Kapsama oyun

Kapsama oyun alanları: GOST, genel bakış, türleri, fiyatlar

Kapsama oyun alanları - sıkıcı bir soru, öyle görünüyor ki, çok çocuklarının güvenliği umurumda olan ilgi sadece yetkililer veya veliler olabilir. ebeveynlerin kendileri de yavruları için oyun veya spor gelişmekte olan bölgesini yerleşme sorununu çözmek zorunda Aslında, bu sorun özellikle bugünün sert gerçekte, çok önemlidir. o avantajları ve belirli bir türdeki dezavantajları nelerdir oyun alanları kapsayan olup bittiğini bilmek önemlidir nedeni budur.

İronik olarak, devlet düzenler ve sorunu kontrol eder. geliştirilmiş ve onaylanmış standartlara Oryantasyon - Bu temel bir noktadır kendi derleme aktif oyun sırasında bizim çocukları korumak için nasıl özel çalışmalar ve hesaplamalar yapılmıştır profil uzmanları, çalıştı yüzünden. Buna ek olarak, kendi içinde bürokratik normlar ve kurallara uymadan belediye topraklarında yüklüyse, sitenin sökülmesi bakan gereksinimleri ve bununla koordinasyon eksikliği masraflı ve hoş olmayan bir iştir.

Psikologlar ve öğretmenler uzun zaman önce o sınırlı değildir bir çocuk uyum içinde mümkün olduğu kadar gelişir olduğunu kanıtladı. Bu nüans bilgi dünyasının özellikle doğrudur. Ne yazık ki, modern toplum, farklı hediye ve hediyeler yoluyla çocuklara onların sevgi gösteren, ebeveyn sevgi birkaç sözde önlem yanlış yorumluyor. Aynı çocukları, anne ve babamla ebeveyn bakımı ve doğrudan iletişim haricinde fiziksel ve sosyal aktivite için gerekli koşulları yaratmak gerekir.

İlk başarı için en uygun yer çocuk oyun alanı, elbette vardır. Eğer frolic ve onların iletişim becerilerini test edebilirsiniz bol var. Ancak, ebeveynler sıklıkla nedenle dikkatli o değil sadece bu yer için donanımlı tırmanmaya korusun çocuğunun güvenliği üzerinde izlemek, ancak bu bile sadece serbestçe hareket etmek. Bu aşırı koruma her zaman haklı değildir - tasarlanmış ve en huzursuz shustriki için donatılmış çocuk eğlence için bir alan. Kurulum ve ekipmanın (ve spor ve oyun) devreye alınması - Bu işlemleri onaylandı düzenlemelerle tarafından yönlendirilir kamu otoriteleri tarafından kontrol edilir ve izlenir. Bunlar, diğer şeylerin yanı sıra, çocuk büküm, twirl, hangi onlar binmek ve tırmanmak her şeyin sadece kalitesini düzenleyen, aynı zamanda çocuk oyun kapsamaktadır.

Bu yazıda, çocuk oyun alanlarında kullanılan en popüler kaplamalar, düşünün. Onları çok görünümlü tanıdık ve çalışma yıllar içinde kanıtlanmıştır ve modern versiyonları son gibi yer alacak.

Eski Sovyetler Birliği'nin tüm mahkemelerde on yıllar önce kum oyun alanları kullanarak bir yastıklama tabakası kaplama oluşturmak için kadar.

Eve getirmezdin birini bulmak zor gevşek mineral cepler ve ayakkabı, aynı zamanda daha tenha yerlerde ibaret değildir. Kum karşı rebyatnyu ve Bu kumulların daire yıkamak zorunda sadece anne olduğunu belirtmek gerekir.

