Kendi elleri patine

Nedir ve nasıl elleriyle patine patina uygulamak

Parlak, bir çizik ya da leke mutfak cepheleri modern bir iç stil minimalizm, tekno ve yüksek teknoloji iyidir olmadan. her şeyden önce malzeme ve ürün, patinated cepheleri olacak sitesine çok daha özgünlük gerektiren Ve burada.

çok uzun bir doğal bir şekilde yap, ama kendi elleriyle simülasyon başvurmak mümkündür.

Bu işlem, bir görsel yaş vermek için bir yöntem yaşlandırma ahşap temsil eder. Bu durumlarda mobilya ve diğer ev eşyaları çok uzun bir zaman olduğu varsayılır beri Kabul yaygın klasik ve rustik mutfak iç mekanlarda kullanılır.

yolu teknoloji farklı olmakla birlikte, bir hedef - uzun ömürlüdür dizi üzerinde oluşturulur, ahşap veya ahşap malzeme kaplamasının elde edildi. Ve baskın mobilya bakımı yaparken sadece zevk, ortaya çıkar ve neden bu kadar yüksek oranda bakış estetik açıdan değer verilmektedir.

Evde, Ahşap üzerine patina çoğaltmak veya metal çok zor değildir etmek. Bizim atölye çeşitli seçenekler, elle gerçekten yapılabilir sunmaktadır.

Kullanım ve cilalaman edebilir bitüm, akrilik patine ve - malzemenin ürünün gelecekteki görünüm, kendi beceri ve karakter bağlı. istisnalar olsa da patinalama metal ve ahşap genellikle birçok şekilde kullanıldığını hemen belirtmek gerekir.

 • Leke - çok sıradan kısmı tahta asil koyu bir gölgeye elde edildi. Leke bir primer veya gomalaka balmumu antik ile bir ön fırça (yumuşak ağaç lifleri çıkarılması) ve tedavi ile kombine edilir. yöntem evde uygulanması için uygundur, fakat renklerin doğal aralığının seçimi sınırlar: gümüş rengi, altın, pirinç izin verilmez. MDF ve yonga levha için herhangi ana sınıfı yöntemi uygulamak için izin vermez.

 • Bitüm patina - bir geleneksel süngere tatbik edilir ve yıkama olabilir - beyaz ispirto. Bitümlü bileşim kolaylıkla ahşap ve ahşap sostarivaya yapısını gösteren, gözeneklerin içine emilir. Sonuç iyi, lak ile gomalak güvence altına alınmalıdır. Metal yöntemi patinalama uygun değildir.

 • Akrilik patina - evrensel ve işleme ve ahşap, metal ve plaster için uygun anlamına gelir. Akrilik boya, patine gümüş ve altın moda gölge dahil herhangi bir renkte olabilir. düz cephe ve iplik ya da dışbükeylik - tüm yüzeye hem de uygulanır. Akrilik boya çoğunlukla karanlık ve doğal renk "sostarivayut" arasında bir kontrast sağlamak için kombine edilir: böylece örnek, meşe ve altın, gümüş ve beyaz meşe, ceviz ve kırmızı altın ve için.

 • Akrilik boya karışık ve çok gelişmiş görsel efektler oluşturarak, tabaka tabaka üst üste edilebilir: Her zaman forumlarında bir ana sınıfında alabilirsiniz öneriler. Buna ek olarak, akrilik boya mükemmel Oymacılık, vernik, boya ve dekorasyon diğer araçlarla birleştirilir.

  1
  • gümüş, pirinç, bronz - Balmumu patine antik etkisini değil, aynı zamanda metalik dahil renklerin en güzel oyun, sadece sağlar. Ayrıca, bu tip bir etki keresteye elde edilir. Balmumu patine yavaş yavaş katılaşan ve kendi elleriyle bütün işler için çok uygundur, iplik izole etmek idealdir. Herhangi atölye oyma mobilya yemek grubuna bir mum bileşiminin kullanılmasını önermektedir.

 • Şellak vernik kendisi tabakaların sayısına bağlı olarak, bir miktar sarı veya kırmızımsı kahverengi bir renk oluşturur. Bazen, özellikle Oymacılık ile birlikte, yaşlanma efekti oluşturmak için yeterlidir. Ancak, hemen her atölye DECOUPAGE ama boya için sadece bir finiş veya bir ara kat olarak gomalak cila uygulamak sunmaktadır.

