Kendi elleri fotoğraf ile ülkedeki Avlu

Ülkede Avlu (48 fotoğraf) - üretim ve iyileştirme

Çoğumuz ülkede sen, bitkinin gölgesinde kavurucu güneşten kaçıp acele emekli ve doğa ile birlik zevk almak ve hoş şirkette iletişimde bir yeri vardır. Çoğu zaman bunun favori eğlence ya da bir dinlenme ile vakit geçirmek hoş avlu vardır. Bugün düzgün yerleştirmek ve kendi elleriyle yazlık veranda nasıl bakmak.

En yaygın olarak veranda (App. Avlu) Roma döneminde alınan ve evde yüksek duvarlarla çevrili bir yerdir. Şu anda, açık havada veranda çitler, ekranlar veya çitlerin şeklinde gözleri koruyucu yapıları meraklı gizlemek için. Eğer yaz yazlık veranda donatmak için karar vermeden önce, onun için doğru bölgeyi seçmek gerekir.

Bir yer bir yazlık dinlenmek

Çoğu zaman bir ülke evin arka duvarında bir veranda alanı atamak.

Bu durumda, rekreasyon alanında bir tarafı tamamen diğerleri çubukları veya diğer cihazları korumalı ise, kapalı ya da açık bırakılır.

İpucu: veranda, ek bir çıkış duvar bitişik düşünün, o zaman mutfağa gidiyor, bir kez daha binanın çevresinde gitmek zorunda olmayacak veya hava şartlarından gizlemek gerektiğinde.

 1. gürültü ve meraklı bakışlar nüfuz edemez bahçe, bir gölgeli rahat köşesindeki Siteyi düzenleyin.
 2. güzel bitkilerle iç içe mobil ekranlar ve kafes, sabit çitler ve ızgaraları, kullanarak, bahçede hatta açık veranda korumalı bir koşullu hale getirmek için olabilir.
 3. İyi bir yerleştirme daha sonra konfor katan, daha taze ve nemli olacak Yukarıdaki havayı ısıtmak, sonraki yapay gölete oyun alanı olacaktır.

sitedeki en kuytu yer seçin

boyut ve şekil onun işlevsel görevlerin veranda bağlıdır:

1
 • Küçük bir tenha bir alanda 2-3 m2 oldukça yeterli alan için;
 • Sen, 3-4 kişilik bir şirket teselli 3-4 m2 için bir yer hazırlamak istiyorum.

İpucu: Eğer banliyö bölgesinde özerklik elde etmek hedefliyoruz, o zaman dizel jeneratör kiralama evler yardımcı olacaktır.

Başlangıçta veranda alanında döşeme olduğu gibi, firma olmalıdır. seçenekleri düşünün:

 1. Önceki sürüm güzellik geride bırakmaktadır.
 2. Taşların Kırık bölümleri doğal bir yüzey ve özel bir zerafet verecek karmaşık desen oluşturabilir.
 1. Ağaç kalıntılar ve polimerlerden imal edildiği, bahçe parke. Bu mükemmel performans özellikleri vardır. çürümeye değil doğal ahşaba üstün.
 2. Doğal ahşap döşeme ve zemin kaplaması, modern bina malzemesi açık alanlarda kullanılabilir. Nihai zor Görünüm sıradan tahtalar ayırt etmek.

döşeme kaplaması bir kaplama - fotoğrafta

Yüzey Hazırlığı ve döşeme sitesi

Aşağıda işi kendiniz gerçekleştirecek bir kılavuzdur:

 1. kazıklarıyla Sebze bahçesi yer.
 2. 100-150 mm'lik bir derinlikte toprağın üst tabakayı çıkarın.
 3. elleriyle derinleşen kum dökün ve düzeltin.
 4. su ve tesviye tırmık yüzeyi ile püskürtme mühürleyin.