Çocuk park bir kaplama olarak kullanılır avantajları ve kum benzeri malzemeden dezavantajları nelerdir? Fiyat - Bu ana avantajdır. Buna ek olarak, kum onun ana amacı ile baş edebiliyor, dayanıklı ve ekonomik malzeme, çok ucuz - böylece ciddi yaralanmalara ve ezikler olasılığını azaltarak, zamanında düşme darbe kuvvetini emer. Ve şimdi eksileri:

1
 • Kolayca oyun alanı üzerinden tahrik;
 • gevşek, gözler ve diğer "nepodhodyaschie9raquo temas olasılığı vardır; Bu yere;
 • kumda mükemmel kırık cam, taş, enkaz ve diğer "podarki9raquo gizlemek ;;
 • yağmurdan sonra kum suya kendileri içine oldukça hızlı emer, ancak süreç hala yeterince operasyonel ve slushy sürede, çocuk çamura oynamak zorunda olasılığı değil - çok yüksek.

Standart ayrıca doğal ve yapay yeşillik yapılan oyun alanları kapsayan izin verir. Bu ot, ekilen ve geleneksel yolla beslenen olabilir, ancak böyle futbol sahası ve diğer spor alanları yaymak olanlar gibi özel fidanlıklarda, yetiştirilen çimler kullanabilirsiniz.

 • doğallığı ve çevre dostu;
 • iyi darbe emme;
 • çekici görünümü.
 • Çim sabit dikkatli bakım (sulama biçme, süpürme yaprakları ve enkaz podsevanie aşınmış veya yanmış alanlar) ihtiyacı vardır;
 • yüksek maliyeti;
 • Çim - çok ihale kaplama, doğal çim salıncak, kaydırak ve spor malzemeleri alanları kurulumda döşenecek diğer malzemeler ile birlikte olmalıdır.

Daha dayanıklı ve pratik suni çim olması. kazık yüksekliği, yoğunluk ve renk kendi takdirine bağlı olarak sipariş edilebilir. O hizmetlerin maliyetini artırdığı için çim bazı tipleri, göz önünde bulundurulması önemlidir kum veya ince kırıntı kauçuk özel substrat üzerine koymak için dikkat çekicidir. ortalama playgrounds çimenler ek olarak paketleme, özel yapıştırıcılar ve aksesuar maliyet eklemek gerekir, hammadde metrekare başına 20-30 milyon avroya mal olacak.

Bu bölümde, basit şeylerden bahsediyoruz ve bu tür kiremit tartar gibi döşeme ayrı bir alt türü, üzerinde değildir. Bu yüksek teknoloji, Çocuk park sağlam ve dayanıklı kauçuk kaplama. bu malzeme çok farklı fiyatlar olduğunu (metrekare başına 950 ruble). Kaplama maliyet oluşturacaktır başka katkı maddeleri dahil edilebilir karışımı içinde parça kauçuğun ilave edilerek bir poliüretan reçineden oluşur.

Fayans şekil, kalınlık ve renk olarak farklılık gösterebilir. Pigment genellikle önemli bir maliyettir: boya sadece bir kilosu 100 $ üzerindedir ve müşteri çocuğunuz için parlak ve renkli döşeme istiyorsa, ödemek zorunda olacak.

Son zamanlarda, en popüler sözde kauçuk kaplamadır. Bu olabilir:

 • Malç - ince bölümde lastik kırıntı, bu (metrekare başına 1600 ruble itibaren) oldukça maliyetlidir, ancak müşteri yıllarca sürecek bir dayanıklı kaplama aldığında, gerçekten bakım gerektirmeyen ve çocukların korunmasına yardımcı olur.
 • Rulo döşeme - bu çocuk oyun alanlarının temel atma için ikinci en pahalı malzemedir. Bu kullanım süresi yaklaşık 7 yıllık bir ortalama, fiyat kaplama kalınlığı ve katman sayısı bağlıdır. İki ya da üç tabakalı, ve kalınlık "sendvicha9raquo olabilir; 5 cm 2 mm arasındadır.
 • Ve son seçenek Çocuk alanı için dolgu lastik kaplamadır. o (1600 metrekare başına 2500 ruble) çok önemli fiyatlarıdır. Sen renklerin daha az sayıda kullanarak kaydedebilir, ek olarak, genellikle daha ince uygulamak aynı çocuklarda, spor alanlarında yapılacak uygun döşeme kalınlaşmış, aynı zamanda muayene hizmeti çok dikkatli amortisman için test.