 • Yağlı patina - bir atölye bileşimi ve ahşap ve metal kullanılmasını önermektedir. özelliklerine de balmumu benzer ve aynı zamanda yavaş yavaş donar. Yağ kağıt patina erir çünkü Oymacılık klasik teknikte kullanamazsınız.
 • Bu süreç evde basit ve uygulanabilir. Bununla birlikte, kullanım ve ahşap, metal, MDF ve yonga hazırlanmasında bir fark yoktur. İkinci ağacın aksine, homojen bir yapıya sahip ve bu yüzden onların renklendirme, Yaşlanma, dekupaj, ve diğer tüm teknikler özelliklere sahiptir.

  mutfak mobilyaları Ahşap ve ahşap elyaflı malzemeler orijinal biçiminde kullanılmaz. Mobilya cila akrilik ya da PVC film, kaplama, vb yüzeyini koruyan ve boya patina kaplama ve yöntem doğasına bağlı olarak seçtik. Usta sınıf patinalama dikkate malzemelerin tüm özellikleri.

  • patina altındaki ahşap, vernik renkli bir tel fırça veya kaba bir zımpara kağıdı ile işlemden geçirildi. Bu yöntem, fırçalama olarak adlandırılır. Bunun özü, yumuşak elyaf ve bir katı yapının maruz çıkarılması indirgenir. Fırçalı doğal yaşlanma sürecini yeniden üreten, ama hızlandırılmış bir biçimde. elyaf yüzey uzaklaştırıldıktan sonra temizlenir ve bir yağ bileşimi ile işlemden geçirildi.

  Brashear Ahşap leke altında ve boya değil, fakat sadece temizlenmiş. Zımpara İşleme varsa sadece, vernik kaldırmak için gereklidir.

  ilke olarak Kaplamalı MDF özellikle sanat dekopaj olarak, bir sürtünme etkisi elde zımpara kağıdı ile muamele edilebilir. Ancak uygulamada, farklı bir yöntem tercih edilmektedir.

  • MDF tahta veya ahşap toprağın bariyer tabaka uygulanır - bileşim, MDF ve sunta primeri patina üst tabakanın yapışma sağlar - altın, koyu, ya da gümüş renkli mürekkep. Poliüretan primeri - Kurutma işleminden sonra, ikinci bir tabaka uygulanır. Bu çatlaklar veya aşınmış taklit edecek bir temel oluşturur. Daha sonra, MDF plakası üzerine ikinci tabaka eski ahşap doğal yapısını üretmek için zımpara ile parlatılır.

  Boyalar ve bileşimler patina ahşap ve MDF aynı uygulamak. Metal gelince, mobilya seti, sadece aksesuarları temsil etti. Parça bileşimler metal boya kullanılabilir.

  Patina edilmiş mobilya ahşap boyalar kullanılarak

  Bu doğru istemi ana sınıfları bunu nasıl ellerinde ile gerçekleştirmek için en uygun yoldur. Bunun etkisi o klasik stiller için en uygundur, doğal olarak yakındır. Mutfak mobilyası rengi dikkate almak gerekir ki daha koyu.

  1. Su-esaslı lekelerin tüm kapak tabakası - cephe yüzeyinde. Metal Renk - pirinç, gümüş, altın, onu almaz, ancak pahalı ucuz odun tür yapabilirsiniz - meşe, kayın, ceviz.
  2. öğütme yan elemanları, çatlaklar sağlam kalır, orta bölümden - yaşlı bir etki oluşturacak şekilde yumuşak sünger bileşimin bir kısmını silinebilir. Bir sünger veya fırça kullanabilirsiniz.

  örneğin, beyaz alkol - bir baz ile mutlaka ikinci kaplanmış tabaka leke kurutma, ama sonra.

 • yüzeyini kurutulduktan sonra elleri gomalak cila ile kaplıdır. İstenirse, aynı zamanda ahşap antika balmumu içine ovuşturdu yaşlı etkisini artırmak için.
 • DECOUPAGE Leke veya boya, ne birleştirilmez.

  Video meşe mobilya patination tüm aşamalarını gösterir.

  mum, yağ, bitüm veya patina akrilik boya - özel ürünlerin uygulanmasına dayanan patinalama. Master sınıfının yardım herhangi işleyebilir kendi elleriyle olması ve bu kadar yöntem çok daha zor değildir. Ancak, daha geniş bir renk içerir: meşe, huş ve ceviz doğal renkler, ancak metalin rengi sadece olabilir - gümüş, altın, bronz ve hatta oldukça egzotik tonları.

  teknoloji kendisi - ahşap veya MDF hazırlanmasından sonra resimden pek farklı değildir. Kullanılan araçlar aynıdır, ancak boya patina aksine dikkatli bir şekilde gölge sağlayan, yavaşça sertleşir ve fazla kısmı çıkarın. Bu şekilde elde edilen boya homojen ve parçalanmış değildir.