İpucu: kum "yastık" toprak seviyesinin üzerinde olması 10-20 mm olması gerektiğini unutmayın.

bir kaplama döşeme yöntemi malzemeye bağlıdır. Ama, her durumda, her bir öğenin yanında sıkı durmalıdır ve sitenin eğimi bahçesinde doğru 1-3 içinde olmalıdır.

 • Döşeme ve beton plakalar bir çözelti veya prisypaya kum üzerine karo ya da taş arasındaki boşluğu dolduran, kum "yastık" doğrudan döşenebilir;
 • kurullarının ahşap döşeme, ahşap çerçeve içine yerleştirilir panelleri monte etmek.

veranda ahşap döşeme

ortak bir toplama sistemi ile bağlayarak, 400 mm ve 100-150 mm derinliğindeki cihazı boşaltma oluk tabanı genişliği de göz önünde bulundurun. Nedeniyle veranda oyun alanı yüzey alanının üzerinde 10-20 mm artacak olması nedeniyle, bu çim yazlık bahçe ekipmanı biçmek için daha kolay olur.

hava ve kavurucu güneşten Sitesi koruma saydam polikarbonat bir gölgelik yapmak için önerilir. Kolayca toprakları etrafında hareket edebilir çadır, - Ayrıca seçenekler ve çıkarılabilir kullanabilirsiniz.

dinlenme yeri için blok konteyner Rahat yazlık ev

senin veranda kurma

Daha önce biz veranda korunması için kozalaklı ve uzun boylu çalı çit kullanılabileceğini söyledi.

iç ilginç bir tamamlayıcı cepleri ve zemin vazolar dikim ayrı farklı düzeylerde mixborders ekilen veya edildi bitkilerdir.

Yapay göl - bir veranda oluşturmak için bir yol

İpucu: Eğer cüce yaprak dökmeyen ya kozalaklı kullanırsanız, renkli ve çekici veranda tüm yıl boyunca kaydedebilirsiniz.

 1. koruma yapısının delikli kafes duvar dolanmış sarmaşıklar veya tırmanma gül hareket edebilir.
 2. tatil çeşme veya gölet, taş yolları veya minyatür olağandışı heykeller - küçük mimari dekorasyon kullanın.
 3. Bahçe bitkileri, çevredeki aromasını dolduracak olanlar seç:
  • biberiye;
  • defne ağacı;
  • lavanta;
  • limon ve mandalina ağaçları.
 1. nasturtiums, begonviller ve petunyaların tencere ile duvarları dekore hang-Downing.

İpucu: onun pratiklik, estetik çekiciliği ve performans mobilya liderlik seçerken.

yazlık veranda donatılması Buna gösterişli güzellik ve konfor arayışında değildir, o zaman burada her zaman rahat hissedecektir. Eğer değil misafirler için, kendileri için çoğunlukla bir veranda oluştururken, unutmayın. nedenle yukarıdaki verileri kullanarak, size ülkenin rahat bir köşe yapmak mümkün olacağını umuyoruz. Bu makaledeki videolar bu konuda ek bilgi bulmanıza yardımcı olur.

ülkede güzel rekreasyon alanı oluşturun - veranda donatıyor

o en veranda - Evde aile ya da gizlilik için tasarlanmış küçük döşeli açık hava avlu, bitişiğinde.

Bu ad İspanyol dili ile bize geldi ve sanat kendisi tasarım antik ve ortaçağda kökleri ve avlusu.

O zaman bile, avlular güzel şarkı kuşlar, peluş halı ve minderler ile muhteşem çeşme, pahalı vazo, şelaleler, hücreleri çarptı.

Dacha genellikle veranda bu tür inşa:

 • bir L- ya da evin U şeklinde bir plan açılı yapı;
 • Evin arka duvarı;
 • balkon;
 • katmanlı;
 • veranda-solaryum;
 • girişinde tören veranda;
 • barbekü ile veranda;
 • romantik veranda;
 • diğer türleri.

kendi elleriyle yapılan Avlu - Videonun fotoğraf ve açıklaması.