Çocuklar için rekreasyon alanı ne olması gerektiğini bunu düzenleyen normatif hukuki eylemler, tam listesi yaklaşık on noktadan oluşur. Ancak, kapak oyun alanları yerleştirildiğinde dikkate alınması gerektiğini açıklamadan taleplerine doğrudan işaret, iki ana vardır. GOST P 52169-2012 bir hedefin pedler için kabul edilebilir malzemeler, bunların kalınlık ve partikül boyutunun bir listesini içerir. Kum ek olarak çakıl veya kabuğu yongaları olabilir. Diğer misafirler - P EH 1177 AB'de ödünç ve oyun alanları ve spor tesisleri üzerinde kauçuk kaplamanın kalitesini düzenler.

Ülkede Çocuk alanı için kapsam

Ana kriter oyun için bir kapak seçerken - kendi güvenliğinden: çocuk için düşen çürük, çizik ve kırık dizlerinin minimum eşlik etmelidir. Sen kum veya çim büyümek ile oyunlar için bir yer doldurabilir, ama sonra sürekli otları ve enkaz kaldırmak için, ona göz kulak gerekir. Alternatif bir düzenleme, sürekli bakım gerektirmeyen suni çim olup.

Çocukların oynamak için yapay yüzey şekilleri

alanı için yapay kaplamaları ile açık havada aynı şartları empoze: kaygan olmayan, ateşe dayanıklı olmalıdır bile, nemli yumuşak ve elastik.

Dışarıda kullanım için kaplamalar istifleme yöntemi ile ayrılır:

Malzeme kalınlığı 4 mm arasında değişir. 4 cm'ye kadar. Ürün daha kalın, daha güvenli o yerinde oynayan çocuklar gibi hissedeceksiniz. Oyun alanı için kaplamaları her türlü geniş bir renk spektrumu mevcuttur ve her zaman güzel ve çocuklara çekici görünüyor. Suni çim taklit Malzeme genellikle doğal birine yaklaşık bir renkte üretilmektedir.

Kaplamanın üretimi için temel materyal - kırıntı kauçuktur. Serbestçe yağmur veya eriyen kar sonrası nemi geçirir ve çocuklar, bu çamur su birikintileri ve nemli çim olmaz oyunlar için bir yerde kurumaya kadar beklemek gerekmez. kapsamı türlerine Her malzemeyi seçerken dikkate alınır kendine has özellikleri vardır.

Dolum montaj için saha hazırlığı üzerinde en zorlu kapsamaktadır. Bu tür beton veya asfalt temel olarak, sadece mükemmel bir şekilde düz bir yüzey üzerine monte edilebilir. Ayrıca güvenli inşa edilmiş ve ahşap döşeme müstahkem uyuyor. ayrıca site kalıp çevre üzerinde inşa etmek gerekir doldurmak için: o zaman yüksek yoğunluklu malzemeden yapılmış lastik kenarları ile değiştirilebilir.

arazi üzerinde bir bağlama maddesi ile karıştırılır ve tesviye Parça kauçuk ve sıkıştırılmış metal silindirler dağılır. Sonuç, kalınlığı kullanılan malzemenin miktarına bağlıdır homojen yaylı pazar olduğunu. Eğer arzu edilirse aşağıdaki resimde gösterilen alanda yapılır gibi oyun alanı, kısma bölünmüş ve yapışkan ve farklı renklerde kauçuk parçacıklarının dökün edilebilir.

Renk kauçuk granülleri 1 cm'lik bir kalınlıkta 1 m2 başına 1.400 ruble., yüksek kaliteli bir çalışma gerçekleştirmek için bir sıçrama ile kauçuk bir ortalama maliyeti deneyimi ustaları gerektirir, nedenle bir uzman davet etmek daha iyidir.

