Kapı telefonu cyfral’den şifre

Gizli kodu kullanarak bir anahtar olmadan bir kapı telefonunu nasıl açabilirim?

Her kapı telefonu üreticisi, interkomu bir anahtar olmadan açmanın mümkün olduğunu bilerek, ürünlerine özel bir kod yükler. Ancak, belki de yalnızca yükleyici, yükleme sırasında ana parolayı değiştirmediyse budur. Aksi takdirde kapıyı açmak çok daha zor ve bunu sistem ayarlarına girmeden yapmak imkansız.

Açılması için özel kodları kullanarak, acil durumlarda yalnızca bunları kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Paralı askerlik amaçlı kod kullanımı yasalarla kovuşturulur.

Her kapı telefonu tipi için bir kod vardır, tüm kapı telefonu markaları için evrensel bir kod yoktur.

Bir vizit interkomu açmak için, diğer interkomları açmaktan biraz daha çaba gerektirir. Kodların çeşitliliği farklıdır ve bazen tuş yerine "* 9raquo; "C9raquo; yerine kullanılır ve" # 9raquo; - "Q9raquo;

Kapıyı açmak için kodları kullanmanız gerekiyor: "* # 42309raquo ;," 12 # 3459raquo;, yeni kurulan arabirimler için "* # 4239raquo; ve "67 # 8909raquo;

Servis menüsünü kullanarak kapıyı da açabilirsiniz. Bunu yapmak için şunları yapmanız gerekir:

 1. "# 9999raquo ;;" yazarak menüye girin;
 2. iki sinyal sonra "12349raquo;" kodunu girdikten sonra, kısa bir göz atmayı bekleyin;
 3. Karakteristik gıcırtı duydum ve eğer hiçbir iki tonlu sinyali, diğer standart kodları toplamak için deneyebilirsiniz: «67679raquo;,« 35359raquo;, «99999raquo;,« 123459raquo; veya "116399raquo ;;
 4. Bundan sonra, "2 - duraklat - # - duraklatma - 3535" kombinasyonunu girmelisiniz.

Interkom'u Metacom'u açmak için aşağıdaki kodlardan birini aramalısınız:

 • "B9raquo; düğmesini tıklayın; - Bu girişteki ilk apartmanın numarası - "B9raquo; ("COD9raquo;) - 5702 kodu görünür;
 • çevirme kodu 65535 - "B9raquo" düğmesi; - 1234 - "B9raquo; - 8;
 • veya bu kod: 1234 - "B9raquo; - 6 - "B9raquo; - 4568.

Interkom modeli MK-20 M / T için kodları kullanabilirsiniz: "В9raquo; - 27 - "B9raquo; - 5702 veya "B9raquo; - 1 - "B9raquo; - 4526.

1

Eltis marka kapı telefonları açmada oldukça basittir. İnterkom cihazını yavaşça kırmaya yardımcı olacak iki koddan birini kullanabilirsiniz:

Bu kodu kullanarak kapıyı açamazsanız, aşağıdaki kapı telefonu cyfral kodlarını kullanabilirsiniz.

 • Girişlere kurulan kapı telefonlarında, yuvarlak sayılı (100, 200, 300, vb.) Dairelerin bulunduğu yerlerde, "çağrı kodu 1 - çağrı kodu 2" kodunu kullanabilirsiniz. "Kod 1" daire numarasını (100, 200 vb.) Ve "kod 2" kapı telefon kodu "23239raquo ;," 72729raquo; veya "72739raquo;
 • "M9raquo;" harfi ile etiketlenmiş bir kapı telefonunda şu kodu kullanabilirsiniz: "call - 41 - call - 1410". "070549raquo;" kodunu kullanırken bazı kapılar açılıyor.
 • İnterkomlar CCD modelleri - 2094.1M "meydan okuma - 0000" bir dizi açabilir ya hemen kapıyı açmak ya da menüye erişim sağlayacak kod (ekran «ON9raquo göstermektedir;). Sonra "29raquo; - Kapı açılacak. Eğer «OFF9raquo görürseniz; bu erişim kodları tarafından ilk kurulum sırasında değişmiş demektir.
 • CCD - 2094M kapı telefonu için "0000 - çağrı" kodunu girin. "Cod9raquo; sonra" 123456 - çağrı "veya" 456999 - çağrı "kodunu girin. "123400 - çağrı" kodunu da kullanabilirsiniz. "F09raquo;" yazısının ortaya çıkmasından sonra, "6019raquo;" kodunu girin.

