Kendi elleri fotoğraf ile mutfak mobilya restorasyonu

mutfak ünitelerinin ikinci ömrü: restorasyonu için fikirler

yeni bir mutfak göze alamaz zaman mutlaka oturup nefes, soyma masa bakarak veya sandalyeler arkasını sıkışmamış.

İçine yeni bir soluk getirecek kendi elleriyle ve restorasyon mutfak mobilyası - az bir çabayla.

mutfak ünitelerinin Restorasyonu

Tabii ki, mobilya (paneller, mutfak tezgahı gibi) işlevsel elemanların yerine bir profesyonel tarafından sadece yapılabilir. Ama restorasyon çalışmalarının daha hafif tipleri herhangi ulağı erişimine açıktır. Bunlar arasında:

 • yedek ve aksesuar restorasyon;
 • yapışkan film eklenmesi;
 • boyama;
 • kaplama;
 • bez Döşeme;
 • Koltuk çekme;
 • fayans yapıştırma.

Aşağıdaki unsurların birinci ikame mobilya işlevselliği geri gerekir, ancak değer ve minimum görünümünü güncelleştirmek:

Yedek ve kapı menteşe transferi

Yaygın bir sorun - döngü çalışır durumda hala, ama cephe elemanlarına kendi bağlantı gevşeyen hatta paramparça edilir. Bu durumda, bir kapı menteşesi aktarmak istiyorum.

 • Eski menteşe söküm;
 • Yeni döngü için delikler işaretlenmesi;
 • Sondaj delikleri;
 • Yeni halkaların tespiti.

Şimdi kapı duvar dolapları pürüzsüz asmak ve yeni menteşeler ile parlıyor. Ama yaşlı döngü delikleri ile ne yapmalı? Dikkatlice akrilik dayalı macun kompozisyon onarılması gerekir.

1

Sen nasıl çizmek için biliyor musunuz? Mutfağında ilginç resim Transform

inşaat piyasasında, özel olarak ahşap yüzeyler düzensizlikler ve depresyonlar gizlemeye tasarlanmış bu tür dolgu maddeleri bir dizi bulabilirsiniz. Bu bileşimler, küçültmek için, bunlar, 3-4 kat uygulanır ve daha sonra yüzey dolgular zımpara pürüzsüz olmalıdır. Nihai menteşeler için eski girintileri maskeleme sahne - lak veya boya (Seçim mobilya rengine bağlıdır).

mutfak aksesuarları arıza değil daha az yaygın türü - çekmeceler rehberlik başarısızlığı. Orijinal montaj silindir kılavuzları ise, topta bunların yerine daha iyidir. kaldırılır eski raylar sabitleme dönmeye ve yeni bir dizi: yedek teknoloji basittir.

Değiştirme düğmeleri zaten yeni notlar mutfağının cephenin görünümünü getirebilir. Ama estetik onlar kalem tüm takımlarının değiştirilmesi durumunda sadece bakacağız, nedenle tüm dolaplar ve çekmeceler için aynı seçmek önemlidir.

Topuzlar tezahür hayal seçerken, bir öncekinin tasarımını seçin. Bu malzemelerin uyumluluğu ile ilgili hatırlanmalıdır plastik kalem sunta cephe görüneceğini olarak uygun değildir, ve metal - sıradan olan. Effekno, metal, ahşap veya cam girişler gibi kompozit malzemeler, kolları bir nokta. Nasıl da sayfaya güzel parçaları içinde http://ilkitchen.ru/dizajn/stili/kuxnya-art-deko-na-grani-proshlogo-nastoyashhego.html önemlidir Art Deco tarzında bir iç oluşturmak için makalemizi okuyun

Evde, boyalar ve vernikler kullanmadan restorasyon mutfak cephede aşağıdaki türde kullanın:

 • vinil film yapıştırma;
 • sargı bezi ya da yağ-bezi (dekupaj);
 • kalıplama.

Mutfakta Dekoratif paneller: Burada nasıl seçileceği.

