kanepeler dönüşüm mekanizmaları

bir bakış, özellikler ve değerlendirme: kanepenin dönüşümü için en iyi mekanizma

döşemeli mobilya imalatçıları kanepeler için düzen çeşitli mekanizmalar kullanırlar. Çok yönlü bir seçenek yok. Çalışma moduna bağlı olarak, oda boyutları ve diğer bazı koşullar bir veya kanepe dönüşümün diğer mekanizmasını seçin.

hatalardan kaçınmak için, uzmanların tavsiye kulak gerekir. Bunlar ilk etapta dikkat etmek gerekenler faktörler anlamanıza yardımcı olacaktır. Bütün gruplar mekanizmalar bazı ölçütlere göre sınıflandırılır. Yani çok daha kolay optimal uygun hangi modeli anlamaya.

Daha iyi kanepeler dönüşümün hangi mekanizmaları inceleyerek, bir takım tavsiyelerde düşünün. Genel bir kural vardır. Tüm kanepeler konuk türe ayrılır ve günlük uyku için tasarlanmıştır. mekanizma doğru seçilirse, mobilya uzun bir süre sürecek. Onun operasyon rahat olacaktır.

divan çoğunlukla ayrışmış ise (uyku türler), karmaşık bir düzen prosedürü ile ürün satın yoktur. Daha iyi, daha basit: Bu durumda, altın kuralı hatırlamak yararlıdır. Yatak kanepe, tam tersine, günlük trafik sistemi için tasarlanmamıştır. Bu nedenle, onların mekanizma uyku türlerde olduğu kadar güçlü değildir.

, Ortopedik model görünümü, düzen prosedürü konforlu yatak kalitesi, hem de kolaylık oturma pozisyonuna yük yatağı sınırlayıcı gibi kriterlere olmalıdır dikkat edin. Bu nedenle, kanepenin dönüşümün mekanizması seçiminde önemli bir faktördür.

Misafir türü kanepeler fazla yer almaz bir tasarıma sahiptir. Böyle mobilya görünümü çok sıradışı ve ilginç. Dionis9raquo Bu tür mekanizmalar "Fransız kapaklı", "Sedafleks9raquo" yer alır; vb Böyle bir mobilya temel amacı - .. sürpriz misafir, ev sahipleri kaldıkları süre boyunca maksimum konfor sağlamak.

oturur pozisyonda Rahatlık önemlidir, ancak düzeni için konfor feda etmek zorunda olmayacak bir taşla iki kuş vurmak. Mekanizmalar köşe kanepeler uyuyacak bir yer haline mobilya dönüştürmek amacıyla zaman ve çaba önemli bir yatırım gerektirir. Önce koltuk minderi kaldırmak gerekir. Bundan sonra, bir mekanizma çalıştırılır.

Eğer değerlendirmeleri inanıyorsanız, bu ranzada kalan zayıftır. kanepeler Bu çeşitler genellikle daha ucuzdur. ama her zaman değil, mümkün olduğunca onlara uyu.

İkinci grup günlük uyku için tasarlanmış mobilya, içerir. düzen çok fazla zaman harcamak gerekmez edin. Uyku rahat olacak. Bu tip cihazlar için "knizhka9raquo olduğu; ve ana varyasyonları. Bunlardan en ünlü click-klak9raquo" olarak kabul edilir; ve "evroknizhka9raquo;.

Bu tür açısal varyasyonları içerir. "; De, ya da delfin9raquo" puma9raquo bu grupta en popüler koltuk dönüşümünün bir mekanizma olarak tanınır;. Ayrıca günlük uyku kanepe için olağanüstü temsilcileri mobilya "teleskop9raquo vardır; ve "ribalto9raquo;.

1

Bu mekanizmalar, çalıştırmak için çok basittir. Onların dönüşümü hızlı ve kolaydır. Travers yeterli bir sertliğe sahiptir. Pürüzsüz ve rahat. Bu mekanizmalar, bir dönüşüm çevrimleri sayıda için tasarlanmıştır.