Kır evinde bir çocuk oyun alanı için modüler kapak, çoğu zaman çeşitli ebatlarda kare karolar olmak üzere bireysel unsurlardan oluşur. Farklı renklerin küçük ayrıntılarından parlak bir desen konabilir ve siteyi daha renkli hale getirebilirsiniz. Kaldırım döşemelerinin döşenmesi için olduğu gibi, hazırlanmış bir kum ve çakıl yastığının üzerine istiflenirler.

İlk önce toprağın derinliği 15 cm'dir ve 10-12 cm'lik bir tabaka halinde ince ezilmiş granüllerle ve daha sonra 3-5 cm'lik kum kumuyla kaplanır. Taban düzleştirilir ve sıkıştırılır ve üst kısım örtü elemanları ile birlikte döşenir. Fayans kenarlarının kaldırılmadığından ve çocukların ayakkabı ile tutmadığından emin olmak için, ürünün uçları özel tutkalla yapıştırılır.

Malzemenin maliyeti ürünlerin kalınlığına bağlıdır, örneğin 3 cm kalınlığa sahip modüler fayans 1 m 2 başına 1.250 ruble ve 1 m2 için 1320 ruble'de 4 cm'lik bir fiyata satın alınabilir.

Başka türden modüler karolar da var. Üretimi için yumuşak kauçuktan değil yumuşak plastikten kullanılır ve daha çok anti-çamur korumasına hizmet eder. Bu modülün döşenmesi, yağmurdan sonra su biriken yerlerde ve kir oluştuklarında haklı gösterilir: salıncakların altında, çocuk kaydırmasından inerken, havuz kenarında, tezgahlarda ve diğer çocuk oyun alanlarında.

Plastik fayansların arkasında, düşme etkisini yumuşatacak boşluklar var, bu nedenle oyun alanlarında kaplamalar için standartlara uyuyorlar. Maliyet, parça başına 150 ruble ve 50 × 50 cm boyutunda bir döşeme için hesaplanmaktadır.

Rulo kaplama ayrıca kauçuk cipslerden yapılır, ancak uygulanan imalat teknolojisine bağlı olarak kalın elastik mat veya kısa kırpılmış bir çim görünümüne sahip olabilir. Döşenmesi iki şekilde yapılır: modüler bir döşeme takma işlemine benzer ve ardından site olabildiğince düz veya doğrudan yerde olacaktır. Her iki durumda da, kaplamanın kurulumu kendiniz yapmak kolaydır, böylece uzmanlık hizmetlerinin ödenmesi azaltılır.

Bir kum yastığı hazırlarsanız, çok kalın değil (1 cm'ye kadar) ve ucuz malzeme satın alabilirsiniz. Ardından dacha'daki çocuk alanının donanımı sizin için daha ucuza gelecektir. 12.5 m 2'lik bir alana sahip tek bir rulonun maliyeti, 9800 ila 10500 ruble arasındadır ve bu da 1 m2 için yaklaşık 800 ruble'dir.

İkinci durumda, saha kuru çimen ve artıklardan temizlenir, berrak düzensizlik düzleştirilir (oyuklar devreden çıkarılır, derin çöküntüler kum veya toprak ile kaplanır) ve yüzey kaplamanın montajı için hazırdır. Yayılan materyal, ufak arazi düzensizliklerini tekrarlar; ancak, kauçuk özelliğini kaliteye zarar vermeyecek şekilde gererek tuttuğu için, ürünün mukavemetini etkilemez. Kaplamayı doğrudan zemine koymak için, çimleri taklit eden koruyucu bir yapının uygulanması daha iyidir.

Çim halı, 1.5 ila 4.5 cm arasında farklı hav yüksekliği ile üretildiğinden, yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi, siteyi güzel bir şekilde süsleyebilirsiniz. Böyle bir ürünün rulo cinsinden fiyatları büyük bir aralıktadır. Her m 2 için 600 ruble'den ve m 2 başına 2000 ruble'den şık bir materyalden oluşan bir bütçe seçeneği satın alabilirsiniz. Dokunmak için doğal bir çiçeği andırıyor, 10 yaşına kadar parçalanıyor ve güneşte tamamen yanmıyor.