Mobilya Bu tip (tamamen renk ve desen değiştirebilir) radikal yeniden tasarlamak anlamına gelir, ama bu cüzdan üzerinde isabet etmez. kendinden yapışkanlı film dizi büyük, seçim için çok sayıda.

Baskı kalitesi kendinden yapışkanlı öncelikle ödeme dikkat satın alırken - resim malzemesinin tüm uzunluğu boyunca renk farkları yoktur, pürüzsüz olmalıdır.

mermer yüzeyi, ahşap, kumaş, vs.: kendinden yapışkanlı bir film malzemelerin çeşitli simüle düzgün ve dokulu Böyle bir filmin ortalama ömrü - 3-4 yıl. kısmı hasar görmüş ya da müstakil kolayca değiştirilebilir yeniden tasarımı için malzeme olarak yapışkan film kolaylığı.

İlginç bir çözelti, iki farklı renkte mutfak folyo cephe restorasyonu: açık renk üst dolapları, alt - karanlıkta, ya da tam tersi.

 1. yüksekliği ve dolapları ve çekmece genişliği ölçümleri. vinil filmin ters tarafındaki ölçüm kolaylığı için 1x1 cm kare ızgara olduğunu. Gerekli tüm parametreler ters tarafında sadece çizmek gerekiyor! bükme yerleri filmin 20 mm yardımı bırakılır.
 2. Film açıldı. Vinil filmi keskin makas inşaat, kontur hattı girintili 2-3 mm ile kesilir.
 3. Hazırlık cephe ayrıntıları papered. kolu sökün povehnost paneller, temizlenmiş yağdan arındırılmış ve tam olarak kurumasına izin verilmiştir.
 4. üst filmin yapıştırma aşağı doğru dolaşan, kağıt tabakası yavaş yavaş çıkarılır. Film ve mobilya yüzeyi arasındaki hava kabarcıkları değildi emin olmak için önemlidir: bunlar öğe zaten yapıştırılmış zaman, kaldırmak çok zordur.
 5. bir kauçuk rulo ile film yüzeyine düzeltilmesi.
 6. Yerine oturan parçalar tozmak.

işin bütün nüansları açıkça göreceksiniz video talimat, izle.

Dikkatle kompleksin ağırlığına filmi sopa, bu yüzden ölçme ve yapıştırma için kat daha iyi sökün ve yeri cephe elemanları. Bu daha fazla zaman alır, ama iş dikkatlice yapılacaktır.

Dekor mobilya cepheleri yoğun doku Provence moda tarzı bir ayırt edici unsurudur. Dekopaj - Çiftlik tasarımını taklit, sen dekorasyon az modaya yöntemi kullanabilirsiniz.

malzemenin Dekupaj seçenek kişisel tercihlerine tamamen bağlıdır. süsler "Petrikov boyama" veya "Gzhel" - Orijinal ve açık renklerle mutfak dekor alakalı Oymacılık etnik tarzda unsurları bak.

 • yüzeyinin kazınması. kırışıklık ve buruşukluk olmadan pürüzsüz cephe yüzeyindeki kumaş, lay için, aynı ahşap macunla varsa gözenekler veya mikro çatlakların kurtulmak gerekir. Cam macunu doku yapışacak tüm yüzeyi, kurutma için ince zımpara kağıdı ile tedavi edilecek.
 • hazırlanan doku yüzeyine yapışması. Bunu yapmak için, sıradan bir PVA tutkal uygun.
 • Kaplama yüzeyi Dekupaj akrilik vernik. Cila 3-4 kat olarak gerçekleştirilir, daha sonraki bir tabaka sadece önceki kurutulduktan sonra uygulanmaktadır. Bu uzun ama dar bir fırça ile bir fırça kullanmak en iyisidir.

Kumaş mutfak ünitelerinin sadece odun değil, aynı zamanda plastik veya cam yüzeyi üzerinde yapıştırabilirsiniz. onlar iyice kumaş yapıştırılmış olacak yerde yağdan arındırmak sadece yeterince gerek temizlenmiş değil.