En basit biri katlanabilir bir kitap olarak kabul edilir. dönüşüm mekanizması koltuk yükseltmeyi içermektedir. Bu noktada, bir tık yoktur. Koltuk sırt aşağı zaten çürümüş.

örneğin "click-klak9raquo olarak Modeller; biraz "knizhki9raquo versiyonu geliştirildi;. Bu tür cihazlar, bir ara konuma sahiptir. Bir kişi böylece bu "relaks9raquo olabilir;. Arkalık sonuna kadar indirdi edilemez. Bu nedenle, adam kanepede yarım oturuyor.

sunulan modellerin avantaj bile günlük dönüşüm altında güvenilirlik ve dayanıklılık olduğunu. Bu seçenek dördün ile küçük daireler için idealdir. zemin kaplaması olabilir.

eylemlerin dezavantajı belirlenmistir, basit bir görünüm sınırlama. Bu model ve arkalığı ve oturma yeri uzunluğu aynı olmalıdır. click-klak9raquo" Bir tür; duvara yakın yerleştirilmemelidir.

Bugün için en popüler modellerden biri evroknizhka9raquo" dır;. sofanın dönüşüm mekanizması en güvenilir olarak kabul edilir. düzenini otururken öne doğru itin. Bunun altında, yatak çarşafları için depolama alanı sağlar. geri de boşalan alana yerleştirilir.

Böyle bir sistemin avantajı, mekanik eleman minimum sayısıdır. Bu nedenle, bu tür mobilya kırmak için neredeyse bir şey değildir. tüketicilere göre, güvenilir ürünler uzun ömürlüdür. uyku alanı çok geniştir. Ayrıca alt katta oldukça büyük bir kutu vardır. Bu mağaza çarşafları ve yatak takımları için uygundur. Koltuk duvara monte edilebilir.

benzer ürünlerin eksiklikleri gelince, insanlar koltuk zemin üzerinde kayarak söylüyorlar. Bu nedenle, kapsama özel önem verilmektedir. Genel olarak, "evroknizhka9raquo; - bu uzun yıllar sahiplerini hizmet edecek sağlam ve güvenilir bir mekanizmadır.

benzersiz "evroknizhki9raquo biri; Bugün pantograf9raquo" dır;. koltuk mekanizmaya da oldukça basittir. Yaklaşık 45º açıyla koltuk kaldırmak gereklidir. Sonra indirilir ve aşağı ve üzeri çekilir. Istirahat düşer. o uyuyan bakılırsa.

Alt katta çamaşır için bir dal vardır. türler sunulan bazı modellerde döşemeli mobilya köşe sürümünde düz gelen dönüştürülebilir. Üstelik olursa olsun bir sağ veya sol dönüş gerçekleştirmek için gereklidir.

Bu mekanizmanın avantajı, değerlendirme göre katta bir koltuk yayıyoruz olmaması. Bu sadece bir kaplama odası dokunmadan uzanır. gelişmiş tasarım bu kanepeler maliyetinde bir artışa neden olmaktadır.

dönüşüm tipi koltuk "raskladushka9raquo mekanizması; Birkaç popüler varyantları vardır. dönüşüm prensibi basittir. uyku alanı doğrudan koltuğun altında yer almaktadır. alt kısmında ön panelin arkasında, koltuk ileri itilir. Fransız ve Amerikan kapaklı olduğunu. Onların prensibi çok benzer.

Fransız 3 aşamada gerçekleşen bir kaydırma şeklinde ortaya konmaktadır. Bu mekanizma, kompakt boyutlara göre, özelliği, bu nedenle daha çok ince kanepe sokulur. Ancak, bu model günlük olarak kullanılmaz.

Amerikan kapaklı ağır yükler için tasarlanmıştır. Bu kanepe, pratik ve dayanıklıdır. Ancak bu özellik belirgin mobilya fiyatını yükseltir. Bir kanepe dönüştürmek için, hafifçe yükseltilmiş ve daha sonra kenara çek edilmelidir. Bu tip bir mekanizma taban kaplamasının zarar vermez, ama periyodik çizikleri önlemek için yağlanması gerekir.

uyku için en iyi seçeneklerden biri çekmeceli kanepe olarak kabul edilir. dönüşüm mekanizması çok basittir. Travers baz ek bölümleri haddeleme ile elde. Nedeniyle sunum mekanizmasının kolaylığı için en güvenilir biri olarak adlandırılır.

