kapalı banyo ısıtıcı Rusça fırın

Özellikler banyosu Rus için fırın ısıtıcı kapalı

Her odada bir Rus soba vardır. Bu nedenle, bunu yüklemeniz gerekir modelin ne tür düşünmek gerekir. Elektrik ürünleri gerçek fırın yerini alamaz. Birçok kişi bir metal ısıtıcı tercih ve tuğladan yapılmış. Herhangi bir durumda, bu optimum sıcaklık davranışı sağlamalıdır ve buhar istenilen miktarda elde edildi.

Bir Rus banyosu içinde fırın nedir

Rus banyosu içinde Ocağı sıcak buhar nedeniyle üretilen yüksek sıcaklıkta buhar sağlamak için gereklidir. banyo eriyik yakıtlar gibi:

Sıcak buhar elde etmek için, taşlar ateşe fırına yerleştirilir ve düzgün kalsine edilir. Sonra, su döküldü ve oda sıcak ıslak buhar ile doldurulur. Buhar odasında yangın kaynağı mevcut olmadığından, sırasıyla oksijen yanmaz.

banyosu Rus için ısıtıcı tarafından aşağıdaki gereksinimleri karşılaması:

 • Bu kat 45 derece ve tavana 80 derece olması gereken en yüksek ısı buhar banyosu içerir.
 • Dolayı taşların üzerine su dökerek havayı nemlendirir.
 • Odanın ve karbon monoksit içine dumanlar yaymaz.
 • Bu operasyon banyosunda güvenli olmalıdır.
 • Bu yakıt tasarrufu sağlar.

fırın, bir metal ise, ek bir kılavuz-ısıtıcı ile donatılır. Bu kapasite, taş ile aynı şekilde metal fırında hareket eder. doğrudan fırın üstünde bulunan çünkü sadece bu durumda, ısıtıcı, çok daha çabuk ısınır. Bu ısıtma için buna uygun olarak, daha çok enerji tüketir, daha fazla zaman geçirdiği ve kaya, daha metalik yapısı daha popüler hale getirir.

Taşların yerleştirme, fırın kapalı veya açık soba türlere ayrılır şekline bağlı.

kapalı banyo ısıtıcı Rusça fırın

en iyisi iyi bir zaman için çok gerekli olan atmosfer, iletmek çünkü bu model en yakından geleneksel Rus saunası kavramını eşleşir.

kaya veya dolgu üzerindeki üst sıraya ısı buhar kapı setini transfer etmek için kapalı soba içinde. yakıtın yanma, bu kapalı kalır, bu sayede, Oda duman nüfuz etmez. buhar odasına girmeden önce, kapı düzgün 45-60 dereceye kadar ısıtılmış alana açılır.

Bu ısıtıcı düzgün ısındı için, zaman ve yakıt çok zaman alır. Onu banyoları ziyaret etmeden önce 2-3 saat başlatmak boğmak için. Buhar odasında yüksek sıcaklık taşları ısıtılarak oluşturulur.

Kapalı bir soba fırın çalışma moduna bağlı olarak şunlardır:

1
 • Toplu.
 • Kalıcı (uzun) eylem.

Kapalı parti ile fırın ısıtıcısı

Bu fırın Rus banyoları için en popüler tasarımları biri olarak kabul edilir, uzun süre (1-2 gün) ısıyı koruyarak. Taşlar baca kendi içinde kılavuzlanır kızartma ve ısıtılmış parlayan fırın ya da duman ortasında bulunmaktadır. Bu tasarım çok iyi ısıtılmış taşlar olduğunu. 650 dereceye kadar - alt katman 1000 derece arasında bir sıcaklıkta ve üst için aşırı ısınabilir.

Taşlar sigara dumanına maruz gerçeğinden dolayı, onlar islenmixtir, böylece banyo en kısa sürede yakıt tamamen yanmış olarak kullanılabilir. Böyle yüksek bir sıcaklıkta ısıtma taş kurum partikülleri, kayalar tamamen yakmaya sağlamak için yardımcı olur. Aksi takdirde banyo zehirlidir karbonmonoksit ile dolu. çifti ısınmak için ilk taraftar içinde düşecek önce O soba çıra sonra 3-5 saat sürecektir.

Kesintisiz işlem kapalı bir soba Fırın

Bu tasarım Bu bir üfleyici, ocaklar baca ve taş dolgu oluşur. Bu tür bir konstrüksiyonda, taş bağlı fırından ayırmak için duvarlar ısıtılmaktadır. Ol sıcak taş yukarı 400-500 dereceye, onlar buhar banyosu ısınmaya başlıyor olabilir. soba gövde 4 mm kalınlığında dirençli çelik bir sürekli tabakanın yapılır.

Sürekli eylem kapalı bir soba Fırın kendine has özellikleri vardır. Gövdenin dış nedeniyle yanma odasının duvar düşük kalınlığı çok güçlü bir şekilde ısıtılır için, metal bir mahfaza içine yerleştirilmiştir. mahfaza ve ekran arasında bir parlaklık sınırlamak için, fırın duvarları tarafından ısıtılan hava sirkülasyonu yoktur.