Eğer desen sevdim ile Oymacılık için Malzeme kumaş aynı zamanda düz oilcloth sadece hizmet edebilir.

restorasyon mutfak mobilyası kumaşın başka ilginç seçenek - dekorasyon iç dolaplar bez asılı. O, kapılar olmasa bile eski dolapları, yeni bir hayat verecektir. Kumaş kabinin köşelerinde gergin ve çivi ve vidalarla sabitlenir. Sıkı bir tek renkli ya da desenli bir kumaş zemin üzerine Tencere ve Yemek Takimi çok daha ilginç çıplak kurullarının arka plan üzerinde daha görünüyor.

Kalıp - mutfak ünitelerinin uygun dekor panelleri başka türü. Bu ahşap için bir yapıştırıcı önüne bağlı ahşap veya plastikten yapılmış bir sahte öğeler. Klasik döküm istenen uzunlukta kesilir ve hangi süsleme tadı üzerinde oluşturulabilir ahşap plakalar şeklinde gelir. Ama sıva veya oyma unsurları taklit pervaz satın almak ve dekoratif olabilir. Tür bir dizi varsa, klasik mutfağı duvar kağıdı seçmek için nasıl makaleyi okuyun için yararlı olacağını söylemek güvenlidir.

Tamamen mutfak ünitelerinin göz güncellemek mümkün boyama, örneğin, restorasyon diğer türleri ile kalıp kombinasyonu.

Eski göğüs Başkalaşım

mobilya boya İşleme

LMC yardımıyla mutfak mobilya restorasyonu aşağıdaki faaliyetleri içerir:

Önceki karşıt bir renkte Boyama kökten tüm mutfak olanakları görünümünü güncelleştirmek etkinleştirin. En uygun renk verici malzemenin agresif ortamlar (yüksek sıcaklık, yüksek asitlik, vb) dirençli olan bir emaye

 1. cepheyi Söküm. Bu aşamada, elemanlar kulaklık çıkarılır kaplanacak tüm kalem vidalan söküldüğü ve çıkarıldığı camdır. boyamak düşünmüyorsanız Sites, (onlara camı tutkal ve onlar kaldırılamaz ise) montaj bandı sopa gerekir. cephe MDF yüzey filmi ile kaplı ise, tamamen kaldırılmalıdır. Bu amaçla bina saç kurutma için.
 2. zımpara ile yüzey zımpara. Bina rende kullanmak daha uygun olur.
 3. Ağaç boyalı yüzey astar kaplaması kaplanmıştır. bileşim, iki kat olarak tatbik edilir.
 4. Doğrudan boyama. fırça, rulo, tabanca: Farklı araçlarını kullanabilirsiniz. Her ustanın becerilerine bağlıdır. Alan bitirme eli yeterince dolu değilse, daha kolay bir rulo kullanmak.

normal boyama etkileyici değil varsa, glizali kullanarak vurgular eklemeyi deneyin. Bu saydam boya kalın dokusudur. Glizal kalın hazırlanan (temizlenmiş ve astarlanmış) yüzey tabakasına sahiptir. Daha sonra, su oluşturulan desen batırılmış bir sünger ile henüz kurutulmamış boyanın içine. Başarısız hattı ya da her zaman mümkün levhanın bir çalışma yüzeyine sahip, kıvrılmış kaldırın.

boya ve ahşap talimat dönüşümü nasıl adım adım talimatlar ile çalışmak için Uzman İpuçları:

Lak ve leke işlemi

Odun yardım vernik yapılmış sunum mutfak seti dönün. Bir vernik seçimi, sen ağacın doğal renklendirme yenilemek ve pigment ile boya kullanırsanız, rengini değiştirebilir.

cila cephe elemanları otopsi olmayan yerleşim birimleri yapmak için daha iyidir - ıslak kaplama, çok toksiktir.

