Kendi elleri saç kurutma makinesi ile Lehimleme istasyonu

Kendi elleri saç kurutma makinesi ile Lehimleme istasyonu

Uzun bir lehim istasyonu hayal etti, ben dışarı çıkmak ve satın almak - ama nedense bana oldu göze alamaz. Ve ben kendi ellerimle kendim yapmaya karar verdik. saç kurutma makinesi tarafından satın Luckey-702, ve yavaş yavaş aşağıya diyagramı toplanmaya başladı. Neden bu bağlantı şemasını tercih edilmeli? o da işin hazır istasyonların bir fotoğraf gördüm ve% 100 çalıştığını karar çünkü.

lehim istasyonu ev yapımı şematik diyagramı

şeması basit ve oldukça iyi çalışıyor, ama bir nüans var - girişime karşı çok hassas, bu yüzden daha hung seramik devre mikrodenetleyici güç kaynağı arzu edilir. Ve mümkün olduğunca ayrı devre kartı üzerinde optik bağlayıcı ve triyak ile tahta yapmak. Ama fiberglas kurtarmak için, yapmadım. Şeffaf diyagram firmware ve mühür sadece ortak katotlu yanıp sönen LED altında bir arşivde ekli. MK Fyuz Atmega8'in Aşağıdaki fotoğrafta.

Sonra (tester bağlanarak tespit edilebilir ısıl çift kutupluluk) ısıtıcı yanı sıra kuruluna tüm kabloları bağlayın saçını sökmeye ve bir motor olması gereken gerilim de belirlemek başlatın. Örnek bacak yapısı kurutma teli Luckey 702 Aşağıda resimde, ancak saçınızı sök ve gitmek ne ve nerede olduğunu görmek için önerilir, biliyorsunuz - Çince, onlar!

Ardından kurulu güç uygulamak ve değişken direnç R5, daha sonra lehimini direnç R35 ve R34 düzelticiler gücün motorun voltajını ayarlamak için oda sıcaklığında okuma göstergesini ayarlayın. 24 volt, 24 volt adresinden varsa, ayarlayın. Sonra 28 ayak MK arasındaki gerilimi yeniden ölçülür - bu bölücü R37 / R36 sayılmaz halinde, 0.9 volt olmalıdır, 28 ° C'de gerilim (direnç oranının 24 volt motor için 25/1 I 1 kW ve 25 kW var) bacak 0.4 volt - en az rpm, 0.9 volt maksimum hız. Bundan sonra ısıtıcıyı bağlamak ve gerekirse sıcaklık düzeltici R5 ayarlayabilirsiniz.

yönetme hakkında Biraz. T + T, M. ilk iki değişiklik değerleri hızla değişmeye başlar basılı tuttuğunuzda değer 1 derece olarak değiştirilir kez düğmeye basarak sıcaklığı: kontrol etmenin üç düğme vardır. M düğmesi - bellek standardı 200, 250 ve 300 derece, üç sıcaklıkları saklayabilir, ama istediğiniz gibi değiştirebilir. Bu basın yapmak ve o zaman düğmeleri T + T sıcaklığını değiştirmek için olabilir, üst üste iki kez bip bip sesi duyana kadar M düğmesini basılı tutun.

1

firmware kurutucu bir soğutma işlevi vardır, standında saç koyarak, ısıtıcı kapalıyken o bir motor soğumaya başlar ve 50 dereceye soğuyana kadar motoru kapatmaz. saç kurutma stand veya ne zaman soğuk bir motor devri, normal allowable daha az olduğunda (bacağın 28 daha az 0,4 volt olduğu) - Ekranda üç çizgi olacaktır.

Bir mıknatıs, ya da (sabit disk üzerinde) bir neodimyum arzu zor olmalı durun. saç kurutma beri standında açık olduğunda, soğutma modunda saç kurutma makinesi çeviren bir kamış anahtarı vardır. Henüz bir tavır yapmadık.