Tipik banyosu, stoked böylece yanmış yakıt ürünleri tamamen yok ve kayalar üzerinde kurum yatırılır. Taşlar bir yakalama kurum partikülleri ile birlikte, buhar odasına verilir su, buhar, dökmek başlıyor zaman. Hava buhar kirlenmiş. Bunu önlemek için, kapı ile fırında taşlar sürekli duman çelik veya dökme demir soba kendilerini kapatmak kapattı.

Faydaları kapalı soba ocakları

Açık bir ocak fırınlarda ile karşılaştırıldığında, fırın ısıtıcısı Gated Bunlar pozitif bir sürü var.

 • Rus fırın bastırmamasını buhar kapalı dış kasa ile banyo, böylece buhar odasında karbonmonoksit giriş tamamen ortadan kalkar. Bu nedenle, buhar odasında güzel olmak ve hava buharı oluşturmak için özel olarak zaparivayut demlenmiş süpürge kokular veya otlar ile doyurulur.
 • taşların büyük miktarda ve böylece küçük boyutta damlacıklar nem ile doymuş bir hafif buhar oluşturan, eşit ısıtılır. Bu sayede bir buhar odasında ısı aktarımını sağlar. Buna ek olarak, bilimsel kanıtlar çok yüksek sıcaklıklar vücudun sağlığa zararlı olduğu.
 • tamamen sıcak buhar olasılığını hariç taş sıvı eklenirken, çünkü bu tür yapılar, güvenlik bakımından daha güvenilirdir. çok yanma odası yanı sıra ayrı bir kapı ile kapatılır.
 • Hala içindeki taşların yavaş soğutma ile istenilen sıcaklığını korumak için yeterince uzun olduğu için kısa sürede gerekli sıcaklığa kadar kızgın taşların olarak, fırın, ateş basması durmalıdır.

Dezavantajları kapalı soba ocakları

Ancak, bu tür fırınlar dezavantajları vardır:

 • Buhar çok uzun süre ısıtılır.
 • Büyük yakıt tüketimi.
 • Çok estetik değil.

kapalı ve açık soba Fırın

Metal ısıtıcı neredeyse Her zamanki tuğla soba farksız. Aralarındaki temel fark metal kendisi bir tuğla daha ince olduğu için onlar, çok daha hızlı ısınır olmasıdır.

Metal fırınları buharla banyolarında fırın başladıktan sonra 30-40 dakika içinde başlar. Ama böyle fırın hızla sonra aynı hızla ısınır ve soğuyana eğer. İçinde zayıflığını yatmaktadır. Sadece taş gibi metal fırını açık veya kapalı sobalar olabilir.

birileri buhar odasında her zaman işleyen bir kapalı veya açık ocağı olan banyo için Tüm metal fırını.

Ne olursa olsun ısıtıcı monte edilmiştir ne, düzenli kontrol edilmeli ve taşları dokunmak, kapalı ya da açık. yüksek sıcaklıkların etkisi altında taşların bazıları çatlak veya bozulabilir. Bu durumda, Taşlar değiştirilmelidir.

süreç banyosunda Duvar ısıtıcı sürekli genişletmek ve sözleşme. Bu tuğla itibaren kademeli olarak yok etti. çatlaklar ya da çatlaklar orada bulunan, bunlar kapak hemen kil çözeltisi olmalı, ya da dumanlı bir buhar odasında karbon monoksit nüfuz eder.

Sürekli soba göz kulak varsa, herhangi bir sorun olacak ve sadece mükemmel buhar memnun edecektir.

Kapalı bir soba Rus banyosu için fırın: tipleri, Kurulum, değerlendirmeleri

banyolarının İnşaat sırasında dikkate her ayrıntıyı almalıdır. Sadece bu tür tesislerin yapımı için tüm gereksinimleri rahatça buhar odasında dinlenebilir zaman. Fırının olmadan, hiçbir banyo çalışmaz. Odaya gerekli sıcaklık ve nem tutar.

Kapalı bir soba Rus banyosu için Fırını iyi ekipman seçeneklerden biridir. Yapımında ısıtıcı tarafından sahip özelliklerini bilmesi gerekir. soba, güvenli enerji tüketimi açısından ekonomik, hem de derli toplu olmalı. Nasıl kullanıcı yorumları ve profesyonel inşaatçılar anlamalarına yardımcı olmak için, benzer ekipmanı seçmek için.

Kapalı pompalar fırın sıcaklığı buhar. Rus soba yakıtı farklı türde bir çalışabilir. Bu gaz, kömür, odun olabilir. Bu tasarım birkaç yüzyıl önce ortaya çıktı. Rus köylerde O günlerde kapalı yıkama tesisleri vardı. binalar farklı fırın inşa ısıtmak içeride muhafaza etmek.

yüksek sıcaklığa ek olarak, Rus banyosu içinde mutlaka nem belirli bir düzeyde destekler. fırında Bu kazanç taşlar için. havaya yükselen buhar, en iyi etkiyi elde etmek için yardımcı olur. Bu yüksek sıcaklık hızla kuru Fin saunasında yaptığından daha vücut üzerinde hareket sağlar.

taşları ısıtmak için, onlar fırında yerleştirilir. Burada sıcak su. fırın duvarları ve kayalar sıcaklık pompalama izin. banyosu için tercih edilen fırın ekonomik olması. gaz veya duman çalışmalarını kabul edilemez sürümde. Tasarım, 45 ° C ve daha yüksek su ısı ve aynı zamanda buhar oluşumunu sağlamalıdır.

kapalı bir dış kılıf ile ocak bir dizi özellik vardır. Onun taşları olarak bacalarında içindedir. Bu nedenle, fırın boyutu yeterince büyük olacaktır. Ayrıca bu tür ekipmanın içindeki taşlar oldukça çok olduğunu. Onların ısınma için uzun zaman alır. Ama istenilen sıcaklığa yazarak, taşlar zamanın hala odasına bol ısı transferi.