 1. cilalı yüzeyler hazırlanması. Sadece cephe elemanları çıkarıldı parçaları ile boyama gibi, cam insert sıkışmış bant vardır;
 2. Eski vernik tabakasını silinmesi. Bunu yapmak için, bir ince taneli zımpara kağıdı kullanın. Ahşap yüzeyinin tamamen eski kaplama lekeleri çıkarmak için parlatılır. odun kimyasal toz meydana gelen kolay bir elektrik süpürgesi ile çıkarıldı. yüzey tozdan arındırma sonra dikkatli bir şekilde nemli flanel veya sünger ve iyice kurutulur ile silinmektedir.
 3. Astar. Astar bileşimi üniform işlem görmüş yüzey üzerinde dağıtılır izler. Biz tamamen kuruması için birinci kat verir.
 4. Bazı yardım fırça ile çok katmanlı olarak, lak kaplama. ahşap gölge doğal güzellik en üst düzeye çıkarmak için, her bir üst tabaka, daha ince alt olur.

Maun mobilya leke üç ya da dört tabaka ile cephe kaplama elemanları, güncelleştirilebilir. Bu olacağı sağlam retro görünüm verecektir. Leke bir önceden temizlenmiş ve cilalı yüzeyi üzerine, cila gibi uygulanır.

mutfak ünitelerinin cephenin Restorasyon - Bu güzel görünüm canlandırma üzerindeki çalışmaların yalnızca bir parçasıdır. masa ve sandalyeler, masa üstü: Ama gerçekten kendi elleriyle ve diğer kulaklık unsurları ile geri yüklenir.

evde yapılabilir işin Türleri, öneriyor:

uygulanan, yukarıda tarif edilen boya kaplama olarak, - cilalanması mekanizması parça cephe elemanları ile bir sandalye farklıdır. düşünün Nasıl döşeme alanını yerine geçer:

 • Koltuk kaldırıldı eski bez ve dolgusu, sökülür. ahşap taban zarar vermemeye özen gösterin - yine olacak.
 • Bu karton gelecekteki koltuğu için şablon yaptı. karton üzerine kontrplak taban yerleştirin ve 3 cm ödenek dikkate alındığında, bir kalemle etrafında çizin.
 • şablonunu kullanarak, bir köpük ya da vuruş yeni bir koltuğa ön-kesim. Sonra aynı desen yardımıyla yeni bir koltuk için kumaş temelini dışarı kesilir. Her tarafta etek en az 12 cm terk etmek gerekir. Kumaş monoton değilse, üzerinde bir resim veya süs konumunu izlemek için önemlidir. görüntü, bir kumaş tabanın tam merkezinde olmalıdır.
 • Normal superglue kullanılarak kontrplak esasına Tutkal köpük ön kalıp.
 • Kumaş skobostrela veya bina tabancası ile güvenli. Kumaş formu daha sonra kontrplak tatbik edilmesi İlk olarak, düz bir yüzey yüzünden aşağı uzanır, köpük eklendiği yan, altında olmalıdır. Sandalyenin çevresi veya çevresi etrafında kumaş gerin ve parantez düzeltin. Büyük kıvrımlar değildi parantez tutmaya çalışın.

Bir sandalyenin eski döşeme sızıntıyı geçirdi ve hala korur değilse kumaşın yoğunluğu doğrudan üzerine çekilebilir. Benzer şekilde, eski püskü bir mutfak geri yükleyebilirsiniz.

Masa üst - mutfak mobilyaları en hassas yerlerden biri, bu çalışma alanında olduğu için. o mobilya diğer öğelerden önce prezentabl kaybeder nedeni budur. çeşitli yollar çok masraflı basit değil restorasyon tezgah vardır:

İlk üç yöntem zaten yukarıda tarif edilmiştir. karo döşeme fayans yapıştırıcı kullanılarak (renk ve doku o mutfak önlüğü bitirme tekrarı olacak içinde eğer iyi) karo yüzeyine yapıştırılmasını içerir. döşeme son aşaması - Derz.