Saç kurutma makinesi iki şekilde durdurulabilir - stand koyarak veya sıfır devirli motor bükerek. Aşağıda benim bitmiş lehimleme istasyonunun bir fotoğraf.

genel şemada, beklendiği gibi oldukça mantıklı - güvenle tekrarlayabilirsiniz. Saygılarımızla, AVG.

bir saç kurutma makinesi kendi elleriyle Lehimleme istasyonu: imalat

Donatım tamir türleri için maliyetleri o kadar ucuz değildir, özel ekipman gerektirir. Bu nedenle, pek çok elektronik mühendisleri saç kurutma makinesi ile kendi elleri lehim istasyonu hale getirmenin yollarını ile gelip. Bu cihaz hurda araçlardan inşa edilebilir çıkıyor. Bu prosedürde Özellikle karmaşık bir şey olduğunu ve Aşağıdaki yönergeler bu cihaz için en iyi olanı belirlemek yardımcı olacaktır.

anında metal virajlı parlayan mümkün kılar çok yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılır edilebilir bir özel ekipman, saç kurutma makinesi lehim istasyonu ile elle olduğunu Done. Cihaz birimi bir profesyoneli bahsetmiyorum, acemi elektrikçi anlamamızı sağlayan nispeten basit bir yapıya sahiptir.

Bu lehim saç kurutma makineleri mümkün olabildiğince doğru aracı rehberlik yapar, diğer ekipmanlarla birlikte birleştirilir dikkati çekiyor. Görüntülenen birim yarı profesyonel cihazlar olarak anılacaktır. Onlar ne olursa olsun karmaşıklık düzeyi, çeşitli görevleri gerçekleştirebilir.

yapılan ellerinde, bir saç kurutma makinesi ile Lehimleme istasyonu bazı bakımlardan farklı olabilir. Bunlar arasında:

 • fonksiyonel uç boyutu.
 • Nominal güç.
 • Performans hava soğutma ünitesi.
 • Rezerv işletim sıcaklığı.

Bu göstergelerin itibaren uyum kalitesine bağlıdır, bu yüzden özel dikkat gerektirirler.

Düşünülen tane nispeten düşük bir erime noktasına sahip, plastik ve metal eriyik sağlar. malzemelerin yumuşatma özel spiral ile ısıtılan sıcak hava akımı üfleme ile gerçekleştirilir. uygun çeşitli analogları, ana çalışma üyesi olarak genel yapıya sahip. Örneğin, bir ev yapımı lehim istasyonu Lukey kurutucu aşağıdaki bölümlerden oluşur:

 • Gövde kısmı.
 • Isıtma elemanı.
 • Supercharger.
 • Kulp.
 • Anahtarı.

Bazı varyasyonlar mümkün karmaşıklığı çeşitli belirli bir derecede işlemi uygulamak için yapım ekranı ve ısıtma derecesinin yanı sıra, özel bir püskürtme kontrol edilir.

Nasıl doğaçlama bir saç kurutma makinesi kendi elleriyle bir lehim istasyonu yapılır?

kullanılamaz veya gereksiz cihaz kullanabilir mahfaza ve çelik boru olarak. baz işleminde maksimum sıcaklığa kadar ısıtılır. Onunla çalışmak için borusunun tam termal kararlı malzemeyi sarmak gerekir.

Isıtma elemanı spiral gibi davranan olarak kendini yetiştirmiş ekipman temeli, bir ev saç kurutma makinesi olarak görev yapacak. sabit hava akış sapa bağlı küçük bir fan içerir. Spiral sargılar arasında küçük bir adımla bükülür nikrom kablo yapılmıştır. Düşük ısıl iletkenliğine sahip baz uygun bir metal olarak. spiral sarma kalış ücretsiz altında birkaç santimetre izle. ısıya dayanıklı kumaş bu bölümü ellerinde cihazları tutma olasılığı için kesin. Meme daha seramik veya Porselen oluşturmak ve verimlilik artışı termal koruma ekipmanı ile elde edilebilir.

saç kurutma makinesi ile kendi ellerini montaj lehimleme istasyonu tamamladıktan sonra tasarım bir tabanca tertibata sahip olacaktır. Kolaylık sağlamak için, özel bir tutucuya eklenebilir. Güvenlik gereksinimleri tüm maruz telleri izole edilmelidir. Son aşama anahtarı monte ve bağlı güç kablosu anda. Daha sonra, test cihazı geçin. güvenlik kuralları ve montaj uygun olarak, tasarım zor olmaz kendi inşa.