  1. patina tabakası - balmumu, zift, akrilik, mobilya yüzey elleriyle uygulanır. meşe, ceviz - Onun rengi genellikle ahşap doğal gölgede çok yakındır. Daha sonra yalnızca odun dokusunu vurgulamak ve gözenekleri koyulaştırmak için aşırı boya kaldırabilirsiniz. Bu durumda, ikinci kat uygulanır değildir ve örneğin, gomalak vernik kaplanır.
  2. patina ikinci tabaka ile kaplı muhteşem bir mutfak mobilyaları, ahşap veya MDF tahta almak için. O genellikle hafif hedefine çünkü - karanlık gözenekleri vurgulamak. Provence izin gibi, bu bir saray tarzı ise o mutfak cepheleri patinated gümüş veya altın rengi ile kaplı klasik bir iç, eğer 2-3 tonları hafif veya kullanabilir ve tüm renkli mürekkep: Doğru boyayı seçmek önemlidir.
  3. İkinci tabaka yüzeyi kurutulduktan sonra zımparalanır ince zımpara ya da bir metal örgü aşınma etkisi yaratmak için.
  4. akrilik veya gomalak - Elde edilen sonuç sabit verniktir. Eğer boya gümüş veya mat seçmek için pirinç cilası renk değildir kullandıysanız: Eski ürünler parlamazsa.

  Bu yöntem boyama ve ahşap ve MDF ve tonlama eşit derecede iyi, hatta dekor genellikle yaşlanma ile ilişkili Oymacılık tekniği kullanıyor. Ona sadece dolaylı ilgisi olsa Bazen de, patine dekapaj denir.

  Bu durumda, işlemler dizisinin biraz farklıdır.

  1. koyu ellerinizle yüzeyini lekeli tonlarının bir çift Boya veya patina.
  2. Kenar öğütme elemanları ya da oymalı mum kaplanmış tabaka - eşyanın bir kısmını kurutma işleminden sonra. Önemli olan, bu sonuç değil balmumu patine, işte tam da uygulanması sürecinde.
  3. Daha sonra ürün, patina bir ikinci tabaka, genellikle daha hafiftir kaplanır. Can Metal renkleri - pirinç, gümüş ve bronz.
  4. balmumu tabakası bir spatula vasıtası ile alınır. Ahşap veya MDF dikkatlice eziyet.
  5. Daha sonra leke cephe kapsayacak ve doğallık duygusu istiyorsanız, balmumu ile kapsayabilir. ikinci katman bileşim metal renkleri uygulandığında - gümüş, pirinç, ürün sadece mat cila kaplama.

  Bu şekilde elde edilen antik son derece makul etkisidir. videoda, nasıl mobilya dekopaj ile patinated ve detaylı olarak ele alınmamaktadır yapmak.

  Patina - mükemmel bir tasarım yöntemi. mutfak iç yardımıyla gerçek aristokrasi ve zarafet verir. Buna ek olarak, yapay patine ağaç neme karşı korur.

  Patina - elleri ile mobilya yaşlanma için harika bir yoldur

  Her şey unutulur, olağanüstü, olağandışı olan ilgi bir kez daha eski mobilya gidişli aslında neden -, çatlamış ile cephe boya soyma, çiçek soldu. Aslında, mutfak ve tamamen yeni yemek takımları, sadece benzersiz bir dekorasyon teknolojisi - patinalama - mobilya, modern parçaları antika bir tür verir. Biz çeşitli tekniklerden özelliklerini anlamaya çalışacağız ve patinated şeylerin örnekleri ile tanışmış yaşlanma.

  Patina ve türler ↑

  Kelime "patine" her şey, yeni, taze ve modern faiz, bize yapar çünkü biz çok sık duyduğumuz eski çoğunlukla yararsız şeylerden kurtulmak. Bir kelime sadece eski, onun için çok tanıdık restoratör, antikacı ve koleksiyoncular ile ilişkilidir.

  Eski bir konuda patina tezahürü

  Tanım olarak, patina - örneğin, pirinç ve bronz gibi bazı metallerle de karakteristik oksitlenmiş malzemeden bir üst tabaka. Muhtemelen tüm bronz şamdanlar üzerinde açık yeşil veya mavi küfü görülen, paralar, tokalar, anahtar, bakır antik dressers işler. Gelecekte, konsept çatlaklar kaplı orijinal rengini değiştirmek, zamanla karartmak ağaçtan mobilya üzerine taşındı.

  gümüş eski plak İmitasyon

  Şaşırtıcı bir şekilde, oksidasyon varlığı, ürünün olumsuz bir özelliği değildir Öte yandan, pirinç aksesuar ve mobilya cephede kadifemsi filmi - yaş "kalite markası" katı kanıtların bir tür. Yani doğal tezahürleri ile birlikte yaşlı yapay teknolojiyi şeyler bulmak neden vardır.