Karo yapıştırıcı böylece bir seferde hepsini tezgah yüzeyini yayılmaz, çok çabuk kurur. öncekini karo koymak sonra yeni alana tutkal sürün.

mutfak tablonun Tablo üst, hem de tezgah çalışma alanı, kulaklık diğer elemanları önce takdim kaybeder. Yukarıda tarif edilmiş olan çeşitli uygun yöntem onarım ve proje güncellemek için:

 • Doğal ahşaptan yapılmış tablolar için - Boya ve lake;
 • fayans yapıştırma boyama, cilalama, araba sarma vinil film, Oymacılık, - tablolar MDF için.

Ve son olarak, mümkün olduğu kadar başka ana sınıfı mutfak mobilyaları geri:

mutfak mebeli.okraska veya yapıştırma yapıştırıcı filmin cephenin restorasyonu için zdravstvuyte.podskazhite fiyat

Merhaba Maria! maalesef onarım / restorasyon yapan edilmez - Biz bir bilgi portalı vardır.

Mutfaktayım de eski büfe benden daha Onu yıllar duruyor. O mükemmel durumda kalmasına rağmen bir çok şımarık şeklinde. Ve tabii ki, ben de büyük bir üzücü atmak için yükseltme kararı aldı. çalışma yüzeyi ahşap üzerine derin çizikler, ancak macun vardı, biz kocası ile bu sorunu düzelttik. alt ahşap kapı güzel desenlerle dolaplarında camı yerine, bunu Paint sıkışmış desenler köşeleri ve çekmeceler yine sadece) muhteşem görünüyor

Mutfakta eski mobilya güncellemek için nasıl en iyi seçenek: 6 orijinal fikirler

yeni mutfak mobilyası - Eski mutfak cephede birçok ev hanımlarının tanınmaz görünüm rüya verebilir. Ne yazık ki, herkes sık sık değiştirmek yanındaki kulaklıkları giymek için fırsat vardır. Ama yaratıcılık kendi elleriyle eski mutfak mobilya güncellemek için oldukça mümkündür.

en düşük maliyetle maksimum güncellenen mutfak çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilir. Bunu yapmak için, iç bazı ayrıntılar üzerinde fırça olabilir:

 • dolapta üzerinde yeni bir cephe yapmak;
 • Yeni mobilya duvar süslemeleri;
 • dekoratif öğeler kullanın.

yenileme dekoratif unsurların kullanımı - En yaygın çözüm

çalışma için sen alet ve malzemeler gerekecektir:

 • akrilik vernik;
 • Ağaç primeri ve boya;
 • fırça veya rulo;
 • ahşap tutkalı;
 • metal cetvel, şerit metre;
 • zımpara;
 • makas;
 • dekoratif kaplama, mobilya aksesuarları;
 • seramik karo, rattan;
 • döküm veya ahşap dekoratif şeritler.

Hasarlı tezgahı Restorasyonu (video)

Radikal Farklı renkteki cephe boya yardımcı olabilir mutfak ünitelerinin görünümünü değiştirmek. Ondan önce, kabini sökmeyi donanım ve bağlantı parçaları kaldırmak gerekir. duvar eski boya ve vernik temizlenir. Bunlar çözücü veya zımpara derileri çıkarın.

yüksük yüzeyi, kabin primer uygulandığında. 1,5-2 saat kendini boyama taşıdı. bazında suya dayanıklı bir boya seçin. Otomotiv de bu amaç için uygundur.