Bu ürünlerin bir başka avantajı, oda büyüklüğüne gereksinimleri olmamasıdır. Hatta küçük alanlarda, ayarlanır. Açılmış halde, yatacak bir yer uzun ve pürüzsüz olacaktır.

Bu tür düzenlemelerin bir dezavantajı, taban kaplamasının türü talep edilmektedir. Bu kanepenin ağırlığı altında batmaya değil, güçlü olmalıdır. baz dönüşüm sürecinde zemin üzerinde kayar. Bu hareket bir şeyle engel olmamalıdır. tip seçilen model temsili lastik tekerlekleri sahip olması daha iyidir.

Daha önce bahsedildiği gibi, uzmanlar en güvenilen isimlerin çekmeceli kanepe biri demek. dönüşümün mekanizması birçok popüler modellerinde kullanılan türüne göre temsil etti. Rulo yönlü dönüşümü ile kanepe arasında "delfin9raquo;," içerir akkordeon9raquo; ve "teleskop9raquo;.

Her model özel bir çok avantaj vardır. Ancak uzmanlar sunulan kanepeler çoğu yükseklik yatak gözlenen iddia etmektedirler. Ve gerisi rahatsız eder. Bu nedenle, bu özelliği özellikle dikkat etmelidir satın aldığınızda.

Ayrıca, profesyoneller yaylar şeklinde kapatıcı ile donatılmıştır tipte kanepeler temsilini seçmeniz önerilir. Bu ürünler nitel çağrılabilir.

artan popülaritesi akkordeon9raquo" Dönüşüm mekanizmaları kanepeler kazanıyor; . günlük yaşamda kullanımı Onun çok kolay. cihazın esas montajı vydviganii körüktür. Bu amaçla, koltuk hafifçe yükseltilir. Ayrıca bir tık yoktur. (Katlanmış normal duruma house) iki porsiyon arka uzanıyordu. Bu, bir akordeon hareketi anımsatır.

düz bir yüzey ile aynı transformasyonu ile oluşur. Normal bir yatak gibi bir kanepe katlanmamış formunda. Genellikle "akkordeon9raquo; Bu çıkarılabilir kapaklarını tüm alkolsüz unsurları vardır. Bu temizleme işlemi kolaylaştırır.

Içerir neredeyse tüm modellerde keten çekmece var. diğer dekoratif unsurlar, bazı durumlarda mevcut olabilir. mobilya Böyle bir metal çerçeve, çelik çerçeve temel alınacak olan daha iyidir. şilte ortopedik seçebilir.

Küçük bir oda için bu seçenek kabul edilebilir olmakla birlikte, kanepe demonte alır ne kadar boşluk dikkate almak gerekir. Onun yolu düzeni üzerinde hiçbir yabancı şeyler olmalıdır. karşıt duvara göre boşluk, "akkordeon9raquo en az 0.5 metre olmalıdır; Bu sökülüp alınacaktır.

koltuk "delfin9raquo transformasyonu mekanizması; Aynı zamanda "kenguru9raquo adlandırılabilir;. En sık bir köşede kanepe bulunur. Ön kısmı öne sürülmektedir. Dan onu bir döngü vasıtasıyla ilave bir yastık çıkar. Bu yatak oluşturur.

Bu kanepe boyutları oldukça büyüktür. Köşe ünitesinde gizli şeyleri Kutu. Bu modelin avantajı, güvenilir ve basit bir mekanizmadır. Günlük uyku için bir seçenek. Ağır yükleri (yaklaşık 200 kg) dayanabilecek olduğunu. Ne zaman ek tasarım düzen odasında minimum yer kaplar.