Rus banyosu içinde en sık kapalı tip tasarıma kullanılır. Açık ısıtıcılar Fin saunası karakteristik özelliğidir. Bunlar çabuk ısınır, fakat aynı hızla ve soğur. Bu nedenle, ısıtma fırını sürece o ziyaretçi olarak orada için gereklidir korumak için.

soba genellikle elektrik kullanarak sıcaklığı enjekte açın. Ancak, ülkemizde bu yapılar özel kullanım için satın değildir. Açık soba ısıtma elemanlarının güç bir ev ağına bağlantı için tasarlanmamıştır. Sadece bu tür ekipman genel banyoları için kullanılır.

fırın banyosu yapılabilir hangi malzemelerin çeşitli varyasyonları vardır. Isıtıcı tuğla ya da metalden imal edilebilir. yapamazsın, malzemenin tür iyi ya da kötü ne olduğundan emin için de. Her durumda kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Günümüzde, bu ekipmanın imalatı bu iki farklı malzeme kombinasyonları kullanılır.

sauna Demir soba hızla ısıtılacak, ama çok çabuk soğur. Tuğla çok daha uzun ısıtıyor. Bu ısı birikir ve oda buhar odasına verir.

Böyle bir tesisin inşası için Tuğla refrakter Gzhelian veya fireclay olmalıdır. Onun işaretler M150 ve daha fazla olacaktır. kireç tuğla uygula, reddedilen malzeme yasaktır. Metal fırın ısıtıcısı yaklaşık 4-5 mm'lik bir kalınlığa sahip levha metalden yapılmıştır. Tüm metal bir taş fırında parça ve bu standartlara uymak zorundadır. Aksi takdirde, malzeme hızla yaktı.

Onun banyo için bir fırın seçimi, bugün var olan türlerin incelenmesi gereklidir. Bunlar aşağıdaki yapılar bulunur:

 1. Tuğla. Bu, nispeten düşük bir ağırlığa ve küçük boyutlara sahiptir. Büyük bir odayı ısıtmak olabilir.
 2. Dökme demir. yüksek performansa sahip. Rus banyosu fırını uzun bir süre sıcak tutmak için mümkün dökme demir. onlarca yıl hizmet up Onların uzunluğu.
 3. Çelik. Yaygın. nedeniyle nispeten düşük maliyeti talep görmektedir.
 4. su küvet beri. Aynı zamanda odası ve suyu ısıtır.
 5. siyah banyosu için. Pahalı, ama çok popüler bir seçenek.
 6. Hamam Kuznetsov. Uzun zamandır buhar ısısını korur. yüksek yangın güvenliği farklıdır.
 7. Kendi kendini yetiştirmiş tasarımlar. usta belli bilgi ve becerilerini gerektir.

buhara soba seçtiğiniz için diğer kriter vardır.

kullanılan yakıt türüne ısıtıcıların bir sınıflandırma da vardır. host mevcut koşullara uygun olarak, uygulanabilir bir seçenek seçilmiş:

 • Elektrik. farklı ısıtma elemanları mevcut olabilir.
 • Woodburning. Rusça, ve Fin saunası için uygun banyoları. Ahşap üzerine Rus banyosu için fırınlar uzun hizmet ömrü ile karakterizedir.
 • Gaz. Kullanımı kolay. İlave bakım gerektirmez. Ancak, ekipmanın kurulumu kamu hizmetleri tarafından yapılmalıdır.

Yerli firmalar geniş bir alanda benzer tasarımlar üretirler. En popüler bugün fırın markası "Varvara9raquo vardır; ve "Termofor9raquo;. Bu kullanışlı, alev almaz cihazlardır.

dikkate odası, gerekli sıcaklık ve yakıt tüketiminin boyutlarını almalıdır belirli bir modeli seçerken.

banyo sıcaklığına kadar tuğla veya çelik fırın içinde odun yakarak yükseltebileceği için. Bu yapılar banyo oda içinde rahat bir atmosfer yaratır. Odun, çıtırtı ocağın yandı. Bu devredilemez, renkli bir atmosfer yaratır.