Eğer fırça wielding zevk yoksa, sprey tüpleri kullanmayı deneyin. Eğer bir şablondan karmaşık desenler uygulayarak kabine dekore etmek istiyorsanız bu çok kullanışlıdır.

tabanca ile Kapı boya az zaman alır mobilya boyarken bir silindirin kullanımı sayesinde, cephe dokusunu kırık değil

münhasıran boyamaya mobilya bir güncelleme size sıkıcı görünüyorsa, ek dekoratif unsurlarla bir duvar dekore edebilirsiniz. birinci kaplama oluşturulduğunda, cephesinde ayrıntıları takılır:

Sen geleneksel karo cephelerinde pervaz yapabilirsiniz seramik astar fayans yapıştırıcının üzerine monte

Her ikisi de ayrı ayrı ve birbirleri ile kombinasyon halinde kullanılırlar. Bu elementler mobilya görünüm dokusunu verir. düşünmek ahşap çıtalar ile dekorasyon teknoloji kulaklık:

 1. ince şeritler ya da oymalı konveks yarı daire şekline seçilir.
 2. cephenin yüzeyine üzerindeki işaretler gelecekteki desen uygulanır.
 3. kalıplama dikdörtgen yüzeylerinin çevresine bağlı olan, kenarlar 45 derecelik bir açı ile kesilir.
 4. Çubuklar ağaç ürünlerinin tespit edilmesi için yapıştırıcı ile mobilya bağlıdır.
 5. cephe boyama bitirme gerçekleştirdi.

kalıplama askılı arasındaki köşelerde dekoratif uçlar gibi güzel pervaz görünüyor.

onarım kullanılmayan fayans kalmıştır sonra, o da bir bitirme malzemesi olarak mükemmeldir. Duvar ve mutfak masasının ikisi üzerinde yapıştırmak mümkündür.

Dekupaj eski mutfak mobilyası (video)

önyargı evde hırpalanmış mağaza eşyaları olamayacağını ise - değil sen, iyi mobilya dekor için orijinal bitirme malzemesi olabilir. kapı ya da masanın yüzeyinde Porselen karo sadece çok güzel, ama aynı zamanda işlevsel. Bu tür malzemeler, sıcaklık, nem ve diğer zararlı etkilere karşı dayanıklıdır.

Mobilya kırık çini süslemeleri için:

 1. Bir desen seçin ve bir çizim.
 2. çalışma yüzeyine sürükleyin.
 3. yapıştırıcı uygulayın.
 4. desen parçaları üzerinde koyun.
 5. porselen arasındaki boşluklar seramik eşleşecek şekilde harç mühür.

tezgah seramik mozaik resmileştirmek için, önceden çizimde düşünmek gerekir

Eski bir kırık çanak çömlek kalıntıları mobilya restorasyonu yararlı olabilir Porselen veya seramik mozaik sadece mobilya süslemeleri

Rattan - Çok işlevli malzeme. Bu mobilya üretimi için ve çeşitli yüzeylerin bitirme için kullanılmaktadır. O çok dayanıklı bir çok sünek ve aynı zamanda olduğunu.

Aşağıdaki teknolojilerindeki rattan çalışmalarla:

 1. rattan gerekli uzunluğunu hesaplamak için duvar ölçün.
 2. Rulo malzeme 20-30 dakika süreyle işten önce soğuk suya batırılmış.
 3. kamış vulkanizasyon sırasında yüzeye doğru preslenecek olan bir düz ahşap latalar hazırlayın.
 4. ölçümlerden rattan kesin.
 5. Tutkal son malzemesi bastırılır için kabine, uygulanır.

elemanları sıkıca yapıştığı zaman, son kaplama yüzeyleri gerçekleştirilir.

rattan yapılmış çubuklar ile Tekniği (video)

eski mutfak cephede Mural sayesinde tek bir ahenkli bir kompozisyon oluşturabilir

fotoğraf duvar kağıtları yapıştırarak - çok ilginç bir tekniktir mutfak duvarını güncellemek için kullanılabilir. üzerlerinde Görüntüler sadece sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. Sonuçta, bugün sadece renk ve desen deposunda değil, aynı zamanda baskı evdeki diğer herhangi bir kitap seçmeyin mümkündür. Bunu yapmak için, ayrıca kişisel arşivlerinden fotoğrafları kullanabilirsiniz.