Nasıl saç kurutma makinesi içeren lehim istasyonu seçilir? Her şeyden önce, bu ekipman iki türe ayrılır unutmamak gerekir:

 1. Hava elektrik motorunun hareketini sorumlu olan Türbin modeli. Bu güçlü bir akım oluşturur.
 2. Kompresör seçenekleri. Bu mekanizmalar kompresörlerin temelinde toplanır, onların içine hava akışı duruldu.

Her iki tip etkisi ilkesi ile aynı ve farksız.

Alternatif olarak, kendi elleri saç kurutma makinesi ile konut lehim istasyonu, eski havya kullanabilirsiniz. Önce onun içi tümünü kaldırmak gerekir. şey zarar vermemeye özen gösterin. Buna ek olarak, bu kuvars yalıtkan dönecek bir halojen lamba 2 kW olacaktır.

keski uç soket ısıtarak olup, burada bir taraftan koymak teknolojik ucu olan bir boru ile sonuçlanan, cam üzerine kesilir ile. nikrom kullanılan levha, son öğe olarak kalınlığı fazla olmayan 0.7 mm.

kendi ellerine saç kurutma makinesi ile ev yapımı lehimleme istasyonu üretiminde, özel bir sırası izlenmelidir:

 • Kuvars yalıtkan düzgün spiral gömülü.
 • Isıtma cihazı azaltmak için, yalıtkan folyo sarılmış.
 • Isıtma elemanı gövde içinde monte edilmiş olan ve saptan tel vasıtası ile sabitlenir.
 • Buna (yuvasında kolaylık ve iniş güvenilirliği için) elde edilen blok daha önce sarılmış asbest kablosu yerleştirilmiştir.
 • Hava hortumu kolu bulunan, kompresöre bağlı.

saç kurutma makinesi ile lehimleme istasyonunun Yorumlar

konu cihaz - herhangi amatör telsiz ve elektronik mühendisinin cephanelik vazgeçilmez bir araçtır. Kullanıcı yorumu olarak, doğru bir şekilde monte ev yapımı analog verimlilik ve fabrika enstrümanın yetenekleri aşağı değildir. Bu tür bir yapı "kopeechnaya9raquo Böylece maliyet;.

sahipleri birçok yeni başlayanlar standart birtakım hatalar izin söylüyorlar. İlk olarak, geleneksel bir kurutma makinesi, gücünü rağmen, işlemi tamamlamak için yeterli değildir ama bazı 'umeltsy9raquo; Biz sadece bir spiral ve ev aletinin bir fan kendi elleriyle lehim istasyonu imalat gerçekleştirilmiştir. İkinci olarak, uzmanlar demek ki pervanenin dönme hızını azaltmak ve alet gövdesinin ve erime başarısızlıkla menfez çapı, sonuçlar azaltarak ısıtma artırmak için bir yönteme ilişkindir.

Evde bulunan parçaları bir saç kurutma makinesi ile Lehimleme istasyonu kendi elleri

radyo teknolojisi çeşitli nedenlerle bozulduğunda Bugün birçok böyle bir sorunla karşı karşıyayız. Bir kural olarak, elektronik ekipman Irons tamiri üzerinde kompleks işler için yeterli değildir ve özel donanım gerektirir. Yani elektronik meraklıları evde bulunan parçaları kendi elleri yapılabilir saç kurutma makinesi ile istasyon lehim nasıl düşünüyorsun nedeni budur. Orada karmaşık bir şey olduğunu ve aşağıda açıklanacaktır ayrıntılı talimatlar, bu konuda size yardımcı olacaktır.

Lehimleme İstasyonu - Çok yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılır ve hızlı metal virajlı ısıtma sağlayan edilebilir özel ekipman. Bu cihaz çok ilkel yapıya sahiptir, bu nedenle profesyonel değil sadece can o başa, aynı zamanda bir acemi amatör telsiz.