Bu binalar arka duvarı boyunca yer almaktadır. bir apartman olmadığı evlerde, ancak birkaç için, mümkün evin çevresini genişletmek için yapar binanın bir avlu çevresini oluşturur.

Tüm dairelerin sakinleri dinlenmek için kendi özel bir yere sahip olabilir Yani. L-veya evin U şeklindeki planıyla açısal veranda çeşitli şekillerde korunmaktadır olmasının yarattığı gizlilik atmosfer.

fotoğraf L şeklindeki verandada - en popüler türlerinden biri

köşeye aksine, veranda arka duvarı sadece bir tarafta korunur. bahçe tasarımı unsuru oturma odası erişim, ofis ve hatta yatak odası ile mümkündür planlayın.

Yani taze hava ile oda doldurmak mümkün olacak, bu özellikle doğrudur olduğunda odanın küçük bir alan.

Site yeterli alan yoksa, o zaman mükemmel bir seçenek, bir çok düzeyli veranda olurdu. Aynı zamanda cephesi için büyük bir dekorasyon olacaktır.

Böyle bir yer bitkileri dikildi ve hatta güneşlenme edilebilir. Ama çatıda veya büyük balkonda veranda yapımı öncesinde, teknik tarafı ile inşaatçılar danışmalısınız.

Ayrıca havuz kenarında bir veranda-solaryum yapabilirsiniz. Güneş ışığı nüfuz mümkün olmalıdır, bu nedenle, çok fazla kapak çardak olmamalıdır.

ön bahçesinde önceki rolü çiçek yatak ya da küçük bir bahçe, ama bugün olarak görev ise bu rolü tören verandada fazla ilgilenmektedir.

Bir güzel dağ bahçesi, zarif kaldırım döşeme, şık ve modern eskrim, minyatür çeşme, şömine ve dış diğer estetik unsurları zarif ön kapı süslüyor.

Onun yazlık, veya kır evi, veranda oluşturmak için, öncelikle onun atanmasına ilişkin karar vermemiz gerekiyor.

Bizim fotoğraf galerisinde yazlık güzel veranda:

Örneğin, bir gizlilik gizlenebilir, romantik bir akşam yemeği, aile toplantıları veya büyük şirketler için bir platform olabilir. Sonra, bizim tatil beldesi ve büyüklüğü avlu konumunu belirler. Biz malzemeler, mobilya ve dekorasyon seçin.

yazlığınızdaki vurgulamak barbekü ile bir veranda olabilir. Özellikle uygun olduğu küçük bir aile olarak zemin ve nerede şehirden kaçıp bir sürü var geniş açık alanlar, ve arkadaşlarının neşeli şirketi.

Hatta açık fırın inşa edebilirsiniz ve sonra olmak açık havada, pişirmek mümkün olacak.

Açık fırınlar ve barbeküler Özel projelere göre yapılır, böylece herkes sizin peyzaj tasarımı için mükemmel bir seçenek bulabilirsiniz.

barbekü ile veranda

aşk açık verandada akşam yemeği için harika bir yer romantik bir tarzda yapılır.

Dim ışıklar, mumlar, zarif yıldızlı gökyüzü ve sakin müziğin alevleri titreyen - o romantik bir akşam yemeği için sıcak ve rahat bir ortam yaratabilirsiniz?

cennet Bu güzel bir parça sadece günlük iş bir mola değil, aynı zamanda, örneğin, çok sevdiği bir teklif yapamaz.

romantizm Bölgesinde için

Opsiyon veranda dekor büyük ölçüde sitenizin peyzaj tasarımının yanı sıra stil, onun büyüklüğüne bağlı olacaktır.

Ama herhangi bir tasarım muhteşem çiçekler ve zarif çalılar, küçük kozalaklı, konteynerlerin bitkilerle ve benzeri ile desteklenebilir.

Bu dekor öğeleri Konumlandırma yayılmasında veya veranda kenar olarak olmalıdır. Böyle sabah şan, yabanasması, saksılara ateşli fasulye veya çiçek gibi üzüm olmazdı Çok güzel.