  Böylece, genel olarak patina üç tipi vardır:

  • Doğal, metal yüzeyler ile reaksiyona oksijen tarafından oluşturulur;
  • PU oksidasyon işlemleri spesifik maddeleri hızlandırmaktır;
  • dekoratif, teşekkürler herhangi bir konu çabuk yıpranacaktır hangi.

  son nokta Provence, ülke veya klasik kulaklık "antik" tarzında bir moda mutfak sahibi olmak isteyen herkes, özellikle ilgileniyor.

  Modern bir mutfak Dekoratif yaşlanma

  masif ahşap veya MDF cephelerinde Işık patine - sosu modern bir yoldur. Yıpranmış dolaplar klasik mobilyalar satın almaktan daha ucuzdur simüle kabul edin.

  mobilya cepheleri Yaşlanma: asalet ve stil Å-

  Bir süs patine tasarım ortamında giderek daha popüler hale gelmektedir edilir: Mutfak mobilya tanınmış üreticilerinden sitelerde görünümü en az 2 asır üzerinde dekor, modern modüler sistemi karşılayabilir. Hafif, narin, hafif ve taklit yoluyla - - Bir tasarım klasik beyaz altın patina yemekleri var mı diye zarif ve asil.

  Beyaz zemin üzerine Işık yaldız zarif görünüyor

  beyaz ve altın hassas kombinasyonu - Geleneksel klasik tandem, ihtişamı hala kraliyet saraylarını süsler. aynı tarzda yemek odası ve mutfak grubu dekorasyon, iç kompozisyon yenmek için ne kadar kolay dikkat edin. altın perdeler, yumuşak aydınlatma, zemin "bataklık meşe", köpüklü bitiş masa ve sandalyeler, iç aksesuarları altın kaplama elemanları: açıkça bir altın patine görünür tasarım nüanslar ile klasik tarzda beyaz mutfağının fotoğraf.

  iç beyaz ve altın Rafine kombinasyonu

  Provence - mobilya tasarımı genellikle sert bitirmek olduğunu bu yüzden o, hala rustik tarzda biri. finiş soluk ve yıllar sonra ufalanan gibi - yaldız gelişmişliği ile birlikte tedavi alanı, yumuşak bir geçiş beyaz gri karşısında bariz sıyrıklar bulunabilir.

  Provence tarzında mutfak ve yemek grubunda

  Beklendiği gibi, çok çekici yaşlanması: Modern suit, aksine hangi ve güvenilirlik, çok yönlülük ve ergonomi nefes dan, "antika" mobilya bazı ağırlıksız kırılganlık, hassasiyet ve zarafet vardır.

  Oluşturmak hafif güneş atmosfer zor değil

  Onlar hakkında daha fazlası - patina ile birlikte sık sık tonlama, fırçalanmış, dekupaj, Kraklür kullanılır.

  Modern teknoloji patinalama ↑

  Yüzyıllar boyunca, "yaşlı" ahşap veya diğer malzeme etkisi kazandıracak farklı yöntemlerin bir konak. rub, çizik - Erken uzun zaman fiziksel bir etki uygulamak için, kimyasal kompozisyonu işlemek için, ıslak odalarda şeyler koymak zorunda kaldı. Şimdi her şey daha kolaydır - çekmeceli dekoratif göğüs karışıma uygulanacak ve iki saat sonra o 100 yıl daha yaşlı hale gelir. bağımsız öğrenilebilir basit tekniklerle beş tanıyın.

  akrilik boya Klasik yaşlanma ↑

  Eğer bir antika yeni bir tablo açmak veya "parlaklık" için kendi başlarına karar verdiyseniz çekmeceli eski büyükannesinin göğüs akrilik çözümler sunuyoruz. Onlar bitirme için ideal bir evrensel yapısı değil (genellikle modern cephe DSP ile kaplıdır) sadece doğal ahşap, aynı zamanda sıva, metal, laminat olduğunu var.

  antik plaket olarak Mavi akrilik boya

  boya avantajı tonları yüzlerce sahip olmasıdır akrilik dayalı. mavi, yeşil, gri, bej - Uygun bir renk ile, zamanın etkisini yansıtan panoları ve kabartma detaylandırma renkleri tedavi ve düz edilebilir. Çoğu zaman düz yüzeyleri bozulmamış olarak kalır, ancak konveksite veya dekorasyon elemanları oyma.