Bu tür fırınlar pratik. Bunlar çabuk ısınır. çıra 40 dakika sonra sağlık geri tedavileri alabilirler. Bu ısı huş yakacak odun üretmek için en iyisidir. Takım elbise ve diğer sert. Yumuşak ağaçlar günlükleri kullanımları yakmak için tavsiye edilmez, böylece yakılan kurum oluştururlar. kozalaklı ağaç - bu tatsız etkisini en aza indirmek için seçip fırın birinci kavak odun ve ısıtmak mümkündür.

yaparken banyo prosedürleri, kazanın içine günlükleri atarak dalıp gerekmektedir. Odun tamamen yanmaması emin olmak için gereklidir. Bu bir odun sobası ile karakterizedir küçük kusur vardır.

odun sobası kullanımı Koşulları

Kapalı bir soba Banyo Woodburning soba buhar odasında uzun süre yüksek sıcaklık için koruyabilirsiniz. Bunu yapmak için, sahipleri kurulmasından ve çalışıp çalışmadığının bazı konulara dikkat edilmelidir.

ekipmanın ısı kapasitesi tam olarak odanın boyutlarına uygun olmalıdır. Çok büyük fırın alanı bir çok alır ve küçük bir - ısıtma devresi buhar değildir. Inşaat (tercihen demir) yangın çubukları olması arzu edilir.

Mevcut çeşitli ek unsurlarla modellerdir. Örneğin, su ısıtmak için bir tank olabilir. Bazı fırınlar cam kapılara kullanın. Böyle bir yapı çözümü, rahatlık verir buhar odasında dinlenmek için doğru atmosferi yaratır.

Bir odun sobası seçerken yanma odasının boyutuna dikkat etmelidir. Dahası, taşlar Genel olarak konabilir. Nitel modeller geniş ocağını var.

Rus banyosu için aletler elektrikle çalışabilir. fırın bu durumda küçük boyutu ve yüksek hızlı ısınma ile yüksek güçtür. Tasarım bir baca düzenleme gerektirmez. Bu fırının çalışması güvenliğini artırır. Karbon monoksit zehirlenmesi ihtimali tamamen ortadan kalkar. Bu en güvenli ekipman seçeneklerden biridir.

Elektrikli fırın otomatik. Onlar basit bir kontrol sistemi vardır. Bu tür modeller çelikten yapılmıştır. özel tasarım kazara yanıklardan kaçınmak için izin verir. Sistem aynı zamanda, bir ısı regülatörü ve bir sigorta içerir. Bu çok yüksek deşarj sıcaklığı riski olmaksızın, ısıtma kontrol eder.

Bu tasarımın dezavantajı elektrik yüksek maliyetidir. fırın büyük miktarlarda tüketmek olacaktır. Bu nedenle, her konak kurulum fırınına karar verir.

kapalı bir ısıtıcı sıcaklığı ile Rus banyo için fırın gazı yanma ile yükseltebileceği için. Bu tasarım hızla neredeyse sağlıkla iyileştirilmesi işlemlerini başlatmak için sauna ziyaretçileri izin odayı ısıtır.

Böyle bir yakıt merkezi beslemenin olduğu ve gaz ekipmanlarının kullanımı alanlarında haklı. enerji tüketimi fırın üstünde sağlanmıştır. Alan boru hattı merkezi değilse, şişe satın çok masraflı olur. Bu nedenle, ülkede hamam yapımı sırasında, birçok odun sobaları tercih vermek.

Büyük boy gaz sobası Eğer küçük bir odada yüklemek izin vermez. Böyle ekipmanın seçimi sadece geniş buhar odasında haklı.

Banyo için tercih edilen fırın, mevcut işletme şartlarına uygun olarak seçilmelidir. Bir ayırım da soğuk ve sıcak soba. İlk seçenek karmaşık bir yapıdır. İkinci seçenek yüklemek kolaydır, ancak operasyon eksiklikleri bir yeri vardır.

Sıcak fırın dış duvarları yaklaşık 100 ° C arasındaki bir sıcaklığa kadar ısıtılır. Bunlar büyük ve küçük buhar odaları için her ikisi için de uygundur. yanlışlıkla böyle bir fırın duvarları dokunmaya Ama eğer Yanabilirsiniz. ziyaretçiler yakın ocağa alamadım böylece zorunlu olarak, kalkan. Bu tür ekipmanlar kontrol etmek zordur.

ısıtıcıda, soğuk duvar 40-50ºS ısıtıldı. Bu kazayla yanık şans ortadan kaldırır. Isıtılmış hava odanın düzgün bir ısıtılmasını yaratır özel kanallardan dolaşır. Ayarlama açılması ve ısıtma kanalları kapatılması gerçekleşir.

Kapalı bir soba Rus banyosu için fırını donatılması, sen taşların seçimine dikkat edilmelidir. Bunlar belirli gereksinimleri ortaya koydu. Onlar iyi olmak ısı enerjisini toplamaya ve uzun süre uzaya vermek gerekir.

Böyle amaçlar volkanik kayalar için en iyi şey uygundur. Soğuk su onları vurduğunda Onlar çatlak yoktur. Taşların yüzeyi pürüzsüz olmalı ve bunları şekillendiren gerektiğini - yuvarlak. Bu iyi bir hava dolaşımı tüm unsurları arasındaki sağlamaktadır.

taşların boyutu değişir. Bunlardan en büyüğü aşağı yerleştirilemez. Yukarıdan küçük taşlar yerleştirebilirsiniz. Böyle amaçlar, granit, andezit veya bazalt için idealdir. Bir yakındaki gölet taş toplayabilir. Uygun fırın elemanları koyu bir renk ve yüksek sertliğe sahiptir.