Küçük bir veranda dekor için rattan veya hasır, ahşap banklar, bir masa, bir taş şömine harika bir seçenek hasır mobilya olduğunu. Bu tasarım, ev benzeri bir atmosfer tercih edenler için uygundur.

Ama villa veya tatil ev çağdaş bir tarzda ve daha sonra veranda tarzı ile uygun olmalıdır eğer.

keyiflerini Let

geri kalanı için bir köşe oluşturmak için ipuçları

Ana noktaları dikkate değerdir:

 1. o yazlık veranda alanında yer alacak yere bağlı olarak, Zemin doğal taş, çakıl minderinin yapılmalıdır (Veranda doğrudan zemine ise) veya ahşap döşeme (çatı ya da balkon yapılar yerleştirirken). Bir rekreasyon alanında Seçenek çimler de olmak için bir yer vardır, ancak çimlerin üzerinde sürekli yürüyen bir sonucu olarak o çekiciliğini kaybedecektir.
 2. rahatlama ve konfor için temel oluşturur mobilya. Bu nedenle, sadece uygun ve rahat mobilyalar Döşeme deneyin. Rahat yüksek sandalyeler, lüks koltuklar ya da küçük bir kanepe olabilir.
 3. Açık ocak, şömine veya barbekü Bu alanda çok yararlı olacaktır. Eğer açık havada yemek yapabilirim Yani eğer, tatil daha ilginç yapabilirsiniz.
 4. Ayrıca ayarlayabilirsiniz şişirilebilir veya kare havuzu.
 5. Komple iç veranda bahçe figürler, küçük çeşme veya bir akıllı saksı.
 6. Aydınlatma rekreasyon alanı Ayrıca önemli bir rol oynar. Işık (parlak veya loş) seçilebilir, böylece onu yapın.
 7. sivrisinek gibi rahatsız edici böcekler önleyebilir açık havada kalanı, o yana bakım bu zararlılara karşı korumak için alınması gereken.

Yüksek kaliteli aydınlatma - değil bir heves, ama bir zorunluluk

Kendi ile Dünya üzerinde bir cennet oluşturun

Böyle bir plana bağlı kalmalıdır kendi elleriyle ülkede bir veranda oluşturmak.

ayrıntılı video talimat - sıfırdan yazlık bir veranda nasıl oluşturulur.

İlk kat için malzemeyi seçmek ve dekor düşünüyorum.

kolay seçenek bahçesinde doğal veya yapay taş, ahşap, kaldırım döşeme, tuğla veya zemin kaplaması bir teras alanı olabilir. malzemelerin kombinasyonu çok orijinal bakacağız.

gölgelik bir bez olabilir veya ahşap bir çatı kalın olmadığından. Yerde doğrudan monte Rahat mobilya, fikstürler, biraz çiçek dekor - ve alan tam oturan! Daha detay oluşturma tüm adımları düşünün.

Yaz havuzlarında kullanılan skimmer, - temizleyici nedir? Nasıl yapmak ve kendi elleriyle havuzları için skimmer yüklemek - fotoğraf ve video ile talimat.

Birincisi, araçları hazırlamak: bahçe tırmıklar, kürek, lastik tokmak ve bir dize (sitenin sınırlarını belirlemek için) (taşlar uygun gerekecektir).

veranda düzenlemesine eserlerin ilk aşaması sitesi hazırlıktır: alanını işaretlemek ve toprağın 15-20 cm kaldırın.

Eğer kaplamanın seçilen türde kurulumu için talimatlarına uygun olmalıdır böylece Ama farklı döşeme malzemeleri için sitenin özellikle hazırlık da farklı olacaktır. kum yatağı dökün, kum ve Nemlendirici tırmığı veya özel mala sıkıştırılmasına neden olur.

kaplama tabanlar, su drenajı için küçük eğime gözlemliyoruz.

Bitmiş kaplama kum ile serpilir ve dikkatli bir şekilde boşluğu doldurmak gerekir. Daha sonra fazla kum çıkarıldı ve ped suyun kendisi dökün olmalıdır.