Protokollü interkom ile donatılmış olan kapıyı açmak için, altı basamaklı kodu girmeniz gerekir: "0000009raquo; veya "1234569raquo; Ancak, böyle bir kapı telefonu kesmek, hizmet kurulumunun zorunlu şartının bu kodun yerine geçmesi olmasından ötürü imkansız hale gelir.

Bu komut dizisini deneyebilirsiniz: "59raquo; - Ekranda bir hizmet mesajı olacak - 180180 - çağrı - «49raquo» anahtarı; - Bir meydan okuma. "

Evrensel bir anahtar kullanma

Kapıları açmak için, farklı üreticilerin kapılarını açabilecek evrensel bir anahtar da kullanabilirsiniz. Bu tür anahtarlar çok uygundur ve postmenlere, kuryelere ve diğer hizmet sunucularına herhangi bir giriş girişi yapmamakta ve bir sürü anahtar taşımasına yardımcı olmaktadır.

Böyle bir anahtara sahipken, anahtarsız bir kapı telefonunu nasıl açacağınızı, ezberleyip servis kodlarını nasıl seçeceğinizi düşünmenize gerek yoktur. Her şeyden önce, evrensel anahtarı, interkomun normal modunda okuduğu ve ardından işlemcinin sabit yazılımındaki bilgileri ile karşılaştırdığı bilgisi içerir. Bu bilgiler eşleşirse, kapı açılır.

Evrensel anahtar çeşitli biçimlerde yapılır: bir tablet, bir iki iletişim tuşu, bir radyo anahtar fob proxy. Evrensel anahtar, çeşitli servis uzmanları tarafından oldukça yasal olarak kullanılabilir:

 • ambulans doktorları;
 • bölge;
 • reklam ajanları;
 • kuryeler tarafından;
 • postmen;
 • konut ve toplumsal hizmetler.

Anahtar olmadan bir kapı telefonu açma

Erişim kapıları üreticileri, anahtarlarını bir anahtar olmadan açmanıza izin veren özel kodları cihazlarına yerleştirir. Bu kombinasyonlar bakım sihirbazları tarafından kullanılır. Yabancılar için gizli kodlar açıklanmaz, ancak bazı mücbir sebeplerde bu gereklidir. Anahtar olmadan bir kapı telefonunun nasıl açılacağını bilmek, bir insanı belada tutabilir veya bir suç işlemesini önleyebilirsiniz. Aşağıdaki kılavuzu inceledikten sonra, bunun nasıl yapılacağını anlayacaksınız. Elde edilen bilgiyi akıllıca kullanın, çünkü kişisel kazanç için kodların kullanımı cezalandırılabilir.

Anahtarsız bir interkom ile kapıyı açma yolları

Elektronik kapı blokörleri üreten her şirket kendi erişim kodlarını kullanmaktadır. Kurulum sırasında master fabrika ayarlarından çıkarsa, hatasız bir şekilde çalışırlar. Diğer tüm durumlarda, bir anahtarsız kapıyı açma işlemi önemli ölçüde engellenmiştir. Bunu yapmak için, kolay erişilemeyen ayarlar menüsünü girmeniz gerekir. Yine de, ülkemizde birçok kilit, şifreyi değiştirmeden kurulur, bu nedenle acil durumlarda anahtarsız bir interkom ile kapıyı açabilirsiniz. Buna daha ayrıntılı bir şekilde göz atalım.