Bir ülkenin evin sahipleri saunada soba yükleme ilginizi çekebilir. Bu çok önemli bir süreçtir. tasarım kullanımı tamamen güvenli olmalıdır. kurarken, deneyimli profesyonellerin tavsiyelerine uymaya zorunludur.

hazırlık aşamasında çekme alanları ve fırın kendisi ve kesin ölçümler yapmak için gereklidir.

tuğla için fırın bir temel oluşturmak gerekir. Bu 5 cm her iki tarafında fırının boyutlarından daha büyük olması gerekmektedir. Toprak kuru ise, temel tuğla ve kireç (çimento) karışım için de kullanılabilir. Onun tesviye, koyun su yalıtım ve çatı malzemeleri üzerine.

Saunada soba yükleme öğrenerek elle toplanan bir tuğla yapının seçeneği göz önünde bulundurmalıdır. ekipman, buhar odasında doğrudan toplanan hazır modelini monte edilmez, bu durum daha karmaşık bir versiyonudur.

fırın montajı tamamlanmış satırları üretirler. Bu amaçla, kum ve kil karışımı için (eşit olarak karıştırılır). eklem 3 mm'den daha fazla olması gerekir. tuğlalar farklı kalitede, bunlar bitişik sıralar içinde bağlamak olamaz.

Rendeleyin Tuğla yükseklikte olmalıdır. Odun fırının ideal büyüklük 35 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğinde, olduğuna inanılmaktadır. Derinlik 40-60 cm olmalıdır.

Boru Paketi En olmalıdır. o tuğla yapılırsa, o ve çatının ahşap kirişler arasındaki 10 cm boşluk az olmayacak kalmalıdır. Kil solüsyonu ile emprenye çatıya monte edilen keçe tabakası içinden geçişi alanında asbest ya da metal borudan için.

Kapalı bir soba Rus banyosu, yanı sıra iyileştirme temel gereksinimleri için ne fırın husus tespit banliyö gayrimenkul veya bir evin sahipleri kendi başlarına böyle bir yapıyı monte etmek mümkün olacak. Bu durumda, mevcut bina şartları ve güvenlik kurallarına uymak için emin olmalıdır.

Ne bir banyo için soba kapalı seçmek en iyisidir

Birçok gibi Buhar tedavileri. Bu makale Rus hamamları özelikleri hakkında konuşmak ve onların fırınlarında kullanılan olacaktır. en iyi bilinen tasarım tuğla ısıtıcı olarak kabul edilir. Tasarımı kalın duvarlar ile karakterize ve gerçeği yani refrakter, yanmaz tuğla onun yayılmasına fırın.

Kapalı soba - çalışır nasıl

banyo fırın ellerinizle kapalı soba nasıl inşa edildiğini geçmeden önce, aynı Rus buhar banyosu olduğunu anlamamız gerekir.

kuru buhar banyo aksine - onlar havanın farklı parametrelerdir. banyo 45-70 derece arasında bir sıcaklıkta aralığı% 50-70 nem artar. Böyle büyük bir fark tüm insanların farklı tercihleri ​​nedenle olabilir, ancak Rus banyosunda bazı rejimler vardır. Tipik olarak, hava 45 dereceye ulaşan ve daha yüksek sıcaklık performansını taşlar üzerine su dökerken ziyaretçi butonu bask.

Açıkçası, bu rejim, banyoların taş fırın yapıları tarafından ısıtılması nedeniyle oluşturuldu ve diğer buhar yolları mevcut değildi. Bilim adamlarına göre bu göstergeler daha iyi sağlığa katkıda bulunuyor. Ve şimdi bir tuğla fırın bir banyo için en iyi seçenek olarak kabul edilir. Bununla birlikte, bunu herkes karşılayamıyor ve bu nedenle en fazla talep gören metal agregaları var.

Farklı versiyonlarda ve fiyat kategorilerinde sunuluyorlar. Birçoğu açık ocaklıdır, bu nedenle taşlar havayla sürekli temas eder. Rus banyoları için uygun değildir, çünkü gerekli rejimi sağlayamazlar. Metalden yapılmış muhafazanın yüksek ısı dağılımı, havanın önemli ölçüde aşırı ısınmasına neden olur.

Açık ocak, ayrıca, istenilen şartta buharı bulmanıza izin vermez - yüksek sıcaklıkta olmalı ve en küçük damlalardan oluşmalıdır. "Kolay" olarak nitelendirildi, çünkü buhar odasını ziyaret ettikten sonra başında acı yoktu ve vücut hafif hissediliyor. Isıtıcı açıksa böyle buhar oluşmaz. Ağır ve ıslak olduğu ortaya çıktı, bundan sonra bir baş ağrısı var. Bu nedenle kapalı bir sauna ısıtıcısı olan bir sauna ısıtıcısı tercih edilir.

Rus buhar odasında gerçek olabilir ve metal bir fırın olabilir. Arzulanan, yalnızca harici bir malzemeyi değil aynı zamanda büyük hacimli iç kapaklı bir ocağı da vardı. Ünitenin tasarımı tam olarak buysa, taşlar 500 dereceye kadar, bazen de daha yüksek bir seviyeye ısıtılırken, açık ocakta 200-250'den fazla değildir. Isınan yüzeye su çarptığında, Rus banyosunun hayranları tarafından takdir edilen hafif, neredeyse şeffaf bir buhar oluşur.