Bir veranda Dekorasyon

luxuriantly yeşillik çiçek açan bir rekreasyon alanı süslemek için emin olun. Parlak renkli çiçek yatak sadece avlunun estetiğini vurgulamak değil, aynı zamanda doğa ile uyum getirmek değildir.

Parlak çiçek, uzun boylu standları veya yetiştiricilerinin çiçekler sadece lüks bakacağız.

ayrıca yağmur ve güneşten veranda koruyucu bir işlevi yerine edecek şemsiye, tenteler ve saçaklar, kullanması gereken bahçesinde dekore edin.

Şimdi seçmek ve düzgün mobilya düzenlemek zorunda.

mobilya seçerken onun çok pahalı seçeneklere tercih vermek gerekmez, dış ortamlarda da sürekli varlığı sonunda formlarını kaybedebilir gerçeğine yol açacaktır çünkü.

Sen dallar, ahşap banklar, sandalye ve masa yapılmış hasır mobilyalar kullanabilirsiniz. Burada İlgili hatta bir şömine ya da açık fırın olduğunu.

Mobilya ve miktarın türü hedef veranda dayalı seçilmelidir: aile toplantıları için veya arkadaş büyük bir grup ile bir toplantı için.

Evi önünde Ülke alanı veya veranda büyüyen sebze ya da çiçek yatak düzenlemesi için değil, aynı zamanda eğlence için bir alan olarak değil sadece kullanılabilir.

Dinlenmek için bir yer - boş alan sandalyeler salıncaklar, kameriyeler, pergola ince veya hatta bir tablo bahçe kurmak için, o zaman o bölge güvenle bir veranda alanı çağrılabilir.

Avlu Havuzbaşı

Böyle bir yapı bütün aile için ya da arkadaşlar büyük bir daire için, iki kişi için tasarlanmış olabilir. Seçenekler dekor veranda alanı o kadar çoktur ve tüm imkansızdır olarak görüyoruz. Herkes kendi zevkleri, ihtiyaçları ve fırsatları üstlenmek zorundadır.

kendi elleriyle ülkede bir veranda nasıl oluşturulur

çoğumuz sen, günlük işten dinlenmek aileniz veya arkadaş eğlenceli bir grupla vakit geçirebileceğiniz mestm yazlık, oluverdiler. Rahat bir yer veranda olabilir temiz havada dinlenmek için. Eğer bir teras ya da açık veranda varsa, o kolayca yazlık bir veranda inşa değilse, bunlar mükemmel özel yapım bilgisine ihtiyaç duymadan, veranda değiştirin.

Video fikir: Mutlu bir aile için rahat bir veranda

Avlu: ne olduğunu ve nerede "o" hayatta ne

Avlu! Bu doğru, hoş geliyor? İç açık avlu - anlamıyla Latince tercüme. Vikipedi diyor: Antik Roma'da aristokratlarındanmış evlerinde veranda.

Orta çağlarda veranda İspanyolca-Mağribi mimarisi tarzında unsuru haline geldi. sıcak iklime sahip ülkelerde yani Akdeniz ve Latin Amerika'da Özellikle popüler veranda.

Klasik bir evin bir tarafında bitişik olduğunda veranda olarak kabul ve diğer ikisi tarafta duvarları çit.

bazı değişiklikler geçirmiş olması, veranda ülkemizde sitelerinde ortaya çıkmaya başladı.

Oyun, fayans, masa, sandalye ve şemsiye ile döşeli: bahçesinin diğer alanlarda da sadece eve yakın onları donatın ama.

Bu bütçe seçeneği veranda birkaç gün kendi elleriyle yapmak büyük fiziksel çaba olmadan olabilir.