Operatör milimetrik olarak gönderilmesi gerekir ne zamandan beri bu lehim içinde kurutma makineleri, diğer ekipmanlarla birlikte kullanılır. Bu durumda, mükemmel bir çözüm sorunsuz yapılabilir kendi elleriyle, saç kurutma makinesi içeren lehim istasyonu olacaktır. Bu cihazlar, yarı profesyonel olarak kabul edilir ve farklı zorluk seviyeleri görevleri çok sayıda işi gerçekleştirmek üzere kullanılabilir.

lehim saç kurutma makinesi arasındaki temel farklar

ev lehim ekipmanları profesyonel seviyesini nasıl bulmaktan önce, farklılıkların bir lehim istasyonu olabilir ne anlamamız gerekir. ellerinizle kurutucudan havya bir çırpıda yapmak. teknik özelliklerine göre, ana hangi arasında fabrika meslektaşları, kesinlikle aynı olacaktır:

 • uç çapı;
 • güç;
 • Sistem performansı, aktif hava soğutma;
 • maksimum çalışma sıcaklığı.

Bu özelliklere bakıldığında kalite saç kurutma makinesi ile el yapımı Lehimleme İstasyonu çalışıyor olacak bağlıdır, bu yüzden özel önem vermelisiniz.

Lehim kurutucular, düşük bir erime noktasına sahip, erimiş plastik ve farklı metaller sağlar. alaşımların yumuşatıcı özel spiral ile ısıtılır, sıcak hava, üfleme ile gerçekleştirilir. saç kurutma makinesi ile ne lehim istasyonu kendi elleri oluşturulabilir? ATMega328, örneğin, herhangi bir başka benzer bir cihaz, takip eden bileşenlerden oluşmaktadır:

 • mahfaza;
 • Isıtma elemanı;
 • fan;
 • işlemek;
 • geçin.

Bazı aygıtlar bir sensör ve regülatör ısıtma seviyesi, aynı zamanda karmaşıklığı çeşitli seviyelerde lehimleme gerçekleştirmek için etkinleştirme özel enjektörler ile donatılmış olabilir.

Üretim lehim istasyonu doğaçlama

elektronik alanında biraz bilgi sahibi olan herkes, saç kurutma makinesi içeren self-made Lehimleme İstasyonu gibi böyle bir cihaz yapmak için göze olacaktır. doğaçlama araçlarından Elleri zor olmayacaktır oluşturun. Vücudun rolü üzerinde herhangi olmayan veya eski çalışma cihazı, hem de çelik boru kullanabilirsiniz. yüksek sıcaklıklara dayanıklı özel bir malzeme kaydırmak el setini çalıştırmak mümkündür olduğu şekilde işleminde, ekipman muhafaza ile, kritik sıcaklığa ısıtılması.

Lehimleme istasyonu sabit olabilir. Bu durumda onlar kullanım istikrar ve kolaylığını artırmaya işyerinde kaydedilir. Bu tür ekipmanlar Lehim yaparken tahta hareket özel haddeleme mekanizması ile donatılabilir.

Kendi elleriyle bir saç kurutma makinesi lehim istasyonu ile kuru saça eski makineden yapılabilir. "Arduino9raquo; - hızlı ve kolayca herhangi bir elektronik cihaz oluşturmanızı sağlayacak bir açık kaynak platformu. Bu cihazda, ısıtma elemanları mika plakası kullanıldığı haliyle. Bu metalin erime noktası çok yüksek, nedenle herhangi bir yük dayanabilir mükemmel. ısıtma bobinleri ile ilgili olarak, o zaman yumuşak metalden yapılmış olması herhangi birini kullanabilirsiniz. En iyi seçenek Nikrom olacaktır.

lehimleme istasyonu üretiminde ilgi çok ısıtma elemanlarının güç verilmelidir. Bu alet hızla metal erimiş ve bu çip zarar değildir şekilde tasarlanmalıdır. Ayrıca güç regülatörü kurutucu lehimleme istasyonu sorunu çözmeye yardımcı olur. Elleri el ekipman çalışma modunda sıcaklığını ayarlayabilir.