Aynı zamanda uyuyan yerden geniş ve nispeten yüksek kaldırma sahip olduğunu belirtmek gerekir. maliyet sunulan mobilya nispeten küçüktür. Bu "delfin9raquo yapar; çok popüler.

en son biri dönüşümün bir döner mekanizması ile bir köşe kanepe olarak kabul edilir. Çok basitçe çalışır. Mobilya Yarısı üzerinde tarafına geri alınıyor &09ordm;Ve sonra kanepenin diğer tarafına rulo gereklidir. Büyük bir fiziksel güç kullanmaya gerek yoktur. Tüm hareketler naziktir.

dönüşüm tamamlandıktan sonra, döner kısmı sabittir. Bu konforlu ve ferah yatak oluşturur. Tasarımın sadeliği dayanıklı mekanizma yapar. ortopedik uyku kanepe için kullanılacak bir olasılık var. şeyler için geniş bir alt çekmece dahildir.

Nadir kadar Temin benzer türler kanepeler. Onların maliyeti ortalamadan daha yüksektir. Bir, kullanımı kolay, güvenilir ve modern kanepe satın almak istiyorsanız, Kojima açısal döndürme mekanizması Yani, sorumlu, güvenilir tedarikçi arıyor biraz zaman harcamak zorunda.

döşemeli mobilya dönüşümün seçenekleri inceleyerek, herkes kendileri için kanepenin dönüşümü için en iyi mekanizma seçebilirsiniz. Bu zor olmayacaktır.

kanepeler düzeni Mekanizmaları

kanepe düzenleri mekanizmaları kullanımına ve nihai mekanik mukavemet kolaylığı farklıdır.

kanepe düzenleri mekanizmaları kullanımına ve nihai mekanik mukavemet kolaylığı farklıdır. Tabii ki, bunlar farklı ve görünüm ve hiçbir girişim yaymak ve yatak toplamak için emin olmak için gereklidir boş alan yönünde. Kolayca bir yatak ve bir çocuk dönüştürülebilir model vardır ve bu nerede ihtiyaç beceri ve gücü vardır.

kanepeler dönüşümün birçok türde arasında seçme, evin misafir inerler zaman, sadece zaman zaman günlük olarak veya yer uyuyordu olacak, dikkate almak gerekir.

Hareket: kanepe genişletmek için, biz koltuk yükseltmek ve kendinize doğru çekin. Bu kanepe katlama güvenilir bir zaman içinde test edilmiş bir mekanizmadır.

 • Üç pozisyonlu arkalık: oturma yatarken, "relaks9raquo; (Arkalık ile Orta poluotkinutoy).
 • Sıkılık. O yaymak çok yer gerektirmez.
 • Kural olarak, bir keten çekmece sağlamak mümkündür.
 • Uyku alan peregibov9raquo" olmadan, düzdür;.

Mekanizması: koltuk koltuk arka atlanmıştır sonra, ileri itilir. Aslında, bu tür mekanizmalar kanepeler ve mekanizmalar pek çağrılabilir düzeni: kılavuz üzerinde kaydırarak koltuk bırakır geriye elle indirilir.

 • Dayanıklılık: basitlik koltuk katlama mekanizması kırılmasını önler.
 • boyutlarda geniş seçimi.
 • motorun iç parçalarının olmamasından kaynaklanıyor Büyük keten kutusu.
 • Düz uyku yüzeyi.

Hareket: Zemin kaplaması için özellikle dikkatli tutum ile karakterizedir kanepeler dönüşümün diğer türleri arasında: tekerlekler, zemin üzerinde bir yarım daire benzeyen bir yörünge boyunca koltuk hamle hareket etmez.

 • parke, muşamba ve diğer yer kaplamaları üzerinde çizikler hariç tutulur.
 • Bu düzen için çok yer gerektirmez.

Hareket: Bir "muzykalnoe9raquo; divan katlama mekanizması adı bu müzik aleti içinde körük germe prensibi ile benzerlik aldı. Koltuk yerine oturacak şekilde kaldırdı ve ardından durağına kadar itilir.

 • monte edilmiş bir durumda minimum boyutu.
 • Büyük boy yatak.
 • mekanizmanın güvenilirlik.