Bu üreticinin kapı kilidi birçok özelliğinden farklıdır. Bir anahtar olmadan bir Cyfral interkomun nasıl açılacağını anlamak için şu tavsiyeleri kullanın:

 1. Yuvarlak bir sayı (100, 200, vb.) Olan bir evin bulunduğu girişte aşağıdaki kombinasyon kullanılır: "call + code1 + call + code2". Bu durumda, "code1", bu girişteki apartmanın numarasıdır, 100'ün katıdır ve "code2", cihazın kendisinin kodudur (23 23, 72 72 veya 72 73).
 2. "M" harfi ile işaretlenmiş cihazlar "çağrı + 41 + çağrı + 14 10" kombinasyonu ile açılır. Bu işe yaramazsa, "070 54" yazmayı deneyin.
 3. Standart ayarların yapıldığı herhangi bir CCD-0294.1M modeli, "çağrı + 00 00" dizisini girdiğinizde açılacaktır. "ON" mesajı görüntülenirse, "2" ye basarsanız kapı açılır. "KAPALI" cevabı, şifrelerin değiştirildiğini ve bir anahtarsız kapıyı açamayacağınızı belirtir.
 4. CCD-2094 ve CCD-40 modelleri, "00 00 + çağrı" kombinasyonu ile bir anahtar olmadan açılır. Bu dizinin kullanıma sunulmasından sonra "cod" mesajı görüntülenir. Ardından "123456 + çağrı" gizli şifresini girmeniz gerekiyor. Bu işe yaramazsa, "123400 + çağrı" yapmayı deneyin. Bazı durumlarda, bu model cihazlar "f0" mesajını görüntüleyebilir. Onu görürseniz, sayıları "601" girin.

Bu üreticinin güvenliğini kesmek gerçek bir sorundur. Şu anda iki güvenilir çalışma kombinasyonu var: "K + 100 + 789 ... ses sinyali ... 123456 + 8" ve "K + 170862 ... ses sinyali ... 0". Bunları uygulayarak 2-3 Keyman kapısını ondan açabilirsiniz. Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, anahtarı veya yongası olmadan kapıyı çatlamazsınız.

Bu şirketin modern modelleri ciddi zorluklarla açılıyor çünkü erişim kodu olarak kurulurken ev ve daire sayısını kullanıyorlar. Tüm eski erişim kapısı blokajörleri için basit bir kombinasyon çalışır: "son daire sayısı, bir + K5555 arttı". Buna ek olarak, bazı Mareşal modelleri, "240 361" şifresiyle bir anahtar olmadan açılır.

Bu anahtarsız bir kapı telefonunun nasıl açılacağı hakkında, bu üreticinin, düşünmek için uzun bir zaman gerekli değildir. İki standart kombinasyondan biriyle yardım alacaksınız:

Kurulum sırasında, kurulum ekibi erişim kodunu değiştirme talimatını almadıysa aşağıda tarif edilen üç plandan birisi bu üreticinin kilidini açmak için yardımcı olacaktır:

 1. "Çağrı + girişindeki ilk dairenin numarası + zil" Bundan sonra, Metacom'un standart şifresi girilir - "57 02".
 2. "655 35 + çağrı +12 34 + çağrı + 8".
 3. "12 34 + çağrı + 6 + çağrısı + 45 68".

METACOM MK-20 M / T modeli farklı bir şekilde açıldı. Bunun için iki diziden biri kullanılır:

İleri cihazın gizli ana kodunu bulmak o kadar da kolay değildir, çünkü yükleme sırasında çoğu zaman adresle ilişkili kombinasyonları ayarlayın. Bileşenler, evlerin ve dairelerin sayıları olabilir. Bazı durumlarda, kodlama, girişteki son (ilk veya son) dairelerin telefon numaralarını içerir. Bununla birlikte, sihirbaz kurulum sırasında şifreyi değiştirmezse çalışacak standart bir kodlama var. Kendiniz için yazın: "24 27 101".

Bu markanın güvenlik sistemi pek çok açıdan Cyifral erişim kapılarının blokerlerine benzemektedir. St. Petersburg'da yaygınlar, ancak yerel uzmanlar bir anahtar olmadan bir kapıyı nasıl açacaklarını tam olarak söyleyemiyor. Tek bir şifre var, ancak nadiren işe yarıyor, çünkü yükleme sırasında hemen hemen her zaman benzersiz bir kod girildi. Bu, giriş sakinlerinin ücretsiz kapı telefonu kullanmamaları için gereklidir. Bununla birlikte, deneyebilirsiniz. Aşağıdakileri yazın: "00 00 00 + 12 34 56". İşe yaramazsa, "5 + 180 180 + çağrı + 4 + çağrı" kombinasyonunu deneyin.