Yapay kauçuklaştırılmış kaliteli çimlerin ortalama maliyeti m 2 başına 800 ila 1500 ruble arasında değişir.

Oyun sahası için doğru kiremit seçmek için ürünün maliyetinden değil aynı zamanda çocuğun yaşından, oyundaki etkinliğinden, kaplamanın kullanılacağı koşullardan da vazgeçilmemesi gerekir. Örneğin, kış için temizlenip temizlenmeyeceğini, sıcaklık değişikliklerine duyarlılığı olup olmadığını göz önüne almanız gerekir.

Bir oyun alanı için bir kapak seçimi

Oyun bahçesinde çocuk oyun alanının düzenlenmesinde, kural olarak iki ana kritere göre hareket ediyoruz. Fonksiyonel eğitici olmamalı, aynı zamanda güvenli olmalı. Bugün biz hakkında konuşacağız bir oyun alanı örtüsü seçme, çünkü yırtık dizler ve her yerde bulunan ve reaktif çocuklardaki kirli kıyafetler doğrudan ebeveyn öngörümüze bağlı.

Çocuk oyun alanları için yeterince bütçesel, çevre dostu ve eşit derecede geleneksel kapaklar sıradan nehir kumu ve çim çimleridir. Üzerindeki düşme neredeyse ağrısız olabilir, ancak böyle bir oyun alanındaki yağmurdan sonra özellikle net değildir. Bununla birlikte, kum bölgesindeki çöplerin ve düşmüş yaprakların temizlenmesi ve çim için düzenli bakımın yapılmasıyla birlikte, alternatif seçenekleri hakkında kaçınılmaz olarak düşünülürsünüz. Ve söylemeliyim ki, çok geniş bir yelpazede.

Oyun ve spor kompleksleri donanımında uzmanlaşmış çok sayıda inşaat firması tarafından sunulan çocuk oyun alanları kaplamaları şartlı olarak şunlara ayrılabilir:

- polimer bağlayıcı içeren kauçuk yongalarından üretilmiş kauçuk poliüretan kaplamalar

- Kauçuk modüler kaplamalar

- plastik modüler kaplamalar

Döşeme prensibine göre rulo, modüler (fayans veya paspas şeklinde) ve sıvıya ayrılırlar. Oyun alanlarının tasarımı için bu gibi yapay kaplamaların tartışmasız avantajları:

- elastikiyet, esneklik ve travma güvenliği

- çevre dostu malzemelerin imalatı

- Sıcaklık değişikliklerine ve UV ışınlarına direnç

- nem emme ve kaplamanın mükemmel drenaj özellikleri

- Yağmurdan sonra bile kaymaz yüzey

- Yüksek aşınma dayanımı, dayanıklılık

- Malzemelerin düşük alevlenebilirliği

- temizlik iddiasızlığı

Ülkede ya da özel ev sahiplüğünüzde bir oyun parkı yerleştirmek isterseniz, sıvı ve modüler lastik kaplamalar kapsamlı bir hazırlık çalışması gerektirir. Oyun alanı için ayrılan alan mükemmel düz bir yüzeye sahip olmalıdır. Beton şap, taş veya asfalt oyun alanı yanı sıra ahşap bir zemin olabilir.

Kauçuk kaplamaların yukarıdaki artılarına, çocuklarınıza sadece rahat ve güvenli olmanın yanı sıra çekici olmasını sağlayan parlak ve neşeli renk malzemeleri de ekleyebilirsiniz.

için plastik modüler kaplamalar ve web materyalinin "Suni çim", Gereksinimler daha az sıkıdır. Sentetik bir çim alanına santimetre çim yüklemek için, toprağın katını (yaklaşık 15 cm) kaldırın ve ahşap bir kalıp koyun. Taban kumla kaplıdır, üstünde preslenmiş polietilen köpükten elastik bir alt tabaka (30 mm kalınlık) yerleştirilmiştir. Hazırlanan yüzey rulo "yapay çim" ile kaplanır, dikişler yapıştırılır ve kenar boyunca kenarlar kalıp üzerine sabitlenir. Sonra "çim" düzgünce bir kuvartz kumu tabakası ile serpilir.