Hareket: koltuk Diğer bölümleri sürükler. Eğer emniyet kemerini çekmek gerekir kanepe düzeni için altta saklanmış.

 • kanepeler düzeninin bütün mekanizmalarının büyük güvenilirliğe sahiptir.
 • Katlanmış zaman az yer kaplar
 • katlanmış yapısı az miktarda büyük yatak.

Amerikan ve Fransız: Bu kanepeler dönüşümün aşağıdaki türlerini içerir. Orada bazı farklar vardır, ancak yatak koltuğunun altına monte gerçeği benzerdir.

Mekanizma: koltuk üzerinde çekilmeli ve daha sonra "razvernut9raquo, yukarı; katlanmış koltuk. Bunu yapmadan önce, yastıkları kaldırın.

 • Katlanmış, bu az yer kaplar.
 • spread olarak yeterli büyüklükte bir yatak bulunmaktadır.

Hareket: Fransız benzer mekanizma çürümüş, kafalık o istenen konuma hareket edecektir, kaldırılmaması gerekir.

 • Fransız meslektaşı daha fazla sağlam mekanizması.
 • Gerek yapısal elemanları ortadan kaldırmak için.

Hareket: koltuk katlanır Bu mekanizma bir iskelede hareketi, bir Dolphin Dive benzemektedir. Koltuk bağlı kayışı çekin ve tamamen itmek için gerekli olan.

 • kanepeler dönüşümün her türlü en dayanıklı. Günlük açılımı için uygundur.
 • uyku alanı pürüzsüz, büyüktür.
 • Kolay kat ve kat için.

Eğer bahar birimlerine, sağlık için en faydalı tasarımında kullanmayı sağlar ve uyku için rahat bir ortam oluşturur olarak en iyi yer, uyku - opsiyon kanepeler dönüşümün her türlü.

Hareket: koltuk altında bulunan kısmı, itilir, ve koltuk sürükleme miktar daha çekildiğinde, ve daha sonra birinci parça üstüne yükselir ve bundan sonra arka kısmı, koltuk aynı seviyede ve arka parça aynı seviyeye indirilir.

 • ortopedik yatak mümkün olduğunca yakın Sleeper.
 • Önemli bir alan tasarrufu zaman nispeten büyük bir iskelede katlanır.

Bir hata mı buldunuz? Bir film seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basarak gönderin.

bir seçim yapmak daha iyidir - kanepeler dönüşümün mekanizmaları?

kanepe Alış - Böyle mobilya bir yıldır almıyorlar, çünkü çok önemli bir süreçtir. seçimiyle de iç uyum içinde, yeni bir kanepeye, büyük bir özenle tüm aile üyeleri için rahat oldu ele alınmalıdır ve uzun süre işlevselliği memnun.

İlk olarak, bir kanepe - Yoğun bir günün ardından rahat bir oturma alanı, dost toplantılarında ve film izlemek için bir yerdir. Çoğu zaman, uyku bir yer olarak kullanılır. Satın alırken, biz görünümüne dikkat eğilimindedir, ama daha önemlisi malzemenin kalitesini sağlamak ve kanepeler unfolding mekanizmalarını kontrol edecektir.

Eğer kanepe arayışı içinde mobilya mağazalarında yürüyüş gitmeden önce, aşağıdaki soruların cevaplarını vermek:

 1. Ne kadar boşluk katlanmış kanepe ve katlanmamış forma tahsis düşünüyorsunuz?
 2. Ne sıklıkla kanepe ortaya koymak için gidiyoruz?
 3. Hangi modu uyuyan kanepe işleyecektir: günlük veya bir misafir seçenek olarak?
 4. Ne bir yük kanepe dayanmalıdır?
 5. Ben giysi saklamak için özel bir yer gerekiyor mu?
 6. Ne kadar satın harcamak istediğiniz? bütçe seçeneği veya daha karmaşık bir mekanizma ve güvenilir ayrıntıları içeren bir kanepe: hangi modeli sitesinde dikkat etmek gerek?

mekanizmaları, avantaj ve dezavantajları tipleri

katlama mekanizmasına kanepe türleri:

 • Geri çekilebilir veya geri çekilebilir (silindirler üzerinde) geri çekilebilen, yunus, evroknizhka Conrad, pantograf;
 • Katlama: tango, kitap, elf;
 • konuşlandırılabilir: akordeon, Fransız kapaklı, Amerikan kapaklı Spartak.

daha ayrıntılı olarak düzenlemelerin her düşünün.

sedanter seçeneği ve yatacak bir kanepe: kanepeler dönüşümün böyle bir mekanizma ile, mobilya parçası 2 pozisyonlara dönüşür. yatakta kanepe açmak için, sırtını sadece yaslanmak. onun duvarları mobilya yapı duvarı ve başlık arasındaki küçük bir boşluk gerektirir kurulum dikkate almak gerekir, çünkü bu süreci itmek gerekmez itibaren.

kanepe mekanizması bölümü "kitap" iki metal ya da sabit bir yay bloklar veya başka bir yumuşak dolgu ahşap çerçeve. Alt genellikle giysi saklamak için bir bölme.

Artıları:

 • dayanımı;
 • güvenilirlik;
 • kullanım kolaylığı;
 • Bu kırılma ve aşınma riski olmadan sık kullanılabilir.
 • Sadece iki konumu vardır - yatarak veya oturarak;
 • yetersizlik duvarına koltuk yakından hareket etmek için.

"Tango" - "click-klyak" denilen katlama kanepeler sisteminin bir prototip. Birçok üretici sadece alıcı güzel yeni dönem sürpriz eğilimindedir. Ama aslında, bu sistem klasik gibi çok fazla olduğunu "kitabında." Sadece bir fark var - bir kanepe katlanır almak ve ara pozisyonlar, sadece can not zaman "oturan eğilimli." Arkalık rahat bir seviyede monte edilebilir. Bu kanepeler saklama kutusu yatak mevcuttur.

 • konum çokluğunda arkalığı sabitlenmesi;
 • Kompakt büyüklüğü;
 • katlanmamış durumda iken koltuk tüberositas olmayan bir yüzey oluşturur.

Koltuk Tango keten için yeterince geniş kutusu vardır

Eksi - duvara sıkıca geri sopa olamaz.

"Evroknizhka" gibi klasik kanepe katlanır Bu mekanizma, kolaylıkla dışarı çekme silindirleri üzerinde öne doğru koltuk çekerek tespit edilmiştir. Bu koltuğun bir kısmını, daha önce arkalık tarafından gerçekleştirilen bir rol uyan bir girinti oluşturur.

 • bir travers için kanepe dönüştürülmesi kolaylığı;
 • mekanizma, güvenilirlik;
 • uykuya bol;
 • depolama için büyük nişler.

eksi - arkada güvenemez çünkü çünkü kanepede aşırı büyük koltuğun, insanlar ve küçük çocukların büyüme ile rahat hissetmezsiniz.

Bu açısal kanepeler dönüşümün en popüler mekanizmasıdır. genişlemiş için, koltuk altında bölümüne bağlı döngü çekme için gereklidir. Hareket yukarı ve kendileri üzerinde olmalıdır. Bölüm dışarı rulo ve geniş bir yatak oluşturan, koltuğun yanında durmak. keten için kutu oturuşta çekmeceli bir parçası değildir.

"Yunus" mekanizması kanepenin vücudunda ağır bir yük vardır, bu nedenle kalite ahşaptan yapılmış olduğundan emin olmak gerekir: unutmayın.

 • rahat yatak;
 • Basitlik ve katlama kolaylığı.

Olumsuz - Çok uzun değil hayat, mekanizmanın aktif kullanımı ile.

katlama kanepeler Bu tür genellikle adı "puma" veya "tik-tock" altında bulunabilir. Bu sistem, sadece çekme ruloları, "evroknizhka" bir varyantı olarak ortaya çıkmıştır. İçinde geniş bir kutu yatak bulunmaktadır.