Duvarları korumanın gereği

Kapalı bir sauna ısıtıcısının gerekliliğine ilaveten, metal duvarlardan gelen sert radyasyon akışkanlarını korumak da önemlidir. Bir dizi üretici, konveksiyonu düşüren birim çift metal muhafazanın gövdesi etrafında yaratmaktadır.

Aynı amaçla kullanılabilir ve doğal minerallerle karşı karşıya kalır. Bu fırınlar birçok firma tarafından imalatçılara sunuluyor ancak doğal kaplama çok pahalıdır, ürünlere ucuza çağrılamaz.

Azaltmak vücudun ışınlarından kendi başına metal yapılabilir. Bu amaçla, çevresinde bir tuğla ekran yapmak gereklidir. Isı enerjisinin geri dönüş derecesini düzenleyebilmek için, kapılarla havalandırma deliklerinin yapılması gereklidir. Ayrıca okuyun: "Bir sauna fırını için ekran nasıl yapılır - uzmanlardan seçenekler ve çözümler."

Ürünün duvarlarından ısı transferini azaltmanın bir başka yolu, tuğlaları ateşe dayanıklı (ША-8 veya ША-5) tuğla ile fırının içine koymaktır. Bu, önemli bir hacim gerektirir. Çökmüş olacağı için çimento harcı kullanmanız kesinlikle önerilmez. Şamottayı "kuru" olarak kullanmanın bir yolu var.

Harçsız tuğlaları yerleştirmek için kesilmesi, bağlantı için bir kilit oluşturması gerekir. Bunları bir fırında istiflemek daha uygun bir şekilde bir kaşık veya çubuk üzerine yerleştirilebilirler. Depoyu taşlar için kullanmamak önemlidir, aksi takdirde buhar için uzun süre beklemek zorunda kalacaksınız.

Bu nedenle, Rus buhar odasında arzu edilen atmosfere ulaşmak için, kapalı tip bir sauna ısıtıcısı ve gövdeden boğulan ısı transferi gereklidir. Ancak buhar odasında kullanılabilecek fırın tasarımları azdır ve sunulan modellerin çoğu, yalnızca havanın kuru ve sıcak olduğu saunalar için uygundur. Bu nedenle, bir Rus banyosu için kapalı ocaklı fırın seçmek kolay değildir.

Kapalı bir sauna ısıtıcısının çalışması, ünitenin duvarlarından ve termaldeki havanın ne kadar yalıtıldığına bağlıdır. Bu göstergeler daha iyi olursa, taşları ısıtırsa o kadar çok olur. Bununla birlikte, bu durumda, taşlara su besleme konusunda bir sorun var.

Isıtıcının içine buhar almak için, delikli bir boru sistemi hazırlarlar. Dışında, bir cam veya huni takın ve su döktürün. Üniteden aşağı doğru tüpten akar. Böyle bir cihaza ısı tabancası denir. Adı patlamış buhar, atış benzeri yüksek sesler ürettiği için alındı.

Bu cihazı kullanırken, tek bir tüp ile sınırlandırılmaması önerilir - sıvının soba boyunca eşit şekilde dağıtılması ve en çok ısıtılmış bölgelere getirilmesi için dallı bir versiyonun yapılması daha iyidir.

Hamamlar için metalik cihaz imalatçıları

Soru ortaya çıkarsa, kapalı ocaklı bir banyo için en iyi ocak hangileridir, o zaman en popüler ve test edilen ürünler hakkında konuşmaya değer. Vulcan, Teplodar, Thermophore (şu adresi okuyun: "Bir sauna için bir Vulcan seçme ve yükleme"). Ayrıca Fin şirketlerinden kapalı tip sauna ısıtıcısı olan cihazlar da var.

Rus banyoları için metal fırınlar aşağıdaki işletmeler tarafından üretilmektedir:

İlk dörtte olan üreticiler zaten olumlu bir üne kavuşmuşlar - alıcılar onlara güvenilir üreticiler diyoruz.

Şirketlerin geri kalanlarına gelince, ürünleri iki tipe ayrılabilir: metal ürünler ve kapalı ocaklı dökme demir olanlar. Dökme demirden yapılan cihazlar şu markalar altında üretilmektedir: Kalita, Sudarushka ve Svarozhich. Ancak Sudarushka markalı dökme demir ürünlerinde sadece fırın dökülecek ve su tankı ve taşlar için konteynerin çelikten oluştuğunu belirtmek gerekir. Fakat fırın bir fırına dayandığından, bu model dökme demir ürünlerine atfedilebilir. Ayrıca okuyun: "Banyo ocağı Sudarushka - özellikleri, özellikleri, çalışma kuralları".

Bu üniteler 4-6 milimetre kalınlığında paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, içerisindeki krom içeriği% 17'dir. Bir fırın ve taş sayısını azaltmak için taşlar için bir konteyner damgalama ve bükülme ile oluşturulmuştur. Fırın duvarlarını güçlendirmek için özel koruyucular kullanılır ve taşların ısınmasını iyileştirmek ve alttaki yükü azaltmak için yuvarlaktır.