  Örnek ahşap akrilik flaster

  Aynı sesi kaplama başarıyla yakın tonları bir sürü almak için başkalarıyla birleştirilebilir. Örneğin, küçük bir beyaz veya gri yeşil tabanını eklerken solması taklit edebilir. Bazen baz siyah, tam tersine, doğal, şeffaf kaplama ve altın ile salım kabartma veya bırakılır.

  Oyun parlak renkler

  Seçeneklerden biri yaşlanma uygulanan:

  • (Kabartma ya da tamamen bütün alan çıkıntı için) akrilik baz seçilen gölge uygulamak;
  • dikkatli bir şekilde fazla bir bez ya da sünger kaldırmak;
  • Bazen gölge, bir ikinci kat, gerektiğinde;
  • Ürün tamamen kuruyana kadar bekleyin;
  • ince zımpara kağıdı veya daha büyük, yapay sıyrıklar yapma işlemek;
  • lake sonucunu düzeltmek için.

  Sonuç olarak, akrilik işleme beyaz ve gümüş meşe, kiraz, altın kaplama, fındık ve yeşil patina güzel kombinasyonlar yapmak.

  Genellikle patina ile birlikte MDF cepheleri Kraklür uygulamak - mobilya yüzey küçük çatlaklar ile kaplı olduğu bir tekniği. Bu ürün önce uzun yıllar tarafından boyanmış ise gibidir ve sonunda boya ssohlas ve en iyi gossamer ile kaplı. Kontrast ve renk bazlar sonucunda heterojen bir üst tabaka muhteşem bir etki üretir.

  patina etkileyici düet Cracelures

  tekniği çok içinde Kraklür süslemek için Yolları, burada bazıları şunlardır:

  • Özel KrakeleeMedium tipi bileşimleri (üretici Marabu) tatbik edilmesi;
  • (- krakelyurnye bazı olarak adlandırılan) - ahşap veya MDF üzerine doğrudan tatbik edildikleri Kat özel boyalar CrackingVarnish, Antik-teknik;
  • işlem iki bileşenli evrensel vernik naprimerCrealCrackle (üretim Hollanda);
  • küçültmek ve kuruma altında çatlak için bir özelliği vardır, yani herhangi bir bileşik - PVA tutkal, yumurta beyazı veya jel yıkama kaplanması.

  Yeni başlayanlar ve dekoratörler için uygundur basit bir tekniktir yoktur. Bu adlandırılan - craquelure adım. Tabakalar aşağıdaki sırayla uygulanır: Boya - Kraklür - boya. Bu özellikle dikkat dekorasyon son kat gerektirir - bu birinci darbe ile ince ve kaplanmış olması gerekir. Sadece mat yüzey çatlakları garantilediği üst tabaka, parlak veya parlak olmalıdır.

  Usta elleçleme krakelyurovym cila cephe

  altın, gümüş ve bronz işleme ↑

  Klasik model rafine tonları ile dekore edilmiş bir kır tarzı suit, aksine. Genellikle işaret yaldızlı, gümüş veya bronz uygulama, olduğunda pahalı ve trendy ama yaşlı mobilya gelince bir şey. Geçmiş (ima) on, mutfak rağmen, yine de asalet ve aristokrasi ile karakterize edilir.

  Gümüş patina Siyah huş

  Beyaz sütlü veya inci gibi gölgede birlikte kullanarak, harika görünüyor saf gümüş, gümüş yanı sıra siyah sözde. kurallarına göre, ilk gümüşler ahşap taban, daha sonra özel bir siyah makyaj uygulamak. kulaklık yüz kısmı daha hacimli ve anlamlı görünüyor - kabartma depresyonların üretilen karalama bu yöntem özel bir efekt başarır.

  Profesyonel gümüş mobilya cepheleri

  hemen hemen tüm tonları ile kombine Altın: diğer ile, kombinasyonları zıt oldukça etkileyici yaratır biriyle - daha ölçülü, narin. yaldız olarak özel araçlar akrilik veya bazlı bir yağ ya da ince folyo püskürtme kullanın.

  maun lüks karışımı ve parlak yaldız

  Hiç onarımı veya evlerin yapımında doğal ahşap zeminler ürünleriyle uğraşmak zorunda eden herkesi tanıdık lekeli ile. İşleme leke - ucuz ve kolay bir şekilde, ancak iki ciddi sınırlamaları vardır:

  • Tonlama bileşim yaldız ve gümüşlemeye birleştirilmez;
  • MDF, sunta, ve diğerleri - çözelti esaslı odun levhaların uygulanır.

  sargının işlem basittir - ilk doğal ahşap Brashear'ın (yumuşak metal fırça lifler bir boşaltma yüzeyi elde etmek için kaldırılmıştır) seçilmiş bir renk boyası ile kaplama.