kasaya mükemmel bir alternatif eski lehim demiri ya da daha çok kendi vücut olur ve tüm iç kısımları tamamen çıkartılmalıdır. şey zarar vermemek için çok dikkatli yapılmalıdır. muhafazanın ek olarak, aynı zamanda, 2 kW halojen lamba ile gerekli olacaktır. ondan kuvars izolatör yapmak gereklidir. Cam Teknoloji meme alınır ve bir ucu bir tüp, vermek üzere, uçları kesilmiş ve bir delik ısıtıcı altında açılmış olan bir elmas kesici kullanılarak, bunu yapmak için. ekipmanda, bir ısıtma elemanı olarak nikrom plaka hareket edecektir. Kalınlığı Aksi saç kurutma makinesi ile lehim istasyonu soğutmak için çok uzun bir süre olacak, en fazla 0.7 mm olmalıdır.

elleri ile cihaz daha ucuz hale getirmek için, ancak eylemlerin belli dizisini izlemesi gerekir:

 • Kuvars yalıtkan dikkatli bir spiral içerisine yerleştirilmiştir.
 • cihaz çalışması esnasında çok sıcak değildir, yalıtım folyo ile sarılır.
 • Bundan başka, bir ısıtma elemanı, kavrama gövdesine yerleştirilir ve sap yanlı bir tel ile sabitlenir.
 • Daha önce asbest kablosunu yara Burada da yerleştirilen önceden hazırlanmış tasarım, yuvasına rahat uyum sağlar.
 • sap kompresöre bağlı olan hava beslemesi, sorumlu bir hortum olduğunu.

kullanımı tamamen hazır elleriyle saç kurutma makinesi analog lehim istasyonu - Hepsi bu.

Ne hatalar montaj sırasında kaçınılmalıdır?

Birçok yeni başlayanlar yanlışlıkla yeterli sadece ısıtma elemanı ve fan lehim makinesi imalatı için inanıyoruz. Bu nedenle, genellikle sıradan ekipman dışarı kurutma bunu. Ancak, bu durumda, teneke eritmek için daha sağlam metalleri saymıyorum bile imkansız olurdu.

Orada fan hızı ve deliğin çapını azaltarak ısıtma sıcaklığı artırmak için bir yöntemdir, ancak bu durumda ısıtma elemanı çok sıcak hale gelir ve zarar görmüş ve mahfaza ve erime etmez.

Çeşitler lehim istasyonları

Tüm cihazlar iki tipe ayrılır:

 • Kendi elleri yeterince hızlı oluşturulan bir saç kurutma makinesi ile Lehimleme istasyonu türbini. Hava motorunun hareketi sorumludur.
 • kompresörlerin dibinde toplanan Kompresör donatım.

çeşitli ek kullanmak mümkündür, böylece ilk durumda, güçlü bir hava akımı ve ikinci hava hareket daha yöneliktir. işleyiş ilkesi uyarınca, istasyon her iki tip de farklı ve tam olarak aynıdır.

Kendi elleri sadece garajda bulunabilir hurda malzemeleri, evde yapılabilir saç kurutma makinesi ile Lehimleme istasyonu. Biz konut gerekecektir hangi cihazlar ev fön için temel oluşturacaktır. Isıtma elemanının rolü helis gerçekleştirir ve saç kurutma makinesi sapı üzerine monte edilmiştir, hava gerekli olan küçük fan, sürekli bir akış sağlamak için.

dönüşleri arasındaki küçük bir mesafe ile bir sarmal şeklinde bükülür spiral alınan nikrom tel üretmek için. tabanı için kötü ısı yapar herhangi bir metal almak daha iyidir. spiral sarım yaparken özgür altında birkaç santimetre bırakmak gereklidir. Onunla çalışma süreci içinde lehim istasyonu eline alabilir, böylece Burası, ısıya dayanıklı bir bez sarmak gerekir. Meme, bir seramik ya da porselen seçmek için, ve termal koruma oluşturma etkinliğini arttırmak için en iyisidir.

Montaj tamamlandıktan lehim saç kurutma şeydir sonra belli belirsiz silahı hatırlatmak. cihazın kullanım kolaylığını artırmak için, özel bir tutucu tutturulabilir. Ev yapımı lehim kurutma Bütün güvenlik kurallarını araya için, her maruz telleri mutlaka izole edilmelidir. set anahtarının sonunda ve en test ekipmanı başlayabilir sonra güç kablosunu bağlar ve. Anlaşıldığı üzere, evde lehim istasyonu basittir yapmak. En önemli şey - talimatlarına uymak ve güvenlik önlemlerine riayet edilmemesinden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 75 = 83