Bu kanepe dönüştürmek için, merkezin tutup, kanepe koltuk yukarı çekin gerekiyor. trafik Yani, mekanizma getirmek ve ileriye koltuğunu iterek ve bacaklar destek ortaya koymaktadır. Elde edilen niş arka yastık yığılmış.

 • uykuya rahat bir yer;
 • kolayca çevrilebilir mekanizması;
 • Bu döşeme silindirleri zarar vermez.

eksileri:

koltuğun uyku yüzeyi, üç bölüm halinde temsil edilmektedir. Böylece düzlemde doğruldu, sadece koltuğun kenarına çekin gerekmez. Böyle bir yatak olarak mobilya sık kullanılması tavsiye edilmez için kanepe unfolding mekanizmalarının bu tür olarak çok hızlı bir şekilde yıpranacaktır.

İpucu: oldukça büyük bir boşluğun varlığı dert ihtiyacını açığa belirleyin.

Artı - Bu kanepe pek kompakt toplandı.

eksileri:

 • uyku yüzey düzensizliklerini sahiptir;
 • yatak saklamak için yer yoktur;
 • kısa ömrü.

Travers bir kanepe vurmada iki bölümü bulunmaktadır. ileriye haddelenmiş, böylece alt kısmını çekme gereksinimi açığa belirleyin. Bu yastık boşalttığı alana yatırır sonra.

 • Çok dayanıklı ve güvenilir bir mekanizma;
 • uykuya rahat bir yer;
 • Kompakt boyutları monte edildiğinde.

eksileri:

 • çekmeceli silindirler olduğunda katlanmamış kaplama zemin çizebilir;
 • alt yatak.

"Akordeon" Aynı müzik aletleriyle bazı benzerlikler için seçildi. Sleeper kanepe alanı başlangıçta ortaya konma sırasında ileri iterek, gergin ve daha sonra bacaklarını aday gösterdi mobil dayanır. Katlanmış, bu koltuk kompakt boyutlara sahiptir, ancak dönüşüm daha fazla yer gerekmektedir. geri kanepenin arkasında bulunan saklama bölmeleri.

 • güvenilir ve kararlı bir mekanizma;
 • kanepenin uzun kullanım ömrü;
 • dönüşüm kolaylığı.

eksileri:

 • Hiçbir yerleşik giysi alan;
 • mekanizmanın çekmeceli tip katında çizikler neden olabilir.

Üç adımda ayrıştırılır ve bacaklarını aday düştü böylece uykuya rahat yerine bir kanepe dönüştürmek için, koltuk çekmeniz gerekmektedir. katlama kanepeler Bu tür ortaklaşa Rus ve İtalyan ustaları tarafından geliştirilen. Bu mobilya çok iyi uyumak için uygundur. mekanizma tasarımı uzun uyuyan sağlar. Aslında, kaynaklı metal kafes tarafından desteklenmiş daha sağlam Fransız kapaklı vardır.

 • mukavemet ve mekanizmanın dayanıklılık;
 • kullanım kolaylığı;
 • Yatakta sık kullanılabilir olarak;
 • rahat yatak.

eksileri:

 • yatak saklamak için yer yoktur;
 • kanepe genişletmek önce, yastıkları kaldırmak için gereklidir.

Not: Orada Spartak ile benzer bir düzen mekanizması Ifagrid kanepeler, aynı zamanda, ancak bazı farklılıkları vardır.

Bir kanepe ayrıştırmak için, bunun alt kısmını çekin gerekir. Bölüm bir teleskop gibi, birbiri ardına dışarı haddelenmiş ve destek yapmaya çalışacağını.

Klasik roll-out kanepe itibaren, mobilya bu tip yüksek irtifa yatağı ile karakterizedir.

 • güvenilir bir mekanizma;
 • Bu bir günlük bazda kullanılabilir;
 • Kompakt hacmi;
 • Çamaşır için bir kutu vardır;
 • rahat uyku.

Eksi - divan nedeniyle masif makinenin çok ağır.

Conrad kanepe klasik Teleskobu aksine çıkartma mekanizması ve Dolphin, birleştirir

Sedafleks (Amerikan kapaklı)

Böyle bir kanepe Fransız karyolası gibi parçalanır, ama bunun aksine trehskladnuyu ve dvuhskladnuyu sistemi ve daha kalın bir yatak vardır.