  Düzenlemeler işleme ahşap koruyucu çözeltiler

  Soluk bej yeterince zengin, modern ya da külden gri Gama veya kırmızımsı kahverengi. Sulu ucuz tahta (çam veya çam) kullanılarak doğal bir renk daha değerli türlerin vermek - meşe, kayın veya ceviz. bileşim, bir boya fırçası, rulo veya süngere tatbik edilir.

  Leke genellikle mobilya restorasyonu için kullanılır

  Ürün tamamen kuruyunca ikincil olarak leke ile kaplanır, ancak biraz modifiye edilmiş bir solüsyon kullanılır (örneğin nihai formülasyon beyaz renkli seyreltilir). Antik balmumu veya gomalakla sonucu kesin. Leke, zaman ağacından eski, grileşmiş bir görüntü taklit eder, ancak diğer yöntemler ile birleştirilemez - dekompozisyon, çatlama, tonlama.

  Yapay aşınma oluşturma ↑

  Aşınma yaratma tekniği herkese açıktır ve yalnızca sabır ve profesyonel tavsiyelerin tam olarak uygulanmasına bağlıdır. Masif ahşap ürünleri değil, aynı zamanda MDF için dekorasyon için de uygundur, mükemmel bir şekilde craquelure, decoupage ve diğer eskime yöntemleriyle birlikte kullanılır.

  Dekoratif aşınmalar ile mutfak cepheleri

  "Kellik lekeleri" nin boyalı yüzeyinde, ürünün katı çağından bahseden pek çok yöntem var, bunlardan sadece biri:

  • dolap, masa üstü veya sandalyelerini koyu gölge tabanıyla boyayın;
  • İlk tabaka tamamen kuruyana kadar bekleyin;
  • kabartma elemanları, kenarları, kenarları parafin ile örtülü;
  • orijinalinden daha hafif bir ton daha uygulayın (metalik ile değiştirilebilir - bronz, altın veya gümüş);
  • Bir macun bıçağı kullanarak, parafini çıkarın;
  • tüm yüzeyi cilalayın;
  • sonucu cila, leke veya dekoratif mum ile düzeltin.

  Bu şekilde üretilen mendiller oldukça ikna edici görünüyor.

  Yazlık mutfak için bir masanın sanatsal tarzı

  Etkisini arttırmak için genellikle yıpranmış kenarlar, çukurların yerlerine papina uygulanarak birleştirilir. Mobilya etkileyici bir görünüm kazanır ve ülke tarzında iç mekan tasarımı için idealdir.

  Ahşabı kendi ellerinizle nasıl göstereceksiniz ↑

  Eski mutfak setini doğal ahşaptan miras aldıysanız, fırlatmak için acele etmeyin: dolaplar, benzersiz dekoratif ekipmanlarla - patination ile onarıp restore edilebilir. Geri yüklenen işlevlerle birlikte, herhangi bir mağazada bulamayacağınız hoş cepheler elde edersiniz.

  İnanılmaz güzelliği kendi elleriyle yaratabilir

  Bu nedenle, çalışmaya başlamadan önce, materyali ve bir dizi basit aleti hazırlıyoruz. İhtiyacımız olacak şeyler:

  • akrilik boya;
  • ahşabın üzerine astarlanması;
  • altın bir patinalı bir kavanoz - hazır bir çözüm;
  • Vernik bitirme.

  Çözüm uygulamak için çok geniş fırça, zımpara için zımpara kağıdı, kuru paçavra veya enjeksiyon için paçavralar da hazırlayın.

  Astar ve boya normal bir düz fırça ile uygulanmalıdır.

  Önce yüzeyi hazırlayın: ince taneli "zımpara kağıdı" ile dikkatli bir şekilde temizleyin, eski görünüm izlerini kaldırın. Toz fırçalıyoruz, ahşaba astar uyguluyoruz. İki fonksiyon gerçekleştirir: ağacı nemden korur ve boyama için uygun bir zemin oluşturur. Dekorasyon alanı yeterince genişse, ruloyu - hem astarı uygularken hem de boyama sırasında - kullanmak daha iyi. Çukurluklar ve çıkıntılar bir fırça ile idare etmek daha iyidir.