Yapay çimlerin yardımı ile, sadece tüm alanları değil, aynı zamanda bitişik topraklardaki yeşil adalar ve diğer tasarım öğeleri biçiminde oyun alanları tasarlayabilirsiniz - salıncakların altında, sandbox'ın yanındaki veya şişirilebilir havuzun yakınında.

Modüler plastik kaplamalar çocuk oyun alanları için - her yaz yurttaşının karşılayabileceği en çok yönlü ve ucuzdur. Minimum hazırlık çalışması, montaj ve yüzey bakımında basitlik, hasar görmüş elemanları sökme ve değiştirme imkanı - bu tip kaplamanın tartışılmaz avantajları.

Donmaya ve güneş ışığına maruz kalmadan korkmazlar, mekanik deformasyonlara karşı yeterince dayanıklıdırlar, elektriklenmezler, yanmaz, su geçirmez, düşük termal iletkenliğe sahiptirler ve kesinlikle zararsızdırlar. Buna ek olarak, kışın plastik modüler kaplamalar ve "yapay çim" üzerinde, kesinlikle korkusuzca pisti doldurabilirsiniz.

Tüm bu mükemmel özelliklerin, ciddi Avrupalı ​​üreticilerin malzemelerinden bahsettiği unutulmamalıdır. Ülkedeki bir çocuk oyun sahası için doğru kaplamayı seçmek fiyat ve kaliteye olan oranına bakın. Dedikleri gibi, uyanık olun ve taklitçiliklerden sakının!

Kaynak: Web sitesi hakkında yazlık

Çocuk oyun alanları için en iyi kapsama alanı, kauçuk yonga alt tabakası ve üst katmanlı EPDM kırıntıları ile sorunsuz bir kauçuk kaplamadır. Sadece normal bir üreticiyi seçmek gerekir. Renkler parlak olmalıdır, kaplama esnektir ve keskin bir koku içermez.

Olga, bu konunun uzmanısın, tavsiyen için çok teşekkürler!

Sana katılıyorum, burada bir örnek var Kazan'da, bu tür kauçuk yongalarından üretilen ürünleri niteliksel olarak sunmak için aktif olarak üretiyoruz.

Çocuk oyun alanları için sorunsuz kaplamalar birkaç türden oluşur: boyalı kauçuk yongalar (daha ucuz) ve kauçuk yongalar (pahalı).

Dikkatli olduğunuz için teşekkür ederiz. Aslında tüm kaplamalar eşit derecede iyi değildir. Herhangi bir şirketten kapsama alanı önermeden önce tembel olmamalı ve çalışmalarını görmemeniz daha iyi, sizi hatalı bir seçimden kurtarabilir. Renkli cipslerin parlaklığına, ışığa karşı dayanıklılığına ve elastikiyetine, kaplamanın yüzeyinin düzgünlüğüne ve kalitesine dikkat etmek gerekir. Çeşitli siteleri, farklı şirketleri ziyaret ettim. Kaplamaların kalitesi çok farklı olmakla birlikte, herkese yönelik fiyat yaklaşık olarak aynıdır. Bazıları için, kötü malzemeler donuk renklerdir, sert kırıntılardır. Bazı kötü kalitede işler - pürüzlü ve gevşek bir yüzey, sert bağlantılar. Sonuç olarak, seçim Crumb'ın kapağına düştü, en nitelikli olduğu ortaya çıktı ve fiyat kabul edilebilir. St. Petersburg'da yaşıyorsan, o zaman tavsiye ediyorum.

Marina Makarova'nın dacha'sı ile ilgili site. Dachayı cennete çevir

İçeriği çalacak olan kişi, bir mahsul yetmezliği, zararlıların istilası, davetsiz misafirler ve ağaçların tamamen büyümesi ile uğraşamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 8 = 1