Alevin bacaya girmesini önlemek için fırına bir alev bölücü yerleştirilmiştir. Yakıtın yanması sırasında elde edilen enerjiyi daha verimli kullanmak için bacanın kanalı kavislidir. Sonuç olarak, konteynerin etrafındaki baca gazları her taraftan taşlarla doludur ve bu da kalitatif ısınmalarına neden olur.

Çalıştırmayı düzenlemek için ünitenin üst kısmında gaz kelebeği termostatının yerini değiştiren bir kol bulunur. Lümen açık olduğunda, oda yoğun şekilde ısıtılır ve kapalıysa taşlar olur.

Böyle kapalı tip banyo fırınlarında, içinde kurulu olan buhar jeneratörleri, yani ocakta bulunan delikleri olan borulardan oluşan sistemler bulunur. Buraya giren su şiddetli şekilde ısıtılmış taşlara düşer ve sonra bir delik sistemi varlığına bağlı olarak geniş bir alana dağıtılır.

Su buharlaşmaya başlar, parlayan taşlara düşer. Oluşan buhar taşları yukarıdaki çıkışa doğru atlamak için yukarı doğru akar. Sonuç olarak, buhar bu ufak parçacıklara ayrılır, daha sıcak olur ve neredeyse şeffaf hale gelir.

Bu girişim piyasada beş hükümdarı temsil eder. Dört tanesi - farklı boyutlarda hamamlar için: Soçi, Yalta, Gelendzhik, Anapa. Profesyonel hizmet için Cherepovets yüksek fırın sunulmaktadır. Kapalı bir sobalı IsiSmith ürünlerinin özel bir özelliği, ısıtma ünitesini kolay bakım için tasarlanmış yan kapıdır. Sol tarafta ya da sağ tarafta olabilir, bu nedenle sipariş verirken bu noktayı tartışmanız gerekir.

Fırınlar ya bir tuğla ekran tarafından koruma altında ya da bobin ya da sabun taşı döşeme plakaları ile üretilmektedir. Farklı modeller için teknik parametreler farklıdır. Astarlı olanlar büyük boyut ve ağırlık ile önemli bir fiyat ile karakterize edilir. Karşılıklı malzeme kütlesi 250 kilograma ulaşabilir.

"Soçi", "Gelendzhik" ve "Anapa" gibi kapalı bir sauna sobası aynı cihazın içinde. Güç farklıdır ve buna göre farklı hacimlerde buhar odaları için uygundur. Bir satırdaki değişiklikler taş bölmesinin boyutunda ve bu temelde fırının termal etkisizliğinde farklılıklar gösterir.

Taş miktarı arttıkça, terma ısınır, ancak aynı anda buhar elde etmenize izin verilir. Atıkları da, buhar odasını kurutmak için idealdir, çünkü taşlar uzun süre ısı yayar.

IsiStream hattı arasında yenilik - "Yalta", fırın ızgarasının bir türü olan başka bir tasarıma sahiptir. Ancak çok sıra dışıdır: Bacanın etrafında, açık ve havalandırmalı bir sobanın çevrelediği kapalı bir soba yer almaktadır.

Böyle bir tasarım, masif bir ekran oluşturmadan veya pahalı bir kaplama oluşturmadan radyasyonun korunmasını mümkün kılar ve aynı zamanda hafif ve iyi bir buhar elde eder. Bu nedenle, "Yalta" hattından "IziSteam" fırınları Rus banyoları için çok uygundur. Ayrıca şunu okuyun: "Hangi soba banyosu Ermak daha uygundur: örneklerde seçim."

Müşterilerin IziSteem fırınları hakkındaki yorumları:

 1. Termona ilk gittiğimde, kapalı sobalı bir banyoda tuğla fırın vardı. Bir ev banyosu inşa etmeye karar verdikten sonra IsiStream sobasında seçimi durdurdu. Buhar iki katı yakıt döşenmesi için yeterince iyidir. Buhar tabancası mükemmel. Negatif - sıcak ayar düğmeleri. Yaklaşık 55 derece sıcaklık koruyun.
 2. Saapada bir tuğla örtü ile bir Anapa fırını kurdum. Yaz aylarında, sıcaklık yaklaşık bir buçuk saat içinde, kışın üç saat içinde gerekli hale gelir. Banyo boyutu 30 metrekaredir. Cihaz ısınca, depoda 100 litrelik su ısıtılmaya başlar.
 3. Sochi'nin IssiSmith modelini gerçekten çok beğendim. Taş döşeme harikadır, ancak farklı türde buhar odaları yaratabilirsiniz. Kapakları açıp kapattığınızda, kuru ve sıcak bir buhar elde etmek mümkündür, daha sonra ıslak ve sıcak değildir. Ve banyo banyo olduğundan, farklı müşterileri memnun edebilirim.

Bu üniteler Rus şirket Inzhkomtsentr VVD tarafından üretilmektedir. Büyücü, sadece model çizgisi değil, şirket ayrıca Kalita ve demir-çelik Sudarushka'nın dökme demir ürünlerini üretiyor.

Enchantress, AISI 439'un ısıya dayanıklı çelikten imal edilmiştir. Dışarıda şamot ateşe dayanıklı tuğla veya doğal minerallerle süslenmiştir.