  Ahşap bir cephe hazırlama süreci

  Ayrıca, tamamen kuruyan bir yüzey, yaldızla birleştirilmiş akrilik boya ile herhangi bir renkle boyanır. En az 24 saat mola veriyoruz - arka plan kapsamının da tamamen kuruması gerekiyor.

  Klasikler için daha açık renkler tercih edilir

  Altın bir papina alır ve fırça çevresine boyar, kabartma detaylarını işleriz. Kaplamasız lekeler olmaması için, solüsyon dozlanır, hafif vuruşlarla uygulanır. Eski ahşap kulplara güzelce bakın, ancak aktif kullanımla dekoratif tabaka hızla kaybolacağına dikkat edin.

  Dekoratif bir elementin yaldızlanma varyantı

  Sonlandırma aşaması - vernikleme. Laklama, koruyucu ve dekoratif bir prosedür: cepheyi hızlı aşınmaya karşı korur ve güzel parlak bir parlaklık (veya opaklık) verir.

  ♦ Mutfak iç mekan tasarımında sırt çantası

  Dekorasyon teknikleri iç tasarımı için harika. Başlangıçtan beri basit teknoloji yardımı ile mobilya setinin nötr cephesine belirli bir stil özellikleri verilebilir. Tabii ki, altın papiren veya çatlaklar dizüstü yaşlanma yaşlanmayı inkar eden yüksek teknoloji, minimalizm, modern kentsel alanlar için uygun değildir, ancak klasik mutfaklar için bu sadece bir bulmadır.

  Geleneksel klasik - yaldızlı fildişi

  Eski mobilyalar kırsal iç mekanlar için tipiktir, bu yüzden patinanın tasarımı ülke tarzında döşenmiş yemek odaları ve mutfaklar için idealdir.

  Rahat köy köşesi

  Ayrıca, pastel tonları, floristik süslemeleri, tahta rafları ve iddiasız aksesuarları ile sıcak, güneşli bir Provence var.

  Merkezde ustaca yaşlanmış bir masa var.

  Çatı için, doğal malzemelerin kullanımı tipiktir, bu nedenle, iç kısımların çoğu endüstriyel yönelime sahip olmasına rağmen, hafif sürtünme tam zamanında gelecektir.

  Modern çatılı eklektisizm ile karakterizedir.

  Lüks Art Deco mutfağında yaldızlı büfe veya antika bir masa için her zaman yer vardır.

  Parlak kontrast, parlaklık ve kristalin parlaklığı

  Patinaj detayları da modernizm ve barok, oryantal, etnik ve neoklasik iç mekanlar için karakteristik.

  Komşu dekoratif teknolojilerin patinasyon ve özelliklerini anlamanıza yardımcı olacak eğitim videolarınızı dikkatinize sunuyoruz.

  MDF ile cephe işlemi:

  Evde kerestelik:

  Oksitleyici ile yapay patinasyon:

  Profesyonel ders araçları kullanarak yüksek lisans:

  Sonuncusu patinalı mutfak mobilyaları değil, muhteşem dekorasyon teknikleri, konvansiyonel bir modüler seti, antika benzerlerinden farklı olarak değil, güzel bir başyapıt haline getirmenize izin verir. Küçük bir boya ve zor teknikler - ve ülkenin, klasiklerin veya hatta art deco tarzında keyifli bir mutfak sahibisin.

  Yaratıcı yaratıklar güzel yaşayamazlar. Eğer böyle bir kişiyseniz ve tüm mutfağı elinizin altında bulunduysanız, kolayca kendiniz tutabilirsiniz.

  Kendi elleriyle mutfak tasarımı: dekorasyon duvarları, tavan, pencere ve mobilya için ilginç fikirler

  Mutfağı tek bir projede vermek isteyenler, ya tasarımcıların ve ustaların çalışması için önemli miktarda para koymalı ya da bu davaya bağlanmalıdır.

  Mutfak kendi elleriyle ahşaptan - çizimden toplama işlemine kadar

  Alçı levha yaprağı sadece mükemmel tavan, duvar ve nişler değil. Alçıpan dolaplar küçük bir oda için mükemmel bir çözüm veya.

  Bir ağacın kendi elleriyle patinasyonu: 3 aşamalı uygulama

  Evdeki ahşaptan yapılmış, sunumunu kaybeden mobilyaların eski örnekleri var mı? Onlara yeni hayat sürülecek bir yöntem var - patination. Bu yazıda, evde kendi elinizle kendiniz nasıl yapabileceğinize bakacağız.