Ev telefonundaki evrensel kodu nasıl öğrenirim?

Tüm dahili telefonlardan gelen evrensel kod bir mittir. Her firma cihazlarını bir çift gizli kombinasyonla açılabilmesi için programlar. Kurulum sırasında, montajcıların kodları değiştirmesi gerekmediğini düşünmesi durumunda, herkes girişi bir anahtar olmadan girebilir. Ana kodlar yalnızca çalışanlar tarafından bilinir ancak gizlilik derecesinde saklanır ve kimseye açıklama hakkı yoktur. Bununla birlikte, alternatif bir çözüm - bir kapı telefonu için evrensel bir anahtar var. Ucuzdur ve hemen hemen sorunsuz çalışır. Bununla birlikte, zamanla çalışan uzun kodları ezberlemek zorunda kalmazsınız.

Aşağıdaki hiçbir anahtar varsa, interkom sistemi nasıl kullanılacağını anlamak için videonun bak. Karmaşık bir şey sadece sesleri dinlemek ve dikkatle ekran izlemek için doğru kombinasyonunu girmelerine gerek yoktur. videoları önerilerini izleyin ve onun verandasında interkom çatlak anlamak. kiracılardan birisi acilen yardıma ihtiyaç duyarsanız bu bilgi işe yarayabilir.

Nasıl kod interkom Cyfral CCD biliyoruz

duafonları farklı türleri vardır. Temel olanlar:

duafonları ilk tip mümkün sadece bunları bilmek gelenlerin konuşmak yapar. İkinci işgalcilere girişinde kişiyi izin karar vermek, kapıda ev, görmenizi sağlar. Müzakere interfonlar çoğunlukla kentsel yüksek katlı binalarda kullanılmakta olan türü. Bu cihazlar, kameralar büyük harcamalar gerektirmez. Audiovideodomofony çok daha pahalı ve bu nedenle daha az sıklıkla kullanılmaktadır.

Kontrol interkom sistemleri üreten çeşitli şirketler arasında, en önemlisi:

Yukarıdaki duafonları en yaygın türleridir. Hepsi aynı prensiple çalışır: kiracı özel tuşlara kapıyı açın. Her cihaz kilidini açacak benzersiz bir anahtar vardır. Sadece kapı açılabilir bundan sonra. Ev içinde yaşamayan bir kişi geçiş yapmaya çalışan, o zaman, buna göre, bu ve daire çağırmalıdır gelmez gerekli anahtar girişinde içine bırakılmak da. Hiç şüphesiz, bu insanların evinde düzenlenen kontrolünü arttırır ve büyük ölçüde sakinleri ve onların mal güvenliğini artırır.

o portlar kadar güvenilir olduğu doğru mu?

Bildiğimiz gibi, zaman zaman bozulabilir. Genellikle aynı zamanda onlar, evin içine İçinde yaşayanlar bile bu alınamıyor. Evin tamamen yabancılara nüfuz ederken Ya da tam tersi, interkom kapı açık tutulabilir. Bu gibi durumlarda, sorunu ortadan kaldıran bir sihirbaz neden olur. Ama bu onarım kesinlikle özel bir araç veya ek tuşlar gerektirir.

geleneksel bir cihazla - Bu interkom çünkü bu. Ve bunu kurmak için, herhangi bir özel ekipman veya beceri gerekmez. onun "tamir" için, sadece düğmeleri özel kodları kullanarak girin. Hepsi bu. onlar bile her zaman anahtar kullanmadan, kapıyı açmak biliyorum sakinleri.

Özellikle kilit açma cihazını kolaylaştırmak için geliştiriciler tarafından düşünülmektedir. Sonuç olarak, eğer kesinlikle herhangi bir cihaz için, hatta herhangi bir başka yöredeki kullanılabilecek bir kaç özel kodları öğrenir. Onlar kapıyı açmak için sadece izin, aynı zamanda tamamen programlama modunu değiştirmek.

Bize anahtarsız erişim ilkesi cihazlarının birine örnektir edelim.

Interkom sistemi - bu yüksek katlı binaların ikamet eden yetkisiz kişiler tarafından ulaşılmasını eve korumak için en basit cihazlardan biridir.

basitçe kapıyı açıp, giriş içine içeri yardımcı olmak için kod bilmek çok yönlü yeterince girin.