Şık tasarım seçenekleri esinlenerek

Karar verildikten - build: nereden başlayacağınızı

herhangi bir bina gibi, veranda inşaat planlaması ile başlar. Bu uyumsuzluklar, değişiklikleri ekstra maliyetler zaman ve para ortadan kaldıracaktır.

bu sorularla tespit etmek başlamak için:

 • Avlu amaçlı (bahçe kuytu köşesinde gizlilik veya büyük şirketler için);
 • sitede veranda konum;
 • boyut ve veranda şekli;
 • bir veranda alanında serilmesi için bir malzeme;
 • mobilya;
 • aksesuar ve dekorasyon.

Hedef veranda ile biz zaten anladım: bu konuya her bireyin yaklaşım. Ama her durumda yer bunun için çok dikkatli seçilmiş. Tabii ki, bu bahçe manzarasına sahip, batan güneşin sıcak ışınları tarafından aydınlatılan Batı tarafında, evde bir veranda duvar inşa etmek en iyisidir. Ama bazı ev yerleştirme nedeniyle böyle bir seçenek her zaman mümkün değildir.

Bir "açık hava odası" boyutunu ve şeklini belirler

veranda Amaç boyutunu belirler. Eğer bahçe kuytu bir köşesine emekli istiyor ya da küçük bir gölet kıyısında bir araya oturup, veranda boyutu oldukça mütevazı olabilir. büyük bir aile ya da misafirler bir sürü gidiş varsa, veranda boyutu büyük olmalıdır. masada tüm misafirler uymalı ve rahat ve konforlu hissetmenizi.

veranda kazandığı şekli, şeklini muhafaza kaldırımlar belirler. Bu kare, dikdörtgen, daire şeklinde olabilir. Düz çizgiler, sıkıcı olarak düşünülmesine karşın, kaldırım döşeme basitleştirir. Genellikle tutulan kaldırımlar dikdörtgen veya kare yapmak, evin bitişiğinde veranda.

veranda bahçe yaparsanız, şekli yuvarlak olması veya herhangi bir karmaşık bir şekle sahip olabilir.

Ne ve nasıl kiremit avlu: kaldırım için bir malzeme seçmek

veranda kaldırım malzemesi sayesinde yerinde yağmur birikintileri değildi sonra, evin diğer tarafına hafif bir eğim yapılır bir hatayı yapmamaya son derece önemlidir. Ne olursa olsun kaldırım site için seçilecektir malzemenin ne tür iş biçimlendirme ile başlar: sitenin ana hatlarını işaretlemek güvenli yapışma gerektiren tüm öğelerin yer: gölgelik altında sütunlar vb demirbaşlar için destekler

Biz kendi elleriyle veranda olun: mobilya ve aksesuarları seçmek

veranda tasarım boyutuna bağlıdır. Çiçek yatak ve çalılar, konteyner bitkileri, küçük kozalaklı ağaçlar yayılma yerleştirilebilir ya da bir veranda kenar oluşturduğu, böylece onları düzenlemek için.

Cottage - sadece sebzeli yatak değil, aynı zamanda açık istirahat değil. Başka nerede ama. ayrıca

buhar odası ziyaret geleneği - bu herkes için zorunlu ritüel sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamaya çalışan kim. Bunun faydası. ayrıca

Onun dacha tatil de yetişkinler için değil, aynı zamanda küçükler için değil, keyifli ve ödüllendirici olmalıdır. ayrıca

mükemmel bir çözüm - çocuk için yaz yazlık evinizin bahçesinde ya da en küçük bir oyun alanı düzenlemek için. . ayrıca

renkli ve çeşitli çocuk oyun alanı, üzerinde zaman geçirebilirsiniz daha eğlenceli. Hatta sıradan sanal. ayrıca

yetişkin oyunu izleyebilirsiniz ve görünür olması gereken ülkedeki çocuk oyun alanı yer alıyor. ayrıca

Birkaç sıkıca o "kebap içinde" seyahat etmek sevmez söyleyebiliriz. Ateşle Bu romantik bir akşam. ayrıca

daha da fikirleri:

Mart ayında mükemmel durumda bahçenizi tutmak için, bu ay mevsimlik işlerde mı bahsedeyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

89 − 79 =