yapıştırarak önce, mobilya cepheleri temizlenmeli ve astarlanmalıdır Resmi dayanıklı olduğunu için, üst cila katmanı uygulanır

 1. Mobilya yüzey eski boya ve boya zımpara veya zımpara temizlenir.
 2. Toz ve Ovma bir astar katmanı ile kaplanır. Bireysel resimler tekdüze astar boya mobilya sonra kullanılacaksa.
 3. Doğrudan Duvar kağıtları veya fotoğraflar.
 4. Kişisel fotoğrafları tüm kullanılabilir alanı dolduracak şekilde gerek yoktur. kapılarını süslemek için yeterli.
 5. tutkal kuruduktan sonra, mobilya cila ile kaplıdır.

cephesinde Tutkal duvar kağıtları tüm bulges düzgünleştirerek dikkatle olmalı

Mobilya böylece boyama onun görünüşüne önemsiz etkisi olduğuna yıpranmış ise, kabine cephenin tamamen yenilenmek yükseltmek için yardımcı olacaktır. Bu yöntem, yeni bir kulaklık almak yerine yukarıdaki tüm daha pahalı, ama yine de daha ekonomiktir.

Modüler mobilya, modern modellerinin cephenin ayrıntılar için doğrudan üreticiden sipariş edilebilir. Yalnızca gerekirse yerine eski yerine, yeni kapılar ve çekmeceler için kravat gerekir. Daha fazla antika için nadir mobilya cepheleri tek tek ölçümlerine yaptık.

Cepheleri bağımsız olarak monte etmek için, ihtiyacınız olacak:

 1. Eski kapıları çıkarın.
 2. Mobilya tonusunda yeni işlenmemiş ürünleri boyamak ve cilalanmak.
 3. Parçaları vidalarla eski yerine vidalayarak toplayın.

Mutfak cephelerinde bağlantı parçaları ayarlama (video)

Artık mobilyaları kendiniz nasıl güncelleyeceğinizi biliyorsunuz, yalnızca size uygun olanı seçip çalışmaya başlamaya devam ediyor. Gördüğünüz gibi, bunun önemli malzeme maliyetleri ve özel becerileri gerektirmez. Sadece bir dizi standart araç, yaratıcı bir yaklaşım ve eski mobilyalarınıza yeni bir hayat vermek istemektedir.

Ana sınıf, eski mutfağın kendiniz nasıl güncelleneceğini

Repost'unuz interneti değiştirecek 🙂

Dönüştürülmesi gereken eski mutfak seti, herhangi bir özel finansal yatırım olmaksızın tamamen bağımsız bir şekilde restore edilebilir.

Cepheleri güncellemenin en yaygın yolları: dekompozisyon tekniklerinin kullanımı, boyama, kalıpların kullanımı ve kendinden yapışkanlı.

1. En basit - vinil çıkartmaları

En ekonomik seçenek, cephelerin kendinden yapışkanlı bir filmle yenilenmesidir. Bu yöntemin kullanılması, özel beceri ve profesyonel araçların kullanılmasını gerektirmez.

İş için şunlar gereklidir:

 • Vinil etiketi - bina mağazalarında veya reklam ajanslarında satın alınır;
 • Kırtasiye bıçağı, makas;
 • Köşe, uzun cetvel (en az 80 cm), inşaat ruletidir;
 • Malzemeyi yumuşatmak için özel kazıyıcı.
 1. Tüm mutfak kapılarını çıkarın. Kir, yağ ve tozdan arındırın. Cephelerin ortaya çıkmış deformasyonunu ortadan kaldırın: çatlakları örtün, tepeleri kesin vb. Vinil etiketlerin üzerine uygulanacağı yüzey bir yağ giderme maddesi ile işleme tabi tutulmalıdır.
 1. Her elemanı bir milimetre içinde tekrar ölçün. Elde edilen boyutları dik açılarla film tabakasına aktarın. Her iki tarafta en az 10 mm'lik bir kenar boşluğu elde etmek önemlidir. Filmi aldığınız ebatlara göre kesin.
 1. Vinil filmin (oracle) çıkartması aşamalı olarak gerçekleşir. Küçük bir koruyucu kağıt parçası çıkarılır ve etiketin açık kısmı cephe üstüne uygulanır. Kazıyıcı "eksprese9raquo; hava kabarcıkları ve daha sonra yavaş yavaş kağıt arka taraftan çeker. Bu durumda oluşan boşlukları havayla ortadan kaldırmak için bir spatula (veya benzeri bir alet) ile devam etmek gereklidir.
 1. Aşırı materyal budaması, filmi mutfak cephesine uyguladıktan hemen sonra gerçekleşir. Sonra - yeni armatürlerin montajı ve kapıların dolaplara sabitlenmesi.