Evin dairelerin böyle sayı 100, 200, 300 ve benzeri Bu durumda 900 kadar evrensel, 100 değerinde odalarda tam katları ile daire yer alıyorsa Kod interkom Cyfral ( "Tsifral"), biraz fazla basit olabilir interkom kodu Cyfral açılması: 7272 veya 7273.

İlk - "Çağrı" düğmesine basın.

İkincisi - Uygun numaraları ile dairenin numarasını girin.

Üçüncü - 7272 veya 7273 Cyfral interkom kodunu girin.

programlama Cihaza bağlı olarak, ya birinci ya da ikinci şifreyi yaklaşabilir.

girişinde uygun bir yer ile daireler mevcut değilse, o zaman diğer kombinasyonlar kullanılmaktadır.

Nasıl kod interkom Cyfral biliyoruz? sistemlerin güvenliğini arttırmak için, intercoms Cyfral şirket farklı türde cihazlar yaratmaya başladı. Bu çözüm ölçüde şirketin performansını iyileştirdi. Ama bu onların programlama etrafında almak zor olduğu anlamına gelmez. Sadece farklı modeller için Cyfral farklı şifreleme şimdi kullanılmaktadır.

Son yıllarda, cihazların kodları biraz daha karmaşık hale gelmiştir. Yeni modeller şimdi ek mikrokontrollör ve özel programlama sahip olmalarıdır. Diğer duafonları ve daireler katları yüz numaralı kombinasyonlar, şifreleri kullanarak cihazı hile yardımcı olmamaktadır.

aşağıdaki gibi bu model çözmek için, devam edin.

klavyesinde Adım 1. dört sıfır çevirin.

Adım ve iki numaralı basın "AÇIK" yazıt 2. bekleyin.

Adım 3. Çevirme aşağıdaki kombinasyonlardan biri - 123400, 123456 ve 456999. Bu en yaygın kodları Cyfral 2094. her cihaz için uygun sayıların yalnızca bir kombinasyonunu ınterfon ve bunları denemek mümkün olacak onu almak olduğunu.

Doğru şifreyi seçtikten sonra F0 bildirim aygıtı ekranda görünür. Bu erişim izni verir bilgi talebine, naziksiniz. bunu elde etmek için, sayıları 601 girmeniz gerekir.

Yukarıdaki adımlar mümkün değildir interkom Cyfral CCD 2094 kodları almak ve kimliği (cihaza anahtar) takımlar yararlanmak için yardımcı olmazsa, programlama değiştirmek ve kendi şifre koymak deneyin.

Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin. Önceki kombinasyonların ışık görürseniz, sıfırlama düğmesine basın. Daha sonra, kod bilgileri K0K girin. Sonra herhangi bir dört basamaklı bir kombinasyonunu aramak gerekir. benzersiz olacaksa, bu karakterler kendi replay sonra yeni bir şifre tanıtılacak. Şimdi, kapıyı açmak için, basitçe bir arada girin.

Bu eylemler cihazı zarar vermez. Ama ustaların bu arıza durumunda yeniden programlamanın güçlük çekebilir. Ama aynı şekilde hareket etmek ve yeni bir şifre ayarlayabilirsiniz.

Bu model için, cihazı kesmek için çeşitli kombinasyonlar da vardır. Ama kullanımları daha fazla zaman alır ve biraz daha zor bunları öğrenirler. Bu nedenle, kapıyı açmak için daha basit bir yol seçebilir: Yeni bir şifre belirleyin.

model ilkesini yeniden programlama Cyfral CCD 20 dahili telefon ve CCD 2094 hemen hemen aynıdır. Peki, kombinasyonlar kullanılır?

Başlamak için bu karakterleri girin: K0K1234. Kısa bir aradan sonra, numarayı beş girmelisiniz. Üç ya da dört basamak - özel sesinden sonra, yeni bir şifre çevirebilirsiniz.

Girilen kombinasyonu benzersiz ise, onun tekrar arama sonrasında bu rakamlar interkom yeni şifresi haline gelir.

Şimdi bir anahtar olmadan eve girebilirsiniz: otomatik olarak açılır kod bilgisi kapının bir dizi verildiğinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 3 =