  Patinated mobilya örneği

  Bir ağacın patinasyonu, belirli bir şekilde iki kat boya uygulamak suretiyle yapay yaşlanmadır; ancak her şey hakkında daha ayrıntılı bir şekilde konuşalım:

  Aşama 1: Malzemelerin ve aletlerin hazırlanması

  Ahşap için altın boya patinası

  Aşağıdaki materyallere ihtiyacınız olacaktır:

  Mutfakta papatyalı siyah ahşap mobilyalar estetik açıdan hoşa giden ve aynı zamanda neredeyse hiçbir yanma izi bırakmayan görünüyor.

  Avantajı çok olduğu için Boya akrilik satın almak için en iyisidir:

  • Ekolojik güvenlik. Katılaştırma işlemi sırasında sadece kesinlikle güvenli su buharı çıkmaktadır.
  • İyi dayanıklılık. Su kurutulduktan sonra, çatlamaya ve soyulmaya meyilli olmayan neme dirençli bir kaplama kalır.
  • Herhangi bir kusur bırakmaz, bu da dekorasyonla çalışmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır.
  • Çok çeşitli zengin renkler.

  Akrilik boyaların çeşitli renkleri

  Kendi elleriyle ahşap papatyası böyle aletlerle uygulanır:

  Zımpara kağıdı fotoğrafı

  Bir ağaç üzerinde bir patin yapmadan önce, uygun bir duruma getirilmelidir:

  1. Ahşabı zımpara kağıdıyla özenle ele alıp, eski boya izlerini mümkün olduğunca kaldırmaya çalışıyoruz.

  Eski boyayı zımparayla kağıda dökmek

  1. Tespit edilen tüm tozları temizledik.
  2. Ağacı boyamadan önce bir astar ile örtüyoruz, bu da ahşabı koruyan ve boya ve vernik materyallerine yapışması için ideal koşullar sağlayan en iyi polimer tabakayı oluşturacaktır.

  Astar fırça veya rulo ile yapılabilir

  Astarın nasıl sertleşeceği alanı, bir ağaç üzerinde bir patinin nasıl kullanılacağını doğrudan anlatan en önemli aşamaya geçebilir.

  Tavsiye: Patination için hazırlanan mobilyaları süslemeye başlamadan önce, önce gücünüzü denemek ve herhangi bir gereksiz tahta üzerinde çalışmak önerilir.

  Bu, elinizi doldurmanıza ve muhtemel hataları önceden görmenize yardımcı olacaktır.

  Patina ahşabı aşağıdaki gibi uygulanır:

  1. Odunu dikkatli bir şekilde seçilen boya ilk kat ile kaplayın.

  Akrilik boyanın ilk ana katının uygulanması

  1. Arka plan kaplamasının tamamen kuruması için en az 24 saat bekleyin.
  2. Metalik bir tonun Patinası, düz çıkıntı yapmayan alanları bile boya yapar. Önemli olan boya miktarı ile aşırıya kaçmamaktır, aksi takdirde mobilya yapay olarak yaşlandıklarından çok renkli ve oldukça iddialı görünecektir.

  Kahverengi boya taban katmanı üzerine bronz patinanın uygulanması

  İpucu: Bu türdeki sapları ve diğer öğeleri bir kişiyle temas kurmayın çünkü bu tür yerlerde boya yine de çabucak silinir.

  1. Patinayı tutmaya başlamak ve gerekli yerleri kuru bir bez ile ovmak ve aynı yaşlanma etkisini elde etmek için bekliyoruz.

  İşlenmiş yüzey yıpranma işlemi

  1. Elde edilen bileşimi vernikle vererek, mekanik hasarları ve nem nüfuz etmeyi önleyen bir tabaka oluşturuyoruz.

  "Yaşlı" mobilyalara vernik uygulaması

  Kendi elinizle evdeki bir ağacın nasıl yama yapılacağını inceledi. Süreç kesinlikle karmaşık değildir, ancak yukarıda açıklanan tavsiyelere uyulması ve azami doğruluk, özen gerektirir. Ama sonunda, eski mobilyalara yeni bir hayat veremez, aynı zamanda evinizin ana cazibe merkezi haline gelecek gerçek bir mobilya iç mekanı yaratabilirsiniz.

  Patinated mobilya ülke ve klasik gibi tasarım stilleri yaratmak için mükemmeldir.

  Bu makaledeki video, sunulan konuyla doğrudan alâkalı ek bilgiler hakkında size bilgi vereceğiz. Hayatınızı yalnızca güzel şeyler ile dolaşın.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  − 2 = 1