağlı) tortuları çıkarmak için birlikte
 • Kanca. Bu meme düzenlemesi içinde yabancı bir nesne yakalanmış bir boru içinde tıkanma, kavrama ve ekstraksiyon fişi kaldırmak için kullanılır durumunda yararlıdır.
 • Kazıyıcı. Bu enjektör, büyük çaplı tıkanmış boruların temizlenmesi için kullanılır.
 • Harpoon. Bu ipucu tıkanması kırmaya nasıl sorunu çözmeye yardımcı olur. Zıpkın etkili bir fiş böler veya çekmek için sağlanır.
 • Tepe. memenin Bu varyant, boru içinde oluşan yumuşak tapalarından kırılmasına yardımcı önceki birine benzer.

Buna ek olarak, tıkanmış zaman borunun iç yüzeyini temizlemek memeleri diğer uygulamaları vardır. Bu bahar, dişliler, sarmal bıçaklar olabilir.

pis su borusu saflaştırılması en etkili yöntem, bir yıkama yöntemi hidrodinamik bir sistemdir. Bu yöntem, daha önce sadece ana yolların temizlenmesi için kullanılır, ancak hidrodinamik yıkama yöntemi için kompakt mobil cihazlar olduğu zamanlar yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bu yöntem, aslında, mekanik atfedilebilir ancak gerçekleştirilir, bu durumda kir çıkarma olup, oluklu ve su jetleri basınç altında sağlanmaktadır. aşağıdaki gibi temizlik yapılır:

 • Esnek hortum (tip meme kirlilik türüne bağlı olarak seçilir) ağızlık giyilen üzerinde, kendisi de bir hortum makinesine bağlanır;
 • meme ile hortum ucu (engelleme bölgesinin yakınında bulunan hijyenik sifon aygıt altında sökmeye olacak borusuna erişimi için) tahliye borusuna sokulur;
 • Makine açıldıktan sonra, boru içine hortum hidrodinamik kuvvetlerin etkisi altında, bağımsız bir şekilde hareket etmeye başlar. Bu durumda, su jetleri etkili bir boru iç duvarlarında tortu bölmek için basınç altında temin edilebilir;
 • Temizleme işlemi bittikten, sistem su ile yıkanmıştır.

Yani, bir kanalizasyon sisteminde sonuçlanan tıkanıklığı kaldırmak ve kendi başlarına olabilir. Ama daha iyi çöp geciktirerek örgü yani drenaj deliği banyosu ayarlanmış tıkanıklıkları, oluşumunu engellemeye yardımcı ve batacaktır önlemleri almak, düzgün su kanallarının nasıl kullanılacağı çocuklar orada hiçbir durumda büyük enkaz atılmaması gerektiğini kendilerine izah öğretirler.

Müdahale etme ve özel hazırlıklar önleyici temizleme boruları yürütmek için. kanalizasyon sistemi eski ve yıpranmış Buna ek olarak, o düzenli önleyici tedbirler ile sıkı bir uyum içinde bile tıkayabilir olacaktır. Bu durumda, en iyi çözüm boruları tam bir drenaj yedek olacaktır.

ellerinizle inşaat ve onarım kanalizasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

75 − 70 =