Bu imalat hattının bir özelliği, iki parçalı bir uçtur. Bu durumda, bağlı ikincil hava yakıt yanma meydana geldiği alt ve üst baca gazları ile yakılır. Bu nedenle, ocaklar yüksek verim ve yakıt, büyük miktarda gerektirmez - ısı enerjisi hemen hemen tamamen ısıtmak için kullanılır.

Onlar büyük bir soba vardır. Alev yüksek bir sıcaklığa taşları ısıtılarak beş tarafını kapsar, ancak üst hala buhar banyoları için istenmeyen bir durum olan, açık, fakat saunalar için iyidir. Enchantress durumunda, ayrıca imi taşları yapmanızı sağlar ısıtıcı için kapağın bir benzerlik olduğu paronakopitel satın alabilirsiniz. Bu hattın herhangi fırın taşların ek kısmını ısıtmak için yeterli kapasiteye sahip olduğunu unutmayın.

doğrultusunda adıyla modelleri vardır "Rus çiftleri." Başlangıçta kolay bakım için tasarlanmış kapaklı kapalı soba olduğundan dolayı, Rus banyoları için daha uygundur. Açma / kapama kapak, kabın ısıtma geçiş. Eğer açıksa, buhar aktif ısıtılmış ve kapalı ise - taşların yoğun ısıtma vardır.

ek Enchantress gemi ise MK modifikasyonu hariç aynı etki elde edilir. Aynı üreticinin MK Izgara-ısıtıcı kapalı tip ısıtıcı ile donatılmıştır. Aslında bunlar Taşlar bacadan da ısıtılır.

Böylece, fırın, yani bazı incelik Rus banyolarında Charodeyka çalışabilir - kapaklarının ve dökme demir külçesi ile, taşların bir kısmının değiştirilmesi. Böylece Rus modeli çiftleri ve kapalı uçlu soba, bu nedenle hafif bir buhar vermek ve mükemmel Kaplama sert radyasyon ile baş edebiliyor.

Enchantress birimlerinin Kullanıcı yorumları:

 1. Benim fırın ateş kili ile kaplıdır. Bu iyi çalışıyor, ancak buhar daha ciddi. Ama donanımlı soba kapağı sonra ve kısmen yerine koydu taşların dökme demir, çok daha iyidir. Bundan sonra, buhar harika, onun yeterliydi, ve saunada sıcaklık 70-75 dereceye ulaşır.
 2. Belki de fırının ince duvar. Birkaç yıl fırın Enchantress kullanın ve bu süre içinde birkaç santimetre gevşek fırın üst ve hafif kavisli duvarlar. Ama buhar banyoları ve sıcak, hiçbir şikayetleri gelince.

Bu bir yazım hatası değildir: fırın verileri bu şekilde anılır. Bunlar birkaç garip bir görünüme sahip: bunlar boru yatay yalan yapılır. Sonuç olarak, agrega bir lokomotif benzerler, ama adı Paravoz fırınları olduğunu.

Bu birimler çok dayanıklıdır - genellikle 7 yıl veya daha fazla ve her güne kadar kamu banyolarında kullanılır. ev sauna onların çok nadir ısıtmak göz önüne alındığında, bunlar yıllardır hizmet edebilir.

fırın etrafında değil ısınmış buhara tuğla ekran olmalıdır. çifti o şeffaf, temiz ve sıcak, çok kurdu. Kamenka doldurmak için neredeyse imkansız - test edildi. Bunun bir sonucu olarak, 10 dakika boyunca 20 litre su üzerine döküldü, fakat taş ve metal az 60 saniye içinde kurutma edilmiştir.

Paravoz - bu kapalı bir soba banyolar için bir döküm soba değildir. Bunlar 430-650 mm'lik bir çapa ve 80-10 santimetrelik bir uzunluğa ve 8-10 mm arasında bir duvar kalınlığına sahip olan çelik borulardan üretilmektedir. 160-330 kg, ve bu dizi şeklinde fırın özel biçimi ile yardımcı çok iyi ısıtılır taşları, ve diğer bazı ilginç tasarım çözümleri sayma değil - Fırınlar önemli ağırlığa sahip.

Şu anda, bu fırınların 11 versiyonları vardır. Bazıları benzer teknik özelliklere sahip, ancak fırın döküm farklıdır. tasarım gelince, hemen hemen aynıdır. Bireysel ürünlerde Döşeme ve ön kısmının şekli değişti.

Harika bir ürün! Bu fırında yakınındaki büyüleyici yüklü ekran. birkaç saat kazanıyor, ancak erimiş sonra sadece bir saat terleme başlayabilirsiniz sıcaklığı. Aynı zamanda, kendini yakmak için imkansızdır. her şey gibi.

Fırın Rus banyoları için o kadar kolay değildir seçin. Genellikle bir "sauna" ve "banyosu" diye bir şey karıştı. Bu kurumların her birinde belirli bir atmosfer yaratmak gerekiyor ve sen neden ihtiyaç fırının belirli bir türünü seçmek için. Eğer önerilir yüzden satın almadan önce buhar ve kullanıcı gereksinimleri türüne bağlı olarak doğru model seçmenize yardımcı olacak bir uzmana danışmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 1