Döşeme, boya ve dekupaj yardımı ile mobilyaların restorasyonu klasik ve etno tarzda tasarlanmış mutfaklar için uygundur. Adım adım fotoğraf kompozisyonu, eski mutfağı, aşağıdaki fotoğraftan yeniden hazırlayın.

Decoupage, resmi, peçeteleri, duvar kağıdını, bezinden kesilen belli bir deseni uçağa bağlayarak benzersiz görüntüler yaratmak için kullanılan bir tekniktir. Baskılar geleneksel PVC ile yüzeye yapıştırılır ve cila ile sabitlenir.

Kalıplama - minyatür dekoratif elementler ahşap, alçıpan ve köpük. Boyamadan hemen önce cephelere bağlandı. Ek bir rahatlama ekleyin: çerçeve, tematik bir süsleme, fantezi kompozisyonu.

Her üç yol da (kalıplama, dekupaj, boyama) yakından ilişkilidir ve mutfağın restorasyonunda, birlikte ve ayrı olarak kullanılabilir.

 • bitmiş dekoratif elementler,
 • tutkal PVA, küçük karanfiller,
 • Kumaşı keser (düzeni düzeltmek için),
 • boya malzemeleri, solvent,
 • Eski boyanın alınması için kazıyıcı (gerekirse),
 • zımpara kağıdı, sprey, fırçalar.
 1. Cepheleri çıkarın, temizleyin. Çatlaklar tespit edildiğinde cephelerin astarlanması.
 2. Döşeme ve benzeri dekor takın. Mutfak kapılarının tüm yüzeylerini yağdan arındırın.
 3. İki kat boya uygulayın. Sonraki her tabaka ancak bir önceki tabaka tamamen kurutulduktan sonra uygulanır.
 4. Kağıt görüntüleri düzeltin (decoupage). Bu aşamada, oracle'daki şablonlu ve anahat çizimleri de kullanabilirsiniz.
 5. Tüm parçaların bitirilmesi için ve restore edilen cephelerin kaplamasının bütünlüğü için bir vernik uygulayın.
 6. Tüm yüzeyler kurutulduktan sonra bağlantı elemanlarının sabitlenmesi önerilir.
 7. Sonraki - mutfak setinin çerçevesindeki kapıların montajı.

Boyama ve dekupaj cephelerinin hazırlanması

Sabitleme kalıplarının sırları

Mutfak güncelleme seçeneklerine atıfta bulunulabilir ve tezgahın restorasyonu yapılabilir. Fakat, eski cephelerin dönüştürülmesinin aksine, bir tezgah üstesinden gelmek o kadar kolay değil. En yaygın türleri (taş, sunta ve ahşap) profesyonel araçlar ve özel araçlar kullanmaya ihtiyaç duyar. Bu nedenle, eski mutfaktaki tezgahı güncellemek isteyenlerin, süitlerin restorasyonunda yer alan güvenilir mobilya şirketlerine başvurmaları önerilir. Örneğin, Moskova'da "Restorasyon" şirketi, muazzam bir iş deneyimi, bir çok olumlu geribildirim, çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bir şirket seçerken, tamamlanmış projelerin gerçek fotoğraflarını izlemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

52 − = 44