 • çok dayanıklı mekanizma;
 • kompakt;
 • Kaliteli bir konforlu bir şilte vardır.

eksileri:

Bu dönüşümün bir dönme mekanizması olan bir kanepe. Kolçaklar etrafında boşanmış ve uyku rahat bir yer olsun bir yatak dönüştürürken. Bir kanepede Kolçaklar yüksekliği ayarlanabilir ve birkaç hükümleri vardır edilebilir.

 • kompakt tasarım;
 • rahat yatak;
 • kaburgalar kullanımı yoluyla, ortopedik etki elde edilir;
 • kol dayama bireysel ihtiyaçlarına uygun şekilde ayarlanabilir.

eksileri:

 • Sen duvara kanepe yakın karşı yalın olamaz;
 • uyuyan aynı yerde ve oturmak için bir yer bulunur.

bu tip mekanizma adı İngiliz «dayamak» gerçekleşir - arkanıza yaslanın. dönüşüm kanepe derinliklerinde gizleme nedeniyle karmaşık bir mekanizma sağlamaktır. Onların yardımı ile, sırtlığı ayarlayabilir ve pozisyon ayak dayama içine itin. Bazı modellerde, ayrıca bir titreşimli masaj ile özel bir yastık yoktur. En pahalı modeller uzaktan kumanda ile kontrol edilen bir elektrik motoru ile donatılmıştır.

Artıları:

 • yönetmek kolay;
 • Eğer vücudunun ihtiyaçlarına kanepe ayarlayabilirsiniz;
 • her pozisyonda rahatlık.
 • Çok yüksek maliyeti;
 • uyku pozisyonu sağlanmaz çünkü sadece, oturabilir.

Sleeper iki bölümü vardır. Katlanmış, onlar kanepenin vücudun içinde gizlidir. Bu kanepe dönüştürmek için, koltuğun iç kenarını çekmek gerekir. Sonra ileri ve üzerinde yumuşak bir pislik yapmak. Sleeper her türlü destek sağlanır ve yere genişletilmiş etmez.

kanepenin fotoğraf örneğinde, katta düzenlendiği

 • katlanmış küçük boyutlu;
 • çekyat en ucuz formu.
 • değil çok rahat bir yatak;
 • yataklar saklamak için hiçbir alan.

Sonuç olarak, kendi kategorisinde iyi oldu katlama kanepe mekanizmaları belirlemek mümkündür:

 • evroknizhka - en güvenilir bir mekanizma;
 • Tango - en rahat oturma pozisyonu;
 • Dolphin - En geniş;
 • pantograf, akordeon ve çekmeceli - uyumak için en rahat;
 • tango evroknizhka ve çekmeceli - özel depolama bölmeleri var;
 • çekmeceli ve Elf - en kompakt;
 • Kitap - En hesaplı.

Herhangi kanepe mutlaka onun açma mekanizmasını incelemek satın alırken, satıcı ile bu konuda danışmak sorular ve talep cevapları sorun. doğru viteste itibaren kanepenin ömrü ve kullanım rahatlığı son derece bağlıdır. divan nadir çürümüş ise, modelin kompakt dikkat değer olduğunu, ancak dönüşümün bir parçası olması amaçlanmıştır.

Banyoda Artıları ve asma tavan eksileri

sular altında komşuları yukarıda ve nerede olursa edelim, ne için?

Ne yastıklar için dolgu en iyisidir - En popüler malzemelerin özellikleri

Ve bu daha dayanıklı, klasik kitap ya bir yunus olacak? Seçim yapamıyorum.

kocası hediye etti. O Yatakhanede yeni kanepe almak ışık yaktı. Başka bir şansım yapmayı seviyorum. Bu hafta öldürdü ama Ascona Orion doğrudan ko tezgahı, Amely mavisi çok güzel ve şık kanepe seçti. sınıfın kalitesine renkleri ve zarif kanepe kendisi. Karı ve kanepe onaylı dün getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + = 13